Hirdetés

2019. december 15., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26201) McCartman válasza #51736960 (#26200) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Konstruktőri VB cím.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#26202) shteer válasza #51736960 (#26200) üzenetére

shteer
(félisten)

Csapatvb cim

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#26203) DopeBob válasza #51736960 (#26200) üzenetére

DopeBob
(addikt)

mint pl a konstruktőri VB cím?

MZ/X

(#26204) deatom

deatom
(tag)

Szerintem nem biztos, hogy jó ötlet Kimit meg Alonsót egymás mellé rakni. Két olyan pilóta, akik inkább f1-es karrierjük vége felé járnak ( 33 és 32 évesek), mind2 akar még 1-2 vb címet, ezért a csapatmunka véleményem szerint kivitelezhetetlen... :)

(#26205) #51736960

(törölt tag)

többen írtátok, hogy konstruktőri vb cím, amiben igazatok is van, de így az egymástól elrabolt pontok miatt elbukják az egyénit, ami azért értékesebb szerintem...
(hacsak nem építenek egy nagyon jó kocsit, amivel behozzák a pilótáikat 1-2-be)

szerk: számomra egy nagyon elhibázott döntésnek tűnik az egész, láttunk már régen (és nem is olyan régen) cifra dolgokat a 2 dudás 1 csárda felállásból.

[ Szerkesztve ]

(#26206) Motion_Blur válasza #51736960 (#26205) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Vagy ölik egymást a TOP10-ért mert annyira sz*r motort épít a Ferrari :D

mod: mekkora lenne ha bejelentenék Massa szerződéshosszabbítását :U :DDD

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26207) shteer válasza #51736960 (#26205) üzenetére

shteer
(félisten)

Szerinted ertekesebb, a ferrari szerint nem. Melyik szamit? ;]

(#26208) McCartman

McCartman
(senior tag)

Örülök, hogy ilyen nagy az egyetértés. :D :DDD

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#26209) Qorthral válasza #51736960 (#26205) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Tévhit, hogy feltétlen rosszat tesz az egyéni cím esélyeinek a két jó pilóta. Ugyanis nem csak egymástól tudnak elvenni pontokat, hanem a riválisoktól is. Lásd pl tavaly (vagy 2010-ben) egy Massánál valamivel erősebb csapattárssal Alonso valószínűleg VB lett volna. Persze ez az egész visszaüthet, főleg ha még év végén sem hajlandóak egymást támogatni (illetve a rosszabbul álló a jobban állót), de szvsz nem ez a helyzet: Kimi már korábbi Ferraris évei során is volt, hogy teljes mellszélességgel beállt Massa mögé, Alonso pedig fejlődött 2007 (meg pláne 2004) óta ilyen téren (is) szvsz. Eleve a 2007-es gondok főleg abból adódtak, hogy ott fixnek látszott év előtt a leosztás, VB az újonc ellen és ALO garantáltnak vette az elsőszámú szerepet. Itt most erről nem lesz szó, ezért máshogy is áll majd hozzá. De majd meglátjuk.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#26210) #51736960 válasza Motion_Blur (#26206) üzenetére

(törölt tag)

én elégedett lennék, ha látnám lonzit és kimit csatázni ugyanolyan autókban, még az sem érdekelne, hányadik helyen.
amúgy mindkettejüket szeretem, de véleményem szerint alonso jobb lenne egy hajszállal.

#26209: közben én is számolgattam, és igazad van abban, amit írtál, de rizikós azért :)

[ Szerkesztve ]

(#26211) Qorthral válasza #51736960 (#26210) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Szerintem a mezőny két legjobb versenyintelligenciájú pilótája Kimi és Alonso. Nagyon érdekes párharc lesz/lenne. Kvalin egyikük sem annyira kiemelkedő (Vettel/Hami biztos jobb), talán Alo egy hajszállal jobb. Lehet ez is fog dönteni + az, hogy Kiminek "új" lesz az autó és a csapat. De simán benne van, hogy Kimi kerekedik felül, vagy az, hogy évről-évre változik az erősorrend.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#26212) TESCO-Zsömle válasza #51736960 (#26210) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Konkrétan csatázni szerintem nem fogod látni őket, mert a pályán a lassabbiknak valószínűleg menni fog az ukáz, hogy tipli a csapattárs elől. Még meg is húzatják szélárnyékkal.

Az ilyen csatákkal többet veszítenének, mintha csak simán hol az egyikük, hol a másikuk szerepelne jobban.

Qorthral: Ne feledd, hogy jövőre sok minden új lesz, a csapatnak is. Az új szabályok legyalulják az erősorrendet.

[ Szerkesztve ]

(#26213) Thrawn válasza #51736960 (#26200) üzenetére

Thrawn
(félisten)

Megmutatja a spanyolnak hogyan kell Ferrarival VB-t nyerni ;]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł DIV: Blessed Mother! Save us! łłł

(#26214) SzalaiG

SzalaiG
(addikt)

De mi lesz a Lotus-al? :U

Kubica?

(#26215) DopeBob válasza SzalaiG (#26214) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Ha van eszük, akkor lecsapnak Hülkenbergre...

Ha csak a Ferrari nem a Kimi-Külkenberg párost jelenti be, és Alonso meg megy a Lotushoz :D

MZ/X

(#26216) Thrawn válasza SzalaiG (#26214) üzenetére

Thrawn
(félisten)

Oda megy Alonso, összeáll a régi Alo-Flavio-Renault trió :K

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł DIV: Blessed Mother! Save us! łłł

(#26217) Qorthral

Qorthral
(őstag)

Tom Wilkinson ‏@TomWilkinsonF1:

The Ferrari announcement will come from the Frankfurt Motorshow. Kimi Raikkonen expected to be announced as a 2014 driver.

(#26218) McCartman válasza #51736960 (#26205) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Ennek a húzásnak, hogy pont Kimit ültetik be a spanyol mellé akit élő szerződéssel rúgtak ki, hogy helyet csináljanak neki van egy erős üzenete, hogy Alonso nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

(#26219) Qru válasza McCartman (#26218) üzenetére

Qru
(MODERÁTOR)

Pedig nem Alonso-n bukott el a dolog, folyamatosan erőn felül teljesít. Ha jó/jobb kocsit tolnának alá szalagon hozná a vb címeket mint Seb.

(#26220) shteer válasza McCartman (#26218) üzenetére

shteer
(félisten)

Alo nem valtotta be, es ezert kuldik el massat :K

(#26221) TESCO-Zsömle válasza shteer (#26220) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

:DDD :C

(#26222) D@ni88 válasza McCartman (#26218) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Én még azt is el tudom képzelni, hogy Kimi bepróbálkozott volna Petrovnál Abu Dhabi, ha Alonso helyében lett volna. Mivel ha összejön akkor VB, ha nem és összetöri akkor meg úgy is mind1 alapon ;]

Nagyon várom hogy Kimi visszamenjen, és remélhetőleg normális kocsit kapnak és győzzön a jobb :))

"Kimi is faster than you"

[ Szerkesztve ]

(#26223) #51736960 válasza McCartman (#26218) üzenetére

(törölt tag)

hát igen, de kimit se véletlenül rúgták ki, teljesen demotivált volt a végére, mint ahogy alonso is kezdi elveszíteni a türelmét lassan.
a ferrari rájöhetne, hogy nem a versenyzőivel van a baj, hanem inkább domenicali-t kellene már kirúgni, meg meg a többi tehetségtelen olasz szakembert, akikkel a brawn utáni erában töltötték fel a csapatot...

[ Szerkesztve ]

(#26224) b-type válasza McCartman (#26218) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Na az az üzenet szép lenne :D
Akkor küldjék el ha merik...szvsz lenne is lejtő.

Sztem pont azért kell ez a lépés, hogy felrázzák a csapatot, és persze nagyobb eséllyel indulnak a csapatcímért is. Legalább azt meg kell szerezni.
Valamit már csinálni kell, ha Massa marad akkor meg is érdemlik, Kimi az elérhető legstabilabb versenyző aki gyors is, igaz jó sokba kerül, de a Ferrari-nál ez nem akkora gond.
..éspassz, jó lépés.
De erre nem Alonso miatt volt szükség, Kimi VB címénél nem sok gyengébb van, annál Alonso minden évben jobban teljesített.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#26225) McCartman válasza Qru (#26219) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Igen, de akkor is van egy ilyen felhangja.

@shteer: Alo nem valtotta be, es ezert kuldik el massat és ezért nem foglalkoznak a véleményével és igazolnak mellé top pilótát. Így pontos.

@b-type: Szerintem is jó lépés, de annak is oka van, hogy nem egy élből másodpilótának szánt versenyzőt szerződtetnek. Csapatérdek =/= Alonso érdeke, ahogy volt is ebből már sajtó nyilvánossága előtti szóváltás az utóbbi időben.

[ Szerkesztve ]

(#26226) Qorthral válasza McCartman (#26218) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Sőt, lehet, hogy ki is teszik Alonsot, mert olyan borzasztóan teljesít. :P Ezzel az autóval, amivel Massa 6.-7. helyeket gyűjt a pontversenyben 150-250 pont hátránnyal Vettelhez képest, simán nyerni kellett volna a VB-ket. Összeállhat a régi Massa + Kimi aranycsapat. ;]

(#26227) Ba cy lus válasza #51736960 (#26200) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Minden attól függ, milyen az erősorrend. Ha ugyanaz lesz, mint idén, akkor ugyebár csak nyerhetnek vele a konstruktőri VB miatt. Egyéniben úgyis esélytelenek "egyemberes" csapattal is ilyen gyorsaságbeli különbség mellett. Én személy szerint egyedül akkor látom a csapatsorrend igazi értelmét, ha két vagy több élcsapat van, akik kb. hasonló szintet képviselnek összességében (2007 nagyjából ilyen volt a Ferrari és McLaren között vagy 2000). Ha dominálnak, mint ahogy 2004-ben például a Ferrari, akkor is tökmindegy, hogy egy vagy két emberre építenek, mindenképp nyer az egyik pilóta.
Személy szerint nem látok rá sok esélyt, hogy jövőre kiegyenlített erőviszonyok legyenek az élen, szerintem valaki megint durván el fog húzni a többiektől, így szerintem jó döntés a két első számú pilóta alkalmazása.

(#26228) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Scuderia Ferrari ‏@lnsideFerrari 6p
Here we go. On air. Important announcements are coming.

fake

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26229) Ba cy lus válasza b-type (#26224) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Minden évben? Na ne. :DDD

(#26230) cyberkind válasza Motion_Blur (#26228) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Most akkor mégis Felipe marad ? :U ( ;] )

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#26231) McCartman válasza Qorthral (#26226) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Nem mondtam, hogy rosszul teljesít csak azt, hogy nem jönnek az elvárt sikerek. Változtatni kell és szemmel láthatóan nem Alonso szava a döntő.

(#26232) McCartman válasza D@ni88 (#26222) üzenetére

McCartman
(senior tag)

:D

(#26233) Malachi válasza McCartman (#26232) üzenetére

Malachi
(addikt)

ez tavaly Brazília, ugye?

még most is rossz rágondolni. :(

(#26234) b-type válasza Ba cy lus (#26229) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Minden évben.
Nagyon kemény ám a Red Bull henger, Alonso-nak nincs könnyű dolga, 2007-ben volt a McLaren meg a Ferrari. pont. Ezek ketten nyertek futamokat, semmi más csapat.
A McLaren-t megbüntették, ....mindenki ismeri a történetet.

Azóta egy kicsit bonyolódott, ugye itt a Red Bull, mint uralkodó bajnokcsapat 4 éve.
De ott maradt a McLaren is, ezévig Hamilton-nal. ..és megjelent a Mercedes.

2007: 2 csapat tudott nyerni
2012: 6(!)...és kis híja hogy nem 8

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#26235) TESCO-Zsömle válasza McCartman (#26231) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ezzel az a baj, hogy -szintén szemmel láthatóan- nem is Alonso teljesítményén múlik, hogy nem jönnek az eredmények...

Mind látjuk, hogy változtatni kell, páran azt is tisztán látjuk, hogy min, de...

(#26236) McCartman válasza TESCO-Zsömle (#26235) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Látod, mégis itt kezdik. Arra céloztam, hogy ez bizonyos szempontból a bizalomvesztés jele.
Amint megtörténik a bejelentés megszűnik a vörösöknél tradicionális és a spanyol által elvárt alá-fölérendeltségi viszony, szokniuk kell.

[ Szerkesztve ]

(#26237) TESCO-Zsömle válasza McCartman (#26236) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

A tradicionális viszony nem hiszem, hogy megváltozna. Elég sokat hangoztatják, hogy "A pilóta csak egy alkalmazott bla bla bla..." "Nincs beleszólása a csapatba bla, bla, bla..."

(#26238) McCartman válasza TESCO-Zsömle (#26237) üzenetére

McCartman
(senior tag)

A pilótapáros tekintetében tradicionális viszony.

(#26239) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Akkor a mai bejelentésről ennyit...

(#26240) McCartman válasza Motion_Blur (#26239) üzenetére

McCartman
(senior tag)

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#26241) Pompi válasza Motion_Blur (#26239) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

Igen, nagyon úgy néz ki, hogy a 458 Speciale volt a mai téma, csak sokan ráugrottak a Ferrari bejelentés hírére és belevízionálták Kimi bejelentését...

...

(#26242) pepe091 válasza Pompi (#26241) üzenetére

pepe091
(MODERÁTOR)

Gyönyörű. :Y :K

(#26243) dragonfx válasza DopeBob (#26215) üzenetére

dragonfx
(veterán)

hehe az kemény lenne. :C

"Ha valami túl szép, hogy igaz legyen, akkor az valószínűleg nem is igaz"--Logout 2014

(#26244) hermanyi

hermanyi
(őstag)

Én a helyükben meg elővenném a tarsolyból Kamui Kobayashi-t. Úgy is Ferrari csapattag van F1 es múltja ami szerintem nem is volt rossz . Fiatal ügyes látnék benne fantáziát.

Aláírás (nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik)

(#26245) Ba cy lus válasza b-type (#26234) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Szerintem például 2008-ban vagy 2009-ben semmivel nem tett le többet az asztalra Alonso, mint Kimi 2007-ben. Persze nyilván nem volt hozzá megfelelő autója, de ez nem lehet igazi mentség.

(#26246) prmcsk

prmcsk
(addikt)

Ez a vébé már rég eldőlt, de pár ezer hsz.-t még elolvasok majd a jövőben tőletek, a "nagy izgiről"... :DDD

Tényleg nem vettétek még mindig észre, hogy a RBR a szezon eleje óta csak szórakozik mindenkivel, mert akkora hardver előnyük van ? Rájuk van szólva, hogy csak annyit autózzanak ki ebből, amennyi még nem demoralizálja a F1. cirkuszt és ne legyen túl korán lefutott a szezon. Az "üldözők" meg higgyék el, hogy van sanszuk.

Meg ezek az átigazolási kívánságok...Ez megy hónapok óta, mintha számítana az itteni vélemény miközben egyértelmű, hogy vettel mellé nem kell erős ember, mert a csapat önmagát szúrná tökön. A "jóindulatúak" alfonz mellé zsótikákat tennének, bár maszat már erősen erre a szintre hajaz. Értem én, hogy üzlet a F1., de már két éve kérdeztem, hogy masszát vajon ki dugja a prominensek közül, hogy még ott lehet ahol... ?

Kimi habitusa, lazasága kiválóan eladható, még nekem is bejön. Jó sofőr, de igazából, ebből profitál. Komolyan és mindig megkönnyezem szegényt, mikor felidézitek, hogy a ferka mennyire kicseszett vele anno, hogy sok milliós bánatpénzt fizetett neki, ha nem versenyez. Ő meg jót röhögött rajtuk és rajtunk.Ja és hogy VB. ?
Igen, olyan, mint button, vilnöv és majdnem maszat...Ennyi.

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#26247) TESCO-Zsömle válasza prmcsk (#26246) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Vagy épp Hamilton. Mert azt azért ne felejtsd el, hogy Hamilton pont annyira VB, mint amennyire "maszat" nem az.

[ Szerkesztve ]

(#26248) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Adam Cooper's F1 Blog - Analysis: Kimi Raikkonen and Ferrari

(#26249) JColee

JColee
(őstag)

Vótmá?
Di Resta crash [gif].

(#26250) Ba cy lus válasza prmcsk (#26246) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Kimi 2003-ban is kis híján VB lett azzal az autóval, ami sehol nem volt a Ferrarihoz képest, és 2005-ben sem rajta múlt. Jó lenne végre észre venni, hogy nem csak 2007 óta van az F1-ben. :N
Nyilván egész véletlen került ő a McLarenhez Mika helyére első f1-es évadja után. Miközben akkor még szart sem tudtunk Kimiről. És már a Ferrari is szimatolt körülötte egész véletlen. Eladható, az tény, de nagyon nem Villeneuve-kategória, legfeljebb csak a hozzá nem értők számára. Button szintén nem lehet Villeneuve-kategória, hisz több pontot gyűjtött Lewisnál, amíg egy csapatnál versenyeztek. Mert valaki nem látványos a pályán, nem idiótázza le a csapatát, nem nyafog, amiért a szemébe villog a csúnya Vettel, még nem lesz rosszabb pilóta. :N

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.