Hirdetés

2020. október 27., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-03-01 16:53:08

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#1951) Motion_Blur válasza JJános (#1949) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Csak vigyázz a Schumi dicsérettel, lassan ölnek érte! :))

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1952) #70869248 válasza Henkei (#1921) üzenetére

törölt tag

Ez elfogult állásfoglalás, Button ugye 8 helyet javított a qual eredményéhez képest, tehát a logikád szerint ő volt a futam legjobbja?

A Mercedes szenvedett a futamon, és mégis MS nagyon stabil köröket hozott, és tényleg nagyon jól védekezett.
...egyáltalán azért volt nagyon jó, mert szemmel látszott hogy nem erősek, Schumacher csapatásán látszott hogy nem meghatározó autója van a versenyre, de amit lehetett azt kihozta a helyzetből..és ez az ami részemről elismerésre méltó, 32:19 arányban volt gyorsabb, a köröket tekintve mint Rosberg.

más:
Grosjean meg gyakorlatilag egy kiállással hozta ezt a futamot :D
1 kör, 23 kör, és 26 kört nyomott le :)

[ Szerkesztve ]

(#1953) Motion_Blur

Motion_Blur
félisten

Pénzbüntetést kapott Maldonado

Ez elég lehangoló...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#1954) Sundesz

Sundesz
őstag

Ez jó, Alonso végig rajta volt a Red Bull autókon. :)) [link]

Hörcsög Powa'

(#1955) lenox válasza Motion_Blur (#1953) üzenetére

lenox
addikt

Ebbol tul sok mindent nem lehetett kihozni, nem volt egy egetrengeto szabalytalansag...

(#1956) TESCO-Zsömle válasza Sundesz (#1954) üzenetére

TESCO-Zsömle
félisten

Ismerd meg az ellenséged! :DDD

Man sorteras, komformeras, till den gråa massans träl / Accepterar, konsumerar, existerar utan själ

(#1957) #70869248

törölt tag

Ez a durva:
A Lotus fenyegeti a Ferrari-t is

(#1958) JColee válasza #70869248 (#1957) üzenetére

JColee
őstag

A ferrari pont most előzte vissza.

(#1959) TESCO-Zsömle válasza JColee (#1958) üzenetére

TESCO-Zsömle
félisten

Amit Massának köszönhetnek.

Man sorteras, komformeras, till den gråa massans träl / Accepterar, konsumerar, existerar utan själ

(#1960) Oliverda válasza TESCO-Zsömle (#1959) üzenetére

Oliverda
félisten

Azt meg pláne, hogy egyáltalán eléjük tudtak kerülni.

TransferWise utalás 150 000 forintig ingyen: kód privátban

(#1961) #70869248 válasza JColee (#1958) üzenetére

törölt tag

Ahhoz képest, hogy én az év elején, nem is tudom talán 6. erőnek gondoltam be őket..és még most is úgy gondolom hogy tök megalapozottan, nos ahhoz képest most a Ferrari-t fenyegetik a 2. helyért, úgy hogy nem nyertek még futamot, és Grosjean 3 futamot nem fejezett be.
kőkemény

(#1962) JColee válasza #70869248 (#1961) üzenetére

JColee
őstag

Szerintem ez annak köszönhető, hogy a Ferka eddig kb csak Lonzival szerzett pontokat.

[ Szerkesztve ]

(#1963) JJános válasza #70869248 (#1961) üzenetére

JJános
addikt

Most már Massával is számolni kell, és kell is a Ferrarinak egy jó Massa, egy Jó autóval.
Rönyó meg jó.

Most olvastam Sumi nyilatkozatát. -Ez volt a legtöbb amit ki lehetett hozni.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#1964) AMD Power

AMD Power
titán

Maldonado persze megint nem hibázott. :U Ez az ember egy idióta.

Xbox One X White Special

(#1965) Motion_Blur válasza JJános (#1963) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Nem gondolom hogy Massa mai teljesítménye innentől jellemző lesz rá... bár Hockenheimet szereti, 2006-ban pl. végig Schumacher mögött tudott autózni, 2 éve meg ugye tudjuk mi történt.. ;]

(#1966) Qorthral válasza JColee (#1962) üzenetére

Qorthral
őstag

Szerintem meg annak, amit írtam: a legjobb technika dolgozik alattuk :P
A tempó nem hazudik, még ha a pilóták nem is képesek kihozni a maximumot (helyezésben) belőle. Komolyan szégyen, hogy ezzel a kocsival még nem sikerült nyerniük.
Btw Grosjean 4 futamon esett eddig ki, és csak 1x technikai okból. De Kimi bőven nagyobb csalódás nekem, hiába ajnározzátok itt sokan, gyenge a produkciója. A kváziújonc csapattársa rendszeresen gyorsabb, csak még sokat hibázik. Kimi egyetlen szerencséje, hogy alatta még nem állt meg a vas, illetve hogy Grosjean nem elég stabil a pontok hazahozását tekintve. Vagyis a rutinja. De sztem év végére Grosjean lesz előrébb az összesítésben könnyedén.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#1967) Flashcash válasza #70869248 (#1952) üzenetére

Flashcash
Közösségépítő

Grosjean meg gyakorlatilag egy kiállással hozta ezt a futamot
1 kör, 23 kör, és 26 kört nyomott le

Az F1 Forumon mondta, hogy egykiállásos taktikával mentek volna a szárny letörés nélkül.

(#1968) giigz válasza Henkei (#1910) üzenetére

giigz
veterán

Gyenge volt? :D Nem VB szintű teljesítmény...?? :D Na ez már egy kicsit sok, bár inkább nem is írok rá semmit, mert biztos vagyok benne, hogy ma nem ugyanazt a futamot néztük...

(#1944) Qorthral: Én idegesítő? Kit idegesítek? Csodálom Schumachert, ha vezetésről van szó, akkor a legnagyobb példaképnek tartom, rajta nőttem fel, mindig is neki szurkoltam/szurkolok. Amikor nem volt az F1-ben, akkor pedig Massa-nak. :) Szóval tegye már fel a kezét (írja meg) akit idegesítek itt a fórumon, mert ezen könnyen lehet segíteni. :)

Az én véleményem az, hogy ma MSC nagyot ment, aki egyetért, az egyetért, aki nem, az meg nem ért hozzá, vagy csak mondja a divatbaromságait. :)

[ Szerkesztve ]

(#1969) #70869248 válasza Flashcash (#1967) üzenetére

törölt tag

Talán működött is volna...attól függ mennyire tudja a saját tempóját menni..ezt utólag nehéz megmondani, így bukott egy káoszkörnyit+ kiállás orkúpcserével, voszont a futam elején saját tempóban mehetett.
Nehéz megmondani, hogy mi lett volna, mert most már rajta múlik...össze kell kovácsolnia magának a jó eredményt, mert ez eddig okés még, de jobb lenne kevesebb -mi lett volna ha-, és több eredmény.

(#1970) gézu válasza Qorthral (#1966) üzenetére

gézu
őstag

Kimi ugyanúgy szenved a visszatéréssel, mint MS anno, csak sokkal jobb gépet kapott a segge alá. Ezt sokan nem hajlandók észrevenni. Nem lehet csak úgy visszapottyanni az F1 élére. Jövőre lenyomja gronyárt szerintem.

Tévedni emberi dolog, de ha igazán el akarsz rontani valamit, számítógépre van szükséged.

(#1971) #56474624 válasza Qorthral (#1947) üzenetére

törölt tag

Ott cseszik el, hogy Kimit nem teszik meg első számú versenyzőnek. Hiába mondja Kimi, hogy neki mindegy meg egyenlő bánásmód blablabla, ő is akkor igazán jó és gyors, ha ő a No. 1. Szerintem lényegesen gyorsabb lenne. 2009-ben a Ferrarinál Massa balesete után mit hozott ki abból a Ferrariból! Vagy a mclarenes időkben miket ment.
Grosjean-ra pedig meglátásom szerint kár építeni, állandóan benne lesz a hibázásra való hajlam, ami nem megengedhető egy ilyen világbajnokságban. És még csak nincs is rajta igazi nyomás. Alaposan elfecsérlik most a lehetőséget a Lotusnál, mert összességében övék a legjobb autó, nem véletlen nézegette nagyon Alonso az időmérő után! Egy első számú, megbízható és gyors pilóta kellene oda, aki megvan Kimi személyében, csak teljesen rá kéne építeni a csapatot. Végülis mivel érdemelte ki, kétszer volt VB 2., egyszer meg VB-t is nyert. :W

(#1972) Motion_Blur válasza Qorthral (#1966) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Ezzel sajnos egyet kell értenem. Pokoli gyors ez a Lotus, 1-2-es kanyarban még megtankolva is simán 7-ben rongyoltak át, többieknek vissza kellett váltani ott egyet.. Kiminek szinte mindig szarul jön ki a taktika ahogy azt előttem már írták is és soha nem tudnak az elejéből rajtolni mert Q-ra nincs top autójuk.. és mire lemegy pár kör és beáll a tempó, 8-10mp hátrányban vannak és nem tudják futni a versenyüket. Kimi nagy sanszot szalasztott el Bahrainben, ott verve volt tempóban nem csak a mezőny, de Grozsi is gazdagon... azért nagyon remélem hogy Spa-ig kitart ez a teljesítmény, és meglesz neki az 5. belga győzelem.

(#1973) Sundesz válasza #56474624 (#1971) üzenetére

Sundesz
őstag

Szerintem Grosjean jó pilóta és megbízható is. Hogy a tömegben kicsit koccol mással, azt nem megbízhatatlanságnak nevezném, hanem rutintalanságnak. Időmérőn, az esőben meg megbocsájtható hibát vétett szerintem. Malaysia-ban is a szakadó esőben csúszott ki, Melbourne-ben pofozkodott, Monaco rajtnál szintúgy, de ha kell tud stabilan és jól menni. Szóval kár leírni a srácot, én elég szép jövőt látok benne.

Hörcsög Powa'

(#1974) venember83 válasza Sundesz (#1973) üzenetére

venember83
nagyúr

Így van, a fiatalok között szerintem egyike a legjobbaknak. Legalábbis az én avatatlan szemem így látja. Versenytempóban ma is jobb volt a csapattársánál, aki bizony nem egy Petrov kategória.

(#1975) #56474624 válasza venember83 (#1974) üzenetére

törölt tag

Ehhez képest Kimié volt a leggyorsabb kör, továbbá összességében az utolsó kiállásától a futam végéig, amikor szabad volt mindkettejük előtt a pálya, nőtt köztük a különbség. Ha gyorsabb lett volna Grosjean, legalább beérte volna szerintem.

(#1973) Sundesz:

Oké, igazad van, kár leírni teljesen, de idén még a rutinos Kimit kéne sokkal jobban nyomni, odafigyelni rá, mert övék a legjobb autó és lenne esélyük a vb-ért menni, ha megfelelően kezelnék a helyzetet.

[ Szerkesztve ]

(#1976) proof88 válasza Motion_Blur (#1972) üzenetére

proof88
addikt

Hockenheimringen Massa nyerne, Hungaroringen Schumacher, és Spaban Kimi, ki lehet osztani még itt szépen az első helyeket. :D Kobayashi meg Suzukában.

(#1977) Oliverda válasza proof88 (#1976) üzenetére

Oliverda
félisten

Én meg Abu Dhabiban.

(#1978) giigz válasza proof88 (#1976) üzenetére

giigz
veterán

Spa az legyen már Schumié, Kimi inkább valami modern pályát nyerjen. :)

(#1979) válasza #56474624 (#1975) üzenetére

addikt

A harmadik körben Grosjean a szárnycseréje után kb 28mp-cel volt Kimi mögött. A futam végén kb 7-tel, úgy hogy innentől nem ideális gumitaktikán volt és át is kellett autózzon az egész mezőnyön.
Kimi ma lassabb volt, ezen kár vitatkozni.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1980) proof88 válasza giigz (#1978) üzenetére

proof88
addikt

azt ugye tudod, hogy Kimi Spa királya?!

(#1981) Oliverda válasza proof88 (#1980) üzenetére

Oliverda
félisten

Ha ő a király, akkor Senna és MS micsoda?

(#1982) Motion_Blur válasza Oliverda (#1981) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Most nézem hogy Schumi 10 éve tudott utoljára nyerni Spa-ban, összesen egyébként 6-szor :D

(#1983) giigz válasza Motion_Blur (#1982) üzenetére

giigz
veterán

Tavaly mekkorát ment :Y :C

(#1984) #56474624 válasza (#1979) üzenetére

törölt tag

Szerintem mikor egy élmezőnybeli pilóta hátraesik a legvégére, állítanak azokon a bizonyos tekerentyűkön, amíg áthámozza magát a sűrűjén. Nekem legalábbis erről árulkodik, hogy Kimi utolsó boxkiállását követően nem zárkózott fel rá abban a tempóban, ami elvárható lett volna az előzmények tükrében, sőt még nőtt is a különbség aztán.

(#1985) #70869248 válasza #56474624 (#1975) üzenetére

törölt tag

nehéz összehasonlítás, ha megnézed körönkénti összehasonlításban, akkor az jön ki, hogy 26:26 arányban álltak a verseny gyors köreiben, és annak ellenére hogy Grosjean-nak már vigyáznia kellett a gumijára, mivel 8 körrel volt több bennük mint Kimi-nek, mindketten az 50. körben futották a legjobbjukat ami:
Kimi:1:34.661
Romain:1:34.884

Kimi-nek 16 kör volt a gumijában
Grosjean-nak 24 kör.

láttam Live Timing-n amikor Romain visszavett, és érthető is volt, talán Kimi támadható lett volna, 3.3 mp volt a távolság, és 2-4tizeddel volt gyorsabb Romain.
De az még mindig csak egy csapattárs, és még csak az sem biztos hogy sikerül..viszont ki tudja mi lett volna ha elmegy a tapadása a gumijainak..ő ment rajtuk a legtöbbet a mezőnyből.

(#1986) Sundesz válasza #56474624 (#1984) üzenetére

Sundesz
őstag

Kiminek 10 körrel újabbak voltak a gumia kb. De szerintem Kimi simán hozza a régi formáját, nincs mit szégyenkezni. Jó pilótapárost alkotnak a Lotus-nál.

Hörcsög Powa'

(#1987) giigz

giigz
veterán

Az 52. körben mutatták, ahogy a RedBull szerelők mennek ki a bokszból, Mezei majdnem szívrohamot kapott...

Mezei: - Mit csinálnak????!!!!
Wéber: - Mennek ki örülni!
Mezei: - Ja jó...
Wéber: - Hahahaa...
Mezei: - A RedBull-nál mit csinálnak...? Azt hittem, hogy valami történik, meglepő lett volna.

:DDD

(#1988) #70869248 válasza giigz (#1987) üzenetére

törölt tag

Nekem az időmérő tetszett Mezei-től :)
valahogy így volt:
most megtudhattuk hogy ez a bejátszás 1 perccel korábban készült..
ezen behaltam..
Mivel rámondták Webber-re, hogy van még 7 perc a végéig, de az órán ugye 6 perc volt.
Erről azt vágta le hogy 1 perccel korábban készült a rádióbeszélgetés, nem pedig azt hogy ha áthalad a célvonalon akkor még befejezheti a körét :)

(#1989) válasza #56474624 (#1984) üzenetére

addikt

Többiek már leírták, az lett volna csúnya, ha utoléri 8 körrel öregebb gumin.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#1990) McCartman válasza #70869248 (#1988) üzenetére

McCartman
senior tag

Mivel korábban is készült. ;]

[ Szerkesztve ]

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#1991) Mastre válasza #70869248 (#1988) üzenetére

Mastre
tag

Nem ez volt a gáz, hanem, hogy utána általánosított, hogy minden beszélgetés 1 perc csúszással kerül adásbam és amikor MSC rádióját játszották be, ott kezdett el kiabálni, hogy akkor MSC-nek még egyszer ki kell jönnie másik gumiért...

(#1992) #70869248 válasza McCartman (#1990) üzenetére

törölt tag

ja, na persze :D

(#1993) csucsbicep válasza giigz (#1987) üzenetére

csucsbicep
nagyúr

Most ismételték. :D

(#1994) giigz válasza csucsbicep (#1993) üzenetére

giigz
veterán

Az a hanglejtés... :D Komolyan mondom, mint egy aggódó nagynéni, vagy tudomisén. :D

[ Szerkesztve ]

(#1995) JJános válasza Motion_Blur (#1965) üzenetére

JJános
addikt

Massa jó fog lenni. Nekem a McLaren az amin nagyon meglepődtem.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#1996) proof88 válasza Oliverda (#1981) üzenetére

proof88
addikt

Az élők közül ... és Kimi még utolérheti MS-t Spa-ban.

(#1997) porse

porse
senior tag

Vissza lehet valahol nézni a futamot neten?

(#1998) McCartman

Oh, erre nem gondoltam, kösz.

[ Szerkesztve ]

... szerintem.

(#1998) McCartman válasza porse (#1997) üzenetére

McCartman
senior tag

torrent.

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#1999) Vasinger!

Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Nem láttam a mai futamot, csak az a tegnapi időmérőt. Érdemes megnézni utólag? Érdekes volt vagy csak körözgettek, 1-2 előzés és ennyi?

I'm Mr. Meeseeks, look at me! #Wubalubadubdub#

(#2000) csucsbicep válasza Vasinger! (#1999) üzenetére

csucsbicep
nagyúr

Annyira szerintem nem volt különleges.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.