Hirdetés

2020. október 30., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-03-01 16:53:08

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#165001) Csapoati válasza ricsi8800gt (#164999) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

A megszokott kettesre azért elég nagy az esély. A "RB kevés" érzés az abból jött, hogy Verstappen az 5. helyről indul? :DDD

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#165002) mefistofeles válasza Csapoati (#165001) üzenetére

Érdekes lesz azért a dobogó alsó fokáért vívott harc. Sainz tól Ricciardóig, öten vannak bő másfél tizeden belül. A merci szerintem erőből megoldja de mögöttük lehet egy jó kis meccs.... Ha lesz tempója az RB-nek akkor Max azért megoldja.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#165003) MPowerPH válasza Leon77 (#164993) üzenetére

MPowerPH
félisten

En is csak ugy nezem mar. :) Legjobb. Ma is ez lesz a sorsa, eleg uncsi futam lesz.

Don't Tread On Me

(#165004) alakesh

alakesh
tag

Hat eskuszom az F3-as futam jobban a kepernyo ele szogez mint barmelyik F1-es futam iden...

(#165005) velizare válasza Csapoati (#164998) üzenetére

velizare
veterán

egy már megvolt, a második felé tartott vettel, hat verseny ment le a szezonból, abból ötöt vettel nyert, a hatodikon második lett.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#165006) KraX válasza Leon77 (#164993) üzenetére

KraX
senior tag

No igen. Regota irogatom, hogy akinek nem okoz oromet az f1 az teljesen ertelmetlenul egeti az idejet, de mindenki maga osztja be a szukos szabadidejet persze. En nem nezem mert ahogy irtam mar sokszor, teljesen felesleges idopocsekolas. Ha sokan igy tennenek (nem nezik meg a futamokat), akkor annal gyorsabban lehetne kieroltetni valamilyen valtozast. Mast egy egyszeri nezo nem tehet. Vagy nezi vagy nem nezi. Obegatni a kulonbozo social media feluleteken nem sok ertelmet latom (nem is nagyon hasznalok ilyen platformokat mert azt is tisztan kidobott idonek gondolom). Amibol tanulhatnak, az az ha teszem azt a fele ember kikapcsol/elkapcsol az f1-rol. Ennyi.

A vegeredmenyt meg elolvasom 3 perc alatt, meg itt olvasgatom a velemenyeket, de ennyi, marad az F2 szamomra. Nem konstruktori bajnoksag, de legalabb van csata az elen is illetve engem nagyon erdekel a kis Schumi palyafutasa is.

(#164974) mefistofeles
Olyan palyan valtoztathat, ahol ~3-4-5 tized a kulonbseg mert ott mar zero hiba fog beleferni a Mercedesznek. Persze ez nem itt fog kijonni a legdurvabb motorero palyan. De akkor is jonak tartom, hogy legalabb nagy nehezen, kinkeservesen de elkezdtek probalkozni az FIA-nal, hogy valamin valtoztassanak. A forma 1 nem tobb kulso szemlelokent mint kvazi Mercedes 1 illetve vannak a tobbiek. Meggyozodesem, hogy erre nagyon nagyon sok ember mar semennyire sem kivancsi. Csupan eleg a sok casual ferrari szurkolora gondolni, de nem csak rajuk, az f1 messze nem a mercedeszbol all. Azokra a nezokre is gondolni kell(ene), mert nem lesz nezo, nem lesz szponzor es viszlat f1, de ezt is irtam. Igy az FIA kenyszerpalyan van (bar meg is erdemlik valamilyen szinten). Valamit muszaj tenniuk. Ebbol is latszik, hogy a 2 eve hajtogatott prognozisom, hogy mennek el a nezok, igaz. B-type kollega valtig allitotta, hogy no a nezoszam... de akkor nem lenne semmi gond. Nem probalkoznanak megallitani a mercedeszt hisz meg tobb embert erdekel ez a fajta verseny, de ahogy tapasztaljuk, ez nem igy van.

I know kung fu!

(#165007) velizare válasza Csapoati (#165001) üzenetére

velizare
veterán

sose volt itt túl jó az rbr. a renaultnak van jó alacsony leszorítóerős csomagja és a mekinek. mugellora vagyok nagyon kíváncsi.

(#165008) Csapoati válasza velizare (#165005) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Azért szerintem abban egyetérthetünk, hogy mindösszesen egy necces vb-cím és egy domináns fél szezon alapján (ráadásul nyilván nem ekkor kezdtek el dolgozni a következő motorformula ötletén a döntéshozók...) elég nagy badarság lett volna RBR dominancia letöréséről beszélni a V6 hibrid motorok elfogadásánál a 2014-es évtől.

(#165009) VágniValó válasza velizare (#165007) üzenetére

VágniValó
őstag

Így-így, mugello + majd év végen a Bahrein külső vonalvezetésű sprintfutam. Nyami.

"Fuck the Kingsguard, fuck the city....Fuck the king!"

(#165010) velizare válasza Csapoati (#165008) üzenetére

velizare
veterán

berniből pont kinézem, hogy mindezt egyik napról a másikra döntötte el.
bár most hogy mondod, mintha ő v10est akart volna, mert nem hitte, hogy a kis v6ból kijön az ezer paci, amivel szerinte nehezen vezethetőek lesznek az autók.

[ Szerkesztve ]

(#165011) ricsi8800gt válasza Motion_Blur (#165000) üzenetére

ricsi8800gt
addikt

Hát igen ez azért hazai pályán elég gáz

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#165012) ricsi8800gt válasza Csapoati (#165001) üzenetére

ricsi8800gt
addikt

Nem csak szimplán gyorsabbak a Renyok meg a McLarenek mind az RB-k

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#165013) guftabi96

guftabi96
addikt

Hivatalos: Alpine lesz a Renault-ból

#KeepFightingMichael | #JB17 | "People = Shit"

(#165014) Greentea válasza guftabi96 (#165013) üzenetére

Greentea
senior tag

Új festés és szín is jön akkor valszeg. Remélem nem lesz matt.. :)

kétszer kettő néha öt

(#165015) velizare válasza guftabi96 (#165013) üzenetére

velizare
veterán

hm, érdekes lépés.

(#165016) VágniValó

VágniValó
őstag

Vótmáren gél?
Hamilton:
“What you have got to look at with the Red Bulls is that they do have a very good car,” the six-time World Champion told Sky F1.
“People downplay it but they have got a very strong car and Max is doing a great job with it.
“Unfortunately both drivers are not there like me and Valtteri [Bottas] are there.

I didn’t have the team-mate backing up so you equally don’t get the constructors’ points but then you also can’t play strategy on the cars you are racing again."

Helmut Marko:
“I don’t quite understand this,” the Austrian told Sky Germany at Monza. “Hamilton called us several times last year to tell us to put Albon in the car"
Cikk
Hogy a plafon nem szakad rá mindkettőre :D :D

(#165018) velizare Upsz! :R

[ Szerkesztve ]

(#165017) MPowerPH válasza Csapoati (#165008) üzenetére

MPowerPH
félisten

Szerintem nem.... De mar a befujt diffuzor korlatozassal is az RB szarvat tordeltek.

En egyebkent csodalkozok, hogy a Ferrari -t igy megszivattak. Az egyetlen csapat volt, aki kepes lehetett volna megfogni a Merciket, es adni nemi izgalmat a szezonnak, hogy a szurkolok ne forduljanak el vegleg a sorozattol. Erre jol seggbe *@sszak oket, mar bocsanat, es ezzel meg is pecsetelik a szezon sorsat. Az eletben nem derult volna ki, nem kerult volna nyilvanossagra, hogy az olaszok trukkoznek.

[ Szerkesztve ]

Don't Tread On Me

(#165018) velizare válasza VágniValó (#165016) üzenetére

velizare
veterán

vót.

(#165019) Leon77 válasza Motion_Blur (#165000) üzenetére

Leon77
senior tag

Amikor egy kép többet mond ezer szónál ;]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#165020) Malibutomi

Malibutomi
nagyúr

Ennyi:

(#165021) VágniValó

VágniValó
őstag

Mindegy, a 3. helyért azért lesz kis izgi csata. Bár Sainz-nak jár ami jár.

(#165022) RubbishBin válasza Greentea (#165014) üzenetére

RubbishBin
tag

WG szerint kizárt a másik festés.
Szóval lesz másik festés. ;]
Szerk.: Ja, most olvasom hogy nemzeti színekre vált az autó.
RIP "Nem fog változni,a Renault színe sárga-fekete" elmélet, élt 2napot.

[ Szerkesztve ]

(#165023) KraX válasza lappa86 (#164942) üzenetére

KraX
senior tag

Meg szerencse, hogy ott van verseny tobb csapat tobb pilotaja kozott is. :R

I know kung fu!

(#165024) DS39 válasza guftabi96 (#165013) üzenetére

DS39
veterán

Jövőre lesz bőven "a" betűs csapat.
Alfa Romeo, AlphaTauri, Alpine, Aston Martin.

(#165025) Csapoati válasza KraX (#165023) üzenetére

Csapoati
Topikgazda

Nem túl meglepő, tekintve hogy azonos autóval mennek. Legyen az F1 is ilyen? Racing Point likes this. ;]

(#165026) feri1014 válasza RubbishBin (#165022) üzenetére

feri1014
senior tag

RIP "Nem fog változni,a Renault színe sárga-fekete" elmélet, élt 2napot.

Nem akkor beszélt erről, amikor kaptak egy kérdést, hogy Alonso érkezésével a Renault visszatérhet-e a kék-sárga festéshez? Erre mondta, hogy a nem fognak váltani, mert az egy dohánycég színe volt. Semmi köze nem volt annak ahhoz, hogy a Renault Alpine-ra vált.

(#165027) KraX válasza Csapoati (#165025) üzenetére

KraX
senior tag

Termeszetesen nem ahogy irtam is fentebb, de meg ez is jobb alternativa a jelenlegi f1 haldoklasnal, szamomra. Nagysagrendel jobb. (kis Schumi 4-ik, iszonyu szoros az eleje).

I know kung fu!

(#165028) RubbishBin válasza feri1014 (#165026) üzenetére

RubbishBin
tag

Meg hogy nincs olyan szponzor kilátásban, aminek hatására megváltozna a Renault tradícionális sárga-fekete színe, és marad az ami van.

(#165029) velizare válasza guftabi96 (#165013) üzenetére

velizare
veterán

[link] a háttere.

(#165030) feri1014 válasza RubbishBin (#165028) üzenetére

feri1014
senior tag

Tényleg már az is probléma, hogy nem lát a jövőbe és jósolja meg, hogy a Renault úgy dönt, hogy az Alpine-t akarja tolni az F1-ben?

(#165031) velizare válasza VágniValó (#165021) üzenetére

velizare
veterán

ez nagyon aranyos, de monzában nagyon nehéz előzni, pont a hosszú egyenesek miatt.

(#165032) RubbishBin válasza feri1014 (#165030) üzenetére

RubbishBin
tag

Nem, az a probléma hogy teljes határozottsággal, tényként közöl jövőbeli dolgokat, mintha a jövőbe látna.
Lásd: kizárt a török GP.

[ Szerkesztve ]

(#165033) lappa86 válasza Csapoati (#165025) üzenetére

lappa86
tag

Én nagyon adnám, a sportértéke nagyobb lenne. Illetve ha nem is teljesen egyforma autók, de sokkal több homologizált elem, akár a motor is.
Persze akkor az már nem lenne F1, de most őszintén, az elmúlt éveket nézve, fájna ez bárkinek?

Always with the negative waves.

(#165034) feri1014 válasza RubbishBin (#165032) üzenetére

feri1014
senior tag

Miért a Renault színt vált talán? :F Az megvan, hogy a csapatot rebrandelik és innentől nem Renault lesz?

(#165035) Cartevo válasza velizare (#165029) üzenetére

Cartevo
senior tag

Időzített bomba.

(#165036) RubbishBin válasza feri1014 (#165034) üzenetére

RubbishBin
tag

Ú...

(#165037) feri1014 válasza RubbishBin (#165036) üzenetére

feri1014
senior tag

Értem én, hogy most őt kell itt fikázni, hogy beállj a sorba, de legalább előtte gondolkozz. A Renault-ról beszélt, hogy nem fognak változtatni. Arról szó sem volt, hogy brandet vált a cég.

(#165038) RubbishBin válasza feri1014 (#165037) üzenetére

RubbishBin
tag

Kikérem magamnak, én kezdtem el először fikázni itt. :D
Volt róla szó, csütörtök este óta tény, csak ma lett hivatalos.

(#165039) mefistofeles válasza MPowerPH (#165017) üzenetére

Hihetetlen miket le tudtok írni...

"En egyebkent csodalkozok, hogy a Ferrari -t igy megszivattak."
Tényleg nagyon megszivatták őket. Más csapatot kivágtak volna a szezonból mint macskát szarni....

" Az egyetlen csapat volt, aki kepes lehetett volna megfogni a Merciket"
Igaz, hogy csalással de az kit érdekel igaz?

" Az eletben nem derult volna ki, nem kerult volna nyilvanossagra, hogy az olaszok trukkoznek."
de kiderült volna, ahogy ki is derült.

Döbbenetes, hogy ha a merci letöréséről van szó akkor hirtelen mindenki nagyon sokak erkölcsi mércéje a béka segge alá kúszik.... Gyakorlatilag már csak egy a cél. Eltörölni a mercedest bármi áron!

Alig esik szó arról, hogy mi a fenének nem végeznek jó munkát, olyan csapatok ahol, tudás, tapasztalat, pénz rendelkezésre áll. Oké elvették a ferka csaló motorját de ez még nem magyarázat a totális összeomlásra. Már nem csak a motor gyenge, hanem úgy szar az egész ahogy van! Vagy ott van az RB akik a szezon előtt, verték a mellüket, hogy Max lesz idén a legfiatalabb világbajnok. Aztán futamokon keresztül csak keresgélték, hogy hol is a bibi....
Ha ezzel a hozzáállással mennek neki 2022-nek is akkor jöhet bármiféle változtatás esélyük sem sok lesz. Jó munkamódszerek, jó csapatszellem és pár zseni kéne a jelenlegi viszonyok megváltoztatásához.
Vagy, -amiről már írtam- el kell valahogy érni, hogy a merci kiszálljon. Akkor megint öröm és bódottág lesz és lehet pancsikolni a pocsolyában a "legendáknak"

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#165040) feri1014 válasza RubbishBin (#165038) üzenetére

feri1014
senior tag

tényként közöl jövőbeli dolgokat, mintha a jövőbe látna. vs Volt róla szó, csütörtök este óta tény, csak ma lett hivatalos.

Akkor most már csak azt dönts el, hogy mi a gond. Az hogy úgy csinál, mintha jövőbe látna, vagy az hogy nem kezelt tényként egy pletykát.

(#165041) szebe

szebe
őstag

F2-t nézte valaki?
Az elfékezés után nem gondoltam volna, hogy Schumacher megcsinálja csere nélkül, azt meg főleg nem hogy előzni is fog. Már láttam magam előtt egy 2005 Nürburgringet az onboardok alapján.
Szerintem dobogó lett volna belőle a hiba nélkül, de a top3 még mindig nagyon szoros.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#165042) RubbishBin válasza feri1014 (#165040) üzenetére

RubbishBin
tag

Több volt az pletykánál, és talán ugyanazon az FP-n említette ő is az Alpine-t. De ha azzal védjük, hogy végülis nem tévedett, mert nem a Renault-nak lesz más színe, akkor én is tudok ilyeneket puffogtatni.
-Alonso nem lesz bajnok a Renyóval.
-Jövőre több pontot szerez a Williams, mint a Renault.
-Ocon már csak idén a Renault pilótája.

Nézd anyu, WG vagyok.

(#165043) feri1014 válasza RubbishBin (#165042) üzenetére

feri1014
senior tag

Van baj. :DDD

(#165044) RubbishBin válasza feri1014 (#165043) üzenetére

RubbishBin
tag

Én is ezt mondom.

(#165045) prmcsk válasza mefistofeles (#164976) üzenetére

prmcsk
addikt

Nem ezt gondolták, de a változtatás kihablizói rohantak bele tátott szájjal, a répaerdőbe...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#165046) Cartevo válasza prmcsk (#165045) üzenetére

Cartevo
senior tag

Nem bánom ezt a bakit. Nincs azzal gondom, ha az edzést uralja a Merci, mert ez alig ér valamit a rajtrácson. A futamon kell visszafogni.

(#165047) RubbishBin

RubbishBin
tag

Jövőre már illegális lesz a reversed engineering fényképekből, tilos lesz 3d kamérák képeit adattá konvertálni, és a listázott alkatrészekkel is mókolnak valamit. Az RP "ingyen" szerzett W10-e ellen ez már mindegy, de legalább nem lehet erre fogni, ha valaki kigurul egy Mercivel. A 2019-ben, és 2020 elején használt alkatrészek hivatalosan is saját design-nak számítanak, a móka mostantól indul.

[ Szerkesztve ]

(#165048) feri1014 válasza RubbishBin (#165044) üzenetére

feri1014
senior tag

Tudom ajánlani a Sky Sports közvetítéseit, ott sosem beszélnek nettó baromságokat a hétvégék során. Csak nehogy David Croft után még Dávid Sándort is visszasírd. ;]

(#165049) RubbishBin válasza feri1014 (#165048) üzenetére

RubbishBin
tag

2 évig a Sky-on néztem, Croftyékat visszasírom.

(#165050) Leon77 válasza RubbishBin (#165047) üzenetére

Leon77
senior tag

Az rp majd tovább fejleszti az idei autóját és jövőre bemutatja a 2020 as mercit. Remélem nem felejtik benne a DAS-t ;]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.