Hirdetés

2020. január 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#24301) Pitterix

Pitterix
(őstag)

Látom folyik a "vita" az átigazolásokról.

Engem inkább az érdekelne, hogy szerintetek lesz F1 verseny a Hell ringen valaha?

"Persze hogy tudtam, csak nem sejtettem!"-----Angelo 'Snaps' Provolone

(#24302) pocokxx

pocokxx
(Közösségépítő)

Már az f1vilag is lehozta a pletykát. :)

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#24303) b-type válasza mefistofeles (#24299) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Ehhez ismerni kellene a Red Bull büdzséjét, oké mindenki úgy ismeri mint pénzeszsákot..de az autógyárakat is így ismerték BMW-Toyota-Honda-Renault...
...és a Red Bull az ami nyeregben van, míg a Ferrari-McLaren aminek kapaszkodnia illenék. A Honda elengedte Rossi-t és Burgess-t, mert azt hitte amit.
A Red Bul tervei sem ismertek...mert náluk ez üzlet, márpedig az mozog és változik, ahogy beleegyeztek az Infinity Red Bull Racing névbe, az sem azt sugallja hogy ők most tényleg évtizedekig akarnak itt maradni.
A Ferrari és a McLaren ugye nagy név, elkötelezettséggel is érvelhetnek a pénz mellett, a Red Bull-nál ez nem egyértelmű.
Ott volt pl. a Virgin ahol szintén nagy pénzeket lehetett vizionálni, de másként fordult az üzlet és az F1 nem lett fontos.

[ Szerkesztve ]

Boldog új évet!

(#24304) attisx válasza TESCO-Zsömle (#24300) üzenetére

attisx
(addikt)

Áhh, nem... A "hangokat" nem édekli az efeggy... Ellenben nem szeretik az ilyen jellegű célozgatásokat az elmeállapotomat illetően... ;]

[ Szerkesztve ]

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#24305) mefistofeles válasza b-type (#24303) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Amíg "fut a szekér" adiig ez egy hatalmas üzlet is nekik. Éppen ezért nehéz elképzelni, hogy a csúcson kiszálnak. Persze abban igazad van, hogy nem tudhatjuk a valós büdzsét (már ami az F1-re van szánva), mint ahogy az eddigi évek üzleti mérlegét sem.......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#24306) TESCO-Zsömle válasza attisx (#24304) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

A "hangokat" nem édekli az efeggy...

Ha ez igaz lenne, már rég nem lenne f1-live... :P

[ Szerkesztve ]

(#24307) attisx válasza TESCO-Zsömle (#24306) üzenetére

attisx
(addikt)

Az egyszer biztos... :DDD

Rossz a helyesírásom?! Vedd úgy, hogy mobilról írtam... :D

(#24308) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Ez a sok átigazolási baromság már tényleg fájdalmas. Ha a "nagy" világbajnok pilótákat nézzük akkor még inkább.

Vettel: Hova menne, miért menne??....
Hamilton: nem egy vándormadár, ráadásul egyre jobban muzsikálnak együtt a mercivel. Innen kb. ugyanaz mint amit Vettelre írtam.
Kimi: Már ezerszer lenyilatkozta, hogy őt csak a győzelem érdekli! Tehát csak egy jobb autó jöhetne szóba. De Vettel mellett másodhegedűsnek? ...kizárt.... Rosberget pedig nem hiszem, hogy lapátra teszik. A Ferrari szárnyalása meg éppen nem meggyőző, mint ahogy Alonso csapattársi viselkedése sem.
Alonso: Na ő az aki a leg valószinübben menne, de hova? Szerintem a lotus és a merci marad úgy ahogy van, Vettel (és az RB) meg őt aztán semmikkép nem raknák a kis aranytojást tojó tyúkocska mellé.
Button: (szégyenszemre majd' elfelejtettem) na még ő a leg "puhább" talán őt tudnám a másik RB kormányánál leginkább elképzelni (persze csak ha a világbajnokokat nézzük, és eltekintünk a korától) ........ ha nem akkor passz....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#24309) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Téma lezárva : A Ferrari szóvivője elmondta jelenleg nem érdeklődnek egy versenyző irányt sem, minden erejükkel arra koncentrálnak, hogy fejlesszék az autót.
;]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#24310) lenox válasza cyberkind (#24309) üzenetére

lenox
(addikt)

Larifari...

(#24311) Švejk válasza cyberkind (#24309) üzenetére

Švejk
(őstag)

Azt mondjuk nem is tennék rosszul. Még nem mondom hogy elúszott a VB, egy nagyon ütős kocsival, és nagyon sok mázlival összejöhet, de akkor tényleg dolgozzanak.
Az meg a legnagyobb szégyen még mindig, hogy a Toyota szélcsatornát használják, az F1 legnagyobb csapata!

(#24312) cyberkind válasza Švejk (#24311) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Szerintem nincs ebben semmi különös, Schumi előtti időkben még be se tudták fejezni a futamokat, + a többi "trógerség" ! :D

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#24313) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Nocsak, a Ferka Le Mans királykategóriájában ?
Élvezetes lenne ! :))

(#24314) AmunRa

AmunRa
(aktív tag)

A nagy spanyol 110% megint kavarja a kulimászt! Nem először szarik a saját lábtörlőre. Komoly ember.

(#24315) cyberkind válasza AmunRa (#24314) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ja, de a Ferkánál ezt nem játszhatja sokáig mert kib**** mint macskát ! :N

(#24316) kukinyo
És hova menne ahol van esély VB-t nyerni ?

[ Szerkesztve ]

(#24316) kukinyo válasza AmunRa (#24314) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Igaza is van (ha igazak egyáltalán a hírek).
Van még benne pár év versenyzés, gondolom ezt szeretné sikerekkel megélni.
Ez a mostani belesz@rok csapatnál nem megy.
Váltani kell.

(#24315) cyberkind:Bárhová, mert itt esélye sincs.

[ Szerkesztve ]

(#24317) cyberkind válasza kukinyo (#24316) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

RB kizárva, Merci kizárva, Meki-hez vissza esélytelen, Lotus-nál nincs pénz, bár ha visz szponzorokat talán, de szerintem ez is kevés, bár ő tudja ! :))

(#24318) kukinyo válasza cyberkind (#24317) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Én erre csak annyit mondanék hogy láttunk már meglepetéseket.

(#24319) TESCO-Zsömle válasza AmunRa (#24314) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Hát azért az mégis csak burba ,hogy 4 éve a belét kihajtja és nincs eredménye. 2012 előtt minden évben legalább 3-4 időmérője ment a levesbe a csapat elrontott taktikája miatt.

(#24320) cyberkind válasza TESCO-Zsömle (#24319) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Én mondjuk azt sem értem, hogy a taktikai zsenik királyát(Ross Brawn) miért kellett Montezemolo-nak elküldeni ? :U

(#24321) Peat;)

Peat;)
(veterán)

Ugye azt vágjátok hogy a német Bild az kb = a hazai Blikk-el? Ettől függetlenül azért élvezetes olvasni a reakciókat. :))

Alonso nem fog sehova menni, ki van kenve a feneke szép bankjegyekkel. Idén feladta a karriert a pénzért és élvezetekért, mondhatni most szedi meg magát gátlástalanul. Szerintem az új nője totál behülyítette és lehúzta egy primitív világba, lehet nekem esni, de egy tejfölös szájú orosz modell akinek apucija gondolom nem utcasöprő nem hinném hogy az életfelfogásával hozzájárul az élsportolói mentalitáshoz. Inkább lerombolja azt, márpedig Alonso addig jó/legjobb pilóta ameddig elvakultan dolgozik mint állat. Nem egy Kimi vagy Hamilton. (Vettel még gőzöm nincs milyen.)

Ne személyeskedjünk.

[ Módosította: Qru ]

(#24322) #85154688

(törölt tag)

Figyeljétek a csávó hogy feji azt a szerencsétlen kormányt...Ez sem menne be 1.25-alá monzába...[link]

(#24324) Sundesz válasza #85154688 (#24322) üzenetére

Sundesz
(őstag)

Elég bénán néz ki, de biztos nehezebb mint az rFactor, mert legalább egyenesen tuni kéne menni. ;] 2001-ben én is kipróbáltam ennek gondolom koraibb verzióját Maranello-ban, de azt inkább hagyjuk 13 évesen. :D

Hörcsög Powa'

(#24325) TESCO-Zsömle válasza cyberkind (#24320) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ugyanazért, amiért Todt-ot és Schumacher-t is. Az un. "Schumacher érában" a csapat ura nem Montezemolo volt. A lényeges döntéseket a Brawn-Todt-Schumacher triumvirátus hozta, és ez Montinak nem tetszett. Monti oda akarta vinni a Ferrarihoz Häkkinen-t Schumi mellé, de Ő ezt nem akarta, úgyhogy a trió együttes erővel leszavazta a dolgot. 2006-ban, mikor már második éve nem volt az az egyértelmű Ferrari fölény, Monti kenyértörésre vitte a dolgot egy másik finnel. Räikkönen jött, Schumacher ment. Szerződéseik lejártával pedig a többi ellenlábast is kitették. Ezzel egy időben szinte minden többi külhonit is Olaszra cseréltek. Olasz csapatfőnök, olasz versenymérnök, aki csak lehetett olasz lett.

Mondogattuk is páran, hogy Tészta van, eredmény nincs...

Bűn volt ezt a triót szétverni, és én nem sajnálom érte a Ferrari-t egy percig se. Maguk főzték, és még jó pár évig enni is fogják, hogy visszatértek ehhez a konzervatív vonalhoz, mert azok az idők már nagyon elmúltak...

Csak Alonso-t sajnálom, hogy pont ebbe a korszakba került bele. Na de talán visszatér a Renault Lotus-hoz. :P Megint... ;]

(#24327) cyberkind válasza Peat;) (#24326) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Erre én meg azt írom, ha más csapatnál nem mutatja meg hogy mit tud, mint MSC (is) nem is fog kiderülni, ennyire egyszerű, én is ezért írom állandóan hogy faxa a kocsi meg Newey, mert tényleg nem lehet tudni hogy tehetség vagy alázatosság ahogy írtad is ! :))

(#24328) Peat;)

Peat;)
(veterán)

Ez tök érdekes sauber interjú, ez alapján Hülkenberg már biztos távozó. Gondolom nem tetszett a csapatnak az elégedetlenkedő nyilatkozata, csak legyen hely ahova menni tud.

(#24329) Motion_Blur válasza Peat;) (#24328) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Nem úgy volt hogy Hulk azért távozik, mert hónapokon keresztül nem kapott fizetést?

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#24331) Malibutomi

Malibutomi
(nagyúr)

(#24332) Malachi válasza Malibutomi (#24331) üzenetére

Malachi
(addikt)

ha forma1 egyhamar nem is, talán más jelentős sorozatok eljönnek ide. de nem rövidke egy kicsit? :F

de most nézem, Borsodban??? hehe, miért nem Záhonyban, ugyan már. messze a főváros, Magyarország meg vízfefű, messze a nyugati határ, a Dunántúl, szóval, fura.

[ Szerkesztve ]

(#24333) pepe091 válasza Malachi (#24332) üzenetére

pepe091
(MODERÁTOR)

Lesz majd pislogás mikor reggelre nem lesznek gumik a kocsikon. Ott csücsülnek majd a téglákon. ;]

(#24334) AmunRa válasza cyberkind (#24320) üzenetére

AmunRa
(aktív tag)

Mert mediterrán temperamentum. Kimit mért küldték el? Schumaher miért nem kapott esélyt? Ezek olaszok. Nem németek, ne keres miértet. Miért minden építőiparos egy hazug disznó? Csak! :D

pepe091: a fémet viszik, mert könnyebb eladni. Nem az autó csücsül a téglán, mert az se lesz.

[ Szerkesztve ]

(#24335) Peat;) válasza Motion_Blur (#24329) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Berágott ja, de az nekem nem rémlik hogy nyilatkozta volna hogy el is megy. Azt most mondták meg helyette, szabad hely meg sosincs sok. Ő már egyszer kikerült a mezőnyből ha jól rémlik.

mod: most látom, hogy személyeskedtem... nem értem mire jó ez, hol érződött benne rossz szándék, de akkor elnézést a topiktól...

[ Szerkesztve ]

(#24336) Vasinger!

Vasinger!
(nagyúr)

A vasárnapi versenyről egy kis szuvenír: Pirelli gumi darabka :)

I'm Mr. Meeseeks, look at me! #Wubalubadubdub#

(#24337) AmunRa válasza Vasinger! (#24336) üzenetére

AmunRa
(aktív tag)

Rágni kell, mint a gittegyletben. :D

(#24338) cyberkind válasza Vasinger! (#24336) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ez igen ! :DDD

(#24334) AmunRa
Imádom az olaszokat de jó nagy hülyék és bunkók ! :D
De ha Monti(Montezemolo) úrnak jó ha szenved a csapat de ő irányíthat akkor puszi a hasára, azért remélem amíg élek 1-2 Ferka VB-t láthatok még ! :DD

(#24339) AmunRa válasza cyberkind (#24338) üzenetére

AmunRa
(aktív tag)

Majd, ha lesz olyan mint Schumaheréknek engedtek. Azért sokszor a szerencse miatt nem nyertek. Emlékezzetek Massára, vagy pl. Alonso tavaly.
Nálam véget ért a Ferka iránti rajongásom, amikor Schumahert elintézték.

(#24340) cyberkind válasza AmunRa (#24339) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Az hogy elintézték nem egyhamar derült ki, de valóban mi értelme volt, oké hogy Kimi, itt volt 3 évet, ebből 2x VB-ért harcolt 1x meg is nyerte aztán szia, neki nem is hagytak egy kis időt se hogy majd lesz valami, eszméletlen nagy pazarlás megy a Ferka-nál, kár ezért, de ez van, ezt kell szeretni, FORZA FERRARI ! :))
Ja igen, azt elfelejtettem hozzátenni hogy nekem Schumi volt az utolsó pilóta akit szívből imádtam és szorítottam, azóta már csak a csapat és kész, és ez hiányzik ! :N

[ Szerkesztve ]

(#24341) orion1025 válasza Vasinger! (#24336) üzenetére

orion1025
(őstag)

Bagolyköpet Pirelli módra ;]

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

(#24342) Enzolord válasza Vasinger! (#24336) üzenetére

Enzolord
(addikt)

A keleti környékén akkor mindenhol a Pirelli mérnökei dolgoznak..:)

Lehet rosszul játszani, de lélektelenül soha! Van úgy, hogy az embernek rossz napja van és a pályán semmi nem sikerül. Nem számít, a lényeg az, hogy lássák rajtad az emberek, hogy megszakadsz a klubért, a szurkolókért és akkor a vereség is meg van bocsátva. Ilyen egyszerű!”

(#24343) shteer válasza #85154688 (#24322) üzenetére

shteer
(félisten)

szvsz ő rángatja, hanem a "ffb"

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#24344) Xirtam válasza shteer (#24343) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Szerintem is. Csak gyenge a srác és képtelen kordában tartani a POWER-t! :D

"eszméletlen nagy pazarlás megy a Ferka-nál, kár ezért, de ez van, ezt kell szeretni,"

Pazarlás? Végül is minden vében nyereségesek, legnagyobb nyereséggel dolgozó gyár. És a legnagyobb Brand volt tavaly. . . .

Hagyjátok már ezeket, a pénzes hülyeségeket. Ha valakiket nem kell félteni a pénz miatt az pont, hogy a Ferrari. Luca-ra kenni mindent pedig óriási hülyeség. Aki úgy gondolja, hogy olaszoknál nincsenek tervezői zsenik azok kicsit olvassanak már a dolgok után. Mert, hogy semmi közük az egészhez az is biztos.

A Ferrari túlságosan konzervatív volt tavaly. Viszont az első pillanattól fogva látszott, hogy az F138 egy teljesen más irányt követ. Már mertek új dolgokat húzni. Tényleg felháborító és engem is felidegesít, hogy a fejlesztési versenyben folyamatosan lemaradunk. Érződött év elején is, hogy az autó gyors. Főleg, mivel tavaly 2 hónap arra ment el, hogy az egész csapatot átformálták. Az erőforrásokat átcsoportosították. És annak hogy ez jól működjön minimum 2 év kell.

A Ferrari mindig is úgy tervezett autót, hogy azt azonnal kiküldték Fiorano-i pályára. Az összes utcai autójuktól ezért van oda mindenki. A legmodernebb, legvezethetőbb autók. Iszonyat erővel és még is benne van a Ferrari érzés. Régen amint volt egy kis módosítás, ment a pályára és élőben tesztelték úgy ahogy most az utcai autójukkal csinálják.

Mindegyikőtök magyarázz, hogy így a szélcsatorna úgy. Láttatok ti már egy komplett szélcsatornát? Nem egy cső amiben áramlik a levegő. . . Nagyobb mint bármelyik magyar üzem ami megtalálható ebben a sárfészekben. Arról nem is beszélve, hogy túlságosan összetett alapú a rendszere.

Ezen hibák ellenére is, nyert Alonso futamot. Szóval nem annyira FOS a Ferrari

[ Szerkesztve ]

(#24345) Xirtam válasza Xirtam (#24344) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Hungaroring után ment a rinya. Érdemes visszanézni, hogy mikor nyertünk a ringen utoljára. Ha jól rémlik MSC nyert . . . :U

Sose feküdt ez az ócska pálya. 13 év alatt 4x tudtunk nyerni. Az semmi . . . .

(#24346) mefistofeles válasza Xirtam (#24345) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Egy pálya mindig annak "ócska" aki nem tud rajta menni....
Kérdezd meg a magyar pályáról, Hamit vagy Shumit. Szerinted ők is ezt mondanák róla?

(#24347) Xirtam válasza mefistofeles (#24346) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Nagy kár, hogy a 2000 évektől fogva az esetek 85%-ában ha nem volt műszaki hiba az nyerte meg aki a pole-ból indult.

És igen ócska. Csak azért elhozni ide az F1-et mert régi történelmi pálya. Vicc, akkor tegyék múzeumba. De jelenleg ez a pálya igazi F1-es versenyre alkalmatlan.

(#24348) shteer válasza Xirtam (#24344) üzenetére

shteer
(félisten)

Láttatok ti már egy komplett szélcsatornát? Nem egy cső amiben áramlik a levegő. . . Nagyobb mint bármelyik magyar üzem ami megtalálható ebben a sárfészekben. Arról nem is beszélve, hogy túlságosan összetett alapú a rendszere.

attól, hogy mi még nem láttunk élőben szélcsatornát, a ferrarinak szégyen, hogy nem képes működésre bírnia

ezt külön kiemleve:
Nagyobb mint bármelyik magyar üzem ami megtalálható ebben a sárfészekben

akkor te csukott szemmel járkálsz itthon?

komolyan mondom megcsapott téged valami a ringen, hiába voltál árnyékban :D

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#24349) Thrawn válasza Xirtam (#24347) üzenetére

Thrawn
(félisten)

Így van, húzzanak is el innen, ne legyen itt F1....
Oh, wait...

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł DIV: Blessed Mother! Save us! łłł

(#24350) orion1025 válasza shteer (#24348) üzenetére

orion1025
(őstag)

Én csak azt nem értem miért kell úgy előadnia magát valakinek, mintha a csapatnál tevékenykedne :DDD

"...300Ft-t adok érte és te állod a postát..."

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.