Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#25601) cyberkind válasza Xirtam (#25600) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Kimi Go Home, vagyis Ferrari ! :))

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#25602) giigz válasza Xirtam (#25600) üzenetére

giigz
(veterán)

Alonso <-> Kimi ;]

(#25603) Švejk válasza Xirtam (#25600) üzenetére

Švejk
(őstag)

Ezt pedig igazán fontos volt kiírni is ;] :P

(#25604) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Ez volt már ?

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#25605) shteer válasza cyberkind (#25604) üzenetére

shteer
(félisten)

komolyan úgy gondoltad, hogy nem? ;]

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#25606) TESCO-Zsömle válasza Xirtam (#25600) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Bejelenti, hogy kemény harc árán sikerült kivívnia Massa maradását. ;]

[ Szerkesztve ]

(#25607) rocket válasza TESCO-Zsömle (#25606) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Visszavonulasat jelenti be :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#25608) cyberkind válasza TESCO-Zsömle (#25606) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ha ezt jelentik be, akkor Domenicali fenekébe egy esernyőt kéne dugni, és kinyitva kihúzni ! :)

(#25609) TESCO-Zsömle válasza rocket (#25607) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ahhoz még korán van.

cyberkind: Maradjunk annyiban, hogy Domenicalinak nem esernyő, hanem útilapu kéne. Az sem az rektumába, hanem a talpára. És út közben megfoghatná Monti kezét is jó erősen...

[ Szerkesztve ]

(#25610) cyberkind válasza TESCO-Zsömle (#25609) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Esküszöm nem értem hogy sikerült ilyen mentalitással megszerezni anno MSC-t a regnáló bajnokot, főleg úgy hogy akkoriban a Ferka célba ért vagy 5 futamon, Monti meg addig nem mond le míg meg nem hal vagy az egészsége engedi, én pedig nem kívánok senkinek se rosszat, de valami lehetne már mert Domi(Domenicali) egy pöcs !

(#25611) noxwill
Fernando kiszáll a piros mókuskerékből ? :U

[ Szerkesztve ]

(#25611) .noxwill válasza Xirtam (#25600) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Rosszat sejtek :O
Az átigazolási piac kellős közepén, mi lehet olyan fontos hír? :F :O

All→M8

(#25612) werszomjas válasza .noxwill (#25611) üzenetére

werszomjas
(őstag)

Lehet csak trollkodik :DDD

üdv

(#25613) TESCO-Zsömle válasza cyberkind (#25610) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

+ noxwill: Végül is, a Renault-hoz vagy a McLaren-hez éppenséggel mehetne... Gyanítom Buttont is csak az marasztalja a mekinél, hogy nála jobb tapasztalt pilóta nem volt elérhető a piacon. Illetve ott volt Kimi, de ő ugye más dimenzió bérezés szempontjából.

Lonzi már eltöltött a vörösöknél 5 évet jó pénzért arra várva, hogy összeálljon a csapat, az autó, de mintha el lennének átkozva, valami mindig van. Ugye 2012 előtt minden évben volt 2-3 futam, amit élből az időmérőn eldobtak, mert eltaktikázták. Aztán erre jött még legalább 2-3, amit a versenyen szúrtak el taktikailag, és ezekhez még jöttek az esetleges technikai hibák... Két évben harcolhattak a bajnoki címért, de mindkettőben hatalmas mázli, és a legesélyesebb ellenfelek sorozatos technikai küszködései kellettek ehhez az esélyhez.

Ezek nem egy stabil, BV-esélyes csapat ismérvei...

A kérdés az, hogy eljöhet-e az a pont, főleg Alonso korában, mikor eldobja a helyét a mezőny legjobban fizető csapatánál annak reményében, hogy egy máik csapatnál talán még sikerüljön összekanalaznia 1-2 VB-címet...

[ Szerkesztve ]

(#25614) cyberkind válasza TESCO-Zsömle (#25613) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Erre azt lehet írni, hogy mi van ha pont James Allison hiányzik az egészből, mert a kocsi alapból nem rossz, de még kéne rá a pont, amit egy ilyen kaliberű zseni rátudna biggyeszteni !
De ami tény hogy már most ha lép is a pénz nem számít annyira mint eddig, tehát sima Lotus is lehet ebből !

(#25615) TESCO-Zsömle válasza cyberkind (#25614) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Persze, viszont van egy olyan vonatkozása is a dolognak, hogy ugyan lépni nem volna épp hülyeség, de most lépni nagyon is az lenne. Gondolok itt Allison-on kívül arra az irdatlan sok változásra, ami jövőre jön.

(#25616) werszomjas

werszomjas
(őstag)

Alonso nem fog menni sehova.

2017-ig eleve szerződése van és többször nyilatkozta, hogy a Ferraritól megy nyugdíjba.

Egyébként meg minek menne a Lotus-hoz? Ők sincsenek előrébb, +ott van még a Lotus pénzügyi gondja is, Alonsonak egyetlen előrelépés a RB lenne, de nem hiszem, hogy azt bevállalja a RB, Vettel mellé :N

[ Szerkesztve ]

üdv

(#25617) Motion_Blur válasza werszomjas (#25616) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Persze, esélytelen hogy lelép.
Nem is értem pl. Wéber is hogy gondolhatja ezt komolyan...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25618) pocokxx válasza Xirtam (#25600) üzenetére

pocokxx
(Közösségépítő)

Vajon hányan várják még ezt az "important tweetet"...?

A nagy várakozás közben böngészgettem a galériát: egy ilyen greenpeaces hétvége után pont aktuális :)

[link]

[ Szerkesztve ]

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#25619) TESCO-Zsömle válasza pocokxx (#25618) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Muy importante.

(#25620) .noxwill válasza TESCO-Zsömle (#25613) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Pedig Twitteren mindenki az RBt hajtogatja :DDD

All→M8

(#25621) stvnppp válasza werszomjas (#25616) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Azért van az a pénz, amennyiért ki tudják vásárolni a szerződéséből, az meg, hogy miket nyilatkozott, ugyanmindegy. Volt már mindkettőre példa a Forma1 történetében.

Ugyanakkor szerintem elég nagy butaság lenne 2014 előtt otthagyni egy gyári támogatású csapatot, tudván azt, hogy milyen fontos szerep fog jutni jövőre a motoroknak.

(#25622) kopogo válasza giigz (#25602) üzenetére

kopogo
(tag)

:)

(#25623) Xirtam válasza TESCO-Zsömle (#25613) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Ja mert aztán Alonso akkora atya úr isten. Nem mondta neki senki, hogy ne előzze meg Petrov-ot, vagy Kiminek ne adjon helyet. "HA" de tudjuk nincs ilyen, átugorja petrovot, vagy kiminek hagyj elég helyet suzukában 2 VB a zsebében van. Ha a Ferrari annyira looser lenne nem jutna fel mindig oda Alonso. Önerőből még is hogyan? Vagy ő akkora talentum, hogy van nitro a zsebében? Így született?

[ Szerkesztve ]

(#25624) Malachi válasza Xirtam (#25623) üzenetére

Malachi
(addikt)

a Petrovos esetet máig nem értem igazán. fura év volt, de azt ott sajnos ő szúrta el. mintha nem mert volna akcióba kezdeni, és szépen végignézte, ahogy kicsúszik a kezéből a VB. de azóta azért megfordult a trend, általában nem rajta múltak a címek, a csapatvezetés bénázott.

(#25625) IreN!CuS válasza Xirtam (#25623) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Azt a Petrovot akkor ott senki nem tudta volna megelőzni, innentől nem a pilóta hibája ,hogy mögé hozták ki. Időmérőn 316.2 top speed-je volt Alo-nak 312.9 ezt kellett volna nézni nem pedig Webbo gumiját...

Malachi : neked is szól a fenti.

Ha a Ferkának két ilyen hibát lehetne felsorolni mint az elmúlt pár év alatti hibák(mindegy ,hogy kicsi hiba nagy hiba), más lenne a helyzet :U Több ment el a Ferkán mint Alo-n.

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#25626) shteer válasza Xirtam (#25623) üzenetére

shteer
(félisten)

A petrovos vb-buko maximalisan a csapat szamlajara irhato.

Nem az atyauristen de a ferrarinal jobb autot/csapatot erdemelt volna ezen 4 ev alatt.

[ Szerkesztve ]

(#25627) kopogo válasza shteer (#25626) üzenetére

kopogo
(tag)

úgy bizony

(#25628) TESCO-Zsömle válasza Xirtam (#25623) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

"HA" de tudjuk nincs ilyen, a RedBull hozza azt a szintet, mint egy évvel előtte vagy utána, akkor édes mindegy, hogy mit csinál Alonso Kimivel vagy Petrovval.

Egyébként úgy rémlik, hogy a Petrovos év volt az, mikor egy körönként 1.5mp-el gyorsabb autóval sem lehetett megelőzni az előtte haladó versenyzőt. Rá egy évre jött a DRS, hogy kiküszöböljék ezt a problémát.

shteer: +1

[ Szerkesztve ]

(#25629) IreN!CuS válasza TESCO-Zsömle (#25628) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Volt egy jó kis F-duck találmány amivel lehetett azért okoskodni , csak a Renault a nagy másolás közben szinte jobb F-duck-ot csinált mint a Meki aki kitalálta . Ezért is volt nagyon jó top speed-jük. Azért ez nem a 70-80-as években volt ,hogy ne emlékezettek :)

[ Szerkesztve ]

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#25630) DZs válasza shteer (#25626) üzenetére

DZs
(senior tag)

Ki lenne szerinted az a "jobb" csapat?

(#25631) shteer válasza DZs (#25630) üzenetére

shteer
(félisten)

A ferrari, evekkel ezelott vegrehajtott szemelycserekkel

(#25632) TESCO-Zsömle válasza IreN!CuS (#25629) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Volt egy jó kis F-duct, meg sok nem olyan jó kis F-duct...

(#25633) IreN!CuS válasza TESCO-Zsömle (#25632) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Örök rejtély miért írtam F-duck-ot F-duct helyet :) (lehet vergődni)(Nem neked)

Mindegyik működött így nehéz megmondani melyik volt a legjobb/legrosszabb , lényeg Petrovnak jól működött :)

[ Szerkesztve ]

(#25634) Alexios válasza Xirtam (#25600) üzenetére

Alexios
(addikt)

[link]
Hát ez remek :DDD

(#25635) Motion_Blur válasza Alexios (#25634) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Erre valszeg nulla darab tipp érkezett :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25636) TOM-202 válasza Alexios (#25634) üzenetére

TOM-202
(senior tag)

Mindenki valami durva bejelentésre várt, erre tessék. :D

(#25637) b-type válasza stvnppp (#25621) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Sztem a Ferrari nem fog jó turbós motort csinálni, nem sok jó 'kis' motort tudok mondani amihez a Ferrari-nak köze volt, leginkább nincs is, MV Agusta-nak fejlesztgettek, segítettek....de kb. ennyi.
Én nem igazán hiszem hogy jó motort tudnának Alonso-nak adni, jó autót még talán....
Sztem jelenlegi állapotában a Ferrari egy halógödör, kis időkapszula....azt hiszed hogy na mindjárt-na most, de valójában...körbenézel mindig ugyan ott vagy, valaki(k) mögött.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#25638) Xirtam válasza IreN!CuS (#25625) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Ja bocs F1-ben csak egyenes szakaszon lehet előzni + 10 km/h különbséggel. El is felejtettem. :U :K

(#25639) Xirtam válasza b-type (#25637) üzenetére

Xirtam
(veterán)

5 éve folyamatosan kísérleteznek turbo motorokkal. ;)

(#25640) stvnppp válasza b-type (#25637) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Reménykedni lehet, nem? :B
Amúgy ha váltani akar, akkor is érdemes lenne megvárnia 2014 végét, és akkor dönteni egy erős csapat mellett, mert a jövő évben minden csapat sötét ló.

(#25641) b-type válasza Xirtam (#25639) üzenetére

b-type
(nagyúr)

a kis hengerűrtartalmú motorokkal van a bajom, turbós motort, erős motort biztos hogy tudnak csinálni....amire most kényszerülnek, az egy kis köbcentis motor, ami jól fogyaszt, megbízható, és erős.
...ez az ami elbizonytalanít.
Már csak a 4 henger kell, és végleg kikerültünk a Ferrari felségterületéről.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#25642) Malachi válasza b-type (#25641) üzenetére

Malachi
(addikt)

meg a forma1-ből... :(

(#25643) IreN!CuS válasza Xirtam (#25638) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Mert aztán Abu Dhabi-ban annyi előzési zóna van ,hogy csak na.Ha Monzában vagy Spában nem tudta volna megelőzni azt mondom.

Felejtsd el nyugodtan , meg forgasd a szemed de az olasz munkatársaid baszták azt ott el , ennyi. Az meg ,hogy pár hete/hónapja/éve szopkodtad az avatarod most meg mindenért nekiesel még 1-2 fórumtársnál(nem mutogatok újjal :) ) is túlteszel pedig az nagy szó nagy szorzóval. ;)

[ Szerkesztve ]

(#25644) kukinyo válasza Xirtam (#25638) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Mit ne mondjak...
Csatlakoznom kell az előttem szólóhoz (sajnos :) ), de tényleg nagyot fordultál.
Tudom hogy Te a Ferrarit szereted, nem Alonsot de Alo, jelenlegi állás szerint egyenlő a Ferrarival.
Csodálkozom rajtad.

[ Szerkesztve ]

(#25645) Xirtam válasza kukinyo (#25644) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Mit kel ezen csodálkozni? Ferrari arca kb Alonso. Magasról teszek Alonso véleményére meg magára Alonso-ra is, ha nem képes győzni. :U Minden pilótát magasról. Engem a csapatok érdekelnek. Nem holmi robottá nevelt túlfizetett, nyámnyila gyökerek. Akik a retkes nézőknek képtelenek egy integetést odadobni.

Ferrari logo-t nem engedték. Most Alonso-t mindenki pariba tudja hozni a Ferrari-val, ha jövőre józsika fog a ferrariban ülni ő lesz az avatarom. Na buum . . . csúnya Xirtam fúj, pofám leszakad.

Semmi veszteni valója volt, vagy megtorpedózza Petrovot, vagy bejön vagy kuka a futam. Így is úgy is bukta a VB-t nem?

Kimi-t értékelem egyedül. Sokszor felidegesített amit csinált. DE Ő LEGALÁBB NEM RINYÁL. Ő versenyző, ízig vérig, aki úgy született, hogy tehetség, ösztönösen vezet.

[ Szerkesztve ]

(#25646) kukinyo válasza Xirtam (#25645) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"Akik a retkes nézőknek képtelenek egy integetést odadobni"
Ez egy másik dolog.
Ezek szerint Te minden eddigi kudarcért Alonsot okolod.
Nem kellene más tájékon is körülnézned?

(#25647) IreN!CuS válasza Xirtam (#25645) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

"Semmi veszteni valója volt, vagy megtorpedózza Petrovot, vagy bejön vagy kuka a futam. Így is úgy is bukta a VB-t nem?"

Ja aztán meg az utolsó kanyarban megáll az a nagyon megbízható 2010-es RBR előtte meg Alo megtorpedózza Petrovot....aztamindenitdealja...

(#25648) cyberkind válasza IreN!CuS (#25647) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

"Áldozat nélkül nincs győzelem."

Meg aztán Petrov úr is mondta ha odateszi magát ő nem megy bele kétes helyzetbe, tehát hagyja békén ! :)

[ Szerkesztve ]

(#25649) .noxwill válasza Alexios (#25634) üzenetére

.noxwill
(veterán)

És tényleg trollkodott :DDD

All→M8

(#25650) Sundesz

Sundesz
(őstag)

Még mindig 2010 Abu Dzabi-n rágódunk és magyarázzuk azt, ami egyértelmű. 2010-es szabályrendszerrel, ultra tartós Bridgsestone gumikkal nem lehetett csodát tenni azon a pályán. Hamilton sem bírta legyűrni Kubica-t, fél futamot mögötte töltötte, pedig aztán a McLaren volt az F-csatorna referenciája.

Hörcsög Powa'

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.