Hirdetés

2020. november 27., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-03-01 16:53:08

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#169001) [CS]Blade2 válasza Samott (#168995) üzenetére

[CS]Blade2
addikt

Elnéztem az előbb. Az orosz milliárdos és a 3 Ferrari-s gyerek sem fér be a két csapathoz, ha Kimi marad. Nyíkitá-nak már be van ütemezve az utalás az F2 utolsó futam utáni 1. másodpercre. Ha Perez megy a Williams-be, és Hülk a Redbull-ba, akkor nem jut tapasztalt a Haas-nak, maximum KVY vagy ALB. Ha Albon marad, vagy Perez nem megy a Willimasbe, akkor jut. Ebben az esetben a 3 Ferrari-sból csak 1 kerül fel, míg amúgy meg 2, és akkor a Haas-nak két tök újonc F2-es pilótája van. Az egyik akadémista szinte biztos, hogy az F2-ben ragad.

(#169002) Samott válasza szebe (#169000) üzenetére

Samott
őstag

Ez nekem meg is felelne.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#169003) Motion_Blur válasza szebe (#168997) üzenetére

Motion_Blur
félisten

Mondjuk a Mazepin-MSC felállással szép adag szponzor/zseton érkezik majd a csapathoz.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#169004) guftabi96 válasza szebe (#169000) üzenetére

guftabi96
addikt

Ha Russellnek tényleg mennie kell a Williams-től, akkor remélem a RB lecsap rá.

#KeepFightingMichael | #JB17 | "People = Shit"

(#169005) szebe válasza guftabi96 (#169004) üzenetére

szebe
őstag

Közvetlen riválishoz kétlem hogy elengednék a saját növendékük.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#169006) Ciccuka

Ciccuka
addikt

(#169007) velizare válasza szebe (#168956) üzenetére

velizare
veterán

az öreg stroll is bekapta.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#169008) sh4d0w válasza Ciccuka (#169006) üzenetére

sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Szafnauer kommunikációja erősen hajaz Trumpéra...

https://coreinfinity.tech

(#169009) Ciccuka válasza sh4d0w (#169008) üzenetére

Ciccuka
addikt

Érdekes a hozzáállásuk is...

Gasly: Marko dönt a jövőmről, nem én
Schumacher közelebb a bajnoki címhez

Péntek
10:55-11:40 MotoGP, első szabadedzés (Aréna4)
12:00-13:30 Formula-1, első szabadedzés (M4 Sport)
14:30-15:15 MotoGP, második szabadedzés (Aréna4)
16:00-17:30 Formula-1, második szabadedzés (M4 Sport)

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#169010) alakesh válasza guftabi96 (#169004) üzenetére

alakesh
tag

Ez hogy jött szóba? A legutóbb még az az infóm volt, hogy mindkét pilótájuknak megvan a szerződése 21-re, vagy ezt borította a felvásárlás?

Russelt azért sajnálnám, van benne bőven potenciál, ahhoz a kasznihoz képest amiben ül, szerintem kihozza belőle a maximumot...

(#169011) [CS]Blade2 válasza alakesh (#169010) üzenetére

[CS]Blade2
addikt

Gondolom Carlos Slim az 54.000.000.000 dollárja 0,01%-ából kifizeti a szerződésbontást. Aztán ennyit az érvényes szerződésről, máris van hely Pereznek.
Russell jelenleg ragaszkodik hozzá, hogy neki nem szóltak és érvényes szerződése van, de hát nemrég pl. Perez és Vettel is így fújta a trombitát. Szerződésem van, nem aggódom, stb., aztán mára meg nincs.
Szerintem mára már legalább 51%, hogy Russell ott fog állni a Merci boxfalon jövőre. Ő maga is érzi, el is szórt valami félmondatot, hogy szerződésben áll a Mercivel, így hosszútávon nem aggódik.
Gondolom ezek a Mercis-Williams-es szerződések nem a legjobbak. Olyan, mint egy munkaerőkölcsönző, Russell-t a Merci szerződteti, és most volt hely a Williamsnél, jövőre meg úgy néz ki, hogy nem lesz, és a külső-st b..ák ki ilyenkor.
Valszeg a Merci-s szerződése atom biztos, a Williams-es meg egy lós...r. Pechjére az atom biztos Merci-s szerződés garantálja, hogy ne tudjon lelépni pl. a Redbull-hoz, mert ebben az esetben a Redbull-nak kellene atommal bombázni a Merci-s szerződést, vagyis a Merci-vel kellene tárgyalni, hogy engedjék el. Arra meg kb. annyi az esély, mint csigának a 8 sávos autópályán.

[ Szerkesztve ]

(#169012) sh4d0w válasza [CS]Blade2 (#169011) üzenetére

sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Keresztbe', vagy hosszába'?

https://coreinfinity.tech

(#169013) szebe válasza [CS]Blade2 (#169011) üzenetére

szebe
őstag

Olyan atombiztos az a Mercis szerződése, mint Oconé, vagy Wehrleiné ;]

Azt nyilván nem fogja nyilatkozni, hogy "Hát igen, készülnek kibaszni, kell a hely szponzoros/fizetős pilótának". Szóval a hivatalosig hallgathatjuk a szokásos dolgokat.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#169014) [CS]Blade2 válasza szebe (#169013) üzenetére

[CS]Blade2
addikt

Igen. Ha akarják, Ocon még most is a boxfalon van. Úgy kellett tárgyalni a Mercivel. A Merci mondta meg, hogy hova engedi el, és hova nem. A tehetségkutató programjukkal jár egy kis rablánc, egy kis hűségidő.

szerk.: Aszem Ocon kölcsönbe van, ő még Merci-s akadémista, míg a másik kikerült a programból.

[ Szerkesztve ]

(#169015) Samott

Samott
őstag

Maszkban beszel a Weber? Vagy csak a mikrofon rossz?

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#169016) RubbishBin válasza Samott (#169015) üzenetére

RubbishBin
tag

Szerintem taknyos. Fülessel nézem, diszkréten szipog.

[ Szerkesztve ]

(#169017) VágniValó

VágniValó
őstag

A szintkülönbségek miatt alig várom az idén egyébként is botrányos operatőri/rendezői teljesítményt, a vége az lesz, hogy folyamatosan onboard-ot fogunk nézni :C

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#169018) Ciccuka válasza Ciccuka (#169009) üzenetére

Ciccuka
addikt

Péntek
14:30-15:15 MotoGP, második szabadedzés (Aréna4)
16:00-17:30 Formula-1, második szabadedzés (M4 Sport)

Szombat
10:55-11:40 MotoGP, harmadik szabadedzés (Aréan4)
12:00-13:00 Formula-1, harmadik szabadedzés (M4 Sport)
14:10-14:40 MotoGP, negyedik szabadedzés (Aréna4)
14:50-15:30 MotoGP, időmérő (Aréna4)
15:00-16:00 Formula-1, időmérő (M4 Sport)
21:05-22:15 IndyCar, időmérő

Vasárnap (óraátállítás után)
13:00-13:45 MotoGP, futam (Aréna4)
14:10-16:10 Formula-1, futam (M4 Sport)
20:30-23:00 IndyCar, futam

🏎️ 🏁

(#169019) Immy válasza Ciccuka (#169018) üzenetére

Immy
őstag

Lehet, hogy rosszul emlékezek, de régebben a fórum jobb oldali sávjában a topikgazda alatt megszokott jelenni, hogy mikor lesz az időmérő és mikor lesz a futam. Szerintem nagyon hasznos lenne, hogy a legfontosabb információk valahogy ott maradnának, még ha új hozzászólások is keletkeznek.

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#169020) [CS]Blade2

[CS]Blade2
addikt

A kérdéses kanyarokba be kell rakni pár ilyen 1x1x1-es betonkockát targival, aztán nem fogják levágni. Monaco-ban sem mennek minden körben a falnak, se Montreal-ba pl.

(#169021) Csapoati

Csapoati
Topikgazda

Nem semmi, hogy milyen versenybalesetet sikerült generálni már pénteken. :DDD

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#169022) Floyd80 válasza Csapoati (#169021) üzenetére

Floyd80
senior tag

Maxi bácsi túlvállalta magát szerintem, megelőzni se tudta, későn vágott be, nálam inkább ő a hunyó.

(#169023) JoinR válasza Floyd80 (#169022) üzenetére

JoinR
senior tag

Későn vágott be?? :DDD Fél percig mellette ment...

(#169024) ForRedGlory válasza Floyd80 (#169022) üzenetére

ForRedGlory
nagyúr

Szerintem is simán Verstappen sara... a francért nem vette el, amikor látszódott, hogy nincs meg a tempója az előzéshez? Ráadásul szabadedzésen.

Egyáltalán miért engedte el Verstappen, ha utána vissza akarja előzni? Nyilván Stroll nem gondol rá, hogy ha elengednek, akkor vissza akarnak egyből előzni.

[ Szerkesztve ]

*** Home Cinema loaded: LG 65CX + Samsung HW-Q90R

(#169025) Floyd80 válasza JoinR (#169023) üzenetére

Floyd80
senior tag

Mellette, de nem egyvonalban, szerintem neki kellett volna elvennie.

(#169026) Csapoati

Csapoati
Topikgazda

Szerintem meg egyértelműen Stroll sara, mert nem nézett sehova, csak rácsukta a kaput Verstappenre.

(#169027) BenHans válasza Floyd80 (#169022) üzenetére

BenHans
addikt

:DDD :DDD
Tehát, ha valaki a másik mellé ér - btw csak hogy tisztázzuk a mellé az itt egyenlő azzal, ha a hátulról érkező első futóműve az előrébb lévő hátsója mellé ér - arra rá lehet */*zni az ajtót?
Edzésre is vonatkoznak a szabályok. Hiába vagy ideális íven, nem támadhatod úgy a kanyarcsúcspontot, mintha nem lenne ott senki.

szerk. Nincs olyan, hogy egyvonal. Lásd fentebb.

ForRedGlory: Attól még van tükör, és ha valaki a szabály értelmében melléd ér, nem hagyhatod figyelmen kívül.

[ Szerkesztve ]

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "S7ill I Rise"

(#169028) LyonnaisFan1

LyonnaisFan1
senior tag

Az orat ilyenkor nem allitjak le?
Vagy mar lepereg a 13 perc erdemi tortenes nelkul. :U

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#169029) Csapoati válasza LyonnaisFan1 (#169028) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Szabadedzésen nem szokták, mert feszes a program, utána még lehet, hogy lesz betétfutam is.

BenHans: Pontosan, bőven mellette volt már Verstappen a célegyenes fele óta...

[ Szerkesztve ]

(#169030) Atti777 válasza Csapoati (#169026) üzenetére

Atti777
aktív tag

Szerintem Verstappen kb. végig holttérben volt

WoT: Atti77 * ExHWSW nick: Atti, reg: 2001. feb. * Clio II '05 1.4 16V * Elops 500 ss

(#169031) LyonnaisFan1 válasza Csapoati (#169029) üzenetére

LyonnaisFan1
senior tag

:R

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#169032) Csapoati válasza Atti777 (#169030) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Hát, valahonnan azért jött, nemdebár? Stroll nem hülye azért, ha valaki az előbb mögöttem volt, most meg nem látom a visszapillantóban, akkor feltételezhetően pont mellettem van...

(#169033) Atti777 válasza Csapoati (#169032) üzenetére

Atti777
aktív tag

Szabadedzésen Stroll ment a "normál" íven, úgy, hogy Verstappen a célegyenes előtt elengedte, joggal számíthatott rá, hogy be tud kanyarodni a szokásos íven.
Jó kérdés, hogy miért kezdett farokméregetésbe Verstapppen

WoT: Atti77 * ExHWSW nick: Atti, reg: 2001. feb. * Clio II '05 1.4 16V * Elops 500 ss

(#169034) Csapoati válasza Atti777 (#169033) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Nem a célegyenes előtt engedte el Verstappen, hanem olyan 6-7 kanyarral korábban. De tényleg, miért nezitek hülyének Strollt, hogy nem vette észre maga mellett Verstappent? Az még amatőrebb dolog lenne, mint rázárni a kaput. Nyilván elvehette volna Verstappen is, ha tudja, hogy Stroll simán ráhúz, de azért erre számolni...

(#169035) ForRedGlory válasza BenHans (#169027) üzenetére

ForRedGlory
nagyúr

Úgy gondolod, hogy mellette volt? Előtte igen, de Stroll húzott el tőle folyamatosan. A féktávon esett rá. Kíváncsi leszek mi lesz a döntés. :DDD

[ Szerkesztve ]

*** Home Cinema loaded: LG 65CX + Samsung HW-Q90R

(#169036) Atti777 válasza Csapoati (#169034) üzenetére

Atti777
aktív tag

Nem hiszem hogy Stroll végig Verstappent kereste volna, miután a célegyenes kb 70%-ban olyan helyen volt, ahol nem is láthatta.
Tükörben nem látszott, teljesen mellette nem volt, Stroll volt a normál íven, szabadedzésen.
Aki itt amatőr volt, az Verstappen

(#169037) Csapoati válasza Atti777 (#169036) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Ja, Verstappen végig láthatatlan volt, nyilván. :DDD A pilóta meg ne nézzen semerre, csak előre. Oké. :D
Stroll így gondolkodhatott ezek szerint: Hm, Verstappen az előbb itt volt mögöttem, most nem látom, áhh, leszarom, behúzok az ívre, aztán majd fékez.

[ Szerkesztve ]

(#169038) VágniValó

VágniValó
őstag

Az eset: [link]

Megnéztem párszor, megvolt a véleményem, utána elképzeltem hogy forditva történik a 2 pilóta között, egyik se ártatlan, de nálam Verstappen volt a nagyobb ökör.

Hoppá!
Verstappen 𝗙𝗨𝗥𝗜𝗢𝗨𝗦 team radio after CRASHING with Stroll! | 2020 Portugese GP

[ Szerkesztve ]

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#169039) Viktor77 válasza VágniValó (#169038) üzenetére

Viktor77
félisten

Nem mondom, hogy értem Verstappen célját.

Some people move on, but not us ... not us

(#169040) gbors válasza VágniValó (#169038) üzenetére

gbors
nagyúr

A videot elnézve ez tipikus chicken game szituáció. Egyik hülye sem engedett, lett is karambol. Ha mindketten gyors körre készültek, akkor inkább Verstappen a hibás.

[ Szerkesztve ]

"And when in doubt, take all your clothes off. Sign of a good berserk, taking all your clothes off. Frightens the hell out of the enemy."

(#169041) [CS]Blade2

[CS]Blade2
addikt

Meg szokták nézni edzésen, hogy mit mutat az előzés. A pálya is új most.

Maximum íratlan szabályt szegett VER, hogy edzésen nem megyünk vérre. Stroll viszont egy írottat: Bent volt mellette belső íven. 1 autó hely járt volna Ver-nek. Ha nem tud a kerékvetőn elfordulni, és úgy ökleli fel, akkor neki adtam volna, de hát sokkal inkább tűnik úgy, hogy rázárta az ajtót.
Amiért VER-t elmeszelhetnék mégis, az az, hogy ő volt hátrébb. Tudta, hogy, ha nem hagy helyet Stroll, akkor bukta lesz. Edzésen belül hülyeség volt keménykedni. Kívülről, ha sok tovább megy egyenesen.
Stroll meg ott b.ta el, hogy rázárt. Szabadedzés. Nem tudom, hogy mit gondolt. Az kizárt volt a vége fele, hogy Ver megfékezi úgy, hogy ő meg befordul majdnem a kerékvetőnél. Ahhoz majdnem állóra kellett volna fékezni VER-nek a gépet. Ott már biztos volt, hogy VER vagy a kerékvetőn fordul vagy nem is fog tudni megállni, és elmegy egyenesen. Örültség volt elé fordulni.

(#169042) Atti777 válasza Csapoati (#169037) üzenetére

Atti777
aktív tag

[link]

(#169043) Floyd80

Floyd80
senior tag

What, is this fucking guy blind? What the fuck is wrong with him? Jesus Christ. What a retard.

I have damage. What a, what a Mongol*, I swear.

He fucks his lap, I’m trying to prepare my lap, and he just fucks my lap by opening DRS and staying on the normal line. It’s no respect. But it doesn’t matter.

*A person with Down's syndrome, a mentally retarded person.

(#169044) Samott

Samott
őstag

Most ertem oda, a Giro miatt nem neztem eloben. Verstappen rakeszult a gyors korre es Stroll az utolso kanyarban elzugott mellette. Es ezt a szemtelenseget Verstappen egoja mar nem viselte el. Ahogy latom Stroll pont lesz.rta Verstappent mint anno Ocon a braziloknal. Mindket esetben jobban jart volna, ha elveszi. Majd egyszer megtanulja, hogy ne kemenykedjen ha nincs tetje.

[ Szerkesztve ]

(#169045) Floyd80 válasza [CS]Blade2 (#169041) üzenetére

Floyd80
senior tag

Sky F1's Johnny Herbert
"To me, Max was already compromised because he was off-line, he was in the middle of the track. So his lap is going to be destroyed anyway. "I don't see why Lance had to pull out of it. He's more than right to stick to his racing line because he was on a fast lap as well.
"So for me, Max should have pulled out sooner."

Sky F1's Paul Di Resta
"I would probably say Stroll should have given Max a little bit more space on the inside - because there wasn't a car width there. But in a practice session, I don't know how the stewards will look at that. "In a race, I don't think there would be a penalty on Max's side there."

Sky F1's Anthony Davidson
"I think it was 50-50, it was a little bit careless from both drivers," says Anthony Davidson.
"I think it was an assumption from Max that he was going to be let by, and then Lance - knowing the car was there - turning in."
"But in a practice session, both parties have to take more care. It's not a race. At the end of the day, what's the big deal in Max backing out of it, or Lance letting him through. Both of them have that responsibility."

[ Szerkesztve ]

(#169046) lappa86 válasza Floyd80 (#169045) üzenetére

lappa86
tag

Hivatalos, no further action.
Jogos, mindkettő idióta volt.

Always with the negative waves.

(#169047) Floyd80 válasza lappa86 (#169046) üzenetére

Floyd80
senior tag

Ja kb. ennyit ért az eset.

De Herbert keményen leugatta Hornert. No Christian, front wheel against the rear wheel. :DDD

[link]

(#169048) DS39 válasza Viktor77 (#169039) üzenetére

DS39
veterán

én sem.
- ha ez verseny, nem tudja megelőzni, mert a RP egyenesben gyorsabb volt (nem emlékszem, volt-e Ves-nél nyitott hátsó szárny), és neki kell elvenni, mert nem marad helye abban a kanyarban, hiszen nem volt mellette, egyértelmű éles helyzetben rázárnak. (ha szabályos, ha nem)
- ha előzést akart gyakarolni, és Stroll partner, hagy helyet, szerintem akkor sem lett volna meg.
- ha pedig csak gyors kört akart futni, és zavarta, hogy előtte vannak, szintén elvehette volna, mert az első kanyart belső ívről véve, kifékezve a másik, nem lett volna jó időmérős szimuláció.

[ Szerkesztve ]

(#169049) Atomantiii

Atomantiii
őstag

M4 Sporton volt ma eredeti hangsáv az edzéseken?

(#169050) Samott válasza Atomantiii (#169049) üzenetére

Samott
őstag

Ugy latom igen. Legalabbis a masodikon van ilyen hangsav.

Szerk: Verstappen vs. Stroll, M4, kommentar nelkul.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.