Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26901) Qorthral válasza Motion_Blur (#26858) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Minden azon múlik, mit tekintünk dominánsnak. Szerintem pl hatból hatot csak domináns autóval lehet nyerni... 2-3 győzelem összejöhet úgy is, ha nem a tied a legjobb technika, a szerencsének és a vezetői skilleknek köszönhetően, de ha mindet megnyered, akkor nagyon valószínűtlen, hogy nem alattad van a legjobb autó. Persze mindez a jelenlegi F1-re értendő, ahol a vezetői alakítások eleve nagyon közel vannak egymáshoz.

Az, hogy Webber nem hozza a második helyeket rendre, kétségtelen, épp ezért írtam, hogy nem 2004-es szintű a dominancia, de attól még ott van az. Le a kalappal amúgy a Red Bull előtt, hogy zsinórban negyedik (négy és feledik) éve ők a legjobbak. Ez nem véletlen, megérdemlik a címeket. Vettel nagyon profi, sőt, egyre jobb, ez kétségtelen. Nem kérdőjelezem meg a tudását, sőt, elismerem, hogy az egyik legjobb. Nem sokan tudnák utána (vagy jobban) csinálni, de azért akad két-három olyan versenyző, aki szerintem igen. Ennyi, nem több.

A Ferrari viszont szánalmas, hogy mit alakít. Ha arra gondolok, hogy lassan ott tartunk, hogy a pocsék autóval kezdő Sauber és a lényegi fejlesztésekkel már hónapokkal ezelőtt! leálló McLaren is átlépi a csapatot... nevetséges, amit fejlesztés címen művelnek a vörösök. Még akkor is, ha a futamokon azért jobb a helyzet és vélhetően holnap sem az említett csapatokkal, hanem a Lotusokkal és a Mercikkel fognak majd csatázni. Nekem most reménytelenebbnek tűnik a helyzet amúgy, mint idén eddig bármelyik versenyen. Nem bízom az Alonso dobogóban, de remélem, hogy megcsinálja.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#26902) Turbolada II válasza D@ni88 (#26874) üzenetére

Turbolada II
(őstag)

Ki is nyert anno a Toro Rossoval?

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#26903) Qorthral válasza Turbolada II (#26902) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Szép győzelem volt, de természetesen a részleteket nálad is jótékony homály fedi. Hadd segítsek.

Még annyit, hogy Damon Hill még Vettelénél is meggyőzőbb produkciót mutatott be egy az akkori Toronál sokkal rosszabb autóval (Arrows Yamaha) 1997-ben a Ringen. Fél perces előnye volt 3 körrel a vége előtt, így csak a technikai probléma miatt lett mindössze második. Szerettem Hillt mindig is, mégsem mondanám, hogy kivételesen nagy versenyző volt. Pedig ha csak ebből az egy versenyből, illetve a könnyedén megnyert VB címből indulunk ki... és elhallgatjuk a körülményeket, ugye.. akkor nagyon jól hangzik, nemde?

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#26904) Turbolada II válasza Qorthral (#26903) üzenetére

Turbolada II
(őstag)

Nagyon gyenge magyarázkodás. :)

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#26905) dragonfx válasza lenox (#26897) üzenetére

dragonfx
(veterán)

azért sokan szeretnénk a helyében lenni nahhh.elismerésben hirnévben vagyonban.

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26906) pocokxx válasza Qorthral (#26903) üzenetére

pocokxx
(Közösségépítő)

Mondjuk nem csak a győzelem, hanem az egész éve (2008) kiemelkedő volt az akkori Toro Rossotól. Azóta sem szedett össze senki ennyi pontot egy év alatt. A 2011es év csalóka: Ott már az első 10 helyezett kapott pontot, ráadásul mindkét versenyző gyűjtögetett.

Személy szerint jó versenyzőnek tartom, és nem gondolom, hogy olyan egyszerű Alonso, Hamilton, Räikönnen, vagy akár Webber előtt végezni, még akkor sem, ha a RB most a legerősebb autó. Ő ennek ellenére ezt konstans hozza, év eleje óta. Tény, hogy övé a legjobb technika, és még azt is megmerem kockáztatni, hogy ALO, HAM és RAI is nyernének a RB-lal, hasonló körülmények mellett. Ugyanakkor abban nem vagyok biztos, hogy csapattársakként (tehát azonos technikával) aláznák Vettelt.

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#26907) Csabee.

Csabee.
(nagyúr)

Remélem jó futam lesz ma :))

Üdv: Csabee.

(#26908) Zodicus

Zodicus
(senior tag)

Michelisz nyert! :))

(#26909) pocokxx válasza Zodicus (#26908) üzenetére

pocokxx
(Közösségépítő)

Gratula neki! :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#26910) D@ni88 válasza pocokxx (#26906) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Én sem mondom, hogy aláznák, csak a futamok 80%-n előtte végeznének :DDD
Alonso sem alázza Massát, most is maga elé engedte, hogy tudjon szépíteni ;]

(#26911) Turbolada II válasza pocokxx (#26909) üzenetére

Turbolada II
(őstag)

Hol lehet nézni a futamot?

(#26912) hossszú válasza Turbolada II (#26911) üzenetére

hossszú
(őstag)

Duna, Eurosport.

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#26913) pocokxx válasza Turbolada II (#26911) üzenetére

pocokxx
(Közösségépítő)

Én itt néztem a végét: [link] Mindjárt rajt...:)

[ Szerkesztve ]

(#26914) shteer válasza pocokxx (#26913) üzenetére

shteer
(félisten)

Borzalmas ez a palya

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#26915) IreN!CuS válasza shteer (#26914) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

A lényeget kiszedték belőle.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26916) pocokxx válasza pocokxx (#26913) üzenetére

pocokxx
(Közösségépítő)

Kár érte...:(

(#26917) BMW001 válasza JJános (#26882) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Húha, és ezen most mi múlott? Massa jelenleg kevesebb mint fele annyi pontot gyűjtött eddig, mint Alonso. IM-ért mióta jár valami az F1-ben? :F A 'kis brazilnak' köze nincs a szezonhoz egyenlőre, és már így van ez, amióta Lonzi a Ferrarinál van.
Had ne kellejen már feleleveníteni azt, amit a csapat művelt Webberrel abban a bizonyos évben, amiben simán levágta a kis vbteket.

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#26918) McCartman

McCartman
(senior tag)

Kimi meg a hátfájás

A német lap újságírói, Frank Schneider és Nicola Pohl azonban egy másik történetet is hallottak Szingapúrban. Eszerint Raikkönen egy alkoholmámoros estén sérült meg egy lépcsőn, ahol a hátára esett. A lapnak a Lotus csapat egyik embere is megerősítette, hogy „valóban volt egy baleset”, ezt azonban részletesebben nem akarta taglalni. :D :DDD

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#26919) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Sima futamon VET, WEB, GRO dobogóra számítok. Ha Alonso az első 1-2 körben át tudja lépni Massát és a két Mercit, akkor talán felérhet a dobogóra.

+ még kérdés, hogy mindenki megtudja-e csinálni 2 kiállással a versenyt, vagy akad majd olyan csapat aki rákényszerül a 3 cserére. A Ferrarinál azt nyilatkozták hogy minden az első szuperlágyos etapban fog eldőlni.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26920) -Mike- válasza Motion_Blur (#26919) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Sky-on azt feszgették, hogy az RB sebváltója hogy bírja ki ha már Monzában is kímélni kellett. Mindenesetre kibírhatja, de Webber dobogón? Eddig 5 rajtnál vesztett pozíciót, szerintem ma lesz a 6. :)

[ Szerkesztve ]

(#26921) D@ni88 válasza -Mike- (#26920) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Be kellet volna jatszani a valtocseret. Seb-nek ugy is mindegy...
Biztos 1x pont jobb mint a bizonytalan 25 vagy 0...

Foleg, ha also fokozatokkal volt gond, mert itt hasznalni kell gazdagon...

[ Szerkesztve ]

(#26922) .noxwill

.noxwill
(veterán)

2014 a „ronda” autók éve lesz az F1-ben?

Szerintem a kacsacsőrűeknél nem lehetnek rondábbak :U :D

All→M8

(#26923) shteer válasza D@ni88 (#26921) üzenetére

shteer
(félisten)

Nem csak webber valtojaval volt gon? En ugy emlekszem vettelt csak ovatossagbol intettek alacsonyabb valtasokra - az elony meg megvolt hozza

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#26924) Motion_Blur válasza -Mike- (#26920) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Elvileg Webbernek jobb versenytempója volt pénteken még Vettelénél is.
Mondjuk a péntek már régen volt :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26925) proof88 válasza .noxwill (#26922) üzenetére

proof88
(addikt)

a kacsacsőr hagyján, de hogy 2009 óta úgy néznek ki mint egy bevásárlókocsi ...

(#26926) dragonfx válasza Motion_Blur (#26919) üzenetére

dragonfx
(veterán)

massa ebből nem kérdés tehát csak a 2 mercit

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26927) kukinyo

kukinyo
(addikt)

(#26928) hossszú

hossszú
(őstag)

Alonso mekkorát rajtolt! :Y :C

„A kutya az egyetlen a világon, aki jobban szeret téged saját magánál.” Darwin

(#26929) .noxwill

.noxwill
(veterán)

Alonsoooo megint :DDD

All→M8

(#26930) Qorthral

Qorthral
(őstag)

Na ennyit a nincs dominancia szövegről. Két másodperc körönként már elég nagy, vagy az még nem dominancia? Gondolom ezt mind Vettel teszi hozzá.

(#26931) Xirtam válasza Qorthral (#26930) üzenetére

Xirtam
(veterán)

:D

(#26932) prmcsk

prmcsk
(addikt)

Ennyit az alfonzót lehúzó és ellene, maszatnak szurkoló "huhogóknak". :D
Egy körön mindenki találhat szemet, de versenyben massza évek óta "spanglizik".
Persze érteni vélem: Elrontották a kocsiját, meg ilyenek jönnek majd, de ez már kevés...

Qorthral Nem tudtad ? vettel még egy talicskához is 2mp-t rak hozzá. Azért húzzák le az autó legjobbságát, hogy ezzel is a sofőrjét polírozzák.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#26933) lacy86 válasza Qorthral (#26930) üzenetére

lacy86
(addikt)

hagyjuk mar ...

(#26934) Toekie

Toekie
(csendes tag)

Páran még mindig abban az álomvilágban élnek, hogy a Red Bull nem a legjobb autó. Persze, nem az autó, tiszta Vettel skill. Hagyjuk már a baromságot. :))

(#26935) Csabee.

Csabee.
(nagyúr)

Ez elég unalmas futam lesz, sajnos számítottam rá :(

(#26936) Neoteric válasza Qorthral (#26930) üzenetére

Neoteric
(addikt)

+1

PSN: ne0teric_sAN

(#26937) IreN!CuS válasza Qorthral (#26930) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Na várj csak..jönnek majd a megmondó kapitányok és megmondják a frankót ;]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26938) grabber válasza Qorthral (#26930) üzenetére

grabber
(addikt)

és a gumi is kopik alatta :U

(#26939) .noxwill válasza Qorthral (#26930) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Ez vicc ami itt megy. A leggyorsabb es meg a gumi is alig kopik alatta.... :U

All→M8

(#26940) prmcsk

prmcsk
(addikt)

Alfonz beszopta direcskát.
Tudom, nem a pálya karakterisztikája miatt van és nem a beállítások különbözősége miatt, biztos, hogy "lúzer" :DDD

noxwill Nem kopik a gumma ? Az is "vettelínó" érdeme.

[ Szerkesztve ]

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#26941) manutdzoli

manutdzoli
(senior tag)

SC :C :C

FORZA FERRARI!!Ferrari 2007 World Champion-Kimi Raikkönen.........INTEL-NVIDIA.......

(#26942) lacy86

lacy86
(addikt)

SC!!!

(#26943) Csabee.

Csabee.
(nagyúr)

Már besegít VETTELNEK :D

(#26944) Pitterix

Pitterix
(őstag)

Végre! :C

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#26945) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Szegény GRO jól beszívta ezt az SC-t...

(#26946) lacy86

lacy86
(addikt)

Alonso frankon beragadt az otodik helyre! :(((

(#26947) .noxwill válasza lacy86 (#26946) üzenetére

.noxwill
(veterán)

De elötte senki nem volt a boxban....

All→M8

(#26948) D@ni88

D@ni88
(addikt)

Nincs dominancia? Vettel nem tudom mert ad 2.3at a masodiknal...
Persze tudjuk tehetseg....

(#26949) .noxwill

.noxwill
(veterán)

Vettel ad Rosbergnek 2,5 mp-t. "Grid demoralization." Achievment unlocked.

Szegény Grozsi. Ö se tul szerencsés... :(
Zoli jól monjda. Ez technikai sport. Ez benne van. De mért nem azzal történik, akivel kellene? ;]

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#26950) Qorthral válasza .noxwill (#26949) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Vettel skill ez, semmi köze az autóhoz, nem értelek titeket ;]

6 kör alatt laza ~ 15 sec. Majdnem mindenkinél öregebb gumikon. Nincs itt semmiféle dominancia, na.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.