Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#56001) Atomantiii válasza itouchfan (#55998) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

A 222. Ferrari győzelem, utoljára 2006-ban Kínában szólt a német - olasz himnusz,

(#56002) Qorthral válasza mefistofeles (#55969) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Igen, én sem vártam, hogy megveri Hamiltont, de Rosberg ellen esélyesnek gondoltam.
A kiállás az elején... igen, elsőre én is arra gondoltam, hogy nagy hiba volt, és azon mehetett el, de most már nem így gondolom. Mivel a Merci sokkal jobban falta a gumikat, ha kint marad, akkor is levadássza Vettel.

Meg tudta valaki jegyezni a Rosbergnek a díjat átadó fickó nevét? ;]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#56003) Turbolada II

Turbolada II
(őstag)

Ez most nagyon kellett a Forma1-nek. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#56004) Qorthral

Qorthral
(őstag)

Gratula a Ferrarinak és Vettelnek, nagyon nagyot mentek!
Räikkönen felzárkózása a legutolsó helyről sima negyediknek mutatja, hogy nagyon jó a vörösök csomagja. Nyilván a Merci komolyabb gumikopása miatt nyertek most, de a nyers tempójuk is közel van a Mercihez, legalábbis versenytempó terén mindenképpen. A hűvösebb pályákon ezzel együtt aránylag sima Merci 1-2 lesz ezentúl is szvsz. Az F1-nek mindenesetre nagyon jó, hogy idén nem csak egy csapat lesz képes erőből futamot nyerni. :)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#56005) Chereiose

Chereiose
(addikt)

Köszi mindenkinek, nagyon nagy verseny volt! :) :C

(#56006) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Kimondottan jót tett a versenynek, a szurkolóknak és az egész F1 nek, hogy a potrohos, ellustult merci is elkezdheti komolyan venni ismét a cirkuszt!
Vettel habitusát ismerve most aztán vérszemet kap és ez sok jót (csatákat) vetít előre! :C :C
Nem véletlenül mondják többen, hogy Haminak egy ilyen tipusu csapattárs kellene mint Vettel vagy Alonso.
Rosberg eddig idén egy nagy szürkeség, semmi.......

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#56007) Švejk

Švejk
(őstag)

"Be akarok rúgni mint a csacsi"

Gether Dénes :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#56008) Atomantiii

Atomantiii
(őstag)

Na most akkor megtudjuk mi volt Kecskeméten vagy sem? Nagyon izgatott vagyok.

(#56009) Turbolada II

Turbolada II
(őstag)

Berúgni mint a csacsi. :) A csapattársa jó partner lesz ebben.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#56010) -Mike-

-Mike-
(addikt)

Sebastian Vettel becomes the 38th different driver to win for ScuderiaFerrari.

(#56011) PumPi válasza Turbolada II (#56009) üzenetére

PumPi
(őstag)

Ebbe a buliba meg lehetne erkezni... az elostory ismereteben Kimi sem lesz boldogtalan.

(#56012) Qorthral válasza mefistofeles (#55969) üzenetére

Qorthral
(őstag)

"Ma Hamilton ki volt szolgáltatva, semmit sem tehetett!"

Hát szerintem mondjuk mehetett volna gyorsabban, vagy vigyázhatott volna jobban a gumikra. Mi az, hogy semmit nem tehetett? Honnan tudod? Elvileg a messze legjobb autóban ült és a pole-ból indult. Jó, nyilván csak ugratlak, nagy volt a gumikopás, persze, de azzal azért nem értek egyet, hogy Vettel csak a "jobb" technika miatt nyert, és kész, Hamilton meg kénytelen volt ezt végignézni. :D Vettel baromi jól ment, de nem vagyok benne teljesen biztos, hogy Hamilton és Rosberg, illetve a csapat nem taktikázhatott volna jobban!

(#56013) b-type válasza Csapoati (#55963) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nekem pont hogy szimpi...olyan karizmatikusféle

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#56014) JJános

JJános
(addikt)

Teljes szívemből örülök! VETTEL! KIMI! Jók vagytok, csak így tovább! Remélem Kimi a balszerencse itt véget ért! GO! FERRARI!

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#56015) Penge@Borisz

Penge@Borisz
(aktív tag)

Remélem, ma hallottam utoljára Vettel elképesztően irrítáló, feminim sikítozását (de szép is volt a tavalyi év ez nélkül) és a Merci összekapja magát, hogy erre az illúziókeltésre alkalmas győzelmre mielőbb és méltóképp válaszoljon és helyreállítsa a normális viszonyokat. Nagyon csalóka diadal ez, amíg Vettel kétszer állt ki, addig Hamitlon háromszor, és ehhez képest alig volt köztük 10 mp a végére. Nyers tempóban a Merci agyonveri a Ferrarit még mindig. Gyorsan helyre kell hozni a gumikezelést, átgondoltabbá tenni a stratégiákat és lehet tovább alázni. :K Gyerünk Hamilton, oszd ki őket Kínában (is)!

[ Szerkesztve ]

"A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem arra, hogy megtudd, milyen ember vagy." - Bud Spencer

(#56016) PumPi válasza Penge@Borisz (#56015) üzenetére

PumPi
(őstag)

Ulj le 1es. Koszi.

(#56017) Švejk válasza Penge@Borisz (#56015) üzenetére

Švejk
(őstag)

Szóval szeritned az f1nek az a legjobb ha egy csapat szétnyeri magát, értem. Tök logikus.
Nem tudom te hogy ülnél az autóban miután futamot nyernél de Vettel reakcióját nagyon meg tudom érteni.

(#56018) Frenky89

Frenky89
(őstag)

Nem úgy volt, hogy ezen a hétvégén már lesz online levezető?

(#56019) Atomantiii válasza Frenky89 (#56018) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

De igen, lehet kellett a keret Bobáknak vonatjegyre.

(#56020) =WiNTeR= válasza Penge@Borisz (#56015) üzenetére

=WiNTeR=
(senior tag)

Kell a halálnak a Mercedes dominancia. El nem tudom képzelni, hogy valaki visszakívánja a tavalyi (vagy valamelyik korábbi) évet, amikor legfeljebb altatónak volt jó az F1... :(((

"I will become a true hardscoping hitmarking sample text legend."

(#56021) venember83 válasza Penge@Borisz (#56015) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Nyers tempóban, 1-2 körön. Cserébe futamra vetítve már teljesen más a helyzet.

(#56022) villamos válasza =WiNTeR= (#56020) üzenetére

villamos
(őstag)

Nekem tetszett a tavalyi év... :D

PFUDOR

(#56023) JJános válasza Penge@Borisz (#56015) üzenetére

JJános
(addikt)

Én meg nagyon remélem, hogy az idén még sokszor hallom Vettel sikítozását. Gyönyörűen ment, és ahogy Wéber Gabi mondta, a Mercit rákényszerítették a taktika váltásra. meg is gabalyodtak.

Kimi a végén csak besétált szépen. Kímélte a technikát. ha nincs a defekt, a dobogóért harcolt volna.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#56024) AmunRa

AmunRa
(aktív tag)

Megint kapott űrautó a kolléga? Remélem sokat hallom még a sikítozását! :D Megint megy a fika a németre. Végre volt valami izgalom is, nem csak két Merci megy elöl. Kíváncsi leszek mit tud a következő futamon a Ferrari. Merci alaposan elszúrta ezt a versenyt, kíváncsi lettem volna, hasonló taktikával mennyire tudta volna tartani a tempót Vettel Hamival. A végén egész szimpi volt, a vállveregetés.

(#56025) Pompi válasza b-type (#56013) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Ja, van a fószerben mojo ránézésre. :K

...

(#56026) Penge@Borisz válasza PumPi (#56016) üzenetére

Penge@Borisz
(aktív tag)

Hozzám beszélsz? Ebben a stílusban otthon, a kis családodnak, jóember.

"A kihívások nem arra valók, hogy győzz, hanem arra, hogy megtudd, milyen ember vagy." - Bud Spencer

(#56027) Ba cy lus

Ba cy lus
(veterán)

A Mercinek szerintem ma semmiképp nem lett volna jó taktikája a Ferrari ellen. Egy biztos, az Arrivabene által "kért" 2 győzelemből egy már megvan. Ha innen nézzük, nem helyezte magasra a lécet. ;] Mellesleg Melbourne-ben sem volt rossz a Ferrari tempója (ott inkább Kimi tempóját érdemes nézni az autóban rejlő potenciált illetően), tehát szerintem egy futamon sem lesznek nagyon a Merci mögött. Versenytempóban legalábbis.
A másik dolog, ami rohadtul bosszant, az a széles első szárny. Azért hozták be elvileg, hogy könnyebb legyen megközelíteni előzési szituációban az előrébb autózót. Na most ez lehet így van, de hogy ilyenkor kivágja a másik versenyző hátsó gumiját az első szárny (illetve megrongálódjon az első szárny, ami az autó alá is kerülhet), annak az esélye is sokszorosára nőtt. Alig-alig telik el verseny, hogy valaki ne kapjon így defektet. Biztonsági szempontból sincs túlságosan rendben a dolog, hogy ekkora tempónál defektet kapjon a versenyző. Érdekes, hogy egy ilyen balesetveszélyesebb kialakítás évek óta belefér.
Arról nem is beszélve, hogy amire kitalálták, abban sem feltétlen segít.

[ Szerkesztve ]

(#56028) Penge@Borisz válasza Švejk (#56017) üzenetére

Penge@Borisz
(aktív tag)

Szerintem pont elég volt Vettelből négy éven keresztül egyfolytában. Az nem zavart? De persze kár erről beszélni, mert természetesen a Merci és Hamilton gyorsan fel fog ebből állni és helyre teszi a srácot nagyon hamar.

[ Szerkesztve ]

(#56029) Vistaboy

Vistaboy
(veterán)

Gratulálok Vettelnek és a Ferrarinak, ennek már nagyon ideje volt, remélhetőleg ilyen lesz a folytatás is. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#56030) ricsi8800gt

ricsi8800gt
(addikt)

Igaz Rohadtul nem értem mikor ki csuszott az ericcson akkor pl miért is nem lehetett VSC alkalmazni?Kétszerse mondom hogy Kimi miatt hozták be hogy össze szedje a mezönyt neki a sc.Az hogy meg Lewist be hivták baromság volt,Ott ment el a Winner

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#56031) Malibutomi

Malibutomi
(nagyúr)

Grat a ferrarinak, és vettelnek!
De én úgy gondolom a merci balfaszkodása nélkül eröböl az elsö hely nem lett volna meg.
Az elsö elkapkodott csere+egyel több kiállással is 9mp volt a merci hátránya.

(#56032) zzeN

zzeN
(aktív tag)

(#56033) Pompi válasza Penge@Borisz (#56015) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

"Nagyon csalóka diadal ez, amíg Vettel kétszer állt ki, addig Hamitlon háromszor, és ehhez képest alig volt köztük 10 mp a végére. "

Ez azért elég gyenge lábakon álló egyenlet így, elvérzik a matek.

...

(#56034) Piftuka válasza DaveNo1 (#55879) üzenetére

Piftuka
(addikt)

"Inkább "kitessékelték", egy idő után ő is csak hátráltatta a fejlődést (nem volt igazi csapatjátékos, kisajátította magának a csapatot)."

Ez butaság!

Még a Ferrari is elismerte, hogy az utolsó pillanatig milyen nagy segítséget nyújtott a csapatnak. Igazán sokat dolgozott, annak ellenére, hogy az első 2-3 év után a legtöbb ember feladta volna. Ennek ellenére egy középszerűnél is gyengébb autóban annyi pontot szerzett, amennyit pilóta csak szerezhetett.

Mindezt egy olyan csapatban, amit csupa arrogáns, de hozzá nem értő f*szkalap vezetett. (És a mérnökök soraiban is volt mit "takarítani".)

Hát nem fura, hogy miután a felsővezetés "rendet vágott" a csapat soraiban, hosszú idő után ismét képesek versenyképes(nek tűnő) autót készíteni?

Legyetek mindig tudatos fogyasztók! Hasznos olvasnivaló a témában: www.tudatosfogyaszto.hu / www.fogyasztoklapja.hu / www.magyarefk.hu / http://fogyasztovedelem.kormany.hu / http://www.gvh.hu/fogyasztoknak / http://homar.blog.hu /

(#56035) AmunRa válasza Penge@Borisz (#56028) üzenetére

AmunRa
(aktív tag)

Remélem sokat halljuk még az "irrítáló, feminim sikítozásodat"! :D

(#56036) gbors

gbors
(nagyúr)

Hát srácok, ez a verseny rohadt jó volt :C
Vettel + Ferrari hibátlan produkciót nyújtott (kb. mint 2012-ben ugyanitt), szegény Kimi megint szopóágra került, így a 4. hely nem volt kis teljesítmény. Mercedes-nek jó reggelt, stratégiában nagyon nem voltak a topon, bár az a gyanúm, hogy ez így is, úgy is meglett volna a pirosaknak.
A két Toro Rosso-s srácnak ismét nagy respect, ill. a középmezőny ütötte-vágta egymást :D
Button: 1 hétvége - 2 motor? :Y

(#55963) Csapoati: Én pont ellenkezőleg - mondjuk én anno egy keveset dolgoztam Olaszországban. Ahogy elnézem, a csapatnál úgy viselkedik, mint mindenki apukája - de a szigorú típusból, aki elé nem szívesen áll oda az ember azzal, hogy "izé, elb***tam". Ennyi idő után korai bármit kijelenteni, de látom benne a lehetőséget, hogy sokra vigye ebben a pozícióban.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#56037) b-type válasza =WiNTeR= (#56020) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Azért remélhetőleg ez még sport.
...azaz ha valaki jól csinálja akkor bizony elől lesz, mert ha üzletileg ezt irányítani akarnád akkor csinálhatsz 7 futamon 7 győztest...vagy akármit, előbb-utóbb leesik mindenkinek hogy itt a kolompot rázzák a nyájnak sportnak feltüntetve..

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#56038) Pompi válasza ricsi8800gt (#56030) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Ne is törődj vele, hogy az SC már nem szedi össze a mezőnyt (de ok, valemennyit biztos számított). És gondoljunk kicsit Bianchi balesetére. Ott is a többség azt mondta volna, hogy minek ide SC, aztán ...

[ Szerkesztve ]

...

(#56039) Penge@Borisz válasza AmunRa (#56035) üzenetére

Penge@Borisz
(aktív tag)

Biztos vagyok benne, hogy nem. :K

(#56040) SzalaiG

SzalaiG
(addikt)

Ettől tartottam. :( Szegény Lonzi, most biztos eszi a kefét, h ha maradt volna, akkor most Ő nyerhetett volna... De az életben nincs, mi lett volna ha... :/

(#56041) kukinyo

kukinyo
(addikt)

Jó futam volt, főleg a végeredménynek örülök. Még sok ilyet kívánok erre az idényre.

(#56028) Penge@Borisz: De az is lehet hogy most lett Hami a helyére téve? ;]

[ Szerkesztve ]

(#56042) Qorthral válasza Penge@Borisz (#56015) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Alázni? Szerintem még a Merci is örül annak, hogy idén kevésbé fognak alázni és szorosabb lesz a versengés... Így több a néző -> több a pénz és kevésbé akarnak majd a többiek drasztikus szabályváltoztatásokat.

"Nagyon csalóka diadal ez, amíg Vettel kétszer állt ki, addig Hamitlon háromszor, és ehhez képest alig volt köztük 10 mp a végére." :F :F

Láttál már olyan F1-es versenyt, ahol eltérő taktikán lévők csatáznak a győzelemért? A jelek szerint nem. Tudod ennek az a lényege, hogy aki eggyel többször áll ki, annak szinte végig frissebbek az abroncsai, ezáltal jobb tempót képes autózni... Ha elég gyors, akkor így le tudja dolgozni a plusz egy kiállás miatti időveszteséget és nyer. Hamilton most nem volt elég gyors, és Rosberg tempója (aki ugye két cserén volt) sejteti, hogy két kiállással sem lett volna az, hiába gyorsabb talán Nico-nál néhány tizeddel körönként.
Az alternatív, több kiállásos stratégiát nem azért választotta a Merci, hogy ezzel 25 sec előnybe hozza Vettelt, mondván "úgyis gyorsabbak vagyunk", bár látszólag te ezt gondolod...

"Nyers tempóban a Merci agyonveri a Ferrarit még mindig."

Hát nem tudom, erről azért nem vagyok meggyőződve. Hamilton egy körrel Vettel után állt ki a végén, és az utolsó 18 kör alatt lényegében 4-5 másodpercet tudott ledolgozni az egy körrel frissebb gumikon. Ez körönként 2-3 tizedmásodperc (a minimális gumielőnyt nem számolva), ami számomra minimálisan gyorsabbat jelent kb, nem agyonverést.

Összességében úgy látom, hogy más futamot néztünk, vagy csak fent felejtetted az ezüst szemellenződet, nem tudom.

(#56043) BenHans

BenHans
(addikt)

Hááhhááá! Na ez egy egész jó verseny volt! :K

Go Lewis/Mercedes & Forza Ferrari/Italia! :C

Lewis 43p - Vettel 40p - Rosberg 33 ééés ez nekem nagyon jó így. :D

Mondjuk afelől nincsenek kétségeim hogy a Merci azért többségben dominálni fog, de afelől sem hogy nagyon nyomni fog a Ferrari és Rai sem lesz mindig balszerencsés és ha Lewis-t nem is mindig de Rosberget többször elkaphatják ezzel jobban elválasztva Hamilton-tól. ;)

Nem mondom hogy Lewis lehetett volna első, mert a Ferrari szembetűnően sokkal jobban kezelte a gumikat, de ha időben fogják fel a szituációt akkor Lewis nem veszít kb közel 10 másodpercet és így lehetett volna még izgalom ott legelöl 1-2-ben.

Bárki bármit mond, jó ez a F1 most is. Mondjuk én most lehet elfogult vagyok mert a két kedvenc csapatom van a topon és a kedvenc pilótám, és még a Ferrari pilótákat is kedvelem alapból és jobbnak is tartom őket Nico-nál, de azért őt sem lehet leírni, pláne nem a Farrarival szemben.

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#56044) ДарСтав válasza Penge@Borisz (#56015) üzenetére

ДарСтав
(aktív tag)

"Remélem, ma hallottam utoljára Vettel elképesztően irrítáló, feminim sikítozását (de szép is volt a tavalyi év ez nélkül)"

Eddig értettem veled egyet. Utálom, mikor úgy visongat akár a versenyző, akár Szujó, mintha a farkukra húzták volna a cipzárt. A többi viszont... Ég óvjon még egy év Mercedes uralomtól, elég volt az a 4 év Red Bull dominancia anno. Most jöhet a Ferrari, bár ha egy mód van rá, akkor Kimivel.

(#56045) AmunRa válasza SzalaiG (#56040) üzenetére

AmunRa
(aktív tag)

Szerintem ez a pilótákon is múlik, ki hogy áll a csapathoz. Vettel alázatos együttműködő. Alonso meg mint egy király pöffeszkedett. ár kétségtelen, hogy rengeteg embert cseréltek le a Ferrarinál. Jó volt hallani a végén a német és olasz himnuszt egymás után. Régi idők emléke.

(#56046) ricsi8800gt válasza Pompi (#56038) üzenetére

ricsi8800gt
(addikt)

De pont ilyen esetre van a VSC-erre találták ki.

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#56047) Penge@Borisz válasza Qorthral (#56042) üzenetére

Penge@Borisz
(aktív tag)

Látom, nem igazán zavar az a tény, hogy ez a helyszín minden, csak nem mérvadó a teljes évadot illetően. Ez a merci még véletlenül sem pörgött 100%-on, a Ferrarival ellentétben. Na mindegy, ünnepelj csak, két hétig még megteheted. ;)

[ Szerkesztve ]

(#56048) Atomantiii válasza SzalaiG (#56040) üzenetére

Atomantiii
(őstag)

Ez olyan, hogy ha tegnap azokat a számokat húzták volna ki a lottón amiket megjátszottam, akkor ma milliárdos lennék :F

(#56049) Yayoh

Yayoh
(aktív tag)

Na nem meg mondtam ;] :C

Penge@Borisz: Jajj hagyjuk már ezt a dumát hogy nem volt 100%-on a Merci , biztos viccből csak 4 hengerrel mentek...

[ Szerkesztve ]

(#56050) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Szép volt Seb! Nagyon hiányzott már egy Ferrari győzelem.
Persze ez csak egy csata volt és nem a háború, ettől függetlenül a Mercedes az esélyesebb.
Lehet, hogy a meleg körülmények és a pálya karakterisztikája jobban feküdt most a Ferrarinak, de bízom benne, hogy tovább fejlődnek a jövőben.
Kimi előtt is le a kalappal, nagyot ment!
Összejöhetne már neki egy "eseménymentesebb" hétvége ahol minden klappol és nem szív valami miatt.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.