Hirdetés

2019. december 15., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26851) Motion_Blur válasza BMW001 (#26849) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

A futam más téma, viszont ma a Merci és a Lotus is képes volt ugyanarra a tempóra mint a Red Bull. Vagy Rosberg és Gro annyival magasabb szinte kvalizik, hogy az technikai hátrányt képesek voltak eltüntetni :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26852) BMW001 válasza Motion_Blur (#26851) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Nem, a futam ugyan ez a téma. :) Egyébként quali, első 4: RBR-Merci-Lotus-RBR. Statisztika szerint is RBR fölény van itt is, ami futamon még nagyobb lesz.

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#26853) Motion_Blur válasza BMW001 (#26852) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Legyen úgy ahogy írod! :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26854) Qorthral válasza Motion_Blur (#26843) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Egyértelműen. Nem is értem miért kell ezt ilyen provokatív módon megkérdezned. Néhány apróságot ugyanis szándékosan nem említettél, melyektől ez a tized dominanciává dagad. Mondhatni szelektív a memóriád... :D Megteszem helyetted.

1., Vettel ki sem jött a második gyors körére. Persze, mondhatjuk, hogy nem tudott volna javítani, de ez csalóka. 10-ből minimum 9 és félszer képesek javítani a végén, részben azért, mert akkor a legideálisabbak a pályaviszonyok. Még ha a köre tökéletes is volt, a javuló pálya miatt képes lehetett volna pár tizedet találni. Ha nem sikerül, akkor azért, mert elrontja. Nézd meg a többieket, mindenki javított, akinek volt már ideje, és nem azért, mert olyan rossz kört futottak volna. De nem csak a mai napról van szó, ez kb minden hétvégén így van és nem véletlenül.

2., Grosjean ma beletalált a körébe és a beállításokba szépen, de ezt leszámítva az elmúlt versenyeken kizárólag a Merci tudott versenybe szállni a Red Bullokkal az időmérőn. A futamon viszont jellemzően ők sem.

3., Általában akad egy csapat, akik versenyen legalább meghajtják Vettelt, de ez a csapat mindig más. Ráadásul általában kevés mindez a győzelemhez.

4., Az elmúlt 6 versenyből 4-et Vettel nyert meg, és egy ötödiken az élről esett ki. A győzelmei általában simák voltak ráadásul. A holnapi futamot illetően magasan a legjobb oddsa van a győzelemre, 1.33. Mindenki másé minimum 9-10es... Vagyis a fogadóirodák sem értenek egyet veled, nagyon is sima a dolog.

Ez bizony kemény dominancia. Nem akkora, mint a Ferrarié volt 2004-ben, de az.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#26855) kukinyo válasza Motion_Blur (#26843) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Egyértelmű hogy nem, de nem is értem milyen választ vársz erre ettől a közösségtől :F
Itt van 50 Alo drukker, 10 Vettel drukker (amiből 3 nyíltan vállalja is), 100 másnak szurkoló.
És van 500 Vettel gyűlölő.
Senki nem fogja elismerni (pár emberen kívül) hogy ez nagyrészt Vettelnek köszönhető és nem igazán nevezhető RB dominanciának.

[ Szerkesztve ]

(#26856) cyberkind válasza kukinyo (#26855) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Én ma elismerem hogy Vettel valóban tud valamit, és nem a kocsinak köszönhető !

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#26857) b-type válasza VD (#26850) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Mihez képest? :)
...csak kötekszem, de ha, ahogy régebben dumáltuk a 100%-n autózás relatív, akkor a határon autózás is relatív...mert a versenyző behatárolja az autó képességeit.
..lehet azt mondani, hogy ezt a kört senki nem tudta volna összetenni a mezőnyben csak Vettel,..DE lehet azt is mondani hogy valaki többet kihozott volna..
Grosjean, vagy Rosberg taqlán jobban vezetett, hogy egy rosszabb technikából, a Lotus nyilván az különben most a Kimi drukkereknek tennék be azzal, hogy pole-ra képes autóval kocsikázik győzelmek és pole-k nélkül...szal ha ezt nem mondom, akkor azt kell mondjam hogy vezetői tudásban többet nyújtott....
..márpedig ha többet tudott, akkor a Red Bull technikájával, akár többre is lenne képes.

Persze mindez, csak filó, mert elnézve Vettel körét, nekem is az volt az érzésem hogy minden tökéletes volt.
...de 2-3 tized is nagyon kevés egy körön..felfoghatatlan, csak az óra méri be.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#26858) Motion_Blur válasza Qorthral (#26854) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Korrekt válasz, értem és elfogadom, no para :)

Nálam ez viszont nem dominancia. Sőt, ha valaki 6-ból 6-ot nyer, az sem feltétlen az. Ha azt úgy teszi mondjuk, hogy 2-3 tizedenként pakol össze mondjuk 5-10mp-et és fokozatosan szakad el, apránként.

Dominancia esetén Webbernek játszva kéne hozni a második helyeket.
Igen, malomkővel az autó mögött is :))

(#26859) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Pat Fry elismerte, az új csomagjuk egyáltalán nem úgy működik, ahogy várták.

Nem mondod ? :C
Észre se vettük volna ha nem közlöd velünk, lassan jó pár éve ! :W

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#26860) [CS]Blade2 válasza cyberkind (#26859) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Így meg kár is átállni a 2014-es gépre, mert ha egy ismert gépet nem tudnak jobbá tenni, akkor valami ott nincs rendben valahol.
Egyébként is ekkora lemaradásnál nem új első szárny kell, hanem kb. a fél autót át kell építeni.

(#26861) cyberkind válasza [CS]Blade2 (#26860) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Egyébként is ekkora lemaradásnál nem új első szárny kell, hanem kb. a fél autót át kell építeni.
Elég ha a motor, meg a pilóta marad ! :U
Ja, meg a szárny egy elég rosszul sikerült RB másolat, tehát erről is ennyit !

[ Szerkesztve ]

(#26862) kukinyo válasza cyberkind (#26861) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Elég a motor is. :D

(#26863) Motion_Blur válasza [CS]Blade2 (#26860) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Spaban és Monzában nem ment rosszul az autó, simán verték a Mercit, Lotust.
Időmérőn vannak gondok inkább. Holnap szerintem ALO dobogós lesz.

(#26864) válasza Motion_Blur (#26843) üzenetére

(addikt)

Igen, sztem amikor valaki a boxból nézve nyeri az időmérőt és 7 futammal a vége előtt 1.02-es oddszal lehet fogadni a vb címére, azt nevezhetjük dominanciának. :))

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#26865) BMW001 válasza Motion_Blur (#26858) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Schumi- Barrichello esetére emlékszel? :) Ott hol volt a brazil?

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#26866) dragonfx

dragonfx
(veterán)

nem tud mér nem tudják sokkal vettel tehetségét elismerni.
nemrég volt egy cikk...még prost is azt mondta jobb nála vettel mert előbb nyeri mega 4 címet.és kész ennyi.így van. a számok és a statisztika bezsél.
futamgyőzelmei is lassan a magasságokba emelik.
és aki nem hisz vettel kimagasló tudásában azt játszon el a gondolattal ha egy bottas, bianchi van der garde ott ülne a redbull.ba a helyén vajn hány pole.t/futamgyőzelmet/vb címet számlálna?? :U

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26867) Motion_Blur válasza BMW001 (#26865) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

A VB pontverseny második helyén. Mindkét domináns évben.

: ez szép volt, magas labda! :D de én a mai teljesítményről beszéltem :P

dragonfx: ezzel az autóval a mezőny 2/3-a VB lenne a többség szerint, szal felesleges rugózni ezen :D

[ Szerkesztve ]

(#26868) D@ni88 válasza Motion_Blur (#26867) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Lehet hogy egy újoncnak csak 30 pont előnye lenne.
De ha belegondolok, hogy 7 futam van hátra, akkor még Chandhok-ból is kinézem. Persze full támogatással mint ami Vettelnek van...

[ Szerkesztve ]

(#26869) .noxwill válasza .noxwill (#26815) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Óóóó milyen jól döntöttem :U :D

All→M8

(#26870) Motion_Blur válasza D@ni88 (#26868) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Ez a különbség köztünk, Te (Ti) így látod/látjátok, én nem.

Amúgy az egyik rádióban pont most hallottam a sporthírekben hogy Vettelt megszorítani se tudták az időmérőn és végül dominánsan szerezte meg a pole-t.

Meg vagyok győzve! Téma részem lezárva :))

mod: szinte teljesen kizárt hogy esni fog a futamon

[ Szerkesztve ]

(#26871) VD válasza dragonfx (#26866) üzenetére

VD
(őstag)

A 80-as 90-es évek politikával átszőtt F1-ében Vettel szintű nyikhajok a sport közelében sem letek volna. Megnézném, hogy mikor állna ki egy versenyzői értekezleten az igazáért!
Eredményes pilóta, de nem jó! Nem lehet összehasonlítani a korábbi legendákkal, mert nem ugyanaz a mérce! Manapság egy jó autó elég egy VB-hez(Button-Brawn), még egy betanítot majomnak is! Nincsenek kizárások, eltiltások, politikai viszájok! Anno ez része volt z F1-nek. Elég egy Prost, vagy Senna interjút megnézni.

Az AUDI az a Volkswagen ami BMW akar lenni!

(#26872) Motion_Blur válasza VD (#26871) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

A lónak a f*szát. Már bocsánat :)

Régebben sokkal hígabb volt a mezőny, nem volt ennyi tehetséges és profi versenyző mint most. Még a 2000-es évek elején se. Illetve sokkal nagyobbak voltak a különbségek az autók között. Szujó és Wéber is elmondta ezt múltkor, és teljesen igazuk van.

"Manapság egy jó autó elég egy VB-hez(Button-Brawn), még egy betanítot majomnak is!"

Ez meg no komment...

(#26873) kukinyo válasza VD (#26871) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Ezt remélem te sem gondolod komolyan. :DDD :DDD :DDD

(#26874) D@ni88 válasza Motion_Blur (#26872) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Saját magadnak mondasz ellent :DDD
Ha most nagyon erősek a pilóták, akkor Vettelke mégsem a tudásával tűnik ki a tömegből ;] Ha a tehetségével és tudásával nem akkor csak az autóval tud kiemelkedni. ;]

Én azt mondom, hogy sok tehetséges versenyző van a mezőnyben, ezért többségük nyerne is az ő autójával...

[ Szerkesztve ]

(#26875) giigz válasza D@ni88 (#26874) üzenetére

giigz
(veterán)

Én azt mondom, hogy amit Vettel csinál, az b@szott nagy teljesítmény. Idén a hatalmas RedBull dominancia már nincs sehol, a Lotus, Ferrari, és Merci felnőtt hozzájuk, kis különbségek lehetnek persze, hol az egyik, hol a másik csapat javára, de azt, hogy a RedBull annyira kiemelkedne, azt már nem lehet elmondani, inkább olyan kiemelkedés ez, hogy év közben is dolgoznak, és nem csak a csodát várják a semmitől, tudnak kereket cserélni, stb. stb. És Vettel egy olyan pilóta, aki az autóból minden egyes versenyen ki tudja hozni a legtöbbet, és sokszor ezt egy hibátlan versenyzéssel párosítja.

Webber miért nincs ott Vettel mögött a 2. helyen az összetettben sem, és ma sem?

Tudom, hogy sokan csak divatból szidják Vettelt (régen én is ezt tettem...), de az biztos, hogy brutálisan jó versenyző, és aki most ezt nem látja be, az majd befogja X év múlva...

(#26876) kukinyo válasza D@ni88 (#26874) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Ennek ugorj neki még egyszer, valamit nagyon benézel. :)

(#26877) .noxwill

.noxwill
(veterán)

Holnap fog a majom a tengerbe ugrani. Massa megint Alonso előtt van. Most megmutathatja a kis Felipe, most hogy már "nem támogatja" Alonsót, mire megy a tálentumával. :U

All→M8

(#26878) cyberkind válasza .noxwill (#26877) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Tessék :))

(#26879) Švejk válasza .noxwill (#26877) üzenetére

Švejk
(őstag)

Olyan nincs, hogy nem támogatja. Kénytelen támogatni, ha máshogy nem, akkor a fülére szólnak, ha meg még úgysem, akkor a boxkiállásnál megütögetik a fejét, hogy minden rendben-e. És a futam után rögtön búcsút intenek neki.
Épp ezért Alonso elég hamar le fogja előzni, főleg, hogy Alonso gyorsabb a pályán alapvetően.
Egyébként Massa elsütötte már ezt a nem segítek poént, Monza után, Montezemolo pedig gyorsan le is szögezte, hogy bizony, barátom, te segíteni fogsz.

(#26880) shteer válasza .noxwill (#26877) üzenetére

shteer
(félisten)

Lehet tippelni mennyivel mogotte vegez a futam leintesekor :)

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#26881) giigz válasza .noxwill (#26877) üzenetére

giigz
(veterán)

SC... ;]

(#26882) JJános

JJános
(addikt)

Nagyon tetszett a mai időmérő. Singapore villanyfénynél. Massa megint elhagyta Lonzit, azért ez elég jó kis fricska.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#26883) giigz válasza JJános (#26882) üzenetére

giigz
(veterán)

Csak a versenyen se utána érjen be...

(#26884) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Egy 2001-es tesztbaleset miatt vannak visszatérő hátproblémái Räikkönennek

(#26885) IreN!CuS

IreN!CuS
(őstag)

Na látom misem változott amíg nem figyeltem ;] :U

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26886) dragonfx válasza Švejk (#26879) üzenetére

dragonfx
(veterán)

ja sajnos igy van de ez nayg szemétség ám ezt nyíltan csak a ferrari csinálhatja :(
ha mégse véletlenül nem csavarozzák be a 4. kereket....aztán hajrámenjél.... :C
monteszopokánál meg lehet van egy távirányiton piros gombocska és ha mégse akkor véletlen elveszi az olajnyomást a mociból.... ;] ;]

de srácok nyugi a rajtnál el meg lesz oldva..nem hiába hangsulyozta a rinyagép a tiszta oldalon van.véletlen egy rajtáttételt alrébb állitanak massa autojában.

[ Szerkesztve ]

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26887) #51736960 válasza JJános (#26882) üzenetére

(törölt tag)

massa megmutatta mekkora császár, montezemolo biztos bánja már, hogy nem alonsót rúgta ki :)

(#26888) JJános válasza #51736960 (#26887) üzenetére

JJános
(addikt)

Drukkolni fogok Massának! :D A Lotus meg szerződést adhatna a kis brazilnak.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#26889) shteer válasza #51736960 (#26887) üzenetére

shteer
(félisten)

jaja, hátán viszi az egész csapatot.

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#26890) cyberkind válasza shteer (#26889) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ja, 3 éve mindennap, sőt a sérülése alatt is, csak nem tudtunk róla ! :D

(#26891) Peat;) válasza Motion_Blur (#26858) üzenetére

Peat;)
(veterán)

A teljes mezőnyhöz képest nincs domináns pozícióban a Red Bull. Egyesével a csapatokhoz mérve ugyanakkor dominanciáról van szó, amivel tisztában vagy te is. De mondj egy csapatot ami közel van hozzájuk egész évben. Ez már többedik alkalom amikor egy jó eredmény után jössz és ki akarod hozni hogy most nem is volt a legjobb az autó. Hát nem is kell hogy mindig a legjobb legyen, bőven elég az hogy az egyik legjobb, egy jó és tökös pilótának nem kell több. Egy ilyen pályán a 2. kör iszonyú sokat számít. De ezt is tudod...nem értem mi a célod, de valami biztos van. Szerintem unatkozol a Vettel dominancia miatt :DDD

(#26892) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

:)

(#26893) echterion válasza pocokxx (#26818) üzenetére

echterion
(veterán)

Ezúttal Massa vágja oda a gépét? :P

(#26825) dragonfx: Gratulálok, ez aztán a racionális érvelés. :U :C

(#26855) kukinyo: A csapatok és a versenyzők saját bevallása szerint is kb 20% maximum, amit a pilóta hozzá tud tenni a végeredményhez, tehát az állításod túlzó. Nem rossz pilóta ez a Vettel gyerek, de semmivel sem több, mint az a másik három kiemelkedő versenyző, aki még a mezőnyben van.

Eladó Acer Predator GX-792-786N, 2,5 év gari, i7 7820HK, GTX1080, 16GBram, 256GB nvme SSD, doboz, hibátlan

(#26894) Firestormhun válasza Motion_Blur (#26884) üzenetére

Firestormhun
(senior tag)

Azért ez a balesete se volt pite:
[link]

...

(#26895) DS39 válasza giigz (#26875) üzenetére

DS39
(veterán)

pontosan. lehet azt mondani hogy Webber nem ugyanazt kapja, de ezt nem lehet tudni, valószínűbb hogy ua.t kapja, csak nem tud annyit kihozni belőle. (bár ő most már le is szarja szerintem)
de az egész évben látszott hogy Webber egy körön nem tud gyorsabb lenni Vettelnél, a versenyen pedig inkább hátrafelé megy.

(#26893) echterion: ez teljesen így van, de ő szerintem arra reagált hogy a versenyzők 2/3-a VB-t nyerne ezzel a kocsival, ami enyhe túlzás. vannak jó pilóták a mezőnyben, de nagyon kevés van aki ilyen stabilan tudja hozni magát hétről hétre. szóval kb 5-6 ember tudna VB-t nyerni ezzel az autóval a mezőnyből.

[ Szerkesztve ]

(#26896) .noxwill válasza cyberkind (#26892) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Hát ez nem a természetes pozíciója annak a Porschénak :D

All→M8

(#26897) lenox válasza dragonfx (#26866) üzenetére

lenox
(addikt)

Szerintem nem a legfontosabb, hogy hany cim van. Nezd csak meg a statisztikat, a nagy bajnokok tobbszor is megcsinaltak, hogy beultek egy uj autoba, es ott nyertek, de elotte akar evekig kemenyen dolgoztak ott. Vettel is megcsinalta egyszer. Ha megint megcsinalja, hogy nem a legjobb autoba ul, es onnan kemenyen dolgozva megint az elre er, akkor be lehet sorolni a nagy bajnokok koze, de addig nalam eggyel lentebb van, mint pl. Fangio, Lauda, Piquet, Prost, Schumacher. Mondjuk igy sem piskota.

(#26898) Sundesz válasza DS39 (#26895) üzenetére

Sundesz
(őstag)

Ugyanazt kapja mindenki, ez egyértelmű, csak van akinek kevésbé fekszik az autó. Webber 2010-ben egész jó volt, meg 2012 első feléig is Vettel előtt állt, amíg nem jött a nagy frissítés az RB-nél, ami után beindult a Vettel-henger. Meg 2011-ben nagyon nem feküdt Marknak az EBD. De ezzel együtt is jobb persze Vettel.

A Rush után megnéztem a BBC-s Hunt vs. Lauda dokumentumfilmet és rájöttem, hogy régen is olyan volt az F1, mint ma:
- politika volt már akkor is dögivel, Ferrari ott óvott a McLaren ellen, ahol tudott.
- ebből kifolyólag kb. egy futam végeredménye sem volt biztos, ahogy utólag többször is módosítottak a pontálláson.
- nagy esőben a régi pilóták is "sírtak" (bár ma 1000x biztonságosabb minden), pl. Japánban nem akartak rajthoz állni, és a szervezők is tolták 2 órával a rajtot.
- olaszok jól kifütyülték Hunt-ot, amikor kiesett Monzában.
- A Ferrari mindig is csapatérdekeket tartotta szem előtt, Lauda is csak egy pótolható eszköz volt nekik.

Szóval nem is változott olyan sokat az F1, bár az akciókat kiölő, hülye büntetések csak mostanában divatosak.

Hörcsög Powa'

(#26899) kukinyo válasza echterion (#26893) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"tehát az állításod túlzó"
Igen..., talán egy kicsit az.
De semmivel sem túlzóbb mint amit itt a nagy többség állít, hogy csak és kimondottan az autónak köszönheti a sikereit.Ilyen konstans teljesítményt nem tud nyújtani egy középszerű pilóta, bármilyen jó autóval sem.
Ebből az autóból is ki kell hozni a maximumot (persze ha jó az autó akkor könnyebb), ugyan úgy kezelnie kell a műszaki, gumi, stb problémákat mint a többieknek.Nem utolsó sorban az egyik leglasabb kocsiban ül.
Ok hogy a kanyarokban nagyon stabíl az autó, de a hosszabb egyenes szakaszokon veszít a többivel szemben.Tehát nagyon rá kell éreznie az ívekre mert csak így tudja tartani a többit, esetleg még előnyt is szereznie belőle.Ez viszont már az ő feladata amit szerintem nagyon is jól csinál.
Azért annak örülök hogy az itteniek többsége kezdi belátni hogy még sem rosz pilóta ő.
2 éve még mindenki azt szajkózta hogy sz@r pilóta egy rakétában.

(#26900) válasza Sundesz (#26898) üzenetére

(addikt)

Én nyáron olvastam el Bernike önéletrajzi könyvét és nekem is az jött le, hogy régen is pontosan ugyanez ment. Mondjuk nagyon érdekes, mert kb most vagyunk az utolsó éveiben annak, amikor az "első generációs" öregek még itt vannak a sportban, sajnos hamarosan kihalnak és utána biztos picit más lesz az arculat.

De nekem tök érdekes volt, hogy kb a 70-es évek óta, évtizedeken keresztül kavarta a szart Ron Dennis, Frank Williams, Luca di Montezemolo és Bernie + a pályák és az FIA. KB 5-10 éve lejátszották ugyanazt a konfliktust, kb ugyanazokkal az eszközökkel és kb hasonló végeredménnyel. Ami mostanában is ment a Concorde egyezménnyel + konkurens sorozat létrehozásával az az ősidők óta egy az egyben lejátszódik kb 10 évente. A pályák körüli kavarás is kb a 70-es évek óta ugyanabban a mederben folyik, szóval tényleg nincs új a nap alatt.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.