Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) D@ni88


D@ni88
addikt

Hali, elkezdődik ismét egy újabb félév... sajnos. De ismét lehet pénz lejmolni a felsőoktatásból.

Szval az lenne a topik témája, hogy ki mire adta be a támgatási papírját és mennyi pénzt kapott érte.

(#2) bandus válasza D@ni88 (#1) üzenetére


bandus
veterán

szerintem ez nem túl publikus dolog..

mindenki ott veri át azegyetemet ahol éri, és ezt tudja is mindneki, de azért így nyíltan mégse kéne beszélgetni róla, szerintem :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#3) P00By válasza bandus (#2) üzenetére


P00By
nagyúr

Sztem sem...

(#4) 7 válasza bandus (#2) üzenetére


7
addikt

"mindenki ott veri át azegyetemet ahol éri"
Én nem.

(#5) bandus válasza 7 (#4) üzenetére


bandus
veterán

a kivétel erősíti a szabályt :K

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#6) shtml válasza P00By (#3) üzenetére


shtml
őstag

Bizony, már ilyenkor látható, kiből lesz becsületes ember és kiből lesz becstelen ügyeskedő, lejmoló ingyenélő, aki csak a támogatások és segélyek bezsebelésére utazik. :(

Edit: Bocs, ezt yetikének akartam írni válaszul.

[ Szerkesztve ]

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#7) kicsitomi88


kicsitomi88
őstag

http://logout.hu/tema/csoro_gyerek_az_egyetemen/hsz_1-50.html

Ajánlom mindenkinek a 22-es hsz-től, mielőtt danigyerek megint sajnáltatja magát és pénzt próbál kicsalni másoktól, dolgozzál fiam aztán lesz pénzed. ;]

[ Szerkesztve ]

90 87.5 87.8 87.5

(#9) Bibby válasza kicsitomi88 (#7) üzenetére


Bibby
addikt

Azt mondja már meg valaki hogy ezután hogy maradhatott itt ez a dani gyerek? Életfogytig ban jár az ilyennek...

Ελευθερια η θανατος

(#10) bandus válasza Kalandor (#8) üzenetére


bandus
veterán

hiába vered a fejed a falba, ez mostanában tényleg így van, akár tetszik, akár nem.. mindenki a távoli rokonhoz jelenti be magát, veszteséges céget vezet, fél minimálbérből él..

sajnálatos.

viszont azt nem hinném, hogy ennek bármi közevan ahhoz, hogy később kiből lesz lejmoló ingyenélő..

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#11) kicsitomi88 válasza Bibby (#9) üzenetére


kicsitomi88
őstag

Én sem értettem akkor, cca majd 1 éve. :U

90 87.5 87.8 87.5

(#12) bullseye


bullseye
addikt

Én meg azon gondolkodom, vajon honnan van az egyetemeknek pénze, amit lassan olyan hősies dolog kicsalni tőlük...

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#13) 7 válasza bandus (#5) üzenetére


7
addikt

Nézz utána, használd helyesen: [link]

(#14) j.bravo válasza Kalandor (#8) üzenetére


j.bravo
addikt

Sőt, sajnos már jó ideje így van (a 90-es évek végén a BME-n sem feltétlenül az kapott koleszt illetve szoctámot aki valóban rászorult volna, hanem akinek a szülei át tudták ejteni az Apeh-et is - akkor a HÖK-öt hogy a fenébe ne tudták volna... pedig a BME-n, legalábbis a villanykaron tényleg mindent megtettek hogy minél korrektebb legyen a rendszer.)

Viszont, valóban, ha az ember már főiskolás avagy egyetemista korában elkezd - akár alkalmi - munkát vállalni, az egyrészt jóval több pénzt tud hozni, mint a mindenféle támogatások, ugyanakkor az akkor akarva-akaratlanul kiépített kapcsolati tőke később nagyon jól jöhet.

Ha szakmai munka nincs, vagy nem könnyű megszerezni, akkor akár a fősulis-egyetemi bulikba is el lehet menni "vendéglátózni" - nálunk legalábbis a diákok csinálták a büfét, ruhatárat stb-t. Nem kell mindennap dolgozni és tud hozni a konyhára.

Whatever.

(#15) shtml válasza bandus (#10) üzenetére


shtml
őstag

"viszont azt nem hinném, hogy ennek bármi közevan ahhoz, hogy később kiből lesz lejmoló ingyenélő."

Ezt nekem címezted, gondolom. Nos, aki már az iskolában azt keresi, hol lehet ügyeskedéssel, lejmolással, munka nélkül pénzhez jutni, az később is keresni fogja - és ki is használja majd - az ilyen lehetőségeket. Aztán az ilyenek miatt jut kevesebb azoknak, akik valóban rászorulnak.

A szak­ember olyan barbár, akinek tudatlansága nem terjed ki min­denre. (Stanislaw Lem: Az Úr hangja)

(#16) D@ni88


D@ni88
addikt


kicsitomi: botlás volt elimerem, de én pl 14éves korom óta egész nyarat végig dolgozom...
és azért ezt nem lehet elmondani sok emberről.
ebből 2nyár olyan volt hogy 12órás munkarendben ládából a gyümölcsöt felönteni a szalagra, és nem géppel hanem kézzel. nappal éjszaka... 2hetente volt 1db szabadnapom. és egy 12órás műszak alatt felöntöttünk 40-45 tonna környékén 2en (hozzávetőlegesen 1 rekesz 11kiló gyümölcs + a láda súlya ami +1) és ezt 12órán keresztül.
dolgoztam fóliában, üvegházban.
szval nem az a gyerek vagyok aki megriad a munkától. Ezt csak azért írtam le hogy legyél képbe hogy nem mindenkit az anyuci pénzel.

és ezt most nem azért írom hogy sajnáltassam magam. Sulin, kaján, meg rezsin kívül mindent én fizezek magamnak, ruhát meg disco, pia, számítógép. telefon, meg sorolhatnám.
Szval nem vagyok olyan hogy mindent kérek a seggem alá tenni. Akkor hibáztam.
Ez van. De én most főleg olyanra lennék kíváncsi hogy vannak előadások amit a diákok tartanak: nem tom ki hallott a TDK-ról. amin a diák dolgozik aztán félév vége fele előadást tart pár nagy fejnek belőle, és ezért havi 5-10ezer jár érte...

[ Szerkesztve ]

(#17) JoeYi


JoeYi
őstag

Én annyit mondok, hogy aki jól akar kijönni anyagilag fősuli után, az Győrbe menjen el infósnak, vagy gépésznek, és nyomjon 3.5ös átlagokat :) Amellé jó kis soctámokat lehet összeszedni, +egyszeri szoctámok, esetleg bursa, és meg is van a havi 60 nettó.

Amúgy lehet az ilyen jellegű kiskapu kihasználást lenézni, de ezt többnyire azok teszik, akik nemképesek maguk is ezt megtenni, és inkább azt hangoztatják, hogy ők milyen becsületesek.

A fősuli az életre készít fel. Ez is a része. Ha megállod a helyed, később jobb esélyekkel indulsz a "nagyhalak" ellen (állam).

Amúgy sokkal érdekesebb kérdés lennek a HÖK-ösök pénzügyi hátterét megnézni.

(#18) bandus válasza JoeYi (#17) üzenetére


bandus
veterán

azért én nem teljesen erre gondoltam :U

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#19) Coyot válasza JoeYi (#17) üzenetére


Coyot
őstag

Szintén zenész?:D

Má' nem

(#20) bullseye válasza JoeYi (#17) üzenetére


bullseye
addikt

csak az a baj, hogy az állam pénze, az tulképp a többi – szerinted lúzer, mások szerint becsületes, szerintem csak normális – ember által összeadott pénz..
Persze lehet inkább kivenni ebből, mint hozzáadni (pláne a tolvaj politikusokra hivatkozva), csak én eccer egy okos embertől hallottam a Közlegelő elméletet, és így tudom, hogy rossz vége lesz...

mondjuk jogilag is kérdéses, hogy hol a határ a kiskapu és az okirathamisítás között.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#21) 7 válasza bullseye (#20) üzenetére


7
addikt

Én is valahogy így tartom. Az állam nem ellenség, hanem áttételesen mindazon ember, aki itthon van, beleértve minket, a családunkat, rokonainkat. Ha az államtól húzunk el pénzt, akkor azt hosszabb távon magunktól vonjuk el. És ha valaki azt mondja, hogy az államtól lopni tanulni az életre készít fel, akkor gyakorlatilag arra buzdít, hogy önmagunkat károsítsuk meg. De ez már politika, úgyhogy hagyom is. :P

(#22) Kephamos válasza bandus (#10) üzenetére


Kephamos
addikt

Ja, mert a sok bölcsész és hasonlók, akik sohasem fognak értéket előállítani, leszámítva azt az 1%-ot foglalja a kolihelyet. Nekem meg kb. 30 K csak az, hogy van hol aludnom, meg van víz, áram, net, stb.

(#23) JoeYi válasza 7 (#21) üzenetére


JoeYi
őstag

legyen igazad. Ezesetben az ilyen emberek így igénylik vissza a szüleik - és később önmaguk - által befizetett adót. Ez nem is politika, inkább filozófia.

Lelőnek 5 szarvast. Az átlag ember szerint barbárság. Az erdész szerint túlszaporodás elkerülése :)

ui.: egyébként én sose kaptam soctámot. Idén jöttem rá, hogy átkellett ovlna jelenkeznem egyik rokonhoz, mint ahogy sokan mások tették, de már lediplomáztam.

ui2.: és amelyik országban beleszámít a felvételibe, ha valakinek gyereke van....

[ Szerkesztve ]

(#25) bandus válasza Kalandor (#24) üzenetére


bandus
veterán

én nem így gondolom.. bár nincs hozzá tudományos megalapozásom.

ez máshol már felvetődött azthiszem, hogy ki határozza meg a rászorultságot? van egy rendszer, de 10-20-30k havonta mindenkinek jól jön. persze vannak akik jobban, vannak akik kevésbé szorulnak rá.

én arra nem látok esélyt, hogy normálisan tudjon dolgozni az ember egyetem meleltt, úgy, hogy ne romlana a tanulmányi eredménye.. nyáron viszont lehet találni jó melókat, ha egy kicsit is talpra esett vagy. viszont az elején tényleg keményen kell dolgozni. augusztus 20-a kivételével nekem sem volt egy szabad hétköznapom sem a nyáron. de valamit valamiért, remélem egyszer kifizetődik. és legalább ennyivle is kevesebbet kell a szüleimnek rám költeni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#26) blunt válasza 7 (#4) üzenetére


blunt
aktív tag

nem az egyetemet verik át, hanem az adófizetőket. mi tartjuk el őket ugyanis... :U

(#27) lorcsi


lorcsi
veterán

emléxem mikor én kezdtem ilyen pontrendszeres dolog volt -lehet azóta is, nem tudom
volt egy csaj, árva volt. koliban lakott és nem volt elég pontja bizonyos támogatáshoz

aztán volt egy másik, aki már nem is az anyjával hanem a fickójával élt. telt nekik albira..vagy külön lakásra. valahogy meg tudták csinálni, hogy benne legyenek a megfelelő pontokba és kapjanak támogatást

egy harmadik kölyök saját hondával járt, újonnan vették ~3 milla és saját lakása van
valahogy ő is benne volt a minimálbéres támogatási pontok között :U

Szembeköpném magam ha iylen lennék, mint az uccsó kettő. ahogy elkezdték úgy fejezték be, csaltak hazudtak végig és meg volt mindenük színte már akkor. pofájuk és arcuk nem fért be a 2szárnyú ajtón. nekik abból telt amit másoktól elvettek

[ Szerkesztve ]

(#28) bullseye válasza bandus (#25) üzenetére


bullseye
addikt

pontosan! Az egyetem befektetés. Attól lesz egyetem után könnyebb és jobban fizető állásod, mint annak aki nem végezte (bár amennyiért meg amilyen munkát végeznek néha pl. építőiparban, nem is tudom...).

Ezt nem adják ingyen. A nagy jóléti amerikában van aki 100e dollár kölcsönnel kezdi az életét egyetem után, mert annyiba fájt a tandíj+élet. Persze ott is van aki beb@szcsizni jár suliba büfétagozatra, de annak ált. a szülei nagyon is megengedhetik, ahogy azt is, hogy 10 évet várnak az okos kis fiacskájuk diplomájára.

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#29) bullseye válasza JoeYi (#23) üzenetére


bullseye
addikt

mit igényelnek vissza az adón? Ez nem filozófia, ez tréfásnak szánt önigazolás...

Majd ha melózol sokat, és látod az elszámoláson mennyiből mennyit kapsz, akkor rájössz, hogy
1, te vagy a szarvas
2, nem hogy túlszaporulat nincs, de kiveszőben az erdő
3, baromi idegesítő, amikor még le is lúzereznek ezért az orvvadászok, (annál már csak az szebb, amikor a kiskapuzó fennhangon követeli más kiskapuk bezárást, hogy többet lophasson...)

"with all the love in the world" :)

'Micsoda nyűg" by Rest (FA Brotherhood) │ Szarkazmus valószínűsége: 70%

(#30) JoeYi válasza bullseye (#29) üzenetére


JoeYi
őstag

2, nem hogy túlszaporulat nincs, de kiveszőben az erdő +még le is lőnek, mert nemtalálod a kiskaput (pedig csak vállalnod kéne, hogy felnevelsz egy őzgidát)

(#31) "B"


"B"
tag

újabb félév..55k val kedztem a maradék tantárgyaimmal..de ez már a vége..szóval nem rinyálok..ami tuti hogy eléggé nagy a vakítás a sulikban..de úgy nagyjából sztem(legalábbis amire én nekem rálátásom volt)reálisan próbálták szétosztani a pénzeket..tehát aki többgyerekes családból van,nem megfelelő az egy főre jutó stb stb lakhatási segítségek..ezeket úgy azért jó helyre tették..vagy nem,de kb 0 beleszólásunk is van..az hogy hol igazságos ez vagy hol nem..pff..hehhhe az se ránk van bízva :DDD mindenhol kap az is akinek nem kéne"mert miért ne"és van hogy télleg nem kap akinek kéne"mert így járt"..sajnos..

"You are nothing with out your robot-Nothing!"-The Robotfan

(#32) concret_hp válasza lorcsi (#27) üzenetére


concret_hp
addikt

igazából az ilyen figurákat kéne jól s*ggberugdosni :U

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.