Hirdetés

2020. január 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#51601) lenox válasza echterion (#51599) üzenetére

lenox
(addikt)

Szerintem is kar leszolni Kimit, de az elet nem egydimenzios.

(#51602) echterion válasza Csapoati (#51600) üzenetére

echterion
(veterán)

Bocs, de ezeket nem tudom, kicsodák. És itt most a csávó Kimit fikázta, így jelen kontextusban nem releváns, hogy az általad említettek kicsodák és mit értek el.

Az a tény kedves kuzin, hogy a mi kis kópénk Tango-nak hívja magát a szamba országában, rögtön megvilágosítja számunkra, hogy mekkora nagy seggfej.

(#51603) Csapoati válasza echterion (#51602) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ket bunrossz F1-es pilota, akik azert ilyen-olyan bajnokok Japanban. Oket se lehet leszolni akkor, mert sokkal tobbet ertek el, mint amit mi valaha fogunk. :)

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#51604) mefistofeles válasza echterion (#51599) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Sosem vonatam kétségbe Kimi tudását de légyszives oszd meg velünk, szerinted idén mit tett az asztalra?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#51605) JJános válasza -Mike- (#51582) üzenetére

JJános
(addikt)

:DDD Kár, hogy nem lehet like-olni. Nagyon tetszik.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#51606) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#51607) cyberkind válasza Motion_Blur (#51606) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Valami új kezdődik.
Ja nem, Tombazis a tervező. :W

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#51608) DigitXT válasza mefistofeles (#51604) üzenetére

DigitXT
(nagyúr)

Egy kupicát biztosan...

https://www.youtube.com/user/RKbodyfitness

(#51609) venember83 válasza Motion_Blur (#51606) üzenetére

venember83
(nagyúr)

A RB tesztelni nem engedi, gondolom... :U

(#51610) -Mike- válasza Motion_Blur (#51606) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Végre természetes közegben. ;]

(#51611) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Helmut Marko nem örül annak, hogy Vettel a Ferrari boxában sertepertél.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#51612) Gebriel válasza P00By (#51580) üzenetére

Gebriel
(veterán)

:(

(#51613) pepe091

pepe091
(MODERÁTOR)

Egy kis statisztika, ha volt már, akkor bocsánat.

(#51614) masholnap válasza pepe091 (#51613) üzenetére

masholnap
(senior tag)

Meki egész megbízható volt, ez fel sem tűnt az idény alatt

(#51615) AMD Power válasza masholnap (#51614) üzenetére

AMD Power
(titán)

Csak sajnos lassú. :(

Mai teszt eredmények.

Bottas az élen, a McLaren-Honda döcögve debütált

[ Szerkesztve ]

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#51616) Sztbeni válasza AMD Power (#51615) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

De szép is lenne, ha a Williams jövőre az ideinél is jobb lenne...

A McLarentől meg első évben nem várok sokat. Egy futamgyőzelem is nagy szó lenne

[ Szerkesztve ]

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#51617) attiati

attiati
(veterán)

Brawn-nal mi lesz?
őt hogy lehet kihagyni az f1-ből? :F

azok a hangok elcsitultak, hogy a ferrariba megy?

[ Szerkesztve ]

(#51618) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Azt csiripelik a madarak, hogy Hamilton egy 3+1 éves szerződésért 100 milliót kér a mercitől. ...meg gondolom a győzelmi bónuszok amiből bőven kinéz neki........

más....
Tudom, hogy ez még csak az első teszt de máris hegyekben áll a probléma a McLaren-Honda boxában.
Az első tesztnap délelőttjén egyáltalán semmit, délután majdnem három egész kört tudtak műszaki hiba miatt abszolválni.

[ Szerkesztve ]

(#51619) Qorthral válasza mefistofeles (#51618) üzenetére

Qorthral
(őstag)

"Tudom, hogy ez még csak az első teszt de máris hegyekben áll a probléma a McLaren-Honda boxában."

Ez több, mint várható volt. Emlékezz vissza, hogy indultak év elején a többiek. A Renault erőforrás debütálásához képest egész jó, egyszer sem gyulladt ki a gép. ;] Ráadásul hamarabb szembesülnek a problémákkal így, hogy már idén pályára vitték/viszik.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#51620) joshua7

joshua7
(veterán)

David Coulthard's 'magic carpet ride' in a 2014 Williams

Van benn pár vicces momentum is. :) Remélem nem volt még.

Semper Fi

(#51621) M3oH válasza Qorthral (#51619) üzenetére

M3oH
(őstag)

Egyetértek. Lehet nem sok volt ez a 3kör, de vhol el kell kezdeni és ebből lehet építkezni már. Mondjuk, azt a kijelentést, hogy a dobogóért harcolnak az évadnyitón, kissé merésznek találom. De hát ez kell mondaniuk :)

(#51622) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

napilájv

Már most bukás a 2015-ös Ferrari, Bottas ülhet Raikkönen helyére...

:DD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#51623) -Mike- válasza Motion_Blur (#51622) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Akkor ugorjunk 2016-ra.

(#51624) mikrosuttii válasza cyberkind (#51607) üzenetére

mikrosuttii
(aktív tag)

Jelenleg nála jobbat nem igazán lehet beprotezsálni a Ferrarihoz, és egyedül ő az egyetlen, akinek van is némi tapasztalata autótervezésben. Na meg lettek már vele bajnokok a Schumi-érában, akkor rajta is múlott a VB cím.

[ Szerkesztve ]

(#51625) JColee válasza -Mike- (#51623) üzenetére

JColee
(őstag)

Szerintem ahhoz már késő van, azt az évet fel kell áldozni és 2017-re koncentrálni.

(#51626) cyberkind válasza mikrosuttii (#51624) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Aha, 2006 óta van ott, sikerült 3 valamirevaló kocsit csinálnia és kész.

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#51627) Vyndree válasza M3oH (#51621) üzenetére

Vyndree
(őstag)

Három kör pont elég egy Hondának sőt, többet és mint a Merci 114 köre! Induljunk ki abból, hogy Michelisz mennyit tesztelt télen? A Citriket leszámítva első lett.
Tegyük hozzá (lájfos cikket idézve), hogy "nagy tapasztalatunk van ezen a (hybrid) téren", "közutakon is nagy fejlődést értünk el ezen a terülten, ami felbecsülhetetlen tapasztalatot jelent", "sokat tanultunk a múltból is, és tudjuk, hogy mire vagyunk képesek" valamint "már Melbourne-ben harcban lennénk a győzelemért". (feltételezem úgy értik ALO és MAG harcolna egymással)
Mért kört is sejtitek már miért nem mentek? Igen, hogy a többiek ne lássák milyen gyorsak is valójában.

(#51628) Malachi válasza Vyndree (#51627) üzenetére

Malachi
(addikt)

húha, úgy érzem 2015-ben mi összevitázunk majd párszor. :D oké, idén hajrá Hami volt, de visszajött az örökös favorit csapatom, szóval hajrá McLaren Hondák, alázzátok az ezüst nyilakat! :DD

persze komolyra fordítva annak is örülök majd, ha az első futamon top5 lesz bármelyik a kettőből. meg tényleg nehogy olyan Honda legyen, mint Norbié, mert... hát az nem lenne jó.

(#51629) Vyndree válasza Malachi (#51628) üzenetére

Vyndree
(őstag)

Az F1-es Honda 2016-ban lesz olyan jó mint idén Norbinak. McLaren Citroen kellett volna ide. Első WTCC-s évében az első három helyen végeztek, a raliban mikor bejött a gyári citri kilencszer nyertek.
Komolyra fordítva szerintem a Honda kakukk tojás lesz, valahol a Ferrari és a Renault között. A Caterham talán nem megy majd el az egyenesbe mikor Alo próbálná megelőzni, de szinte biztos, hogy a Merci közelében nem lesz. Jelen állás szerint az AMG-re csak a Williams lehet veszélyes, sajnos. Nagyon szeretném, hogy ismét a Ferrari, a McLaren, a Merci és Viliék domináljanak, félek ezek ebből nem lesz semmi.

(#51630) !Overdose! válasza Vyndree (#51629) üzenetére

!Overdose!
(őstag)

"Első WTCC-s évében az első három helyen végeztek"

Gyakorlatilag az autójukra épült az új szabályrendszer. Ekkora csalást motorsportban rég láttam már. :(

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#51631) Peat;) válasza Vyndree (#51629) üzenetére

Peat;)
(veterán)

"valahol a Ferrari és a Renault között" az szép hogy így be tudod lőni ezt, mert én még arról sem vagyok meggyőződve hogy ezen két motor között van lényegi különbség jelenlegi fejlettségi szintjükön.

(#51632) Vyndree válasza Peat;) (#51631) üzenetére

Vyndree
(őstag)

Nincsenek egy szinten, ez elég világos. A legjobb Ferrari motoros autónak is a pontokért kell küzdeni talán sokat elmond, Az RB, FI, talán a szezon végére a STR is előttük volt az időmérőn és a futamokon egyaránt. Alonsot vedd ki a számításból, neki megvan az ami másoknak nincs és nem a pénzére gondolok.
Nem akarlak meggyőzni erről, de a Sauber sem véletlen maradt pont nélkül.

(#51633) Vyndree

Vyndree
(őstag)

Nem túl igényes Bojler pólója, de legalább már Hondás

(#51634) mikrosuttii válasza cyberkind (#51626) üzenetére

mikrosuttii
(aktív tag)

Tombazis ott volt már 97-03' között, után 2004-et és '05-ben a McLarennél volt, 06' óta van újra a Ferrarinál (a Benettonnál is dolgozott, sikeresen is). Eredetileg meg nem autótervezőnek volt a Ferrarinál, az aerodinamikáért ügyelt, csak mióta a csapat nagy részét Montezemelo levágta, ráhárult az egész autótervezősdi. Még ha "csak" 2 világbajnoki címhez járult hozzá, nem egy ember vállára kell a Ferrari problémáját nyomni. Vannak ott gondok, nagyobbak is, mint az autótervezés... Azokat kéne először megoldani, és végre először látszik az, hogy próbálnak valamit felépíteni, mondjuk eleinte szkeptikus voltam az új vezetőséggel kapcsolatban, de már kezdek bennük bízni, ráadásul Vettelt is sikerült elhozniuk a Red Bulltól (bár Vettelnek más választása nagyon már nem volt). Nem első évben fog bekövetkezni a siker, az biztos, minimum 3-5 év lesz felhúzni a vitorlát.

(#51635) kukinyo válasza Vyndree (#51632) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"és nem a pénzére gondolok"
Hanem?
Talán a 110%-ára. ;]

(#51636) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Hamilton And Button Burnout/Donuts [Abu Dhabi 2014]

Érdemes a hangot levenni és ezt betenni helyette: [link]

:D :(

(#51637) Peat;) válasza Vyndree (#51632) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Én a merciről egy szót nem szóltam. Azt írtad valahol a másik két motor között lesz a honda motor. Én nem tudom melyik motor a jobb, a renault vagy a ferrari, nemhogy még egy harmadikat is berakjak közéjük. Ezek szerint nem így gondoltad..csak a szintjük környékén lesz, ami szerintem reális. Bár 100% hogy szereztek rengeteg infot az évad alatt, akár emberek átcsábításával, akár máshogy, lényegtelen, így azért közel sem az a helyzetük mint amiben volt a többi gyártó tavaly ilyenkor. Még második erőnek is el tudnám képzelni a Hondát, csak az autó sem volt valami acélos idén. Viszont a mclaren mint név is megkopott, nem tudom hogy állnak az eladásaik, de szerintem kényszerből is kellett nekik egy nagy név, aki nem csak angol honban ragadja meg az embereket.

(#51638) M3oH válasza Vyndree (#51627) üzenetére

M3oH
(őstag)

Elég optimista vagy :) De legyen igazad és legyenek a Merci kihívói már jövőre.

(#51639) cyberkind válasza mikrosuttii (#51634) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Valóban, most már látom, ez esetben ismét csak Luca tehet az egészről, így már mindent értek.

(#51640) hobizoli válasza !Overdose! (#51630) üzenetére

hobizoli
(veterán)

azokat a szabalyokat mindenki tudhatta elore, hogy vki kesobb kezd hozza, meg tevuton fejleszt, az a sajat nyomora csak
es a tobbieknek sokkal tobb versenyzesi teszt kilometeruk volt korabbrol

egyebkent a Citroen ezt csinalta a rallyban is
Bougalski-ek a F2-s FWD szivomotoros Xsara kitcar-l is csöcsre vettek az egesz WRC mezonyt ugy ahogy az volt
aztan jott a WRC korszak, es nem volt legyozojuk ott sem, olyan nevekkel mint a Ford meg a Subaru Mitsubishi, akik 15-20 meg 30+ eve ott vannak mar

ugyhogy vmit jol csinalnak inkabb, de legalabbis biztos jobban, mint a tobbiek