Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#83001) mefistofeles válasza Csapoati (#82995) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Persze nem tudhatom de ahogy fentebb írtam adam014-nek képzeld el a szitut. A pilótákat ismerve ki engedne?

Nyilván nem összehasonlíthatóak de azért Bottast "középszerűnek" nevezni......

Persze oké értem én, aki Alonsot akarná annak most mindenki más középszerű......

Egyébként meg hülyeségekről beszélgetünk. A merci (egyenlőre úgy tűnik) letette a voksát, és ha nem is Bottas lesz a befutó, szerintem nagyon messze van a realitásoktól egy Alonso szerződtetés.
...és azért annyit ismerjünk már el, hogy ők tudják a legjobban mi kell nekik.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83002) mefistofeles válasza Ba cy lus (#83000) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Sajna csak a felszínt kapirgálod.....

Ha nem csak azt látnád, hogy írogatom a marhaságokat arról, hogy (szerintem) miért nem Alonsot fogják választani akkor olvashattál volna olyanokat is, hogy szurkolóként persze, hogy az lenne a csúcs.
Csak én veletek ellentétben nem arról beszélek, hogy mik az álmaim, hanem megpróbálok reálisan a csapat fejével gondolkodni, Mivel (lehet, hogy neked ez új) nem a szurkolók hanem a csapat fogja eldönteni, kit szerződtetnek......
Ráadásul azok az amatőr, hülyék úgy tűnik tényleg nem Alonsót választják! Ki érti ezt?

Nem írom le mégegyszer, hogy szerintem miért nem Alonso lesz..... ha szerinted azért mert féltem Hamiltont a vereségtől akkor valami nagyon jó cuccot szívsz. Ráadásul úgy látszik a mercisek is be vannak szarva, ha már így választanak.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#83003) Csapoati válasza mefistofeles (#83001) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

...és azért annyit ismerjünk már el, hogy ők tudják a legjobban mi kell nekik.....

Jaja, lásd az abu-dhabi futam utolsó 5 körének rádióbeszélgetéseit. ;]
Amúgy azért Bottast Alonsóval egy lapon nem merném említeni, akárhogy is fáj egyeseknek. A spanyol agyonverte Massát mind a 4 közös évükben, Bottas meg nem sokkal végzett előtte (ráadásul Massa sem lett fiatalabb közben). Nyilván nem mindenki középszerű a top 3-on kívül, de ilyet nem is mondott senki.
Sajnos én is tudom, hogy Bottas lesz inkább attól a nyerő, de ettől még lehet ellenezni, nem? :)

[ Szerkesztve ]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#83004) petrson

petrson
(senior tag)

Bottast miért is írjátok le már most? Az elmúlt években szerintem nagyjából kihozta a maximumot a Williamsből. Kb ugyanolyan standard teljesítő pilóta, mint Rózi, ezért is lehet jó alternatíva a Mercinek.

(#83005) Ba cy lus válasza mefistofeles (#83002) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

A felszín kapirgálása közben épp arról beszélek, hogy nem feltétlen csak szurkolóként lenne az a csúcs, akár egy teljesen racionális döntés is lehet Alonso.
Még akkor is, ha a Merci jelenleg nem hajlik felé.
A RB-nál miért foglalkoztatnak jelenleg két élpilótát?
Eredetileg Webber is valami olyasmi volt, más kérdés, hogy öreg kutyaként már nem tudott új trükköket tanulni, ahogy ezt maga is elismerte.
Rosberg mi volt? Nem élpilóta? Megnyertek mindent? Meg.

Mondom, én egyetlen racionális érvet látok, ami valószínűleg megállja a helyét, az Hamilton esetleges elvesztése 1-2 éven belül, ami nem feltétlen érné meg azért, hogy Alonsónak még legyen pár jó éve. Ez reális veszély. Hogy gyakra(bba)n összeütközzenek (hányszor ütköztek a McLarennél 2007-ben?), kisebb eséllyel menjenek a konstruktőri VB-ért, az nem igazán. Ezek gyenge érvek.

Szóval eredetileg ugye az lett volna a felállás, hogy Hamilton mellett Rosberg a másik pasas, aki vezeti az autót, VB-címvédőként, megnövekedett önbizalommal. Valahogy nem vágom, hogy ettől miért feltétlen sokkal rosszabb, ha Alonso ül Rosberg helyén. Tényleg nem.
Mert ha tényleg ennyire irracionális Alonso szerződtetése, akkor Rosberg megtartása '14, '15, '16-ra sem sokkal kevésbé volt az.

[ Szerkesztve ]

(#83006) KraX válasza gF (#82964) üzenetére

KraX
(senior tag)

Zseniális! :)

I know kung fu!

(#83007) matyialiga1

matyialiga1
(csendes tag)

Nasr távozásával új Sauber festés lesz jövőre?

(#83008) Atomantiii

Atomantiii
(őstag)

(#83009) KraX válasza matyialiga1 (#83007) üzenetére

KraX
(senior tag)

Én örülnék neki. Ez a bilikék nem volt az igazi.

I know kung fu!

(#83010) 7etape válasza matyialiga1 (#83007) üzenetére

7etape
(addikt)

Elég ocsmány volt az a kék. Nem bánnám... :)

(#83011) -Mike- válasza matyialiga1 (#83007) üzenetére

-Mike-
(addikt)

A Mclaren pedig remélem narancs lesz.

(#83012) 7etape válasza -Mike- (#83011) üzenetére

7etape
(addikt)

Nem lenne rossz. Kb. 4 éve várom...

(#83013) b-type válasza mefistofeles (#82987) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem vérre megy, attól még foglalkozhatom a gondolattal...pláne mivel absz. beszari döntésnek gondolom Bottas szerződtetését, nem indokolja a Bottas mögötti teljesítmény. ..és ha le is szerződtetik, akkor meg felsorakozom a Red Bull véleménye mögé, hogy az utánpótlás nevelés arra van hogy kineveljék az utánpótlást, létezik hogy egy versenyző teljesítménye alapján kerüljön be a világbajnok autójába...az oké, de Bottas nem az.
Bottas azért kerül be mert a Mercedes szerint így lesz jó a hangulat.
Oké legyen ez egy gyár szempontjából profi hozzá állás szerinted. Szerintem meg besz@ri hozzáállás.
pl:
Amikor a MotoGp-ben Rossi és Lorenzo volt, harmonikus volt a kapcsolat? Nem.
...
2008-ban mégis 80 pont előnnyel nyerték a konstruktőrit.
- következő évben falat kellett húzni a két versenyző közé, az elmérgesedett hangulat miatt, nincs közös telemetria.
2009-ben 80 ponttal nyerték a konstruktőrit.
2010-ben 60 pont előnnyel nyerték a konstruktőrit.
2011-ben felbomlott a Rossi-Lorenzo csapat, Rossi-t felváltotta Spies=80 ponttal bukták el a konstruktőrit.
...
szerk:
Nem garancia két kiváló, és sikerre éhes versenyző a csapatbajnoki címre, de egyáltalán nem képtelen ötlet, vagy megoldhatatlan feladat...

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#83014) Qorthral

Qorthral
(őstag)

Szerintem sem reális, hogy Alonso és Hamilton rendszeresen kiütnék egymást... Ellenben rengetegszer jönnének be 1-2-ben (feltéve, hogy a Merci marad az élen), így a csapatvb alapból a zsebben lenne. Az egyéniért viszont nagy harc lenne, ami nyilván jó a nézőknek, ergo nagyobb bevétel mindenkinek.

Gond akkor lehet, ha nagyon megközelíti vagy megelőzi őket egy másik csapat, de ekkor is inkább az egyéni vb kapcsán. Ne felejtsük, hogy 2007-ben is lazán nyerte volna a Meki a csapat vbt a pontok alapján... pedig az egyénit elbukták. Ugyanakkor nincs garancia arra, hogy ebben az esetben bukják az egyénit, ez csak egy feltételezés. Kétségtelen, hogy elvennének pontokat egymás elől, de ugyanígy a versenytársak elől is, szóval nem lefutott az ügy.

Hamilton megfutamodna Alonso elől? Nem vagyok benne biztos, hogy nem épp ellenkező lenne a hatás. Ha Lewis laza sétakocsikázással nyer két év alatt még két VB címet és 30 futamot, akkor könnyen elege lehet... egyik nap rájön, hogy mivel már nem kihívás neki az F1, inkább elmegy fogathajtónak, vagy csak szimplán végigpartizza az évet... ezzel szemben ha Alonso folyamatosan nagy csatára késztetné, szerintem extra motivációt meríthetne további pár évre.

Bottas szerződtetése logikus, megfontolt lépés. Ha valamit mutat, akkor az éppen az, hogy a Mercinek mi sem fontosabb, mint az egyéni VB cím megszerzése Hamiltonnal. A csapat-vb a bónusz, persze ezzel is számolnak, nagyon szeretnék, és minden bizonnyal össze is jön, de a hangsúly az egyénin van. Ha nem így lenne, akkor leigazolnák Alonsót, vagy legalább Buttont. Persze valószínűleg mérlegelték a kockázatokat és be merik vállalni (Bottasszal 98% a konstruktőri, Alonsóval 99%, a +1% nem ér meg minimum 30 millió pluszköltséget meg rengeteg idegeskedést). Ezzel együtt ez egy gyáva, a nézőket és a sport érdekeit maximális mértékben figyelmen kívül hagyó döntés lenne, így nagyon remélem, hogy nem születik meg, vagy nem sikerül keresztülvinni. Akkor már inkább Wehrlein.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#83015) BMW001 válasza Qorthral (#83014) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Jol irod, egyet ertunk.

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#83016) DFlash

DFlash
(tag)

Tegnap esti Bahrain nagydíj ismétlésen már volt autóhang is, az első ausztrálhoz képest.
Ami szerintem kritikán aluli volt. :F

(#83017) Atomantiii válasza DFlash (#83016) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Másik fórumon azt írták, azért nem volt jó a hang, mert hogy amikor élőben ment a futam akkor is ilyen volt.

Nem tudom, én nem emlékszem rá, hogy akkor rossz lett volna a hang, persze lehet, hogy nem mindenütt volt jó akkor.

(#83018) mefistofeles válasza b-type (#83013) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Bottas nem azért kerül (ha kerül) a mercibe mert tökéletesen oda való hanem azért mert Rosberg lelépése ilyen szituba hozta a csapatot. Ha minden úgy alakul ahogy a szerződésekkel is kívánta volna a merci akkor évekig nincs kérdés a merci ülésével kapcsolatban!
Az utánpótáls is pont azért nem ülhet még az autóba mert nincs még kész! Ő max. két év múlva került volna (vagy akár kerülhet is majd) képbe.

beszari... lehet de ez egy vélemény és nem változtat semmit! A merci ül a trónon minden szempontból és nyilván a leg kissebb kockázatot akarják vállalni minden téren. Ha végig nézed az elmúlt szezonjaikat akkor csak azt ne mond, hogy valami kamikaze lépés volt várható tőlük! Az náluk az utolsó utáni szempont, hogy ez mennyire szimpatikus a szurkolóknak.

Lehet őket szidni de egyszerűen arról szól a történet, hogy a jól bezsírozott, előre kiszámolt gépezetükbe porszem (szikla) került és így a terveikhez képest mindenképp egy rossz, az ideálistól eltérő helyzetet kell megoldaniuk. Ők döntenek ahogy döntenek, mi meg ezt jellemezzük úgy ahogy.
A döntésük (vagy a mi véleményünk) helyességgét úgyis majd a TÉNYEK fogják igazolni vagy cáfolni. Ha teszemazt a Hami-Bottas kettős behúzza a 2017-es évet akkor szeretni nem kell őket de vitatni a csapat döntését eléggé butaság.... addig meg úgy is röpködnek majd az elméletek.

(#83019) guftabi96 válasza DFlash (#83016) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Az ausztrálba én is belenéztem. Így, hogy vége már a szezonnak, voltak vicces kijelentések, pl: A Ferrari nagyon sokat fejlődött versenytempóban, és ott lehet a Mercedes nyakám :DDD

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#83020) DFlash válasza Atomantiii (#83017) üzenetére

DFlash
(tag)

Voltak gondok akkor is, a diginél se volt minden rendben a hanggal, de nem volt "némafilm" nem úgy mint az ismétléskor.

(#83019) guftabi96: mikor kikerülték és "elnyúlt" :))

(#83021) -Mike- válasza DFlash (#83020) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Most már tudod miért nem nézik annyian a Formula-E-t. Élményfaktor nincsen sok abban a kategóriában sem.

(#83022) Jeffjn válasza -Mike- (#83021) üzenetére

Jeffjn
(tag)

Annyira nincs élményfaktor, hogy már a Merci is bejelentkezett, hogy jönni fog a Formula-E-be...

(#83023) -Mike- válasza Jeffjn (#83022) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Hú, háát, haa, ha a merci bejelentkezett, na akkor, akkor biztos hogy van benne... oké.

(#83024) Csapoati válasza -Mike- (#83023) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Élményfaktor van, csak hang nem nagyon.

(#83025) Jeffjn

Jeffjn
(tag)

Bottas-t nem értem miért becsülik le ennyien, 2014-ben 4. lett, 2015-ben pedig 5.
Tekintve, hogy a Williams nem volt világverő egyik évben sem ez azért elég jó eredmény. Szerintem várjunk még az ő temetésével, lehet nem nézitek ki belőle de okozhat még meglepetést. Feltéve ha tényleg ő megy a mercibe.

Alonso-t nagyon sok lenne kivásárolni a szerződéséből, annyit szerintem nem akar költeni rá a Merci és a Honda-nak sem tud mit ajánlani cserébe a Merci.

Ahogy most kinéz a helyzet, Wehrlein vagy Bottas lesz a befutó. Akkor inkább Bottas legyen, hátha meglepetést okoz mert Wehrlein-ből nem sokat nézek ki.

[ Szerkesztve ]

(#83026) Malachi

Malachi
(addikt)

hatalmas breaking, jövőre én leszek Hamilton csapattársa!

az F1 2017-ben.

badumm-tss.

(#83027) DFlash válasza -Mike- (#83021) üzenetére

DFlash
(tag)

A Formula-E annyira "idegen", hogy a vinnyogó motortól kiráz a hideg is :DDD
Az összefoglalókat is akkor nézem, ha nagyon nincs más.
Teljesen szűk mesterkélt pálya, plusz a nagy "zőőd" milyen jó, közben meg dízel aggregátor erdő pöfög, hogy legyen hozzá energia. ;]

(#83028) 7etape válasza Jeffjn (#83025) üzenetére

7etape
(addikt)

Szerintem nincs lebecsülve, egyszerűen „mindenki” (nagyon sokan) Alonsot szeretné. Egyrészt a jubileumi visszavágó miatt, másrészt Bottas nem egy Alonso. :) Jó figura a Bottas gyerek, nem lassú, de ki kíváncsi a sótlan, semmilyen stílusára? :U Én nem. Maradjon a Williamsnél, oda való. Később meg menjen a McLarenbe.

[ Szerkesztve ]

(#83029) Jeffjn válasza -Mike- (#83023) üzenetére

Jeffjn
(tag)

Nyilván nem kérdeztek meg téged csak ezért lehetséges...

[ Szerkesztve ]

(#83030) b-type válasza mefistofeles (#83018) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Ezt a döntést nem az menti hogy behúzzák a csapatbajnoki címet vagy sem. Behúzhatnák mással is.
amennyit Bottas idén letett az asztalra:

1 Lewis Hamilton, 234 points (No change)
2 Max Verstappen, 183 (Up two places)
3 Nico Rosberg, 176 (No change)
4 Daniel Ricciardo, 133 (Up five)
5 Sebastian Vettel, 90 (Down three)
6 Fernando Alonso, 67 (No change)
7 Kimi Raikkonen, 61 (Up three)
8 Sergio Perez, 52 (No change)
9 Valtteri Bottas, 26 (Down two)
10 Carlos Sainz Jr, 25 (New entry)

...down two, huss a világbajnok autójába.
Lehet ez bármennyire józan döntés, valójában ez a döntést egy valami igazolja, nem tudnának megbírkozni egy vérbő vetélkedéssel házon belül.
..csak tudnám mi az ami ennyire nehéz.

(#83031) mefistofeles válasza b-type (#83030) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Ha behúzzák a címeket akkor mit kell "menteni"?

Tudod a győzelmet sosem kell magyarázni........

Ha jó lesz az autó behúzhatnák 6 másik pilótával is? Nyilván, de ők így döntöttek (vagy így döntenek? ki tudja) és annyi. Izgalmasabb is leheten? Természetesen! de ők nem izgalmakat akarnak (akkor hegyet-völgyet megmozgatnának Verstappenért)
Megfeszülhet itt minden szurkoló (bármilyen hihetetlen én is megnéznék egy Hamilton-Alonso meccset) nem ez dönt!
Mind és minden hozzászólásotokban nagyvonalúan elkerülitek a témát, hogy milyen a merci! Akinek az jött le eddig a csapattal kapcsolatban, hogy remegnek a csapaton belüli éles csatákért, a csapatutasítások semmibe vételéért azok szerintem vakok és süketek. Amit a merci kifelé mutatott eddig az alapján szinte teljesen kizárt Alonso szerződtetése!
Persze ettől még le lehet írni 1256x is, hogy húúú de jó lenne de a vágyálom és a realitás az más téma.
Én is megnéznék egy azonos autókban lemeccselt Hamilton-Alonso- Vettel- Verstappen- Ricciardo meccset de ez marhaság és sosem fog megvalósulni!

(#83032) b-type válasza mefistofeles (#83031) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem hinném hogy a Mercedes ilyen, ..sztem Toto és Lauda ilyen. Már a kezdetetktől fogva több sebből vérzik az ahogyan kezelték a versenyzők egyéni ambicióikat.
Én szurkoló vagyok, és nem kell bólogatnom ezekre a döntésekre, ez szr döntés, és hidd el látom hogy ez milyen megnyugtató a Mercedes szempontjából...de én mint említettem szurkoló vagyok, nem tetszik, nem érdemelte ki, és besz@ri döntés. Az bizony. Remélem hogy nem fog működni..
Hamilton-nak drukkolok, de mit érdekel az engem hogy behúzza a VB címeket, meg a Mercedes is...mi a tkömért nézzem? Nem érdekel majd a olcsó kirakat vetélkedés Bottas és Hamilton közt, ez kérem szépen lósz@r ahhoz képest amit lehetőségük lett volna meglépni.

(#83033) Csapoati válasza mefistofeles (#83031) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

2014 Bahrein. Ott sem szóltak bele...

(#83034) Ba cy lus válasza mefistofeles (#83031) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

A szurkoló nem dönt? Érdekes, akkor nem értem, Kimi hogy úszta meg a gyenge 2014-es, 2015-ös szezonjait, és kapott 2016-ra is szerződést. Nem igaz, hogy a csapatok általában nem veszik figyelembe a rajongótábort, annak nagyságát.

Azt pedig még továbbra sem indokoltad meg, miért lenne okvetlen rosszabb az Alonso-Hamilton párosítás a Rosberg-Hamilton párosnál. Az sem biztos, hogy Alonso fel tudna mutatni olyan statisztikát Hamilton ellenében, mint Rosberg. Nem azért, mert tehetségtelenebb, hanem mert már nem olyan fiatal.
Rosberggel is ütközött néhányszor, főleg idén, felbátorodott, nem engedett, VB-ként valószínűleg a csapatutasításokra sem lett volna olyan kezesbárány. Alonso miben rosszabb? Mert szerintem ő a szélsőséges helyzeteket sokkal inkább kontroll alatt tudja tartani, mint bármely másik pilóta a mezőnyben, kivéve talán Kimit.

[ Szerkesztve ]

(#83035) mefistofeles válasza b-type (#83032) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Az a baj, hogy nem érted.... (ezt tőled furcsállom)....

Amit leírtál azzal gyakorlatilag szórol szóra egyet értek! Mégis mi értelme?
Ez olyan mint ha a Manchester szurkolói összetörnék a székházat, mert nem szerződtetik visssza Ronaldót.
Nem hiszem, hogy bárki ne értene egyet azzal, hogy a Hamilton, Alonso, Verstappen trió bármely két pilótája egy csapatban nagyobb parádét tudna csinálni mint az egész 2016-os szezon.
Amikor engem támadtok akkor is azt nem értitek, hogy nekem nem vágyálmom egy Hamilton-Bottas felállás, pusztán abból amit eddig a mercitől láttam nekem ez tűnik a leg reálisabbnak.
Azt mondod a merci nem ilyen. Itt megint az érzelmeid szólnak a józan eszed helyett. Azt ugye te sem hiszed (most komolyan) hogy akár Toto akár (főleg) Lauda meghatározhatja ennek a gigavállalaltnak az élcsapatának a filozófiáját? Sokkal több, sokkal nagyobb ember határoz itt........

Nem tudom mi lesz jövőre. Ha Bottas lesz a befutó akkor arra mindenképp jó lesz a szezon, hogy beárazza a pilótát. A szezon szerintem amúgy sem attól lesz jó vagy rossz, hogy Hami mellé Alonso ül vagy a nagyanyám! Egy jó szezonhoz az kéne, hogy az RBR beváltsa a reményeket és egyenlő partner legyen jövőre, meg az, hogy a McLaren-Honda tényleg sokat erősödjön, meg a Ferka és a Renault.
Az izgalmakat és a jó szezont nem Alonsótol vagy a merci döntésétől kéne várni. Ha rajtuk múlik csak akkor már régen rossz.........

[ Szerkesztve ]

(#83036) mefistofeles válasza Ba cy lus (#83034) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Feladom, nektek van igazatok! :R

"Azt pedig még továbbra sem indokoltad meg, miért lenne okvetlen rosszabb az Alonso-Hamilton párosítás a Rosberg-Hamilton párosnál."
Ha a gyökerét nem értitek a mondanivalómnak akkor tök felesleges. Léci mutass egy félmondatomat ahol a fent idézett mondatodra akár csak utalok!

Gyerekek!
Ki mondta, hogy Alonso nem lenne jó a merciben? hogy nem lenne izgalmas? hogy Bottas az f1 és a szurkolók szempontjából jobb választás? Ha ezekre bárhol találtok tőlem igazolást akkor bocsánatot kérek mindenkitől!

(#83037) b-type válasza mefistofeles (#83035) üzenetére

b-type
(nagyúr)

idén is rajtuk múlt. Legalábbis a média erőlködését nézve. öltözékek, habitusok, életformák kontrasztja, a nagy párharc..
Ne azon gondolkodj én mit nem értek, csak olvasd amint leírom: nem érdekel. nem is kell hogy érdekeljen, mienk örüljek azt mond meg, annak hogy milyen ésszerűen döntött a Mercedes? ..hogy mennyire sikerült így elkerülni a problémákat? Nem csigázz fel, ezt hallgasd meg, nem csigáz fel egy Bottas-Hamilton felállás, és beszari döntésnek tartom. pont. Nem kell megmagyarázni hogy milyen a Mercedes, te sem tudod.
Azt sem kell megmagyarázni hogy ez milyen díjnyertes ötlet, mert kevés benne a rizikó..értem,..szüntessük meg a kanyarokat is, az is rizikó.
Lett volna lehetőségük a kedvünkre tenni, mit kellett volna tenni hozzá? Leszerződtetni Alonso-t, igen ezt akarja szinte mindenki...véletlen?
..és akkor hozzák Bottas-t, hát gratulálok, had ne tapsoljak. ..és ezzel nem Bottas-t bántom, remélem a versenyzői önérzete átbaxa a Mercedes-t.
...

(#83038) mefistofeles válasza b-type (#83037) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

"Nem kell megmagyarázni hogy milyen a Mercedes, te sem tudod."
Igen én sem tudom, de abból ahogy a dolgok most állnak talán szerénytelenség nélkül állíthatom én kapisgálom jonbban...... A döntésük ők maguk.........

(#83039) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Akkor már ott van a Vettel-Alonso, a Verstappen-Alonso és a Vettel-Verstappen páros is, amit nem látunk. Verstappen-nél úgy lenne jó, ha Alonso-t győzhetné le, mert Alonso meg MSC ellen nyert.
Nem feltétlen kell a Alonso-Hamilton megint, mert az már volt. Egyébként szerintem Alonso simán nyerne, ha VB-ért mehetne, mert akkor napi 24 órát csak erre koncentrálna, és megpróbálná megnyerni az összes futamot, hogy bizonyítsa még 1x, hogy ő a legjobb, csak szarul igazolt.

A másik ami felmerül, hogy én a Hamilton-t semmiképp nem szerződtetném, azt nem értem, hogy ki akar vele bajlódni. A Ferrari gondolkodás elég speciális, lehet, hogy ők bevállalnák, de biztos, hogy nem élpilóta mellé. Aztán tuti, hogy 1 éven belül összeveszne a tag a csapattal, mert ott nem hagynák rá a dolgokat, hogy mondjon amit akar meg csináljon amit akar, akkor is, ha az a Ferrarinak nem jó.
A Redbull-t pedig kizárnám, még akkor is, ha egyébként nem mindig saját nevelésben gondolkodnának. Mellékesen szerintem a Vettel-t anno túltolták. Az sem volt túl jó, amikor szóltak neki, amiért leggyorsabb kört akart menni, és féltek, hogy hülyeséget csinál a gyerek. A Verstappenre pedig ráhagyni a dolgot, meg még adni is alá a lovat, hogy fa*sza voltál, na az megint problémás lehet.

A harmadik, pedig a VB értéke marketing-reklám viszonyban. A legjobb példa a Renault, aki egyszer fizetett, hogy VB motor legyen, majd ezt az úgymond reklámot be kellett raknia egy TV-reklámba, hogy nézzétek, mi csináltunk maguknak egy ilyen reklámot, hogy VB motort építettünk. Reklámozni kell a reklámot. Ezt rákenték arra, hogy a Redbull kimondta akkoriban az igazságot, hogy a Renault motor közel sem a legjobb volt, hanem inkább az ellenkezője körül valahol. A valóság viszont az, hogy már ott megáll a dolog, hogy a Vettel egyéni, a Redbull-ig már az emberek fele jut csak el, míg a Renault motorig kb. minden 10. ember. A kutya nem beszélne a Vettel-éráról máshogy, ha végig egy másik csapat és másik motor nyeri a konstruktőrit. Ebben esetben a Redbull ugye papíron nem nyert, mégis az lenne a szöveg, hogy "Vettel a Redbulllal".

A legjobb, ha van egy olyan csapatneved, mint a Ferrari, hozzá van egy MSC-d vagy egy Kimi-d, és nyered az egyénit. További jó pont, ha világverő a gép, mert arról sokat beszélnek, hogy a Ferrari így, meg a Redbull úgy, meg a Merci. Termeli az üzemanyagot, meg tapad, meg 1000 ló. Aztán az sem rossz, ha nagyon jönnek az eredmények, mert akkor meg az van, hogy félisten ahogy vezet ez az MSC csávó.
Más nem is kell.
Az, hogy van egy Senna-Prost párosod, még nem reklámozza a csapatot közvetlenül, hanem a két pilótát reklámozza, ami visszacsurgathat a csapatnak, de két megosztó, ismert pilótánál szerintem ez nem működik. Alonso így, meg Alonso úgy lenne. A Merci tenné még népszerűbbé a pilótát, és nem a pilóta a márkát.

Aztán akkor még egy bekezdést bedobnék: Itt marha sokan gondoljátok gy, hogy a Merci toronymagasan VB lesz, ezért a VB csata a két pilótájuk között kell, hogy legyen, hogy legyen is valós csata. Én nem szeretnem a házon belüli csatát, mert kivesz jó pár elemet a csatából. Inkább két egyforma erős csapat kell. Akkor jöhetnek egyszerre a boxba, meg mindkettő mögött saját csapat számolja a taktikát, meg úgy mindent.
Házon belül egyformán mennek, és nem lehet a támadónak előnyösebb taktikát csinálni, míg eltérő csapatnál, ha van, akkor meghúzható. Nekem olyan érzésem van, hogy házon belül a csapat be tudta volna hozni a támadót az első helyre, ha nem pont a másik autójuk lett volna a célpont. Direkt ugyanolyat vagy rosszabbat adtak a támadónak. Rosszabbat, hogy a szerencsétlen marha azt higgye, hogy megvolt a lehetősége. Ekkor volt az, hogy 10 köre volt 10 másodpercre körönként 1 másodperccel egy gyorsabban kopó gumin, és csak épp csak felért rá.

(#83040) b-type válasza mefistofeles (#83038) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Ezen biztos nem foguk vitázni, készséggel elismerem, hogy te ismered jobban a Mercedes-t :D

[ Szerkesztve ]

(#83041) mefistofeles válasza b-type (#83037) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

...bocsi lejárt a szerkesztés....
Ennyi erővel utáld Rosberget. ha marad és kitölti a szerződését akkor jövőre egy egész kellemes csatát láthattunk volna köztük. Ő az oka a változásnak és annak, hogy számodra ilyen szarul alakulnak a dolgok (előreláthatólag).
Mégegyszer mondom, nagy a baj és az egész f1 betegségét jelzi, ha a merci második ülésének kérdése dönti el, hogy milyen lesz a szezon. ha jó lesz az RB és hami Verstappennel és ricciardóval fogja gyilkolni egymást akkor nem lényegtelen? persze nem, de ennyire felhúznod magad egy ilyen döntésen..... te tudod.....

(83040): megint kiragadtad a lényeget..... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#83042) 7etape válasza b-type (#83040) üzenetére

7etape
(addikt)

„készséggel elismerem, hogy te ismered jobban a Mercedes-t :D

TrollingStones... ;]

[ Szerkesztve ]

(#83043) Jeffjn válasza mefistofeles (#83038) üzenetére

Jeffjn
(tag)

Hogy állnak a dolgok? Megmondom én sehogy, korábban arról volt szó, még maga Wolf is lenyilatkozta, hogy Bottas nem jön, mert a Williams-el nem akarják ezt megcsinálni. Aztán a végén az derül ki, hogy mégis csak alkudoznak.
Ugyanez ment Alonso eligazolása előtt is, még maga Alonso is azt nyilatkozta, hogy nem megy el a Ferrari-tól, aztán tessék. Vagy Kimi esete de még lehetne sorolni.

A nagy igazság az, hogy mi itt a fotelból semmit sem tudunk, lehet elméleteket gyártani, meg véleményt nyilvánítani de jelenleg a bennfentesek is aligha tudják, hogy a tárgyalások mire vezetnek. Mercinek meg jó kis hírverés ez szóval húzzák, ameddig csak lehet, mert bejelenteni úgyis ők fogják.

(#83044) mefistofeles válasza Jeffjn (#83043) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Tökéletes igazság. Ezért is írom mindenhol Bottsat feltételesen.
A vita pusztán azon megy, hogy nem tudják megemészteni miért tartom én a finnt sokkal esélyesebnek a mercire mint Alonsot.

(#83045) Jeffjn válasza mefistofeles (#83044) üzenetére

Jeffjn
(tag)

Kérdés mi van Alonso és Bottas szerződésében de az biztos, hogy Alonso-t nehezebb kivásárolni és nem elhanyagolható tény az sem, hogy Wolf a menedzsere Bottas-nak és a Merci a motorszállítójuk. Merci nem biztos, hogy akar Alonso-ra áldozni és nem azért mert ne tudná kezelni a két kakast, ez szerintem mellékes. Más nevek is felmerülhetnek, ki tudja a végén lehet nagyon meglepődünk. Már nincs sok karácsonyig és mintha azt igérték volna, hogy addig meglesz. Várjuk ki aztán kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#83046) b-type válasza mefistofeles (#83041) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Persze hogy felhúzom, és elküldtem Rosberg-t is a tkömbe mikor bejelentette,..nem mintha bármit is számítana.
De az egész nyögvenyelős VB címet számomra az mentette meg, hogy jól orrbaverte Hamilton-t, akin ráadásul az utolsó futamon látszott is hogy akarja még az F1 trófeákat.
..és reméltem hogy szintet lép Rosberg, talán egy olyan szintre amit nem is néztem volna ki belőle.
..erre visszavonul. Na menjen a tkömbe..
Oké.
Megemészti az ember, ..és akkor leakasztanak egy Bottas-t, menjenek a tkömbe Rosberg mellé, ezt csak félig tessék komolyan venni, a döntésekkel van bajom, nem a szereplőkkel, ahogy a versenyzőkkel, nem az emberekkel..utóbbiakat nem ismerem, versenyhelyzeteket viszont inkább mondhatom.
Szal Bottas, korrekt arc, Rosberg rendben van..Wolf, mit érdekel engem, nem versenyző. :)
Idehozzák Bottas-t...ójaj vazz én ennek nem tudok örülni, nem azért mert nem Alonso,..de Bottas.
Wolf írta volna a gyűrűk urát, akkor ziher Gandalf odaadta volna a sasok urának a gyűrűt az meg bedobta volna a végzet hegyébe...

(#83047) 7etape

7etape
(addikt)

Alonso...
Na akkor eddig tartott a remény. :( Viszont akkor legyen Sainz. ;)

[ Szerkesztve ]

(#83048) Malachi válasza 7etape (#83047) üzenetére

Malachi
(addikt)

vannak az álmok, meg vannak a realitások: persze nem vagyok vátesz, és én is látni akarom, ahogy Alonso elveri Hamit egy ugyanolyan kocsival, de mondtam az elején, hogy nem fog váltani. ezt az évet már féllábon is kihúzza, aztán ha év végén lejárt a szerződése - és addig nem jön eredmény továbbra sem, ÉS jó lesz az új Merci - nyugodt szívvel válthat. amúgy is zsákbamacska lesz 2017 az új kocsik/szabályok miatt.

mert innentől az is majdnem biztos, hogy kezdőt vesz a Mercedes őt meg kipattinthatják év végén bármikor, egy Alonsóért.

(#83049) 7etape válasza Malachi (#83048) üzenetére

7etape
(addikt)

Én is csak reménykedtem, hátha.. De szerintem egyik fél se erőltette túl a dolgot. Jól összefoglaltad.. :K

(#83050) Ba cy lus válasza Malachi (#83048) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Annyira azért nem lesz az zsákbamacska, hogy a McLarennel VB-ért menjen már jövőre.
Alapvetően azért a nagy szabályváltozások előtt legtöbbször szokott lenni némi jele, hogy egy csapat következő évben nagyot dobhat. A McLaren már '97 második felében is fel-feltámadóban volt, a Merci pedig 2013-ban (8 pole-t szereztek).
A McLaren 2016-ban még mindig a Q3-ba jutásért küzdött, pole-ra, dobogóra full esélytelenek voltak, teljesen el voltak veszve a középmezőnyben. Igen-igen, a motor is gyengébb valamelyest, de sajnos nem csak az, a karosszériájuk valószínűleg nem éri el a Force India szintjét sem.

Alonso mi mást nyilatkozhatna most, hogy zátonyra futottak a tárgyalások? Ő sem gondolja komolyan, hogy majd most mennyivel jobban jár, csak reméli, ha már így alakult.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.