Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#148001) JJános válasza Geri Bátyó (#147997) üzenetére

JJános
(addikt)

+1! :C

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#148002) mefistofeles válasza [CS]Blade2 (#147985) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

"Ha Vettel-Kimi van, akkor Vettel nyugodt, és ma ő lenne a VB 3."
Így van. A kérdés csak az, hogy mi értelme egy szunyókáló és egy szar formában lévő pilótát tartani és elérni a ferrari céljai szempontjából tökéletesen érdektelen 3. helyet. :F

"Ha rögtön kirakják, és kockáztatnak, akkor Leclerc-Kimi "
Már, hogy érted azt a rögtönt? Egyből Lec Vettel helyére vagy szezon közben? A Lec-Kimi felállás tökéletesen logikátlan lett volna. Miért tartsák meg a lassabb pilótájukat + mellé egy újonc aki bármennyire ígéretes, előre lehetetlen megmondani, hogy beválik e majd.

Nem azzal van a baj, hogy kik a pilótáik hanem azzal, hogy ezt nem tudják kezelni.

A jelenlegi helyzet jól igazolja az elméletemet miszerint két nagyjából egyforma erősségű pilóta csak lerontja egymás és a csapat eredményeit ha nincsenek világosan kiosztva és elfogadva a szerepek.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#148003) Csapoati válasza snecy20 (#147999) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Sainz, Norris, Russell mindenképp elismerést érdemel. Valamint Kimi is, sokkal rosszabbra számítottam tőle.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#148004) Geri Bátyó válasza Csapoati (#148003) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)
LOGOUT blog

Russellt nehéz meghatározni. A Williams erősen pénzhiánnyal kűzd, akármit is nyilatkoznak és a pénzhiány Kubicát jobban sújtotta. Nem érzem azt, hogy egyenlő feltételekkel mentek.

Kimit direkt nem említettem, mert már többször is írtam itt, hogy a debütálása óta a kedvencem, de való igaz, hogy sok jó futama volt idén. Összességében talán még a tavalyinál is jobban teljesített.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#148005) szebe válasza Geri Bátyó (#148004) üzenetére

szebe
(őstag)

Abban egyetértek, hogy a Williams miatt nem látni Russell valódi teljesítményét, de szerintem nem az esetleges egyenlőtlen feltételek miatt.
Inkább azért mert a Williams konkrétan sehol nincsen. Míg a többieknél lehet látni egy bravúrosabb eredményt (egész hétvégén szenvedés, aztán versenyen valahogy mégis pontszerzés pl), addig a Williams-nél erre esély sincs. Ott azon mehet a kepesztés hogy 3 helyett 2 kört kapjon...

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#148006) Jacek válasza Aweriot (#147994) üzenetére

Jacek
(senior tag)

Bár az lenne :D

(#148007) b-type válasza mefistofeles (#148002) üzenetére

b-type
(nagyúr)

egyet is értek meg nem is. :D
A Ferrari-val kapcsolatban absz. igen. a versenyzőfelállással viszont absz. nem.
2007-ben a McLaren sokkal több pontot szerzett mint 2008-ban, holott ugye Hamilton világbajnok lett Kovalainen mellett. és utána is a Hamilton-Button páros szintén remekül termelt, mert hozták a gyártók bajnokságában a 2. helyet, a leosztott szerepű Ferrari-val szemben. ...amikor Button előrébb végzett mint Hamilton egyedül akkor tudta a őket beelőzni a Ferrari.
..és 2007-ben sem azért bukták el az évet mert keresztbeverés volt...sosem tudjuk meg miért érte meg kint hagyni vászonig kopott gumival Hamilton-t..
..
Ezt az egészet egyszerűen szerintem az indukálja, hogy kényelmesebb, és problémamentesebb egy leosztott szerepű versenyzőpárost igazgatni, ami így is van.

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#148008) Abu85 válasza [CS]Blade2 (#147985) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Nem lenne az akkor sem. Vettel nem szereti az instabil hátuljú autókat. Nála nincs gyorsabb pilóta, ha a kocsinak stabil a hátulja, de más működésű autóval nem olyan jó. Leclerc például ezeket a kocsikat kifejezetten szereti. Ha Kimi lenne, akkor ő sem vinné sokra ebben a Ferráriban, mert hasonlók az igényei Vettelhez, csak nem tud olyan jól bánni a gumikkal. Ő is kb. a leghamarabb kigyorsító pilóták egyike, de ezt nem stabil hátsó résszel nem lehet megtenni.

A Vettel-Leclerc páros nagyon jó a Ferrárinak. Őket már nem érdekli az idei év. Sőt, örülnek annak, hogy ha már így alakult, akkor le tudnak fektetni pár szabályt, amit ráerőszakolnak a versenyzőikre. Mert amíg nincs koccanás, addig úgyis tudnak kontrázni, hogy felnőttek, megoldják ezt maguk. Most már ezt nem mondhatják.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#148009) Motion_Blur válasza b-type (#148007) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Utolsó mondathoz: ahhoz viszont kell egy akkora fölény (hajaj, miket beszélek! :D) mint ami a Mercinek van 6 éve. Toto valszeg összetette a két kezét amikor Rosberg felállt..

A Ferrarinál pedig hisznek benne hogy Vettelnek van visszaút a csúcsra, alig 32 évesen, így is kellene lennie.

Lerclerc téma: azért mit hozzott már le a "kisgyerek" Monzában, vagy akár Spa-ban? nagyon bírom Vettelt de Lerclerc VB anyag és akár jövőre már mehetne is érte, de ahogy Vettelt, őt is zavarja hogy nem egy vízhordó van mellette. ez minden top pilótát zavar :U

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#148010) Abu85 válasza Motion_Blur (#148009) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Ez nem hit kérdése. Vettel egy dologban nagyon különleges. A stabil hátuljú autókat egyszerűen imádja. Nincs nála gyorsabb, ha a szabályok ezt lehetővé teszik. Ezért volt ő a dupla diffúzor érájában erős. Mivel a 2021-es szabályok szintén a hátsó stabilitást erősítik, így a kocsi vezethetőségére olyan hatással lesznek, mint a dupla diffúzor. Ezért éri meg Vettelt megtartani, mert senki sem vezet jobban nála ilyen típusú autókat.

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#148011) lenox válasza Abu85 (#148010) üzenetére

lenox
(addikt)

En is ezt varom amugy, kerdes, hogy melyik autoban lesz akkor.

(#148012) ForRedGlory válasza Abu85 (#148010) üzenetére

ForRedGlory
(nagyúr)

:C :C :C

*** Home Cinema loaded: LG 55C8 + Samsung HW-Q90R

(#148013) Abu85 válasza lenox (#148011) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Akár mehet máshova is. Ezt mindenki tudja róla ott, és nyilván a 2021-es szabályok ismeretében Vettel nagyon is jó opció lehet az egyes csapatoknak. De én nem vagyok benne biztos, hogy a Ferka el akarja engedni. Maximum, ha menni akar, akkor nem állnak az útjába.

[ Szerkesztve ]

(#148014) Szemétláda válasza Abu85 (#148013) üzenetére

Szemétláda
(junior tag)

"Akár mehet máshova is."

Ja, én is mindig ezt mondom minden második futamon, csak én pontos lokációt ajánlok neki. ;]

Ferrari, és Arsenal-drukker vagyok. Ugyanitt a bolti ár százszorosáért átvennék akár több kiló benzodiazepin-t.

(#148015) DS39 válasza Abu85 (#148010) üzenetére

DS39
(veterán)

el nem tudom képzelni hogy 2021-ben is Vettel - Leclerc párosa lesz a Ferrarinak.
Vettel is csak akkor lehet opció, ha Leclerc lelép a Mercihez. Pl.

(#148016) kisza25

kisza25
(félisten)

kerékcsere 1,82s nekem ez elkerülte a figyelmem

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL+ játék+live gold 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18000.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16200.-

(#148017) DS39 válasza kisza25 (#148016) üzenetére

DS39
(veterán)

ebben rohadt jó a Bull. :K

(#148018) kisza25 válasza DS39 (#148017) üzenetére

kisza25
(félisten)

Ebben is, az előző két rekordot is ők csinálták

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL+ játék+live gold 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18000.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16200.-

(#148019) nap válasza kisza25 (#148018) üzenetére

nap
(addikt)

Én még ott tartottam, hogy a Williams szerelői ebben a királyok...

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#148020) mefistofeles válasza Abu85 (#148010) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Azért azt le kell szögeznem (még ha készpénznek veszem is, hogy Vettel 2021-től megtáltosodik) az bizony komoly hiányosság, hogy ha csak tökéletesen a stílusa szerint épített autóban tud hatékony lenni.
Másrészt ha marad is Vettel és tényleg kedvére való is lesz az autó, semmi garancia nincs rá, hogy világverő technikát tud kalapálni a ferrai.
Egyébként jelenleg a probléma lényege, hogy vezényeljék le 2020-at. Erről mi a véleményed?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#148021) velizare válasza nap (#148019) üzenetére

velizare
(veterán)

azok is, ők a második csapat a listán.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#148022) Abu85 válasza DS39 (#148015) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Persze. Mi értelme váltani? Leclerc fiatal és gyors, míg Vettel tapasztalt, és pont neki kedvező szabályokat kap 2021-ben a ground effect erősítésével. Ez az autó hátuljának a stabilitását növeli. Hasonló stabilitást ad a hátsó tengelynek, mint a dupla diffúzor. Nem lesz olyan hatékony aerodinamikailag, de a stabilitás ott lesz.

A nagy kérdés, hogy Vettel menni akar-e, és ha igen, akkor hova? A Red Bullba visszamehetne, de a Honda nem biztos azért annyira a maradásban, és már a Mercedes, illetve a Renault sem. Ha ezek a cégek inkább motorszállítói szintre állnak át, akkor a Ferrari marad az egyetlen gyári csapat.

(#148020) mefistofeles: Mindenki csak abban gyors. Kimi sem felejtett el vezetni, csak kapott a háta mögé egy turbót, ami eltorzítja az autó mozgását, így a seggével már nem érzi annyira a finom megmoccanásokat, mint a szívómotorok mellett. Ezekkel meg kellett tanulnia együtt élni.

2020 annyira nem nehéz, mert nem változik semmi. Viheted tovább a koncepciódat, vagy annak egy részét. Ezzel a csapatok annyira nem törődnek, mert kevés a kérdés. Maximum annyi, hogy ezek a gumik maradnak-e.

[ Szerkesztve ]

(#148023) BenHans válasza mefistofeles (#148020) üzenetére

BenHans
(addikt)

Így van, pontosan ezt emelik ki mostanában a csapatfőnökök is, hogy milyen fontos egy pilóta komplexitása és alkalmazkodókészsége amellett, hogy keveset hibázik a fontos vagy neccesebb szituációkban nyomás alatt. Hamiltont pl ezért teszik oda a listán ahova...
---- ----
Nem igazán tudok mit mondani Vettelre. Mint VB elsimerést érdemel, de nem az a bizonyos polc, legalábbis már nem az.
Itt egy top 10 mistakes video és ebben a 2017-es Szingapúr és Baku nincs is benne és többnyire mást hibáztat.
Lehet jót tenne neki egy másik ülés.

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#148024) szebe válasza BenHans (#148023) üzenetére

szebe
(őstag)

Csak most tűnt fel a bahrein-i videónál, a megpördülés előtt valami füst(?) látszódik a bal hátsónál. Vagy szimplán por?

Monza (meg talán COTA, de ott belekorrigál) egy picit balszerencse is, olyan a kontakt hogy egyből forog, pedig sokan "megúsztak" már ilyeneket.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#148025) DS39 válasza Abu85 (#148022) üzenetére

DS39
(veterán)

ezek jövőre "kinyírják" egymást.
már a csapaton belüli légkör miatt érdemes lenne váltani.

(#148026) Szemétláda válasza nap (#148019) üzenetére

Szemétláda
(junior tag)

Ők is. Claire mondta egy podcastban, hogy kórház is kereste már meg őket, mert műtétek közben az orvosok tudják kamatoztani azt az összehangoltságot és kommunikációt, amit ők a pit-ben használnak.

Ferrari, és Arsenal-drukker vagyok. Ugyanitt a bolti ár százszorosáért átvennék akár több kiló benzodiazepin-t.

(#148027) [CS]Blade2 válasza mefistofeles (#148002) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Nem az van, hogy nem tudják kezelni, hanem, hogy kezelhetetlen a helyzet. 19-re a Jani Vettel mellé felhozták az utód Jani Leclerc-et. A helyzet kezelése maximum az lehetett volna, ha Leclerc-et betörik Barrichello-nak, de ez jó nagy ökörség lett volna. Az egyenlő feltétel vagy Vettel betörése sem piskóta az ökörségek listáján. Még akkor működött volna a felállás, ha Leclerc nem válik be, mint Vettel utód, de ezzel megint csak rász..ott volna a Ferrari.

18-ban kirakták Sainz-t, Bottas 1 éves szerződéssel nyomta.

Megint a döntésképtelenségen ment el a dolog. Fel kellett volna tenni a kérdést, hogy Vettel 18-as teljesítménye alapján érdemes őt tolni, vagy valami gáz van, és meg kell válni tőle, Leclerc feltehetően tudja-e pótolni. Egy Redbull vezetőség bevállalta volna, hogy 18-ról 19-re behoz egy dupla cserét egy Leclerc-Bottas-ra.
Innen pedig sztárt csinálhattak volna Leclerc-ből, kinyal....ák volna a ....ét, és van egy Bottas-uk a másik autóban, aki félreáll, ha kell útakadály, és nem megy neki Leclerc-nek.

A VB 3. hellyel nem tudsz mit kezdeni, én is gondolkodtam, hogy 2.-at írok, de ezt nem tudhatjuk. Egy formában levő Vettel is lehet, hogy csak a 3.-ig jutott volna, és egy elsőszámú Leclerc is, de maximum tuti, hogy a 2. hely. A VB-re az autójuk miatt garantáltan nem volt esélyük az idén.

Leírom azért a másik verzió logikáját is: A feltett kérdésekre az a válasz, hogy Vettel 18-as teljesítménye kisiklás volt, és úgy gondolják, hogy idén őt tolva egy jobb autóval már végre meglesz, szóval megszavazzák a bizalmat. Marad Kimi, vagy akár jön Bottas/Sainz 19-re, és Vettel se**ét ny...ák, a szekerét tolják. Leclerc addig gyakorol 19-ben a Sauberben/Haasban még 1 évet, de szerződést kap rögtön 20-ra Vettel helyére. Vettel kirúgási pénzét kifizetik, a pénz a Ferrarinál nem tétel.

(#148028) b-type válasza [CS]Blade2 (#148027) üzenetére

b-type
(nagyúr)

A helyzet megoldódott annyiban hogy ugye a szezon egyik kérdése volt hogy Leclerc és Vettel mire megy egymással.
Ez megoldódott, Leclerc tempója jó, agresszivitása jó, nem hogy helyt állt Vettel mellett, hanem erősebbnek bizonyult.
Viszont a következő lépcső még nehezebb, ...mi legyen Vettel-l, ..és mire mehet Leclerc ha ő lesz az akinek a vállán kell vinni a Ferrari-t.
Ez utóbbit már pedzegettétek, és igen, az már egy másik teher. Ott már nem az oroszlán bajszát kell húzogatni, hanem oroszlánnak kell lenni.
Valahol azt érezni hogy Vettel-l nem tudnak mihez kezdeni.

(#148029) mefistofeles válasza b-type (#148028) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Azt valóban nem lehet tudni, hogy mire mehet Leclerc vezérként de szerintem ha más is, nem sokkal nagyobb teher mint beleállni a meccsbe újoncként egy nagy nevű világbajnok csapattársaként. Kéne egy kis tököt növeszteni a digóknak és bevállalni, hogy oké öcsi mutasd meg mit tudsz, mi mögötted vagyunk. Vettel sajnos leszerepelt és bár még mindig sokan várják a főnix szerű feltámadást, erre semmi garancia sem 20-ban sem 21-ben.

Vettel jövőjével kapcsolatban nyilván az a leg fontosabb, hogy mi szerepel a szerződésében. Ha a teljesítményére hivatkozva el lehet küldeni egy viszonylag alacsony lelépési pénzel akkor talán meg kéne ezt is lépni. Ha nincs ilyen záradék és a ferka nem akar a semmiért perkálni akkor szopják végig 2020-at is!

[ Szerkesztve ]

(#148030) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Kik mentek jól idén? Szerintem:
Verstappen: Év elején konkrétan 100%-ban hozta a megszerezhető pontokat. A nyári szünet után a motorcsere és rajtbaleset okozott egy hullámvölgyet, de összességében jó volt.
Gasly: A Redbull nagyon nem feküdt neki, azzal a produkcióval még az F1-ben sem lenne a helye, de a STR-ból látszik, hogy szinte mindent kihoz. Ha végig ott megy, akkor sem lenne max. 2-3 hellyel hátrébb a táblán.
Sainz: egyértelmű.
Albon: nulla tapasztalattal, nem megfelelő felkészüléssel, később átülve egy maximum szimulátorból ismert autóba, amivel végig 8-10 pontokat hozott néha az utolsó helyről feljöve.
Norris: szerencsétlen volt, sokszor nem adta ki neki a lépés, egyébként 2x ennyi pontja is lehetne.
Raikkonen: Év elején Verstappen-hez hasonlóan a megszerezhető pontok 100%-át begyűjtötte, amit a technika engedett. Utána ő is szívott, később bejött pár hiba is, de egyértelmű.
Hamilton, Leclerc, Perez

A maradék 11 szerintem felejtős, főleg Vettel és Bottas nélkül a maradék 9. Ric nagy csalódás. Őt úgy vártam volna a 7. helyekre, mintha bérlete lenne rá. Nagyobb csalódás, mint Vettel, mert nála benne volt, hogy ilyen éve is lehet, valamint Bottas, hogy nem tud csinálni egy tökös 2.0-s verziót. Ric-nak egy talicskával is ott kellett volna mennie Sainz körül. Alonso tuti, hogy megcsinálta volna.

(#148031) kisza25 válasza b-type (#148028) üzenetére

kisza25
(félisten)

Mondjuk, ha kimondanák, hogy Vettel az 1. számú, akkor szerintem másképp teljesítene Ő is, viszont nem tudom, ha azt mondanák, hogy Lec az 1 azt Vettel hogy viselné.
Kiminek nem jelentett problémát, Vettelnek szerintem igen

(#148032) [CS]Blade2 válasza kisza25 (#148031) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Megmondom: Agyf..szt kapna. Ott helyben fel....ná Potternek a Potter szemüveget, még lehet, hogy le is számolna. Leclerc pedig csak mondja, hogy oké, elengedem, egyébként az első futam óta azon volt, hogy ő legyen az elsőszámú.
Az lett volna a legdurvább az egészben, ha Leclerc gyors, de simán állandóan elengedi Vettel-t. Akkor az én olvasatomban még csak be sem vált volna. Ha így elengedi mondjuk a 19-es és a 20-as évet, akkor tuti, hogy sérült az agya, ergó kuka.
Az irónia része pedig, hogy azért vannak nyakig a szarban, mert Leclerc bevált. :DDD

(#148033) 19ati93 válasza kisza25 (#148031) üzenetére

19ati93
(tag)

Egyszerűen Leclerc nem lehet sehogyse 2. számú pilóta, ha ráerőltetnék akkor se vállalná.
Teljesen más kategória tudás szinten.

(#148034) mefistofeles válasza kisza25 (#148031) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

"Mondjuk, ha kimondanák, hogy Vettel az 1. számú, akkor szerintem másképp teljesítene Ő is"
Ne viccelj már. ezt az évet is úgy kezdte, hogy ő az első számú. Ez tiszta sor. A média is azt harsogta, hogy lecnek ez egy tanuló év stb. Az más kérdés, hogy a kiscsávó másként gondolta de az egyértelmű, hogy úgy indult az év, hogy Vettel a boss.

Sőt tavaly még egyértelműbben volt első számú. Mégis hibázgatott rendesen. szóval ettől önmagában nem lesz jobb....

[ Szerkesztve ]

(#148035) snecy20

snecy20
(veterán)

Kvyat sorsa amúgy mi lesz az idei év után? Gasly azért eléggé felmosta vele a padlót, miután visszaült a Toro-ba. - 32 vs. 2 pont, Belgiumtól számolva.

[ Szerkesztve ]

(#148036) [CS]Blade2 válasza snecy20 (#148035) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Már bejelentették, hogy szerződése van 20-ra. Mind a 4 pilóta marad a Redbull két csapatánál.

(#148037) snecy20 válasza [CS]Blade2 (#148036) üzenetére

snecy20
(veterán)

Hű, akkor nagyon nincs már merítés ebben a RB utánpótlás programban. Kb. mindenki ki lett halászva, legfeljebb már csak a harmad-negyedvonalas arcok közül lehetne válogatni.

(#148038) BenHans

BenHans
(addikt)

Volt egy japán srác, ha jól emlékszem szóba hozták valamelyik csapattal csak már nem tudom kivel és hogy mi a neve. Vele mi van?
Megpróbálok utánajárni mi volt a neve...

szerk. Megvan. Macusita Nobuharu. 16'-ban volt MCL-Honda fejlesztőpilóta.

[ Szerkesztve ]

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#148039) velizare válasza BenHans (#148038) üzenetére

velizare
(veterán)

ami az összes többivel a red bull juniorból: nincs szuperliszensze senkinek. suzukában a 30+ éves yamamoto üdült egyet pénteken az strben, annyira nincs ember, akit be tudnának ültetni. az fia idén is szigorított, ezért is engedték el o'wardot is. ő idén az indycar juniorban indult, de azt is leminősítette annyira az fia, hogy nem lehetett volna onnan sem kilapátolni egy szuperliszenszre valót. hornerék tudtak a meki ajánlatáról, és elengedték a srácot.

[ Szerkesztve ]

(#148040) snecy20 válasza velizare (#148039) üzenetére

snecy20
(veterán)

Hozzák vissza Alguersuari-t. ;]

(#148041) san01 válasza Jacek (#147993) üzenetére

san01
(addikt)

;]

OP 7 Pro & Huawei GT 2 | Eladó JBL fejhallgató töltő tok + JBL Everest 100BT (bal oldala sérült)

(#148042) szebe válasza san01 (#148041) üzenetére

szebe
(őstag)

"OK Lewis, the hard tyre is not a mistake, just a happy little accident"

;]

(#148043) san01 válasza szebe (#148042) üzenetére

san01
(addikt)

:DD

[ Szerkesztve ]

OP 7 Pro & Huawei GT 2 | Eladó JBL fejhallgató töltő tok + JBL Everest 100BT (bal oldala sérült)

(#148044) b-type válasza [CS]Blade2 (#148030) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Igazából ha za én listám lenne idevenném Stroll-t is. Elég nagy szembeszéllel indult pl. nálam már az F1 pályafutása elején is, mivel ami pénzen megvehető egy versenyzőnek az nála megvolt, nem is az eredményei okán került ide, és most is elég kibélelt fészekben versenyez.
Viszont rendben van a srác, kicsit láthatatlanul megy, de nem mozog elveszetten a pályán. Perez elveri, de Perez-ről meg elég jó véleménnyel vagyok.
Semmi hűha, csak egy megállapítás.

(#148045) velizare válasza b-type (#148044) üzenetére

velizare
(veterán)

strollnak az időmérős tempóján kellene a leginkább csiszolnia, és ez meglátszana a vasárnapi eredményein is.

(#148046) Mortein válasza velizare (#148045) üzenetére

Mortein
(tag)

Perez gumikezelését akkor sem tudná hozni. Persze azért Pereznek is megvannak a korlátai, látszott is a rövid Mclarenes bemutatkozáson. Ő egy jó másodvonalas munkásember de a RP nála jobbat aligha találhatna. Rá tényleg el lehet mondani, hogy ez a tökéletes hely, ahol van. Tudásának megfelelő csapatban, nem úgy, mint Bottas vagy mint Hülkemberg jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#148047) velizare válasza Mortein (#148046) üzenetére

velizare
(veterán)

passzolok, ennyire nem nézegettem idén a force indiát.

(#148048) [CS]Blade2 válasza Mortein (#148046) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Igazából észrevétlenül ment Perez, azért is írtam a sor végére. Feltűnően sok pontja van ahhoz képest, hogy mennyire nem látszott az autója tempója. Mindig volt jobb B ligás autó, ergó legalább minden futamon 8 jobb autó volt a pályán, mint az övé, szóval kiesések nélkül 2 pontonként szedegethette volna a pontokat.
Az a rohadt nagy szerencséje, hogy annyira nem telepedtek rá a Stroll gyerekre, hogy el kelljen engednie, hogy a gyerkőcnek a megvehető legjobb helyezései legyenek. Talán belátták, hogy pusztán pénzzel nem fog menni. Bent tudják tartani, mert tudnak adni neki egy 15 éves szerződést, de VB-t nem tudnak venni neki, mert hiába vennék meg akár a Mercedest, az is kevés lenne.
Aztán nem tudom, hogy Perez hogy éli meg a dolgokat, mennyire van kiszolgálva, stb. Ha valami tetszik neki, de Stroll-nak nem, akkor az gondolom kuka, zsákutca. Szóval már eleve nem tökéletes a helyzete.

(#148049) Malibutomi

Malibutomi
(nagyúr)

Mi ez a pangas?
Csak en olvastam hogy a FIA lefoglalta a Ferrari uzemanyagrendszeret?

(#148050) alakesh válasza [CS]Blade2 (#148048) üzenetére

alakesh
(csendes tag)

Az a baj, hogy Stroll nincs motiválva. Kvázi bérelt helye van az F1-ben, amíg a papa csapattulaj, így ha önerőből nem motiválja magát a jobb eredményekért, dobogókért, stb, akkor nem fog egyről a kettőre jutni, mert az a veszély sose fogja fenyegetni, hogy kiteszik a Racing Pointból, akárhogy is teljesít, ebbe egy idő után pedig baromi könnyű belekényelmesedni.

Egyébként eszembe jutott az a videó, ahol Hamilton megkarikáztatja Frank Williamset egy Merciben, ott mondott Claire egy olyat Hamiltonnak, hogy "Apámnak két köre van arra, hogy meggyőzzön arról, hogy hozzánk szerződj, biztos unod már a sok nyerést, nézd meg mit tudsz a mi autónkkal." Megmondom őszintén, erre még kíváncsi is lennék, hogy egy Hamilton szintű pilóta mit tudna csinálni egy Williams szintű autóval... :D

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.