Hirdetés

2019. december 6., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#26051) JJános válasza St3ven (#26049) üzenetére

JJános
(addikt)

Kimi helyében nem mennék a Ferrarihoz, viszont jó pénz és viszonylag jó autó.(lehet)
De akkor Lonzi menjen az RBR-hez, Lotus-hoz, vagy ahova tud menni.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#26052) veze válasza JJános (#26051) üzenetére

veze
(őstag)

RBN nél is másodpilota lehet.. van nekik saját, majdnem 4x Vb pilotájuk.
Kimiről elképzelhetetlen hogy csicskázzon Alonsonak, bár Alonso átveheti Masa szerepét, volt eddig pár éve első számunak lenni, de nem jött össze

!!! ....édesnemes és csípős őrölt szegedi paprika termelőtől ..

(#26053) Alexios válasza veze (#26052) üzenetére

Alexios
(addikt)

Mert kimiről elképzelhetetlen, de alonsot úgy ismertük meg, hogy hajlandó lenne 2. számú pilóta lenni, hogyne..

(#26054) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Szinte biztos, Räikkönen visszatér a Ferrarihoz

Én ezt még mindig tudom elképzelni :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26055) cyberkind válasza Motion_Blur (#26054) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ez egy csoda lenne, jesszus de örülnék ennek ! :))

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#26056) giigz válasza Motion_Blur (#26054) üzenetére

giigz
(veterán)

Bárcsak így lenne, hihetetlen boldog lennék egy Raikkonen Massa párossal :)

(#26057) cyberkind válasza giigz (#26056) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ez jó nagy hülyeség, már megbocsáss ! :)
Massa helyett még Sato is jobb lenne, pedig ő még egy jelenség !

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#26058) kukinyo válasza giigz (#26056) üzenetére

kukinyo
(addikt)

+1 :)

(#26059) JJános válasza veze (#26052) üzenetére

JJános
(addikt)

Ha Kimi Ferrarihoz megy, amit nem tudok elképzelni, akkor Lonzi nem marad. Megy a Lotushoz. Briatore is feltünt a színen. Megy a keverés. És ha Lonzi megy Massa marad Kimivel a Ferrarinál? :D

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#26060) TESCO-Zsömle válasza giigz (#26056) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Esélytelen. Massa a gyenge láncszem, aki miatt sorozatosan bukják el a konstruktőri címeket, nem fogják megtartani, ha esélyük van a helyére Kimit tenni. Lehet, hogy a Kimi + Lonzi páros robbanóelegy, és egymástól rabolják el a VB-pontokat, de a konstruktőrit simán behúzzák, ha alájuk teszik az arra alkalmas technikát.

Nem tűnik olyan hihetetlennek. Kiminek nagyon vastagon fog a tolla, mikor a fizetést kéri, és tudja, hogy a Ferrarinál jobb csapatot nem talál ilyen szempontból. 33 életévével neki sincs már túl sok hátra az iparban, lehet búcsúzóul jól megszedi még magát, aztán irány vissza rallyzni.

Másfelől ő is tett pár arra utaló nyilatkozatot, hogy bizony abba a tűzbe is lógatta/-ja a vasat.

JJános: Akkor Kimivel a volán mögött buknák el a konstruktőrit Massa miatt évről évre... Márpedig nem is olyan rég pont a Ferrari adott hangot, hogy nekik, mint csapat a konstruktőri a fontos, nem az egyéni, ha emlékezetem nem csal.

[ Szerkesztve ]

(#26061) pocokxx

pocokxx
(Közösségépítő)

Ezzel csak az a baj, hogy most egy jó pár évet kell várnia a felnövő generációnak a jó autókra. Hülkenberg (?), Di Resta, Maldonado Grosjean, most pár évig marad helyén.

Szívesen megnéztem volna őket is egy erősebb autóban, erre viszont most várniuk kell, míg valaki kiöregszik a "nagyok" közül.

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#26062) Zso2 válasza cyberkind (#26057) üzenetére

Zso2
(őstag)

+ ez így van...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#26063) TESCO-Zsömle válasza pocokxx (#26061) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ha Ferrari meglépi a Kimi-Lonzi párost, az 4-5 évre tuti be lesz betonozva. Vettel mellől Ricciardo még kibukhat, illetve ha Newey belátható időn belül tényleg elhagyja az istállót, akkor akár még az ifjú titán is távozhat, ha túlságosan romlik a VB-esély, és helyet kínálnak egy jobb istállóban. Bár sztem Vettel akkor hagyja ott a RB-t, ha és amikor a Ferrari feltámad és lesz üresedés.

Hamilton tuti marad a Mercinél, a Lotus meg majd elválik. Eléggé hullámvasút az életük anyagilag.

(#26064) PumPi válasza TESCO-Zsömle (#26060) üzenetére

PumPi
(őstag)

Éppen ezen filózgattam délután hogy a jelen kor Forma1-ében mi az igazán fontos... Régen Schumacherrel egy csapatban a Ferrari simán megtehette hogy egy emberre hegyezi ki a csapatot, mert nem igazán volt hozzájuk fogható csomag, ergó elég ritka volt a körbeverés.

Ez pár éve jócskán megváltozott és a valaha volt egyik legerősebb pilótagrémium versenyez egymással. Ez azt jelenti hogy felértékelődött mindkét pilótnának a szerepe, ráadásul az elmúlt másfél évben a hullámzó teljesítmény volt igazán jellemző (ez az utóbbi pár futamon kezd megváltozni), ez pedig azt jelenti hogy mindkét pilótának nagyon fontos szerep jut.

Érdekes stratégia lenne ha Kimit megszerezné a Ferrari, mert egyfelől tök nagy konkurencia belülről Alonsonak, ami számomra elképzelhetetlen hogy jól működjön, ugyanakkor kilőttek egy potenciális világbajnokot a mezőnyben, kevesebb irányba kell figyelni és biztosak lehetnek benne ha éppen hullámhegyen vannak akkor a maximális pontszámot veszik el az ellenfelektől. Szerintem ennek a felállásnak az egyetlen gyenge pontja Alonso. Nem tudom elképzelni hogy el tudja viselni hogy nem őt támogatja a csapat, nem pusztán rá fejlesztik az autót stb. Remélem nem lesz igazam, és egy brutálisan erős Ferrarit és RedBullt, Mercedes, és Mclarendt :D látunk kőkemény küzdelemben jövőre.

(#26065) JColee válasza Motion_Blur (#26054) üzenetére

JColee
(őstag)

Már az első alkalommal is nehezen viseltem a dolgot, hogy egy piros kocsinak kell szurkolni. Nem leszek túl boldog, ha ez tényleg újra megtörténik.

[ Szerkesztve ]

(#26066) cyberkind válasza JColee (#26065) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ennyire nem szereted azt a csapatot aki az 1 vb címét rakták össze ? ;] :)

(#26067) JColee válasza cyberkind (#26066) üzenetére

JColee
(őstag)

Azt nem ők rakták össze, hanem hami adta át. Rainak akkor már "kijárt" egy kis szerencse. Ferkát csak a lendület vitte, azóta se találják magukat.

(#26068) Malachi

Malachi
(addikt)

azannya, micsoda futam!
csak felvételről láttam, de így leglább át tudtam tekerni a kerékcserék utáni harminc kört.

jöhet a többi.

(#26069) TESCO-Zsömle válasza PumPi (#26064) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Szerintem Alonso-t sokkal inkább frusztrálja, hogy ötödik évét tapossa a Ferrari és alig jutottak előbbre. Taktikailag sokat fejlődtek, de technikailag még mindig kullognak a RedBull után több-kevesebb sikerrel.

Sok víz folyt le a Dunán 2007 óta, szerintem tudná kezelni. Kimit jobban, mint bárki mást, mivel neki is eléggé bicskanyitogató tud lenni a stílusa, ha vmit rá akarnak erőltetni, arról nem beszélve, hogy eléggé hullámzik a teljesítménye Grosjean-hoz képest is, szóval nem lehet állandó jelleggel a csúcsra tenni. Emellett ugye Alonso 5 év előnnyel indul a Ferrarinál az új autó terén, Kimivel kapcsolatban csak régi adataik vannak.

De persze ha van isten, akkor mindezt meg fogjuk látni. A legrosszabb eshetőség Alonso távozása a Lotushoz pár év szopóág után. Már ha Kimi tényleg átigazol.

(#26070) cyberkind válasza JColee (#26067) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ugye a Hami féle kocsi is Ferrari volt félig, tehát mégis csak a csapat tolta össze Jean Todt-al az élen ! :K
Különben meg, a Meki erre sem volt képes(szerencse), de még úgyse hogy lenyúltak mindent a Ferkától ! :K

(#26068) Malachi
:DDD

[ Szerkesztve ]

(#26071) Ba cy lus válasza cyberkind (#26066) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Hagyjuk már ezt a szöveget, hogy rakták össze. Kimi épp úgy segített Massának 2008-ban.
Alonsót is elengedte néhányszor Massa feltartott kézzel, az már más kérdés, hogy ez sem (volt) elég a VB-hez.

(#26072) AMD Power

AMD Power
(titán)

Ez a mai nap egyértelműen Vettelé volt. Lewist nagyon sajnálom mert amúgy nagyon jól ment. :R

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#26073) cyberkind válasza Ba cy lus (#26071) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

2008 ott ment el hogy drága Hami levágta a sikánt(Belgium), majd pont úgy engedte vissza hogy jobban kitudjon gyorsulni, és ez jó nagy bunkóság, mert ha ez nincs Kimi-nek nem kell annyira nyomni, és nem is csúszik ki ! :(((
Drága Felipe barátunkon nem múlt semmi akkor !

(#26074) AMD Power
Ez így van,de várható volt már Spa után ahol a gyors pályán könnyen tudtak győzni, hogy nincs sok esély !

[ Szerkesztve ]

(#26074) AMD Power

AMD Power
(titán)

Én nem akarok vészmadárkodni de szerintem most ezen a hétvégén eldőlt az egyéni VB.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#26075) Ba cy lus válasza cyberkind (#26073) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Így is eléggé tolták akkor Massa szekerét az FIA részéről, én a helyedben egy rossz szót nem szólnék. :N

(#26076) Ba cy lus válasza AMD Power (#26074) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Szerintem az a nagy büdös helyzet, hogy Vettelt lassan talán már akkor sem tudná megfogni senki a VB-ben, ha nem indulna a hátralévő futamokon. :DDD Túl megosztott ahhoz mögötte a mezőny egész évet tekintve.

Az biztos, hogy győznie nem kellene, bőven elég lenne mindig dobogósnak lennie.

[ Szerkesztve ]

(#26077) St3ven válasza AMD Power (#26074) üzenetére

St3ven
(addikt)

Ezzel a meglátásoddal nem vagy egyedül.

"Ultimate Windows Phone megoldás: factory reset" 😈

(#26078) cyberkind válasza Ba cy lus (#26075) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ez lehet, de nem emlékszem sajna, konkrétan mire/mikre gondolsz ?
És inkább Kimi nyerjen címet mint Massa, már akkor is így gondoltam, hát még most ! :)

(#26079) AMD Power válasza Ba cy lus (#26076) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ebben is van valami.

Ma megint nagyot nőt a szemben Lewis. Borzasztóan jól ment.

[ Szerkesztve ]

(#26080) St3ven válasza cyberkind (#26078) üzenetére

St3ven
(addikt)

Sosem éreztem egy világbajnok alkatnak (Kimivel szemben meg főleg nem), de akkor az utolsó verseny(ek)en nagyon szurkoltam Massának.

@AMD Power:
Hamilton és a stílusa korábban kifejezetten irritált, de az utóbbi időkben, és főleg idén a Mercedesnél sokat fejlődött mind "szakmailag", mind emberileg.

[ Szerkesztve ]

"Ultimate Windows Phone megoldás: factory reset" 😈

(#26081) orion1025 válasza AMD Power (#26079) üzenetére

orion1025
(őstag)

Button sem volt kutya a megszokott formájához képest.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#26082) DS39 válasza TESCO-Zsömle (#26063) üzenetére

DS39
(veterán)

Ha Ferrari meglépi a Kimi-Lonzi párost, az 4-5 évre tuti be lesz betonozva.

meglepődnék ha bármelyikük is még 4-5 évig versenyezne. (legalább is F1-ben)

[ Szerkesztve ]

(#26083) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Még tárgyalunk, ez a verseny nagyon fontos lehet, és nem csak a Ferrari miatt, a többi csapat is láthatta, mire vagyok képes. Azt hiszem, mindenki ismeri a képességeimet.” - Felipe Massa

Ja, évente egyszer, különben böjt van ! :D

(#26084) giigz válasza cyberkind (#26083) üzenetére

giigz
(veterán)

Ha egyszer elkapja a fonalat es raerez a palyara, akkor tenyleg jo versenyzo, csak neha nem jon ki neki a lepes... :D De meg van benne szvsz., kar lenne meg befejeznie, akar egy masik csapattol lehet felfrissulne...

(#26085) Motion_Blur válasza giigz (#26084) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

"neha nem jon ki neki a lepes.."

Massanak évente 2-3 alkalommal jön ki a lépés, a többi futamon kuka. Egy TOP pilótánál ez pont fordítva van :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#26086) Malachi válasza Motion_Blur (#26085) üzenetére

Malachi
(addikt)

ANNYIRA nem figyeltem Massát mostanában, de vegyük figyelembe, hogy második számú pilóta, a taktikája szinte minden esetben kuka, mert Alonso alá rendelik az év nagy részében, a köridekejeit kellene megnézni talán versenyen. lehet, hogy ott is csúnyán elmarad, nem tudom. az biztos, hogy már nem top, de a mezőny nagy részénél jobb. én szívesen megnézném, mit tudna pl. egy Lotusban Kimi helyén, mint első számú pilóta.

[ Szerkesztve ]

(#26087) Motion_Blur válasza Malachi (#26086) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Általában az első kiállásig összeszed annyi hátrányt hogy simán futhat azonos taktikát Alonsoval. A köridők gyengébbek, sokszor azonos taktikán 1mp-el. De volt már több is...

Massa már második számú pilótának is kevés, ez a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#26088) orion1025

orion1025
(őstag)

Én már csak arra vagyok kíváncsi, hogy ha érkezik Rajkó, akkor a Lotusnál ki fog a helyére kerülni.Nem hinném egy Massa csere lenne belőle....

(#26089) Motion_Blur válasza orion1025 (#26088) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Állítólag Hulk menedzsere már a múlt héten is tárgyalt a Lotussal.

(#26090) Skipp válasza Malachi (#26086) üzenetére

Skipp
(senior tag)

ez eléggé karcsú magyarázat lenne, hogy a taktikája minden esetben kuka

mindenféle komolyabb/mélyebb statisztikabuzerálás nélkül, azt összevetve, ahol alo dobogós volt (szal a kocsi viszonylag erős / erős volt) a különbségek:

ausztrália - 21 sec
kína - 40 sec
spanyolország - 26
kanada - alo 14-gyel vettel mögött, massa körhátrány
silverstone biztonsági autós volt
(mo-on is 25 sec közte)
belgium - 37 sec

tegnap pedig normálisan ment massa, de egy évben 2-3 ilyen alkalom marha kevés (nekem, de a ferrari vezetésnek elég...)

Légy pontos! Mérj mikromiliméterben, jelölj krétával, vágj baltával!

(#26091) Malachi válasza Skipp (#26090) üzenetére

Malachi
(addikt)

így van, ezért nem is írtam olyat, hogy minden esetben.

ja, és nem Alonsohoz hasonlítom, hanem a mezőnyhöz.

[ Szerkesztve ]

(#26092) orion1025 válasza Motion_Blur (#26089) üzenetére

orion1025
(őstag)

Erről lemaradtam, de akkor nagy vándorlás nem várható ha ő érkezik a Lotushoz, mert a helyére megy az orosz, és be is zárult a pilóta piac.Ellenben a Saubernek vége is lesz egy kezdő, meg egy szerencsétlen mellett....

(#26093) TESCO-Zsömle válasza Malachi (#26091) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

A mezőnyhöz nem hasonlíthatod, mert más a technika.

Mondjuk tény, hogy egy Marussiához képest kiemelkedőt alkot...

(#26094) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

A legfrissebb hírek szerint a háttérben Santander - Shell szponzori háború van, és utóbbi teljes mértékben állja Raikkonen fizetését. Egyre több forrás erősíti meg hogy Kimi (pontosabban Robertson) már aláírta a szerződést.

(#26095) Skipp válasza Malachi (#26091) üzenetére

Skipp
(senior tag)

én nem hiszek abban sem, hogy a mezőny többi tagjához képest bármi kiemelkedőt tudna nyújtani, most már ott is elég jókezű srácok ülnek

nincs vele semmi bajom, csak kicsit olyan fisicos, hogy na majd most megmutatom

Légy pontos! Mérj mikromiliméterben, jelölj krétával, vágj baltával!

(#26096) Malachi válasza TESCO-Zsömle (#26093) üzenetére

Malachi
(addikt)

mondjuk ez is igaz...

(#26097) venember83 válasza Motion_Blur (#26094) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Érdekes helyzetet eredményez mindez, Domenicali eddig se tett tanúbizonyságot kiemelkedő vezetői készségről, nem tudom, hogy két világbajnok pilótát hogyan fog egy hullámhosszra hozni.

(#26098) orion1025 válasza venember83 (#26097) üzenetére

orion1025
(őstag)

Sehogy?! ;]

(#26099) TESCO-Zsömle válasza Skipp (#26095) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Csak azt azért ne felejtsük el, hogy Massának volt egy balesete anno, amit megelőzően majdnem VB lett. Ezt az olasz nem mondhatja el.

A kis brazilnak egyértelműen az a rugó tette be a kaput. Sokat javult azóta, de még mindig csak árnyéka régi önmagának. Tavaly év végén kicsit idézett a régi énjéből, és akkor páran bizakodtunk, de idén megint nincs sehol...

(#26100) orion1025 válasza TESCO-Zsömle (#26099) üzenetére

orion1025
(őstag)

De azt ne felejtsük el, hogy tavaly Massára is fejlesztették az autót, nem csak a kollégájára....Idén lehet megint a nagy bajnokra alapoznak.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.