Hirdetés

2020. október 30., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2020-03-01 16:53:08

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#155001) Atomantiii válasza JJános (#155000) üzenetére

Atomantiii
őstag

Itt valaki félrebeszél.

(#155002) MPowerPH válasza snecy20 (#154995) üzenetére

MPowerPH
félisten

Egy a karrierje masodik csucsformajaban levo pilota, aki elvezi a versenyzest, az a mindene, nem akar visszavonulni. Mi sem bizonyitja ezt jobban, hogy par evre ra visszatert.

Monzaban nyert, es akkor nagyon ugy nezett ki, meglesz a 8. VB cim. Minden osszeallt, egeszen a suzukai motorhibaig.

Don't Tread On Me

(#155003) RubbishBin válasza erahurka (#154996) üzenetére

RubbishBin
tag

Nekem 61 volt, pedig este még jártam itt. Én is azzal a tudattal nyitottam meg, hogy ez tutira Vettel->Merci. :D

(#155004) kisza25 válasza MPowerPH (#154964) üzenetére

kisza25
félisten

Ok belecsüccsent egyből egy McLaren-be, ami akkor egy jó autó volt, Vettel mivel is brillírozott, torro rosso? Maradjunk annyiban, hogy manapság a nézők pillanatok alatt leírnak, hiába vagy jó pilóta...

# Seat Ibiza Sport #

(#155005) MPowerPH válasza kisza25 (#155004) üzenetére

MPowerPH
félisten

Nem az auto a lenyeg. Hanem a csapattars. Es Alonso vilagbajnoki cimvedokent erkezett a wokingiakhoz. Ev vegen pontegyenloseggel zartak, igaz sok hatterfolyamat kozrejatszott ebben. Azert a Meki akkor durvan Hamilton tolta, Lonzit a vegen mar inkabb hatraltatta, ahol tudta.

Don't Tread On Me

(#155006) Greentea válasza erahurka (#154996) üzenetére

Greentea
senior tag

jaja már én is azt hittem :DD :DD ;]

kétszer kettő néha öt

(#155007) kisza25 válasza MPowerPH (#155005) üzenetére

kisza25
félisten

Ok, de most kb ugyanez Lec +Vettel és Alonso nem lett elásva a hatsó udvaron 2x vb-vel, Vettelt meg ássák 4db vb-vel... Na mindegy, én szeretném, ha Vettelt beültetnék Hami mellé. Akkor legalább versenyt látnánk. Vettel lelép, akkor ki lesz jövőre vb esélyes Hamiltonon kívül?

# Seat Ibiza Sport #

(#155008) Jacek válasza kisza25 (#155007) üzenetére

Jacek
őstag

Alonso az utobbi 2-3-4 évben nem pörgött mint pistike a repülőnapon... nem pillanatok alatt ássák el hanem 2-3 év alatt ő saját magát. Nem mondom hogy megérdemli.

(#155009) .LnB válasza Jacek (#155008) üzenetére

.LnB
félisten
LOGOUT blog

Visszakerestem és úgy láttam, hogy még nem volt linkelve. Ha igen, akkor bocsi.

Egy érdekes cikk Vettelrő, és a Ferraritól való távozásáról: [link]
Én nem csípem Vettel-t, de az itt leírtakat 100%-ig el tudom képzelni. Szóval szerintem egy jó kis írás.

[ Szerkesztve ]

Homo Ludens ထ Sic Mundus Creatus Est ထ

(#155010) 7etape válasza kisza25 (#155007) üzenetére

7etape
addikt

"én szeretném, ha Vettelt beültetnék Hami mellé."

Miért akarsz Vettelnek rosszat? :D 99% hogy brutális vereséget szenvedne.... :) Kb. az történne vele, ami Kimivel 2014-ben Alonso mellett...

(#155011) gbors válasza .LnB (#155009) üzenetére

gbors
nagyúr

Érdekes cikk, köszi!

"And when in doubt, take all your clothes off. Sign of a good berserk, taking all your clothes off. Frightens the hell out of the enemy."

(#155012) 7etape válasza .LnB (#155009) üzenetére

7etape
addikt

Tegnap olvastam, érdekes cikk. (De valahogy kimaradt belőle a Red Bull hajlékony első légterelője és a multi 21. :D)

(#155013) JJános válasza .LnB (#155009) üzenetére

JJános
addikt

Ezt nagyon el tudom képzelni. Milyen vacak légkör lehetett ott? OMG.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#155014) Di Natale válasza Leon77 (#154974) üzenetére

Di Natale
tag

Most, hogy így említed.. valami rémlik. :Y

Nokia Lumia 720 ---> Lenovo P2

(#155015) kisza25 válasza .LnB (#155009) üzenetére

kisza25
félisten

Kb erre gondoltam én is itt,
meg itt

[ Szerkesztve ]

# Seat Ibiza Sport #

(#155016) 7etape

7etape
addikt

Ez is érdekes... Glock valószínűleg többet tud, mint mi. :U Eléggé jó viszonyt ápol Vettellel...

(#155017) RubbishBin válasza 7etape (#155016) üzenetére

RubbishBin
tag

"Nem lenne kitéve a folyamatos utazási stressznek, és nyomásnak." Ha egy 4x F1 világbajnoknak 32 évesen valóban gondja van az utazgatós stresszel, meg a nyomással, tényleg vonuljon vissza...
Középcsapat felesleges, a szándékosan emiatt szingli Hamilton meg az aszfaltba gyalulná, amíg neki hiányzik anyuci.

(#155018) 7etape válasza RubbishBin (#155017) üzenetére

7etape
addikt

Én is ezt mondom... Nekem hiányozna, sajnálom is kissé, de ha valóban ez a helyzet, akkor még idén b@sszon oda és menjen haza a családjához. :)

(#155019) RubbishBin válasza 7etape (#155018) üzenetére

RubbishBin
tag

Én is nagyon kedvelem. Talán pont emiatt nem akarom hogy tovább szenvedjen.

(#155020) mefistofeles válasza 7etape (#155018) üzenetére

Ugyanez a véleményem. Vettel egy jó versenyző ....volt..., hogy ez a volt mennyire végleges azt neki kell éreznie. Ha fel tudja tüzelni magát, hogy idén teher és valódi nyomás nélkül jól teljesítsen akkor még bármi lehet. Ha ez sem megy akkor mit akarna Hamilton mellett?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#155021) sh4d0w válasza .LnB (#155009) üzenetére

sh4d0w
nagyúr
LOGOUT blog

Mondjuk Vettelt és a fair playt egy mondatban említeni furcsa...

https://coreinfinity.tech

(#155022) velizare

velizare
veterán

azért durva lenne egy hamilton-vettel páros a mercinél. 10 (illetve valószínűleg 11) vb cím egy csapatban, ilyen még nem volt a mclaren-hondánál sem.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#155023) [CS]Blade2

[CS]Blade2
addikt

Melyik lenne a durvább szerintetek:
1. Hamilton+Vettel
2. Hamilton+Leclerc
3. Leclerc+Vettel
úgy, hogy, ha az egyest jelölitek, akkor Leclerc lassabb/gyengébb, stb., mint Vettel.

Vettel nézői szempontból jobb, mint Bottas, de rosszabb, mint Leclerc?
Néző szempontból, ha feltételezünk egy álomvilágot, hogy meccselhetnek egymással, akkor
1. Alonso
2. Vettel
3. Leclerc
lenne a kívánságlista a 2. Merci autóra?

(#155024) mefistofeles válasza [CS]Blade2 (#155023) üzenetére

Ha már álmodozunk akkor egyértelműen Hamilton+Verstappen. Ha nem lehet Verstappen (bár akkor Leclerc sem lehet) akkor azt kéne tudni, hogy Vettel a tavalyi énjét hozza vagy a fénykorát. Ha előbbi akkor Leclerc ha utóbbi akkor simán Vettel.
Nézői szempiontból is Hami+Max vagy Hami +Alonso.

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#155025) Samott válasza [CS]Blade2 (#155023) üzenetére

Samott
őstag

En nem szamolnek meg Leclercel igy. A mezonybol eddig csak Verstappen mutatott olyat amiert a masik kettohoz merhetem. Tobb kell ehhez, hogy erdemes legyen foglalkozni vele.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#155026) [CS]Blade2 válasza mefistofeles (#155024) üzenetére

[CS]Blade2
addikt

Most csak abból lehet választani amit írtam.
Szerintem Leclerc gyorsabb egy hajszállal Vettelnél, így én öt jelölném,
és Vettel egy kicsivel Bottasnál, de nem annyival, hogy sokkal érdekesebb legyen.
Az alsó listánál pedig Vettel szét van esve, Alonso meg 40 éves lenne, így nálam Leclerc az 1.

Sokkal érdekesebb lenne a Hamilton-Vettel, ha évet is lehetne társítani. Pl. 2015 Merci-vel.
Vagy Alonso-Vettel 2013 Redbull autókkal.
Vagy Kimi-Alonso 2005-ös Mclaren.

Ez azért érdekes, mert, ha össze is jönne, egy szétesett Vettel lenne jövőre a Mercinél, és az lenne, mint amikor összeállt az Alonso-Kimi a Ferrarinál. Addigra Kimi már elengedte a VB címek számának hajkurászását, így hiába állt össze a majd 10 éve várt párosítás.
A Vettel-Hamilton is túl későn lenne.

(#155027) mefistofeles válasza [CS]Blade2 (#155026) üzenetére

Ha csak abból lehet választani amit te írsz (miért hagytad ki verstappent???) akkor ne is említsd Bottast. Lecler lehet, hogy gyors de tapasztalat és rutin nélkül Hami megkajálná.....
Ha a tavalyi Vettelt vesszük, őt is. A fénykorában lévő Vettellel szikrázó meccs lenne. Alonso gyors de törne zúzna szerintem. ezért is lenne a nézőknek csemege a meccs.
Jelenleg Verstappent látom az egyetlennek aki rendesen megizzasztaná, akár le is győzhetné Hamiltont.

[ Szerkesztve ]

(#155028) Qru válasza [CS]Blade2 (#155023) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

2-es. Hami hamar bedaránál Vettel-t, aki bebrenkózna és hibát hibára halmozna így még a csapat VB megnyerése is veszélybe kerülne. Löki&Vettel felállást meg láttuk már, a picúr így is jobb hogy ő volt a másodhegedás.

Alonso is hajlamos besérülni ide is Lökit tenném de ha csak a szórakoztatás a cél akkor Lonsit. Az pl nagy volt mikor Hamit direkt feltartotta a pit-ben, minden másodpercét nagyon élveztem.

(#155029) gbors válasza [CS]Blade2 (#155026) üzenetére

gbors
nagyúr

Én nem értem, miért kezeled Te is, meg többen mások is tényként, hogy Vettel szét lenne esve 2021-ben, ill. hogy Hamilton simán leverné. A szétesés fejben történik, és ahhoz rengeteg köze van a környezetnek, amit Vettel számára a Ferrari "biztosított". 21-ben egy új csapatban, sokkal kevesebb vesztenivalóval mehetne neki az évnek, szerintem jót tenne neki.

"And when in doubt, take all your clothes off. Sign of a good berserk, taking all your clothes off. Frightens the hell out of the enemy."

(#155030) mefistofeles válasza gbors (#155029) üzenetére

Szerinted jövőre a kizárólagosan óhajtott merciben Hamilton ellen nem lenne vesztenivalója? ne viccelj.... A jövője és gyakorlatilag a renoméja múlna a teljesítményén....
Nem lenne vesztenivalója ha elmenne egy közép-kiscsapathoz elautókázni...

[ Szerkesztve ]

(#155031) gbors válasza mefistofeles (#155030) üzenetére

gbors
nagyúr

Szerinted azt írtam, hogy nem lenne vesztenivalója? Tiszteljük már meg egymást azzal, hogy elolvassuk, amire válaszolunk...

Azt pedig, hogy kevesebb lenne, abból gondolom, hogy abban a helyzetben egy kicsit kikapni Hamiltontól nem lenne szégyen, hiszen a brit lenne hazai pályán. Igazából Hamilton számára sokkal nagyobb lenne a tét. Ha azt is hozzávesszük, hogy HAM szereti "álmosan" kezdeni az évet, akkor könnyen elképzelhetőnek tartom, hogy pl. Barcelona előtt messze nem Vettel lenne a stresszesebb.

(#155032) Qru válasza gbors (#155029) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Jah mert Bottasnak is sikerült a psziché erejével lenyomni Hamit. Jó túlzok, kb 2 versenyig ment is neki a szekér...

(#155033) [CS]Blade2 válasza gbors (#155029) üzenetére

[CS]Blade2
addikt

mefistofeles már válaszolt részben, de egyébként nem kezelem tényként, elfogadom, ha valaki szerint az lenne a legdurvább, mert úgy számol, hogy nem esne szét, de azért van ok, amiért széteshetne ill. benne van, hogy jelenleg is szét van esve és nem tud ebből kijönni.

Jelen pillanatban az én meglátásom szerint Alonso több éves kihagyását számolva és Vettel előző évi formáját, és Leclerc lelkesedését, nálam így Leclerc.
Holott tudjuk, hogy, ha mindhárom top-top formában lenne, akkor Leclerc nem is lenne a listán.

(#155034) mefistofeles válasza gbors (#155031) üzenetére

Igazad van ezt írtad... "sokkal kevesebb vesztenivalóval mehetne neki az évnek" szerintem lényegében ugyanaz.

Lehet itt vettel szemüvegben gondolkodni de 2019 ben ezerszer könnyebben mehetett -volna- neki az évnek mint ami jövőre várna rá a mercinél.
A 2018 utáni szünetben lett volna ideje rendezni magát fejben (a Vettel fanok is egyértelműen ezt várták) és azt hiszem azon nem kell vitát nyitnunk, hogy kit toltak a csapatnál év elején. Gyakorlatilag minden adott volt, hogy egy osszerakott, kemény szezont fusson.

Ehhez képest 2021 ben beülne (óhajának megfelelően) a top gépbe a top pilóta mellé. Ha igaznak vesszük, hogy azt mondta merci vagy semmi az egyértelműen egy kihívás, nehéz másként értelmezni. Na most ezek után mitől nem lenne vesztenivalója? Ha úgy megy oda, hogy ha kikapok hát kikapok akkor semmi értelme az egésznek, bohócot csinál magából, mellesleg le is húzza magát az f1 térképről.

Abban egyet értúnk, hogy ha kemény csatában kikap akkor az semmit nem csorbítana a hírnevén sőt rendesen helyre tenné.de ahhoz egy fejben tökéletesen összerakott, koncentrált top formában lévő Vettel kell. Ez meg nem jön varászütésre. És ne felejtsük el, hogy egy olyan csapathoz menne ahol évek óta MINDEN Hamiltonrol szól és ez így lesz jövőre is.
Szóval miért is ne lenne jócskán veszteni valója????

(#155035) gbors válasza [CS]Blade2 (#155033) üzenetére

gbors
nagyúr

Én úgy számolok, hogy nem tudom, szétesne-e, de van rá bőven esély, hogy nem.
Leclercnek szerintem ehhez kevés a tapasztalata.

(#155032) Qru: Ezt sem írtam. Csak annyit írtam, hogy lehet, hogy Hamiltonnak több oka lenne idegeskedni.

(#155034) mefistofeles : nem értek egyet, szerintem pont azért volt stresszes neki 2019, amiért Hamiltonnak az lenne 2021. Az jogos, hogy tehetett volna (sokkal) többet azért, hogy rendben legyen fejben '19 elején.

A fő kérdés igazából az, hogy Vettelnél a görcsölés önbizalomproblémára vezethető vissza, vagy arra, hogy a lehetetlent akarta megugrani. Első esetben neked van igazad - a másodikban viszont bármi lehet '21-ben. És (értelemszerűen) szerintem a második áll fenn.

[ Szerkesztve ]

(#155036) Samott

Samott
őstag

Egyebkent a Mercit semmi nem surgeti. Megvarhatjak kenyelmesen az utolso futamot es Vettel/Bottas formaja alapjan donthetnek. Azzal hogy elfogytak a helyek a rajtracson akar Hamilton fizujabol is faraghatnak, azzal a vassal Vettel is VB-t nyerne. De akar meg Bottas is talan.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#155037) Qru válasza gbors (#155035) üzenetére

Qru
MODERÁTOR

Sztem inkább frusztrálná mint sem doppingolná, hogy egy 6x-os vb győztes kellene lenyomnia. Már többször láttuk, hogy nem bírja olyan jól a pszichikai terhelést mint Hamilton (bár őt is ki lehet zökkenteni, lásd amikor magánéleti gondjai voltak) és egyszerűen szétesik, hisztizik és hibát hibára halmoz. Légüres térben persze jól megy mert amúgy nagyon-nagyon jó pilóta csak most a Mercinél pont nem légüres térbe érkezne.

De mindegy is mit gondolok mert az úgyis csak fikció, hogy a Mercihez felveszik.

[ Szerkesztve ]

(#155038) [CS]Blade2 válasza gbors (#155035) üzenetére

[CS]Blade2
addikt

Lehet, hogy Vettel szét van esve, és ki tudja miért. Ez alapján 21-ben a Merciben is szét lehetne.
Ez áll Leclerc-re is, lehet, hogy ő meg ott esne szét, ha kikapna egy párszor, akkor bekerülhetne egy spirálba. Tavaly kényelmes helyzetben volt, mert Vettel szét volt esve. Sokkal rosszabb éve lehetett volna, ha Vettel csúcsformában van, mert akkor most lehet, hogy egy betört másodszámú lenne Leclerc.
Viszont Hamilton is széteshet, ha bármelyik megérkezne, és verné az első futamtól.

Összességében viszont nem lehet 33-33-33%-ra megadni nekik a jóslást rá, mert ham+lec tavaly nem volt szétesve, Vettel meg igen.

Valszeg a legfontosabb tényezőt most írtad le: hogy Vettel vajon miért van szétesve. Ezt lehet, hogy ő maga sem tudja, ill. nem tudjuk, hogy segíthetne-e rajta a legjobb autó egyenlő bánásmóddal.
Lehet, hogy a legjobb autó kellene neki kiemelt státusszal, az viszont a Hamilton helye.

(#155039) hitchins válasza Samott (#155036) üzenetére

hitchins
őstag

Bottasnak szerintem nem sok van a mercinel. Olvastam hogy az ugynoke felvette a kapcsolatot a renault-val.

Nem tudom igaz-e de szerintem realis hogy lapatra teszik. Ha en a mercedes fonoke lennek biztos elkuldenem.
Helyette betennem Russelt vagy 1-2 evre Vettelt es utana Russelt.

(#155040) 7etape válasza hitchins (#155039) üzenetére

7etape
addikt

Vettel ha nem vonul vissza, akkor is 1-2, legfeljebb 3 évet maradna. Russell még akkor is fiatal lesz...

[ Szerkesztve ]

(#155041) DS39 válasza Samott (#155036) üzenetére

DS39
veterán

Remélem nem váratnak minket sokáig. 😬

(#155042) Samott válasza hitchins (#155039) üzenetére

Samott
őstag

Igen, Hamilton a mezony masodik legidosebb versenyzoje, kell melle valaki aki majd atveszi a szerepet, ha kiszallna. Russelbol se lattunk meg annyit, hogy bizonyitsa o lenne az. Kene neki egy erosebb csapat.

(#155043) RubbishBin válasza Samott (#155042) üzenetére

RubbishBin
tag

Csak gyorsan kéne neki egy erősebb csapat, mielőtt a Williams még az életről is leviszi.

(#155044) snecy20

snecy20
veterán

Ocon és Russell van benne állítólag a kalapban a Mercinél 2021-re, és nem Vettel.
Bottas így vagy Williams, vagy Renault.

Ha közmunka van, minden van! O.V.

(#155045) DS39 válasza snecy20 (#155044) üzenetére

DS39
veterán

Mondjuk nekik van szerződésük 21-re a jelenlegi csapatukkal.

(#155046) snecy20 válasza DS39 (#155045) üzenetére

snecy20
veterán

Formalitás, mindkét versenyzőt tudja vinni a Merci ha nagyon akarja. :)

[ Szerkesztve ]

Ha közmunka van, minden van! O.V.

(#155047) DS39 válasza snecy20 (#155046) üzenetére

DS39
veterán

Russell ok, de Ocon kezét nem engedték el, mikor a Renaulthoz ment?

[ Szerkesztve ]

(#155048) Di Natale válasza DS39 (#155047) üzenetére

Di Natale
tag

Nem engedték el. Inkább kiharcoltak neki egy ülést, mert Stroll kitúrta a Racing Point-nál.

Nokia Lumia 720 ---> Lenovo P2

(#155049) Segal válasza snecy20 (#155044) üzenetére

Segal
veterán

És Hamilton? ;] :P
Neki sincs szerződése 21-re :DDD
Viccet félretéve szerintem vagy Bottas vagy Russell lesz 21-ben. Vettel-t kizártnak tartom, Ocon meg akár idén is jöhetett volna ha komolyan számoltak volna vele.

(#155050) RubbishBin válasza snecy20 (#155046) üzenetére

RubbishBin
tag

[Mercedes F1 team can't recall Esteban Ocon from Renault before 2022]
"He is a Renault driver," said Abiteboul. "That is very clear. Mercedes will have absolutely no right on him for the duration of his contract."

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.