Hirdetés

2020. január 24., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#65601) zzeN

zzeN
(aktív tag)

Jolyon Palmer lesz jövőre Pastor csapattársa.

(#65602) Ba cy lus válasza Motion_Blur (#65599) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Ez ha létezik, bele is fogják tenni a Red Bullba? Jó eséllyel még annyira sem lesz jó így az F1-en kívülről érkezve, mint az idei Honda. Ilyen motorral a RB autói lesznek az utolsók, miközben övék az egyik legnagyobb költségvetés. Ez persze most csak elméleti feltevés, de valósággá válhat, így ebben a formában vicc a mai F1.

[ Szerkesztve ]

(#65603) Yayoh válasza zzeN (#65601) üzenetére

Yayoh
(aktív tag)

Nem is értem miért nem Carmen Jordát választották... ;]

(#65604) mefistofeles válasza Motion_Blur (#65597) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Ez azért vicc! Nem lehetne már egy olyan pályát építeni amin nem áll meg 10 cm víz? Kizárt, hogy (bármilyen vonalvezetés mellett) a vízelfolyást nem lehet megoldani!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#65605) shteer válasza mefistofeles (#65604) üzenetére

shteer
(félisten)

Egy gömb alakú pályán simán :)

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#65606) Ba cy lus válasza shteer (#65605) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Vagy legyen fedett. :D Az esőt majd véletlenszerűen küldik: Bernie feldob egy 20-oldalú dobókockát, ha 3-mal oszthatót kap, akkor "esik". :)

(#65607) syl5:

f1lájv.hu-n csak annyit észleltek abból a videóból, hogy "milyen jó teste van".

[ Szerkesztve ]

(#65607) syl5 válasza Yayoh (#65603) üzenetére

syl5
(őstag)

Van róla fent egy video a formula.hu-n miközben a reflexeit fejleszti azokkal a lámpákkal.
Érdemes megnézni, brutál lassú. Nincs helye az az f1-ben.

(#65608) mefistofeles válasza shteer (#65605) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Ha szerinted nem lehet megcsinálni akkor nem nálam van a hiba! ....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#65609) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Na tessék...
A szar idő miatt csúszhat, vagy akár el is maradhat a harmadik szabad és az időmérő.......

(#65610) zzeN

zzeN
(aktív tag)

waaaat

Big news: FIA & Ecclestone agree on alternative 2.2 litre V6 biturbo F1 engine for 2017 (max price: 6m Euro)

(#65611) kisza25 válasza zzeN (#65610) üzenetére

kisza25
(félisten)
LOGOUT blog

már megint ez a hír, vagy most már biztosabb? :U

(#65612) mefistofeles válasza zzeN (#65610) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Megint marhaság... ezt nem tudja végigvinni....

(#65613) DopeBob válasza mefistofeles (#65609) üzenetére

DopeBob
(addikt)

[link] azert ne vicceljunk... Van amikor nem lehet megrendezni, torodj bele

MZ/X

(#65614) Malachi válasza zzeN (#65610) üzenetére

Malachi
(addikt)

felőlem jöhetne vészmegoldásnak, csak az a baj, hogy ezzel megint eldobnánk egy évet, mire rendesen köré építenek a csapatok egy autót. a jelenlegi teszt szabályok mellett...

(#65615) mefistofeles válasza Malachi (#65614) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Gondolod, hogy bármely jelenlegi motorgyártó belemenne, hogy le lehessen akasztani 6 misiért erőforrást miközben ők százmilliókat öltek a fejlesztésbe. Persze.....

(#65616) Malachi válasza mefistofeles (#65615) üzenetére

Malachi
(addikt)

javíts ki, ha tévedek, de több csapat vásárolja a motorokat. képesek lennének mérlegelni gondolom, hogy mi éri meg nekik jobban - egy esetleges több éves durci a korábbi gyártójuktól, egyben az új technika okozta bizonytalansággal, vagy a rettentő (relatíve) olcsó motor. ez pl. éppen nem ártana semmit az F1-nek, szóval tényleg jöhet. de nyilván nem én döntök. :D

(#65617) shteer válasza mefistofeles (#65608) üzenetére

shteer
(félisten)

Nem vagyok mérnök. Meglehet? ;]

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#65618) Peat;) válasza mefistofeles (#65615) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Pont ez a cél ha nem tévedek, hogy a jelenlegi motorgyártókra ráhozzák a frászt hogy tessék szállítani új(abb) motort vagy ez lesz a jövő. Én mái nem értem mit izzadnak, egy éves szerződést kell odatolni a Red Bull elé a legújabb motorral és kész, annyi idő alatt ha kimaxolnák az adott motor teljesítményét az csoda lenne, így nem lenne veszélyben a gyári csapat. De lenne idejük hogy kitaláljanak valamit a szájkarate helyett, és lenne hőn áhított versenyképes motorjuk, ami köré úgysem tudnak komplett optimális csomagot építeni ilyen rövid idő alatt. 2017-től meg változik egy rakat szabály elviekben, addigra még lenne is esély egy valódi új beszállítóra ha még idén nekikezdenek a munkának. A cosworthnak szerintem biztos van terve, és elképzelése, ha kész motorja nincs is. Más kérdés hogy sokat nem tettek le az asztalra az elmúlt években, de itt jönne képbe a Red Bull, nem hinném hogy ne tudnák bevásárolni magukat oda és pár szakembert ellopni a megfelelő helyekről. Csak hát ez pénz, sokkal kényelmesebb megvenni a kész top motort...tehát megy a szájkarate. Meg a cirkusz. F1 all rights reserved.

[ Szerkesztve ]

(#65619) Qorthral

Qorthral
(őstag)

Tippjáték - Amerikai Nagydíj

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#65620) mefistofeles válasza Malachi (#65616) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Nem ugyanarról beszélünk. Te a lehetséges vásárlók szemszögéből nézed. Nyilván a kis költségvetésü csapatoknak marha előnyös lenne ez az egész. De szerinted mit szólna hozzá a merci a ferka a honda és a renault? Ha ütőképes az olcsó motor azt kizárt, hogy elfogadnák. Ha meg olyan gyenge amilyen olcsó akkor semmi értelme. Ja de van. A pénztelen csapatok évekkel tovább tudnának vegetálni a mezőny végén.......

(#65621) mefistofeles válasza Peat;) (#65618) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Azért nézd már reálisan....
A jelenlegi motorgyártókra nem lesz egyszerű ráhozni a frászt. Jelenleg ők jelentik az F1-et, tehát enyhén szólva súlyuk van a sorozatban.
Lehetetlen egy olyan szabályt rákényszeríteni bármely gyártóra, hogy kötelezően a top fejlesztést kell adnia a vevőknek ezt egyébként szerintem ellenőrizni is szinte képtelenség.

"Én mái nem értem mit izzadnak," Mitől is izzadnának? Aki jelenleg izzadhat az az RBR!
Apropó RBR! Azért ők sem hülyék ám! Nem hiszem, hogy belemennének egy egy éves szerződésbe, pont azért amit te is leírtál. Nincs értelme kiadni egy valag pénzt azért, hogy jövőre újra kezdhessék a kanosszajárást...

(#65622) Malachi válasza mefistofeles (#65620) üzenetére

Malachi
(addikt)

én a néző szemszögéből nézem, és meg sem próbálok úgy tenni, mintha tudnám milyen szempontok alapján dönt egy euró százmilliókkal bíró cég, vagy csapat vezetése, vagy hogy milyen tárgyalások zajlanak a háttérben. logikusan végiggondolva ha Bernie ezt akarja erőltetni, akkor majd alkudoznak, zsarolják egymást, aztán valamilyen titkos döntés alapján, ami sosem derül majd ki, lesz változás, vagy minden marad a régiben. egy biztos, amit azért tudhatunk: csak jó lehet egy opciós olcsó motor, mert ahogy Peat írta, jobban ösztökélné a nagy gyártókat. és azért írtam, hogy ez már nem ártana a F1-nek, mert a jelen állapotában kb. tökmindegy, hogyan vagy mivel gyalázzák, terhelik tovább.

(#65623) b-type válasza Malachi (#65616) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem sok értelmét látom, 6 millát mondanak rá euro-ban...jelenleg 6-8 és 10valamennyi milla fontban ami kozé lehet sacolni darabját, sok mindentől függ. pl. hány évre szól a megállapodás.
A stratégiai csoport ezt akarja szabályozni 2016-ban 12 milla euro-ra, mellé az egy éves motorokat 8 millio euro-ban maximálnák.
Sztem egy egy 2015-s Mercedes, de akár Ferrari motor többet jelent pl. 2016-ra mint a 2 milla euro-val olcsóbb biturbós elképzelés...amiről még igen keveset hallani, mennyit fogyaszt, mennyire nehez..stb.
4 motor az elképzelés egy évre...ami a jelenlegi Mercedes-Ferrari motorokkal teljesíthető is, mert látjuk,...de ha a biturbós meghal akkor venni kell...
4-5 motor esetén 8-10 milla árkülönbségről van szó a kettő között egy évre...
A Ferrari, vagy a Mercedes partnerének lenni nem rossz, kaphatsz pl. versenyzőt..aki nem fér be a nagycsapatba.

[ Szerkesztve ]

Boldog új évet!

(#65624) Malachi válasza b-type (#65623) üzenetére

Malachi
(addikt)

MAX. 6 millió! ;]

(#65625) Motion_Blur válasza DopeBob (#65613) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Az Austin-i esőzésnek nem sok köze van a hurrikánhoz..

[link]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#65626) b-type válasza Malachi (#65624) üzenetére

b-type
(nagyúr)

darabonkent.

Boldog új évet!

(#65627) b-type válasza Malachi (#65624) üzenetére

b-type
(nagyúr)

6 millaert osszesen a 4-5 motor, az kb labdaba sem rughat a mostani motorok mellett, baromi jo motort lehet csinalni ennyi penzert is, masfel millabol darabjat, ...de nem ide, vagy kulon szabaly kell rajuk. Ezt a regi hibrid nelkuli idoszakban se tudtak ennyiert, vagy versenykepes nem lesz, vagy megbizhato nem lesz.
Sajat velemeny szerint meg egyik sem, sot..

[ Szerkesztve ]

Boldog új évet!

(#65628) Ciccuka válasza b-type (#65627) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

(#65629) Csapoati válasza Ciccuka (#65628) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Második szabadedzés nem volt és már nem is lesz.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#65630) Ciccuka válasza Csapoati (#65629) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

(#65631) Csapoati

Csapoati
(Topikgazda)

A Forma-1 (és Ferrari) rajongók figyelmébe ajánlom a Ferrari kollekció c. "újságot", amihez most 1:43-as Ferrari F-2002 modell jár 2500 Ft-ért. Elég jó minőségű és kidolgozású kis cucc (de nyilván nem profi modell szint). :)

[ Szerkesztve ]

(#65632) [CS]Blade2 válasza Motion_Blur (#65625) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Én is azt néztem, hogy szemre is legalább 1200-1500km van a pálya és az a partszakasz között, ahol a hurrikánt várják, ami nem tudom, hogy nem-e ért már oda. Viszont ez a hurrikán lehet akkora, hogy oda vitte az esőt a pálya köré.

Elvileg már döntöttek, hogy akkor mikor lesz az időmérő. Ma reggel 7-kor ültek le, az itt 14:00.

(#65633) ricsi8800gt válasza [CS]Blade2 (#65632) üzenetére

ricsi8800gt
(addikt)

Na és mikor akkor ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#65634) [CS]Blade2 válasza ricsi8800gt (#65633) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Nem tudom, szerintem nem tudtak dönteni:
origoGPhirek
Az #FIA csak később dönt arról, hogy lefújják-e a mai napot, de továbbra is zuhog Austinban. #F1
1h

(#65635) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Van esély rá, hogy a második szabadedzés után az időmérő edzés is belefullad az austini esőbe. A versenyzők már fel is készültek a szombati unalom ellen – de mi határozná meg a rajtsorrendet, ha egyáltalán nem lenne kvalifikáció?

Esetleges megoldásként elképzelhető lenne még az is, hogy a bajnokság állása szerint rangsorolják a versenyzőket. - ez lenne a lehető legrosszabb, garantált unalom

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#65636) ricsi8800gt

ricsi8800gt
(addikt)

ha netán el marad én meg fordittanám a rajtrácsot.marussiák elöl aztán a McLarenek.Lewis meg Nicó hátul aztán a ferrarik ;]

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#65637) [CS]Blade2 válasza ricsi8800gt (#65636) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Szerintem a P1 alapján indulhatnának. A rajtszámok már nem nyerő, és ponttábla sem lenne túl jó. Vicc viszont, hogy nincs pontos szabály, vagy nem tudják kihámozni, hogy mi az ide vonatkozó.

Szerintem a Q2, ha az nincs, akkor Q1, P3, P2, végül P1. Ha P1 sincs, akkor cirkusz, mert az már biztos, hogy nincs leírva sehol, és akinek nem jó a rajtszám, a ponttábla, az előző futam végeredménye stb. az megállás nélkül cirkuszolna.

(#65638) Yayoh válasza Csapoati (#65631) üzenetére

Yayoh
(aktív tag)

Hol lehet kapni,csak újságárus, vagy valami link nincs neten megnézni? :)

Közben meglett.

[ Szerkesztve ]

(#65639) [CS]Blade2 válasza [CS]Blade2 (#65634) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

16:30-kor fog kimenni valaki az FIA-tól, és megnézik, hogy esik-e még vagy esetleg kisütött a nap, és ez alapján döntenek majd:

Magyar idő szerint 16.30-kor vizsgálja felül az austini helyzetet az #FIA. #F1

(#65640) -Mike- válasza Yayoh (#65638) üzenetére

-Mike-
(addikt)

1:43-as makett? Nőjetek már fel. ;]

(#65642) csƵ

csƵ
(őstag)

A 2016-os szabályváltozásokról lehet már tudni valamit?

(#65643) Csapoati válasza -Mike- (#65640) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

1:1-eset nem árultak az újságosnál. ;]

(#65645) #96349952

(törölt tag)

El fog ez maradni. Elmebetegek szerveznek hurrikán zónákba, meg monszunos távol-keleti helyekre, szögletes pályákkal futamokat. Vissza kell hozni a sportágat Európába, normális, Tilke-mentes pályákra és kész. Ez így egy vicc.

(#65646) zzeN

zzeN
(aktív tag)

Elrajtolt a FP3 ééés

Stream.

[ Szerkesztve ]

(#65647) zzeN

zzeN
(aktív tag)

Törölték az időmérőt, az FP3-mas idők szerint fognak rajtolni holnap.

"UPDATE if qualifying is cancelled due to weather conditions, #FP3 times could set the grid #USGP #F1 "

DS39: Igen sorry, az if-et nem vettem észre:)

[ Szerkesztve ]

(#65648) BenHans

BenHans
(addikt)

Ha az időmérőt törölni kell az időjárás miatt, akkor a 3. szabadedzés eredménye alakíthatja a holnapi rajtrácsot.
#Formula 1 Twitter

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#65649) DS39 válasza zzeN (#65647) üzenetére

DS39
(veterán)

HA törlik akkor.

(#65650) Csapoati válasza BenHans (#65648) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Akkor Rosberg rápacsált, úgy tűnik.

szerk.: Közben látom, már pályán van. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.