Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#91001) Csapoati válasza lenox (#90999) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Szerintem ez teljesen elkerülhetetlen volt attól a pillanattól fogva, hogy megindult a hátulja.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#91002) guftabi96 válasza lenox (#90999) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Ilyenkor nem nagyon van mit csinálni szerintem.
Nem tudom, hogy ellenkormányzás nélkül milyen lett volna a becsapódás, de erről kár is beszélni szerintem, reflexből jön a mozdulat, hogy korrigálja a csúszást.
Ilyenkor kb tényleg annyit tud csinálni, hogy elengedi a kormányt, és várja a becsapódást.

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#91003) EmberXY válasza guftabi96 (#91002) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Esetleg még annyi, hogy az ellenkormányzás mellett húz egy kuplungot is, kizárva ezzel a hajtás befolyását, mint ahogy Rosberg csinálta nemrég azt hiszem Interlagosban...

Up the Irons!

(#91004) snecy20 válasza Gab.68 (#91000) üzenetére

snecy20
(veterán)

Az idő rövidsége, és a fal közelsége miatt kb. semmit. Amúgy nem tudom, hogy ilyenkor hogy "jobb" becsapódni, így frontálisan, oldalról, vagy ha elszáll a fara a kocsinak, akkor háttal?

(#91005) b-type válasza lenox (#90999) üzenetére

b-type
(nagyúr)

dünnyögni :D
Sztem sincs semmi, jobb elengedni a hátulját és bízni a szerencsében, pláne ha jön a mezőny. Ezt kikorrigálni nem lehet, levett szárnnyal egy kicsit amúgy is úszik a hátulja, a kicsit többet is megpróbálta kikorrigálni és ennyi lett belőle hogy hátulja helyett az orrával kapta a falat.
Kívülről és utólag és fotelből.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#91006) KraX válasza Stockbauer79 (#90993) üzenetére

KraX
(senior tag)

Szerencse a szerencsetlensegben, hogy regen ebbol biztos halal lett volna, ma viszont elegge egyben marad a "koporso". Jo, hogy ennyivel meguszta. Kivulrol nezve nagyon nagy erejunek tunt az utkozes. :(

I know kung fu!

(#91007) -Mike- válasza EmberXY (#91003) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Igen, 370nél amikor 2tized mp alatt megcsúszik még húzzon egyet a kuplungon is. Pislogni nincs idő ilyenkor meg venni egy nagy levegőt a becsapódás előtt.

[ Szerkesztve ]

(#91008) szebe válasza KraX (#91006) üzenetére

szebe
(őstag)

1982, Gordon Smiley.
Szinte totál ugyanúgy.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#91009) EmberXY válasza -Mike- (#91007) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Ezért ülnek profik az autóban és nem mi. Az ellenkormányzás is reflexből jön, miért ne húzhatna reflexből kuplungot is?
Utólag persze mondhat bárki bármit, sajnos ez már nem számít. Ez az én véleményem, még ha kár is érte (látom, utólag kiszerkesztetted).

Up the Irons!

(#91010) Csapoati válasza szebe (#91008) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Megnéztem azt az esetet és tényleg szinte ugyanez. Az akkori becsapódás brutális volt, most meg majdnem teljesen egyben maradt még a kasztni is. Hihetetlen, mennyit fejlődött a biztonság azóta.

(#91011) snecy20 válasza Csapoati (#91010) üzenetére

snecy20
(veterán)

Így van, mondjuk 20 évvel ezelőttig ez instant halál lett volna.

(#91012) -Mike- válasza EmberXY (#91009) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Azért mert nincs kéznél. Mire lenyúl érte már 200méterrel odébb van. De ha tudná is hogy ott fog megcsúszni és a keze a kuplungon és behúzza akkor sem történik semmi máshogy. Ugyan ez lett volna a vége.

(#91013) lenox válasza lenox (#90999) üzenetére

lenox
(addikt)

Arra gondoltam pont, hogy nem lenne-e jobb, ha nem kormanyoz ellen. Gordon Smiley-ra gondoltam en is, mint a rosszabb pelda.

(#91014) kisza25 válasza lenox (#90999) üzenetére

kisza25
(félisten)

ja nekem is ez jutott az eszembe, esélye nem volt semmire, ez itt ilyen :(

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18500.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16700.-

(#91015) lenox válasza lenox (#91013) üzenetére

lenox
(addikt)

Pl. mint itt:

https://www.youtube.com/watch?v=ZcwIIGwX4Ck

Nem kormanyzott ellen, mintha jobba jott volna ki belole.

(#91016) EmberXY válasza -Mike- (#91012) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Bevallom, az indy autókat nem ismerem, de most utánaolvastam, hogy ne writeonly legyek... Ha minden igaz, a kuplung a downshift oldalon van ([link]), ugyebár bal oldalon váltanak le, remélem nem beszélek hülyeséget, namármost amit előzőleg említettél, hogy 370-nél..., stb azt gondolná az ember, hogy annál a sebességnél (top speed körül) már nem az upshift oldalon gondolkodik a pilóta, hanem ellenkezőleg, vagyis a bal kezét készíti elő, benne kell, hogy legyen a kuplung lehetősége is, ha egyébként nem is...

Up the Irons!

(#91017) -Mike- válasza EmberXY (#91016) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Annyira messziről kéne indítanom hogy inkább bele sem kezdek. Csupán maradva az eredeti felvetésnél, behúzza a kuplungot amikor kivédi a csúszást és az autó visszacsap, mennyivel jobb? Semmivel.
Lépj túl ezen légyszi mert el fogod érni hogy rajtad keresztül fogom megutálni a topicot, köszi.

(#91018) vlevi válasza -Mike- (#91017) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

És még az is lehet hogy pont ez történt. Megindult a hátulja jobbra,majd szinte azonnal balra vágódott.

(#91019) EmberXY válasza -Mike- (#91017) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Én csak egy lehetőséget mérlegeltem, ezt senki más, egyedül te véleményezted, ettől kár lenne odáig eljutni, hogy megutálod a topicot, elég, ha engem megutálsz, tekintve, hogy semmi nem bizonyítja, hogy így meg lehetett volna úszni.
Ugyanolyan fotel(ágy)szakértő vagyok mint ti, aki megpróbálja beleképzelni magát 1-1 szituációba, a valóság lehet, hogy teljesen más, természetesen hibázni és az események elszenvedőinek lenni emberi dolog, még Schumitól is láttunk kisebb-nagyobb hibákat olykor-olykor, ezzel azt hiszem mindent elmondtam, ez egy ilyen sport, Veletek nem szeretnék emiatt konfliktusba kerülni, ha hülyeséget beszélek, vállalom. :R

Up the Irons!

(#91020) b-type válasza EmberXY (#91019) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Bourdais sokadik Indy500-t nyomja, minden rutinja megvan, itt biztos senki sem okosabb nála, de még a zindexen sem :)
Csak találgatni lehet hogy mit miért,..de ez egy asszimetrikus autó, elég speciális..amíg nincs helyzet, addig csak segíti a versenyző dolgát, de ha helyzet van akkor helyzet van, és akkor lépni kell...már ha olyan a helyzet :D
Alonso megoldja, mert egyike a legjobb versenyzőknek, de veszélyes...itt Bourdais-nak el kellett volna engednie a hátulját sztem, de lehet hogy ő már továbbgondolta és csak akkorát akart bemozdítani hogy oldalával ütközve majd kicsússza az ütközési energiát.
De a kuplung az sztem sem játszik, mert ekkora tempnál amikor kanyarban már el akar menni a hátulja, és oválon vagy, sóderágy és kifutási lehetőség nélkül akkor sztem tuti a fal..annyi csak hogy mivel akarod eltalálni.

(#91021) KraX válasza szebe (#91008) üzenetére

KraX
(senior tag)

Valoban kisertetiesen hasonlit az akkori bukashoz... :(

I know kung fu!

(#91022) DopeBob

DopeBob
(addikt)

Nem tud esetleg valaki normális streamet? Nem tudom hol lehet ilyeneket találni, ami legalább ránézésre nem tiszta spam/vírus. Digim sajnos nincs.

MZ/X

(#91023) emre válasza DopeBob (#91022) üzenetére

emre
(veterán)

Live Stream Indianapolis 500

Dolgoznak a verőfényben a verőemberek A szivárvány minden színében játszik a testünk Mi gyönyörűek is lehettünk volna drágám De így is szép hogy áldozatul estünk

(#91024) feri1014 válasza emre (#91023) üzenetére

feri1014
(senior tag)

Azért a csapat Amerikában is rekord idő alatt cserél motort Alonso autójában. :DDD

Huawei P20 Pro || Légy önmagad. Közhely inspired by Tibiajax™

(#91025) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Alonso az 5. helyről fog rajtolni :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#91026) lacos001 válasza Motion_Blur (#91025) üzenetére

lacos001
(aktív tag)

Most látom..Sato lesz mellette :DDD

Nehogy elcsesszen valamit a kamikazecsávó....

(#91027) .noxwill válasza Motion_Blur (#91025) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Jól tolta. És miután végzett, és interjút adott, feltűnően sokat mosolygott. Csak nehogy itt ragadjon jövőre :D

All→M8

(#91028) Qorthral válasza Motion_Blur (#91025) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Szép! :R

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#91029) feri1014 válasza Motion_Blur (#91025) üzenetére

feri1014
(senior tag)

:R

Huawei P20 Pro || Légy önmagad. Közhely inspired by Tibiajax™

(#91030) Mortein válasza .noxwill (#91027) üzenetére

Mortein
(tag)

Nem fog itt ragadni. Nyilatkozta, hogy ez nem az ő világa.

(#91031) Csapoati válasza Mortein (#91030) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ja, szerintem csak élvezi, hogy van esélye. Nagyon mérges vagyok a Hondára (és valamennyire a Ferrarira is), hogy egy ilyen kaliberű pilóta nem tud elérni náluk semmit az autó (illetve a Ferrarinál sokszor a taktika) miatt.

(#91032) BMW001 válasza Motion_Blur (#91025) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Most neztem meg a koret, szepet ment. Jo lenne az F1 -ben is az elmezonyben latni.

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#91033) JColee válasza lacos001 (#91026) üzenetére

JColee
(őstag)

Tegyük hozzá, hogy most Alonso a rutintalan újonc.

(#91034) Sholom

Sholom
(tag)

Azért bírom hogy Montoya évek óta osztja az észt, Alonso odamegy és rögtön 5. a nagyokos meg 18.

(#91035) -Mike- válasza Sholom (#91034) üzenetére

-Mike-
(addikt)

A nagyokos Montoya 2015ben a mezőny végéről nyerte meg az indy 500at.

(#91037) guftabi96 válasza Sholom (#91034) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Az a nagyokos 2015-ben megnyerte az Indy 500-at. (nem is akárhogy)
Azért bírom az ilyen megmondóembereket. Legközelebb inkább számolj el 3-ig, mielőtt hülyeségeket írsz.

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#91038) b-type válasza Sholom (#91034) üzenetére

b-type
(nagyúr)

:D
Jaja, ahogy írják Montoya azért nem kispálya, F1-ben sem volt, és Ami-ban sem az.

[ Szerkesztve ]

(#91039) Ba cy lus válasza Sholom (#91034) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Montoya CART-bajnokként jött az F1-be, ha jól emlékszem.

[ Szerkesztve ]

(#91040) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Ez mi hang már! :O

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#91041) BMW001 válasza Motion_Blur (#91040) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Jah, hat ez volt a Forma 1.... :(

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#91042) junior11 válasza Motion_Blur (#91040) üzenetére

junior11
(veterán)

Régi szép emlékek...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#91043) KraX válasza Motion_Blur (#91040) üzenetére

KraX
(senior tag)

Ez nekem is nagyon hianyzik... es ez igy is marad :)

I know kung fu!

(#91044) cyberkind válasza KraX (#91043) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Nem biztos, ha a 4 hengereseknél kirakják a turbót akkor van remény, és Brawn is elmondta, hogy visszaakarják hozni a hangot, csupán pár év. :D

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#91045) shteer válasza cyberkind (#91044) üzenetére

shteer
(félisten)

Ha kirakják a turbót, honnan lesz ló?

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#91046) cyberkind válasza shteer (#91045) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Nem tudom, majd kitalálnak valami csodát ismét, elvégre a F1 a királykategória, itt kéne jelentkeznie a sok technikai forradalomnak amik egyszer az utcára jönnek.

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#91047) shteer válasza cyberkind (#91046) üzenetére

shteer
(félisten)

mint pl a turbo és a hibrid hajtás? :) amíg az elektromos hajtás forradalma be nem köszönt

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#91048) b-type válasza cyberkind (#91046) üzenetére

b-type
(nagyúr)

csodák nincsenek, egy 4henger 1.4-s normál levegőt légzős normál benzint égetős motor nem tud semmit amit F1-nek lehetne nevezni, ..hogy valami legyen ahhoz a tömegarányt kellene kedvezőbbé tenni, és legalább 300kg-ra csökkenteni az autók összsúlyát,...és még akkor is megtörténne hogy bizonyos tempó felett egyszerűen nem tudja tolni a levegőt.
..ha nincs tempó, és kevés a súly, akkor kevés a hasznosítható fékezési energia...minden visszaüt.
..ha aksikat raksz bele az növeli a tömeget.

(#91049) cyberkind válasza shteer (#91047) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

A turbó azért annyira nem új dolog de igen, csak még újabbak és jobbak illetve olcsóbbak, mert az szép, hogy sokan panaszkodnak a pénzelosztásra de csak a motor egy vagyon a régihez képest. :)

(#91048) b-type
Nem mondtam, hogy vannak csodák de a 4 henger minden gyártónak vonzó lenne és a hangot nem igazán lehet megoldani turbóval ha jól gondolom, mert azok a motorok se fognak pörögni 18k-t vagy többet.
Nekem már elég volt a V6-osból 1 év után és már Tesla-t akarok itt látni, persze ez lehetetlen. :D

[ Szerkesztve ]

(#91050) b-type válasza cyberkind (#91049) üzenetére

b-type
(nagyúr)

A V8-s motorok egyáltalán nem voltak olcsók, sőt qva drágák voltak...
Vannak gyönyörű turbós, ikerturbós hangok...tény hogy egy 3-4ezres V10szívó 18ezres sivítása más.
A hang az egy érdekes dolog, tény hogy kell..bebizonyosodott, de nem feltétlen az kell ami volt, jöhet az új hang..csak legyen és rezegjen az ember gyomrában, bsztassa a libidót.
összességében az autók is jobbak voltak régen, ma eldobható autók vannak, úgy sz@r az egész ahogy van, de legalább minden eleme újra hasznosítható...meg persze színes-szagos guszta, mert profi a szakma ami tudja mire harap a vevő...a többit meg oldják meg hitelből.
Az autó eltűnt gyakorlatilag, 20 éves autókat kell venni. Az F1 meg halk lett :D

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.