Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#46001) Vyndree válasza Blackmirror (#46000) üzenetére

Vyndree
(őstag)

Még az is meglehet.

(#46002) rocket válasza Blackmirror (#46000) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Ahoz az kene, hogy o legyen elorebb a pontversenyben :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#46003) -Mike-

-Mike-
(addikt)

Rég látott már ilyen sebességet a Red Bull, főleg Spaban

(#46004) giigz válasza -Mike- (#46003) üzenetére

giigz
(veterán)

Az a szar Renault motor... ;]

(#46005) Frenky89 válasza -Mike- (#46003) üzenetére

Frenky89
(őstag)

Reméljük Monza-ra kevés lesz a sebesség jelző grafika. :U

(#46006) -Mike- válasza Frenky89 (#46005) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Alonso is ment 341-et itt szintén 8.ban 11808rpm mellett. Rosberg ment 339et, de az még csak 7. fokozat volt. Ha nem változtatnak a fokozat kiosztáson, jósolható ennél azért magasabb végsebesség is. :)

[ Szerkesztve ]

(#46007) -Mike-

-Mike-
(addikt)

Egyébként nem tudom kinek tűnt fel Martin Brundle-ken kívül, hogy Hamilton előrébb állt meg. Mielőtt bárki elkezdené ekézni, amíg a mezőny második fele felállt a rajtrácsra, addig hátratolatott. Ezért nem jár bünti.

(#46008) bambano válasza Malibutomi (#45962) üzenetére

bambano
(titán)
LOGOUT blog

látod, Button is velem ért egyet.

nekem továbbra is az a véleményem, hogy örülök, hogy láttam végre egy versenyt, belgiumban.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#46009) AMD Power válasza Blackmirror (#46000) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ezt a mentalistást én mondjuk nem osztom. Nem kilökni kell valakit ha nem meg kell előzni! Erőből, tisztességesen. Ez Rosbergnek nem ment.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#46010) Vyndree válasza bambano (#46008) üzenetére

Vyndree
(őstag)

Soha ne lássunk rosszabb versenyt. Nekem is tetszett összességébe, változatos, izgalmas volt.

(#46011) shteer válasza AMD Power (#46009) üzenetére

shteer
(félisten)

Nem lokte ki

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#46012) Malachi válasza shteer (#46011) üzenetére

Malachi
(addikt)

pedig Hami még azzal is jobban járt volna. ;]

(#46013) shteer válasza Malachi (#46012) üzenetére

shteer
(félisten)

Majd legkozelebb jobban rahuzzak egymasra ;]

[ Szerkesztve ]

(#46014) echterion válasza AMD Power (#45997) üzenetére

echterion
(veterán)

Massa szerinte mindenki béna, csk ő a sztár. Meg aztán mit várunk tőle, neki is kijutott a jóból, miután defektes lett Hami, még jó hogy azt mondja, bünti járna Rosbergnek. Egyre távolabb van tőle Bottas, muszály keresnie erre valamiféle külső okot, mert ez egyre kínosabb neki, mint majdnem világbajnoknak.

(#46013) shteer: Az lenne aztán az igazi móka.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: egy igazi unikum szépség -> Dell XPS M1730 SLI-s erőmű / volt akkoriban :)

(#46015) giigz válasza echterion (#46014) üzenetére

giigz
(veterán)

muszáj :U

(#46016) Vyndree válasza shteer (#46011) üzenetére

Vyndree
(őstag)

Egy másik topicban találtam:

Hami sem az ideális íven volt. Lehet azért, mert rövid féktávot vett belső íven, ezért nem tudott rendesen elfordulni, de lehet rátartott Rozira. Ettől még nem kellett volna neki menni. Nem egyenlő arányban, de mindkettő hibás volt. Rozi volt az, aki el tudta volna kerülni az ütközést, máshol kellett volna előznie.

(#46017) Malachi válasza Vyndree (#46016) üzenetére

Malachi
(addikt)

utolsó utáni hozzászólásom a témában, mert ettől ledobta az agyam az ékszíjat egy kicsit: ezzel a logikával minden egyes pilóta, aki elöl haladva védekezik az hibás azért, ha hátulról eltalálják. tökmindegy milyen éven van, a saját vonalán halad-e, a támadó tök mögötte halad előzésre esélytelenül, az nem számít. ha valaki megjelenik a visszapillantóban, azt előzékenyen el kell engedni, csak akkor lehet nyugodt a lelkiismerete.

ne bolonduljunk már meg teljesen, jó ég.

(#46018) b-type válasza Vyndree (#46016) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Ez egy m@rhaság, hogyan lett volna az ideális íven?? Nem tudom ki rajzolta fel a versenyívet, de az nem látta az esetet, hiszen az ideális ráfordulás a pálya külső széléről lett volna, és onnan él ez az ív.
Viszont Hamilton védekezve bejött a pálya belső szélére, és innen fordult rá....mivel a külsőn Rosberg volt, nem tudom kell-e mondani...de a képet adónak szinte biztos.

Ez a kép egy valamire jó, Rosberg semmilyen előzési pozícióban nem volt újra ezt látjuk rajta. ennek ellenére nem tett semmit azért hogy ne ütközzenek.

IreN!CuS: :D

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#46019) IreN!CuS válasza Vyndree (#46016) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

De nem is az ideális oldalról/helyről kezdte meg a kanyart....

b-type : ne tessék megelőzni mert kilöklek :D

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#46020) Nagymelák válasza Vyndree (#46016) üzenetére

Nagymelák
(aktív tag)

Azért nem az ideális íven ment mert nem is az ideálisról kezdte,utánna pedig ott tartotta hogy a következő kanyart levédje Rosberg esetleges bebújása ellen. A dologról még annyit hogy a rajt után Vettel hasonló szituációt megoldott,mert meg tudta vagy meg akarta oldani,ezzel nem azt mondom hogy szándékos volt,csak elnézte vagy nem tudta megoldani a helyzetet. A nem tudta szerintem a súlyosabb probléma.

[ Szerkesztve ]

(#46021) echterion válasza giigz (#46015) üzenetére

echterion
(veterán)

Látom, muszáj volt megfognod a lényeget. :C

Eladó cuccok: egy igazi unikum szépség -> Dell XPS M1730 SLI-s erőmű / volt akkoriban :)

(#46022) giigz válasza echterion (#46021) üzenetére

giigz
(veterán)

Rég láttam már ilyet, na... :D

(#46023) shteer válasza Vyndree (#46016) üzenetére

shteer
(félisten)

persze, hogy nem volt az ideál íven, hiszen védekezett - próbálta lezárni az utat, kijjebb terelni nicot hogy ő mielőbb a fékre lépjen. csak most nem úgy sikerült ahogy korábban az idényben. összeértek, versenybaleset, pont.
remélem házon belül sem születik egyikükre hátrányos szabályozás sem, legyen csak verseny. cirkusz kell a népnek :)

(#46024) shteer válasza b-type (#46018) üzenetére

shteer
(félisten)

a kép is becsapós, mert szerintem volt ennél rosberg előrébb is és nem mutatja a sebességkülönbségüket. de én nem kockáztam ki a videót

(#46025) b-type válasza shteer (#46024) üzenetére

b-type
(nagyúr)

szerintem is volt előrébb, de ettől még ez nem lesz előzési pozíció, ..ez ütközési pozíció.
Egy támadást tudni kell feladni, mellément az egyenesben, mindketten mélyet fékeztek, az egyik azért mert támadott, a másik azért mert védekezett. ..és ezt a támadást fel kellett volna adni, mert nem volt benne az előzés, nem itt ezen a ponton, ennél hamarabb, ezt a versenyzőnek éreznie kell...és Nico érezte is, de nem akarta feladni, hanem rábízta Hamilton-ra, vagy helyet ad, vagy ütköznek.
Na most nézd meg ezt a képet újra, elfelejtve a zöld csíkot, és mond meg, miért gondolta így Rosberg? Miért kellett volna helyet hagyni neki? Ráadásul mennyit? ...mert mivel ő is mélyen érkezett, és az ív foglalt is volt, még ha kap is helyet hogy fordult volna ott el úgy hogy Hamilton-nak ne menjen neki?
Amikor egy sikánt ennyire mélyen fékeznek meg, akkor ott az elfordulási sebesség leesik, a szög pedig nagyobb lesz....az egyik eredménye az hogy feltorlódnak, a másik az hogy az aki helyet hagy, az még jobban kiszorul, hiszen ő még annyira sem tud jól elfordulni, mert már ott van egy autó mellette, ami ráadásul nagyobb szögben fogja venni a kanyart...
Ez úgy ahogy van, nem volt előzési helyzet, egy darabig azt lehetett gondolni, és bizonyos helyzetekben meg is lehet csinálni, tapadási különbséggel, vagy csak jobban megvalósítva...de ez így semmire sem jó. Ahogy Button mondta nem tudni mit akart még ott Nico.

(#46026) Nagymelák válasza shteer (#46024) üzenetére

Nagymelák
(aktív tag)

Tény hogy volt előrébb Rosberg kb.Hamilton autójának felénél,de csak azért mert később fékezett így "becsúszott" mellé,viszont Hamilton jobban tudott kigyorsítani így esett vissza a linkelt képen látható távolságra. Onnan kezdve viszont pihentettni kellett volna az előzési kísérletet a hosszú egyenesre.

(#46027) Malibutomi válasza Vyndree (#46016) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Ez a kép nagyon vicces, ugyanis a SKY közvetítésben még így nézett ki, ezt onnan vágtam ki:

Edit, mondjuk amit te linkeltél azon látszik is hogy valaki paintben festette oda a csíkot, nagyon vicces emberke lehetett :)

[ Szerkesztve ]

(#46028) shteer válasza b-type (#46025) üzenetére

shteer
(félisten)

szerintem megválaszoltad a kérdéseidet :)

"Nico érezte is, de nem akarta feladni, hanem rábízta Hamilton-ra, vagy helyet ad, vagy ütköznek."

(#46029) bambano válasza Malachi (#46017) üzenetére

bambano
(titán)
LOGOUT blog

amit feszegetsz, az, szerintem, teljesen nonszensz módon van szabályozva az f1-ben.
először volt, hogy mindenki úgy védekezett, ahogy nem szégyellt, akkor hozták azt a szabályt, hogy csak egyszer mászhat le az ívről, egy irányváltással, de ennek az eredménye az lett, hogy egyszer lemászik az ívről védekezés céljából, majd visszamegy (2 irányváltás), majd jött az állítható szárny.

ez alapján nekem az jön le, hogy a fia-nak fogalma sincs, hogy mit akar csinálni. ez a dugni és szűznek maradni kategória.

ha odateszik a drs zónát egy hosszabb egyenesre, akkor kb. tényleg az van, hogy ""azt előzékenyen el kell engedni", mert nem tud mit csinálni az első, csak utas.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#46030) Vyndree válasza Malibutomi (#46027) üzenetére

Vyndree
(őstag)

Igazad van! Amit linkeltem, ott a csík is vastagabb, gyenge hamisítvány. :Y

(#46031) b-type válasza shteer (#46028) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Pontosan :)
..ezért mondtam hogy ez csak ütközési pozíció volt.
..és hát pont ugyan ezért lehet benne szándékosságot is látni, hiszen ő erőből nem tudta megcsinálni az előzést, sőt csak az első szárnyát tudta betenni, még is így gondolta.

(#46032) Malachi válasza bambano (#46029) üzenetére

Malachi
(addikt)

az új pályák közül is akad béna, előzésre alig alkalmas, a régiek meg már lassúak. lásd Hungaroring.

(#46033) válasza Malachi (#46032) üzenetére

(addikt)

régiek lassúak??

Silverstone, Spa, Monza, Interlagos, Suzuka, Canada....

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#46034) AMD Power válasza (#46033) üzenetére

AMD Power
(titán)

Mint látod. :DDD

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#46035) Malachi válasza (#46033) üzenetére

Malachi
(addikt)

akkor valami mást akartam mondani, csak vasárnap óta nem aludtam. :D majd kitalálom. bocs.

(#46036) Vyndree

Vyndree
(őstag)

Rosberg onboard
(animált gif)

(#46037) adman válasza -Mike- (#46006) üzenetére

adman
(tag)

ha jól rémlik Rosberg felkapcsolt 8-asba, amin csodálkoztam is ,mert azt hittem h nincs is 8-asuk.
viszont ha bejon Ric-nek ez a meredek szárnyállás, akkor lehet h monzán kívül máshol is ilyen lesz az rb. azaz Vettel méginkább szívni fog.

(#46038) DS39 válasza adman (#46037) üzenetére

DS39
(veterán)

miért is? az időmérőn is így mentek, ott jobb volt, a verseny elején is, az hogy a középső szektorban az első pár kört leszámítva kapott közel egy másodpercet inkább technikai probléma lehetett, mint vezetési hiba.

(#46039) Vyndree válasza DS39 (#46038) üzenetére

Vyndree
(őstag)

Lehet arra gondol, hogy kettes számú versenyző lesz.

(#46040) boogie84

boogie84
(addikt)

Remélem még nem vót. Fejétől bűzlik a Mercedes

Eladó 1.4 benzines fehér Astra G

(#46041) adman válasza DS39 (#46038) üzenetére

adman
(tag)

ok, most lehet h az első körös fekvőrendőrözés tett be neki, szóval nem tudom hol tart, de nagy átlagban Ric gyorsabb + általában Vettelnek +1 kerékcseréje van...

(#46042) DS39 válasza adman (#46041) üzenetére

DS39
(veterán)

persze gyorsabb és lélektanilag is fölényben volt eddig.
egyébként kíváncsi leszek Monzára, ott is így megy-e a RB szekere, van egy gyanúm hogy ezt a mostani teljesítményt azért sikerült kisajtolni a kocsiból mert viszonylag hideg volt. Monzában akár 30 fok is lehet.

(#46043) Tybe3e

Tybe3e
(tag)

Vettel új kasztnit kap Monzára, már másodszor az évben.

iPhone 8 Plus || Acer Travelmate x349

(#46044) Delerium válasza Tybe3e (#46043) üzenetére

Delerium
(aktív tag)

Nem emlékszem pontosan de azt hiszem Malachi írta, hogy egyszerre csak egy autót tud az RB összerakni jól. Úgy tűnik maradéktalanul igaza van. Mondjuk ez a Ferrarira és a Mercire is jellemző idén.

"I fight for the Users"

(#46045) grabber válasza Vyndree (#46036) üzenetére

grabber
(addikt)

Én ebből csak azt látom,hogy csak annyira kormányoz ellen,hogy a gumit elérje.Nem pedig,hogy elkerülje az ütközést.
Pedig volt elég helye,ő volt hátrébb,végig túl közel maradt és nem is akart meszebb menni.Míg Hamilton egy íven haladt végig.
Mennyire volt tudatos?Azt csak Rosberg tudhatja.Azt viszont el tudom képzelni a pilótákról,hogy gumikiszúrás már megfordult a fejükben.Mert sokmindent hátulról nem sok mindent tehetnek.Mert szerintem sok kockázattal jár,csak a lehetőség kevés,ahol meg lehet ezt csinálni.Vagy a szárny törik vagy a gumi ér össze.Utóbbi lényegtelen,de ha törik a szárny akkor is csak kisebb darabok.Olyat nem nagyon láttam,hogy leszakadt volna az egész,miközben hozzáér a másik kocsi gumijához.Ha kis darab,akkor alig veszít vele,ha meg nagyobb még kijöhet kereket cserélni,ami 5-10s hátránnyal jár+a rosszabb taktika,de összeségében 15sec reális.Viszont ha sikerül neki kilyukasztani Hamilton gumiját,akkor ő tuti az utolsó helyre kerül,mert hosszú a pálya és első kanyarokban történt az eset.
Jobb helyen nem is szúrhatta volna ki,"alacsony" sebességgel mentek,elég közel voltak egymáshoz,így volt ideje belőni a szárnyat a gumihoz.

Aki az egész életében versenyzett az biztos,hogy ismeri ezeket a trükköket,csak nem mindig ideális a bevetni és leginkább nem mindenki ilyen szemét.Már Monaco is netszes volt,de egyre kisebb az esélye,hogy véletlenek egybesése az egész.
Rosbergnek eljött a nagy lehetőség,mivel van félni valója Hamiltontól,ezért bevett mindent,hogy megnyerje a VB-t.Minél előbb elveszi Hamilton kedvét,annál könnyebb lesz nyernie.
Most fog eldőlni,hogy egy Massa lesz belőle vagy egy világbajnok.Akitől szintén Hamilton vette el a VB-t :D

[ Szerkesztve ]

(#46046) veze válasza grabber (#46045) üzenetére

veze
(őstag)

Tedd hozzá, hogy ez a Te egyéni véleményed , ami nem esik egybe a tényekkel!
A tény az, hogy a versenybíróság nem talált benne szabálytalanságot, versenybaleset volt!
Minden más csak fikció és az egyéni képzelet szüleménye!

!!! ....édesnemes és csípős őrölt szegedi paprika termelőtől ..

(#46047) Vyndree válasza grabber (#46045) üzenetére

Vyndree
(őstag)

Sajnos a versenybíróság nem így látja, pedig veled kell hogy egyet értsek.

(#46048) grabber

grabber
(addikt)

Itt a bizonyíték,hogy Alonso képes 104%-ot kihozni a kocsiból :D

(#46049) Peat;) válasza echterion (#46014) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Az a Massa oktat ugye aki Pereznél kb hasonló kaliberű baromságot csinált. Persze akkor a topik meg volt osztva, sokan Perezt hozták ki hibásnak, hogy védekezni mert. Most kicsit másképpen fest a kép...én mindkét esetnél az üldözőt láttam hibásnak.

(#46050) echterion válasza Peat;) (#46049) üzenetére

echterion
(veterán)

Hiába, no, a szubjektivitást nehéz kizárni egy ilyen fórumon. Ami persze nem baj, csak ezt figyelembe kell venni, mikor olvasok itt valakitől egy véleményt.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.