Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#139001) Májkii válasza Samott (#138998) üzenetére

Májkii
(senior tag)

Vettelnek hosszu ideje nincs meg a tempoja, ott valami mas gond van. Nem hiszem hogy idomeron is azert kap ki, mert epp a csapattal beszelik meg a vasarnapi strategiat.

(#139002) Leon77 válasza Samott (#139000) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Ugy tűnt, hogy kicsit bele láthattunk a Ferrari stratégiai mukodesebe :D

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#139003) 7etape válasza Májkii (#139001) üzenetére

7etape
(addikt)

Hockenheim utolsó köreiben eléggé megvolt a tempója...

(#139004) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Ezeken a futamokon a számítógép nem a legjobb, mert az előzést pl. túlságosan figyelembe veszi, azt pedig nem, hogy 1 kanyart pl. slick-en még nem lehet bevenni, csak a falat érintve.
Ilyenkor 5 másodpercet simán lehet hozni körönként, de a legdurvább tényező még mindig az SC volt. Az SC a rossz döntéseket volt, hogy eltüntette, a 19-re lapot kérést pedig még meg is jutalmazta.
Szerintem sokan beszéltek ilyesmit a rádióban, és sokszor a pilóta döntése volt, hogy mit rakjanak fel, amikor vizes és száraz pályás gumi között kellett dönteni. Azt, hogy pl. Verstappen közepeset kapott, azt a számítógép dobta. Túl sok volt még hátra, és a gép nem kalkulált az újabb esővel és újabb SC-vel, illetve azzal még lehet, hogy igen, csak hát nem teljesen tökéletesen.

Bár megvédem ezzel Vettel-éket, annak ellenére a Redbull munkáját jobbnak tartom, és azért van hiányérzetem a Ferrari kapcsán. A Redbull jobban tájékoztatott, és jobban képben volt, hogy mit kell lereagálni és az élről képes volt reagálni.
A Ferrari lapot kért Leclerc-el, mert tudták, hogy másolva az előttük levőket nem nyerhetnek. 1x így ő jó gumin is volt, csak a kopás nem lett túl jó az újabb esőhöz mérten. Tartósabb gumival még akár be is jött volna.

(#139005) Májkii válasza 7etape (#139003) üzenetére

Májkii
(senior tag)

Ott is voltak hibak az utolso korokben. En arra a jo tempora gondolok amit hibak nelkul tudnia kene egy tobbszoros vb-nek.

(#139006) 7etape válasza Májkii (#139005) üzenetére

7etape
(addikt)

Nem láttam hibákat, de ha van róla videód, akkor szívesen megnézném. :R

(#139007) Májkii válasza 7etape (#139006) üzenetére

Májkii
(senior tag)

[link] + a levezeto korben is emlitettek egyet pont abban a kanyarban ahol tavaly eldobta, de arrol nem talaltam felvetelt

(#139008) velizare válasza 7etape (#139006) üzenetére

velizare
(veterán)

[link]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#139009) PumPi válasza Májkii (#139001) üzenetére

PumPi
(őstag)

Ezen a szinten az bőven elég ha nem támaszkodhatsz ezer százalékig a csapatra és neked kell megpróbálni kompenzálni egy egész csapat balfaszkodását. Nem fog menni az autóból, hiába jó ebben Vettel, nem lehet versenyezni egy profin működő csapattal.

(#139010) 7etape válasza Májkii (#139007) üzenetére

7etape
(addikt)

Ciki :DDD Majdnem elment a 2. hely. Ettől függetlenül a tempó összességében megvolt a végén. Viszont az jól látható, hogy nem szereti ezt az autót.

(#139011) Zoleee83 válasza guftabi96 (#138985) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

Na ebben a posztban minden benne van amit erről a valóban világklasszis pilótáról gondolok.
HAM eredményei vitathatalanok, megdolgozott értük, de emberileg NÁLAM a nulla kategória.
(Ellentétben a mindössze 1x-es vb RAI, vagy 2x-es vb ALO-val, ők karakterek és általában azt mondják amit gondolnak..)

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#139012) snecy20 válasza Zoleee83 (#139011) üzenetére

snecy20
(veterán)

Emberileg Alonso sincs ám túl magasan jegyezve. :( :N
Hogy versenyzőként az egész paddock nagyra tartja / tartotta őt, az más kérdés.

(#139013) Leon77 válasza Zoleee83 (#139011) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Alonso. Ugye ez vicc akart lenni?

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#139014) Zoleee83 válasza Leon77 (#139013) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

Miért akarna vicc lenni?
A spanyol, vagy Kimi legalább azt mondja amit gondol, lehet szeretni vagy utálni őket ezért.
Hamiltonon évek óta rajta ez a Kozsó effekt, meg a szeretet-béke, csak akkor van gond amikor nem úgy sikerül valami.
Nem bírom, ennyi. De ez is csak egy vélemény tőlem, nem kell egyetérteni.:)

(#139015) KraX válasza Samott (#138998) üzenetére

KraX
(senior tag)

:(

I know kung fu!

(#139016) Ciccuka válasza Samott (#138998) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Vettel majdnem megcsinálta, hogy az utolsó helyről nyer.

🏎️ 🏁

(#139017) b-type válasza Samott (#138980) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Én egy kicsit másként állok ehhez, egy csöppet sem foglalkoztat mit csinál a pályán kívül, egy dolgot szoktam említeni a MagánZoo-t, oda mikor elmegyünk a gyerekekkel akkor mindig eszembe jut hogy ő támogatja a fehér oroszlánokat.
Sosem kerestem ilyen pótizéket, MAx Biaggi volt az aki pályán kívül is érdekelt, de vele leveleztem 3 évig.
Ezek az arcok idegenek, lehet hogy sokan beképzelnek mögéjük dolgokat, vagy hisznek ezt azt, én nem.
Az érdekel amit a sportjukban tudnak, legyen az motor, rally, F1 ..csutka mindegy.
-
MAx Mosley egy jól szituált úriembernek nézett ki ugye? ..évekig tette a dolgát.
...aztán egyszer csak kiderült hogy náci egyenruhában picsapacsizza az ezért fizetett tinilányokat.

Ozzy megítta a vizeletét, Neil Young túl fiatal csajjal..izéke meg a srácokkal izélget..
Ez egy csöppet sem érdekel, így nem kell gondolkoznom Jacko zenéjén sem, mert csak a zene érdekel...ha az jó akkor nekem ennyi elég.
-
A régi nagyoknak is valszeg voltak heppjeik, talán még Senna-nak is, csak akkor még talán ha 10 sort olvastál egy versenyző viselt dolgairól...havonta.
.
Szal engem nem ráz meg ez a mit is csinál Hamilton hisztéria, se pro se kontra, ha az embereknek az esik jól hogy azt hiszik hogy tudnak valamit egy idegene emberről hát lelkük rajta.

..ha valaki Esztergomban átsétál Párkányba, akkor ugye átballag egy szép zöld hídon, na az a híd azért olyan szép zöld mert az én munkám volt, homokszortuk és refinél festettük,..és úgy behúzott a 10éves üzeti kapcsolatom a kötbérbe hogy elment házam-egzisztenciám és a vállalkozásom.
10 éves ismeretség, még ha csak üzleti is.
..de legalább valami, ...nem egy idegen. ..ha valaki utálja, tegye abban is van biznisz, engem nem zavar. Viszont sokan korlátokat húznak ebből és ezzel már szoktam vitázni néha.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#139018) Szemétláda

Szemétláda
(junior tag)

Új Ferrari bargeboard a Ringre.

Ferrari, és Arsenal-drukker vagyok. Ugyanitt a bolti ár százszorosáért átvennék akár több kiló benzodiazepin-t.

(#139019) Bird válasza Ciccuka (#139016) üzenetére

Bird
(addikt)

En nem tudom te mit neztel, de a gyozelemtol qrva messze volt....

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:. Btag: Bird#21416 Xbox tag: Bird HUN

(#139020) Szemétláda válasza Bird (#139019) üzenetére

Szemétláda
(junior tag)

Kiss Norbi szindróma :DDD Ő mondta be hogy a végén Vettel veszélyes lehet Verstappenre. Nem tudom, talán arra gondolt Norbi hogy a végén a pódiumon kést ránt rá, vagy kigáncsolja. Sokan meg valami előzésre apelláltak.

Ferrari, és Arsenal-drukker vagyok. Ugyanitt a bolti ár százszorosáért átvennék akár több kiló benzodiazepin-t.

(#139021) velizare

velizare
(veterán)

az indy is áttér hibridre a következő motorformulával, várhatóan 2022től.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#139022) 7etape válasza Szemétláda (#139020) üzenetére

7etape
(addikt)

Nem Michelisz volt? :F

(#139023) Leon77 válasza Zoleee83 (#139014) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Most soroljam? Megzsarolta a saját csapatát, majd a csapat inkább ennek hatására szépen nyilvánosságra hozta az ügyet ami 100 milla volt büntiben, ugrott a konstruktőri..

Minimum egyszer csalással nyert futamot.

Aztán lássuk még ellenségem ellensége a barátom. Mark Webberrel amikor Vettel nagyon rossz viszonyban volt, Alonso nyilvános sajtóesemény keretében vacsizgatott Dubai-ban (ő hívta oda meg Webbert és a sajtót is) megpróbálva Vettelre nyomást gyakorolni. Ki merészkedne ide a nagyok közül?

Saját munkaadóját köpködte (Ferrari, Honda).

Meséld már el légszíves, hogy egy Schumacher, aki valóban nagy bajnok, mikor csinált ilyet? Amikor kitúrták Kimi miatt, szó nélkül emelt fővel távozott.

Alonso igazán nagyszerű pilóta (volt), de emberileg a fentiek fényében vele példálózni... khm szvsz nagyon gáz.

Vagy például mesélj valami ilyesmit Vettelről, Buttonról, Kimiről stb... (Hamiltonról ugye lehet)

[ Szerkesztve ]

(#139024) Szemétláda válasza 7etape (#139022) üzenetére

Szemétláda
(junior tag)

Passzolom, én nem magyarul néztem, csak közben kommunikáltam valakivel aki ott nézte, és ő írta hogy ez meg mi. Ha ő volt, akkor bocsi Kiss Norbi, neménvótam'! :DDD

[ Szerkesztve ]

(#139025) Csapoati válasza Leon77 (#139023) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Vettel - multi 21? ;]
Schumachert meg a pályán nem kellett félteni, kétszer is kilökéssel fejezte be a döntő futamot, egyszer bejött, egyszer nem.
A többiekre (Raikkönen, Button) nem nagyon lehet szólni semmit, de talán pont ezért is ragadtak meg az egy szem vb-jüknél...

velizare (wtf, nevet változtattál? :) ): Nocsak, pedig az Indy volt a példakép sokáig a motorok terén.

[ Szerkesztve ]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#139026) gbors válasza Bird (#139019) üzenetére

gbors
(nagyúr)

A pályán igen, de ha jobban dolgoztak volna a stratégák a futam közepén, akkor akár meg is lehetett volna.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#139027) 7etape válasza gbors (#139026) üzenetére

7etape
(addikt)

Vagy, ha egyáltalán dolgoztak volna és nem Vettel lett volna egy személyben a stratéga is... ;]

(#139028) Leon77 válasza Csapoati (#139025) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Pályán történt dolgokat direkt nem hoztam ide, mert abban kemény minden nagy bajnok és persze Alonso is.

Szerk: Kivéve a csalást, mert olyat még csak Alonsoról tudok.

Itt a pályán kívüli emberről beszéltem a bajnokok szempontjából és vsz ebben Alonso nemhogy példakép, de inkább negatív példa.

Más: Kimi

[ Szerkesztve ]

(#139029) Zoleee83 válasza Leon77 (#139023) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

Pont Schumachert hozod fel? :D :D :D
Jóisten gyere le! , hát kismillió aljas húzása volt, olyanokat megcsinált a pályán...
Villeneuve-nek majdnem vb címbe került amikor megpróbálta kiütni, vagy a Monacoi eset mikor direkt keresztbe állt, vagy a Barichellos jópár eset, vagy mikor Rosberget direkt kizárta a wc-ből, de inkább elengedem...

[ Szerkesztve ]

(#139030) Bird válasza gbors (#139026) üzenetére

Bird
(addikt)

A mi lett volna ha kerdesek a profi sportban nem leteznek...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:. Btag: Bird#21416 Xbox tag: Bird HUN

(#139031) Leon77 válasza Zoleee83 (#139029) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Nézd, Hamilton pályán kívüli dolgairól volt szó nem? Én erről beszéltem Alonso esetében is...

(#139032) Szemétláda válasza Bird (#139030) üzenetére

Szemétláda
(junior tag)

A paleoasztronautika hívei szerint ez egy ősi machiguenga közmondás :D
Már hogyne létezne. Minden mérkőzés/ verseny utáni elemzés, review, a "mi lett volna ha?" kérdés bűvkörében forog. És oda vezet hogy a következő hasonló történéseknél már ne a levegőbe kelljen prediktálni, hanem tapasztalatból, és zsigerből jöjjön a megoldás.
Inkább max úgy helytálló ez a dolog, hogy "kár rajta bánkódni hogy jobb lett volna ha máshogy történik."

[ Szerkesztve ]

(#139033) gbors válasza Bird (#139030) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Hogyne léteznének, nagyon sok sportban elemzik utólag a versenyeket. Talán sehol máshol nem annyira részletesen, mint az F1-ben, tekintettel arra, hogy a szimulációval támogatott stratégia miatt úgyis rendelkeznek a szükséges emberi és műszaki apparátussal.

Jelen esetben a "mi lett volna ha..." arra jó, hogy a csapat felmérje, mit rontottak el, és mit kellene másképp csinálni, hogy legközelebb ne dobják el a potenciális győzelmet.

[ Szerkesztve ]

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#139034) kisza25

kisza25
(félisten)

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18500.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16700.-

(#139036) Aweriot válasza snecy20 (#139035) üzenetére

Aweriot
(veterán)

Meglepne....

"mindenki egy kicsit neonak érzi magát amikor először végigpörög az orra előtt egy apt update/upgrade"

(#139037) snecy20 válasza Aweriot (#139036) üzenetére

snecy20
(veterán)

Nem tudom ezt honnan szopták. ;]

(#139038) b-type válasza snecy20 (#139035) üzenetére

b-type
(nagyúr)

muha :)
úgy néz ki csökken az oldal látogatottsága, mert lassan visszatérnek a 'bréking' dolgok.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#139039) Motion_Blur válasza snecy20 (#139035) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

"A legújabb pletykák szerint a háttérben azon dolgozhat a Mercedes és a Red Bull, hogy Lewis Hamilton és Max Verstappen helyet cseréljen egymással, miközben a Ferrari a brit és a holland sztárnak is finoman nemet mondott."

Ez az egész egy agyrém :D

Főleg a Ferraris rész :DDD

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#139040) Popes válasza snecy20 (#139035) üzenetére

Popes
(őstag)

Uborka szezon van? A Ferrari nemet mond Verstappenre meg Hamiltonra is, Leclerc miatt és Hamilton elhagyja az egyetlen VB esèlyes csapatot. Ez csak Binottó Harry Potter szemüvegèn keresztül lehet reális opció.
Muhahaaaa! 🤣

Deus ex machina

(#139041) JJános válasza Májkii (#139005) üzenetére

JJános
(addikt)

Egy többszörös vb hami is kicsúszott. ez nem zavar?

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#139042) 7etape válasza JJános (#139041) üzenetére

7etape
(addikt)

Sőőőt, még meg is törte a vasat... ;]

(#139043) Incubus válasza kisza25 (#139034) üzenetére

Incubus
(tag)

Berger miért van 2X?

(#139044) Májkii válasza JJános (#139041) üzenetére

Májkii
(senior tag)

En most nem csak errol a nagydijrol beszeltem. Hamiltonnak evi par db ilyen hetvegeje van (jo egy mercedesben ul). Vettelnek meg nem is tudom mikor volt utoljara hibatlan hetvegeje, amikor nem tunt el a mezonyben.

[ Szerkesztve ]

(#139045) ForRedGlory

ForRedGlory
(nagyúr)

Egy kis F1-es boxutca látogatás a P30 Proval. :)

*** Home Cinema loaded: LG 55C8 + Samsung HW-Q90R

(#139046) Samott válasza Májkii (#139044) üzenetére

Samott
(senior tag)

A jo auto sokmindent elfed, ott van kanada: Hamilton jonehanyszor hibazott megis par kanyarral kesobb mar megint ott lihegett Vettel nyakan. Akinek nyilvan jobban a hataron kellett mennie a lassabb vassal. Mindenesetre a mult hetvege megmutatta hogyha ha megszoritjak (esetunkben a korulmenyek) akkor Hamilton keze is megremeg. Meg akkor is, ha jelenleg o a mezony legteljesebb versenyzoje.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#139047) Leon77 válasza ForRedGlory (#139045) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Most, hogy így nézem, tényleg faek egyszerűek lettek az idei első szárnyak ;)

(#139048) 7etape válasza Samott (#139046) üzenetére

7etape
(addikt)

Hamiltont évek óta nem látjuk igazán nagy nyomás alatt versenyezni, így könnyen tűnhet úgy, hogy Vettel rendkívül gyenge. Pedig fordított esetben Hamilton se biztos, hogy jobban állna, sőt.. szerintem Hamilton nem lenne ennyire türelmes, ha a csapata ennyire instabil lenne...

(#139049) san01 válasza Májkii (#139044) üzenetére

san01
(addikt)

Azért tényleg megnézném Hamiltont több év nyeretlenség után, mennyire lenne kiégve, mennyit hibázna...

OP 7 Pro & Huawei GT 2 | Eladó JBL fejhallgató töltő tok + JBL Everest 100BT (bal oldala sérült)

(#139050) nord_ válasza san01 (#139049) üzenetére

nord_
(veterán)

6 év telt el két VB-cím között.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.