Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#7001) giigz válasza proof88 (#7000) üzenetére

giigz
(veterán)

Lehet Schumacher is rövid pórázon van otthon. :D

(#7002) Xirtam válasza AMD Power (#6999) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Azért nem minden a gyorsaság édes uram. :K :U

(#7003) leslieke válasza McCartman (#6941) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Sajnálnám ha Schumi végleg visszavonulna.

Egyetértek! :K

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7004) PazsitZ válasza venember83 (#6984) üzenetére

PazsitZ
(addikt)

Szerintem nem a világbajnok csapattárs az ok.

Én kb. arra tippelnék, hogy beleunt és máshol is lát perspektívát.

Kezdéskor ugye ha jól tudom a meki nevelte ki, kezdőként hálás és egyértelműen lelkes tagja volt egy relatíve jó csapatnak, tehetsége van, idővel jöttek is azért az eredmények.
Viszont a meki egyes szigorúbb szabályai, teljes mentalitása egy idő után terhessé válhatott számára is.

Nem vagyok benne biztos, hogy egy alapvetően új (talán felszabadultabb) csapat-környezet nem pont még többet (jót) fog belőle kihozni.
De persze mindez csak az én tippem-véleményem, aki nem szereti és ismeri annyira Hamit. :B

Szerk.: utóbbi időben már én is hétvégi F1 néző vagyok.

[ Szerkesztve ]

- http://pazsitz.hu -

(#7005) TESCO-Zsömle válasza PazsitZ (#7004) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Itt senki se attól fél, hogy Hamilton majd elkanászodik a Mercinél. Akik aggódnak, azért aggódnak, mert a Merci most távol áll a VB-esélyétől...

(#7006) giigz válasza TESCO-Zsömle (#7005) üzenetére

giigz
(veterán)

Jövőre VB autó lesz a Merci. :K MSC-vel összerakták a csapatot, ott lesznek a topban.

(#7007) Oliverda válasza giigz (#7006) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Írd le ezt még vagy tízszer ha lehet, hátha be is jön.:)

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#7008) giigz válasza Oliverda (#7007) üzenetére

giigz
(veterán)

Tudtam, hogy meg fogod jegyezni :C Amikor leírtam, már gondoltam, hogy na majd jön Oliverda, és nem fog tetszeni neki, hogy többször is leírtam. :))

(#7010) Xirtam: Ja igen, még a másik szakértő zseninek sem tetszem.

[ Szerkesztve ]

(#7009) PazsitZ válasza TESCO-Zsömle (#7005) üzenetére

PazsitZ
(addikt)

Azért, biztos komolyabban belelát ő és a tanácsadói a dolgokba, mint mi.
Tavaly Kimi-nek mennyi esélyt adtál volna, hogy a lotus-renault-val harmadik helyen fog állni a vb-ben?

Annyira azért most sem rossz a mercedes, főleg, ha nme lennének ilyen-olyan nullázások. Persze úgymond bármi lehet jövőre, valamennyire lutri, de azért Hami sem érmefeldobással döntött a jövőjéről gondolom. Ha érted mire gondolok... ;)

[ Szerkesztve ]

(#7010) Xirtam válasza giigz (#7008) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Nem csak Oliverda unja.

(#7011) Oliverda válasza giigz (#7008) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Nem titkolom, nem szeretem az online papagájokat.

(#7012) proof88 válasza Xirtam (#7010) üzenetére

proof88
(addikt)

hanem Fernando is :DDD

(#7013) giigz válasza Oliverda (#7011) üzenetére

giigz
(veterán)

Akkor örülhetsz, mert nem fogok többet "offolni". Alapjában véve ez az egyedüli topic a ph-n, ahol ennyire ellenszenves emberekkel találkoztam, ráadásul szakértőnek hiszik magukat, és mindenkit lenéznek. Nevetséges, hogy azért, mert valamit jobban tud valakinél, már játssza a hibátlant.

Van itt 1-2 ember, aki jó dolgokat szokott beírni ide, de inkább az irigység, fennhéjazás jellemző sajnos a "nagy szakértőkre" ebben a topicban, ezért is nem szeretem, meg sokan még nem szeretik ezt a részleget olvasni. De hát ez van, ti jól elvagytok, az a lényeg. :)

(#7014) csucsbicep válasza giigz (#7013) üzenetére

csucsbicep
(nagyúr)

Ezt most miből gondolod, hogy a Merciből VB autó lesz? Komolyan érdekel.

(#7015) Oliverda válasza giigz (#7013) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Egyértelmű, hogy ebben kizárólag mi vagyunk a hunyók. A legjobb szórakozásunk, hogy kipécézzük magunknak a pedáns tagokat, és folyamatosan b@szogassuk azokat. Nyugi, egyáltalán nem veled van a baj, te mindig normálisan viselkedsz, és továbbra sem vagy fárasztó.

(#7016) kukinyo válasza giigz (#7013) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"mert valamit jobban tud valakinél"
Miből gondolod hogy jobban tudja?

(#7017) sz_abika válasza giigz (#7013) üzenetére

sz_abika
(addikt)

Inkább tolj valami vállalható tippet holnapra ^^

PSN: xszabikax

(#7018) McCartman válasza sz_abika (#7017) üzenetére

McCartman
(senior tag)

eltévedtél? ;] :DDD

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#7019) SzalaiG

SzalaiG
(addikt)

Most, h Scumi szabad visszamehetne a Ferrarihoz... :U

(#7020) Qorthral

Qorthral
(őstag)

Egész nap nem volt időm írni, csak olvasni, de jobb későn, mint...
Pár megjegyzés :)

1. Érdekes ez a váltás Hamiltontól. Világos, hogy nehéz döntés volt, sok tényezővel és szereplővel... Szerintem 3 kulcsindok lehetett:
- lazább egyéni szponzori szabályok és díjak, egyebek hazavihetők
- 2014-ben új motorformula
- sok volt a 6 év a Mekinél, kell az új impulzus

2. A legnagyobb nyertes nyilván Perez. Úgy került be 2 éve, mint Maldonado, befizették. Sokan ugyanúgy le is nézték, de mára azért már bizonyított (ahogy valamennyire Maldo is, ez pedig jó jel, komoly tudás nélkül azért senki nem kerülhet az F1be). De vajon elég jó-e egy McLaren üléshez? Ez jövőre fog csak kiderülni, ugyanakkor Sergio felkötheti a gatyáját, mert mostantól már lesz vesztenivalója. Ha jól vezet, no problem, de ha nem? Kova reloaded?

3. Nem értek egyet azokkal, aki a Mercit egyértelmű visszalépésnek látják. Simán lehet ez előrelépés is. Azt sem látom miért mondják sokan, hogy az idei autó borzasztó. Szerintem jó kis verda, csak nem sikerült belőle kihozni a maxot. Nyilván technikai zűrök miatt is. Hamilton mindenképp előrelépés nekik és ha jövőre csak egy ugyanolyan autót hoznak össze, mint idén, már akkor sem biztos, hogy be kell érniük 2 dobogós helyezéssel...
Szvsz nagyon korrekt kis felállás lesz a Hamilton - Rosberg.

4. MSC csemege lenne a Saubernél vagy a Ferrarinál is, bármelyik érdekes lehet, de elképzelhető, hogy a legokosabb lépés a visszavonulás lenne részéről. A Ferrarinál azért nagy eséllyel simán másodhegedűs lenne csak, a Sauber pedig nem valószínű, hogy megint ennyire beletalál az autóval. Így belegondolva a Ferrari jobb, ha mindenképp maradni akar. Sokkal jobb Alonso mögött másodiknak lenni, begyűjtve pár szép eredményt, mint egy gyenge Sauberrel a pontért küzdeni...

5. 2013 azért lesz zseniális, mert ha ismét hasonlóan erős autókat építenek a TOPcsapatok (és ha Kimi marad), akkor egy 5 szereplős versenyfutást látunk majd a VB címekért, csupa VBvel vezérként: Ferrari (Alonso) - McLaren (Button) - Red Bull (Vettel) - Mercedes (Hamilton) - Lotus (Raikkönen). Zseniális lenne!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#7021) Qorthral

Qorthral
(őstag)

+1 érdekesség:
Sokan írtátok, hogy Hamiltonnak kuka a következő éve. Hogy ez mennyire nem egyértelmű, ahhoz elég egy pillantást vetni a következő évi bajnokság oddsaira. :)
Érdekes például a Hamilton vs Rosberg, Hamilton vs Button, Button vs Perez összehasonlítás. A Mestert sem tartják teljesen esélytelennek. Ebben az a legviccesebb, hogy nála még az is minimum háromesélyes (és így az oddsban kalkulálandó), hogy hol fog vezetni jövőre (1: Ferrari, 2: Sauber, 3: sehol). :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#7022) Toekie válasza Qorthral (#7021) üzenetére

Toekie
(csendes tag)

Marha nagy mák kellene ahhoz, hogy HAM ott legyen az TOP5-ben jövőre... Brutál sokat kell még ahhoz fejlődni, ami nem egyszerű. Főként megbízhatóság terén, és akkor még a sebességről nem is beszéltünk.

(#7023) TESCO-Zsömle válasza giigz (#7008) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Én is szégyellem, hogy nekem írtad válaszként! ;] :P

PazsitZ: Tiszta sor. Itt igen komoly változások lesznek. Az elérhető legstabilabb potnba kell kapaszkodni.

Qorthral: Egyet értek.

[ Szerkesztve ]

(#7025) Xirtam

Xirtam
(veterán)

" lazább egyéni szponzori szabályok és díjak, egyebek hazavihetők "

Sikerült elérned, hogy a hozzászólásaidat figyelmen kívül hagyjam. Ennyire nem lehetsz naív. Senki nem viheti haza a díjakat. . . .Egy HRT-nél TALÁN!

Valószínű ezért váltott, meg azért mert Nicole-nak nem tudta megvenni az új AMG mercit . . .

[ Szerkesztve ]

(#7026) 7600 GS válasza Xirtam (#7025) üzenetére

7600 GS
(addikt)

Nem nyitunk neki egy charity bankszámlát? De komolyan, én már nagyon sajnálom szegény gyereket.

'90 Honda Civic ED6 | '81 Passat 32B

(#7027) Xirtam válasza 7600 GS (#7026) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Hát lassan az lesz.

Komolyan mondom néhányan kicsit elvagytok tájolva. Egy olyan sportról beszélünk dollár milliókról , hogy iszonyat. Hamilton biztos azon agonizált a héten hogy miből fizeti ki a számláit és mivel nem jött ki a hónap végén 0-ára ezért fogta és átment a Mercedes-hez. Jaj és a trófeák , szerencsétlen nem vihette haza csak a másolatát. Te jó isten. Se MSC se senki nem viheti haza. Mercedes múzeumról hallottatok már? Én fura IGEN! És ott vannak F1-es díjak? Vannak jééé . . . Azért a Mercedes-es évek nem úgy fognak eltelni, hogy piázgatnak, sütizgetnek. Mercedes sürgeti a dolgokat VB akar lenni. A Ferrari után az egyik legsikeresebb autógyárról beszélünk az F1 történelmében. Visszajöttek nem tudnak semmit felmutatni eddig. Vagy kiszállnak vagy maradnak, maradtak ergo Hamiltonak lesz dolga.

Új motorformula, a McLaren folyamatos amatőr bakijai amivel Hamilton versenyei elszálltak mind kellettek ahhoz, hogy Hamilton ne maradjon tovább.

Hamilton tipikus az a pilóta aki , ki ha én nem filozófiát gyakorolja. Amikor kirakta a telemetria adatokat is mind ez erről árulkodott. Nincs ezzel baj én ettől szeretem őt. Sőt biztosan jót fog tenni neki az új csapat. Mert egyértelműen rá fognak építeni nem Rosberg-re.

2014 meg szinte egy új F1-et hoz. Ferrari, Mercedes, Renault, mondanom se kell, hogy kinek az erőforrásai lesznek a legjobbak. . . .Mercedes-nek nem egy V6-os autója van, Ferrarit sose érdekelte, folyamatosan V8-V12-es autókat dobtunk a piacra. Renault meg le van szarva. Motorerőben így is le van maradva.

Motor beszállítás ide vagy oda, higgyétek el a Mercedesnek nem az a célja, hogy a saját gyári csapatuk vagy félgyári csapatuk az egyik motorpartner mögött kullogjon.

McLaren részéről csak az a fura, hogy tegnap nyilatkozták, hogy már pedig ők mindenféleképpen nyomatni fogják Hamiltont. Igen persze. Anyám meg vízzel főzi a babgulyást.

Qorthral

Jövőre azért annyira nem fog borulni a papírforma. Minden új dolgot amit idén kitaláltak a srácok betiltanak jövőre, visszajön a régi orr és kb ennyi. Szóval amit év végén látunk erősorrend, kisebb változásokkal az fog minket várni Albert Park-ban is.

[ Szerkesztve ]

(#7028) b-type válasza Qorthral (#7021) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Button profitálhat ezekből jövőre, Perez érkezésével minden neki dolgozik, egy jó figura, nagyon ésszel versenyez, és Perez semmi olyat nem tud amit Button ne tudna..sőt már nem tudott volna évekkel ezelőtt.
Button vs. Hamilton: na engem ez speciel egyáltalán nem érdekel...egy döntést meg kell hozni, visszanézni baromság.
Hamilton-Rosberg: mindkettejüknek jót tesz az hogy csapattársak lesznek...Rosberg-nek nem egy ikont kell megvernie, hanem egy vele egy 'vágású' versenyzőt, szvsz némileg eltérő a vezetési stílusuk, de annyira nem, hogy ez nekik vagy a csapatnak komoly problémát jelentsen. Hamilton tud és szeret rivalizálni, Rosberg meg majd hozzápörög..nem fog megijedni az biztos...azt hiszi ismeri Hamilton-t, de Hamilton is sokat csiszolódott azóta :)
Schumacher: Sztem, neki ennél már sokkal jelentősebb dolgokkal ellene foglalkoznia, indítson csapatot a LMS-ben...akár versenyezhet is, a Le Mans sorozatban nem példa nélküli ha a csapattulajdonos is versenyző. ...vagy vegye meg valamelyik kis csapatot az F1-ben...mindegy, de annál ő nagyobb formátumú ember sztem, hogy most elmenjen a Sauber-be. Legyen hasonló legenda mint Pescarolo, vagy még nagyobb.

Massa esete az most már a vicc kategória, az hogy egy versenyzőt aki a Ferrari-nál versenyez, mentegetni kelljen most már évek óta, és hogy a közvetítők arról beszéljenek egy-egy jobb eredménye után, hogy na most talán...
Oké, hogy Vettel...majd..esetleg, ...de addig ezt most tényleg bevállalják? Mert sztem be.
Sztem ki kellett volna vágni már régen, és akkor Massa már rég jókat versenyezne valahol, és savazhatna a mediaban, de pszihésen ezt sztem nem szabad elkövetni egy emberrel, olyan mintha a Ferrari milyen emberséges lenne, de valójában sztem a nézők 90% szánakozva nézi

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#7029) stvnppp válasza Xirtam (#7025) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

"Sikerült elérned, hogy a hozzászólásaidat figyelmen kívül hagyjam."

Azért az a vicces, hogy ezt Te írod le, ilyen stílusban, miközben tök reális amit ír, csak el kéne olvasni és megérteni. "Szponzori szabályok és díjak" - ennél a szponzori juttatásokról ír, ugyanis külön problémája volt Hamiltonnak, hogy nem köthetett akárkivel szerződést, mert kötötték a Mclarenes szerződések, így pl a Mclaren és """Ti??????""" (Ferrari) is a Pumával kötött ruházati szerződést, míg Hamilton nem tudott normális szerződést aláírni a Reebooknak.

Mellesleg Hamilton szerintem nagyon jól döntött, kell neki a levegőváltozás, már jobban bele tudott szólni a szerződés tartalmába, mint hat éve újoncként, és bár lehet, hogy rövid távon nem biztos, hogy vb lesz, de hosszú távon a Mercedes megerősödhet, ha meg nem, akkor gyengébb szereplés esetén is sokat fejlődhet egy BAR-Honda-Brawn-Mercedes típusú csapatnál.

Schumacher:
Szerintem ő az átigazolások vesztese, mert ahhoz képest, hogy milyen sok mindent letett anno az asztalra, a mostani szituáció nagyon hasonlít a 2006-os visszavonulási körülményekre. Értem ez alatt, hogy ő nem biztos, hogy amellett döntött volna, azonban a csapat mégis ráerőlteti.
De azért örülnék, ha egy Ferrari ülést foghatna, Massa eredményeit simán hozná, és szerencsésebb napjain jöhetnének komolyabb eredmények is.

(#7030) proof88

proof88
(addikt)

(#7031) Dr. Romano

Dr. Romano
(veterán)

Remélem MSC marad. Mindig jó egy öreg a háznál, ha nem akkor én is szögre akasztom a szemeimet és visszavonulok az F1-től.

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#7032) Qorthral válasza Xirtam (#7025) üzenetére

Qorthral
(őstag)

A stílus maga az ember. Szóval gratulálok, elhelyezted magad a palettán.
Btw nem lehet mindenki annyira képben, mint egy wannabe Ferrari csapattag, de eszméletlen az arroganciád. Ha neadjisten tényleg rosszul mondtam volna, akkor is 100x normálisabb lett volna, ha simán csak korrigálod és ezzel okosítod itt a "naiv népet" :)
De ugyan mondd már meg, hogy miért olyan naiv dolog ez, honnan is kellett volna tudnom? Elég sokat foglalkozom az F1-el és nem úgy tűnt nekem, hogy ez alapvető ismeret. Persze biztos igazad van, de engem nem ez az oldala érdekel ennek a sportnak, így elhiszem, amit a témában a komoly oldalak írnak és kész, foglalkozom a számomra fontosabb kérdésekkel. Emiatt lennék naiv? Atyaég, akkor itt kb mindenki naiv...
Egyébként pedig a szponzori szerződések és a díjak is szerepet játszottak Lewis döntésében:

"In a lot of other teams, the drivers get their original trophies. As a racing driver, what you work for and what you want to take home are two things; one is your crash helmet and the other is your trophy. For me, they are priceless.

"I don't care if they don't give me a car [to keep], but those two things are what you put your blood and sweat into, and the team keep those at the moment. "
- Lewis Hamilton -

De valószínűleg itt is csak az a fránya naivitás szólt közbe, így remélem az autosport.com oldalt és Hamilton nyilatkozatait is hanyagolod a jövőben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#7033) Qorthral válasza Xirtam (#7027) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Még valami, mert rendesen felbosszantottál a hozzáállásoddal: Nem tudom tisztában vagy-e azzal, hogy hol vagy. Segítek: ez a Prohardver! F1 topikja! Azaz olyan emberek cserélik ki itt a gondolataikat, akik nemhogy nem az F1-el foglalkoznak, de sokaknak még csak nem is ez az elsődleges hobbijuk, mint az abból elég jól látszik, hogy a prohardveren vagyunk, nem pedig a wannabeferraritagok titkos fórumán. Fentiek alapján szerintem talán belefér, ha nem mindenki tud minden technikai részletet vagy apró információt a csapatok és az egész sport működéséről. Itt nem kellene hülyének nézni azt, aki nem tudja, hogyan működik A vagy B csapat dupla DRS-e, vagy azt, aki nincs képben azt illetően, hogy Vettel épp hogy nevezi az aktuális autóját ill. hányadik sisakdizájnját fogyasztja... Sőt, belefér, hogy sokan csak hétvégi F1-esek itt és sokszor nincsenek képben az alapvető történésekkel sem. Ha Neked ezzel gondod van, akkor rossz fórumon tevékenykedsz, neked egy sokkal szakmaibb való.

(#7034) 7600 GS válasza Qorthral (#7033) üzenetére

7600 GS
(addikt)

+1

'90 Honda Civic ED6 | '81 Passat 32B

(#7035) rocket válasza Xirtam (#7025) üzenetére

rocket
(nagyúr)

A McLaren az egyetlen csapat a mezonyben akik megtartjak az eredeti egyeni trofeakat es a pilotak csak a masolatot kapjak meg.
A tobbinel az eredeti egyeni trofeakat a pilota viheti haza.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#7036) PazsitZ válasza Qorthral (#7033) üzenetére

PazsitZ
(addikt)

Ő az arc, a valaki, aki mindent jobban tud. :)) Nem tudom miért kell ezt magadra venni. :N

A szomorú, hogy a nagy okoskodási közben ő is bőven ír hülyeségeket. De ettől még jobb, ha elfogadjuk, hogy ő a fasza gyerek úgy kevésbé kavarodik bele a nagy arcával a dolgokba, meg minket is kevésbé fáraszt. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7037) b-type válasza PazsitZ (#7036) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Mindig is voltak nagy viták ebben a topikban, a személyeskedés a hülyeség.
Egyébként az tényleg idegesítő, hogy többen azt hiszik hogy Hamilton a több pénzért ment el, hiszen ezen kívül van sok minden más is amit figyelembe lehet venni, sokkal érdekesebb dolgok.

(#7038) Qorthral válasza b-type (#7037) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Igen, viszont én pont nem a pénzről írtam, hanem kiemeltem, hogy sok tényező együttesen dönthetett. Erre gyakorlatilag lehülyéznek. Az ilyet kevéssé szeretem.
Btw igazából fogalmunk sincs miért váltott, csak találgatunk. Azért meg nagyon vicces ilyen Xirtam módra kiakadni, mert itt a topikban páran a pénzre tippelnek... :)
Biztosan nem az a pár millió volt a legfontosabb szempont, de szerintem épp az az igazán naiv, aki teljesen kizárja a pénz szerepét bármilyen hasonló döntésben a mai világban.

(#7039) JColee válasza Xirtam (#7027) üzenetére

JColee
(őstag)

A Ferrari után az egyik legsikeresebb autógyárról beszélünk az F1 történelmében.
Hát összekapartak két konstruktőri címet. Motorgyártók között is vannak nála sikeresebbek pl. Renault, Ford...

(#7040) b-type válasza Qorthral (#7038) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem tippelnek lfszt, állítják :D ...nem kell kerekíteni a sarkokat,...egy az egyben ilyesmi:
'Hamilton elmegy a rosszabb autóba a pénz miatt'.
Persze hogy idegesítő, ahogy sok más is, igen a PH! Formula1 nem szakmai topik ez oké.
De nyilván azok írnak ide rendszeresen akiket ez a sport érdekel...ha pedig érdekel akkor igen is elvárható, hogy tájékozott legyen, vagy legalább akarjon tájékozott lenni.
Beesni és belökni valami blődlit bárki tud, én sem hülyék közé szeretek járni na.
Persze ez még nem menti az arroganciát, nem Xirtam nevében írok, hanem a magaméban ahogy mindig is.

A pénz, igen, szerepet játszott a döntésében, de mivel az eleget megkapta a McLaren-nél is, így nyilván vannak fontosabb dolgok is.
A pénz jelen van mindenhol, de itt már nem személyes vagyonról van szó, hanem mint a Lotus-nál...egyáltalán van-e.
A McLaren szintén nem 'gyári' csapat, nagyon nagy kiadási oldallal, ahova most újabb költségek jönnek, az új nevezési díjjak, és a motorvásárlás összege...nem hiába szerettek volna faragni Hamilton gázsiján. Ez eleve elgondolkodtató, ha egy új szerződés pénze kevesebb mint az eddigi megállapodásé, akkor hiába a sok duma ott valami gubanc van pénzügyi vagy emberi vonalon.
Jelzésértékű hogy nem tudták megtartani a mezőny 3 legjobb versenyzőjének egyikét.
Tehát a pénz nyilván jelen van, de nem azon hogy most Hamilton lefeküdt volna a Mercinek 1-2 millával többért..

(#7041) Qorthral válasza b-type (#7040) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Ok, ezzel kb 100%-ban egyetértek. Annyi még, hogy szvsz nem kiosztani, hanem meggyőzni kell azokat, akik idő vagy érdeklődés hiányában valamit egész rosszul gondolnak, lásd most Hamilton és a pénz kérdése. Ez persze nem igazán Neked szól. :)

A McLaren szerintem is nagyot bukik/bukhat ezzel. Hiába örvendeznek Pereznek, ez csak a PR. Mindent megtettek, hogy megtartsák Hamiltont.

(#7042) b-type válasza Qorthral (#7041) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Tudod, egy kissé emlékeztet ez engem a Hunny' féle vitákra...eleinte (valamelyik archívumban biztos fellelhető), Hunny' is kőkemény volt, nem is igazán kedvelte senki :D
Viszont frankón képben volt, olvasott egyre több és jobb nemzetközi oldalakat, míg aztán a tájékozottsága egyértelművé nem vált...és közben csiszolódott a fórumos részvétele is.
Szal sztem ha valaki idejön a topikba, annak nem kell betojni...viszont ha észt osztani jön, és megmondani a frankót, ..akkor az észt ossza és a frankót mondja valóban!
Mert bár ez nem F1 szakmai fórum, de f1liveponthu sem, ahonnan és ahova ömlik a zöldség. Szal sztem egyszerű:
Érvekkel kell vitázni, és ha valaki érvek nélkül akarja megmondani a frankót, azt meg nem kell sajnálni. Vannak dolgok amiket nem tudunk, én spec. idő/energia hiányában nem nézek utána mert nekem nem annyira fontos, DE örülök ha valaki viszont megteszi.
Személyeskedést meg úgy is kimoderálják, az amúgy sem okos dolog....bár néha eldurran mindenki búrája. :)

[ Szerkesztve ]

(#7043) JJános

JJános
(addikt)

Olvastam én itt mindent, csak azt nem, hogy Sumi marad, és Rosberg megy. Vicceltem, bár szerintem jó páros lenne Sumi, és Hami. :D
Nem kéne még az öreget hantolni, Rosberg semmivel sem jobb.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#7044) JColee válasza JJános (#7043) üzenetére

JColee
(őstag)

Mester még a gépet is sokkal gyorsabban tudja bontani.

(#7045) TOM-202 válasza JJános (#7043) üzenetére

TOM-202
(senior tag)

Tényleg jobb megoldás lenne, de Rosbergnek élő szerződése van. Max azt tudom esetleg elképzelni hogy 1 évre aláír MSC a Sauberhez aztán 2014-ben meg visszaül a Mercededbe Rosberg helyére. Elég extrém, de más esélyt nem látok rá rá hogy az öreg ütőképes autóhoz jusson a következők években.

Egyébként khmmm....Webber nem egyéves hosszabításokat szokott kapni? Neki megvan már a jövő évi szerződése? Mert ha nem akkor Schumi mehetne Vettel mellé másodiknak. Úgyis jól láthatóan kijönnek egymással a Race of the Champions tornán is.... :U

[ Szerkesztve ]

(#7046) leslieke válasza TOM-202 (#7045) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Webbernek van jövőre szerződése, emlékeim szerint.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#7047) TOM-202 válasza leslieke (#7046) üzenetére

TOM-202
(senior tag)

Akkor tényleg bukó a dolog. Viszont Vettellel akkor is jó páros lennének.
Ha már itt tartunk nálam a Schumi kívánságlista jelenleg így alakul:
1. Megy Vettel mellé másodiknak a Redbull-ba.
2. Megy Massa helyére másodiknak a Ferrariba.
3. 1 évet lehúz a Saubernél és megy Rosberg helyére 2014-től.
esetleg... 4. lehetőségnek Raikönnen mellé a Renault-ba Grosjean helyett... :U

(#7048) Motion_Blur válasza TOM-202 (#7047) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

1. Webbernek szerződése van 2013-ra
2. nincs realitása
3. az 1 évet lehúz a Saubernél még sanszos lehet..
4. Gro bele fog jönni, megvan a gyorsasága, miért cserélnék le?

mod: ja látom már írtátok

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#7049) hunnylander válasza b-type (#7042) üzenetére

hunnylander
(őstag)

Emlegetett szamár megjelenik. :D

www.HunnyF1.com

(#7050) leslieke válasza Motion_Blur (#7048) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

+1 mindre! :)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.