Hirdetés

2021. május 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2021-04-29 20:06:05

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#182001) Thrawn

Thrawn
félisten

Hell yeah McLaren! :DD

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł DIV: Blessed Mother! Save us! łłł

(#182002) Aweriot válasza CptAdamica (#181999) üzenetére

Aweriot
veterán

És erről szóltak neki is, hogy ma kicsit többet kéne betlizni? Vagy hogy?

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#182003) Greentea

Greentea
senior tag

10/10 futam, krvajó szezon lesz. :C

2x2 néha 5

(#182004) Aksomatic válasza VágniValó (#181993) üzenetére

Aksomatic
aktív tag

Nem értem mi ez a lágy gumis bohóckodás, nem került neki pozícióba, megfelelő volt életben tartotta és dobogóra állhat.

OP7T

(#182005) VágniValó

VágniValó
őstag

VALTTERI BOTTAS & GEORGE RUSSELL FULL TEAM RADIO AFTER HEAVY CRASH! | 2021 IMOLA GP

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!" https://www.youtube.com/watch?v=B8dgoUa05H8

(#182006) LyonnaisFan1

LyonnaisFan1
őstag

Még huszonakárhány ilyen futamot eme idényben, és akkor panasz nem érheti a száguldó cirkuszt. :R

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#182007) CptAdamica válasza Aweriot (#182002) üzenetére

CptAdamica
veterán

Nem, csak a mák Merciből kiindulva, meg Toto állandó sírásából a sors kompenzált, ahogy Hamilton hibája miatt is. :D

Megyen!

(#182008) Ciccuka válasza Motion_Blur (#181914) üzenetére

Ciccuka
veterán

Perez-nek volt ma legalább 6 hibája.
Gyakorlatilag ő cseszte el Verstappen vb. vezetését.

🏎️ 🏁

(#182009) Malibutomi válasza Lipton (#181996) üzenetére

Malibutomi
nagyúr

A hiba egy dolog, de mar elotte ahogy allt el az eso meg miutan felraktak a slicket latvanyosan nyorsabb volt mint Max...szvsz tempoban es gumikezelesban is jobb votl itt a Merci.

Ha nem csuszik meg lekorozesnel Ham akkor lettuk volna mi a felallas kettejuk kozott.

[ Szerkesztve ]

(#182010) hombre[EU]

hombre[EU]
őstag

láttátok mit csinált a sikánokban Lando?
egy rb/mercivel lehozta volna a futamot,mint a pinty :D

Play Your Dreams & GamePass Has No Limits

(#182011) OPiiPO

OPiiPO
addikt

Vettelt most kezdjük el végleg leírni vagy azt meghagyjuk holnap reggeli műsornak? ;]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#182012) szebe válasza Greentea (#182003) üzenetére

szebe
őstag

Bevállalom az ünneprontó szerepét:
Krvajó szezon lesz, ha minden futam fele esős/változó körülmények között zajlik. A piros zászló utáni újraindítást követően nem sok izgalom volt, Hamilton előzgetéseit néztük. Azon kívül (vagy azzal együtt) bealvós volt a második fele a versenynek.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#182013) VágniValó válasza LyonnaisFan1 (#182006) üzenetére

VágniValó
őstag

Kivoltunk éhezve egy vizes versenyre ahol fokozatosan szárad a pálya, hát megkaptuk! Remélem Április végére Portugália felé is összegyűlnek a felhők és ontják majd a záport.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!" https://www.youtube.com/watch?v=B8dgoUa05H8

(#182014) Motion_Blur válasza Ciccuka (#182008) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Így van, kurva gyenge volt, az elején pedig tűrhető tempót futott. Bottasnak a tempója is szánalmasan gyenge volt végig. Brutális a kontraszt a két 2 top pilóta és a wingmanek között. Max mellett legalább cserélgetik a pilótákat, Bottasnak örök balfaszként viszont betonba van öntve a Merci ülése..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#182015) JJános válasza OPiiPO (#182011) üzenetére

JJános
addikt

Kezdjük el. :))

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#182016) Tin

Tin
addikt

Max jó csinálta az elejét, meg is térült neki. Hamilton sem volt piskóta, hogy nem esett szét a Russell előzés után, és behúzta a második helyet és a leggyorsabb kört is. Norrisnak nagyon örülök.

Russell meglepett, pedig szerintem azt ő szúrta el. Bottasnak meg annyi, amit ma művelt, az szégyen. Nem a kiesés, hanem hogy ennyire nem tud mezőnyben előzni.

Mazespin meg hű volt a nevéhez. Kíváncsi vagyok, meddig maradhat.

(#182017) Malibutomi

Malibutomi
nagyúr

Most ahogy nezem az osszefoglalot...j aMaxnak kellet mak is boven.

Mar ha Ham kerekcsereje nem lassu 4+ masodperc akkor siman lehet Max ele jon vissza....plusz Max majdnem eldobta az ujrainditasnal is...szoval ja.

De grat mindegyik dobogosnak....Perez, Bottas full kuka

Bottas kb annyira fos volt Hamiltonhoz kepest mint tavalya asszem Rotokben ahol csak porgot forgott es Ham le is korozte mint itt

[ Szerkesztve ]

(#182018) DeathAdder válasza szebe (#182012) üzenetére

DeathAdder
veterán

+1

Ha nincs a SC annyi történik hogy Ham és Ver elhúz 2 percre a mezőnytől annyira toronymagasan kiemelkednek (vö már a huszonvalahanyadik körben lekörözték Bottast), aztán legfeljebb a középmezőnyben lett volna néhány előzés kikerülés, ami az izgalmat szolgáltatja. Nemhiába állt rá az FIA is hogy marginális dolgok miatt is már beküldi a SC-t, ami rendszeresen felkavarja az állóvizet.

You'll Never Walk Alone

(#182019) mefistofeles válasza Motion_Blur (#182014) üzenetére

Mennyivel eredményesebb az RB starégiája?
Azt kell mondanom, hogy Max tényleg kurva jó,(eddig is tudtam) mert hiába hoznak oda bárkit, csak árnyék lehet... A mercinél legalább nem kavarnak. van egy jó pilótájuk meg egy szar. Ennyi. Amúgy azzal, hogy így feljavult a RedBull, Bottas sírja már meg is van ásva. Eddig az autó miatt elég volt, most már csak égés a szereplése.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#182020) DS39 válasza OPiiPO (#182011) üzenetére

DS39
veterán

hát azt nem ezen futam után kellene.
nem volt gyors, de igazából nem is csinált faxságot.
a boxrajt és a stop&go nem az ő sara.

(#182021) Greentea válasza szebe (#182012) üzenetére

Greentea
senior tag

A piros zászló utáni unalomhoz szerintem a pálya vonalvezetése is kellett, Perez is simán beragadt a két Alpine möge . Az tuti, hogy a jelenlegi autókkal itt, száraz futamon esélytelen lett volna ennyi izgalom, viszont minden pálya más. Én reménykedem. :)

2x2 néha 5

(#182022) elder troll

elder troll
aktív tag

Ebből a videóból mi látszik?
Elfogult anti-mercis vagyok, én azt látom, hogy nagyon behúzta a másik elé, és gyorsan korrigálná balra, de már késő volt (első 5-6-7 másodpercnél a belső nézetben).
Elvileg átlag alatti reakcióidővel sem tudta volna megjósolni, hogy visszarántja balra vagy sem. Vagyis egy nagy bal törést látok az íven ütközés előtt, szóval észrevette, hogy túltolta, de már késő volt. Mindenesetre kíváncsi leszek az utóéletére.

[ Szerkesztve ]

(#182023) Atomantiii válasza Greentea (#182021) üzenetére

Atomantiii
őstag

Hogyne kellett volna hozzá, ha nincs eső nem lett volna itt semmi izgalom.

[ Szerkesztve ]

(#182024) Greentea válasza Atomantiii (#182023) üzenetére

Greentea
senior tag

Ezt írtam én is.

2x2 néha 5

(#182025) VágniValó

VágniValó
őstag

Toto Wolff says he has been teasing George Russell this year.
"If you do a good job you can be in a Mercedes, if not it’s the Renault Clio Cup. Right now it’s the Renault Clio Cup."

(#182026) lappa86

lappa86
tag

Fú gyerekek, ez azért két elég jó hétvége volt, mit nem adnék, ha idén tényleg igazi verseny lenne az élen is!

(És akkor most visszaolvasom a 300+ kommentet :DDD )

Always with the negative waves.

(#182027) mefistofeles válasza elder troll (#182022) üzenetére

Igen ez tényleg anti-mercis vélemény.
Távol álljon tőlem, hogy Bottast védjem, de ez az F1. Itt századmásodpercek alatt történnek események amikre reagálni kell. Szerintem a lényeg az, hogy a kritikus manőver minden pillanatában meg volt a hely bőven Russell előtt a pályán. Őt sem hibáztatom, hogy kicsit lement a pálya szélén de ezért Bottast sem lehet felelősségre vonni. Pont ez a verseny nem az volt ahol az autók sínen közlekednek egy bizonyos nyomvonalon....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#182028) hombre[EU] válasza elder troll (#182022) üzenetére

hombre[EU]
őstag

ráhúzott bottas, de ott el lehetett volna férni nagyon szūkösen...fene tudja szerintem versenybaleset

(#182029) mefistofeles válasza hombre[EU] (#182028) üzenetére

Ha akarod kikockázom de nem nagyon szűkösen volt meg a hely.....

(#182030) Motion_Blur válasza Malibutomi (#182017) üzenetére

Motion_Blur
félisten

"Mar ha Ham kerekcsereje nem lassu 4+ masodperc akkor siman lehet Max ele jon vissza....plusz Max majdnem eldobta az ujrainditasnal is...szoval ja."

Nem jött volna elé, de ha elé is jön, ott Haminak az első szektorban kurva meleg lett volna a pite, akarom mondani hideg a gumi :D kapott is ugye hirtelen 3 mp-et egy szektor alatt.

Na ez volt a mák:

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#182031) elder troll válasza mefistofeles (#182027) üzenetére

elder troll
aktív tag

Azért írtam, hogy szerintem esélytelen még a világ legjobb reflexével rendelkező pilótáknak is azt lereagálni 0,1 mp alatt, hogy elkezdte vissza húzni. Azt a tendenciát látta, hogy kezdi levezetni a pályáról/vagy szimplán csak nem hagy helyet. Látszik, hogy próbál helyet hagyni utólag, vagyis erősen korrigál balra, de az már nagyon késő volt.
A hátulról érkezőnek 2 lehetősége volt: vagy telibeveri hátulról 300-as tempónál, ami a röppályát nézve nem feltétlenül élhető túl, vagy lemegy a fűre. Amikor lement a fűre, addigra már csinált a másik annyi helyet, hogy elférjen, de már nagyon késő volt.

(#182032) Sub-S válasza Motion_Blur (#182014) üzenetére

Sub-S
aktív tag

Az örök balfasz elintézte Hamilton második helyét, tehetett volna többet? :)

(#182033) velizare válasza elder troll (#182022) üzenetére

velizare
nagyúr

versenybaleset. bottas arra ment, amerre száraz volt a pálya (a világosabb felület), az meg nem a pálya ívét követte. volt elég hely, de russell túlságosan jobbra vágott, és leért a fűre.

ennél jobban nem húzott jobbra bottas.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#182034) Motion_Blur válasza Sub-S (#182032) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Amúgy nem, pont erre való, vagy a falba, vagy mozgó bójának az első kiállások után feltartani az ellenfelet.

(#182033) velizare: szerintem még a fű se kellett hozzá, látszik hogy Russel jobb első kereke veri fel a vizet a megcsúszás előtt is, illetve hallani a videón ahogy elforognak a hátsó kerekek

[ Szerkesztve ]

(#182035) Sub-S válasza Motion_Blur (#182030) üzenetére

Sub-S
aktív tag

Ezt a mákot hol lehet visszanézni? Arra volnék kíváncsi, hogy Leclerc nem mehetett volna így elé ha picit szemfüles?

(#182036) ForRedGlory válasza elder troll (#182022) üzenetére

ForRedGlory
nagyúr

Ja, ebből tökéletesen látszódik, hogy Russell hibája. Már Wéber 60-40%-át sem értem, mert mindő ő pofázik, hogy aki elől van, joga van megválasztani az ívet. Bottas semmit sem csinált, végig a száraz íven meg. Vagy most komolyan bárki elbárná a védekező pilótától, ohgy menjen le a vízre. Russell és Bottas között az ütközés előtt van legalább 1 méter különbség. Nem kellett volna fűre hajtania. Basokall/betojt és elvesztette az autót. Tötél szarul látod, nem véletlen vagy anti mercedeses.

Az viszont durva, hogy még senki nem írta, de a halo valószínűleg most is életet mentett.

[ Szerkesztve ]

*** Home Cinema loaded: LG 65CX + Samsung HW-Q90R

(#182037) elder troll válasza velizare (#182033) üzenetére

elder troll
aktív tag

"ennél jobban nem húzott jobbra bottas."
Ennél jobban? :DDD

Kb ezután kezdte el balra rántani, de késő volt.
Szerintem amúgy versenybalesetnek fogják kikiáltani.

[ Szerkesztve ]

(#182038) hombre[EU] válasza mefistofeles (#182029) üzenetére

hombre[EU]
őstag

hely volt csak nem akart/mert bottas kerekékre menni
(#182033) velizare képén látszik,hogy ott már balra kellett volna venni az irányt

(#182039) snecy20

snecy20
veterán

Úgy néz ki Perez is csak egyszezonos sztori lesz a RedBull történetében. :(

(#182040) mefistofeles válasza elder troll (#182031) üzenetére

A levezetésedben egyetlen hiba van. mikor bottas jobbra húzódott, akkor a leg inkább szűk, helyen is bőven meg volt a hely Russel előtt. tehát nem utólag csinált helyet neki Bottas, hanem végig meghagyta!

Ez az a pont ahol Bottas a leginkább jobbra húz.

Itt pedig már húzódik vissza

Jól látszik, hogy még 1 méter is van az a hely a két autó között.
Persze itt már Russell lement de ez nem Bottas hibája. A helyet végig meghagyta!

(#182041) Atomantiii

Atomantiii
őstag

Russell egy hangyaf@sznyi pillanatra a jobb első kereke szélével elcsípi a füvet, de éppencsak, vagy legalábbis nekem úgy tűnik. (lehet ez elég volt ahhoz, ami lett belőle, vagyis láttunk már ilyet máskor is).

Bottas ennél jobban nem jött át a vonalon, de előtte már majdnem koccolták egymást.

Előtte a majdnem kocc:

De nekem is úgy tűnik, hogy Bottas végig meghagyta a helyet, csak ugye mindketten befelé húzódtak és ez lett belőle.

[ Szerkesztve ]

(#182042) lappa86 válasza VágniValó (#182025) üzenetére

lappa86
tag

Ez azért elég türhő megjegyzés Totótól; pláne, hogy messze nem egyértelmű, hogy Russell hibája volt-e a baleset. (Szerintem amúgy 50-50%, az FIA is versenybalesetet fog mondani.)

(#182043) BenHans

BenHans
addikt

Mondom 16' Sapanyolország, Rosberg - Hamilton az eset.
Csak ott könnyebb volt pálcát törni mert Hamilton is részese volt.
Emlékszem az volt a nagy okosság akkor, hogy fékeznie kellett volna, hogy Nico nyugiban mókolhasson tovább a kormányon, hogy megtalálja a megfelelő motormódot. :DDD
Há' Russell mé' nem fékezett?! :))

[ Szerkesztve ]

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "S7ill I Rise"

(#182044) lappa86 válasza Sub-S (#182035) üzenetére

lappa86
tag

Leclerc elvette, az egyértelműen látszott az élőn. Nem mehetett volna el Verstappen mellett, mert mire utolérte, a holland már újra a pályán volt.

(#182045) Sundesz válasza VágniValó (#182025) üzenetére

Sundesz
őstag

Ezt melyik évben mondta Bottasra? ;]

Hörcsög Powa'

(#182046) elder troll válasza mefistofeles (#182040) üzenetére

elder troll
aktív tag

Kíváncsi vagyok, hogy mit hoznak ki belőle. Minden kétséget kizáróan látható, hogy nagyot korrigál bele az öreg, ráadásul már nagyon későn tette.
Most azért korrigált későn, mert meg sem fordult a fejében, hogy egy williams simán megelőzi, az már másik kérdés.
Szemre nagyon nincs 1 méter a két kocsi között, mert a hátsó sokkal szélesebb, ami nem látszik a képen.
Amúgy 20-30x kikockázva megnézve a videót akkor sem a kisgyerekre húznám rá a vizes lepedőt, miután szándékosan tolta le valaki 300-nál az útról úgy, hogy már bőven mellette volt. Pont az ütközést próbálta elkerülni, és ebből lett a baj. Szóval összességében ő ment a rá a fűre, idézőjelben ő volt a betoji, hiába a nyugger pilótatársa tolta le az útról, vagy érezte azt, hogy nagyon tolják le.

Támogatnám, hogy cseréljenek autót, de akkor 3 gumi szettjéből 4 lenne defektes a kisgyereknek :B

[ Szerkesztve ]

(#182047) Motion_Blur válasza Atomantiii (#182041) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Ez szárazon egy valid, és valszeg sikeres támadás lett volna.
Russell rossz döntést hozott hogy itt támadta meg Bottast, utóbbi meg a világ szégyene hogy egy Williams-el k/rják seggbe..

hallgassátok meg a videót. már jóval azelőtt elforognak a kerek hogy Russell a pálya szélére ért volna, se a fehér vonal, se a fű nem játszott, csak a nedves aszfalt :)

itt már wheel spin van:

[ Szerkesztve ]

(#182048) sh4d0w válasza Malibutomi (#182017) üzenetére

sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Bírom, amikor Hamilton fanok nem látják a valóságot. 6 mp-cel jött VER mögé, ha levonunk 2mp-et a rossz kerékcseréért, akkor is 4 - hol van ez az elé visszatéréshez?

https://coreinfinity.tech

(#182049) Greentea

Greentea
senior tag

Russel-Bottas esetnél még jegyezzük meg azt is, hogy ok a baleset és a végkifejlet is.
Viszont Russelbe mekkora düh forrhat Bottas-al szemben? Ilyen sisak megütést, meg bemutatást utoljára sztem 2007-ben láttam Massa kontra Alonso vmelyik versenyhétvégén. :Y Kis tulzással persze... :))
Ebben a szituációban mélyebb dolgok is feljöhettek az ütközésen kívűl.. :D

Szerk: KONTEO ON :DDD

[ Szerkesztve ]

2x2 néha 5

(#182050) bence1024 válasza sh4d0w (#182048) üzenetére

bence1024
csendes tag

Tényleg nem jött volna vissza elé.
(Pedig én is fan vagyok ;] )

Hirdetés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.