Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#140001) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Egy képen az F1 mind a 100 pole-pozíciósa
Az alábbi grafikán Max Verstappennel bezárólag minden versenyző neve szerepel, aki valaha Formula-1-es rajtelsőséget szerzett.

🏎️ 🏁

(#140002) hhenry válasza llwynog (#140000) üzenetére

hhenry
(aktív tag)

Akkor mégegy off kérdés a motogp játék is jó?

[ Szerkesztve ]

(#140003) llwynog válasza hhenry (#140002) üzenetére

llwynog
(Ármester)

Nem játszottam egyikkel sem, én IRL szeretek motorozni :))

"Akárhol jársz, akármit látsz, nyomot hagy benned, jól vigyázz..."

(#140004) válasza KraX (#139986) üzenetére

(addikt)

Elmondom mi a különbség Bottas meg Rosberg között.

Ha Rosberg valahogy elöl volt az első kör végén, akkor még ha erölködve is és végig a seggében Hamiltonnal, de jó eséllyel behúzta a futamot. Ha pedig Lewisnak bármi problémája volt, akkor megint csak hatékonyan felszedegette a lepattanókat.

Ezzel szemben Bottas még ha elöl is van, Hamilton gyakorlatilag akkor megy el mellette, amikor akar, vagy jobb gumikezeléssel megoldja. És ha Hamilton valami probléma miatt nincs doogó közelben, egyáltalán nem garantál, hogy Bottas behúzza. Gyakoran olyankor is csak kóricál vakon.

Most nem nézek utána, de Bottas talán 5 futamot nyert a 3 év alatt a Mercivel? Rosberg a leggyengébb évében hozott ennyit (a hibrid érában). :))

szerk: a postot nem feltétlenül neked címeztem, csak a témába akartam belekontárkodni :)

[ Szerkesztve ]

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#140005) gbors válasza llwynog (#139998) üzenetére

gbors
(nagyúr)

A sok előzéstől önmagában nem lesz egy futam se izgalmas, se jó. Ettől még lehet, hogy a MotoGP jobb, csak az előzés erre nem jó mérőszám.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#140006) hhenry válasza gbors (#140005) üzenetére

hhenry
(aktív tag)

De inkább előzgessenek össze-vissza mint,hogy egymás mögött menjenek végig

(#140007) Paxker315 válasza gbors (#140005) üzenetére

Paxker315
(aktív tag)
LOGOUT blog

Mennyiség vs minőség. A több körös, szoros helyezkedeseket, adok-kapok játékokat lehet élvezni. De, ami 99%ban megy (drs kikerules, vagy a szövetig kopott gummin poroszkalo kikerülése) kevésbé mozgat meg.

Legyen tankolás, meg követés optimalizált aero.

Mondjuk idén eddig szerintem egész pofás versenyek voltak, de tavaly is. A 90es évekhez képest jóval több akció, szorosabb befutok.. Legalábbis emlékeim szerint 90s évek, 2000s eleje elég szürke volt. ( kisgyerek voltam, csattogos lepkevel, homokozolapattal, fakockakkal. De így emlekszem).. 😊

http://www.kepfeltoltes.eu/view.php?filename=516baby_santa_penguin.png

(#140008) llwynog válasza Paxker315 (#140007) üzenetére

llwynog
(Ármester)

Tegyük azért hozzá, hogy az utolsó 3 (SIlverstone, Hockenheim, Hungaroring) volt izgalmas, az eleje igen laposra sikeredett. De remélem csak folytatódik a tendencia.

(#140009) llwynog válasza gbors (#140005) üzenetére

llwynog
(Ármester)

Itt nem is csak az előzések, hanem hogy ők azért keményebben harcolnak a pozíciókért, persze, ott is taktikázás meg a nem várt események (pl. egy bukás) is közrejátszanak.

-- szerintem --

(#140010) hhenry válasza llwynog (#140008) üzenetére

hhenry
(aktív tag)

De a hungaroringen is csak Ver Ham csata volt igazán izgalmas

(#140011) llwynog válasza hhenry (#140010) üzenetére

llwynog
(Ármester)

De akkor is izgalmas volt. Igaz, nem láttam élőben, hanem visszanéztem és szerintem így kéne működnie a F1-nek. Annak, hogy az első 3-4-5 elszakad 20 mp-re és csak körözgetnek egymás mögött, annak tudjuk, hogy semmi értelme.

(#140012) Samott válasza llwynog (#140008) üzenetére

Samott
(senior tag)

Hungaroring szerintem kilog a sorbol, az nem volt izgalmas, egy kerdes volt csak hogy Hamilton utoleri-e Verstappent. Azt leszamitva nem volt semmi. De a masik ket verseny az tenyleg franko volt.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#140013) hhenry válasza llwynog (#140011) üzenetére

hhenry
(aktív tag)

Szerintem jót tenne az F1-nek ha lenne még 2-3 csapat de mivel nem nagyon éri meg pár gyártó szerint így erre csekély az esély

(#140014) DS39 válasza hhenry (#140010) üzenetére

DS39
(veterán)

egészen addig míg a Mercedes nem húzta ki az adu ászt taktikát, amivel vert helyzetbe került Verstappen.

(#140015) hhenry válasza DS39 (#140014) üzenetére

hhenry
(aktív tag)

Igen :(

(#140016) gbors válasza Paxker315 (#140007) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Ja, egyetértek - mármint az első részével. Tavaly végig gondjaim voltak a versenyek minőségével, és idén is az első 8 verseny elég kuka volt. Az utóbbi 4 egész jól sikerült :K

(#140006) hhenry: a Hamilton - Verstappen meccsben egy érdemi előzés sem volt (csak egy nem érdemi), aztán mégis egész jól elszórakoztunk rajta, nem?

(#140009) llwynog: igen, ezek már jó mondások.

(#140014) DS39: ha még 5-6 körig bírják a gumik az 1:19 végét Verstappen autóján, akkor más lett volna a végkifejlet.

[ Szerkesztve ]

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#140017) hhenry válasza gbors (#140016) üzenetére

hhenry
(aktív tag)

Igen de a legtöbb verseneyen még ilyen sincs

(#140018) Csapoati válasza (#140004) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

6-ot nyert Bottas a Mercivel 2017 óta, ami pont ugyanannyi, mint amennyit Verstappen hozott a Red Bullal ebben az időszakban.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#140019) hhenry válasza Csapoati (#140018) üzenetére

hhenry
(aktív tag)

Csak verstappen ne üljün mercibe :(

(#140020) Motion_Blur válasza Csapoati (#140018) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

van ott azért legalább 2 győzelem mínusza a csapat miatt Botinak, vízhordót hasonlítunk egy top pilótához

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#140021) KraX válasza (#140004) üzenetére

KraX
(senior tag)

Egyetertunk. Nem akarom egyaltalan bantani sem Bottast sem a szurkoloit. Gyors pilota, sot nagyokat tud villantani, de nem konstans ahogy azt mar tobben is irtuk itt.

(#140001) Ciccuka
Jo kep!

(#139988) gbors
Felek, hogy mar most game over Bottasnak es ev vegen vege a Mercedeses karrierjenek, de ne legyen igazam.

Ezt meg csak ugy itthagyom: handras video

[ Szerkesztve ]

I know kung fu!

(#140022) válasza Csapoati (#140018) üzenetére

(addikt)

Lehet, nem néztem utána, de a lényegen nem változtat. :)

(#140023) Csapoati válasza Motion_Blur (#140020) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ha mondjuk 8-9 győzelme lenne 2,5 év alatt a top autóban, az változtatna a lényegen?

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#140024) gbors válasza KraX (#140021) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Lehet, hogy szemét vagyok, de nekem nem fog hiányozni. Sosem tartottam kiemelkedő pilótának, nem örültem, hogy a Mercedes-be ülhetett, és nem vagyok benne biztos, hogy a jelenlegi mezőny jobbik felébe tartozik. Az nagyon szimpatikus volt, ahogy az idei évnek nekiállt, és megpróbálta feldönteni / kitágítani a saját határait, az ilyesmit becsülöm, és kicsit szurkoltam is, hogy sikerüljön. Egyelőre viszont úgy fest, hogy az idény harmadáig sem tartott a lendület. Az meg ebben a sorozatban kevés.

(#140025) válasza Csapoati (#140023) üzenetére

(addikt)

Sajnos nem. :N
Mindenki tudja, hogy ehhez egyértelműen két számjegyű győzelem szükséges, alatta szóba sem jöhet. :K

(#140026) velizare válasza KraX (#140021) üzenetére

velizare
(veterán)

és ki lesz helyette? ocon? perezt nem tudta megverni, akkor most hamiltont meg fogja? komolyan tőle várjátok a megváltást?

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#140027) KraX válasza velizare (#140026) üzenetére

KraX
(senior tag)

Dehogy. Tole sem varom (Ocon), ezert is sajnalkozok azon, hogy Bottas sokaknal nem valtotta be a remenyeket. Ezt is beszeltuk mar sokszor, hogy a Mercedes nem kockaztat, miert tenne amikor ez egy uzlet. Nem akarnak hazon belul csatat, igy kenytelenek a nezok kivarni, hatha feler valamelyik masik csapat valamikor.

@gbors
Sajnos kifulladt a lufi ha legalabb a vb 2-ik helyeket tudta volna hozni, de 3-ik es 5-ik helyezesig jutott (volt benne szerencsetlenseg faktor is) es az idei evet ha igy folytatja akkor ujra harmadik lesz csak a bajnoksagban.

[ Szerkesztve ]

I know kung fu!

(#140028) snecy20 válasza velizare (#140026) üzenetére

snecy20
(veterán)

Gondolom Ocon-t se abból a célból ültetné be a Merci, hogy majd jóól elverje Hamilton-t. :DD
És gyanítom hogy nem ő lesz a jövő embere sem a csapatnál, gondolva a Hamilton-utáni érára... addigra valaki nagyágyú fog érkezni, bár jelenleg nem látom hogy Verstappenen kívül van-e még valaki Hamilton szintjén.

(#140029) Hory84 válasza snecy20 (#140028) üzenetére

Hory84
(tag)

Én abban sem vagyok biztos hogy Hamilton visszavonulása után maradni fog-e a merci a sportban. Új vezére van a daimlernek. Állítólag válság közeleg. Ki tudja mennyire lesz vonzó a részvényeseknek.

(#140030) snecy20 válasza Hory84 (#140029) üzenetére

snecy20
(veterán)

Jót tenne a sportnak, ha csak motorszállítóként lennének jelen.

(#140031) KraX válasza snecy20 (#140030) üzenetére

KraX
(senior tag)

Semmilyen szeria nem tart orokke, a Mercedeses sem fog. Van ra sansz, hogy jovore mar az RB odaer es ha minimalis eslye is van, de Ferrari is visszatalalhat a 18-ban elvesztett fonalahoz az autotervezesben. Az idei ev ujabb kuka. Ha megsem, maximum ugyanugy nem nezem vagy csak szemezgetek a futamok kozul es azokat nezem meg amelyik nekem tetszik. :)

(#140028) snecy20
Most meg talan nincs, de Leclerc szerintem iszonyu jo pilota lesz, meg csak a masodik eve ez az F1-ben es bar meg hibazik a Ferrarival, de elviseli az ottani nyomast illetve latszik a gyorsasaga is. Verstappen sokkal regebb ota van mar az F1-ben es meg tavaly is voltak nagyon gyermeteg hibai. Az idei ev az amikor egyertelmuen valtozott pozitiv iranyba. Leclerc bajnok anyagbol van ez szerintem nem kerdes csak neki is kell egy kis ido meg, hogy kevesebbet hibazzon.

[ Szerkesztve ]

I know kung fu!

(#140032) golfvariant válasza Astroboy (#139992) üzenetére

golfvariant
(tag)

:C

(#140033) snecy20 válasza KraX (#140031) üzenetére

snecy20
(veterán)

Igen, még Leclerc az aki a jövő embere, bár őt egyértelműen a Ferrarinál lehet elképzelni.

(#140034) gbors válasza snecy20 (#140033) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Igen, Leclerc a Ferrarival lesz világbajnok... oh wait ;]

(#140035) snecy20 válasza gbors (#140034) üzenetére

snecy20
(veterán)

Ferrarival bajnok senki nem lesz még jó darabig...... :))

(#140036) nap válasza velizare (#140026) üzenetére

nap
(addikt)

Ha jobbat akarnak helyette, akkor Ric, ha roszabbat, akkor bárki. Perez, Sainz, Ocon, Hülk még a választék. (Wehrlein-t kifelejtettem.)
Norris és Russell esélyesnek tűnnek, de csak pár év múlva, mikor készen lesznek. Addig meg had érlelődjenek az inkubátor csapatoknál.

[ Szerkesztve ]

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#140037) [CS]Blade2 válasza nap (#140036) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Ha jobb vízhordót akarnak, akkor Ric nem a legjobb, mert Verstappen mellett is látszott, hogy mennyire ki volt akadva, hogy nem tud menni vele, hogy az ő gépe romlik el, a csapat arról nyilatkozik, hogy az az álmuk, hogy a Redbull Versteppennel VB legyen, stb.
Onnan romlott a produkciója.

Leclerc szerintem Kimi, Alonso, Vettel, stb. sorsára jut. A konkurenciának is van/lesz kire építeni, így pedig nem a legjobb autókban fog üldögélni.

Norris a nagy kérdés, hogy lehet-e valaha is Mercis vagy Ferraris vagy Redbull-os, vagy Perez/Magnum szerű pályafutás játszik neki.

Albon-nak inkább Kvjat vagy Gasly szerű, mint Vettel/Verstappen,
Gio-nak inkább Grosjean,
Russell-nek is bizonytalan, hogy Hamilton vagy Ocon.

Norris annyira kitűnik, hogy nincs mögötte élcsapat akadémia, hogy a legbizonytalanabb a sorsa. Még 5-10 évet is simán ott lehetne a Mekivel a középmezőnyben. Elsőszámúnak ugyanúgy idegennek hat a Redbull-hoz, mint a Ferrarihoz, mint a Mercihez.

Verstappen-nek lehet Hamilton szerű, de még simán játszik az Alonso szerű verzió. Még nyeretlenül lenyom pár évet, aztán akkor szerződik a Mercihez, amikor épp nem az a legjobb gép, stb. Annyi előnye van, hogy valszeg a fiatalok közül kitűnik. Alonso esetében ez nem volt így, mert volt MSC, Kimi, Hamilton, Vettel, később Verstappen, akik miatt nem tudott kénye-kedve szerint igazolni.

(#140038) Motion_Blur válasza snecy20 (#140035) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Sőt, amíg a Merci ezzel az anyagi forrással és mérnöki gárdával jelen van, addig mindenki esélytelen.

Itt leghamarabb akkor lesz változás ha Hamilton megunja mondjuk 4-5 év múlva. Akkor mehet majd a marakodás a helyéért Verstappen és Leclerc között, ha bírják addig cérnával.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#140039) snecy20 válasza Motion_Blur (#140038) üzenetére

snecy20
(veterán)

Hát igen, tulajdonképpen még a RedBull is... ilyen pár futamos rész-sikerekre futja nekik is csak 2014 óta.

(#140040) b-type

b-type
(nagyúr)

Norris kell a Mercedes-be.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#140041) snecy20 válasza b-type (#140040) üzenetére

snecy20
(veterán)

Meg kell nézni mi lesz belőle... nekem Sainz idén lényegesen meggyőzőbb tőle, pedig a Renault-s kitérője után pont tőle nem vártam semmi extrát.

(#140042) Patrick

Patrick
(addikt)

Horváth András a legújabb videójában azt mondta, hogy 10-15 másodpercenként kommunikálnak a mérnökök a pilótákkal. Nem tudom ez mennyire igaz, de a 10-15 az nagyon durva. Én személy szerint jobban preferálnám csak a legfontosabb üzenetekre a rádióhasználatot, pl: boxkiállás, lekörözés, biztonsági autó, sárga zászló, ilyesmi, esetleg még egy két dolog... A többit oldja meg a pilóta. Szerintem.

Fino alla fine!

(#140043) Motion_Blur válasza snecy20 (#140041) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Nyilván ha mondjuk tisztán ütné Sainz-ot és már most látszana hogy über a srác, akkor nem kell a Mercinek.

Olyan kell mint Bottas, csak egy picit jobb és nem veszélyezteti a pályán az első számú csapattársát. Lehet Bottasnak azért kell mennie mert ott tartotta az autóját és ez Totoéknak nem tetszett. A teljesítménye egyébként ha a szezont nézzük messze jobb mint tavaly.

Patrick: szerintem túloz mint mindig... nagy szakértő, aki valójában semmihez sem ért. "MEX Verstappen"...

[ Szerkesztve ]

(#140044) nap válasza [CS]Blade2 (#140037) üzenetére

nap
(addikt)

Nem a vízhordóra volt kihegyezve a véleményem, hanem a teljesítményre, a pontok maximalizálására. Bár kicsit csökkenne a Hamillton fölény, mert Ric szereti cibálni az oroszlán bajuszát. :D
Vízhordónak akár maradhatna is Bottas, vagy beültethetnék Alonsót, a móka kedvéért. :D

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#140045) snecy20 válasza Motion_Blur (#140043) üzenetére

snecy20
(veterán)

Én nem is tudom miért várják sokan hogy majd Hamilton mellé a Merci oda fog vinni egy ereje teljében lévő, potens versenyzőt. :C
Már annyi elég a Mercinek, ha nincs Gasly-szintű égés, és a második versenyzőjük termeli a konstruktőri pontokat. Valójában nekik Bottas több mint megfelelő erre a célra, csak hát valamit kezdeniük kell Ocon-nal...

(#140046) b-type válasza snecy20 (#140041) üzenetére

b-type
(nagyúr)

..ha a McLaren Mercedes motort akar, akkor sztem Norris lesz a csomag része.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#140047) velizare válasza snecy20 (#140045) üzenetére

velizare
(veterán)

mert bottasnak még nincs szerződése 2020ra náluk, és könnyen lehet, hogy nem is lesz.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#140048) Patrick válasza Motion_Blur (#140043) üzenetére

Patrick
(addikt)

Ja az jó volt, lestem én is. :D

Fino alla fine!

(#140049) snecy20 válasza b-type (#140046) üzenetére

snecy20
(veterán)

Cserealapként érdekes felvetés... egyébként ott van még Russell is, akit azért szintén gyorsnak tartanak, és a Mercihez tartozik...szóval akár házon belül is tudnak kihez nyúlni.

(#140050) nap válasza snecy20 (#140045) üzenetére

nap
(addikt)

Mert, ha történne valami egyeskével, akkor ketteskének is tudnia kellene stabilan hozni a pontokat.
Volt már ilyen esetre példa.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.