Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#37001) Xirtam válasza Malachi (#36997) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Amit mindenki kiismerte a motorokat térjünk erre vissza jó? :) ;) Plusz GP2-ben nem vettek el 25-30% leszorító erőt. :) Kell min 2 év mire a csapatok visszahozzák ezt a leszorító erőt. És vissza is fogják hozni innovatívabb megoldásokkal. Nem kő fosni. :D Az F1 még mindig a királykategória.

[ Szerkesztve ]

(#37002) shteer válasza hobizoli (#36990) üzenetére

shteer
(félisten)

Azert a futamon elert ido talan mast fog mutatni :D

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#37003) csucsbicep válasza Delerium (#36974) üzenetére

csucsbicep
(nagyúr)

Nem volt hosszú élete az biztos.

(#37004) Zso2 válasza Xirtam (#37001) üzenetére

Zso2
(őstag)

2 év múlva már a gp2-ben is repülők fognak versenyezni :) Tök mind1 mit vettek el,az világosan látszik,hogy jobban rajta van a gp2 az F1-en ,mint valaha.. Ettől kicsit veszít az elérhetetlenségétől,kivételességéből,hogy bizony ő a csúcs.Én így látom és szerintem ezzel sokak így vannak.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#37005) Xirtam válasza Zso2 (#37004) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Baromságokat beszélsz! :) Az F1 mindig is arról szólt, hogy technológiailag is a csúcs. És jelenleg ott tartunk hogy az új motorformulával olyan technológia van a burkolat alatt ami fejlettebb mint bármi. Nem hiába esett ki a cosworth pl . . . és nem hiába akar visszajönni a Honda. ;) GP2 pedig nem fog sehová repülni és sehová fejlődni úgy ahogy az F1. Ajánlom figyelmedbe hogy utánanézz picit mi is az a GP2. Ott milyen regulák vannak.

Autó verseny nem pont azt jelenti hogy egy erős motorral VB-t nyersz. Tudod mi a legjobb példa erre? Top Gear új évadában Monza pálya, Pagani Huayra vs. Porsche Cayman! Nem hiszem hogy be kell mutatni ezt a két autót. Ha nem is vagy annyira jártas halkan megsúgom teljesítményben a Porsche kb 1/3-a a Paganinak. Még is a Porsche nyer. Pedig Monza-ban nincs sok kanyar. ;)

[ Szerkesztve ]

(#37006) Zso2 válasza Xirtam (#37005) üzenetére

Zso2
(őstag)

Nem is arról van szó,persze,hogy technikailag a top,hanem ,hogy annyira túlmentek a szabályzással,hogy szó szerint nyűglődnek,keresik a kiskapukat stb...
Nem kell a szívedre venni a dolgot nincs itt háború,ez csak egy megállapítás volt.Ettől még én is F1 rajongó vagyok,mindíg is nézni fogom, időként változtatni kell,de ne vegyék ki a fél "veséjét" a sportnak.
4 év múlva meg majd downgradezik őket dodzsem szintre,hogy nehogy túl gyorsak legyenek rá 2-3 évre?

Ajánlom figyelmedbe hogy utánanézz picit mi is az a GP2.Nehogy azt hidd csak te tudod mi az a GP2 meg az autóverseny... Egy egyszerű f1 vagy akármilyen autóverseny fan is tudhatja mi az amit néz,nem csak az olyanok ,mint aki közelebb van a tűzhöz..

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#37007) Xirtam válasza Zso2 (#37006) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Nem ezt mondtam. Csak ha megfelelően foglalkozol a témával, akkor nem gondolod igy (bocsi amcsi bill és nincs hosszú i rajta). Idővel jobb lesz ez, pont ez most a lényeg, hogy végre agyalniuk kell és gondolkozniuk picit. És ez tök jó, épp a 2007-es évadot nézem újra és rengetegszer érzem azt hogy kb sinen autóznak. Érdemes megnézni az Ausztrál nagydijat ahol Massa utolsó helyről 5.-én végez. Sehol egy hiba, sehol egy ellenkormányzás . . .oké ott még volt TC is, de akkor is :) Na mind1, jó lesz ez

(#37008) Enzolord válasza Xirtam (#37007) üzenetére

Enzolord
(őstag)

Nyomd le az alt Gr J-t, és lesz hosszú í-d... :K :K

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#37009) adman válasza Xirtam (#37007) üzenetére

adman
(tag)

aztán tc nélkül Massa az első kanyarban beleállt a falba...

(#37010) Xirtam válasza adman (#37009) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Hmmm? :F :F

(#37011) Motion_Blur válasza Xirtam (#37010) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

[link]

Sepangban is így hullott ki. Két vezetői hibából adódó DNF-el kezdte az évet, a végén nagy árat fizetett érte.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#37012) Xirtam válasza Motion_Blur (#37011) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Az oké, emlékszem hogy szenvedett TC nélkül. Csak nem értettem hogy jött ez most hirtelen. :) :DDD Mindenesetre Kimi első Ferraris győzelme áhh . . . :) Volt öröm. Biztos tudod mire gondolok Motion ;)

[ Szerkesztve ]

(#37013) DS39 válasza JJános (#36986) üzenetére

DS39
(veterán)

ez tök jó. :)

(#37014) Xirtam

Xirtam
(veterán)

Ha már Senna Monaco onboardot linkeltünk az előbb, legalább Qual legyen. Legalább látszik hogy mekkora Champ ő igazán! Mert az felvezető / levezető kör volt. De ez nem! [link] és még egy [link]

[ Szerkesztve ]

(#37015) sh4d0w válasza Xirtam (#37014) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)

Uhhh... a sportág mai vezetőinek megmutogatnám, meg meghallgattatnám velük... milyennek is kéne lennie egy versenyautó hangjának.

https://coreinfinity88.blogspot.com

(#37016) Xirtam válasza sh4d0w (#37015) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Sose fogom elfelejteni, gyerek voltam játszottam minden F1-es futam alatt a szőnyegen egy matchboxxal. Élőben láttam amikor elment közülünk. Nem tudtam felfogni akkor hogy mi is történt és minek voltam tanúja. De igazság szerint 1 éve értettem meg igazán azt hogy mi, ki volt ő és mit is képviselt a Senna név a sportban. :R

(#37017) DS39 válasza Xirtam (#37014) üzenetére

DS39
(veterán)

nem hagyott elég helyet Schuminak, ezért ma biztos áthajtásost kapna.
ez sem volt izgalmasabb párharc, mint egy-két mai, de legalább a hangok rendben voltak.
a szerelőcsapat póló-rövidnadrág vicces, mit nekik a tűzálló overall, meg a bukósisak.

(#37018) Alexios válasza Xirtam (#37014) üzenetére

Alexios
(addikt)

Szerintem ez sem izgalmasabb párharc mint némelyik mai, sőt. (ez nem leszólás amúgy, csak szerintem egyesek maguk sem tudják manapság, pontosan mit szeretnének)

[ Szerkesztve ]

(#37019) echterion válasza Xirtam (#37014) üzenetére

echterion
(veterán)

Ezt csinálják utána a mai szilikongyerekek. Ő volt a legnagyobb, halála után évekig nem néztem az F1-et.

(#37020) Zso2: Egyetértek. :K

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: egy igazi unikum szépség -> Dell XPS M1730 SLI-s erőmű / volt akkoriban :)

(#37020) Zso2 válasza DS39 (#37017) üzenetére

Zso2
(őstag)

Ez nem volt jó próbálkozás,schumacher kicsit bizonytalan is volt, látta,hogy ez nem fog menni. Ez még ma is beférne egy rossz manővernek a támadó részéről. Ez a helyet hagyjunk dolog nem szimpatikus, aki tud előzni az megoldja ,megoldotta régebben is.Az,hogy manapság büntetést adnak azért ,mert már az elől haladó nem választhatja a neki ideálís bekanyarodást,mert mögötte éppen beengedte az autóját a hátsó kereke mellé(de nagy dolog nem fékezni akkorát..) egy idiótaság.Egy újkor biztonsági engedménye ami kicsit a versenyzők elemi agresszióját korlátozza ,ami nem jó.

(#37021) vlevi válasza sh4d0w (#37015) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

McLaren youtube csatornáján fennvan az MP4/4. Nos, az még 1.5-ös turbómotor, mégis van hangja, pedig csak próbálgatták a Goodwoodi fesztivál előtt, nem is hajtották.

MP4-4 Pre-Goodwood Shakedown: http://youtu.be/6z0hjQryQGs

(#37022) kukinyo válasza echterion (#37019) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Komolyan nem értem ezt a Senna mizériát. Ha simán visszavonul, már a neve is feledésbe merült volna.
Esetleg akkor merülne fel példaképpen ha valami alattomos dolog történne a pályán vagy azon kívül.
Ez nagyon emlékeztet engem a Zámbó Jimmy akcióra. A mítoszt fenn kell tartani. És amíg ő lesz az utolsó sikeres versenyző aki a pályán halt meg, ez meg is marad.

(#37023) Malachi válasza Alexios (#37018) üzenetére

Malachi
(addikt)

DRS-sel végrehajtott előzést nem lehet összehasonlítani a régiekkel. ma annyi izgalom maradt kb, hogy megbüntetik-e a védekezőt valamiért. utólag.

ha valaki 1 mp-en belül kerül a másikhoz, ott majdnem biztos az előzés. persze hasonló erejű kocsikra gondolok.

ja és az is kivétel, ha mindketten használják a DRS-t, hehe. :)

[ Szerkesztve ]

(#37024) echterion válasza kukinyo (#37022) üzenetére

echterion
(veterán)

Én biztos nem felejtettem volt el akkor sem a nevét. Én szerettem nézni azt, amit csinált, ellentétben pl. MSC-vel, akit sose kedveltem. Ez ilyen, nem kell kedvelni, de azt nem elismerni, hogy zseni volt, nagyfokú dilettanizmusra vall. Mellesleg ezt sem sokan tették meg előtte, meg azóta sem: [link].

Szerencsétlen Jimmy-hez hasonlítani meg aztán a fejlődés csúcsa részedről...

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccok: egy igazi unikum szépség -> Dell XPS M1730 SLI-s erőmű / volt akkoriban :)

(#37025) kukinyo válasza echterion (#37024) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"az utolsó sikeres versenyző aki a pályán halt meg"
A gyengébbek kedvéért kiemeltem a lényeget.

[ Szerkesztve ]

(#37026) echterion válasza kukinyo (#37025) üzenetére

echterion
(veterán)

Mindezt párhuzamosítva Jimmy-vel...akkor fejtsd ki, hogy ezt hogy sikerült összeraknod, mert még mindig nagyon szarul jön ki. Alig várom a kis magyarázkodásod.

[ Szerkesztve ]

(#37027) Xirtam válasza kukinyo (#37025) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Elérted hogy ignoráljam minden hozzászólásodat. Köszönöm! :R

Nem is értem hogy lehet úgy F1-et nézni, hogy ilyen embereket, karaktereket, legendákat valaki nem ismer el. Vagy úgy egyáltalán nem ismeri el valaki az F1-es pilótákat. :(((

[ Szerkesztve ]

(#37028) sh4d0w válasza kukinyo (#37022) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)

Pfff... Sennát ahhoz a szarházihoz hasonlítani... bocs, de innentől fogva enyhén szólva sem vagy hiteles a szememben.

(#37029) pjtr válasza kukinyo (#37022) üzenetére

pjtr
(aktív tag)

"Komolyan nem értem ezt a Senna mizériát. Ha simán visszavonul, már a neve is feledésbe merült volna."
Valószínű, ma már senki nem emlékezne a 3x VB címre....

Bezzeg a fetli gyerekre még az ükunokám is pezsgőt fog bontani, ugye?

echterion: ((#37026)) hát én nem várom... :(

[ Szerkesztve ]

(#37030) echterion válasza pjtr (#37029) üzenetére

echterion
(veterán)

Ugyan már, két csata között legalább röhögök egy jót.

(#37031) Xirtam válasza Alexios (#37018) üzenetére

Xirtam
(veterán)

F1-ben teljesen felesleges összehasonlítani két előzést vagy két évet. Mivel folyamatosan változtak a feltételek, de ezzel ti tisztában vagytok. Minden megmozdulás k.va jó :D Oszt tső

(#37032) kukinyo válasza echterion (#37026) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Nincs mit megmagyaráznom.
Ha nem érted az összefüggést, egy kis emlékeztető, de csak azok kedvéért akik b....ák elolvasni illetve nem tudják (akarják) értelmezni a mások által írt hozzászólásokat "A mítoszt fenn kell tartani."
Nekem ez a véleményem.

(#37033) echterion válasza kukinyo (#37032) üzenetére

echterion
(veterán)

Még, kérlek, még. :DDD :C

(#37034) Xirtam válasza kukinyo (#37032) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Mítosz esetleg a Loch Nessi szörny. Nem pedig egy autóversenyző aki a pályán életét vesztette.

Mítosz definíciója , mert látom ezzel is bajok vannak:

Jelentése 'beszéd, elmondás, mese' hősei: istenek, héroszok(félistenek) nem tudományos→képszerű vallásos elem:istenképzet mítoszok összessége:mitológia {a mítoszok alapjául általában valamilyen cselekmény, történet szolgált→epikus jellegűek} témái:-istenek születése˙TEOGÓNIA)

[ Szerkesztve ]

(#37041) csucsbicep válasza Xirtam (#37014) üzenetére

csucsbicep
(nagyúr)

92/93-ban Senna és Schumi párszor egymásra talált: [link], [link], [link], [link], [link].

Sennát, hogy meghalt valószínűleg jobban hozzá segítette, hogy legenda maradjon, de ő már szerintem, akkor is az volt, amikor élt.

(#37042) bambano válasza sh4d0w (#37028) üzenetére

bambano
(titán)
LOGOUT blog

pedig abban igaza van, hogy kicsit aránytalan a hírverés. Mi van Ratzenbergerrel? róla miért nem szól senki?

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#37043) fateless

fateless
(veterán)

Nagy versenyző volt Senna, de legendává a halála tette.
Nem tudom, hányan nézték anno a Forma 1-et. Én emlékszem a 88-as szezonra, amikor Senna nekiállt leszorítani Prost-ot a célegyenesben, mert nem általott gyorsabb lenni nála. Komolyan úgy versenyzett Senna, mint aki nem normális. Nem a tisztelet, hanem a félelem vezérelte a versenyzőket, amikor a tükörben meglátták őket.
'89-ben Japánban ha nem akart volna mindenáron már az ominózus sikánban előzni, akkor megnyerte volna kizárás nélkül a versenyt és nagy eséllyel a világbajnokságot is.
Nagy versenyző volt, de nem volt százas (nem csak azért mondom, mert a Professzor volt a kedvencem). Sokan mondták anno '94-ben, hogy az ő stílusába kalibrálva volt a halál, csak mindenki korábbra várta. Már-már kezdték azt hinni, hogy megússza és túléli legnagyobb ellenségét, önmagát...

"A HELYESEN alkalmazott bölcsesség a hasznos" Prédikátor könyve 10:10

(#37044) b-type válasza fateless (#37043) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Itt már nem arról van szó valójában milyen volt, hanem hogy mit képvisel. Mivel legenda lett, így csak idő kérdése hogy ez utóbbi fontosabb legyen mint az előbbi.
Senna-hoz kapcsolnak dolgokat:
A győzni akarást minden áron, a tehetséget, és valahogy ő lett a régi idők F1-nek suhancos versenyzője.
Nálam pl. magasan jobb Prost, de karakter volt Senna, és hát kíméletlen és gyors :)

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#37045) gbors válasza fateless (#37043) üzenetére

gbors
(nagyúr)

szerintem legendává a versenyzéshez való igencsak egyedi hozzáállása tette (ld. pl. Monaco '88 - én olyasmit senki mással kapcsolatban nem hallottam). a korai, tragikus halála viszont értelemszerűen hozzájárul ahhoz, hogy sűrűbben emlegessük, mintha behúz még pár címet, aztán abbahagyja.
én láttam jópár versenyt 88-ban is, Senna az akkori normákhoz képest valóban kirívóan aggresszív volt, de a 90-es évek közepe és a 2000-es évek közepe között nem lett volna annyira feltűnő. mostanság pedig számos húzását megbüntetnék, aztán itt vitatkoznánk rajta, hogy milyen hülye a FIA :)

a 89-es versenyt én másképp látom. szerintem semmi esélye nem volt előzni "normális" módon, és ugye VB csak akkor lett volna, ha mindkét utolsó versenyt megnyeri.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#37046) this is life válasza fateless (#37043) üzenetére

this is life
(veterán)

Jol foglaltad ossze Senna lenyeget , nagy versenyzo volt , szultett tehetseg, de agrasszivebb a kelletenel ... Legendava a bekovetkezett halala tette, lehetnanelkul ks azza valt volna kesobb , de a halala gyorsitott a legendava valtason. Ettol fuggetlenul Senna helye ott a ,egnagyobbak kozt. Nem volt a kedvencem , de a jot illik elismerni, a fiatal agressziv Sumi se volt inyemre , mint ahogy Vetli sem . De Sumi kesobb bizonyitott mikor egy jo team-mel nagya tettek a ferrarit(azota a ferka se talalja a fonalat) . Vetlinek meg mell meg ido hogy ne csak nagyon jo legyen hanem kelloen erett is. Alonso helye szinten a nagyok kozt van, nemmsemmi amit abban a gyik ferkaban eload, Hami szuletett tehetseg , es mivel mar volt a copogepen sokat szelidult, alazatosabb lett.Kimi meg csak Kimi ...

"aminek a szagával, a két hete nem mosott kőműves zokniból is ki lehet űzni a Gonoszt." by Anonymus

(#37047) sh4d0w válasza bambano (#37042) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)

Ratzenberger nekem például eszembe jutott tegnap és szerintem aki szemtanúja volt annak a hétvégének, azoknak is. Senna és Roland sorsa összefonódott azon a hétvégén és elválaszthatatlanok lettek.

Sokak állításával ellentétben Sennát nem a halála tette legendává, hanem a pályafutása. Sosem tudjuk meg, hány bajnoki cím maradt benne, csak gyaníthatjuk mindannyian. A mostani mezőnyből ki volt az, aki félredobva mindent, mentette a társa életét?

Az összehasonlítás meg a csúnya, lóhajú orkkal meg egyenesen felháborító.

this is life: Senna annyira volt agresszív, amennyire egy bajnoknak szüksége van. Ő az erősebb kutya a többieknél, ő csinálja... Sokan virnyákolnak, hogy anno kiütötte Prostot az első kanyarban, de azt sokan elfelejtik, hogy megszerezve a pole-t, a pálya poros oldaláról kellett elindulnia. Kérte, hogy egy rajthellyel tolják hátra az egész mezőnyt, amit az FIA leszart - ekkor mondta azt, hogy akkor ő is leszarja, aki elé kerül, annak annyi. Vagy a mostani F1-ben nem volt példa már ilyen hátratolásra? Dehogynem...

[ Szerkesztve ]

(#37048) this is life válasza sh4d0w (#37047) üzenetére

this is life
(veterán)

Az agrsszivitassal nincs gondom, de a tulzottal igen , ebben Senna es Vetli anno pedig Sumi is az elen jart... lehet valaki anelkul is agressziv , hogy a versenytarsakat szo szerint leidegeli a palyarol ...
Ez csak a szemelyes velemenyem ...

"aminek a szagával, a két hete nem mosott kőműves zokniból is ki lehet űzni a Gonoszt." by Anonymus

(#37049) sh4d0w válasza this is life (#37048) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)

Mutass világbajnokokat a Forma-1-ből agresszivitás nélkül, én nagyjából kettőt tudnék említeni: Prost és Button. Minden más világbajnokra jellemző volt, hogy ha betolta a vállát az ajtón, akkor addig nyomakodott, amíg át nem ment rajta.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.