Hirdetés

2019. november 18., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-14 21:29:59

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#95001) szebe válasza rocket (#94997) üzenetére

szebe
(őstag)

Giccs lesz az, nem gliccs. Az amerikai "hibát" csak nem erőltetné a Liberty :U :DDD

Egyébként ez nem Liberty-s találmány (ahogy írták a többiek). Volt itt Star Wars-os meg Superman-es Red Bull, Batmenes Lotus, meg Ocean's-féle Jaguar

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#95002) JColee válasza quailstorm (#95000) üzenetére

JColee
(őstag)

Liberty annyiban járult hozzá a dologhoz, hogy engedélyezte a srácnak a paddock-ba belépést.

Én már a következő rendszert is utálom.

(#95003) quailstorm válasza JColee (#95002) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Ez természetes és igaz, Bernie papa ilyet nem enged. Ennyi szabadság kell.

Itt egy stormtrooper-sereg, ha valaki elfelejtette volna a mozipromókat:

[ Szerkesztve ]

(#95004) odrif

M4 sport nem közvetíti a 2. edzést?

15 éve a Prohardveren!

(#95005) DS39 válasza odrif (#95004) üzenetére

DS39
(veterán)

pont ezt akartam kérdezni, a mindig tv szerint az jönne, de helyette vizes vb van.

(#95006) odrif válasza DS39 (#95005) üzenetére

port.hu szerint is és a boxutca facebook oldalán is írták hogy 13.55-től.

15 éve a Prohardveren!

(#95007) gF válasza odrif (#95006) üzenetére

gF
(senior tag)

UPDATE: Hozzávetőlegesen 15 percet csúszik a 2. szabadedzés közvetítése!!!
VÁRJUK KÉRDÉSEITEKET a Brit Nagydíj 2. szabadedzéséhez - ÉLŐ közvetítés link (13:51-től lesz elérhető!):

(#95008) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Mert biztos kurva sokmindenkit érdekel a toronyugrás :W

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#95009) odrif válasza gF (#95007) üzenetére

ÉLŐ közvetítés link (13:51-től lesz elérhető!) :F :F

15 éve a Prohardveren!

(#95010) Atomantiii válasza gF (#95007) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

F@sza, akkor imádkozhatok, hogy lesz az időzítésemen 15-20 perc plusz, annyi meg úgy sem lesz, mert beraknak még vagy 10 reklámot, csesszék meg.

[ Szerkesztve ]

(#95011) velizare válasza quailstorm (#95000) üzenetére

velizare
(veterán)

volt az ocean's twelve is monacóban. egy gyémántot pakoltak bele az egyik jaguar elejébe. volt is riadalom, amikor ütközött, és nem lett meg a kavics a csatt után.
de volt asszem superman, batman (asszem a toyota nyomott egy állórajtos negyedmérföldest a batmobil ellen), cars 2, mad max is. utóbbihoz nagyon megtalálták a megfelelő sofőrt:

[ Szerkesztve ]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#95012) Motion_Blur válasza Atomantiii (#95010) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

14h15 van, F1 sehol...

most komolyan az utolsó helyen ugráló magyar gyerek miatt kell ezt nézni??

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#95013) gF válasza Motion_Blur (#95012) üzenetére

gF
(senior tag)

Ezért kell inkább Sky F1-et nézni... :D

(#95014) Atomantiii válasza gF (#95013) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Nem is a nézéssel van a baj, hanem a felvétellel amit még reggel munkába menet előtt állítottam be egy fix időpontra, amit nehéz módosítani ha nincs otthon az ember.

(#95015) snecy20

snecy20
(veterán)

Lehet hogy tévedek, de ezen a hétvégén Vettelnek a pontmentés, és a károk minimalizálása lesz a feladata: 3. hely megszerzése a Mercedesek mögött, ami nem néz ki olyan egyszerűnek, mert hasonló szinten van velük a RedBull.

Be Quiet Dark Rock Pro 4 CPU hűtő eladó - https://tinyurl.com/y4t3q2z3

(#95016) gF

gF
(senior tag)

Lista hogy kinek milyen erőforrás egységét cserélték: Technical Report Doc10 - New PU Elements

(#95017) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Elég irreális elvárás Gabiék részéről a gázelvétel nélküli Copse :F

(#95018) arn válasza snecy20 (#95015) üzenetére

arn
(nagyúr)

Egyket kivetellel, egesz evben ezt csinalta :D holnap valoban kisebb csoda kellene, hogy ne a merciket lassuk elol.

Azt nem ertem a ferrari reszerol, hogy miert csak idomeron rakjak be az uj motort... nem kell elesben tesztelni?

https://www.facebook.com/mylittleretrocomputerworld

(#95019) velizare válasza gF (#95016) üzenetére

velizare
(veterán)

hm, kimi is beveti a negyedik turbót. több mint valószínű, hogy a ferrarinál az egész szezonban nem tervezték, hogy fejlesztenek rajta.

@arn: ha most megkezdik a motort versenyen, akkor az már sem spában, sem monzában nem lesz ereje teljében. szerintem spáig tesztelgetik csak, és ott lesz majd berakva versenyre is. silverstone közepesen számít motorigényes pályának, a hungaroring semennyire sem az, spá viszont elég erősen, oda mindenki igyekszik új motort vinni.

[ Szerkesztve ]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#95020) Ba cy lus

Ba cy lus
(veterán)

A Ferraritól ez kevés lesz, ha most már minden futamon csak üldözői a Mercinek. Ráadásul már csak 10 LE-ről beszélnek a motor kapcsán az eddigi 50 helyett.

(#95021) b-type válasza Motion_Blur (#95017) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Meg kell legyen, ahogy néztem hetedikben Bottas-nak megvolt már most is

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#95022) EmberXY válasza b-type (#95021) üzenetére

EmberXY
(addikt)

De így egyet visszaváltott, nem?

Up the Irons!

(#95023) Motion_Blur válasza b-type (#95021) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Oda 300 körül érkeznek, szerintem azt a kanyart nem lehet annyival megcsinálni. De legyen igazad azt kívánom, durva lenne!

(#95024) b-type válasza EmberXY (#95022) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem, simán megvolt 7.-ben, még néztem is hogy na, és akkor láttam hogy SS gumin fut.
Elvileg abban a kanyarban esik egy kicsit a fordulat teligázon is

(#95025) EmberXY válasza b-type (#95024) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Akkor eléggé fel lehetett már gumizva a pálya, de kíváncsi leszek, hogy majd a Q3-ban feltekerve is menni fog-e...

Up the Irons!

(#95026) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Bottas 5 rajthelyes....

(#95027) [CS]Blade2 válasza gF (#95016) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Azt mondja, hogy Alonso 5. akku, de közben egy komplett csomagot tettek be neki. +30 hely.

Bottas-nak váltóhibája lehet:
@origoGPhirek
Hoppá: ezúttal Bottas autójában kell váltót cserélni a Mercedesnél idő előtt, úgyhogy most ő fog 5 rajthelyes büntetést kapni

A szélvédő szerintem marha gáz. Eddig minden megoldás katasztrófa volt, a berakott képekből a 2.-on nagyon szarul néz ki.
1 kör után leszerelték a Vettelnek.

Nem értem, hogy miért nem lehet azt mondani, hogy az F1-ben nincs fejvédő, aki nem vállalja, hogy simán sisakban megy, az menjen az LMP1-be vagy a Rallyba vagy a WTCC-be, vagy ahova akar.
Mind maradna a helyén, egy pilóta sem hagyná ott az F1-et.

(#95028) gF válasza [CS]Blade2 (#95027) üzenetére

gF
(senior tag)

Akkor azt még nem cserélték ki neki péntekre, mert annak lenne nyoma az FIA honlapján. Lehet hogy holnapra kapja meg az új erőforrást.

(#95029) EmberXY válasza [CS]Blade2 (#95027) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Nem a pilóták erőltetik a plexit hanem az FIA, őket kellene meggyőzni...

Up the Irons!

(#95030) [CS]Blade2 válasza EmberXY (#95029) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Ezek a MotoGP-be is biztonsági övet tennének, szóval kb. képtelenség meggyőzni őket. Első körben valami gumipókkal a motorhoz kötnék a tagot, hogy esésnél még a gép is jól sz...a a pilótát.
A kerekek száma is marha kevés, még 2 mankókerék elférne, mert így 2 keréken marha veszélyes. Ez csökkentené az esések számát. :W

(#95031) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Kimi @ Copse

Állítólag Ricsi átment parkettán. Hiszem ha látom :D

(#95032) snecy20 válasza [CS]Blade2 (#95030) üzenetére

snecy20
(veterán)

Felvetődött bennem is, hogy oda hogyhogy nem akarnak a versenyzők köré valami burkot? Ha ott az rendben van biztonságilag, akkor az F1-ben minek erőltetik ezt a hülyeséget? 100x nagyobb biztonságban vannak az F1-esek, mint akár a legkisebb köbcentis motorosok, meggyőződésem.

(#95033) Lauda

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Ezzel a fejvédővel nem egészen értem mit kínlódnak. (a célját értem). Teljesen mindegy mit tesznek a pilóták elé. A forma1 olyan figyelmet és reakciókat kíván meg a pilótáktól, ami nem engedi meg, hogy köztük és a környezet között még bármi is legyen. Elég egy betükröződés, becsillanás ami miatt tized másodpercekkel később reagál le egy esetet a pilóta és már meg is történt a baj, ami egyébként nem történne meg. Hogy 10-20 év alatt volt 1-2 eset ami ezeket az eszközöket indokolná....Azokért is kár, azonban 100%-os biztonság nem létezhet az autósportban.

Nekem ez megint képmutatásnak tűnik. Szórakoznak ezzel a védőbigyóval, mellette pedig kötelező legalább két összetételű gumi használata versenyenként. Tehát hiába a legjobb tapadású az ultra lágy, fel kell tenni a szuper lágyat is. Ezzel arra kötelezik a pilótákat, hogy rosszabb tapadáson autózzanak, mint amit a technika megengedne. Szándékosan idéznek elő rosszabb tapadást. Mellette bohóckodnak a fejvédővel. No komment.

[ Szerkesztve ]

(#95034) b-type válasza snecy20 (#95032) üzenetére

b-type
(nagyúr)

volt egy komoly változás, régen ha elesett egy motoros, de a motorja és ő is alkalmas volt arra hogy továbbmenjen akkor továbbment.
Manapság ez kicsit bonyolultabb, mert a motoros ruhája felfújódik, nem annyira látványos már mint az elején, de bőven látható. ..és ezzel persze jóval nehezebb motorozni.
Viszont a motorosok annyit törtek, hogy ennek így kell lennie.
Nem tudom hogy ez a plexi a jó megoldás, de dolgozni kell rajta, és akkor lesz valami ami biztonságos, és esztétikailag is ok.

(#95035) snecy20 válasza Lauda (#95033) üzenetére

snecy20
(veterán)

A nyitott formula-autó az egy külön műfaj... Jó lenne ha elvetnék ezt az egész kísérletet, mert még a legesztétikusabb verzió is szarul mutat.

(#95036) Motion_Blur válasza Lauda (#95033) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Érdekes módon az eddig kipróbált verziók közül a plexi az amit egyből elutasított Vettel, szédült tőle, torzított és nem látott ki tisztán. Illetve a fejét is megnyomta a turbulens levegő.

Talán a glória volt az amit nem nagyon szidott az aki kipróbálta. Talán Kimi.

[ Szerkesztve ]

(#95037) Malibutomi

Malibutomi
(nagyúr)

Ezt a fejvedos dolgot nem vagom, szenvednek gloriaval meg plexivel az urtechnikas F1-ben.

Boven van mar olyan technologia, hogy lehetne par erzekelo a versenyzo elott korul, es ha erzekel berepulo targyat felfujna egy legzsakszeru valamit.
Attol ugyan ki nem lat a delikvens par pillanatig, de jobb mint egy rugo a fejbe. Foleg a mai nagy biztonsagi zonakkal, es biztonsagos kocsikkal.
Nem kellene egy darabbol allo valami lehetne mondjuk 4 szegmens es csak az fujodna fel ahol erkezik a targy.

Letezik hasonlo pancelkocsikon az mondjuk lezerrel kettecsapja az erkezo raketat fel meterre a jarmutol.

[ Szerkesztve ]

(#95038) JJános válasza Malibutomi (#95037) üzenetére

JJános
(addikt)

Nekem az a véleményem, hogy nem a versenyző előtt kéne csinálni valamit, hanem a feje felett. Ami nem zavarja, de véd. 21. század, és még nem jutottak el idáig. Bizonyítvány. :)

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#95039) Malibutomi válasza JJános (#95038) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Akar felette is, de ha eleg sok szenzor van es sok kulonallo vekony ilyen kutyu, akkor ha csak 1-2 lep mukodesbe meg kilat a pilota.

(#95040) gF válasza JJános (#95038) üzenetére

gF
(senior tag)

Viszont hogy ha a versenyző felett lenne valami az nagyban megnehezítené a kiszállást/mentést.

(#95041) Malibutomi válasza gF (#95040) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Kitalaltak mar az 50-es evekben a lerobbano kabintetot a repuloknel.
Komolyan nem ertem miert kokorszaki megoldasokat keresnek a motorsport csucsan.

(#95042) quailstorm válasza Malibutomi (#95037) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

A rugót nem tudod detektálni a jelenlegi technológiával, tehát ezt a légzsák dolgot felejtsd el.

Egyébként is az aláfutásos baleset ellen akarnak védeni, lásd Bianchi.

(#95043) Malibutomi válasza quailstorm (#95042) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Miert is nem?

(#95044) BenHans

BenHans
(addikt)

Nem mindennapi vendég bukkant föl a Mercedesnél pénteken Silverstone-ban. A horrorisztikus balesetben lábait elveszítő ifjú versenyző Lewis Hamilton meghívására érkezett! :R
Helyén van a szíve, szép gesztus! :)

[ Szerkesztve ]

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#95045) grabber válasza BenHans (#95044) üzenetére

grabber
(addikt)

PR fogás az utolsó balhé miatt? :U

Mindegy,legalább boldogabbá tett egyvalakit biztosan.

(#95046) gF válasza grabber (#95045) üzenetére

gF
(senior tag)

A Sky Sports F1 élőben közvetített a pályáról csütörtök délután... A szurkolók imádták Hamiltont. Úgy tűnik le se tojták, hogy mi történt szerdán.

(#95047) BenHans válasza grabber (#95045) üzenetére

BenHans
(addikt)

[link] :U

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#95048) JJános válasza gF (#95040) üzenetére

JJános
(addikt)

Az egyáltalán nem biztos. Viszont az egész ügy bianchi miatt van. Védni kell a fejet. Ezt felülről kellene, és nem zavarja a pilótát. Űrtechnika ide, vagy oda, ha a pilta nem lát, és vagy szédül, vagy alig lát, akkor az egy kalap izé. Kiszállásban azt zavarja, akinek nincs lába. Egy elmés szerkezet. A rugó ellen meg védjen a sisak. :))

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#95049) Ba cy lus

Ba cy lus
(veterán)

Nekem nagyon nem tetszenek ezek a próbálkozások. A glória ronda, mint a bűn, emennél meg látási problémák vannak, plusz az autó aerodinamikájára is elég komoly hatással van.

Bianchi balesete sajnálatos volt, de sok apró tényező együttes állásának eredménye volt. Azokra az apró tényezőkre kellene jobban odafigyelni. Ha pedig változtatnak valamit az autón, az ne ennyire látványos, ennyire látványosan negatív változtatás legyen. Túlzásnak érzem. Motogp-ben miért nem kezdik el körbezárni a pilótákat? Ott sokkal indokoltabb lenne.

Felőlem csináljanak valamit, de ne olyat, ami egy újabb lépés a zárt pilótafülke felé, mert már így is pont eléggé zárt, alig látszik valami a versenyzőkből. Ennél messzebb nem kellene elmenni. Ha pedig az F1-ben vagyunk, és űrtechnikával rendelkezünk, találjanak már ki valami okos aktív védelmet, amivel nem rondítják el az autókat, ha kell, ha nem. Glóriás F1-et én biztosan nem fogok nézni, olyan vele az autók megjelenése, mintha valami roncsderbiben szerepelnének, teljesen primitívvé teszi az F1-es autók kinézetét, ráadásul azt sugallja, hogy ez egy ilyen sport, ahol a versenyzők össze-vissza törik egymást, nem pedig az autósportok csúcsa.

[ Szerkesztve ]

(#95050) kisza25

kisza25
(félisten)

Hami meg is találta a megoldást, hogy ne távollétével foglaljozzanak

az már olyan régen volt, hogy valamikor holnap by 3 éves fiam:)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.