Hirdetés

2019. december 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#25351) PumPi válasza Sundesz (#25348) üzenetére

PumPi
(őstag)

Azt gondolom hogy pont a tavalyi evhez kepest oriasi a fejlodes a Hamilton reszerol, ebben az evben iszonyat koncentralt es alazatos... Az latszik a sracon hogy meglepett egy szintet.

Fura, mert pl. Schumi sose szidta a csapatot hogy nem eleg jo az auto, valahogy mindig a csapat reszekent kezelte magat... Ha szar az auto akkor az kicsit az o erdeme is volt, ugyanugy mint a jo autoval a gyozelem. Ez latszik a Redbullon is... A Ferrarin nem, ott van egy shining star akinek autot kell adni... Legalabbis a pilota ezt gondolja, a Csapat meg latszolag tok mast, ezaltal feszultsegben van az egesz csapat... Nem tunik egeszsegesnek a helyzet... Felreertes ne essek nem fikazok senkit. Remelem fogjuk latni a redbullt is lapatolni... Jovre vagy legkesobb 15ben ugyis eljon... Kiindulva a Schumi erabol.

(#25352)

(addikt)

Nem mintha Alonsot akarnám védeni, de azért azt is tegyük hozzá, hogy ez a Ferrari már nagyon nem az a Ferrari, mint a Schumi érában.

Ha reflektálni akarnék az előttem elhangzottakra, akkor azt mondanám, hogy a Ferrari kb az egyetlen a F1-ben, ami Schumi után is pont olyan lett, mint amilyen előtte volt. ;]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#25353) masholnap válasza PumPi (#25346) üzenetére

masholnap
(senior tag)

sztem azt kéne megnézni, hány futama ment el Webbernek műszaki hiba miatt. temérdek. és nem cáfolták ezt az energiaitalosok. na ennyi

(#25354) Qorthral válasza PumPi (#25351) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Érdekes ez a ki fejlődött, ki nem téma... Főleg, hogy Hamiltont és Alonsot próbálod szembeállítani egymással. Te mintha a pályán kívüli viselkedésről beszélnél, ami szerinted láthatóan befolyásolja a pályán történteket. Holott pont Hamilton az, akinek bár tavaly nagyon zűrös éve volt, míg idén minden rendben közte és a csapat között, mégis, mindkét évben nagyon jól vezet. Sőt, ha választani kellene, tavaly még jobb is volt, mint idén. Persze ebben az új csapat is benne van, de attól még kétségtelen... Alonson pedig lehet, hogy te nem látsz fejlődést, ezt a láthatóan végtelen ellenszenved számlájára írom... Szerintem láthatóan sokkal komolyabb, céltudatosabb és koncentráltabb, mint 7-8 éve, holott akkoriban szerezte a VB címeit. Elég csak a tavalyi és az idei évét megnézni: idén akadt pár gyengébb versenye a sok kiváló között és máris "gyenge" teljesítményről beszélnek nála, mivel tavaly nagyon magasra tette a lécet. Szerintem minden csapatvezető összetenné a két kezét, ha a versenyzői ilyen gyenge évet produkálnának.

Azt látom, hogy te valamiért nagyon nem szereted Alonsot, így talán felesleges is róla vitáznunk. Igen, ő egy kicsit mindig is primadonna lesz, akinek köze sincs Kimi lazaságához vagy Vettel bolondozásához és neked ez egy cseppet sem jön be. Ám a pályán ettől még legalább annyit mutat, mint ők. Más kérdés, hogy ugyanez az autójáról nem mondható el. Az is baromság, hogy a csapattal nem működik együtt, vagy ölbe tett kézzel várná, hogy alárakják a nyerő autót. Nem is értem ezt hogy gondolhatod komolyan. (Vagyis tudom... ugye az a mérhetetlen ellenszenv csodákat tesz...) Alonso kb a fél életét a Ferrarival tölti évek óta és mindent megtesz a siker érdekében. Az, hogy 4 év alatt nem sikerült címet nyerniük, a legkevésbé sem az ő hibája.
Azzal sem értek egyet, hogy jobb lehetne, ha lazábban kezelné a vereséget. Ő ilyen típus, ne akarjunk már mindenkiből Kimit faragni. Úgy elveszne a srác varázsa. :D Alonso évről évre erősebb pilótává válik, mentálisan is, legalábbis szerintem ez egyértelműen látszik.

: Kiváló észrevétel ;]

JJános: Igen láttam. De nem értem az összefüggést. Most ha én mutatok olyan eseteket, amikor Hamilton előzte meg Vettelt, akkor Ő a jobb? :F
Maradjunk annyiban, hogy ennek semmi köze nincs ahhoz, amiről beszéltem.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#25356) masholnap válasza proof88 (#25355) üzenetére

masholnap
(senior tag)

olyan mint egy gyerekcsíny :D eléggé mókás :) nagyon azért a biztonságis sem kapkodta el :D csodálkoznék rajta, ha nem tudtak volna róla

egyébként a mostani Fal turnén a nagy világvallások mellett pl. a Mercit és a Shell-t "említik" meg, mint uralkodó/elnyomó erő

[ Szerkesztve ]

(#25357) DZs válasza PumPi (#25316) üzenetére

DZs
(senior tag)

Majdnem mindenben egyetértek, de már 5 éve van toporgás.

(#25358) masholnap

masholnap
(senior tag)

azt hiszem, a Ferkával az a legnagyobb gond, hogy nem elég szarok. ha keményebb gondok lennének, már hullottak volna a fejek. aztán ugye itt van a jövő év, és ha lehet hinni a Merci hipotetikus erejében, akkor jövőre is szopóka-nyalóka lesz a vörösöknek.

(#25359) kukinyo válasza Qorthral (#25354) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"ugye az a mérhetetlen ellenszenv csodákat tesz"
Mint ahogy a rajongás, az isteni szintre emelés is.

(#25360) orion1025 válasza masholnap (#25358) üzenetére

orion1025
(őstag)

Pedig eléggé szarok.Ha nem lenne ott Alonso, szerintem a középmezőnyt taposnák mint a McLaren.

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#25361) masholnap válasza orion1025 (#25360) üzenetére

masholnap
(senior tag)

hát nem feltétlenül, mert pl. most egész jó volt az autó, másrészt Massánál nyüzsögnek a műszaki problémák, de nyilván rajta tesztelnek mindent a vörösök, és Alo kapja a frankó cuccokat, kb. mint a bikásoknál

(#25362) werszomjas válasza proof88 (#25355) üzenetére

werszomjas
(őstag)

Durva, hogy ebből az egészből mi a TV-ben semmit sem láttunk :) Vagy csak én nem vettem észre? Mint ahogy azt sem, hogy a pódium felett leereszkedtek.

üdv

(#25363) masholnap válasza werszomjas (#25362) üzenetére

masholnap
(senior tag)

ezért mondom én, hogy ezt tudták előre, sőt, szerintem meg is szervezték együtt, hogy miként folyjon le az esemény

(#25364) Malachi válasza masholnap (#25363) üzenetére

Malachi
(addikt)

felejtsd el, ez butaság. :D

a Shell, mint főszponzor együtt szervez Shell ellenes performanszt a díjkiosztóra a zötétzöldekkel? neeem.

ma már mindenre felkészülnek a közvetítéseken, éppen az ilyen esetek miatt. ha nem akarják, semmit nem veszel észre, történhet bármi. lehet, hogy ezek után itt is bevezetik a 10 másodperces késleltetést.

(#25365) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Világbajnokság - Long-term fogadások
Drivers Championship 2013

Végső győztes

1.11x Sebastian Vettel
11x Fernando Alonso
11x Lewis Hamilton
51x Kimi Räikkönen

Meg kéne tenni Nandót.. ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25366) orion1025 válasza masholnap (#25361) üzenetére

orion1025
(őstag)

Most egész jók, de stabil teljesítményt nem tudnak hozni megint.Ismét év elején elindult valami, és elhalt az egész.

(#25367) #65755648 válasza masholnap (#25361) üzenetére

(törölt tag)

Itt és még Monzában jó lesz a Ferrari. Utána a nagy leszorítóerőt igénylő pályákon vissza fognak esni a Lotus mögé.

(#25368) Malachi válasza Motion_Blur (#25365) üzenetére

Malachi
(addikt)

akkor inkább Hamiltont. :)

(#25369) DZs válasza orion1025 (#25360) üzenetére

DZs
(senior tag)

Száraz versenyen, 2. helyezést "szar" autóval nem tudsz elérni. A Ferrari 2. erő jelenleg.

(#25370) JColee válasza #65755648 (#25367) üzenetére

JColee
(őstag)

Szerintem a Lotus most se volt rosszabb, mint a Ferka.

(#25371) orion1025 válasza DZs (#25369) üzenetére

orion1025
(őstag)

Azért, mert most volt egy jobb versenyük, attól még nem jók.Hideg is volt, más körülmények mint eddig, majd a következő futamokon kiderül, bár gyanítom a Mercedes visszaáll a RedBull szintjére majd.

(#25372) masholnap válasza Motion_Blur (#25365) üzenetére

masholnap
(senior tag)

egy ezrest talán megérne, de valahogy mégis kidobott pénznek érezném most

MÁS:
valaki nem tudja, a szabadedzés elején játszott szám az mi volt? amit a hivatalos F1-es beköszöntő snitt előtt toltak

(#25373) BeerBier válasza masholnap (#25372) üzenetére

BeerBier
(senior tag)

Avicii -wake me up Ha erre gondoltál..

Olyan vagyok mint egy hal....fejem is van,de a farkam irányit

(#25374) masholnap válasza BeerBier (#25373) üzenetére

masholnap
(senior tag)

nemnem, nem az volt, egy csajszi énekelt valamilyen chill-out lounge zenére. azt hittem, minden nap azzal fognak kezdeni

(#25375) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Ki gondolta volna az év első fele után, hogy a Merci simán tud majd nyerni az 50+ fokos Hringen és a hűvös Spa-ban sehol nem lesz...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#25376) orion1025 válasza Motion_Blur (#25375) üzenetére

orion1025
(őstag)

Lehet azokat a barázdált belső felű felniket használták itt is, és az kavart be nekik.

(#25377) Malibutomi válasza Motion_Blur (#25375) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Mert elszúrták a setupot. Illetve nem jött be nekik. Ha leszakad az ég szerintem nyert volna a Merci.
Ki látott már ilyet hogy Spa-ban nem sik az eső...

(#25378) JJános válasza kukinyo (#25359) üzenetére

JJános
(addikt)

Én azt mondom akkor is, hogy amikor Vettel a rajt után elment Hamilton mellett az nagyon csúcs volt. Pedig Hamilton egész jó mostanában. Ne mondja senki nekem, hogy a start után nincs feltekerve Hamilton autója, és Vettel motorja meg fel volt tekerve.
A közvetítésen látható volt Vettel mutatta Hamiltonnak, hogy így mentem el melletted! Sutty! :D

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#25379) IreN!CuS válasza JJános (#25378) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Szakértő úr , ez biztos azért volt mert Hamilton a satnya izomzatának és az Eau Rouge álltál generált plusz nehézségi erőnek köszönhetően nem volt képes padlóig nyomni a gázt. Gyorsan vessük el a szélárnyék és különböző autó beállítás mítoszt mert csak megzavarja az embereket.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#25380) JColee válasza IreN!CuS (#25379) üzenetére

JColee
(őstag)

Hami leesett szerintem az ívről az Eau Rougeban. Itt van két videó.

[ Szerkesztve ]

(#25381) Malibutomi válasza IreN!CuS (#25379) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Meg az RB kb. 15 km/h-val gyorsabb volt az eau rouge-ban egész hétvégén. Sőt úgy általában az egész 1. szektorban. Szóval olyan nagyon nem volt meglepő.

(#25382) Malachi válasza JColee (#25380) üzenetére

Malachi
(addikt)

így van, félig a kerékvetőn, félig a pályán kívül nehéz úgy kigyorítani, mint a pályán. :) Hami elszúrta, ott, azzal az egy mozdulattal.

(#25383) -Mike- válasza JColee (#25380) üzenetére

-Mike-
(addikt)

A futam leintését követően a dobogó mögötti szobában - amit Szujóék nagyon kedvelnek ennek ellenére mindig végig pofázik a sok sületlenségével és a lényegről lemaradnak mindig- mondta Vettel Hamiltonnak, hogy nagy szélárnyéka volt, Alonso is azt mondta Hamiltonnak, hogy előtte Nico is nagyon lassú volt a 3. körben (ami a 6. kör volt, csak rosszul emlékezett - a szerk.) Vagy spéci Merci lassúság volt, hosszú hetedik vagy a kelleténél nagyobb szembe szél.

(#25384) werszomjas válasza Malibutomi (#25381) üzenetére

werszomjas
(őstag)

Persze hogy nem volt meglepő, ha nem az első körben, elmegy mellette a következőben, a RB top speed-je az elsők között volt, és ehhez jött még a szélárnyék is, mindketten padlógázon voltak és a RB megelőzte a Mercit, Vettelnek nem volt sok tennivalója, már ott látszott, hogy ez sima RB győzelem lesz :)

Alonso majdnem eldobta :)

üdv

(#25385) X3B6O0X válasza -Mike- (#25383) üzenetére

X3B6O0X
(aktív tag)

Hát mert a Mercedes akkora szakértő, hogy a lassú szakaszra lőtte be a kocsit :DDD.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#25386) #65755648 válasza JColee (#25370) üzenetére

(törölt tag)

Ha Raikkönen nem esik ki akkor se lett volna sehol Alonso-hoz képest. Massa is megverte Grosjeant, pedig most (sok) balesete/kicsúszása/büntetése sem volt. De nem is csak a Lotusra gondoltam, hanem a Mercire is, vagyis a mostani RB>FER>MER>=LOT helyett visszaáll a korábbi RB>=MER>=LOT>FER erősorrend.
Persze tudom, ez általánosítás, nem ilyen egyértelmű a helyzet, van ahol kicsit jobb a Ferrari, meg van ahol a Lotus a legjobb vagy a Merci.

(#25387) werszomjas

werszomjas
(őstag)

Hamilton - Alonso

Ez jó volt :C

A Merci szerintem esőre számított, még DRS-el sem tudta megelőzni a Ferrarit, pedig ott volt a seggében.

Alonso belső kamera, valaki nem talál véletlen erről egy Hamilton belsőt?

[ Szerkesztve ]

üdv

(#25388) JJános válasza IreN!CuS (#25379) üzenetére

JJános
(addikt)

Nem vagyok szakértő. :D De én egy szép előzést láttam.

(#25389) Malibutomi válasza werszomjas (#25387) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Az a jó hogy pont ugyanígy megszivatta a Mclaren két éve Hamiltont, akkor ki is esett miatta.
DRS-el megelőzte Kobayashit, az meg DRS nélkül visszaért mellé.

(#25390) VD válasza JJános (#25388) üzenetére

VD
(őstag)

Akkor csináltass szemüveget, mert ez egy szimpla kikerülés volt egy gyorsabb autóval. ;)

Az AUDI az a Volkswagen ami BMW akar lenni!

(#25391) badd válasza VD (#25390) üzenetére

badd
(tag)

Mint Alonso DRS-es előzései ;]

Ja, de ő Alonso.

[ Szerkesztve ]

(#25392) JColee válasza #65755648 (#25386) üzenetére

JColee
(őstag)

Persze, mert Lonzi nagyon jól előretört az első körökben, Rai meg mindig beszorult valaki mögé.

(#25393) JJános válasza VD (#25390) üzenetére

JJános
(addikt)

Van szemüvegem. Kikerülés, ha jól tudom a Kreszt, a kikerülés egészen mást jelent.

(#25394) shteer válasza werszomjas (#25387) üzenetére

shteer
(félisten)

Kinyomta a kerst teljesen :) Stabilitasban van meg mit fejleszteni a maranelloiaknak, sokszor kellett korrigalnia.

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#25395) kukinyo válasza JJános (#25378) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Kihasználta Hami kis hibáját és simán elzúgott mellette. :D
Nekem is tetszett.
És ugyancsak örültem annak is a verseny után amikor mint a rossz kisgyerekek viháncoltak, röhögcséltek, rosszalkodtak teljes egyetértésben.
Ezt így is kell, ők nem ellenségek hanem ellenfelek.
Ezt felfoghatná végre Alo is.Ha már egy ilyen eredménynek sem tud örülni (9/2), ott nagy a baj.

(#25396) Zso2 válasza PumPi (#25346) üzenetére

Zso2
(őstag)

(I)Ha már az összehasonlításnál tartunk akkor Webber még mindig erősebb mint Alonso(/I)

Te tényleg..... (nem tudtad,hogy Webber, az RB Massa-ja? :) )

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#25397) Zso2 válasza JJános (#25378) üzenetére

Zso2
(őstag)

Látod is a versenyt,vagy csak nézed? Nem volt nagy szám az 1 előzés Vettelnek(evvel nem lebecsülni akarom) azt ugyanis nagyon elrontotta HAmilton,ha visszanézed az Eau Rouge-t nagyon rosszúl kezdte szinte ráesett Vettel a dombon...Az nagyon nagy hiba volt, fele olyat kelett volna rajtolnia,mint ALonsonak,ugyanis ,ha azt megússza Hamilton akkor jó pár mp-et feltartja az elég is lett volna a többieknek, és nem utolsó sorban lehetett volna DRS-ni, ebből megint nem jutott lehetőség.

(#25398) Pompi igazad van ,javítottam. :)

[ Szerkesztve ]

Adelante ALONSO - Forza Ferrari | BF3-- satazso | Intel Core + Windows = Jaguar, behúzott kézifékkel.

(#25398) Pompi válasza Zso2 (#25397) üzenetére

Pompi
(MODERÁTOR)

"Nézed is a versenyt,vagy csak látod,"

ennek egyébként fordítva van értelme, azaz "láss, ne csak nézz" szól a mondás

...

(#25399) Malibutomi válasza Pompi (#25398) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Amúgy, most visszanéztem, és Vettelnek mákja volt, hogy Hamiltonnak elszúrták a kerékcseréjét, mert ha nem hoszabb egy másodperccel mint utána pl Rosbergé, akkor visszajön Grojean-ék elé, és átlépte volna Vettelt mikor az kiáll.
Sajna nem úgy jött ki, pedig izgalmasabb lett volna a verseny.

(#25400) 7600 GS

7600 GS
(addikt)

Vettel

'90 Honda Civic ED6 | '81 Passat 32B

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.