Hirdetés

2021. január 17., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-03-01 16:53:08

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#171001) Oppenheimer válasza lappa86 (#170995) üzenetére

Oppenheimer
veterán

Pontosan.

(#171002) Csapoati válasza mephi666 (#170999) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Alpecin, Pro, extra alkohollal!

szebe: Hát, Verstappent simán a dobogóra vártam.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#171003) JJános

JJános
addikt

Gratulálok Haminak, és a Mercinek! Minden Hami drukker igyon ma nagy pohár italt! Végignéztem ezt a nedves nagydíjat. Tetszett! Fordulatokban gazdag volt. De azért Hami csak előkeveredett. Grat! :R

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#171004) mefistofeles válasza Csapoati (#171002) üzenetére

Verstappen szerintem mikor látta, hogy gondok vannak és nem tud előzni, kicsit szétesett fejben. Onnan már sokat hibázott, ha nem is végzeteseket de kicsit úgy tűnt, hogy túltolja....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#171005) Malibutomi válasza mefistofeles (#171004) üzenetére

Malibutomi
nagyúr

Ja Max nagyon eroltette ma, es sokat hibazott

(#171006) velizare válasza mefistofeles (#171004) üzenetére

velizare
veterán

verstappen már a rajtnál hibázott.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#171007) Citroghost válasza mefistofeles (#171004) üzenetére

Citroghost
őstag

Az nagyon frusztráló lehet, hogy ha látod hogy gyorsabb vagy, de nem tudsz elmenni, mert annyira vizes bármilyen másik ív...
A győztes típus megkockáztatja.

Én számítottam erre, hogy meg fog pörögni valamelyik előzési kísérleténél.

[ Szerkesztve ]

(#171008) DS39 válasza VágniValó (#170996) üzenetére

DS39
veterán

Igazából a dobogó helyeket cserélték meg a megszokotthoz képest.

(#171009) Oppenheimer válasza velizare (#171006) üzenetére

Oppenheimer
veterán

Ott a motor hibázott, nem volt erő. Nem nézted a közvetítést?

(#171010) Tin válasza velizare (#171006) üzenetére

Tin
addikt

És az egész futamon.

(#171011) twofatcat

twofatcat
őstag

Emlékezetes futam volt. Hamilton hatalmasat ment, így megnyerni a hetediket! :R Vettelnek örültem a legjobban! :) Mindkettő DOTD nálam.

A többiek: Leclerc jó mérges lehet magára, Stroll a csapatra, Perez okos volt nem ment ki, Verstappen megpördülve is előzte Albont oda mehetne Perez jövőre, Bottas úgy ment mint Bottas, a két McLaren szépen feljött pontszerző helyre.

(#171012) Tin válasza Citroghost (#171007) üzenetére

Tin
addikt

A győztes típus győz, nem eldobja a kocsit. Hamilton türelmes volt Vettel-el.

(#171013) Oppenheimer válasza Citroghost (#171007) üzenetére

Oppenheimer
veterán

Várható volt. Igazából melyik versenyző csinálta volna másképp? Ölébe pottyant hogy 1 századra a Perez seggébe került (Wéber álma), aztán a kanyarban megszűnt a leszorítóerő. Nem volt mit tenni. Megnézném melyik az a versenyző aki ilyen helyzetben elveszi a gázt és azt mondja "á inkább nem próbálom meg". Loool, gondolkodjatok már egy kicsit emberek.

(#171014) Oppenheimer válasza Tin (#171012) üzenetére

Oppenheimer
veterán

Hamilton nem került abba a helyzetbe amibe Verstappen. Ugyanúgy elszállt volna. ;)

(#171015) Aweriot

Aweriot
veterán

Hamilton pont nem érdekel, persze szép meg minden, de Vettel ott van a dobogón :C

"Kezdem azt hinni, hogy Isten, amikor az embert teremtette, némileg túlbecsülte saját képességeit." Oscar Wilde

(#171016) Citroghost válasza Oppenheimer (#171013) üzenetére

Citroghost
őstag

Pont ez volt a veszte, hogy jó helyzetbe került.

Ezért mondom, annyira nem kell dicsérni Vettelt, neki nem kellett próbálni előzni, mert ő volt az aki mindenkit feltartott. :DDD

(#171017) Gab.68 válasza Oppenheimer (#171014) üzenetére

Gab.68
őstag

Talán nem a verseny egyharmadánál kéne ilyeneket kockáztatni. Nem véletlenek az eredményei neki sem. Önfegyelem nulla. Idegből mindent.

(#171018) Csapoati válasza Oppenheimer (#171014) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Hamiltonnak tökéletes lett volna az 5. hely is, Verstappennek meg volt végre némi esélye egy futamgyőzelemre. Nyilvánvaló volt, hogy megpróbálja, én csalódott lettem volna, ha nem tesz így. Persze az ellendrukkerek hadd örüljenek, jó régóta várhattak egy ilyen futamra. ;]

(#171019) Oppenheimer válasza Gab.68 (#171017) üzenetére

Oppenheimer
veterán

Jó, még mindig nem érted hogy működik egy ember akiben van versenyszellem. Te lehet hogy nem kockáztattál volna. De akkor bármi kompetitívbe fogsz, szét fognak gyalázni azok akik mernek kockáztatni :)

(#171020) golfvariant

golfvariant
tag

Valteri Bottas az igazi VB, mint minden évben... ;]

(#171021) DS39 válasza Citroghost (#171016) üzenetére

DS39
veterán

Vettelt azért dicsérjük mert mostani önmagához képest hibátlanul ment. Nyers tempóban Leclerc gyorsabb volt. De egy ilyen versenyen nem ez számít.

(#171022) KraX

KraX
senior tag

Az igen. Szep volt volt Vettel. Vizen nagyon jol ment a csapattarsahoz kepest is folyamatosan nyilt az ollo. Amikor elkezdett szaradni es elkezdett kopni a perforacio a zold gumikon, ugy gyorsult Leclerc es lassabb lett Vettel, igy gyorsan visszaporgetve.

szep volt Seb melto befejezes egy kudarcos ev utan.

I know kung fu!

(#171023) mephi666 válasza Citroghost (#171007) üzenetére

mephi666
veterán

Épp ez az: nézd ilyen körülmények közt a pályát úgy, mint Monaco-t... a száraz ideális ív az út, a nedves rész a fal... (csak itt esélyesebb túlélni, viszont pozíciót tuti buksz)

Hamilton tudta, hogy a vízre menni oroszrulett, Verstappent meg vitte a forró feje... ennyi

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#171024) Kylesa válasza Stard72 (#170979) üzenetére

Kylesa
kezdő

Ennyi erővel azt is a jelenlévők szemére hányhatnád, hogy senki sem sajnálkozik Stroll miatt.

(#171025) Oppenheimer válasza Kylesa (#171024) üzenetére

Oppenheimer
veterán

Norrisnak sem gratulált még senki a +1 pontért. :DDD

(#171026) sutyerák007 válasza Kylesa (#171024) üzenetére

sutyerák007
senior tag

de abba hogy viszed bele hamiltont?

(#171027) ForRedGlory

ForRedGlory
nagyúr

Sítlusos győzelem, amivel egy időre be lehet fogni a kétkedők száját. Ennél nagyszerűbben nem is lehetne világbajnok.

*** Home Cinema loaded: LG 65CX + Samsung HW-Q90R

(#171028) Segal válasza Motion_Blur (#170994) üzenetére

Segal
veterán

Ez ma szerintem sokkal nagyobb mértékben volt Hamilton érdeme mint az autóé.
Induljunk csak ki Bottasból. Ha olyan remek lett volna a kocsi, akkor ő is keresztül gázolt volna a mezőnyön.

(#171029) Csapoati válasza ForRedGlory (#171027) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Nehogy azt hidd... Facebookon már láttam, hogy ma is csak az autója nyert, meg szerencséje volt. Mindeközben Bottas azzal az autóval 14. lett körhátrányban.

(#171030) Citroghost válasza mephi666 (#171023) üzenetére

Citroghost
őstag

Láttunk már versenyzőket így nyerni futamot, hogy hasonlót bevállal. Például Verstappent is. Vagy megpróbálja és nyer, vagy nem próbálja meg és akkor általában nem nyer.
A VB állás mindegy, legalább a futamgyőzelmekért megkockáztatja.

(#171031) [CS]Blade2

[CS]Blade2
addikt

Itt csak az döntött, hogy milyen volt a pálya. Ha végig esik, akkor simán a két tavalyi Merci és a két Redbull az első 4 valamilyen sorrendben. Valszeg így, mert amíg verték a vizet és nem volt DRS, addig nem lehetett előzni. VER vagy 5 másodperccel gyorsabb lett volna körönként az elején, és még úgy is csak azért tudott feljönni, mert Hamilton pl. minden kanyarban a pályán kívül volt.
Ahogy száradt, úgy kezdte elmelegíteni a gumikat a két Redbull, majd a tavalyi Mercik, és még sokan mások is, míg a másik véglet, az idei Mercik és a Ferrari-k elkezdtek működni. A Mekik is.
Van akinek a két gumi között is eltérés volt. A Redbull és az Alfa a kaja esős gumin ment jól, az inter-en már az időmérőn sem. Wet gumin lehet, hogy simán VER pole lett volna, sőt valszeg Redbull 1-2.

Volt akinek relatíve jól működött a gumi, csak rosszul taktikáztak, mert lecserélték, és onnantól szemcsésedett.
Azt nem értettem, hogy VER-nek a forgás után csak 15 körös használt tegnapi gumit tettek fel? Valamint szintén pl. főleg nála, de, hogy nem próbálta meg senki, hogy csere után nem durrantja meg a gagyi Pirellit, hanem megy egy 1:38 helyett mondjuk egy 1:41-et, és pár körig tartja ezt a tempót és hőmérsékletet. Mindenki odak.t neki, 2 kör múlva meg olyan szemcsésedésük lett, hogy a Stroll gyerek pl. bukott a kiálláson 20 másodpercet, majd 5 kör alatt a szemcsésedésen még 15 másodpercet. Az egészben a legnagyobb gáz az volt, hogy a pálya pozíciót nem nézték páran, holott Monaco színű nehézségű volt előzni.
A Stroll gyereket még azzal is beszivatták, hogy nem nézték, hogy az idei Merci ellen mennek? Azt hitték, hogy az elején a taknyon nem tapadt, akkor mehetnek ellenük? Hát azt nagyon gyorsan el kellett volna engedni, és nincs igaza a Wéber-nek, hogy meg kellett próbálni, mert látszott, hogy az a gép 1 másodperccel nyersen jobb, egyébként be lehet hozni 2-3-ba a két gépet. B ligás autóval elkezdtek izmozni Hamilton seggrakétája ellen. Saját magukat ütötték ki.

Végezetül, még egy durvát, csak erős idegzetűeknek:
Perez helyében komolyan aggódnék, nehogy egyszer Wéber kiutazzon, és elkapja... mert úgy leporszívózza, és akkor onnantól már az élete árán sem engedné el. :DDD
Ilyet b....od. :W Már azt számolta, hogy 19 másodpercről, hogy nyerhetne Hamilton ellen, meg, hogy ő a legjobb védekező ever. Már elején olyanok voltak, hogy a másik muksó mondja, hogy Perez azért leszakad.... erre a Wéber, hogy nem, nem, ugyanolyan tempót tud a Perez, csak 0,150-el lassabb. a 6. körben kb. 6 másodperc volt köztük. Az 1.000, nem 0,150 ember.

(#171033) Gab.68 válasza ForRedGlory (#171027) üzenetére

Gab.68
őstag

Hááát... a bajnoki cím nem volt kérdés amúgy sem, már a szezon előtt sem.
Tény, hogy ennél előrébb nem végezhetett volna. De hogy ez stílusos... 2016-ban stílusos volt. Csak az valaki más volt.

(#171034) Tin válasza ForRedGlory (#171027) üzenetére

Tin
addikt

A következő 2 hét úgyis megint Hamilton kutyájáról és Verstappen istenadta tehetségéről fog szólni, meg persze a Merci lefizetéséről és csalásáról, nem beszélve arról, hogy Bottast nem engedik nyerni.

(#171035) hdanesz válasza Csapoati (#171018) üzenetére

hdanesz
senior tag
LOGOUT blog

Senna is azt mondta (még ha nem is teljesen volt rá igaz): “Being a racing driver means you are racing with other people and if you no longer go for a gap that exists you are no longer a racing driver because we are competing.”

(#171036) mephi666 válasza Citroghost (#171030) üzenetére

mephi666
veterán

Ez az: Hamilton pedig újra bizonyította, hogy a hideg profizmus kifizetődőbb, mint azonnal belemenni a rizikósba, ha helyzet van... oké, hogy nekünk nem látványos, amit művel, de sokadjára is bólinthatunk, hogy "tényleg ez volt a jó taktika"

"Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

(#171037) VágniValó

VágniValó
őstag

Sebastian Vettel UNHEARD team radio after a BRILLIANT race! | 2020 Turkish GP

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!" https://www.youtube.com/watch?v=B8dgoUa05H8

(#171038) ForRedGlory válasza Oppenheimer (#171014) üzenetére

ForRedGlory
nagyúr

:DDD Nagy pénzt tennék rá, hogy Hamilton nem lett volna olyan hülye, hogy kanyar előtt ilyen helyzetben nekiáll erőlködni. Kódolva volt, hogy a minimális tapadás is megszűnik. Verstappen csak akkor lehet sikeres, ha fejben felnő a feladathoz. Most direkt nem írok példát... na jó, írok: Schumacher, Hamilton, Prost. Akkor mennek, amikor kell, akkor spórolnak, amikor kell, mert az a lényeg, ami a kockás zászlónál történik. Azt hiszem Lauda ide a tökéletes példa:

[ Szerkesztve ]

*** Home Cinema loaded: LG 65CX + Samsung HW-Q90R

(#171039) Ciccuka

Ciccuka
addikt

Itt látszott, hogyha Binotto nem hátráltatja a csapatot, akkor Vettel is jól teljesít.

🏎️ 🏁

(#171040) Ciccuka

Ciccuka
addikt

50 kört teljesített Hamilton egy szett gumin: Így alakultak a Török Nagydíj bokszkiállásai

A Pirelli infografikájáról leolvasható, hogy sáfárkodott a 10 versenyző az esős (kék) és intermediate (zöld) abroncson. Hamilton győzelmében közreműködött, hogy második csere nélkül 50 kört húzott le az átmeneti abroncson, míg – a pontszerzők közül egyedül a második Perezt leszámítva – mindenki más két cserére voksolt. Verstappen, megforgása miatt kényszerűségből, háromszor is kiállt. Russell és Latifi taktikája elüt a többiekétől, a két Williams köztes gumin kezdett a bokszból.

🏎️ 🏁

(#171041) dudu5130 válasza Ciccuka (#171039) üzenetére

dudu5130
őstag

Én akkor is feleslegesnek éreztem Arrivabene leváltását, Domenicalinál így is jóval jobb képet mutatott a csapat.

(#171042) szebe válasza [CS]Blade2 (#171031) üzenetére

szebe
őstag

3 esős, és 4 szett inter-t kapnak/hétvége, illetve az FIA dönthet +1 szettről, ha teljesen esős az egész hétvége.
Vagy nem maradt új, vagy a pálya állapota alapján úgy ítélték meg, hogy a kopott jobb.

Sokakkal ellentétben én nem hibáztatom Stroll miatt a RP-t, nagyon szenvedett már, ha nem hozzák, akkor használt gumin eszik meg őt a többiek, plusz mindenki aki jött új interért, gyorsult. Esetleg annyit fel lehet róni, hogy későn hozták.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#171043) mefistofeles válasza Citroghost (#171007) üzenetére

Picit ellentmondanék. Hamilton sem tudott előzni, de ő nem erőltette, hanem szépen lemaradt és óvta a gumikat és próbált hibamentesen vezetni.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#171044) Csapoati válasza Ciccuka (#171039) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Ja, Binokkió biztos konkrétan hátráltatja a csapatot a hétvégeken. Biztos. :U Vettelt is szépen visszafogja, meg direkt rossz taktikákat gondol ki, meg...

(#171045) szebe

szebe
őstag

Leclerc nem volt boldog [link] :DDD

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#171046) Armagedown válasza szebe (#171045) üzenetére

Armagedown
őstag

Miket mondott olaszul, lefordítaná valaki? :)

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#171047) velizare válasza Oppenheimer (#171009) üzenetére

velizare
veterán

néztem. azért mondom. a honda lefulladásgátlóját láttuk működni.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#171048) VágniValó válasza szebe (#171045) üzenetére

VágniValó
őstag

Nem kedvelem az imposztor szindrómát, magának árt vele. Próbálkozott, elkurta kész, Verstappen ugyanezt csinálta mégse emészti fel vele magát.

Amugy ha bánat a téma:
Lance Stroll FURIOUS team radio after a TERRIBLE race! | 2020 Turkish GP

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!" https://www.youtube.com/watch?v=B8dgoUa05H8

(#171049) Csapoati válasza VágniValó (#171048) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Valaki így, valaki úgy dolgozza fel a kudarcot. Majd lehiggad, aztán rájön, hogy a 4. hely is elég jó volt ma.

(#171050) VágniValó válasza Csapoati (#171049) üzenetére

VágniValó
őstag

Nem vagyok Ferraris de remélem innentől kezdve sBinotto teljes work from home-ra vált :D

Van még Lökinek pár futama idénre is javítani.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2021 PROHARDVER Informatikai Kft.