Hirdetés

2020. január 27., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#65351) cyberkind válasza Atlantis (#65347) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Eddig Alonso párhuzam van. ;]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#65352) Atlantis válasza cyberkind (#65351) üzenetére

Atlantis
(veterán)

Ezt most nem vágom, bocs.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#65353) cyberkind válasza Atlantis (#65352) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Alonso-t is sokan utálták a Reanult-ban és a Meki-nél, itt megszerették, Vettel-nél ugyanez, remélem hogy a sikertelenség nem lesz párhuzam. :D

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#65354) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Szujó említette a perkele szót tegnap.
Egyből ez jutott eszembe: [link] :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#65355) BMW001 válasza cyberkind (#65353) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

En sok embert ismerek, aki pont ezert hatat forditott az olaszoknak.

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#65356) cyberkind válasza BMW001 (#65355) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Mármint a sikertelenség miatt?
Vagy mert tönkretették Alo-t? ;]
Esetleg Vettel szerződése miatt, ami nyílt titok volt?

[ Szerkesztve ]

(#65357) BMW001 válasza cyberkind (#65356) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Az, hogy Alonso ki lett paterolva, es az addig az elozo vezetes altal is lehuzott Vettel lett a helyere igazolva. Nekem sem veszi be a gyomrom Vettel-t.... Olaszok hanyszor kifutyultek? Ott persze megy a kepmutatas most.

A sikertelenseg megint mas kerdes. Alonsoval ketszer csusztak le a VB cimrol, tobbek kozott a csapat hibaja miatt. Ellenben iden is csak masodikok lettek, raadasul mint utolag kiderult, csak a Merci kozremukodesevel sikerult a rosszul megcsinalt motorjukat is ugy ahogy rendbe tenni. A nelkul most valahol RBR szinten lennenek. Csak ugye az F1 nagy uzlet, es nem lehet hagyni, hogy a Ferrarik a mezony kozepen koricaljanak tartosan.

[ Szerkesztve ]

(#65358) cyberkind válasza BMW001 (#65357) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ez mind Montezemolo hibája, ő takarította el Schumi-t, Kimi-t, Alo-t is, a sikertelenség is szintén mert csak ígérgetett, ez a csapat már teljesen más mint a a tavalyi, aminek én örülök de nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#65359) cyberkind válasza cyberkind (#65358) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Na jó, ez így nem teljesen igaz, Monti inkább ide akarta láncolni Alo-t, de ő meg sokat várt és vagy elfogytak a helyek, mint itt is, vagy nem üresedett, úgyhogy ez inkább 50-50.

(#65360) Csapoati válasza BMW001 (#65357) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Mondjuk Alonson is röhögtek 2006-ban Monzában, amikor kiesett.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#65361) Atlantis válasza cyberkind (#65353) üzenetére

Atlantis
(veterán)

Aha, rám ez nem igaz, mindig bírtam Alonsot.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#65362) cyberkind válasza Atlantis (#65361) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Én annyira nem, itt is azt tudom mondani hogy a Ferrari-s évek jót tettek neki, most sincs vele semmi bajom, inkább sajnálom hogy pont a Honda-ban kell szopnia, megérdemelne ő még 1-2 címet.

(#65363) Atlantis válasza cyberkind (#65362) üzenetére

Atlantis
(veterán)

Akkor ezek szerint Kimi az egyetlen, akit tönkretettek a Ferrarinál, mindig másra pozitív hatással van a mediterrán banda. :)

Mondjuk Massa is "kivirágzott", mióta eljött tőlük.

[ Szerkesztve ]

(#65364) cyberkind válasza Atlantis (#65363) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Kimi-t a Meki tette tönkre, hányszor de hányszor volt az hogy a motor miatt bukta el a futamokat.

Massa más tészta, őt ott beskatulyázták másodiknak és kész.

(#65365) DopeBob válasza BMW001 (#65357) üzenetére

DopeBob
(addikt)

lol?

mert egy mercis mérnök átment a Ferrarihoz? Ez a te olvasatodban már azt jelenti, hogy a meci segített megcsinálni normálisra a Ferrari motort? :W

MZ/X

(#65366) BMW001 válasza cyberkind (#65358) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Montezemolo pont Alonsora akart tovabb epitkezni. Mikor Domenicalit,es a teljes vezerkart kipateroltak, akkor kezdodott az, hogy Alonso laba kifele allt. Egyebkent az idei auto nem a megujult csapat erdeme, semmit nem tettek hozza. Ez meg a Montezemolo erae.

Csapoati: Mas a rohoges, meg mas a gyulolet, ami Vettelel szemben volt eveken at.

DopeBob: Nem linkelem be a cikket megegyszer, mar ki lett targyalva. Nem a mernok miatt. Keress vissza, ev elejen volt szo rola eleget.

[ Szerkesztve ]

(#65367) Atlantis válasza cyberkind (#65364) üzenetére

Atlantis
(veterán)

Lotusnál azért még látszott rajta némi lelkesedés, azóta sajnos tényleg nem sokat mutat, vagy inkább negatívat. Nem pont a tegnapira gondolok, az ilyen benne van, hanem úgy általában. Mindegy, őt is komálni fogom, sokak szerint bunkó, de mivel hasonló mentalitású vagyok, mint Kimi, nem is értem az ilyen kritikákat. :)

(#65368) Csapoati válasza BMW001 (#65366) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Schumachert is gyűlölték benettonos korában. Aztán utána meg ő volt az isten. Ilyenek ezek az olaszok, nem is csípem őket.

(#65369) JJános válasza BMW001 (#65366) üzenetére

JJános
(addikt)

" Egyebkent az idei auto nem a megujult csapat erdeme, semmit nem tettek hozza. Ez meg a Montezemolo erae."

Ha Montezemoló lenne ott a főnök, ugyanúgy sehol nem lennének, mint eddig. Ez a gárda, aki ott van a tél óta csinálta azt, amit. Sztem!

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#65370) BMW001 válasza JJános (#65369) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Persze... Mert telen kezdtek az auto fejleszteset. Mar az ev harmadanal az uj autot csinaltak, telre pedig joforman keszen voltak vele. A nagy csapatok parhuzamosan fejlesztik a next gen, es az az evi autojukat is az ev egy bizonyos szakaszatol kezdve.

(#65371) Csapoati válasza JJános (#65369) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Az autót már jóval tél előtt elkezdik fejleszteni (januárra meg kész is van), így a kaszni biztos Montezemolo alatt készült inkább. A motor már más kérdés, ott nem tudom mikor segített a Mercedes.

(#65372) Ciccuka válasza Csapoati (#65368) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

A Tifosik?

🏎️ 🏁

(#65373) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Ricciardo "video blog"
Nagyon kellenek az ilyen figurák az F1-be :)

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#65374) JJános válasza Csapoati (#65371) üzenetére

JJános
(addikt)

A kasztni nem is olyan jó. :DDD

(#65375) Csapoati válasza JJános (#65374) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Jó az. Azért a motor még így is gyengébb, mint a Mercedes és a WIlliamst simán verik.

(#65377) BenHans válasza zzeN (#65376) üzenetére

BenHans
(addikt)

Nem csodálom. Sajnálom, mert a Mercedes és a Ferrari mellett nem gyakori eredmény a Williams dobogó, és ha azt vesszük Ő ugye már megdolgozott érte (időmérő+futam).

#Kimikaze #HaraKimi A Honda büszkesége lehetne. ;] :DDD

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#65378) Peat;)

Peat;)
(veterán)

Most Button szólt be, igaz utólag. Nagyon úgy néz ki hogy sokszor nincs ERS a hondánál, így valóban lehettek olyan esetek amikor a hátrány a 0-200 lóerő intervallum nagyobb végletét közelítette meg ahogy azt találgatták. Bár most sem lehet sokkal jobb a helyzet, nem tudom hány lóerős az ERS de azt egyből bukják rengeteg helyen és lehet jövőre sem oldódik meg... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#65379) Viktor77 válasza BenHans (#65377) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Miért, a FI dobogó még ritkább. :)

Some people move on, but not us ... not us

(#65380) AMD Power válasza zzeN (#65376) üzenetére

AMD Power
(titán)

Teljesen jogosan.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#65381) JJános válasza AMD Power (#65380) üzenetére

JJános
(addikt)

Tegyük hozzá, hogy szerinted. Mert szerintem nem. Kimi sokkal gyorsabb volt Bottasnál. Bottas kockáztatott, amikor arra ment rá, hogy becsukja az ajtókat, és valahogy célba vigye az autót. Bottas gumijai már nagyon kopottak voltak, és Kimié meg jók voltak. Túl sok lehetőség nem maradt, Kiminek meg kellett próbálnia. Én is beraktam volna oda azt az autót, pláne, ha már abban a kanyarban sikerült már előznie Kiminek. Kimi azt mondta, hogy ott előzte már Bottast. Én is megpróbáltam volna. Szerintem versenybaleset. Bottas tisztában volt azzal, hogy vagy feltartja Kimit, vagy elmegy a dobogó. Megpróbálta feltartani. Meg lehetne nézni milyen időket mentek. Satöbbi.

(#65382) BMW001 válasza JJános (#65381) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Te nagyon nem vagy kepben...

(#65383) mefistofeles válasza JJános (#65381) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

"Kimi sokkal gyorsabb volt Bottasnál"
Ha ez így volt akkor pont nem ott és nem úgy kellett volna próbálkoznia.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#65384) gF válasza JJános (#65381) üzenetére

gF
(senior tag)

Nem akarok személyeskedni de gyűjteni kellene az aranyköpésidet amiket ebben a topikban felhalmoztál. Probléma csak az hogy Kimi nem volt előzési pozícióban. Ezen nincs mit szépíteni. Nem kellett volna mást tenni-e mint várni a 2. DRS zónáig és ott az egyenes végén akár kifékezhette volna Bottast.

(#65385) #96349952 válasza JJános (#65381) üzenetére

(törölt tag)

Én is beraktam volna oda azt az autót...

:C :C :C Ha százszor születnél sem... És hát van némi különbség az F1-et néző one in a billion és egy profi F1-es versenyző között. Némi! :C

(#65386) cyberkind válasza JJános (#65381) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Te is játszol az F12015-tel?
Ott így szokás előzni a kanyarokban.

(#65387) snecy20 válasza cyberkind (#65386) üzenetére

snecy20
(veterán)

LOL és tényleg. :C

(#65388) guftabi96 válasza JJános (#65381) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Én Kiminek (is) szurkolok, de ez abszolút az ő hibája volt.
Az még nem volt előzési pozíció. Tény, hogy Bottas becsukta az ajtót, de jóval előrébb is volt. Max úgy tudtak volna elfordulni egymás mellett, hogy Bottas már kiszorul a pályán kívülre.
Ez most Kimi hibája volt, ezt el kell fogadni. Ezt leszámítva végre újra láttam benne egy kis tüzet.

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#65389) gbors

gbors
(nagyúr)

Tegnap este megnéztem egy csomószor a Raikkönen-Bottas esetet jól lelassítva, és azt kell mondjam, korántsem volt akkora baromság a kísérlet, mint amilyennek elsőre tűnt. Ezen a videon 0:18-tól kitűnően látszik, hogy VB még vidáman a pálya külső szélén haladt, amikor KR megindította a támadást. Tárva-nyitva volt az ajtó, csak egy kicsit messze. A 0:20 másodpercet végigkockázva az látszik, hogy ha Kimi 60cm-rel előrébb van, akkor fel sem merül, hogy rá lehet csukni az ajtót, és ha 30-cal, akkor is erősen vitás, hogy baleset esetén melyikük a hibás. Szóval kevésen múlt.
Ezzel együtt, szerintem jogos volt a büntetés, mert végső soron Raikkönen belement egy olyan helyzetbe, ahol csak utas volt, és egyetlen pillanatra sem került annyira Bottas mellé, hogy azt lehessen mondani, övé volt a pozíció. Az viszont furcsa egy kicsit, hogy Bottas egyáltalán nem védekezett.

[ Szerkesztve ]

"We were somewhere around Barstow, on the edge of the desert, when the drugs began to take hold."

(#65390) Ba cy lus válasza Peat;) (#65378) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Továbbra is azt mondom, ki kellene venni az energiavisszanyerő-rendszereket az F1-ből. Túlbonyolítja az erőforrást, megkeseríti a gyártók dolgát, emiatt nem vonzó ma az F1. Sima turbóból is elég tisztességes teljesítményt ki lehetne hozni, csak módosítani kellene a megbízhatóságra vonatkozó szabályokon is (ami mellesleg ismét csak értelmetlen, a költségeket nem csökkentette).

(#65389) gbors:
Mondjuk szerintem sem volt nagyobb hülyeség, mint Ricciardo esete Monacóban, ami akkor versenybalesetnek lett megbélyegezve. De azért inkább mondom azt, hogy akkor is büntetni kellett volna.

[ Szerkesztve ]

(#65391) guftabi96 válasza gbors (#65389) üzenetére

guftabi96
(addikt)

+1

Nem sokon múlt, hogy tisztán meglegyen, sajnos nem jött most össze

(#65392) VD válasza gbors (#65389) üzenetére

VD
(őstag)

Addig megy itt a szakértés, hogy még 2 nap és tényleg Bottas lesz a hibás!

Az AUDI az a Volkswagen ami BMW akar lenni!

(#65393) IreN!CuS válasza gbors (#65389) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Szerinted egy olyan pilóta akit már a média a Ferrariban látott a nyáron...elrántja ilyen helyzetben ? :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#65394) gbors válasza IreN!CuS (#65393) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Egy szóval nem mondtam, hogy Bottas-nak el kellett volna rántani vagy meg kellett volna akadályozni a balesetet. Én azt nem értem, hogy a kanyarra egy az egyben úgy ment rá, mintha közel-távol nem lett volna ellenfél.

(#65392) VD: ezt miért nekem írod?

"We were somewhere around Barstow, on the edge of the desert, when the drugs began to take hold."

(#65395) IreN!CuS válasza gbors (#65394) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Akkor mit mondasz ? Kimi messze volt...bevetődött minden mindegy alapon ( erre lehet/ne számítani de jelen helyzetben mindegy számított e rá vagy sem ) ...biztos volt az ütközés ha csak Bottas nem adja meg amit nem szabad megadni :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#65396) guftabi96 válasza VD (#65392) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Olvasd el még egyszer, amit írt! :)

(#65397) VD válasza gbors (#65394) üzenetére

VD
(őstag)

"Tegnap este megnéztem egy csomószor a Raikkönen-Bottas esetet jól lelassítva, és azt kell mondjam, korántsem volt akkora baromság a kísérlet, mint amilyennek elsőre tűnt."
A következő lépés, hogy újabb csomó megtekintés után, már Bottas kanyarvétele és korai fékezése lesz a gyanús...

(#65396) guftabi96
Már a rákövetkező postban ott a felvetés, hogy egy Ricciardo esethez hasonlítják ami versenybalesetnek lett minősítve...

Az AUDI az a Volkswagen ami BMW akar lenni!

(#65398) gbors válasza IreN!CuS (#65395) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Azt mondom, hogy Bottas még csak védekezésre utaló mozdulatot sem tett, pedig Raikkönen annyira nem volt messze. Ahogy lejjebb írtam, ha csak 30cm-rel kisebb a távolság, akkor már ütközés esetén vitás lett volna, hogy ki a hibás. Szerinted annyira jól lát hátrafelé egy pilóta, hogy a 30cm különbséget így felméri?

(#65397) VD: ez a Te következő lépésed, nem az enyém. Világosan leírtam, hogy szerintem jogos volt a büntetés. Próbáljunk már meg ne beleképzelni fantazmagóriákat a másik postjába, OK?

[ Szerkesztve ]

(#65399) Ba cy lus válasza VD (#65397) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Versenybalesetnek minősítették a monacói esetet, és akkor mi van? Már akkor nem értették sokan, miért. Magyarán nem az volt, csak a bírák rosszul döntöttek akkor. Most nem. Ennyire bonyolult megérteni? :U

(#65400) IreN!CuS válasza gbors (#65398) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Ha indokolatlanul behúzódik akkor elrontja a kigyorsítását a következő egyenesre.
Nézd ,hogy én mit gondolok irreleváns...de amikor egy x km hosszú pályán azt kérik a pilótától ,hogy menjen 1:34:3-as köret és utána 5/5 1:34:3 lesz akkor lehet érzi azt is mikor kell védekezni.....
Ettől függetlenül fogjuk rá értem mire célzol...csak sok a "ha" benne.

Bottas egy ilyen helyzetben mint amiben volt/került csak veszíthetett...ebből a jobbik rosszt választotta( ezzel nem azt mondom hogy tudatos volt....) ...ha elrántja...az egész média ezeket írná : A jégember visszatért...Bottas a nyuszi...A Ferrari veteránja megmutatta a trónkövetelőnek hogyan is kell...tudjuk milyen a média

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.