Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#19601) tesz-vesz123


tesz-vesz123
aktív tag

Hű, emberek, én csak ámulok és bámulok ezen a játékon, pedig lassan 1 hónapja játszom már vele! Egyszerűen meseszép a grafika! És ez csak high! :Y

(#19602) NoMagix válasza tesz-vesz123 (#19601) üzenetére


NoMagix
addikt

2év után is tetszik a látvány! :K

(#19603) csaba951 válasza tesz-vesz123 (#19601) üzenetére


csaba951
veterán

GamePass verzióban ez nincs benne. Nekem is tetszik és mozgás közben még jobb. :D

Szerintem a Lego vezió is tetszeni fog majd! Elsőre szokatlan, de nagyon bejön az a mesevilág!

[ Szerkesztve ]

(#19604) tesz-vesz123 válasza csaba951 (#19603) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

A Legos annyira nem tetszik, csak félig Lego a környezet... :( De mindenképpen poén.

(#19605) homerhamm válasza tesz-vesz123 (#19604) üzenetére


homerhamm
addikt

Igen, és sok rombolás trükkpontot kapsz egy FE autóval :)

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#19606) tesz-vesz123 válasza csaba951 (#19603) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Most voltam a Lego-szigeten, csináltam eventes versenyeket és erre az easter eggre bukkantam! Buliztak a Lego emberkék a Minden szupi-szuper zenére (A Lego kaland című film) ! :DD Nagyon mosolyogtam, aranyos kis utalás.

(#19607) zolee145 válasza tesz-vesz123 (#19601) üzenetére


zolee145
tag

Én még egy hónapja sem, és hasonlóan bámulok időnként. Meg aztán azon agyalok, hogy mi lesz a Horizon 5-ben? Biztos lehet ezt is fokozni.

Tegnap megvettem a Bond kiegészítést. Mondjuk az egészből csak a Kacsa érdekel igazán. :D

Amúgy fotó módba kapcsolva javít valamit a grafikán ahhoz képest ahogy amúgy játszik az ember?

(#19608) homerhamm válasza tesz-vesz123 (#19606) üzenetére


homerhamm
addikt

Kihagytad a minden szupi-szuper rádiót, ahol ez megy végtelenítve. :D Szerintem van olyan ember aki agyvérzést kapott tőle. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#19609) lanszelot válasza homerhamm (#19608) üzenetére


lanszelot
addikt

Forza Motorsport 7 mától GamePass-ban van, toljátok. :C

(#19610) Kisgépkezelő válasza lanszelot (#19609) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Csak nehogy túltolják.

Viszont ma nyomhatnánk a heti versenyeket coopban! Azt nem lehet túltolni. :))

[ Szerkesztve ]

(#19611) lanszelot válasza Kisgépkezelő (#19610) üzenetére


lanszelot
addikt

FM7 ben is van Forzathon, és coop is :))

(#19612) homerhamm válasza lanszelot (#19609) üzenetére


homerhamm
addikt

Már megvettem lemezesen tavasszal. :DD

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#19613) zsiz válasza lanszelot (#19609) üzenetére


zsiz
őstag

Tolnám, ha lenne 100GB szabad helyem.. :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#19614) zolee145


zolee145
tag

Tolnám ha lejönne végre. :D

(#19615) NoMagix válasza Kisgépkezelő (#19610) üzenetére


NoMagix
addikt

Jó volt a mai futam, köszi! :R

(#19616) zolee145


zolee145
tag

Kipróbáltam az FM7-et. Kb úgy 300 métert mentem, de lehet, hogy uninstall. Ez szörnyű. A menü átláthatatlan, az irányítás rettenetes. Kikapcsoltam minden segítséget, nyomom a gázt, erre felvált. Megérkezek a kanyarhoz fékez. Okés, esc, segítségek, kikapcsolok mindent, vissza a játékba erre felvált, fékez, stb. Nem is értem. Nem ugyanaz az alapja mint a Horizon 4-nek? Abbn mindent be tudtam állítani, logikus, jól működik. Ez meg nem.

Szerk.: azt el is felejtettem, hogy kb 2 mp-enként megakad egy pillanatra, amit a Horizon 4 szintén nem csinál, pedig az is maxra állította be saját magát.

[ Szerkesztve ]

(#19617) Kisgépkezelő válasza zolee145 (#19616) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Az FH4-el ellentétben az FM7-ben nem menti el a beállításokat, ha visszalépsz a menüben, hanem külön meg kell nyomni a beállítások mentése gombot is.

(#19618) zolee145 válasza Kisgépkezelő (#19617) üzenetére


zolee145
tag

Majd megnézem. A lag-ra esetleg ötlet?

(#19619) Joccc07 válasza zolee145 (#19618) üzenetére


Joccc07
addikt

Remény. :)

Egyszercsak nekem is elmúlt.

>Gar taldin ni jaonyc; gar sa buir, ori’wadaasla<

(#19620) lanszelot válasza zolee145 (#19618) üzenetére


lanszelot
addikt

lag ellen ssd, persze csak ha megfelel a géped a FM7 követelményének

FM7 nem FH4 miért lenne ugyanaz a menü?
Far cry menüje is más mint a Dark Souls menüje.
Ne a FH-t keresd benne, ez nem nyitott világ. Itt nem jár pont azért ha töröd az autót.
Minden más a FM ban, még a tuning is.

(#19621) zolee145 válasza lanszelot (#19620) üzenetére


zolee145
tag

Megfelel bőven (profilomon ott van a gépem), bár az ssd-n nem volt neki hely. Viszont az FH4 sem az ssd-n van. Na mindegy, még kap egy esélyt, de ez így elsőre nagy csalódás.

(#19622) CJ4567 válasza zolee145 (#19616) üzenetére


CJ4567
veterán

Kapcsold be a Vsyncet, az segít az akadások ellen, vagy korlátozd le annyira az FPS-ed, amennyit biztosan tud tartani a géped a játék alatt.

No Sana No Life

(#19623) Kisgépkezelő válasza zolee145 (#19618) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Attól szokott csúnyán akadni, ha 30 fps-re van állítva. Nekem az FM7 mondjuk jó volt, de a Horizonok úgy rémlik valamiért alapból 30 fps korláttal indultak. Az advanced fül alatt a performance targetnél lehet fps korlátot állítani.
Párunknál előforduló probléma az is, hogy ha a háttérben nincs minden ablak tálcára küldve akkor valamiféle rossz Windows beállítás miatt hiába van 60 fps beállítva, valamiért visszakorlátozza 30-ra, ezért érdemes kipróbálni, hogy minden háttérben futó alkalmazást tálcára küldesz. Bezárni nem kell őket. Tulajdonképpen a 30fps is elég kéne hogy legyen, hogy kb. folyamatosnak látsszon, de valahogy nálam is olyan egyenetlenül volt 30, hogy hol szépen ment, hol akadt.

[ Szerkesztve ]

(#19624) zolee145 válasza CJ4567 (#19622) üzenetére


zolee145
tag

Lekorlátoztam 60-ra, FHD, minden ultra. Alapból ő magának ultra 4k-t állított be. Nem tudom, hogy egy Microsoft program miért nem tudja legalább a Windows beállításaiból kibányászni, hogy FHD a monitorom. :D
A lényeg, hogy továbbra is megakad, ami egészen meglepő annak fényében, hogy a szabadon bebarangolható FH4 szintén ultrán meg sem röccen soha.
De az igazi probléma az irányítás, ami egy vicc az FH4-hez képest. Maga az érzet is, az élmény, minden ezerszer rosszabb.
Nagy szerencse, hogy nem az FM7 volt az első amit kipróbáltam, mert soha nem került volna a gépemre az FH3, majd utána a 4.
Végülis sikerült megoldani az FM7 összes baját, uninstall. :)

(#19625) homerhamm


homerhamm
addikt

Én inkább azt szeretném tudni, miért nincs hetek óta semmi érdekes a forzasopba? :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#19626) parandroid válasza zolee145 (#19624) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Át kell szokni rá a Horizon után. Én is párhuzamosan játszom a kettőt, Motorsportban mindig kell pár kör, mire belejövök. De amúgy is igaz, hogy sokkal nagyobb a különbség az FM-ben autó és autó között is, ha másik autóba ‘ülök át’, akkor is kell pár kör ‘betanulás’. Én pont ezt szeretem benne. Cserébe ha eltalálsz egy jó autóhoz egy jó beállítást, azt még kontrollerrel is sokkal jobb móka vezetni, mint a Horizonban bármit.

homerhamm: Most van egy új dudahang. Meg is lepődtem, hogy jé, valami, ami még nincs meg. :D

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19627) homerhamm válasza parandroid (#19626) üzenetére


homerhamm
addikt

Engem egyáltalán nem hatnak meg a dudák... a rendőrséginek meg a windows xp-snek van értelme, a többi nálam felejtős.

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#19628) parandroid válasza homerhamm (#19627) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, én is leszarom, nekem az alapértelmezett van beállítva, sose változtattam. Csak szóltam, hogy van új. Úgysincs mire költeni a pontokat.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19629) zolee145 válasza parandroid (#19626) üzenetére


zolee145
tag

Nekem ugyanazon beállítások mellett a kormányban semmi visszajelzés nem volt. Nagyon buta az ffb, plusz nem érezni a gumikat sem. Megy egy ideig, aztán ha sok akkor hirtelen olyan mintha jégen vezetnél. FH4-ben sokkal autóbbnak érződik az egész. FH7 egy ideig vonat, aztán ha tapadást veszítettél olyan, mintha egy darab fólián ülnél és csúsznál a hóban. Valahogy nem sikerült megfogniuk egy autó viselkedésének a lényegét. Mindegy, maradt a Horizon4. Ha majd megint pályázni lesz kedvem akkor meg rF2. :)

(#19630) tesz-vesz123 válasza zolee145 (#19629) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Szia! Tudom, hogy ez Forza topik, de ha kormánnyal szeretnél játszani szimulátort, akkor Assetto Corsa. Ott az autók hangja is uhh... Fullra a valódi versenyautók hangjai. :) A Ferrari FXX K-t órákig tudnám hallgatni...

(#19631) Kisgépkezelő válasza homerhamm (#19627) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

És a WOLOLO már sz...t sem ér? :D

(#19632) CJ4567 válasza zolee145 (#19624) üzenetére


CJ4567
veterán

Valamit tényleg elronthattak, valószínűleg valamelyik Windows frissítés, vagy valami, mert legutoljára márciusban játszottam a játékkal, megosztott verzióval, és az simán ment, most elsőre meg tudom nyitni a garázst, az autó színét át tudom állítani, viszont másodjára azonnal összeomlik a játék, hibaüzenet nélkül. :((

No Sana No Life

(#19633) parandroid válasza zolee145 (#19629) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kormányhoz nem tudok hozzászólni, nem is érdekel a dolog, de a Forza akkor sem szim, ha a Mororsportról beszélünk. Ha az lenne, engem speciel nem is érdekelne, de nyilván nem is lenne ilyen népszerű, amilyen. A szimeknek megvan a maguk lelkes, és hangos rajongótábora, velük szemben meg ott a kazuálok sokmilliós tábora (köztük én), akiknek eszükbe nem jutna kormányt használni. Na, nekik sikerült a kontrollerre egy meglepően valósnak tűnő irányíthatóságot összehozni már alapbeállítások mellett is, aztán akinek van affinitása hozzá, az még állítgathat rajta. Aztán vagy még jobb lesz, vagy rosszabb. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#19634) lanszelot válasza zolee145 (#19621) üzenetére


lanszelot
addikt

Az a gép kevés a FM7 nek kormánnyal.
Nem a vga, a cpu kevés.
A kormány a cpu-t eszi, azért akad.

(#19635) CJ4567 válasza lanszelot (#19634) üzenetére


CJ4567
veterán

Kevés az FM7-nek egy R5 2600X, 2060S? 1080p-ben 144FPS-el tudja a játékot futtatni, annyit meg a kormány nem eszik, főleg nem egy 6 mag, 12 szálas modern Ryzenen.

No Sana No Life

(#19636) lanszelot válasza CJ4567 (#19635) üzenetére


lanszelot
addikt

4k -ról írt. Ahhoz nudli kormánnyal.

(#19637) CJ4567 válasza lanszelot (#19636) üzenetére


CJ4567
veterán

4K-nál fontosabb, hogy milyen erős a videókártya, mint a proci.

No Sana No Life

(#19638) zolee145 válasza lanszelot (#19634) üzenetére


zolee145
tag

Azt írtam, hogy alapból ő magának 4K-t állított, miközben FHD monitorom van. :)
Amúgy meglepődnék, ha kevés lenne a gép. Főleg úgy, hogy ugyanezen kormánnyal simán megy az FH4, sokkal nagyobb bejárható területtel, rombolható környezettel, stb.

(#19639) zolee145 válasza tesz-vesz123 (#19630) üzenetére


zolee145
tag

Egyszer próbáltam az AC-t, elég volt. :) Mondom, ha nem ez akkor rendes szim, rF2.
De ott inkább már magának az autónak a fizikáját csinálom, az egy másik hobbi.

Szórakozásnak tökéletes az FH4. Azon lepődtem meg, hogy az FM7 vezetési élménye a fasorban sincs ehhez képest, holott gondolom az alapok ugyanazok. Vagy ezek szerint rosszul gondolom. De nem azért nem tetszik az FM7, mert szimulátort vártam és nem az, hanem azért nem tetszik, mert közelében sincs az FH4-nek. Mintha két külön fejlesztő csapat csinálta volna. Egy különbség van köztük: az egyik jó a másik nem. :)

(#19640) CJ4567 válasza zolee145 (#19638) üzenetére


CJ4567
veterán

Nálam akkor omlik össze az FM7, ha magas FPS-el játszom, 120, és 144FPS-t próbáltam, mindkettőnél összeomlik autóválasztás közben, vagy lobbyban pályaváltás után. 72FPS-en jó. :U

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#19641) homerhamm válasza Kisgépkezelő (#19631) üzenetére


homerhamm
addikt

Nem játszok ezzel a játékkal, de vicces. :D

Ihn nikho! Mahna nikho mha nahna e rei! Mha nahno mha nah rikho! Ihni Kohei!

(#19642) lanszelot válasza zolee145 (#19638) üzenetére


lanszelot
addikt

Ha a FOV le van húzva mit se számít a nyílt terep.
Hiába fhd a monitor ha rosszul van beállítva.
Ha a gep 4k -nak érzékelte, és nincs 4k eszközöd, akkor a gépeddel van gubanc.
Nekem 4k kijelzőm van, de fhd ban használom, minden játékot fhd-ban érzékel. FH4 , FM7, FM6 Apex, MSFS, stb mind mind FHD ként érzékeli, pedig a kijelző tudja a 4k-t a gépem meg pláne, amd3900x 32gb ram...stb
Nincs másodlagos kijelződ? VR head set, vagy bármi?
Mert ezek is megeszik a gépet.
Én a VR-t mindig áramtalanítom, ha nem használom, így tuti nem eszi a gépet.
Vagy logitech kormány? Logitech pocsék szoftvereket csinál, múltkor nekem is az tett keresztbe.
Tiltsd le vagy gyalult a logi szoftvereket, mind, és kontrollerrel, vagy billentyűvel nézd meg akad-e.
Kilépni nem elég.
Sajna nekem is Logitech kormány van, pocsék, utálom.

(#19643) CJ4567 válasza lanszelot (#19642) üzenetére


CJ4567
veterán

"Hiába fhd a monitor ha rosszul van beállítva.
Ha a gep 4k -nak érzékelte, és nincs 4k eszközöd, akkor a gépeddel van gubanc.
Nekem 4k kijelzőm van, de fhd ban használom, minden játékot fhd-ban érzékel. FH4 , FM7"

FM7-ben monitortól függetlenül beállítható render felbontásnak az 1440p, és a 4K, ezen felül lehet a resolution scale-t is állítani. Nálam is 4K-n indult az első telepítés után, FHD monitorral, NV vezérlő pultban ki van kapcsolva a DSR.

Érdekes hibái vannak az FM7 PC változatának, nálam, és másnál is olyan hiba van, hogy magas FPS-nél egyszerűen összeomlik a játék autóválasztásnál, vagy autó színének változtatásánál, vagy MP-ben autó és pályaváltásnál. Lekorlátoztam 72FPS-re, úgy jó, csak csak jobb lenne 144FPS-el játszani, ha már ott a monitorom.

No Sana No Life

(#19644) Kisgépkezelő válasza lanszelot (#19642) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Supersampling. Jobb élsimítás érhető el, ha kiszámolja 4k-ban és abból csinál FHD-t. Nincs ott semmi gubanc, nálam is ezek az alapbeállítások.

(#19645) lanszelot válasza CJ4567 (#19643) üzenetére


lanszelot
addikt

Nekem max 60HZ-t tud s kijelző.
Tehát arról a hibáról nem tudok.
Gondolom Hz-t akartál írni, nem fps-t.
A kettő nem ugyanaz.
144Hz a monitorod, nem 144FPS.

A full hd, az full hd. Nincs jobb és rosszabb full hd.
Ez csak placebo. Mint ha 4k ra állítod a youtube-t FHD kijelzőn mert látni a különbséget....uhum, hát persze persze. Sőt 8k lesz belőle, ha fejjel lefele nézed.
FHD az FHD. Van különbség HD - FHD - 4K között.
Van különbség 30 - 60 - 120 Hz között. De nincs jobb FHD vagy jobb 30Hz

[ Szerkesztve ]

(#19646) zolee145 válasza lanszelot (#19642) üzenetére


zolee145
tag

Ha az egyik szoftverrel jó a másikkal nem akkor szerintem a szoftverrel van a gond. De amúgy tényleg mindegy már, tegnap töröltem az FM7-et. :)

(#19647) lanszelot válasza zolee145 (#19646) üzenetére


lanszelot
addikt

Értem, semmi gond, de azt írták másoknak is van gond vele, ezért irtam, hogy akinek problémája van, az hátha megtalálja itt a megoldást. :)

(#19648) Kisgépkezelő válasza lanszelot (#19645) üzenetére


Kisgépkezelő
senior tag

Nyilván a képernyőd ugyanúgy FHD marad akkor is, ha 4k-ban van renderelve, de mivel minden pixel négy másikból lesz átlagolva, ezért valamivel szebb lesz az eredmény. Főleg az éleknél segít jobban eldönteni, hogy pl: 1 pixelnyi fekete kocsi, vagy 1 pixelnyi kékj ég legyen, ha kiszámol négy pixelt és abból mondjuk hármon kocsi van, egyen meg az ég. Ilyen apróbb részleteknél, mint pl: a falevelek, vagy egy légbeömlő rácsa elég szép javulást hoz.

(#19649) tesz-vesz123 válasza lanszelot (#19645) üzenetére


tesz-vesz123
aktív tag

Szerintem úgy értette, hogy ha már 144Hz a monitorja, akkor ki is szeretné használni és 144 fps-sel futtatni a játékot. :P

(#19650) CJ4567 válasza tesz-vesz123 (#19649) üzenetére


CJ4567
veterán

Igen, erre gondoltam. :K

"Ez csak placebo. Mint ha 4k ra állítod a youtube-t FHD kijelzőn mert látni a különbséget....uhum, hát persze persze. Sőt 8k lesz belőle, ha fejjel lefele nézed."

Magasabb felbontásnál a YT magasabb bitrátát engedélyez, és szemmel látható a különbség. (Nem placebo, próbáld ki, hogy egy 4K videót 1080p-ben nézel, majd felteszed 1440p-re, majd 4K-ra.)

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.