Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#25701) TESCO-Zsömle válasza cyberkind (#25700) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ezekkel a statisztikákkal az a baj, hogy nincs bennük kompenzáció. Nem veszik figyelembe, hogy pl a Ferrari már a F1 megalakulása előtt is részt vett nagydíjjakon, illetve azt sem, hogy régen egy évben nem 20 verseny volt... Ma egy igazán combos pilóta/autó páros gond nélkül szerez annyi kockás zászlót egy évben, ami 30-40 éve elegendő lett volna 3-4 világbajnokság csont nélküli megnyeréséhez...

[ Szerkesztve ]

(#25702) e=mc²

e=mc²
(őstag)

Ujabb Rush trailer!

Ambulimax Provider

(#25703) AMD Power válasza TESCO-Zsömle (#25701) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ez pontosan így van. Így van ez a kis mennyi pontot szerzett pályafutása alapján stb...

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#25704) JColee válasza TESCO-Zsömle (#25701) üzenetére

JColee
(őstag)

Minden inflálódik, még a világbajnoki pontok is.
Egyébként érdekes, de ugyanez a helyzet a felvételi pontokkal. Régen 20 pont volt a max, később 120+24, aztán 400+80 most meg már összesen 500. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#25705) Toekie válasza Motion_Blur (#25696) üzenetére

Toekie
(csendes tag)

Kimi azt mondta, hogy azért nem csipázza a szimulátort, mert köze nincs a valósághoz, ott gyakorolni kb felesleges, mert pár kör után úgyis megtanulja a pályákat.

(#25706) Vasinger!

Vasinger!
(nagyúr)

Nem tudom, hogy volt e már, de: Jó reklám/promóció

I'm Mr. Meeseeks, look at me! #Wubalubadubdub#

(#25707) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Felipe elégedett a versenyeken nyújtott teljesítményével: [link]

IreN!CuS: így is van :R :D

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25708) IreN!CuS válasza Motion_Blur (#25707) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Ez a lényeg a többi nem számít :)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#25709) Csabee. válasza cyberkind (#25700) üzenetére

Csabee.
(nagyúr)

Jó kis összefoglaló! :)

Üdv: Csabee.

(#25710) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

'Raikkonen is on the rampage'

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25711) IreN!CuS válasza Motion_Blur (#25710) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

355 + km/h az a szép!

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#25712) ViiiiktorOC válasza Motion_Blur (#25710) üzenetére

ViiiiktorOC
(senior tag)

Pont most akartam én is linkelni!

Hihetetlen milyen sebesség volt akkor! 355? :) Régi szép idők! Most meg folyamatosan lassulunk.
Most meg már downforce van. :U

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#25713) Motion_Blur válasza ViiiiktorOC (#25712) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Downforce? Az is csak volt: [link] - ez a hang... beteg nagyon :D

(#25714) Frenky89 válasza Motion_Blur (#25713) üzenetére

Frenky89
(őstag)

Ha már a csak volt, akkor szerintem a fan-car az örök downfore-huszár. :)

(#25715) ViiiiktorOC válasza Motion_Blur (#25713) üzenetére

ViiiiktorOC
(senior tag)

Durva nagyon ez a hang!

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#25716) Vasinger! válasza ViiiiktorOC (#25715) üzenetére

Vasinger!
(nagyúr)

Kirázott a hideg...fura, hogy ez TV-n nem jött így át. :F

I'm Mr. Meeseeks, look at me! #Wubalubadubdub#

(#25717) AMD Power válasza IreN!CuS (#25711) üzenetére

AMD Power
(titán)

Pedig ez hol van még a rekordtól...

"The fastest outright speed recorded in a Grand Prix race is 372.6 km/h (231.5 mph) by Juan Pablo Montoya (Colombia) in a McLaren-Mercedes at Monza in the Italian Grand Prix on 4 September 2005. "

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#25718) TOM-202 válasza AMD Power (#25717) üzenetére

TOM-202
(senior tag)

Meg anno Coulthard egy lezárt reptéren is repesztett a McLarennel 375-el. Azt hiszem az a mai napig a z F1es sebességrekord. Persze V10, kb. 1000LE, minimum üzemanyag és minimum aero mellett. Ha jól emlékszem... :U

(#25719) joshua7 válasza TOM-202 (#25718) üzenetére

joshua7
(veterán)

Azért annál jóval több: 413km/h.

Semper Fi

(#25720) Petya25

Petya25
(őstag)

Pilóták szórakoznak: [link]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#25721) TOM-202 válasza joshua7 (#25719) üzenetére

TOM-202
(senior tag)

Na ezt eddig nem is láttam, ez nekem új. Le a kalappal. :C

mod: Végignéztem. Nincs rajta szárny hátul ami sokat jelent. Viszont a Coulthardos menetnél a monzai aero setup volt felrakva anno. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25722) JColee válasza Petya25 (#25720) üzenetére

JColee
(őstag)

Látom a yachtos-horgászbotos eset nem maradhatott ki. :)

(#25723) tkesy válasza TOM-202 (#25718) üzenetére

tkesy
(őstag)

Kimi 2005-ös Mclaren-ében 920 LE volt a Mercedes motor..

>>>> “Life is measured in achievement, not in years alone.” - Bruce McLaren <<<< >>>> So Say We All --- The Truth Is Out There - I Want To Believe --- Indeed <<<<

(#25724) TOM-202 válasza tkesy (#25723) üzenetére

TOM-202
(senior tag)

A versenyen élesben valószínűleg igen, mivel túl kellett hogy élje a versenytávot. De ennél az esetnél egy tartalék vagyis nem éles versenyautóban maximumra tekert ~1000LE motorral volt szerelve és minimum, de akkor Monzában használt aeroval futották ezt a sebességet. A különbség csak annyi hogy a Honda tesztjénél ugyanilyen teljesítménnyel, de hátsó szárny nélkül érték el azt a 400 feletti végsebességet. Ha jól emlékszem egy RTL-es magazinműsorban mutatták anno mint érdekességet.

(#25725) Zso2 válasza joshua7 (#25719) üzenetére

Zso2
(őstag)

Ez semmi,hátsó szárny nélkül egyenes szabadpályán ezt sok f1-es megfutotta volna így.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#25726) Zso2

Zso2
(őstag)

Lehet megint lesz BMW.
Sajnáltam,mikor kivonultak( a williams-BMW jobban bejöttek) ,nem jött össze nekik,pedig ott voltak néha a tűz-közelben, a nagyon durva hangú williams-BMW-k. Montoya igazi vadállat módjára ment. Az is nagy volt mikor a 2 Schumacher ide oda előzte egymást.

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#25727) vlevi

vlevi
(nagyúr)

Hát, igen, elég elméleti és parttalan ez a találgatás, hogy mennyi a vége. Egyetérthetünk abban, hogy nem az számít, mennyi a végsebessége, hanem hogy minnél rövidebb idő alatt megtegyen 300km-t. És ez a hátsószárny nélküli valami még monzában sem rúghatna labdába egy átlag f1 autó ellen, a kritikán aluli kanyarsebessége miatt.

(#25728) cyberkind válasza Zso2 (#25726) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Szégyen hogy a gyáraknak a V6 de inkább a V4 jön be, miért nem vezetik be a V1-et, frankó lenne ! :W

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#25729) JColee válasza cyberkind (#25728) üzenetére

JColee
(őstag)

Ne kezdjük megint a már lefocizott köröket. :U

TESCO-Zsömle hehe :D
Nekem fel se tűnt.

[ Szerkesztve ]

(#25730) cyberkind válasza JColee (#25729) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Bocs, de kegyetlenül nem érdekelnek a körök, nekem a 2000-es évek eleje a v10-el tetszett, az utána lévő semmire való ! :o

(#25731) TESCO-Zsömle
Pont ezért írtam, jó hülyén hangzik ! :D

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#25731) TESCO-Zsömle válasza cyberkind (#25728) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Mutass nekem egy V1-es motort és megcsókolom a lábad nyomát. ;]

(#25732) grabber válasza TESCO-Zsömle (#25731) üzenetére

grabber
(addikt)

(#25733) Tomcat válasza Zso2 (#25726) üzenetére

Tomcat
(őstag)

A BMW-nek szerintem esze ágában sincs beállni a jövőre induló "Velorex" csatába. Pláne úgy hogy az igazi versenyautók kategóriáiban, ahol igazi V8-as gépek dübörögnek és durrognak látványos lángcsóvákat eregetve a kipufogóikon keresztül és ezzel tudatva a külvilággal az iszonyú teljesítményt amivel rendelkeznek, nos meg kell hagyni elég szépen teljesítenek mostanság.
Az F1-ben anno ott rontották el szerintem hogy azt gondolták ha tudnak legjobb motort gyártani akkor legjobb kasztnit is fognak tudni szinte semmi tapasztalattal és övék a győzelem. A Sauber mérnökei -nem lebecsülésképpen, de - mint kiscsapat ebből a szempontból nem volt tényező. A bökkenő az volt hogy míg ők újoncnak számítottak és a vezetőség türelmetlenül sürgette a sikereket addig a Williams már évtizedek óta a sportban volt konstruktőrként, de nem motorgyártóként, és számos világbajnoki győzelmet hoztak össze. Ki-ki a maga területén alkotott jót. Vagyis az F1-ben is több évtizesdes tapasztalatot nem lehet mellőzni ha valaki a siker receptjét keresi. :N

A Mercedesnél is az volt az utóbbi években hogy a csapat meg a fejlesztések meg minden és még a Schumi is csak viszik a sok lóvét, eredmény meg nincs. Erre most van eredmény -> elhallgattak a károgó vállalatvezetők és részvényesek. ;)

Különben meg ha BMW akkor sorhat-benzin-kéziváltó-kilinccselelőre!!! :D

Tomcat

(#25734) stvnppp

stvnppp
(senior tag)

Egyre biztosabb, hogy 21 futam lesz 2014-ben
Versenynaptár tervezet 2014-re.
Szerencsére költségcsökkentésnek nyoma sincs! ;]

(#25735) Apika válasza stvnppp (#25734) üzenetére

Apika
(Közösségépítő)

Szerencsére az uborkaszezon is rövidebb lesz emiatt...

(#25736) Qorthral

Qorthral
(őstag)

Új kiemelt szponzor a Lotusnál.
Javulnak Kimi maradási esélyei?

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#25737) Motion_Blur válasza Qorthral (#25736) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Szerintem Kimi nem tud(ott) hova menni, így marad a Lotus.

(#25738) TESCO-Zsömle válasza Motion_Blur (#25737) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Akkor -ezek szerint- marad(t) Massa is? :F :W

(#25739) cyberkind válasza TESCO-Zsömle (#25738) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Miért, miért, miért ??? :W

(#25740) TESCO-Zsömle
Én arra írtam hogy miért marad már megint Massa, értem ? :U

[ Szerkesztve ]

(#25740) TESCO-Zsömle válasza cyberkind (#25739) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Mert kíváncsi vagyok rá, azért! Vagy itt már kérdezni se lehet? :W

(#25741) stvnppp válasza TESCO-Zsömle (#25738) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Szerintem ez csak egy vélemény a részéről, mert hivatalos bejelentés még nem volt, legalábbis én nem találkoztam vele.

(#25742) JColee válasza Motion_Blur (#25737) üzenetére

JColee
(őstag)

Én mint Kimi szurkoló nem vagyok különösebb letargiában amiatt, hogy nem igazolt el máshova. Valószínűleg az RB vas szempontjából előrelépés lett volna, de a többi körülmény erősen kérdőjes.

(#25743) TESCO-Zsömle válasza cyberkind (#25739) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Én tudjam, hogy mit értesz és mit nem? :U Bár azt tudom, hogy amit írtam, azt nem sikerült értelmezned...

i90venom: Az enyém meg egy kérdés volt, és nem volt mit véleményezni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#25744) Malachi

Malachi
(addikt)

akkor ennyit a nagy átigazolási hercehurcáról? nagyon unalmas volt az ubiszezon... mindenki marad a helyén, hát oké.

(#25745) cyberkind válasza TESCO-Zsömle (#25743) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

(#25746) masholnap válasza Malachi (#25744) üzenetére

masholnap
(senior tag)

én arra lennék kíváncsi, Hülkenberg hová kerül hmhmmm

(#25747) Qorthral válasza Malachi (#25744) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Azért nincs még ennek vége.

Kimi: "They know the reasons why there is no going forward right now, and until they sort out those issues we cannot talk about next year."

Ma ráadásul Alonso lenyilatkozta, hogy minden nagycsapatnak, így a Ferrarinak is 2 topversenyzőre van szüksége.
Simán képben van még ez a RAI + ALO dolog.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#25748) TOM-202 válasza Malachi (#25744) üzenetére

TOM-202
(senior tag)

Pedig a csapatok szempontjából most lenne érdemes inkább azon pilótákat lecserélni akiknek egyébként is kiáll már egy ideje a szénája így vagy úgy, minthogy kihúzzanak velük egy újabb évet azzal hogy senkinek semmi elképzelése nincs arról hogy mi lesz a jövő évi valódi erősorrend. Mert egy esetleg jövő évi győztes csapatból ha kiraknak egy "vízhordót" az könnyen vihet át magával olyan tudást az új csapatához amivel segítheti majd azokat, mivel mindenkinek szinte 0-ról kell építkeznie.

#25747 Qorthral: Akkor Alonso meg Kimi cseréljenek helyet. Mindenki visszamegy a régi csapatához az egykori sikere helyszínére. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25749) Malachi válasza Qorthral (#25747) üzenetére

Malachi
(addikt)

ó, nyugi, általában úgy van, hogy ha valamire azt mondom "ennek vége", "lefutott meccs", "unalmas futam lesz", éppen az ellenkezője derül ki, záros határidőn belül. :)

lesz itt még Kimi+Schumi a Ferrariban, és Vettel+Alonso a REdBullban. :DDD

(na jó, nem)

(#25750) 7600 GS

7600 GS
(addikt)

[link]

'90 Honda Civic ED6 | '81 Passat 32B

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.