Hirdetés

2020. augusztus 8., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-03-01 16:53:08

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#48001) mikrosuttii

mikrosuttii
(aktív tag)

A balesetet testközelből végignéző Sutil és az információhoz jutó Rosberg is beszélt Bianchiról, mindketten annyit mondtak, nagyon súlyos a helyzet, de részleteket egyikük sem árult el.

Formula.hu

Mercedes driver Nico Rosberg, who finished second to team-mate Lewis Hamilton, said: "My thoughts are with my colleague. They have given us some information and it seems very, very serious."

Hamilton said he had head Bianchi was "severely injured".

BBC

[ Szerkesztve ]

(#48002) viharhozo válasza Qorthral (#47981) üzenetére

viharhozo
(addikt)

Hagyjal mar az ilyen baromsagokkal. A baleset nagyon nagy valoszinuseggel Bianchi hibaja. Termeszetesen lehet muszaki hiba, de nem ez a valoszinu.

Van x tizezer fizeto nezo meg sok millio tévénezo. Ok latni akarnak valamit. A versenyautoba nem kotelezo beulni. Nem lehet minden kicsuszas utan biztonsagi autot kuldeni. A korulmenyek nem voltak nagyon rosszak, Bianchi valoszinuleg hibazott, es pechje volt, benne van a pakliban.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#48003) _Csaba_

_Csaba_
(senior tag)

Akárhogy is volt, a tv-nek közvetítenie kellett volna távolról. Fociban is közvetítik. Remélem legközelebb az előzéseket nem fogják mutatnkimert veszélyesek.. Vicc...

[ Szerkesztve ]

(#48004) Motion_Blur válasza lenox (#47999) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Pfff.... :(

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#48005) #70869248 válasza pepe091 (#47992) üzenetére

(törölt tag)

Sztem az más volt.
A helikopter egy teljesen más tészta, legyen egy példa:
A legközelebbi kórház izhozé városban van 30km-re. A futam megy esős körülmények között, de biztonságosan. Majd jön egy piros, mert 30km-re izéhozé kórháza felett óriási köd van.
A helikopter ugyan itt fel tud szállni, de ennyi..a célhoz már nem ér el...tehát akkor most a helikoptert figyeled, vagy a futamot?

Amikor leintették az valószínűleg azért volt mert a futam leinthető volt mert sz@r volt a körülmény...és mint ezzel velejáró, a helikopter nem tud felszállni.
De futamot azért megszakítani, mert a legközelebbi kórház nem tud fogadni, az már túlzás.
..
Mert ugye nem az a lényeg hogy a helikopter fel tudjon szállni, hanem hogy az esetleges sérült el is jusson a kórházba..

[ Szerkesztve ]

(#48006) McCartman válasza -Mike- (#47931) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Napnál világosabb, hogy eltalálta, sajnos.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#48007) pepe091 válasza _Csaba_ (#48003) üzenetére

pepe091
(MODERÁTOR)

Szégyelld magad. Elképesztő milyen emberek vannak itt a fórumon, komolyan megdöbbentő. :(

(#48005) b-type

Nem más volt. Direkt visszakerestem, 2013-as amerikai nagydíj 2. szabadedzését szakították meg pirossal, mert gáz volt a helikopterrel. (Az időjárással akkor semmi gond nem volt.) Itt a fórumon is egyből volt aki nevetségesnek tartotta.

[ Szerkesztve ]

(#48008) matyialiga válasza lenox (#47999) üzenetére

matyialiga
(tag)

Nem alá szorult a marussia, konkrétan ledarálta az egész kocsit....

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#48009) bitpork válasza pepe091 (#48007) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Én is szívesen vettem volna ha legalább távolról lehet valamit látni. Nem kell kamerával az összetört embert mutatni, de ennél több információ jó lenne.

Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#48010) matyialiga válasza _Csaba_ (#48003) üzenetére

matyialiga
(tag)

Kimi Silverstone-i balesetéről sem érkezett onboard...erről sem fog, sem onboard, sem külső felvétel...kár ezen rugózni

"Ha úgy érzed, ura vagy a helyzetnek, akkor ez csak azt jelenti, hogy nem vagy elég gyors. "- Mario Andretti

(#48011) mikrosuttii

mikrosuttii
(aktív tag)

Állítólag több helyszínen tartózkodó néző is sírni látta Jenson Buttont.

[ Szerkesztve ]

(#48012) matyialiga válasza bitpork (#48009) üzenetére

matyialiga
(tag)

Sumi állapotáról is csak napok múlva kaptunk infót...Bia állapotáról sem most fogunk infót kapni

(#48013) #70869248 válasza pepe091 (#48007) üzenetére

(törölt tag)

ja, hogy műszaki problémája volt? azt hittem időjárási...az más. oké.

(#48014) Jim74

Jim74
(nagyúr)

Van egy olyan gyanúm, hogy szabálymódosítás fog következni, és minden mentéssel járó balesetnél SC lesz ezek után...

(#48015) bitpork válasza matyialiga (#48012) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Az érthető ha nem akarnak találgatni , de el lehetne mondani hogy hogyan történt a baleset legalább. Most annyit tudunk h ütköztek. Valószínűleg a kocsi eleje és/vagy oldala. Ennyi. Én a fődink szurkolója vagyok, de most lenyomtam már az idegtől vagy fél liter kávét meg fél doboz cigit...

[ Szerkesztve ]

Az megvan, hogy Mária országa vagyunk, csak így körülnézve nem világos, hogy Geronazzo vagy Schmidt.

(#48016) gyurkikrisz válasza pepe091 (#48007) üzenetére

gyurkikrisz
(őstag)

Már lassan egy órája találgatjuk hogy mi a franc van vele, ahelyett hogy megmutatnák a közvetítésben. Vicc. Nem egy kozelit, de legalabb azt hogy mi van vele

[ Szerkesztve ]

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#48017) mikrosuttii

mikrosuttii
(aktív tag)

Néhány gondolat

Fernando Alonso: "Forza Jules, Vamos Amigo!"

Caterham F1 Team: "Minden gondolatunk Jules és a Marussia körül forog. Reméljük, hogy minden rendben lesz."

Felipe Nasr: "A gondolataim Jules Bianchival vannak a balesete után."

Gary Hartstein, az F1 korábbi főorvosa: "Magáról a balesetről, az okairól, a következményeiről semmit nem tudok."

Arthur Pic, GP2-es versenyző: "A gondolataim és az imáim Jules Bianchival vannak."

Marcus Ericsson: "Jó kis futam volt! Nagyszerű tempó és jó munka a fiúktól. De jelenleg a gondolataim Bianchival vannak."

Pirelli Motorsport: "Mint mindenki másnak, nekünk sincs új hírünk, de reméljük a legjobbakat, hogy minden rendben lesz barátunkkal, Jules Bianchival."

Simon Trummer, GP2-es versenyző: "A legjobbakat Bianchinak, Harcolj!"

Adrian Sutil: "Bianchi helyzete kritikus. Remélem, jó kezekben van. Ott álltam, amikor a baleset történt. A részletekről nem akarok beszélni."

Giedo van der Garde: "A gondolataim Bianchival vannak."

A brit Autosport arról ír, Marco Mattiacci és Felipe Massa is a Bianchit ápoló kórházba mentek!Állítólag Alonso is velük tartott.

Massa nagyon mérges a versenyigazgatóságra:

"Nagyon aggódok Julesért. Véleményem szerint túl korán kezdtük el a futamot, és túl későn fejeztük be azt. 5 körrel a biztonsági előtt már kiabáltam a rádión keresztül, hogy túl sok a víz a pályán. Veszélyes volt!"

[ Szerkesztve ]

(#48018) _Csaba_ válasza pepe091 (#48007) üzenetére

_Csaba_
(senior tag)

Mert? Sajnálom a balesetet szenvedő pilótát, de akkor ne közvetítsenek f1-et kb mert veszélyes..

(#48019) PumPi válasza mikrosuttii (#48017) üzenetére

PumPi
(őstag)

Sutil is szerintem elgondolkodik ma este az élet értelméről mielőtt leissza magát... :(

(#48020) #70869248 válasza _Csaba_ (#48018) üzenetére

(törölt tag)

Ne mutassák. Ez a része nem a mi 'szórakozásunk'. Majd jönnek hírek és kész.

(#48021) Thrawn

Thrawn
(félisten)

Kép deleted...

Bár lenne már /ignore funkció a fórumon...

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł DIV: Blessed Mother! Save us! łłł

(#48022) pepe091 válasza _Csaba_ (#48018) üzenetére

pepe091
(MODERÁTOR)

Látom nem érzed a helyzet súlyosságát, és elképesztőnek tartom, hogy egy lapon emlegeted az előzéseket és ezt a balesetet. :(

(#48021) Thrawn

Ezt akár törölheted is. A vak is látja, hogy nem most készült... (Száraz pálya, slick gumik, a hátsó felfüggesztés is egyben van...)

[ Szerkesztve ]

(#48023) HERR Z válasza Thrawn (#48021) üzenetére

HERR Z
(veterán)

végülis csak zöld gumi volt, és vizes volt a sóderágy, de a kocsi hasonló ;]

(#48024) werszomjas válasza Thrawn (#48021) üzenetére

werszomjas
(őstag)

Ez fake, vagy mi az a slick gumi?

üdv

(#48025) -Mike- válasza Thrawn (#48021) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Ez biztos nem a mostani baleset, slick gumi pl meg napsütés...

(#48026) Yayoh válasza Thrawn (#48021) üzenetére

Yayoh
(aktív tag)

Érdekes mert ez az oldala elég épnek néz ki , és ez volt a traktor alá szorulva , a másik oldala meg rendesen megbomlott . :F

(#48027) emre válasza _Csaba_ (#48018) üzenetére

emre
(veterán)

Azért mert ez sport és nem a TheCrashchanel a jutubon. Addig meg nem közvetítik amíg hitelt érdemlően nem tudják kommunikálni. Meg nem tudom a kegyeleti okokról hallotál-e már?

Dolgoznak a verőfényben a verőemberek A szivárvány minden színében játszik a testünk Mi gyönyörűek is lehettünk volna drágám De így is szép hogy áldozatul estünk

(#48028) A Zéé válasza Thrawn (#48021) üzenetére

A Zéé
(őstag)

ez se mostani kép... Slick gumi van fenn, nap is süt.
Szorítok Bianchinak, bár az eddig kiszivárgott infók nem sok jót ígérnek :(

Just a simple Lineman...

(#48029) bitpork válasza Thrawn (#48021) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Ezen nincs sok víz meg sok a napfény.

(#48030) pepe091

pepe091
(MODERÁTOR)

(#48031) viharhozo válasza Jim74 (#48014) üzenetére

viharhozo
(addikt)

Az meg egy szoget verne az F1 koporsojaba, raadasul massziv manipulaciokat tenne lehetove szoros vébéallas eseten.

Lehetne pl. dupla sargazni, es dupla sarga eseten merni a szektoridot. Ha nem csokken eleget, bunti. El lehetne torolni azt a vilagraszolo baromsagot, h eso eseten nem lehet allitani az auton az edzeshez kepest. Ha mar a startnal esik, miert tilos ez?

[ Szerkesztve ]

(#48032) mikrosuttii

mikrosuttii
(aktív tag)

Adrian Sutil a német Auto Motor und Sport riporterének, Tobias Grünernek elmondta: a rossz látási viszonyok és a nagy mennyiségű víz miatt sokkal korábban le kellett volna inteni a futamot.

A fene vinné el az okoskodókat!!!

(#48033) Vyndree

Vyndree
(őstag)

Képek a szemközti lelátóról: [link]

(#48034) gyurkikrisz válasza mikrosuttii (#48032) üzenetére

gyurkikrisz
(őstag)

Ő is csak azért mondja, mert Bianchi balesetezett. Állítom, ha nem lett volna a baleset 1 ember nem mondta volna hogy le kellett volna inteni a futamot.

A tuning a kisfiúk alap órajele. | i5 6500

(#48035) DjDanee87 válasza mikrosuttii (#48032) üzenetére

DjDanee87
(addikt)

Massa is úgy gondolta, hogy hamarabb le kellett volna állítani a versenyt: [link]

(#48034) gyurkikrisz: Ő azt állítja rádión már 5 körrel előtte jelezte hogy le kéne állítani a víz miatt.

[ Szerkesztve ]

(#48036) Yayoh

Yayoh
(aktív tag)

"A Suzukában a stewardok munkáját segítő Mika Salo elárulta, amit eddig is sejteni lehetett: a francia versenyző feje nagyon erős ütést kapott, amikor autója becsúszott a daru alá."-formula.hu

:(

[ Szerkesztve ]

(#48037) mikrosuttii

mikrosuttii
(aktív tag)

Az első hírek Jules Bianchi sérüléséről. A Suzukában a stewardok munkáját segítő Mika Salo elárulta, amit eddig is sejteni lehetett: a francia versenyző feje nagyon erős ütést kapott, amikor autója becsúszott a daru alá.

Hivatalos információkkal továbbra sem tudunk szolgálni.

Formula.hu

(#48038) vlevi válasza viharhozo (#48031) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

"Lehetne pl. dupla sargazni, es dupla sarga eseten merni a szektoridot. "
Lemansban idén bevezették a slow zone-t. Ilyen esetekben nem megy ki a pályára a SC, de az adott zónában kötelező lelassítani a versenyzőnek, Lemansban azthiszem 60km/h volt. Használták is, műszaki mentések idején pl, de a pálya többi részén szabad a verseny. Ilyet itt is lehetne, és egyébként sok-sok évvel ezelőtt kósza ötletként az F1-ben is felmerült valami ilyesmi.

(#48039) shteer

shteer
(félisten)

néhányan igen szánalmas jellemről tettek ma tanúbizonyságot - csak azért mert ők látni akarják mi történt

(#48040) adman válasza DjDanee87 (#48035) üzenetére

adman
(tag)

és ha lefújják a futamot az azt jelenti hogy ilyen baleset nem történhet meg? nem, mivel akár szárazon is lehet ilyen baleset...

(#48041) bitpork válasza shteer (#48039) üzenetére

bitpork
(veterán)
LOGOUT blog

Néhányan meg alájuk mentek azzal hogy megítélik őket .

(#48042) viharhozo válasza DjDanee87 (#48035) üzenetére

viharhozo
(addikt)

Massa a csavar ota mindenert le akarja allitani a versenyt, nem akarom bantani emiatt, ez van.

Ha vkinek van hozzaferese, az latja, h a koridok erdemben nem romlottak senkinel, ergo nem lehetett annyira rossz a helyzet.

(#48043) jozsi252 válasza shteer (#48039) üzenetére

jozsi252
(veterán)

Az egy dolog, de a másik gusztustalan dolog, hogy Jules Bianchi crash-re rákeresve YT-n, sokan raktak fel Codemasters-es F1-ből videókat.. Gondolom a minél több kattintás érdekében. Na ez a nagyon nagy gusztustalanság. De szerencsére törölgetik őket szépen.

iPhone 11 Pro Max 64GB Space Gray

(#48044) mikrosuttii

mikrosuttii
(aktív tag)

Pierre Gasly, WSR-pilóta: "A gondolataim Jules-lel vannak! Remélem, semmi komoly! Gyerünk, haver!"

Sergio Pérez: "Egy nap, amikor a végeredmény az utolsó dolog, ami érdekel. Imádkozzunk a barátunkért, Jules-ért!"

Antonio Lobato, a spanyol Antena 3 kommentátora: "Szavak nélkül... Aggódok, és várom a csodát. Minden erőm Bianchival!"

[ Szerkesztve ]

(#48045) Jim74

Jim74
(nagyúr)

Kívánom, hogy ne legyen igazam, de a képek és a nyilatkozatok sajnos azt sejtetik, hogy nagyon nagy baj van :(

(#48047) AMD Power válasza mikrosuttii (#48037) üzenetére

AMD Power
(titán)

Szerencsétlen! :(

(#48048) mikrosuttii

mikrosuttii
(aktív tag)

Niki Lauda ezt mondta a BBC-nek:

"Nem az eső volt az fő probléma. Behozták a biztonsági autót - nem egyszer-, és a végén többé-kevésbé biztonságos volt a futam. Baleset nélkül elmehetett volna a végéig. Szerintem a sötétedés sem jelentett gondot. A motorversenyzés veszélyes. Hozzászokunk ahhoz, ha semmi sem történik, majd hirtelen mindenki meglepődik. Mindig tisztában kell lennünk azzal, hogy a versenyzés nagyon veszélyes, és ez a baleset számos tényezőből állt össze. Egy autó kicsúszik, bejön a daru, majd a másik autó is kicsúszik. Ez nagyon balszerencsés."

(#48049) D@ni88 válasza mikrosuttii (#48046) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Hát nem nagyon siet a mentő...

(#48050) shteer válasza bitpork (#48041) üzenetére

shteer
(félisten)

jah, bocs. ez sokkal embertelenebb valóban

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.