Hirdetés

2019. december 15., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#25551) Geri Bátyó válasza pocokxx (#25549) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)
LOGOUT blog

Basszus ezt én is teljesen benéztem! :DDD

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#25552) Qorthral válasza Motion_Blur (#25545) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Miért ne lenne érdeke? Azért ne csak az egyéni címben gondolkodjatok már, ha lehet... 2010-ben és 2011-ben is világosan Massa gyenge produkciója miatt lett csak 3. a Ferrari. 2010-ben akár nyerhettek is volna mondjuk a Kimi + ALO párossal szvsz. Feltéve, hogy Massa tényleg jóval gyengébb, mint 2007-2009 körül, de nehéz elhinni az ellenkezőjét. Tavaly is éppen, hogy meglett a 2. hely, de az elsőre is lett volna esélyük erősebb második versenyzővel. Idén meg nagyon könnyen lehet, hogy megint csak 3. (4.!?) lesz a csapat és ez elég nagy gond, hiszen a Ferrariról beszélünk. Pl 1996 - 2008 között csak 1 olyan év volt, amikor nem voltak a TOP2-ben év végén. Ami az egyéni címet illeti, két erős pilóta sokszor jobb, mint egy erős és egy gyengébb. Persze láttunk példát az ellenkezőjére is, az tény.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#25553) Qorthral válasza Motion_Blur (#25545) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Arról nem is beszélve, hogy mindenki tényként kezeli, hogy Alonso mellé hoznák Kimit, holott ez azért legfeljebb csak nagyon valószínű. A Ricciardo szerződésre egyelőre nem került szignó. Itt van pl Wéber Gábor friss véleménye az ügyben:

"A tegnapi Boullier nyilatkozat szerint a növelt tengelytávú Lotus leginkább Raikkönen meggyőzésére kerül bevetésre, mintsem az idei vb-cím megszerzésére - az már amúgy szerinte is elúszott. Ha valóban jól működik a szimulátor-pálya korreláció, akkor jobb esélyük van megtartani a jövő évi fejlesztések adatainak ismeretében.

Ennek ellenére nekem úgy tűnik, hogy Kimi csak akkor marad, ha egyéb opcióit nem tudja számára kedvező formába öntetni. Mivel senki nem terítette még ki a lapjait, így azóta is napról napra változik a helyzet a színfalak mögött, a végeredmény pedig még az is lehet, hogy végül senki nem megy sehová Ricciardón kívül.

A megérzésem továbbra is az, hogy a Red Bull, illetve konkrétan Mateschitz Alonsóra vár, ezért jegelik DR szerződésének véglegesítését (Marko már megtette volna), mert habár méhkasba nyúlnának, elképesztő fricska lenne ez a Ferrari számára, nem beszélve arról, hogy a legnagyobb ellenfelüket szereznék meg maguknak. Ezen felül Mateschitz azt is meg szeretné mutatni, hogy ők tudnak bánni Alonsóval még Vettellel párban is."

Nem mondom, hogy egyetértek vele mindenben, de érdekes gondolatok szerintem.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#25554) Xirtam válasza .noxwill (#25538) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Jahm igen így születnek a baromságok. Még véletlenül sem azért mert Massa épp kórházban feküdt. Épp felépülésén volt. Majd biztos ilyenkor fogja kirúgni a Ferrari. :U

Mindenki beállítja a Ferrari-t egy rohadéknak. Remélem aláír a Ferrari-hoz és az összes idiótának fricska lesz, hogy na nesze. A rohadt Ferrari kivágta szegény Kimi-t, ez a hülye még is vissza ment. Ennél nagyobb kedvencem csak az MSC féle visszavonulás. :D Hogy igen, valóban Luca elküldte őt a fenébe. :D :D :D

(#25555) stvnppp válasza Xirtam (#25554) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Az azért sokat sejtet arra vonatkozóan, melyik fél is akarta felbontani a szerződést, hogy a Ferrari még egy éven keresztül fizetett Kiminek. :D :D :D

(#25556) Xirtam válasza stvnppp (#25555) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Az oké, de akkor sem az volt, hogy kivitték az út szélére és kirakták. Mert konkrétan sokan így értelmezik :) Biztos ez is a kameráknak szólt.

[ Szerkesztve ]

(#25557) Motion_Blur válasza Xirtam (#25556) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Elbocsátották. Ezen nincs mit szépíteni.

Az a szégyen az egészben hogy kis Felipe túlélt egy Schumachert és egy Raikkonent. Ha más okokból is, de mindkettejüknek a brazil miatt kellett távozni.

Ezért gondolom úgy, hogy megérdemli a Ferrari a mostani nyeretlenségi szériát.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25558) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#25557) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Félreértés elkerülése végett: a márkával nincs bajom, Montival és Dominikával annál több.

Az autókkal hogy is lenne.. [link] :)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25559) stvnppp válasza Xirtam (#25556) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Nyilván mind a Kimi, mind a Schumacher esetében olyan egyezségre jutottak a felek, ami minden félnek megfelelő. A különbség talán annyi, hogy a motiválatlan Kiminek kapóra jött, míg Schumi (szerintem) 2006-ban még nem akart visszavonulni. Nem véletlen a monzai bejelentéskor a pityergés, vagy a brazil futam, vagy a későbbi visszatérés. Benne inkább maradt tüske, de nyilván őt sem kivitték az út szélére és kirakták. Utána évekig még a Ferrari "alkalmazásában" állt.

Abban viszont egyetértek Motion-nel, hogy Massa kálváriája inkább illene a Shakespeare összesbe, mint egy profi csapathoz. Rendben van, hogy visszatérése utáni első évben kapott esélyt, de már túl sok esélye volt, amivel nem élt. Mellesleg szerintem neki is jót tenne egy csapatváltás.

[ Szerkesztve ]

(#25560) kukinyo válasza stvnppp (#25559) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"Mellesleg szerintem neki is jót tenne egy csapatváltás"
RB?

(#25561) JColee válasza stvnppp (#25559) üzenetére

JColee
(őstag)

Hagyjuk már ezt a motiválatlan baromságot. :U

(#25562) stvnppp válasza JColee (#25561) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Akkor csak én látom úgy, hogy most sokkal összeszedettebb, mint 2008-2009 évadokban?

(#25563) JColee válasza stvnppp (#25562) üzenetére

JColee
(őstag)

Szerintem qualin most sem jobb, mint akkor volt.

(#25564) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Michelisz Norbert: A tökéletes versenyző

Tehetség – Jim CLARK
Eredetiség – Kimi RÄIKKÖNEN
Vakmerőség – Gilles VILLENEUVE
Precizitás – Sebastian VETTEL
Könyörtelenség – Ayrton SENNA

(#25565) cyberkind válasza Motion_Blur (#25564) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Annak tükrében hogy itt Mo-n mik folynak valóban az ! :K

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#25566) kukinyo válasza cyberkind (#25565) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Nem Norbi a tökéletes versenyző :DDD
Értelmezés 1-es.

[ Szerkesztve ]

(#25567) giigz válasza Motion_Blur (#25564) üzenetére

giigz
(veterán)

Kimaradt:

Szimplán a legjobb: MSC

(#25568) Zodicus válasza giigz (#25567) üzenetére

Zodicus
(senior tag)

:K

(#25569) BeerBier válasza giigz (#25567) üzenetére

BeerBier
(senior tag)

+1 :DD

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#25570) JJános válasza giigz (#25567) üzenetére

JJános
(addikt)

Sumi mind együtt! :D

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#25571) SzalaiG válasza stvnppp (#25559) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

Massa kinek kéne??? :F :U

Ha Schumi anno marad Kimi most nem bajnok....

(#25572) cyberkind válasza kukinyo (#25566) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ne lopd a képet ! :P

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#25573) Xirtam válasza giigz (#25567) üzenetére

Xirtam
(veterán)

+1

(#25574) lenox válasza Motion_Blur (#25564) üzenetére

lenox
(addikt)

Csalodtam Micheliszben, aki egy ilyenbol kihagyja MSC-t az nyilvan ellendrukker.

(#25575) kukinyo válasza lenox (#25574) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"az nyilvan ellendrukker."
Nem biztos.
Lehet hogy az általa felsorolt tulajdonságokat egyenként jobban megtestesítik ezek a versenyzők.
Viszont az vitathatatlan hogy Sumiban is volt ezekből bőven és így összességében alkotott egy majdnem tökéletest.

(#25576) Peat;)

Peat;)
(veterán)

Érdekes a cikkben ez az adat:
"Fernando Alonso a Ferrari csapat színeiben most először állhatott fel a Belga Nagydíj dobogójára. Ez egyébként 92. dobogós eredménye, és ebből hihetetlen, de 62-t úgy ért el, hogy nem az első sorból vágott neki a futamnak. Ezt a listát egy másik volt Ferrari pilóta, Michael Schumacher vezeti, aki 66 dobogót szerzett úgy, hogy kimaradt az első rajtsorból. Összehasonlításképpen Vettel 54 dobogójából, mindössze 11 volt olyan, hogy nem az első két rajthely valamelyikéről vágott neki a futamnak." Szerintem egyszerűen ezért van annyi Alonso fan, mert kívülről úgy néz ki hogy jobban megdolgozik az eredményekért, többet előz. Az hogy ez mögött a pilóta gyenge időmérős teljesítménye vagy az autó gyenge időmérős teljesítménye áll e nem lehet megmondani, én úgy gondolom vannak jobb időmérős pilóták Alonsonál, mint Vettel és Hamilton, de a sor itt be is zárult.

(#25577) Sundesz válasza Peat;) (#25576) üzenetére

Sundesz
(őstag)

Szerintem is Vet és Ham a legjobb időmérő menő, de itt 1-2 tizedről van szó.

Hörcsög Powa'

(#25578) Qorthral válasza Peat;) (#25576) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Azért ez a statisztika így elég félrevezető. Vettel pl nem is indult annyiszor az első soron kívülről, ahányszor ALO és MSC dobogóra ért onnan. Korrektebb lenne azt vizsgálni, hogy a nem első soros rajtok hány százalékában ért fel a dobogóra az adott versenyző. Persze a mennyiség is számít, sőt az számít igazán, mindenki azt jegyzi meg (MSC 91 futamgyőzelme a lényeg, nem az, hogy hány futamonként nyert egyet). Mégis, csak érdekességképpen:

Vettel: 56 első sornál hátrábbról megkezdett verseny, 11 dobogó -> 20%
Schumacher: 192 első sornál hátrábbról megkezdett verseny, 66 dobogó -> 34%
Alonso: 171 első sornál hátrábbról megkezdett verseny, 62 dobogó -> 36%

Érdekes lenne más pilótáknál is kiszámolni ezt az arányt, de sajnos nem találtam olyan statisztikát, mely az első sorból megszerzett dobogós helyek számát mutatja.

(#25579) veze válasza Qorthral (#25578) üzenetére

veze
(őstag)

csak a dobogó érdekes..az senkit nem érdekel honnan ért oda.
NEM az a lényeg hanem hogy a legfelső fokán áll.
ha számitan, a a pontozásban is többet adnának egy olyan első helyezésért amit nem első sorbol értek el
de ez eszébe se jut senkinek :D
azért nem is talaltal rola statisztikat, mert senkit nem nagyon érdekel ( engem sem...)

[ Szerkesztve ]

!!! ....édesnemes és csípős őrölt szegedi paprika termelőtől ..

(#25580) baluka26 válasza veze (#25579) üzenetére

baluka26
(veterán)

Akkor legközelebb mindenki kussoljon, amikor valaki boxutcából lesz harmadik.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#25581) kukinyo válasza Qorthral (#25578) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Érdekességnek jó de így sem sokat mond ez a statisztika.
Úgy lenne elfogadható ha egyenlő számú (ugye ez képtelenség) hátrábbról induló futamuk lenne.
Mert mi van akkor ha Vettel a következő 115 versenyen (Vettel és Alonso közötti különbség) így áll dobogóra?
Már is lehúzott mindenkit magasan.
Vagy éppen az ellenkezője?
Egyszer sem fut be dobogóra, már is vissza esett.

(#25580) baluka26: Vegyél már vissza a stílusból. :(((

[ Szerkesztve ]

(#25582) b-type válasza baluka26 (#25580) üzenetére

b-type
(nagyúr)

egyetértek. Persze hogy számít...az ilyen statisztikákból lehet kiszűrni, hogy egy autó mennyire jó egy körön, és mennyire jó egy versenytávon.
Mindennek van értelme, minden számolgatásnak, ilyenkor kiviláglik hogy melyik autó milyen, gyors pályákon, vagy lassú pályákon jó, milyen hőmérsékletben működik a legjobban...hogy használják a gumikat..
Tök mindegy hogy adnak-e pontot vagy sem, rengeteget számít egy teljesítmény felmérésénél hogy mennyi adatból tesszük azt meg.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#25583) baluka26 válasza kukinyo (#25581) üzenetére

baluka26
(veterán)

Csak konklúzíót vonta le a kollega idióta okfejtéséből ;)

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#25584) veze válasza baluka26 (#25580) üzenetére

veze
(őstag)

szóltam én egy szót is akkor? nem.. nem is érdekelt :N
csak az hogy odaért

!!! ....édesnemes és csípős őrölt szegedi paprika termelőtől ..

(#25585) Peat;) válasza kukinyo (#25581) üzenetére

Peat;)
(veterán)

A múltbeli statisztika elért eredményeken alapul, és nem jövőbeli fikciókon, így szerintem nem csak érdekesség hanem komolyabb következtetéseket is levonnak a nagy kiértékelők, gondolom van egy pár az f1-ben. Nyilván nekik minden pilótáról vannak adataik, az ilyen kiugró példák meg az átlagnézőnek is könnyen értelmezhető a szélsőséges értékekkel, én csak ezért linkeltem be. Szerintem remekül tükrözi hogy Schumi és Alonso is magán a futamon nagyon jó pilóta. Vettelnél majd az idő eldönti, lesz-e szüksége egyáltalán arra hogy hátulról jöjjön, az is lehet még 1-2 vb és visszavonul, láthattunk már fura dolgokat pl motogp-ben(Stoner). Nyilván ezek az adatok alapból olyan pilótáknál érdekesebbek akik már régóta űzik az ipart és voltak hullámvölgyben is akár autó miatt akár saját maguk miatt, pl Alonso mclarenes éve.

[ Szerkesztve ]

(#25586) Male válasza Qorthral (#25578) üzenetére

Male
(veterán)

Na, ez így már elég érdekes. (persze még lehet bonyolítani, hogy ebből mennyi volt teljesen esélytelen autó, pl Minardi, illetve hogy a 3. helyről lett dobogós, tehát előznie sem feltétlenül kellett vagy a 20.-ról..... gondolom ilyen statok azért léteznek pontosan kiszámítva, csak nem nyilvánosak, hanem a versenyző menedzserénél és a csapatoknál van meg.)

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu - Befektetés: https://alpari.com/en/invest/pamm/423018/ és https://alpari.com/en/invest/pamm/455620/

(#25587) Qorthral válasza kukinyo (#25581) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Abban igazad van, hogy itt előnyben vannak a már pályafutásuk második felében lévő versenyzők, mert az első évei szinte mindenkinek gyengébb autóban telnek (kiv. pl Hamilton), legtöbbször esélytelenül a dobogóra és a fiatalabb pilótáknak kevesebb lehetőségük volt javítani az arányukat az erősebb autókban.

Ettől függetlenül ebben a mutatóban Vettel valószínűleg sosem éri majd el MSC-t és ALO-t, mivel ha csak a Red Bullos éveit nézzük, 34 nem első soros versenyéből csak 11 dobogót szerzett, ami 32%-os eredmény. Nyilván 35% feletti eredmény kellene a legjobb éveiben, hogy átlagban ALO és MSC fölé tudjon kerülni. Alonso például kb ugyanebben az időszakban (a Ferraris éveiben) nagyon durván teljesít ilyen téren: 62 nem első soros versenyén 33 dobogót szerzett, ez pedig 53%-os mutató!

Könnyen rávághatná bárki, hogy de a Ferrari meg a versenytempó stb., de nem ez az oka: Alonso a másik, igen erős autókban eltöltött korszakában, 2005-2007 között is nagyon erős volt ilyen téren: 31 verseny 3. vagy rosszabb rajthelyről, 19 dobogó, azaz 61%! Egyébként 2006 első 4 illetve 2012 utolsó 5 versenye sorozatban ilyen volt számára. Ezek a számok rávilágítanak, hogy bár időmérős tempóban nem ő a legerősebb, versenyintelligencia és sebesség terén nem sok jobb van nála.

veze: A magad nevében beszélj, ne általánosíts. Szerintem sokakat érdekelnek a statisztikák és ez is többek között. Engem biztosan. Azt meg gondold át, hogy tényleg csak az eredmények számítanak-e, szerintem baromira nem. Nem írom le ezzel kapcsolatban ugyanazt, mint b-type, de maximálisan egyetértek vele.

[ Szerkesztve ]

(#25588) kukinyo

kukinyo
(addikt)

Nem ide tartozik, ezért beteszem. :D
Magyar kamionos győzelem Csehországban :R

[ Szerkesztve ]

(#25589) Zso2 válasza baluka26 (#25580) üzenetére

Zso2
(őstag)

Igen,de az sem lehet tudni milyen teljesítmény,mert ugye a hátulról jövőnek pont jól jön ki a safetycar ,akkor át is ugrik jópár pilótát. Szóval nincs értelme ilyen statnak. Aki boxból indúl csak úgy van esélye,ha valami történik elől...

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#25590) leslieke válasza kukinyo (#25588) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Ügyes a srác! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#25591) b-type válasza Zso2 (#25589) üzenetére

b-type
(nagyúr)

ha jól jön ki....de lehet hogy rosszul..
...Hamilton Monza, 15. rajthely alakulhatott volna úgy is hogy nem kell kijönnie még egy kerékcserére.
esőben, SC alatt mindenki járhat jól és rosszul...attól függ mikor jön.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#25592) Zso2 válasza kukinyo (#25588) üzenetére

Zso2
(őstag)

Végre .., annyit szívott már a csapat különböző dolgok miatt.Kíváncsi vagyok mennyire nehéz lenyelni a békát különböző versenyzőknek,hogy a tizenéves magyar srác üti őket.

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#25593) baluka26 válasza Zso2 (#25589) üzenetére

baluka26
(veterán)

Egy ilyen statnak nincs eredmény. 100 minta azért már hordoz infót...

(#25594) kukinyo válasza Zso2 (#25592) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Biztos nem könnyű de minket ez a része nem érdekel. :D

(#25593) baluka26: Igen, hordoz infót. Nekem pl azt hogy van egy rakás agyatlan ember aki ilyen statisztikákon töri a fejét (aminek semmi realitása nincs), csak azért hogy fényezze a kedvencét.

(#25595) Neoteric válasza kukinyo (#25594) üzenetére

Neoteric
(addikt)

Szerintem meg neked csak az a bajod vele, hogy nem a te kedvenced van a statisztika élén. :D

PSN: ne0teric_sAN

(#25596) kukinyo válasza Neoteric (#25595) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Az én kedvencem a ponttáblázat élén van, ismét.
Miért zavarna egy semmitmondó statisztika :F
Vagy nem tudsz másba belekötni? :D

[ Szerkesztve ]

(#25597) Neoteric válasza kukinyo (#25596) üzenetére

Neoteric
(addikt)

Beleköthettem volna a "rakás agyatlan ember aki ilyen statisztikákon töri a fejét" kijelentésedbe is, mert szerintem eléggé személyeskedő hangvételű, de nem tettem, mert úgy tudom így is sok van a rovásodon.

(#25598) kukinyo válasza Neoteric (#25597) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Milyen személyeskedésről beszélsz :F
Emlékeztetlek rá (ha már elfelejtetted volna) hogy ez a statisztika egy cikkben van.
De látom csak nem tudsz leszakadni rólam.Reggel keményet kakiltam, ezt nem akarod véleményezni?
Na viszlát

(#25599) Neoteric válasza kukinyo (#25598) üzenetére

Neoteric
(addikt)

A cikken túl Qorthral kezdte el fejtegetni + pontosítani a dolgokat, így simán magára vehetné ha akarná. :U
Engem te nem igazán érdekelsz ilyen szempontból (a salakanyagod meg pláne..), mert tudom h szemellenzőt hordasz ha F1-ről van szó, ezért is írtam azt a smileyval ellátott hszt.

písz

[ Szerkesztve ]

(#25600) Xirtam

Xirtam
(veterán)

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.