Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#79001) JJános válasza Csapoati (#78997) üzenetére

JJános
(addikt)

Meg van rá az esély. De én még nem érzem elveszettnek a helyzetet. Austinban viszont, már eldőlhet. Eldőlhet, hogy marad-é esélye. Aztán az is lehet, hogy egycsapásra megváltozik a helyzet. Austin elég nehéz pálya. Szintkülönbségek, kanyarok. Rosberg precíz, de Hami tökös. :)

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#79002) 7etape válasza JJános (#79001) üzenetére

7etape
(addikt)

Micsoda fordulat lenne, ha Rosberg nullázna, Hamilton nyerne.... íjjaj :U

(#79003) gyiku válasza 7etape (#79002) üzenetére

gyiku
(nagyúr)

kvyat, versappen, vettel, bennuk lehet bizni :DDD

hüllő

(#79004) Csapoati válasza JJános (#79001) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Szerintem Rosberg most már tisztában lesz azzal, hogy neki négy 2. hely is elég és nem feszíti túl, ha Hamilton gyorsabb ezúttal.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#79005) gF válasza 7etape (#79002) üzenetére

gF
(senior tag)

Kb ez az egyetlen esélye a Hamiltonnak.. Ha műszaki hiba nélkül tud végig menni Rosberg az utolsó 4 versenyen és dobogós helyen végez akkor mindegy mit művel a brit.

(#79006) 7etape válasza gyiku (#79003) üzenetére

7etape
(addikt)

Ez gonosz... de igaz ;]

(#79005) gF: Abszolút... Semmi más esélye nincs. 4 futammal a vége előtt ez elég nagy pontkülönbség, de technikai sport révén még lehetnek meglepetések. Azt se felejtsük el, hogy Rosberg még megijedhet a lehetőségtől.. :DDD

(#79007) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Alábecsülitek Hamilton esélyeit... 1x essen le az eső, Rózsi hoz egy monacói formát és egyből bukja a pontelőny felét.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#79008) 7etape válasza Motion_Blur (#79007) üzenetére

7etape
(addikt)

Nem hiszem, legalábbis én biztos nem becsülöm alá. Több okból sem, de tény, hogy Rózsa kezében van az irányítás... ezt tulajdonképpen inkább csak ő b@szarinthatja el innen...

(#79009) -Mike- válasza Motion_Blur (#79007) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Most jön usa, tavaly is milyen eső volt és egy erős oldalszél hogy lefújta a pályáról vezető helyről.

(#79010) Csapoati válasza Motion_Blur (#79007) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ja, Hamilton meg rajtol még egy ilyet, mondjuk Brazíliában és vége is. :D

(#79011) guftabi96 válasza Motion_Blur (#79007) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Szerintem sem lefutott meccs ez, várjuk ki a végét.

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#79012) rocket válasza 7etape (#79008) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Inkabb a Mercedes kezeben, barmikor johet egy "veletlen" motorhiba, ha a Nemet kezebol kezd kicsuszni a VB cim ;]

Ezt a cimet mar nem fogja Rosberg elbukni, Hamilton teljesen szetvan esve mentalisan.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#79013) gyiku válasza -Mike- (#78993) üzenetére

gyiku
(nagyúr)

ami meglett volna malajziaban is, ha nem utik ki egymast barcelonaban :K

szerintem Rosberg iden mar behuzza. tulajdonkeppen meg is erdemli, es ha sikerul neki, akkor jovore szerintem nagyobb harc lesz kettejuk kozt. ami nekunk csak jo.

hüllő

(#79014) [CS]Blade2 válasza gyiku (#79013) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Szerintem jövőre a Redbull lesz elől megint. A Renault kicsit felzárkózik, és annyi elég lesz nekik, hogy a többit aero-val kompenzálják. A gumikezelést annyira vágják, mint a Merci, felfüggesztés, box, taktika, minden elég jó, és az aero-t össze tudják rakni a legjobbra.
Ez a meccs még érdekesebb lenne, mert mindkettő alig nyert futamot, azt is szinte tét nélkül, és vérszemet kapnának, hogy meglehet a cím.

(#79015) mokus1 válasza [CS]Blade2 (#79014) üzenetére

mokus1
(addikt)

Én is úgy gondolom, bár nem is ha elöl de mindenféleképpen meccsben a mercivel. Főleg, hogy Newey erősen fejleszti a jövő évi autót, ha elsül a keze bármi lehet. Láttuk a Renault se szar már, talán a Force India akart elmenni a gyári Renault mellett és az egyenes felénél elnyúlt a rönyó.

(#79016) JJános válasza 7etape (#79008) üzenetére

JJános
(addikt)

Ő pedig képes rá, ahogy láttuk már sokszor. Én sem becsültem alá.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#79017) snecy20

snecy20
(veterán)

Ezt az évet Rosberg húzza be végre, aztán lépjünk már tovább 2017-re. :)) :K
Ha az apja 1 győzelemmel összehozta, akkor Nico oldja már meg mondjuk ~10/11-ből nagynehezen...

(#79018) KraX válasza snecy20 (#79017) üzenetére

KraX
(senior tag)

Nem olyan egyszeru az, foleg egy Hamilton kaliberu pilota ellen (meg akkor is ha most dekoncentraltabb mint pl ev kozepen)

I know kung fu!

(#79019) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Jók lesznek ezek a szélesebb gumik, de mondjuk 1 vagy 2 collal nagyobb átmérőjű felnivel és peresebb gumikkal jobban mutatna az autó :)

kép

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#79020) hobizoli válasza Csapoati (#79004) üzenetére

hobizoli
(veterán)

vagy LH lejattol a kis Max-nek egy kicsit es az erre az elso kanyarban "veletlenul" beleall a NR autojaba

akkor igen hirtelen ujra nyilt lenne a VB ;] :K

[ Szerkesztve ]

powered by MegaSquirt2 v3.0 standalone EFI system, www.diyautotune.com

(#79021) Malachi válasza Motion_Blur (#79019) üzenetére

Malachi
(addikt)

csak lássam már végre széles kasztnival, meg szárnyakkal is!!!

(#79022) snecy20 válasza Malachi (#79021) üzenetére

snecy20
(veterán)

Esélyes hogy neked akkor se lesz jó semmi. ((( ;] ;] ;] )))

(#79023) [CS]Blade2 válasza Malachi (#79021) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

A laposabb hátsó szárny miatt a bevásárlókocsi forma helyett közelebb leszünk a F1-es autó kinézethez, valamint a szélesítés is hoz neki egy laposabb, sportosabb hatást, de
a szélesítés szemre kicsit keskenyíti is a gumit. Az idei autókon a szélesebb gumik látványosabbak, mint a jövő évin lesz. Oda egyébként is dukál a szélesebb gumi.

Én azon aggódok, hogy nagyon szarok lesznek a gumik, és ez széthúzza azt a mezőnyt, ami egyébként valószínűleg most közeledne, legalább is a Redbullban megvan a potenciál, a Ferrari és a Mclaren pedig nagyon vissza akar kerülni, amiből mondjuk bukta is lehet, de már 2 élcsapatnak is mindenki örülne.
Nehogy 2 barra kelljen fújni, hogy ne pukkanjon ki, mert akkor kisebb lesz a tapadás, mint most. A másik, hogy nehogy annyira szar legyen, hogy nem tudnak vele mit kezdeni, és vissza kell váltani az ideire. Ez nagyon durván beleszólna a meccsbe,
mert a csapatok az felfüggesztést és az aerot is a széleshez tervezik. Az egy dolog, hogy felmegy a meglevőre, de a tizedekért szerintem minden egyes elemet át kell gondolniuk, és ez az ami változást hozhat az erősorrendben.

(#79024) Csapoati válasza [CS]Blade2 (#79023) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Definiálnád mi az az F1-es autó kinézet? Csak mert a 70-es években eléggé máshogy néztek ki a kocsik, mint most vagy 10 évvel ezelőtt.

(#79025) snecy20 válasza Csapoati (#79024) üzenetére

snecy20
(veterán)

Nálam 1976 és 1997 közötti korszak autói definiálnák az F1 autók kinézetét, vagyis talán méginkább a 90-es évek elejéig-közepéig ('92 vagy '93?), mert addig voltak a hátsó gumik szignifikánsan nagyobbak az első gumiknál. Aztán ugye a vékonyabb gumik után bejött a keskenyebb nyomtáv is '98-tól.

(#79026) Malachi válasza snecy20 (#79022) üzenetére

Malachi
(addikt)

vén vagyok és házsártos.

(#79027) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Webber visszavonul.
[link]

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#79028) [CS]Blade2 válasza Csapoati (#79024) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

alacsony hátsó szárny,
sportautó méret: kb 60cm magas legyen
nyíl alak
széles gumik
Én azt is szeretem, amikor rövid a tengelytáv és a kocsi (2004-2005-ös gépek)

(#79029) 7etape válasza guftabi96 (#79027) üzenetére

7etape
(addikt)

Azt gondoltam tovább lesz a WEC-ben... :F

[CS]Blade2: Ez a Ferrari valami elképesztően gyönyörű volt. Számomra a valaha volt legszebb F1-es autó.. :o A színe is egészen különleges volt, nem olyan, mint a mostani „Ferrarinak” ..

[ Szerkesztve ]

(#79030) Csapoati válasza 7etape (#79029) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

De az a sok kiálló szirszar szerintem rondává teszi. A szín az igen, az különleges. Ezek a kinézeti dolgok annyira szubjektívek amúgy. A 70-es években sírhattak volna azért, hoyg hozzák vissza a szivarautókat, a 90-es években azért, hogy hozzák vissza a 70-es évekbelieket, most meg ugye a 90-es, 2000-es évekbelieket akarják sokan vissza. Ez egy állandó dolog. Nekem max részletmegoldások nem tetszenek, mint volt pl. a pöcsorr, a hülye hátranyúló motorburkolat, a túk keskeny és magas hátsó szárny. Ettől függetlenül szerintem az idei Merci kimondottan szép és harmonikus a látványa.

(#79031) 7etape válasza Csapoati (#79030) üzenetére

7etape
(addikt)

Engem a kiálló elemek nem zavartak túlságosan, de tény, lehetett volna belőlük kevesebb. Úgy szebb lett volna. Egyébként egyetértek teljes mértékben... Eleinte mindig furcsák az új autók, de meg lehet őket szokni. Az idei Merci pl. szerintem is igazán szép.. :K

MOD
A pöcsorr katasztrófa volt... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#79032) Malachi válasza Csapoati (#79030) üzenetére

Malachi
(addikt)

mondjuk ez biztosan nem igaz, mert szivarnál jobban nézett ki a későbbi autók nagy része, és egészen a kétezres évek közepéig kb. folyamatosan fejlődtek ránézésre is. kis megingásokkal. van egy ilyen dolog, hogy esztétika - persze ízlések és pofonok, de ha valamire ránézel, arról nagy eséllyel meg tudod állapítani, hogy "jól néz-e ki". más szóval esztétikus-e. a mostani gépek évek óta inkább nevetségesek - de attól még tetszhet pár embernek, nem baj az.

az a túlgömbölyített, spoilerezett Ferrari nekem sem tetszik, volt annál sokkal jobb.

(#79033) vlevi válasza 7etape (#79031) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Hát, ha téged nem zavarnak az idétlenül kiálló elemek, akkor túl fiatal lehetsz, hogy emlékezz ezekre

[link]

Csak linkként rakom be, nem képként, mert a gyerekek visszamardhatnak a fejlődésben a látványtól ;]

(#79034) Csapoati válasza vlevi (#79033) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ezek a Tyrellen mentek egy évig, a többi autón csak pár futamig (a Ferrarin konkrétan egyen szerepelt), míg ezek a kiálló okosságok évekig "színesítették" az F1 palettáját. [link] #predator ;]

(#79035) 7etape válasza vlevi (#79033) üzenetére

7etape
(addikt)

Hát, ha téged nem zavarnak az idétlenül kiálló elemek, akkor túl fiatal lehetsz, hogy emlékezz ezekre

Természetesen csak a Ferrari F2008 -ra értendő, amit írtam, illetve még néhány szintén 2007-2008 körüli gépre.

Csapoati: Erről a BMW-ről mindig a repülőgépek jutnak eszembe... ;]

(#79036) snecy20 válasza Csapoati (#79034) üzenetére

snecy20
(veterán)

Nem kelti kimondottan a letisztultság érzetét, de szerintem nagyon jól nézett ki az a BMW.

(#79037) Popes válasza snecy20 (#79036) üzenetére

Popes
(őstag)

Letisztultság elég régen volt. LINK

Deus ex machina

(#79038) 7etape válasza Popes (#79037) üzenetére

7etape
(addikt)

Na látod, bármennyire is szimpatikus ez az autó, nekem meg ez nem tetszik kimondottan.... „Túl egyszerű.”

[ Szerkesztve ]

(#79039) Csapoati válasza 7etape (#79038) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Erről beszélek, mindenkinek más tetszik, hiába az ún. esztétika (ami hát... maradjunk annyiban, hogy kérdéses "tudományág" - persze vannak sarokkövek, de eléggé eltérő ízlések léteznek). Nekem a szivarautók is szépek, főleg az 1954-55-ös Mercik, vagy a Ferrari 246 Dino. De a Lotus féle Wing Car is állati szép.

(#79040) Popes válasza 7etape (#79038) üzenetére

Popes
(őstag)

Már nekem is túl egyszerű, de ezeken nőttem fel. :D

Deus ex machina

(#79042) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Alakulgat a Hülkenberg - Renault ügy is :)

(#79043) AMD Power

AMD Power
(titán)

Jó hosszú ez a cikk ,de érdemes elolvasni.

Mi rejtőzik Hamilton nyusziálarca mögött? - Szuzukai Görbe Tükör

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#79044) snecy20 válasza guftabi96 (#79042) üzenetére

snecy20
(veterán)

Lehet mennie kéne oda... egyszer még a Renault is összeállhat. Franc se gondolta volna 2001-ben, mikor átvették a Benettont, hogy 2 évre rá futamgyőzelem, 4-5 év múlva pedig VB címek...persze nincs már Michelin, ami adhatna az ügyüknek egy ösztönző seggberúgást.

(#79045) mokus1 válasza AMD Power (#79043) üzenetére

mokus1
(addikt)

Ez az első cikk amiben Hamilton nincs a békasegge alá húzva.

Egyébként nyilvánvaló, hogy Rosberg azt mondja, hogy Hamilton jobban koncentrál mint valaha, ő is tudja, hogy jobban mutat majd, ha egy csúcsformában lévő Hamiltont vert el,mintha egy szétesettet.

(#79046) guftabi96 válasza snecy20 (#79044) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Ez már túl van azon, hogy lehet.
Itt már elvileg csak formalitások vannak, kb kijelenthető, hogy megy a Renaulthoz.
"There is a final hurdle that remains to be cleared, with Hulkenberg's current team Force India needing to agree to release the German.

That should be a formality as deputy team principal Bob Fernley has previously suggested he would not stand in Hulkenberg's way."
Remélem felhozza magát a Renault, gyári csapatként ott lenne a helyük az első tízben.
Gondolom a másik pilóta Ocon lesz.

Kíváncsi vagyok Pérezzel mi lesz végül, hova menne innen. Gondolom Ferrari lenne az elsődleges cél.
Illetve az is érdekes lesz, hogy Hulk helyére kit fognak rakni. Wehrleint szívesen megnézném egy jobb autóban.

(#79047) echterion válasza mokus1 (#79045) üzenetére

echterion
(veterán)

Kinek a szemében? A Hamilton drukkerek úgyis mindig csak a műszako dolgokra fogják fogni, ha nyer, a Rosberg szimpatizánsokat úgyse kell meggyőzni, a paddck-on belül meg nagyjából mindenki tudja az igazságot. Szóval az ő szempontjából felesleges lenne ok nélkül nagyítani Hamilton nagyságát.

Eladó cuccok: egy igazi unikum szépség -> Dell XPS M1730 SLI-s erőmű / volt akkoriban :)

(#79048) venember83 válasza guftabi96 (#79046) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Jelenleg elég buta váltásnak tűnik Hülk számára, mert a Renault minden szempontból rossz állapotban van. Mondjuk a Force Indiával nincs hova előre lépni, de akkor is érdekes, hogy egy szinte sereghajtó Renault-hoz igazol.

(#79049) [CS]Blade2 válasza Csapoati (#79034) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

mp4-20
Ezen még nincs annyi elem, jó festése, lapos a hátsó szárny, az első sem túl bonyolult. Ha a szarv is sok, akkor mp4-19-en az sincs.
Ez még a klasszikus motor-váltó-felfüggesztés, pilóta és 4 gumi koncepció, egy kis aero-val.
[link] - Az orrát és az első szárnyat közelebb lehetne vinni az aszfalthoz.

HRT MP4-30 Ezek hosszúak is, a 2005-höz képest vonatok. Ezeken oldalról a laposabb hátsó szárny is mást fog mutatni, mint szemből. 3,5 méter a tengelytáv. Lassan a box személyzetet is magukkal viszik, és csukló is lesz a gépen. Már most is pótkocsira lehetne tenni a fele elektronikát, a sok szart, a 100kg-s tankot, stb.

Egyébként a magas hátsó szárny, a vasalódeszka orr, a lépcsős orr, a pöcs orr, stb. szinte senkinek nem tetszik. Lehet, hogy van 1.000.000-ból 1.000, akinek igen, de arra kellene rámenni, hogy 1.000.000 nézőből minél többnek bejöjjön a kocsi külseje is.

(#79050) guftabi96 válasza venember83 (#79048) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Hát jelenleg sereghajtók, de szvsz nem kell sokat várni arra, hogy a Force India előtt legyenek. Hosszabb távon szerintem érthető, hogy egy gyári csapathoz akar menni.
Nem lepődnék meg, ha Allison is itt kötne ki.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.