Hirdetés

2019. december 14., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26401) b-type válasza Xirtam (#26400) üzenetére

b-type
(nagyúr)

hüh háát ha nem marad,...az elég nagy pofon.
Egyfelől beismerése annak hogy rossz ötlet, másfelől azóta eltelt időszak alatt változtak a gumik, tehát visszatérni a régi útra sem lesz egyszerű.
Én semmiképpen sem venném le, jövőre sok minden változik, nem hiányzik még egy bizonytalan terület.
...meg sztem nem rossz, hiszen aero-ban nyerhetnének vele, a McLaren sem véletlenül tért át....csak valamiért nem fizet, nem hoz előnyt...talán a jelenlegi gumikkal nem jön ki az előny...nem tudom, de inkább ezt fejteném meg, mint levenném. :(

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#26402) Motion_Blur válasza b-type (#26399) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Az új motorkarakterisztika (főleg a nyomaték miatt) is sokat fog nyomni a latba szerintem.

Hakkinen nyilatkozta pár napja hogy szerinte Kimi stílusának jobban fog feküdni a turbó mint Alonsonak. Persze nyilván hazabeszél :B

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26403) X3B6O0X

X3B6O0X
(aktív tag)

Egyébként érdekes kérdés, hogy vajon a nagyobb nyomaték és kisebb leszorítóerő miatti nagyobb kipörgési hajlam az agresszív, vagy a finom vezetési stílusú pilótáknak kedvez majd, én a pénzem az utóbbiakra tenném.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#26404) DS39 válasza [CS]Blade2 (#26388) üzenetére

DS39
(veterán)

ez nem pontos így, mert csak pénteken voltak lassúak (328-329), szombaton az kvalin már 336 volt a végsebességük.

pénteki speed vs. szombati speed

szóval az átállítás péntekről szombatra történt.
(ennek köszönhető hogy ilyen sima lett a kvali)

[ Szerkesztve ]

(#26405) JColee válasza DS39 (#26404) üzenetére

JColee
(őstag)

Emiatt tudott Webbo előzni. Kvalin nem számít annyit a top speed.

(#26406) venember83 válasza X3B6O0X (#26403) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Nagyban gumifüggő, ha a gumi jól tolerálja, akkor akár agresszíven is lehet majd vezetni. Ha nem, akkor kénytelenek lesznek finomkodni a srácok.

(#26407) Male válasza DS39 (#26404) üzenetére

Male
(veterán)

Nem úgy van a szabály, hogy az áttételek nem módosíthatóak az időmérő és a futam között? (pontosabban ha módosítanak, akkor a boxból kell indulni)

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu - Befektetés: https://alpari.com/en/invest/pamm/423018/ és https://alpari.com/en/invest/pamm/455620/

(#26408) Motion_Blur válasza Male (#26407) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

De. Ezért módosították őket az időmérőre :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26409) Zso2 válasza venember83 (#26406) üzenetére

Zso2
(őstag)

Jó lenne,ha kicsit visszakeményítenék a gumikat.(max 1-2 kiállások lennének,mint régebben,de viszont nem sajnálnák és tolnák,mint állat) Nagy baromság ez a gumispóroló tempós F1.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#26410) Male válasza Motion_Blur (#26408) üzenetére

Male
(veterán)

Ááááááááh.... ok :B

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu - Befektetés: https://alpari.com/en/invest/pamm/423018/ és https://alpari.com/en/invest/pamm/455620/

(#26411) TOM-202 válasza Zso2 (#26409) üzenetére

TOM-202
(senior tag)

Tényleg jó lenne ha egy kicsit tartósabb gumik lennének, de olvastam korábban hogy mostanra már nem a gumikopással van a gond hanem hogy csak egy szűk tartományban működnek az FIA kérésére. Vagy nem lehet őket eléggé felmelegíteni hogy rendesen tapadjon, vagy túlmelegszik és morzsolódik. Az utóbbi a látványos mivel szemmel láthatóan tele van a pálya széle gazdagon beterítve gumitörmelékkel a versenyek végére. Bár talán már nem olyan vészes a helyzet mint korábban volt.

(#26412) JColee válasza Zso2 (#26409) üzenetére

JColee
(őstag)

Milyen különbséget vársz a mostani helyzethet képest, ha "tolnák mint állat"? Mert szerintem csak vonatozás lenne akkor is. Legutóbbi futam is dögunalom volt.

(#26413) rocket

rocket
(nagyúr)

Raikkonen Ferrarihoz igazolasananak legnagyobb nyertese Vettel lehet, igy mar a Ferrarinal se lesz az elsoszamu pilota mellett egy vizhordo, igy egymas elol fogja elvenni a pontokat Raikkonen es Alonso :)

Red-Bull maradt az egyetlen VB cimre eselyes csapat ahol a jol bevallt klasszikus 1 emberes felallas marad jovore is, es Ricciardo vizhordot fog jatszani.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#26414) TESCO-Zsömle válasza rocket (#26413) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Legnagyobb vesztese pedig a RedBull, akiktől ellopják a konstruktőrit.

(#26415) rocket válasza TESCO-Zsömle (#26414) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Egyeni VB cim sokkal nagyobb prioritassal bir mint a konstruktori.

(#26416) TOM-202 válasza TESCO-Zsömle (#26414) üzenetére

TOM-202
(senior tag)

Úgy legyen! :K

@#26415 rocket: Az igaz, csak a pénzt az év végén a konstruktőri szereplés alapján osztják szét. A győztes csapat évről évre bankot robbant azzal hogy "csupán" megnyerte az adott szezont.

[ Szerkesztve ]

(#26417) McCartman válasza TESCO-Zsömle (#26414) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Nem eszik azt olyan forrón.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#26418) vlevi válasza venember83 (#26406) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

" kénytelenek lesznek finomkodni"
Sajnos már idén is elég sokszor erről szólt a futam. Valahol az sem volt jó, ahogy a Bridgestone gumik a teljes futamot lazán kibírták, és a kötelező kerékcserét oda időzítették, ahova a taktika szempontjából jó volt (akár az utolsó körre), de a mostani sem az igazi, hogy egy nagyobb gázfröccs, vagy megcsúszás azzal jár, hogy kuka a gumi.
Azelőtt azért volt más ez a dolog, mert a gumigyártó (motor, váltó, kasztni, minden) az adott kor technológiai csúcsát adta, és mentek az akkor elérhető legjobb gumikkal (amik persze közel sem voltak olyan jók, mint a modern gumik), most viszont minden alkatrész olyan mesterkélten kordában tartott keretek között mozog, ami egy kicsit keserű mellékízt ad az egésznek.
Nem tudom, ezen a jövő évi motorok mennyit fognak változtatni. Az biztos, hogy nem jönnek vissza a 80-as évekbeli turbók, de a más motorkarakterisztika az első néhány futamon biztos megkavarja a sorrendet. Aztán viszont nagyon gyorsan hozzászoknak majd ehhez a mérnökök és a versenyzők is.

"Egyeni VB cim sokkal nagyobb prioritassal bir mint a konstruktori."
Nekünk, nézőknek.

[ Szerkesztve ]

(#26419) cyberkind válasza rocket (#26413) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Vagy nem, és mind2 cím átrepül a Ferkához ! :K

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#26420) TESCO-Zsömle válasza rocket (#26415) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

A Ferrarinál nem... :B

Alonso-t rendre utasították, hogy a csapat érdekei fontosabbak, mint az ő egyéni érdekei. Márpedig csapat kontra pilóta kontextusban ez egyértelműen konstruktőri versus egyéni VB-címet jelent.

Kimi szerződtetésének is csak ez az egy logikus oka, hisz az egyénit Alonso egymaga is össze tudja hozni, ha aláteszik az arra alkalmas vasat. Ezt az utóbbi években bőven bizonyította.

[ Szerkesztve ]

(#26421) rocket válasza TESCO-Zsömle (#26420) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Ne viccelj mar, ha igy lenne nem lettek volna evekig Irvine, Barichello, Massa szintu pilotak a Ferrarinal.
Ev vegen erdemes vegig nezni (foleg szoros allasnal), hogy kitol hany pontot vett el az egyenrangu csapattarsa.
McLaren rengetegszer bukta az egyeni cimet amiatt amit most a Ferrari bevallalt, es ezzel csak Vettelnek tesznek jot, megkonyebben fogja megnyerni az 5. VB cimet :)

Nem veletlen, hogy valojaban szoba se kerult Raikkonen neve a Red-Bullnal, mind-mind az errol szolo tortenet kitalacio volt, a Red-Bull es Vettel elvezte, hogy miket ki nem talalt a media, mert ugye ezzel ugytunik a kivulallok szamara, hogy Vettelnek mind1 lett volna kilesz a csapattarsa, dehat valojaban sose ment volna bele Raikkonen szerzodtetesebe (miert is tette volna? minden pilota alma egy olyan csapat ahol mindenben es mindenkor prioritast elvez), es mivel lathatoan ra epul a csapat, igy a szava sokat szamit.

[ Szerkesztve ]

(#26422) TESCO-Zsömle válasza rocket (#26421) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Először is válasszuk ketté a Schumacher (-Todt-Brawn) érát és azt a valamit, ami utána jött. A Schumacher-éra taposta a jövőt valamennyi csapatnak. A modern csapatműködésnek. Ennek végeztével a Ferrari 180°-os fordulatot vett, és fejest ugrott a 80-as évekbe, ahol a csapat feje a fűnök, mindenki más meg csak alkalmazott és nincsenek beleszólásuk a dolgokba.

Irvine, Barichello tökéletes másodhegedűs volt, hozta, ami kellett a csapatVB-hez. Massa a balesete előtt szintén. Massát a balesete óta a jóindulat, Nicolas Todt és Stefano Domenicali tartja a Ferrarinál. Bármily szívtelen, a Schumacher-érában ez elképzelhetetlen lett volna, hogy éveken keresztül azért bukják a konstruktőrit, mert a második pilóta nem tud.

(#26423) pepe091 válasza rocket (#26421) üzenetére

pepe091
(MODERÁTOR)

Majd írd már meg a jövő heti lottó számokat is, ha ennyire tudsz mindent. :U

(#26424) hermanyi válasza cyberkind (#26419) üzenetére

hermanyi
(őstag)

Á Massa megy a Lotushoz és jövőre az új szabályrendszerrel és az új autókkal a Lotus megnyeri az egyénit és a csapatot is . Kimi és a Ferrari meg föbelövi magát :DDD

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#26425) AMD Power válasza hermanyi (#26424) üzenetére

AMD Power
(titán)

Jövőre a nagy favorit a Mercedes. ;)

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#26426) Xirtam válasza AMD Power (#26425) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Loto számok? :R

(#26427) hermanyi válasza AMD Power (#26425) üzenetére

hermanyi
(őstag)

Merci lotus csatát várok én is .

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#26428) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

"A finn MTV3-nál dolgozó Oskari Saari szerint, az egyik legfontosabb tényező a Räikkönen-Ferrari 'házasság' létrejöttében az volt, miszerint egy privát találkozó keretein belül Di Montezemolo személyesen(!) kért bocsánatot Kimitől a múltban történtekért, majd üdvözölte a visszatérő bajnokot."

(#26429) D@ni88 válasza Motion_Blur (#26428) üzenetére

D@ni88
(addikt)

:DDD
Ez szerintem kamu azért, Monti nem az az alázkodós típus...

(#26430) Motion_Blur válasza D@ni88 (#26429) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Áhh, absz. hihető :D

(#26431) DopeBob válasza D@ni88 (#26429) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Lehet, hogy kiábrándultak Alonsobol (nem a teljesítménye, inkább a viselkedése miatt), más elérhető top pilóta meg nem volt...

MZ/X

(#26432) Pompi válasza Motion_Blur (#26428) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Függetlenül attól, hogy most Montival volt-e ez a találkozó vagy sem, azért elég nagy blama (sok szempontból) szerintem a Ferrarinak, hogy visszahívták Kimit. Szóval valamit biztos tudnak, hogy ezt mégis bevállalták.
Kíváncsi vagyok a jövő évre nagyon :)
Túl sok ez a majd egymástól rabolnak el pontokat megnyilvánulás, bízom benne, hogy azért tudják a csapatnál, hogy mit csinálnak (persze simán lehet az elmúlt évek alapján, hogy nem :DDD ).

Az idei év viszont már kuka számomra szinte. VB gyakorlatilag eldőlt, Kimi szurkolóként pedig szerintem nem sokat várhatok már, a Lotus is megrekedt, nyilván nem is költenek már rá, a viszonya a csapattal kérdéses, hogy milyen már az elszerződés fényében (lásd pl. a nyulas képet). De ne legyen igazam.

...

(#26433) Motion_Blur válasza Pompi (#26432) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Jah... Vettel az elmúlt 6 futamból 4-et megnyert, Silverstoneban az élről esett ki, egyedül a Hungaroringen nem tudott erőből az élre kerülni. És még csak most jön a Szingapúr, Japán, Dél-Korea, India négyes, amit tavaly úgy húzott be hogy előtte 13 futamból csak egyet tudott megnyerni.

(#26434) orion1025 válasza Pompi (#26432) üzenetére

orion1025
(őstag)

Ez eddig sem volt kérdéses, hogy tiszta Fetül játszma lesz, csak így meg pláne oda lesz neki ajándékozva.Még Hamilton kicsit gyötörheti, bár ha leállnak a fejlesztésekkel, akkor az utolsó futamok egyértelmű RB győzelmeket fognak hozni.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#26435) DopeBob

DopeBob
(addikt)

A Lotus jogelődeire is utalva Boullier hozzátette: "Versenyzett nálunk (Michael) Schumacher, (Fernando) Alonso és Räikkönen. Biztosra veszem, hogy hamarosan újabb bajnokokkal bővül a lista."

Na, lesz még valami meglepi? :DDD

MZ/X

(#26436) orion1025 válasza DopeBob (#26435) üzenetére

orion1025
(őstag)

Karthikeyan? :DDD

(#26437) Pompi válasza DopeBob (#26435) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Persze. Boullier bizakodik. Ez egy tipikus diplomatikus megnyilvnulás volt, így kell korrektül kommentálni egy exvb távozását. Nem mondhatja azt, hogy vazze leszállóágban van a a csapat, nem tudtunk semmivel sem megtartani egy exvb-t és valószínüleg nem lesz soha hasonló pilótánk :U

...

(#26438) venember83 válasza DopeBob (#26435) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Persze, elengedték Kimit, de majd magukhoz csábítják... Nem is tudom, hogy kit, mert mindegyik világbajnoknak élő szerződése van. :U

(#26439) orion1025 válasza venember83 (#26438) üzenetére

orion1025
(őstag)

Az a hamarosan lehet akár a 2015-s szezon is.....

(#26440) TESCO-Zsömle válasza orion1025 (#26439) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Vagy lehet akár Grosjean vagy akárki más is, elvégre Alonso és Schumi se volt VB, amikor odakerült...

sz: Bár tény, hogy amit a vén Mihály kezdőként művelt, az még mai mércével mérve is brutális. Nem is tudom Hamiltonon kívül van-e a mai mezőnyben olyan pilóta, aki mérhető ahhoz a kezdethez. Persze ehhez az is hozzátartozik, hogy manapság már nem szokás csak úgy bedobálni újoncokat a mély vízbe...

[ Szerkesztve ]

(#26441) IreN!CuS válasza Motion_Blur (#26433) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Ahogy előle is kiestek Silverstoneban....

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#26442) orion1025 válasza TESCO-Zsömle (#26440) üzenetére

orion1025
(őstag)

Sokan fikázzák Fetült is, de nem egy rossz pilóta, elég megnézni pár belső kamerás felvételt.Igazából most kezd kinőni a taknyos korból, régen nem véletlenül nem villantott akkorát a TR-nél.Megnézném egy gyengébb autóban (Ferrari akár), hogy mit tudna felmutatni.

(#26443) DS39 válasza rocket (#26415) üzenetére

DS39
(veterán)

igen, Vettelnek, Alonsonak, Hamiltonnak :)
a csapatnak a konstruktőri a legfontosabb.

de nyilván a kettő valahol együtt jár, nyilván ha az egyik versenyző nagyon peches vagy béna, mint Massa, az komoly hátrány. Ricciardo az első 3 futam után szerintem pont olyan stabilan fogja hozni a pontokat ahogy azt Webbertől elvárták, sőt, benne még ég a tűz, ami az öreg ausztrálról már nem igazán mondható el.

(#26444) TESCO-Zsömle válasza orion1025 (#26442) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ahogy én is. Tuti, hogy a jelenlegi pilótapáros végeztével le fogják igazolni. Jó tapasztalataik vannak német pilótával a közelmúltból...

A másik "ász", aki -szerintem- már bizonyított a pályán, Hamilton. De ő -szerintem- addig nem hagyja ott a germánokat, míg a gyár tolja a szekeret. Márpedig nagyon tolják. Az eddigiek alapján jövőre egyértelműen VB-esélyesek.

Rosberg meg jó pilóta, nagyon jó, ez látszik is, nem hoz szégyent apja nevére, mint anno a kis Piquet, de Hamilton mellett már nem csillog olyan fényesen. Vannak jó versenyei, de ha a kis Lajos odateszi magát, akkor bizony tizedeket nyel már időmérőn is...

(#26445) orion1025 válasza TESCO-Zsömle (#26444) üzenetére

orion1025
(őstag)

Nálam eddig sem volt kétséges, hogy Rosberg mögött csak név van, azok a bizonyos tizedek már nem...Egyértelmű volt, hogy Hamilton nagyobbat fog robbantani, csak őt meg lehet "tönkreteszi" a laza életvitel.

(#26446) TESCO-Zsömle válasza orion1025 (#26445) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ellenkezőleg, én azt mondom Rosbergnek nincs miért szégyenkeznie, ellenben a kis Piquet-vel. A teljesítménye bőven vállalható, hasonló körülmények közt pedig valószínűleg sokkal markánsabb VB-győzelmet produkálhatott volna, mint anno Button.

(#26447) orion1025 válasza TESCO-Zsömle (#26446) üzenetére

orion1025
(őstag)

Nem is azt mondtam, hogy egy kalap kaka az egész ember, csak nagy volt az arc Sumi mellett is már.Egész jól tartják a másik tempóját, de ennyi erővel ott a Sutil - Di Recska páros, ők sokkal közelebb állnak egymáshoz idők tekintetében.Hamilton tipikusan az az ember, akiben ott van az a plusz, mint Alonsoban.Igaz belőle már kezd elhalni, bár nem csodálom ennyi év kudarca után...

(#26448) TESCO-Zsömle válasza orion1025 (#26447) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Schumitól mindenki azt várta, hogy beül a kocsiba és csettintésre VB lesz. Erre sem Ő, sem a kocsi nem állt készen. Ugyanakkor 40 felett járva suhanc kis sihedereket oktatott a pályán. Félelmetes volt a többiekhez mérve látni a rutinját, ahogy átfűzte magát egy kör alatt néha 8-10 emberen.

(#26449) orion1025 válasza TESCO-Zsömle (#26448) üzenetére

orion1025
(őstag)

Azért az Alonso - Monaco utolsó kanyar alázás sem volt egyszerű pillanat....Megnézném a jelenlegi Merciben mit tudna alkotni.Egy futamgyőzelem kijárt volna neki....

(#26450) TESCO-Zsömle válasza orion1025 (#26449) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Szerintem utolsó évében is simán tudott volna alkotni, ha nem esett volna ki a versenyek felén ilyen-olyan okokból.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.