Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

A következő változások lépnek életbe hamarosan a fórumon:

- a Fáradt Gőz témái lekerülnek a bal oszlop ''legfrissebb témái'' közül. a főoldal után tehát már ott sem fognak megjelenni (a 100 legfrissebb téma között még igen).

- aki épp ezért nem szakmai témát vegyít a szakmai fórumok közé, csak azért, hogy felkerüljön a téma a bal oszlopba, kemény retorzióra számíthat.. feltesszük, hogy konstruktív ember nem csinál ilyet, ezért remélhetőleg ezen senki sem sértődik meg...

A Fáradt Gőz természetesen élt, él és élni fog, akit az ott pörgő témák érdekelnek, a Fáradt Gőz fórumban rögtön megtalálja őket... viszont a változtatás talán segít javítani a többi fórum szakmai színvonalán, illetve az utóbbi időben picit felborult arányokon.

Népszavazásra most nem bocsátjuk a kérdést :P, inkább csak szólni szerettünk volna, előre, többek közt a moderátoroknak és házigazdáknak is.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#2) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Affirmative! Azt hiszem, túl fogjuk élni. :)

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) emvy válasza Parci (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

Vettük.

while (!sleep) sheep++;

(#4) Polesz válasza Parci (#1) üzenetére


Polesz
addikt

Jogos.

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#5) supercow


supercow
őstag

végre :C

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#6) Edem


Edem
senior tag

Úgy látszik én leszek az egyetlen negatív figura, de már megszoktam. :)

A legtöbb fórumtárs azért szerette meg ezt a helyet, mert itt mindenki jó fej, nem szólják le ha hülyeséget kérdez, mindenről lehet beszélni, nem csak a hülye kockafejüeké a világ, mint meg nem nevezett, de sokunk által jól ismert és megvetett helyeken, ahol CSAK AZ A K*RV* SZÁMÍTÓGÉP lehet a téma.

Ezt pont a napokban találtam:
„Azt pedig megígérem, hogy ha bazinagy oldal is leszünk, odafigyelünk minden olvasónkra. Ellentétben MO vezető hardver oldalaival, mi nem önmagunkért, hanem az olvasókért vagyunk. Legalábbis nagyon remélem.”

Most akkor ez az az oldal, ami eltérően a többitől csak az olvasókért van, vagy rossz url-t írtam be?

/Polesznek On

Jogos? Itt nincsenek jogok, nem volt szavazás. Ha tetszik maradsz, ha nem, akkor mehetsz ahova akarsz. A főnök megmondja, mi meg azt mondjuk: ''Jogos.''
(Van benne egy kis csúsztatás, de azért jól hangzik. :) )

Polesznek Off/

Annyira nem izgat, mert tudom, hogy hol találom (és jogosan fogom ott találni!) a fórumozók nagy részét jobban érdeklő témákat, de az új ''jó fejek'', mint amilyenek mi is vagyunk :DDD, mit csinálnak? Lesz majd egy táblácska ''Gyere oszt klikkelj ide meg ide, és ott találod a helyi jó fejeket!''? Hmmm... :U

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#7) Polesz válasza Edem (#6) üzenetére


Polesz
addikt

Nem tudom most miért lázadsz :D

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#8) Polesz válasza Polesz (#7) üzenetére


Polesz
addikt

Sokkoló ennyit írni egyszerre ;]

sok offoló = sokat offoló

akart lenni...

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#9) Edem válasza Polesz (#7) üzenetére


Edem
senior tag

PARCI!

Kitaláltam a frankót!

Ha nem vagy bejelentkezve, akkor semmi fáradt gőz a baloldalon!

Ha beléptél, akkor a beállításod szerint:
Legyen Fáradt gőz baloldalon?
O - Igen
O - Nem

Ilyet nem lehet? Így lenne kecske, meg káposzta, meg stb.

Komolyan gondolom!

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#10) PeliScan válasza Parci (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Nekem nem is a hozzászólás tartalma, hanem a stílusa tetszik nagyon! :) Nagyon korrekt, ám határozott.

És amúgy igen, ''minket'' egy kicsit rosszul fog érinteni, de azért érthető, sőt, még az is lehet, hogy mindkét féle topicoknak jót fog tenni!

Gyaraopdjék a PH! mint szakmai, mind off topicokban.! :D

(#11) Tapsi válasza Edem (#9) üzenetére


Tapsi
addikt

Jó ötlet.:C

(#12) tomcs válasza Parci (#1) üzenetére


tomcs
őstag

..nem off
igy is menni fognak szvsz eleg rendesen, remelem en is hogy fognak ''nem oda valo helyen'' fog marhulni. mindenesetre az otlet helyes, nem csak a fooldalon kell a hulyeskedeseinket ''szegyellni'' :D, de a nyugos kerdesek is elegge gyorsan sullyednek el mostansag. kockafejuseg bizzunk benne nem lesz de ez mastol is fugg.. vegulis emberi kapcsolattartas, taliszervezes stb me7 szvsz ph interaktivba is, szakmai temak ahova vag es faradt goz maradjon a vicctopikoknak meg a viragfoldnek

..off

amit kerdeztem az autorefreshrol a javitsuk a prohardvert topikban mi a hivatalos allaspont?

(#13) Polesz válasza Edem (#9) üzenetére


Polesz
addikt

Jó hogy nekem írtad a választ és Parcinak címezted. Viszont az elgondolás nem rossz. Magam részéről támogatom, de szerintem ez úgyis Parcin múlik :)

Szavazzuk meg! Aki igen mond Edem felvetésére tegyel fel a kezét és küldjön a számlámra 2 ezer forintot. Majd becsületesen beszámolok hányan támogatták az ötletet ;];];]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#14) tomcs válasza Edem (#9) üzenetére


tomcs
őstag

ennel talan praktikusabb lenne ha faradt goz topikban vagy -> latszik masban meg nem

(#15) jojojo válasza Polesz (#13) üzenetére


jojojo
senior tag

Mi a számlaszámod;]

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#16) Edem válasza Polesz (#13) üzenetére


Edem
senior tag

Azért neked címeztem, mert Te adtad az ötletet!

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#17) tomcs válasza Polesz (#13) üzenetére


tomcs
őstag

aki tamogatja az kuld aki nem tamogatja annak meg te kuldjel :) igy a banxamlad elojelerol tudnad a szavazas eredmenyet :)

(#18) JulWCZar válasza Parci (#1) üzenetére


JulWCZar
senior tag

Helyes.

(#19) supercow


supercow
őstag

Én támogatom a dolgot. Ez egy szakmai oldal, amit lehet olvasni. Ha nem lenne fórum, engem az sem érdekelne. De van fórum, ami a számítógépekkel foglalkozik. Ha valaki kérdez és én tudom a választ, akkor válaszolok. Ennyi.

Ha valaki offolni akar, vagy ki akarja ereszteni a fáradt gőzt, az hívja el a barátnőjét egy hosszú sétára a Duna-parton, vagy menjen el sörözni a haverokkal. Sokkal, de sokkal hasznosabb és értelmesebb, mint itt telerakni a fáradt gőzt (néha tényleg nagyon bugyuta és) értelmetlen szöveggel.

A mostanság elvadult off-témák tömege miatt is támogatom, mert lassan nehéz lesz kiszűrni az igazi PH! tartalmat a használhatatlan, személyeskedésekkel teli ''gőzből''.

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#20) Edem válasza tomcs (#14) üzenetére


Edem
senior tag

Sajnos nem én fogom eldönteni. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#21) Polesz válasza Edem (#16) üzenetére


Polesz
addikt

Ennek örülök! Végre nem csak a kenyeret pusztítom feleslegesen ezen a földön ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#22) Edem válasza supercow (#19) üzenetére


Edem
senior tag

Tudom, hogy Te már akkor is itt voltál, amikor én még azt sem tudtam mi fán terem az internet, de meglátásom szerint a legtöbben (itt és most) nem így gondolják. :U

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#23) WN31RD


WN31RD
addikt

Támogatom az 1-es és a 9-es hozzászólásban megfogalmazottakat. :)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#24) FaBatka


FaBatka
aktív tag

Jó döntés!
Én a Rio.hu óta olvasgatom az oldalt és szerintem nagyon jó társaság jött itt össze. Nem hiszem, hogyha lekerül a Fáradt Gőz balról, akkor bármi változás lenne. Nem fogunk bekockafejűsödni attól, hogy nem láthatjuk ''kedvenc politikusunk''-ról szóló friss híreket. Akit érdekelt az ezután is meg fogja találni a topikját.

Mindegy mit csinálsz a Windowsban, a Nagy Kék Halál úgyis ítélkezik feletted...

(#25) supercow válasza Edem (#22) üzenetére


supercow
őstag

Sosem mondtam hogy itt voltam akkoriban (ejj régiszépidők...:D), csak ha már van egy szakmai oldal ami a számítógépről szól és annak él, akkor miért kell felhígítani a hasznos tartalmat az elszaporodó nem-hw topikokkal?
Úgy értem, hogy offolásra, személyeskedésre, testi-lelki bajok ecsetelésére ott a chat vagy az index fóruma, de ezek az itteni hozzászólások megmaradnak, és kereshető formában... Mondjuk 1 év múlva amikor gyorsan van szükséged infóra a BIOS-frissítésedhez (vagy bármihez ami hw) nem fogod megtalálni, mert tele lesz off témákkal meg mindennel, csak értelmes dolgokkal nem.

És attól, hogy a legtöbben nem így gondolják, én még gondolhatom így... :P

In nomine Pasta, et Fusilli, et Spaghetti Sancti. Ramen.

(#26) Enemy


Enemy
aktív tag

nem tartomhelyesnek de mindegy....
ha hatalmam lenne de ugye nincs akkor most......

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#27) Cathfaern válasza Edem (#9) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Igen, igen, igen, és igen, támogatom Edem ötletét! (ez most 4 szavazat, ugyebár :) De így el fogom kerülni a fáradt gőzös témákat, ami nagy érvágás lenne :)
U.I.2.: Lehet, hogy kicsit durvábbra sikeredett a hsz, mint kellett volna...de úgy döntöttem, hogy így hagyom. Szóval azz megértem, hogy miért kellett ezt megváltoztatni, sőt nem is ellenzem kifejezetten, csak akkor kéne valami helyette...

(#28) Enemy


Enemy
aktív tag

Eléggé szük látokörü a csapat...
Én szeretema PC-t de azért igy letakarni a ló szemét...

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#29) Edem válasza supercow (#25) üzenetére


Edem
senior tag

Amit írtam tisztelettel írtam, remélem nem vetted cinizmusnak!

Megértelek, csak nekem más az érdekem. :)

Mindenki nyomjon még egy ENTERt! Jó nagyot!

(#30) WN31RD válasza Cathfaern (#27) üzenetére


WN31RD
addikt

Egyetértek ezzel is. :)
(Ez már vajon betegség? :O)

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#31) petakpa1 válasza Edem (#9) üzenetére


petakpa1
őstag

Támogatom

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#32) WN31RD válasza WN31RD (#30) üzenetére


WN31RD
addikt

Áh, mégsem őrültem meg:
A második bekezdés rám nem vonatkozik, tehát azzal nem kell egyetértenem.
(megkönnyebült smileyt képzeljen ide mindenki) :DDD

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#33) Polesz válasza Enemy (#28) üzenetére


Polesz
addikt

Értsd már meg légyszives, hogy senki nem akarja a ló szemét letakarni, de azt sem akarjuk, hogy a szomszéd lucernásában legelésszen! Talán így már világos? ;]

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#34) crab


crab
senior tag

Úgy volna jó, ha mindenki beállíthatná, hogy akarja-e látni a fáradtgőz témákat.
De nekem így is jó lesz!:P

(#35) sirály12 válasza Edem (#9) üzenetére


sirály12
őstag

Ezt én is támogatom.
Ez jó megoldás lenne.

Néha jó kiereszteni a gőzt, és néha olvasgatni is jó egy kis ökörséget.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#36) crab válasza crab (#34) üzenetére


crab
senior tag

Ezt az üzenetet meg amire most válaszolok kéretik törölni, mert már megmondták a frankót, de figyelmetlen voltam! bocs

(#37) Elrood


Elrood
őstag

Bocs az OFFért, de

Nálatok is eltűntek a nevek feletti képek? Egy csomó helyén már csak piros X van akárhányszor frissítek.

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#38) Cathfaern válasza Elrood (#37) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

Mondanál példát? Én nam tapasztaltam ilyet :F

(#39) Elrood válasza Cathfaern (#38) üzenetére


Elrood
őstag

PL, mostmár ennek a topicnak egyetlen egy képét se látom, még a főoldalon se:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#40) Elrood válasza Elrood (#39) üzenetére


Elrood
őstag

Naa, nem tudom, hogy valaki illetékes csinált-e valamit, de én kiürítettem a TEMP fájlokat, aztán frissítés és minden visszajött:). Bocs az offért.

Ami a topicot illeti, nekem 8, fáradt gőzt nem szoktam gyakran nézegetni:).

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#41) WN31RD válasza Elrood (#39) üzenetére


WN31RD
addikt

[OFF]
Így van, nálam ugyanez a helyzet... a képek többsége nem jelenik meg... :DD
[/OFF]

''... we as consumers want our content free (as in Freedom) and if we don't get it, we'll take our content free (as in beer).''

(#42) Panther válasza Elrood (#39) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Ez már velem is megtörtént egyszer, akkor reset segített. De most hogy mondtad, megint csinálja :O Megkockáztatom én is azt a ''delete Temp''-et...

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#43) sirály12 válasza Elrood (#37) üzenetére


sirály12
őstag

Ez nekem is így van, akkor a hiba nem az én készülékemben van? :DDD
De télleg.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#44) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Tesztelünk ezt-azt a szerveren épp, szori.

Edem javaslata jó, egyetlen bökkenője, hogy minden egyes alkalommal user beállításokat kell kéregetnie a bal oszlopnak is, ami lassít -- ergo nem tudja egységesen kezelni az engine a bal oszlopot. Pedig kéne...

Még gondolkodom rajta, de úgy hiszem, hogy nem lenne nagy érvágás a Fáradt Gőz szelekciója, mert akiket leginkább érint, azok megtalálják a hozzá tartozó fórumot, sőt, ott fognak lébecolni egész nap :P.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#45) Panther válasza Edem (#9) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Amúgy szerintem is ezt a választásos dolog a legjobb megoldás.

Csomószor felmerül ugyanis, hogy például egy programnak van egy funkciója, ami régen egyféleképp működött, most meg másképp, és amikor látom az új módszert, és eljutok oda hogy ''ez mennyivel szarabb mint a régi, miért változtatták meg?'', majd elgondolkodom rajta hogy miért is, majd rájövök hogy ténylegesen miért: mert valami más szempontból meg így jobb, és azon kezdek gondolkodni, hogy hogyan lehetne mindenkinek jó, akkor egyetlen valódi megoldásként mindig arra szoktam kilyukadni, hogy ez csak úgy megoldható, ha választani lehet, beállíthatom hogy én hogyan akarom.
Ehh, szép kis mondat lett, remélem azért érthető :DDD

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#46) Panther válasza Parci (#44) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Csak ha be van lépve az ember. Ha nincs, akkor meg legyen úgy ahogy most lesz mindenkinek.

Mondjuk ha meg be van lépve az ember, akkor már úgyis nagy valószínűséggel a fórumban van, márpedig ha ott van, akkor ha másért nem, azért le kell kérni a user adatokat, hogy tudja az engine hogy ''hány hsz/oldal'' van beállítva :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#47) Parci


Parci
HÁZIGAZDA

Meglátom, mit tehetek... :P

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

(#48) Panther


Panther
HÁZIGAZDA

Sőt, ha már megtörténik ez a váltás, akkor szerintem akár ki is lehetne gyomlálni a PH! Interaktív-ból a ''Sorozatok'', ''Véradás'', ''Nem tudok lejáccani egy filmet sem'', stb topikokat pl. a Fáradt Gőzbe, vagy ahova valók. Csak mert egyébként biztos több OFF téma is fog nyílni itt (sokkal könnyebb ráfogni vmire hog PH interaktív mint hogy Alaplap, chipkészlet :DDD)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#49) Panther válasza Parci (#47) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

Köszi minden szavazó nevében :)

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#50) sirály12


sirály12
őstag

Beállítások Rulezzz.
;]

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.