Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#87001) snecy20 válasza -Mike- (#86996) üzenetére

snecy20
(veterán)

Szerintem ott idén be fognak ékelődni az autók. :D
Vagy rally-s módra kézifékkel...

(#87002) b-type válasza b-type (#86995) üzenetére

b-type
(nagyúr)

A cikkből egyébként semmi? ..jó oké az RBR nagy valószínűséggel változni fog, de azért a Renault gyári csapatának önbizalma nem gyenge, olyan mértékben döntötték az autót a tavalyi évhez képest hogy az már elgondolkodtató, lehetséges lenne hogy komoly előrelépést tettek a motorral? Ennyire megnövelt légellenállás, 70%-t vállaltak úgy hogy eleve nagyobbal számoltak a gumik miatt.
Ez mind fogyasztásban, mind erőben komoly önbizalomra vall.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#87003) 7etape

7etape
(addikt)

Arról lehet valamit tudni, hogy a Ferrari végül milyen hosszú lett? A cikk se tér ki rájuk, ha jól látom..

(#87004) Calogero

Calogero
(addikt)

Az F1-csapatok és az FIA elfogadták idénre az esős versenyrajtokra vonatkozó szabályváltozást, azaz hogy az eddigi, biztonsági autó (SC) utáni libasoros indulás helyett rendes állórajt legyen. A részleteket viszont csak most véglegesítették, és akad jó néhány fontos pont a szabályban.

Azaz:
- az autók esőgumin, a SC mögött kezdik a futamot
- az indulás után felvezető körök lesznek, de csak az első nem számít bele a versenytávba
- a boxból induló autók ezekre a körökre felzárkózhatnak a többiek mögé - hogy megtapasztalhassák a körülményeket -, de a startra vissza kell menniük a depóba, és onnan rajtolni
- a depóból induló autóknak nem kell kötelezően teljesíteniük a felvezető köröket a SC mögött
- a SC kiállásakor azt követve kiállni a depóba, és gumit cserélni tilos, ha valaki megteszi, 10 mp-es büntetést kap
- ha a felvezető, biztonsági körök alatt cserél valaki kereket, a depóból kell rajtolnia
- ha a felvezető körök alatt sem javulnak a körülmények, a SC a depóba vezetheti a mezőnyt, ahol várakozhatnak, míg javul az idő
- ha ez utóbbira kerülne sor, nincs második próbálkozás az állórajtra, vagyis a mezőny majd az eddig megszokott, SC-kiállás utáni libasoros starttal kezdi a versenyt

(#87005) DS39 válasza Calogero (#87004) üzenetére

DS39
(veterán)

SC mögött álló rajt?
mivan? simán lerajtolják még esőben is az AMG Mercit szvsz.
de a leírtak alapján ennek így semmi értelme, ez tulajdonképpen ugyanaz mint ha csak felvezetnék az autókat, vagy ez esetben lehetne a rajtnál előzni? amennyiben nem, nem értem mi a különbség.

Liberty Media, ide vagy oda, ne legyen esős futam idén, vagy ha lesz, inkább csak felvételről nézem, ahol beletekerhetek.

(#87006) Atomantiii válasza Motion_Blur (#86915) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Ma került fel 13 GB kép pakk rfm-re a tesztekről.

(#87007) fokukac válasza Calogero (#87004) üzenetére

fokukac
(veterán)

és ennek amúgy mi értelme van?
:F

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#87008) Csapoati válasza DS39 (#87005) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Eddig meg az volt a gond, hogy repülőrajt van. :D

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#87009) DS39 válasza Csapoati (#87008) üzenetére

DS39
(veterán)

ja, hát az ellenzői nem jól fogalmazták meg az FIA előtt ezek szerint, mert megkaptuk az állórajtot, de....
továbbra is kisasszony sport lesz az F1 esőben.

Calogero: igen, az a pár kör addig fog tartani, míg mezőny fele inkább kijön cserélni interre :D

minek az eső gumi ha nem lehet rajtolni, versenyezni azon.
be kellene vállalni ahogy régen, aztán ha roncsderbi lesz, akkor az lesz. majd beletanulnak a fiatal pilóták.

[ Szerkesztve ]

(#87010) Calogero válasza DS39 (#87005) üzenetére

Calogero
(addikt)

Gondolom megtesznek pár kört SC mögött, majd az SC kijön és utána nem repülő rajt lesz hanem álló.

[ Szerkesztve ]

(#87011) snecy20 válasza Calogero (#87010) üzenetére

snecy20
(veterán)

Nézői szempontból ez most nekünk pont előnyös módosítás.

(#87012) Calogero válasza DS39 (#87009) üzenetére

Calogero
(addikt)

De majd csak rajt után jöhetnek ki kereket cserélni, SC mögötti körözgetés alatt nem lehet kereket cserélni.

(#87013) fokukac válasza Calogero (#87010) üzenetére

fokukac
(veterán)

Te ezt gondolod, de amit az előbb bekopiztál, az nem ezt sugallja, hanem azt, hogy állórajt lesz SC mögött :D

De lehet, hogy szokás szerint csak az újságíró nem tudott értelmet adni a mondatainak.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#87014) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Már eddig is reménykedtem, hogy a FI ne tudjon még elindulni sem, de ez a festés engem lenulláz. Ezt a szint én nem tudom elviselni.
Ez katasztrófa. Ilyen nincs.
Nem hiszem el, hogy van az a pénz, amiért egy csapat ilyenre fest egy F1-es gépet.

A pilótákra is rózsaszínű ruhákat akarnak adni, és azok fel is fogják venni? A szerelőkre szintén? Normál esetben ez kizáró ok, ilyen munkaruhát csak nem vesznek fel, vagy igen :F

Óhatatlanul buzis lesz a dolog, a fél világ arra fog asszociálni, amikor meglát egy csapat férfit talpig rózsaszínben.

[ Szerkesztve ]

(#87015) 7etape válasza [CS]Blade2 (#87014) üzenetére

7etape
(addikt)

Mi a gond a rózsaszínnel? :D „Régen” az volt a férfiasság színe.... ;]

(#87016) Calogero válasza fokukac (#87013) üzenetére

Calogero
(addikt)

Én ebből gondoltam (meg úgy lenne észszerű is ) hogy SC kiáll az állórajtkor....

a SC kiállásakor azt követve kiállni a depóba......

(#87017) DS39 válasza [CS]Blade2 (#87014) üzenetére

DS39
(veterán)

Kerékpáros csapat is volt ilyen színű szponzor miatt + a Palermo meze is ilyesmi a fociban.
Nem tragédia ez.

(#87018) b-type válasza [CS]Blade2 (#87014) üzenetére

b-type
(nagyúr)

..biztos.
de egyfelől egy pasi nem fél egy színtől, másfelől ez profi verseny nem egy falu. Volt már ennél rosszabb is a Nascar-ban, aki tudja érti.

(#87019) -Mike- válasza [CS]Blade2 (#87014) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Mindig a legtöbbet fizető (gyk: főszponzor) színe a meghatározó, ha nem gyári csapatról van szó. Ez így volt mindig. Ezen nem tudom miért kell így ledöbbenni.

(#87020) [CS]Blade2 válasza 7etape (#87015) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

[link]

Gáz. Ha igazán kemények, akkor azt mondják, hogy a felület eladó, de rózsaszínre nem festenek. A Mclaren vajon bevállalta volna? A szponzorpénz a minden?

[link]

Akkor már legyen két női pilóta, a Carmen és a Susie, ha már ilyen gépbe kell két pilóta. Az még beleférne. A csapat meg pl. feketében lenne.

[ Szerkesztve ]

(#87021) vlevi válasza [CS]Blade2 (#87014) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Mondjuk az énszememben is elég szokatlannak tűnik, ahogy öltönyhöz se vennék fel rózsaszín inget, de mégis sokan megteszik, és nincs ezzel baj. Ahogy, előttem is írták, kerékpársportban brutálabbul néz ki, amikor rózsaszín testrefeszülős ruciban nyomják a tourt :)

(#87022) b-type válasza [CS]Blade2 (#87020) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Majd meglátod ha elmegy a Honda hogy mi mindent fog bevállalni a McLaren :)
Kérdezd meg Wéber Gabi-t felvenne-e rózsaszín ruhát, ha ezt kérné az esetleges főszponzor, cserébe biztosítják neki az egyik gyári ülést a WTCC-ben mondjuk..
..
De ezzel nem is szabadna foglalkozni, a szponzor az csak szponzor, aki ez mögött többet lát, mondjuk azt hogy melegek a versenyzők az .. egyszerűen komolytalan, vagy nagyon nagyon egyszerű ember.

(#87023) [CS]Blade2 válasza b-type (#87022) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Biztos, hogy van aki rózsaszín tangát is felvenne egy gyári WTCC ülésért, de azért ez csak nem tekinthető normális dolognak.
Bevállalták, hogy bármit megtesznek a szponzorpénz kedvéért. Vijay Mallya valszeg így döntött, hogy beadja a derekát, és jöhet bármi, lenyeli. Valszeg szarul áll anyagilag a csapat, így próbálnak szinten maradni.

Ez jó egyébként:
amarillo 2017.03.14. 14:31:57
Minden a Szujó kezére játszik... Hogy fogja ezek után keverni a csapatokat?

(#87024) EmberXY válasza [CS]Blade2 (#87020) üzenetére

EmberXY
(addikt)

A női pilótákkal én is jobban el tudnám képzelni, mondjuk ha tűzálló miniben lennének... :D

Up the Irons!

(#87025) snecy20 válasza [CS]Blade2 (#87023) üzenetére

snecy20
(veterán)

;]

(#87026) 7etape válasza snecy20 (#87025) üzenetére

7etape
(addikt)

Sexy ;]

(#87027) Csapoati válasza [CS]Blade2 (#87020) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ne legyünk már ennyire vaskalaposak... ez egy sport, nem pedig férfiassági meg mittudoménmilyen verseny. Ők fizették a legtöbbet, ők mondják meg a színt. A pilótákat meg hidd el, hogy egyáltalán nem érdekli a szín és szerintem elég sok nézőt sem. Nekem sem a kedvenc színem a rószaszín, de legalább könnyen fel lehet majd ismerni őket és eggyel kevesebb fekete-szürke csapat lesz.

(#87028) vlevi válasza [CS]Blade2 (#87023) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

"Biztos, hogy van aki rózsaszín tangát is felvenne egy gyári WTCC ülésért"
Nem kell ahhoz gyári ülés sem :D

[link]

(#87029) Frenky89 válasza vlevi (#87028) üzenetére

Frenky89
(őstag)

+ az a név a szélvédőn. :D

(#87030) guftabi96 válasza [CS]Blade2 (#87020) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Nem igazán értelek.
A BWT ezt kéri (nem csak az F1-ben, hanem nézz bele pl DTM-ben is, és keresd Lucas Auer autóját).
A Force Indiának kell a pénz, ezért teljesítik a szponzor kérését.
Azt nem mondom, hogy tetszik a rózsaszín, az viszont tetszik, hogy egy nagyon nem megszokott, semmivel nem összekeverhető autó lesz a rajtrácson. :K
Számomra ez így jobban tetszik, mint a Mclaren festése. Ebben legalább van valami egyedi.

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#87031) szilva01

szilva01
(őstag)

En homofob vagyok, de a rozsaszin buzi gondolkodasmodon mar tul vagyok. Vagy pl. Button felt, hogy melegnek nezik, mikor edesapja emlekere rozsaszin sisakot viselt?

[ Szerkesztve ]

(#87032) guftabi96 válasza szilva01 (#87031) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Számomra az a sisak az egyik, ha nem a legszebb sisak, amit az F1-ben láttam.
Persze ahhoz, hogy "megszépüljön", tudni kell, hogy miért olyan, amilyen :)

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#87033) snecy20 válasza guftabi96 (#87030) üzenetére

snecy20
(veterán)

1-2napig beszélünk róla, aztán kikopik a téma, többet nem is ér. Ugye van a DTM-ben is egy ugyanilyen színvilágú autó, különösebben már feltűnést sem kelt.
Egy dolognak persze örülök: Hogy ez a cég nem a McLaren-t akarta magának mindenáron! :DDD

(#87034) szilva01 válasza Atomantiii (#87006) üzenetére

szilva01
(őstag)

Es esetleg feles meghivod van? ;] 2 eve keresem a lehetoseget, mindhiaba. Ez a hsz csak forditott meg egyet a kesen a szivemben... :)

(#87035) Atomantiii válasza szilva01 (#87034) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Sajnos nincs, de arra a még nem létezőre is van vagy 5 jelentkező :(

(#87036) [CS]Blade2 válasza Csapoati (#87027) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Nico Hülkenberg: Now you finally understand why I left Force India.

Akkor már csak abban bízhatunk, hogy nincs ennél is több pénze bizonyos cégeknek. Lenne pár egész ciki minta, meg pár elég extrém, amitől ledöbbenne a néző, hogy ezt hogy merik felfesteni az autóra.
Innentől kezdve akkor még a képzelet sem szab határt, bármi megjelenhet az autókon, csak elég pénz kell hozzá.
Évi 100 millióért bárki átfestheti a szőrtelenítős cégének a fosbarna-rózsaszín színkombinációjára a Mclarent, de valszeg a Ferrarit is. 200 millióért egy szőrös s**es matricát is felpattintanak még a pilóták ruhájára is, akik boldogan felveszik, mert "bármit az ülésért és a pénzért"

Szerintem ez egy nagy lépés lefelé. Az elképzelésem, hogy eddig ezt nem tudták megjátszani, mert volt annyi szponzor, hogy válogathattak, hogy mi illik bele a csapat stílusába, és talán néha a kevesebb pénzt is bevállalták. Normál esetben eddig ez a szutyok cég nem tudott így tárgyalni, hogy ők diktálnak, mert volt rajta kívül más is, meg a csapatnak is megvolt a tartása, hogy mit tudom én, a 3 alap FI-s szín az fix, vagy a Ferrarinál a piros az fix, egyszerűen nem eladó, jöhettek, 3 fehér betűt tudunk feltenni piros alapon, ebben a méretben ennyibe kerül, ha nem tetszik, menjetek kisebb csapathoz érdeklődni.

Nem tudom, hogy a többi támogató mit szól hozzá, szerintem lesz pár kisebb, akik a szerződés leteltével átmennek másik csapathoz hirdetni.

(#87037) sh4d0w válasza Calogero (#87010) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)

Ez azért jó, mert az SC mögött felmelegítik az esőgumikat, amik a rajtrácson villámgyorsan kihűlnek. Oh, wait...

https://coreinfinity88.blogspot.com

(#87038) PumPi válasza [CS]Blade2 (#87036) üzenetére

PumPi
(őstag)

Szerintem ezt tulgondolod... attol hogy a Telekomnak dolgoztam es mindenunk rozsaszin volt, egyaltalan nem volt semmi problema, sot sokkal izlesesebb volt a magenta-fekete, mint a jelen cegem kek-zold kombinacioja... semmi gond nincs ezzel, marketing szempontbol otos szerintem... azert a segszoros szortelenito tapasszal ne keverjuk mar ossze egy rozsaszinre festett autot...

En eleg konzervativ vagyok, de semmi problemat nem latok ezzel. Pusztan a szinnel generaltak maguknak 20%al nagyobb lathatosagot... szerintem jo otlet.

(#87039) b-type válasza [CS]Blade2 (#87036) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Gondolkozz már... Ez csak egy szín, nem 'bármi megjelenhet', vagy 'szőrös s'gg'.
Nem tudom mi bajod a rózsaszínnel, azon kívül hogy lányos szín. Még ez sem feltétlen igaz, egy ideig jártam Siena-ba, pár évig volt ottani barátnőm, Az Olaszok pl. biztos nem viszolyognak ettől a színtől, a Palio nyertes lovasa rózsaszínben és csigával lovagolt (Siena részekre van osztva, minden 'negyed'-nek van szimboluma).
..Az olasz csődör :) ..mindamellett úgy bánnak a nőkkel ahogy a mi előítéletes világunkban elképzelhetetlen.
A Portugálok hasonlóan.
...
Szal ez csak egy szín, nem testesít meg semmi gusztustalant, nem egy színtől lesz valaki meleg, gondolom a szeretkezz ne háborúzz mozgalom hippie tagjai sem a férfiszerelmet vallották a színeikkel.
--
A profi sportban ez pedig pénz, ami nem fér egy csapat arculatába...azt nem kell hírdetni, de ez egy szín...lehet mókás, lehet lányos, lehet vele ugratni..... de egy lehetséges szponzornak azt mondani hogy nem kell a színed mert buzis, az nagyon bántó és otromba,..és ez mellett ostoba dolog is.

(#87040) dangerzone válasza guftabi96 (#87030) üzenetére

dangerzone
(addikt)

Szerintem is tök jó, hogy nem ismét egy szürke, fekete, fehér autót kapunk, mint a legtöbb a rajtrácson. Sztem jól néz ki, a reklám elérte a célját, máris mindenki erről beszél. A kocsi meg feltűnő, teljesen jó ez így.

(#87041) kisza25 válasza sh4d0w (#87037) üzenetére

kisza25
(félisten)

majd esős futamon lesz pár újraindítás+sc:D

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18500.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16700.-

(#87042) guftabi96 válasza [CS]Blade2 (#87036) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Te ezt nagyon túlgondolod.
Ez csak egy szín, ezt nem kell azonosítani semmivel. Az meg egyáltalán nem következik ebből, hogy akkor ettől kezdve kb bármi lehet az autókon.
A rózsaszín az csak egy szín, nem hordoz magában semmilyen többlet jelentést. (legalábbis számomra).
Ezt meg csak úgy itt hagyom:

(#87043) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Rólam aztán nem lehet azt mondani hogy egy liberális emberke lennék, de én az égvilágon semmi rosszat nem látok ebben a rózsaszín sztoriban. Eszembe nem jut hogy ettől majd a két pilóta feszengeni fog vagy ilyesmi.

nekem amúgy a lila a kedvenc színem, tetszett is anno az Infiniti-s Red Bull.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#87044) Delerium válasza [CS]Blade2 (#87036) üzenetére

Delerium
(aktív tag)

Csak mellékesen megjegyezve régen a rózsaszín volt a férfiak színe, a kék pedig a nőké.

"I fight for the Users"

(#87045) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Így cikizik a rózsaszín F1-es csapatot

A csapatok valahogy látnak valamit a dologban... nem mentek el felette.
Érdekesség, hogy a Mclaren-re nem reagáltak vicces képekkel és mondatokkal, hogy narancs. Akkor lehet, hogy van különbség csak egy szín és csak egy szín között.

(#87046) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Nagyon nehéz sokaknak elfogadni az új FI-t, kár, hogy nem lett szivárványszínű.

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#87047) Csapoati válasza [CS]Blade2 (#87045) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Jó, akkor szerinted buzis, homokos, okádék, stb. Felfogtuk, ugorjunk.

Nevetni, cikizni lehet, de arról sem szabad megfeledkezni, hogy mostanában egyik csapatnak sem sikerült komolyabb szponzort levadásznia...

[ Szerkesztve ]

(#87048) b-type válasza [CS]Blade2 (#87045) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Egy valami biztosnak látszik, te nem az a fickó vagy aki fel mer venni rózsaszínt :D

(#87049) DS39 válasza [CS]Blade2 (#87045) üzenetére

DS39
(veterán)

Legyen a Fidesz a főszponzoruk, most jobb?
Furán néz ki mindkettő, de ez van, legalább nem fogja a Szujó keverni őket.

(#87050) -Mike- válasza [CS]Blade2 (#87045) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.