Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#134001) b-type válasza BMW001 (#133997) üzenetére

b-type
(nagyúr)

1: akkor ott Spa-ban nem volt olyan szabály ami alapján büntethető lett volna Hamilton. Egész egyszerűen nem volt olyan szabály ami miatt meg lehetett volna büntetni, egy teljes autóval maga elé engedte.
2: azért mert 'űrautója' van ezért bárminek is változnia kellene a szabályozási rendszerben?
3. nem dolgozott meg a győzelemért??! Mert Vettel kellett hogy megnyerje volna, de hát elbaxta..az ott egyértelmű pozíciócsere...vagy ahogy mondjátok ha fal van akkor törés.
..
akkor ki érdemelte volna meg, Leclerc?

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#134002) vhw válasza BMW001 (#133997) üzenetére

vhw
(addikt)

Tényleg lehetne örülni végre egy hibátlan versenynek egy 4-szeres vb-töl. Ha nagy ritkan egyben van a technika és még a taktika sincs eltolva, akkor ö villantja meg a tehetségét

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#134003) veron3 válasza BMW001 (#133997) üzenetére

veron3
(csendes tag)

Hol irtam, hogy szerintem Hamilton megerdemelten nyert, vagy hogy oromot talaltam a mai versenyben? Sehol. Azt irtam, hogy nem igaz, hogy nem szidjak Hamiltont, minden oldalon tobb az ot szido hozzaszolas, mint barmi mas komment. Gyakorlatilag barmit csinal, barhogy nyer az itteni tobbsegnek csalo, makos, kocsog, szinesz, rinyagep, erkolcstelen, hazug, stb. Az, hogy tehetseges es jol gyujti be a leppattanokat is, es egyre kevesebbet hibazik, az nem szamit, mert csak, lasd fentiek. Emiatt pedig mar sajnalom, pedig szemelyiseget nezve nem a kedvenc versenyzom, de a tudasat csodalom.

Amugy egy ideje boxutca kommenteket nem is olvasok, mert az elvakult rasszizmustol forog a gyomrom, sajnos a szinvonal itt is egyre alacsonyabb, rengeteg szemelyeskedessel, ami elszomorit :(

[ Szerkesztve ]

(#134004) Don.Corleone válasza san01 (#133962) üzenetére

Don.Corleone
(aktív tag)

Még még pár ilyen.. :) én nem Hamit köpködöm, ebben az fia a ludas 100%-ig.

[ Szerkesztve ]

(#134005) b-type válasza Don.Corleone (#134004) üzenetére

b-type
(nagyúr)

ezt egyébként büntetni kellett volna sztem is.

(#134006) Popes

Popes
(őstag)

Vettel kapott még két büntetőpontot is az 5sec mellé. Hagy gyűljön az is.(ezzel 7-nél jár)

Deus ex machina

(#134007) DS39 válasza vhw (#134002) üzenetére

DS39
(veterán)

Vettel ezt leszámítva jól ment ma, Hamiltonnak volt több hibája. csak szarul jött ki.

[ Szerkesztve ]

(#134008) san01 válasza Don.Corleone (#134004) üzenetére

san01
(addikt)

Teljesen random hozzák a büntetéseket. Lehet az a baj, hogy mindig más emberek vannak ott és nem konzekvens az egész. Az utóbbi években Hamilton meg Maxi feltűnően sok szabálytalanságot úszott meg, amit nem tudok mire vélni.

OP 7 Pro & Huawei GT 2 | Eladó JBL fejhallgató töltő tok + JBL Everest 100BT (bal oldala sérült)

(#134009) sh4d0w válasza b-type (#134001) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)

A mafia miért nem vizsgálja Hamilton kijövetelét a boxutcából? A fehér vonalhoz tilos hozzáérni, de mintha a két jobb oldali kerék hozzáért volna...

https://coreinfinity88.blogspot.com

(#134010) Don.Corleone válasza san01 (#134008) üzenetére

Don.Corleone
(aktív tag)

Abszolút. Ehhez hozzá lehetne írni a feltartásokat, tavaly Vettel ausztriában kapott rajthelybüntetést mert a Q2-ben, ha jól emlékszem, feltartotta Sainz-ot, aki továbbjutott egyébiránt. Majd amikor Hamilton tartott fel ugyan úgy versenytársat, nem volt büntetés. Kicsit olyan magyar játékvezetés.. van egy szar ítélet, akkor kompenzálok, utána meg már annyi a hazugság, hogy az igazságra sem emlékszünk.

Én továbbra is amondó vagyok, ma a versenyzésre szavaztam volna, futam után pedig kiosztottam volna Vettelnek az intőt és a francia nagydíjra mondjuk +3-5 rajthelyet vagy bánom is én mit... ez az 5 másodperc megint egy vicc.. mert ha valaki balettozik a 10-15. helyeken és úgy kap 5 mp-t akkor oké, de itt a futamgyőzelem ment el, kettő nem ugyanaz. Arról volt szó, hogy nem büntetnek és vizsgálnak minden hülyeséget, hagyják versenyezni a srácokat, na ebből túrót sem látunk. Amúgy is haldoklik a maga módján ez a sport, így pedig pláne. Első valamire való futam volt idén, és tessék..

(#134011) b-type válasza sh4d0w (#134009) üzenetére

b-type
(nagyúr)

már a tköm sem emlékszik rá, de sztem is hülyén nézett ki, nem tudom pontosan mi miért történt de hülyén nézett ki.
De ez nem Hamilont függő, vannak olyan esetek is mint a Monza-i veszélyes kiengedés, és az itt linkelt kétszeri irányváltás Vettel-nél.
Egyszerűen ebben a öntési rendszerben vannak ilyenek, és voltak is. ...de úgy általában mikor valaki versenyszitukról dönt akkor vannak rossz döntések, vagy nem döntések....bármilyen évet nézünk.

(#134012) sh4d0w válasza b-type (#134011) üzenetére

sh4d0w
(nagyúr)

Véletlenül sem Hamilton ellen szól a dolog, hanem a következetlenség ellen. Az "elsõ az egyenlõk között" elv alkalmazása a mafia-tól biztosan nem növeli a nézettséget és a népszerűséget.

https://coreinfinity88.blogspot.com

(#134013) Malachi

Malachi
(addikt)

Első gondolataim, mielőtt elolvasnám a kommenteket:

Értelmetlen, ostoba, káros döntés. Ha valamit tenni kellene Vettellel, esetleg meg lehetne dicsérni, mert nem tette tönkre Hamilton versenyét azzal, hogy a kb. irányíthatatlan kocsival falba áll előtte 5 méterrel. Hamilton blokkoló kerekekkel is belecsúszott volna.

Ha Vettel nem hibázik, nincs ez az egész felhajtás. Persze Hamilton is belehibázott többször a futam alatt. Szóval ez nem igazán érv, csak legyen itt.

El kell törölni a francba ezt az egész bohóckodást a sportbírókkal. Évek alatt kiderülhetett volna most már mindenkinek, hogy csak árt az egész sorozatnak a folyamatos következetlenség és az értelmetlen döntések sorozata. Nincs erre semmi szükség. El kell törölni.

Legalább a vége hozott pár emlékezetes pillanatot, jól tette Vettel, amit tett. A Ferrari esélytelen egész évben, és most egyszerűen elvesznek tőlük egy győzelmet. Kerek-perec elveszik tőlük. Jól tette, hogy nem állt oda a kocsival, jól tette, hogy kicserélte a táblákat. Emberileg nagyot nőtt most a szememben, bár eddig se volt okom utálni a viselkedése miatt, de ez tökös volt, rendben volt.

Hamilton jó versenyző, (az egyik legjobb valaha) a Mercedes rettentően profi és megérdemlik az eredményeket, de Hamilton és a Mercedes is kinyalhatja a seggemet a folyamatos álszent szarságaikkal együtt. Nincs bennük semmi tisztelet a sport iránt, érzéketlen nyerőgépek lettek pár év alatt. Egy őszinte szavuk nincs se a közvélemény, se a rajongók felé. A F1 ünnepe lesz, mikor valaki végre megveri őket.

Na, megyek elolvasom mi volt.

(#134014) DeathAdder

DeathAdder
(veterán)

Tetszik ahogy végigsírta vettel, ahelyett hogy a lehetőség kapujában megint nem hibázott volna egy kurva nagyot.
Én tényleg vártam hogy mikor fog hibázni, mert legalább 10 körön keresztül már ott loholt a seggében Ham, és még 25 kör volt hátra.

De a büntetés után még mindig megpróbálhatott volna kiépíteni a 3 helyett egy 5 másodperces előnyt 15 kör alatt ahelyett hogy rongybaba módjára esik össze, de nem, neki azonnal felment a pumpa és nyilván eldöntötte hogy majd jó patáliát csap.. és ezek után még volt képe odarakni az egyest az autója elé? hát a pofám leszakad :D Ez egy négyszeres világbajnok? Hamilton a kerékcsere után 5 mp-es hátrányból esett rá, és még hátravolt a fél futam.. az elszarusodott körmömet nem raktam volna rá hogy azt a nyomást végig fogja bírni (főleg ő), de meg van győződve hogy ezzel őt megfosztották az első helytől, mert a futam felén még vezetett pár tizeddel.

Igen az FIA tudjuk hogy egy vicc, sajnos teljesen kinyírták ennek a sportnak az élvezeti értékét, de az mellett azért nem tudok nem el menni hogy semennyire sem tudja kezelni a nyomást ez a négyszeres világbajnok..

Igen, lehet hogy fordítva nincs büntetés (mondjuk hamilton nem is ment volna a fűbe), és szerintem is van abban valami hogy ez mögött az amerikaiak által undorító módon felnyalt pc is jelentősen benne van. Ha Hamilton lett volna Vettel, és egy homokos ment volna mögötte akkor talán büntették volna Hamiltont is, hogy a homokos nyerjen.

Ez van sajnos, nagyon sajnálom hogy így kinyírták az F1-et :( de összességében egyébként is elmondható hogy egyre elb*szottabb világban élünk :(((

You'll Never Walk Alone

(#134015) Malachi válasza Malachi (#134013) üzenetére

Malachi
(addikt)

Aha, csak a szokásos, (tengermély tisztelet a kb. három kivételnek) a Mercisek szerint minden remek és tökmindegy amúgy is, mert Hami megelőzte volna Vettelt schimán, meg hát Vettel amúgy is ELFOGLALTA AZ EGÉSZ PÁLYÁT (amikor keresztbe álló kormánnyal visszasodródott a fűről, de valahogy még megfogta a fal előtt), de a vörösöknél is menő a Libertyzés meg az FIA csalás, meg a többi. Persze a Liberty és az FIA vastagon hibás ebben a helyzetben, de nem úgy, hogy kiadják az ukázt, hogy na idén csak a Merci nyerhet futamot. Hanem ezen kívül kb. minden másban, ami versenypolitika, és döntéshozás ami ehhez a menthetetlen helyzethez vezetett.

Az a baj, hogy ahogy láthatóan romlik évek óta, lassan egy évtizede a F1 színvonala, úgy esik a színvonal a nézők között is, aztán aki a F1 mellől kikopik, azt ilyen produkcióval már a büdös életben nem hozza vissza semmi. És marad ez, hogy ha bármi szokatlan történik, 20 ember hülyeségeket kiabál egymásnak kizárólag pillanatnyi elmeállapot vagy csapat/versenyző szimpátia alapján. És ez még egy viszonylag normális hely pedig.

Mindegy, ha már megvettem féláron a passot és idén nem szállok ki szerintem, meg 2021 után is benézek még, de most már tényleg nincs semmi, ami miatt megérné minden hétvégén sok órát elpazarolni erre a nevetséges színházra.

A mai nap után senki nem örülhet, szégyen az egész a sorozat történelmében, számomra az egyik abszolút mélypont. Nagyjából a Senna-Prost két évet tudnám itt emlegetni, amikor először a Balestre/Prost páros aljas politikával elvette Senna bajnokságát, aztán Senna meg utána úgy lett bajnok, ahogy tudott. Szintén sportszerűtlenül. Az volt még ilyen.

Nekem most kicsit beverték az utolsó szöget a kedvenc sportom koporsójába. Eléggé rosszul esik. Na jó éjt.

Még valami:

(#134014) DeathAdder - TALÁN hibázott, megfogta. hány ilyet láttunk a futam alatt Hamiltontól mondjuk a hajtűkanyar előtt? most akkor miért érv ez? ez nem Németország volt, ahol Vettel balfék módon sóderbe csúszott, hanem elment a tapadás a hátsó kerékről (Sky-on a Brundle körök óta mondta, hogy valami nem kerek a Ferrarival) ezért mondom, hogy TALÁN hibázott Vettel. de itt inkább az a plusz, hogy megfogta.

nem sírt tele semmit (nem a szokásos kékzászlós helyzet volt) hanem nem hitte el, hogy elvették tőle a győzelmet és ennek hangot adott. közben Hamilton ott volt a nyakán végig, DRS-sel, de előzni így sem tudott, de nem is szakadt le. de azért építsen ki Vettel pikkpakk 5 másodpercet, mikor a futam alatt egyszer sem volt olyan messze Hamilton előtt.

nem hiszem el, hogy pont én védem Vettelt, de erről beszéltem: ez a színvonal, a tények senkit nem érdekelnek, csak a hangulatkeltés a fontos, meg az utált pilóta mocskolása, a másik tábor hergelése. csudajó ez az egész, na. kár érte, hatalmas kár, hogy ide jutottunk.

[ Szerkesztve ]

(#134016) DS39 válasza Malachi (#134015) üzenetére

DS39
(veterán)

Jól leírtad, ezt és az előzőt is.
+1 :K

(#134017) b-type válasza Malachi (#134015) üzenetére

b-type
(nagyúr)

..semmiféle keresztben álló kormány nem volt, azért ne essünk már át a ló másik oldalára.
..ahogy egyébként a ló másik oldalán van az is hogy Vettel-t ne büntessék mert az árt az F1-nek.
-
komolyan nem vágom hogy tavaly akkor mire ment az az óriási duma, hogy minden esetet ugyan úgy büntessenek.
Akkor miért nem került elő hogy akkor ne büntessenek ha kevesebben fogják nézni az F1-t. Illetve akkor se büntessenek ha abból Hamilton bármilyen formában jól jön ki, mert neki 'űrautója' van.
?

(#134018) Leon77

Leon77
(senior tag)

Most néztem meg. El is olvastam a kommenteket.

És véleményem szerint ennek az esetnek most rettenetes üzenete van. (én személy szerint nem értek egyet a büntetéssel).

Azért rettenetes az üzenete, mert a liberty most örül, felrobbannak a közösségi média csatornái, mindenki erről beszél, közben a sport sport értéke szépen lassan lecsuszik a béka segge alá. Komolyan mondom, még egy ilyen és abbahagyom a sport koveteset. Pedig évtizedek óta nézem. Nagyon csalódott vagyok.

Azt hiszem Vettel most a legkulturaltabban küldte el a sportbirokat melegebb éghajlatra. Egyetértek vele, nagyon beteg dolog ez.

Van ez a szituáció. Azt mondja az fia, hogy a szabály az szabály. Máskor egyértelmű szabálytalanság esetén pedig több oldalas jelentesben indokolják, hogy egy egyértelmű szabálytalanságot miért nem buntettek. Ez nem normális. Véleményem szerint a mai esetet a futam után kellett volna vizsgálni. Nagyon nincsen ez így jól. Beteg dolog. (elhiszem, hogy rövid távon nézőket nyerhetnek ezzel a mentalitással, de szerintem undorító ez a fajta hangulatkeltes és végtelenül káros)

[ Szerkesztve ]

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#134019) Delávégá válasza b-type (#134017) üzenetére

Delávégá
(tag)

Szerintem a következő futamra rajthelyes büntetés lett volna az ideális megoldás. Büntetést is kapott volna és még a káposzta is megmaradt volna. Véleményes hiba volt mert nem úgy nézett ki hogy Vettel hibázott, hisz a fűre nem tette rá, inkább elment a tapadás. Ez az 5 sec-es bünti pont arra volt jó hogy elvegyék a győzelmet ami semmit nem befolyásolt volna a Mercedes és Hamilton VB címében.

(#134020) kisza25 válasza velizare (#133968) üzenetére

kisza25
(félisten)

Vagy, hogy feldúlt állapotban nem lehet F1 autót vezetni

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18500.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16700.-

(#134021) b-type válasza Leon77 (#134018) üzenetére

b-type
(nagyúr)

...sztem a futam utáni döntés azt feltételezi hogy nem lesz büntetés.
..mert ha futam után büntetik meg 5mp-vel akkor szinte biztosra veszem hogy az lenne a probléma hogy miért nem futam alatt amikor még tud valamit csinálni..

Delávégá hibának hiba volt, mert a tapadás hiánya nem csak úgy meglepi, vagy a tempó, vagy a szög rossz volt, és ezért nem tudta elfordítani....Hamilton sem tette a fűre az autót amikor nekiment a falnak, csak sok volt a tempó ahhoz az elfordításhoz.

[ Szerkesztve ]

(#134022) DS39 válasza b-type (#134021) üzenetére

DS39
(veterán)

futam utáni döntés hülyeség lett volna.
itt az a gond hogy volt egy szituáció ami egy véleményes 11-es volt és a bíró befújta, ezzel megölte az izgalmat. (kb. mint a BL döntőn)

(#134023) Leon77 válasza b-type (#134021) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Nem csak 5 sec büntetés létezik ám, de persze ezt a részt kiragadtad a szövegből, pedig összességében nem (csak) erről szólt a mondanivalóm.

De soroljuk fel, milyen eszközei lehettek volna vettelnek "biztonságosan" visszatérni a pályára. Mibe, hogy ennek a kérdésnek a megvalaszolasa önmagában több időbe telne, mint ami a futamból hátra volt.

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#134024) b-type válasza DS39 (#134022) üzenetére

b-type
(nagyúr)

de ugye mi a lényeg? ..az izgalom?

Ez a bíró egy egyébként nagyon tökös versenyző, aki biztos hogy képben volt azzal hogy ha ezt most befújja akkor elég nagy port kavar, pláne befújni ezt olaszként.
Pirro egy nagyon kemény feladatot vállalt fel,..egyszerűbb lett volna engedni, sokkal egyszerűbb mint meggyőződése szerint dönteni.
..és ő aztán nem egy nyuszi figura, a túraautózás legszebb éveiben nyomta, és akkora töke van mint a topikban összesen, ..oké Vettel most elverte rajta a dühét, ez valahol érthető, mint a Charley-zás is az volt. De Pirro azt tette amiért odaültették, a rendelkezésére álló infók alapján hozott egy döntést...egy nagyon nem könnyű döntést.

Leon77: nem lenne nehéz összeszedni, csak egy nagyon hosszú és parttalan vita lenne. Sztem nem volt kontroll nélküli a mozdulat, meg lehetett volna oldani anélkül hogy pont oda érkezik ahova.
De erről akármennyi onboard-t össze lehetne elemezgetni, ebben egyezés nem lesz.

[ Szerkesztve ]

(#134025) golfvariant

golfvariant
(tag)

Észrevettem egy érdekességet a kerékcserék során. A Ferrari a csupasz gumikat hozza ki a boxból, míg a Mercedes gumimelegítő paplannal. Nem ettek elég tésztát, hogy nem bírják el a gumi + paplan súlyát? :U

[ Szerkesztve ]

(#134026) DS39 válasza b-type (#134024) üzenetére

DS39
(veterán)

hát a F1 2019-ben rohadtul unalmas, szóval kellett volna.
De itt a Mercedesnek van nagyobb szava az FIA-nál, ez döntött, nem Pirro meggyőződése.

(#134027) snecy20 válasza b-type (#134024) üzenetére

snecy20
(veterán)

Na, egy dolog biztos szerintem is, hogy az izgalmak szempontjából megközelíteni a dolgot hibás lenne.
Bennem csak egyetlen kérdés van, ami alapján jogos lehet vagy jogtalan ez a büntetés, hogy Vettel szándékosan nem akart helyet hagyni, vagy a visszasodrósása következtében nem tudott, mert kb. örült hogy visszatalált a pályára épségben. Ha azt mondjuk, hogy nem körültekintően jött vissza, akkor már oszthatjuk is a piros lapot.

(#134028) AMD Power

AMD Power
(titán)

Tegnap Vettelnek kellett volna nyerni. Túl szigorú volt a büntetés. És őszintén megmondva a VB kimenetelét sem nagyon befolyásolta volna.

[ Szerkesztve ]

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#134029) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Tegnap fel sem jöttem, a futam után mert ki akartam maradni az előre borítékolható adok-kapokból.
Ma bele olvastam a véleményekbe és egy valami feltűnt. Függetlenül attól, hogy Vettelnek adtatok igazat vagy nem, a legtöbbet határozottan tudják, hogy mi a helyes! Mennyi tévedhetetlen bíró!

Én tökéletesen egyet értek Wéberének még a közvetítés alatti véleményével. Ők sem tudták, hogy helyes e a döntés és ahogy Wéber mondta, 15 oldal érvet tudna felsorolni a büntetés ellen és mellett is.
Én le merem írni, hogy gőzöm sincs, hogy döntöttem volna de egy valami világos. Itt hibátlan döntést hozni gyakorlatilag lehetetlen volt. Ha így döntök ennek fáj, ha úgy akkor annak. Most a Ferrari fellebbez ha nem adnak büntetést akkor a mercédesz. Érthetően mindenki a maga igazát látja.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#134030) b-type válasza DS39 (#134026) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Szóval a cirkusz mindenek felett :D
A Mercedes-nek milyen szava van?..mi, feltelefonáltak a piros telefonon vagy mi? Múltkor pont Vettel jelentette Verstappen-t amikor az felnyomta Bottas-t a falra...

(#134031) kalanchoe válasza Malachi (#134015) üzenetére

kalanchoe
(tag)

Nagy +1

(#134032) b-type válasza snecy20 (#134027) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Ez nagyon nehéz dolog, Wéber Gabi és Kiss Norbi is elmondta, hogy igazából ők is betették volna az autót az útba.
..és sztem én is egy szimes futamon, ha az első helyen haladsz akkor nem akarod hogy elvegyék a győzelmet, itt most azt kellene megtalálni hogy mennyire volt kontroll alatt a helyzet...akkor amikor a kiindulás egy egyértelműen kontrollt vesztett helyzet. ..na ezt találd mg hogy hol van az a pont ahol Vettel visszaszerzi a kontrollt és már azt nézi hogy ne előzze meg Hamilton,..ha ugye egyáltalán volt ilyen pont.
Ez qva nehéz, és mindenki a saját érzéseire támaszkodik.
Elvileg a Ferrari bemutathatja a telemetriát, az alapján meg lehet állapítani egy véleményt, vannak akik értenek hozzá. Szóval a telemetria alapján ahol kormányszög, pedálok állapota és a kép anyag összehasonlítása alapján azért 80-90%-ban megmondható egy ilyen helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#134033) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Egyetlen dologgal nem értek egyet amit Wéberék többször is említettek. Mikor Vettel a leg közelebb volt a falhoz akkor biztos nem volt egy autónyi heyl Hamilton számára. Ez nem állásfoglalás az ügyben és nem tudom, hogy a döntéshozókat befolyásolta e de tény!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#134034) DS39 válasza b-type (#134030) üzenetére

DS39
(veterán)

szerintem Wolff szólt Brawnnak hogy intézze el. Binottonak még semmi befolyása.

[ Szerkesztve ]

(#134035) Redneck válasza mefistofeles (#134029) üzenetére

Redneck
(veterán)

A futamot még nem tudtam megnézni de a szituációt láttam. Veled értek egyet, ez az eset nem fekete vagy fehér. Írom ezt úgy, hogy egyik pilótát sem szeretem, de a tudásukat elismerem.

A tavalyi Silverstone-os Hamilton esetet viszont nem tudtam elfogadni, az égbekiáltó szabálytalanság volt. Az ilyenek miatt áll a bál. Ha már adott egy szabály, a faszért nem büntetnek mindenkit egyformán. Nem érdekel hogy nem nyer valaki pozíciót, a szabály az szabály...

Vettel egyébként trollkodott tegnap, Hamilton pedig csak a szokásos PC-s PR-ját tolta. Ment a show és kész.

Szerk:
Sajnos ilyen ma az F1, tele primadonnával. Ezért bírom a hollandot, még ha alapvetően nem is szimpatikus. Benne legalább volt vér tavaly is, és kiosztott egy csicskalángost... Nekem inkább ilyenek kellenek mint ő meg Leclerc.

b-type:
Szerintem elég gyorsan történt, ezért sem tudom egyik kimenetelt sem helyesen megítélni. Mondjuk én nem is vagyok döntőbíró, csak egy szimpla néző.

[ Szerkesztve ]

Play Hard GO pr0! - A bugfix a hiba véglegesítése a programban. http://steamcommunity.com/id/redneck026/

(#134036) b-type válasza DS39 (#134034) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Brawn? mit intézett volna el Brawn?
Komolyan mondod hogy ez szerinted így működik? :D
Binotto-nak meg semmi befolyása?!..most ugye arról a Ferrari-ról beszélünk aki nélkül nem létezhet F1, aki a legnagyobb jelenléti pénzt kapja, és akinek hivatalosan vétójoga van az F1 szabályokat illető kérdésben..

[ Szerkesztve ]

(#134037) mefistofeles válasza b-type (#134032) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Alapjában nem értem, hogy milyen döntést befolyásoló tényező az, hogy Vettel már úgy-ahogy kontrollálta a helyzetet vagy csak utas volt. Oké ha egyértelműen kiderülne (szerintem ezt nem lehet 100% megállapítani), hogy szándékos volt a kihúzódása az max. súlyosbító tényező. de ha nem kontrollálta a történteket és mondjuk neki paszírozza a falnak Hamit vagy nincs baleset de teszem azt ezen a futamon dől el, hogy melyikük a Vb akkor mivel nem kontrollálta a dolgot akkor oké, hagyjuk a fenébe? Szerintem az alap kérdésben, hogy büntetik e vagy sem ez nem lehet tényező!

(#134038) Samott

Samott
(senior tag)

offence_-_car_5_re-joinged_unsafely_and_forced_car_44_of_the_track.pdf

Button: Vettel penalty “sad” and “disappointing” for F1 TV viewers

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#134039) b-type válasza mefistofeles (#134037) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Igen, a szitu eldöntése nem könnyű. Telemetria nélkül nem is lehetséges sztem.
De precedenst teremteni sem szabad, mert veszélyes azt üzenni az F1 mezőnyének,..és egyébként az összes kisebb FIA felügyelte formula sorozatnak, hogy ez akár oké is lehet. A versenyzők nagyon sokszor elfékezik, és nyilván ilyenkor elhagyják a pályát,...nagyon nem mindegy hogy milyen szituba kell visszatérniük. Ez lehet egy egyedi eset nézőként egy négyszeres világbajnokkal aki már megélt ezt azt, de a szitu precedenst hoz magával, és nagyon komoly szabályozás van rá pont azért mert durva baleseteket teremthet, ha nem teszik.

[ Szerkesztve ]

(#134040) kisza25 válasza mefistofeles (#134029) üzenetére

kisza25
(félisten)

Dehogynem, itt mindenki tudja mi lett volna a helyes döntés. ;]
A büntetések sose következetesen történnek, én azt vettem észre.
A vb-t nem befolyásolta volna, hogyha Vettel nyer, én hagytam volna nyerni a közönség miatt, mert az F1 már egy show műsor. Ennél rosszabbul nem is jöhettek volna ki belőle, kb mint múltkor Verstappennél.
Szerintem rengeteg embert elvesztenek minden ilyen húzással.
Ha valami ennyire nem egyértelmű, akkor inkább hagyják Őket versenyezni.

ELADÓ!!! ÚJ, 2ÉV GARIS, XBOX ONE S 1TB ALL DIGITAL 41900.- # Új, bontatlan Xiaomi Amazfit Bip Cinnabar Red 18500.- # Xiaomi Amazfit Bip Lite Black 16700.-

(#134041) KraX válasza Malachi (#134015) üzenetére

KraX
(senior tag)

++

"Itt hibátlan döntést hozni gyakorlatilag lehetetlen volt."
Azt gondolom, ahogy mar irta is par forumtars elottem, ezt lehetett volna azzal buntetni, hogy a kovetkezo futamra +3 vagy +5 rajthelyes buntetest szabnak ki a stuardok es nem ilyen formaban szolnak bele a futam alakulasaba.

Mindegy is igazibol. Nem fog osztani vagy szorozni a vegelszamolasnal. Nyilvanvaloan ujra a Mercedes es Hamilton lesz a vb. Bottas egy fogatlan oroszlan (elnezest a Bottas szukoloktol). Hamilton ellen semmi eselye nem lesz foleg az ev masodik feleben ami altalaban Hamiltonnak szokott jobban menni, ezt sokszor lattuk mar.
Tegnap sikerult belerugni a doglott loba is ezzel a buntetessel fuggetlenul attol, hogy jogos volt-e buntetni vagy sem... de ahogy fentebb irtam, mind1 lesz a vegelszamolasnal hogy tegnap megnyerte volna Vettel vagy sem.

Ezert sincs _semmi_ ertelme barmit is megnezni. Boritekolhato a vegeredmeny. Hat ev utan. Ez van. Egyet tud mindneki tenni, eldonti magaban, hogy akar-e erre meg idot szanni vagy sem. En mar nem szanok ra idot a fenti okok miatt (is). Ezzel tudok a leghatekonyabban tiltakozni az ellen amit ma F1-nek csufolnak.

I know kung fu!

(#134042) b-type válasza KraX (#134041) üzenetére

b-type
(nagyúr)

én akarok! :D

(#134043) Samott

Samott
(senior tag)

Volt itt egy vita korabban hogy miert szarok a gumik, hat ezert: How Canada 2010 shaped F1

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#134044) snecy20 válasza mefistofeles (#134037) üzenetére

snecy20
(veterán)

"Oké ha egyértelműen kiderülne (szerintem ezt nem lehet 100% megállapítani), hogy szándékos volt a kihúzódása az max. súlyosbító tényező. "

Esetleg ne zátjuk ki Vettelt az egész bajnokságból, a la Schumacher 1997 Jerez? :DDD
Vettel megkapta az időbüntetését, megkapta a büntetőpontjait is, még hova akarnád ezt tetézni?

Szerintem az alap kérdésben, hogy büntetik e vagy sem ez nem lehet tényező!

Ha Hamiltonos vagy, és abszolút nem szeretnéd árnyalni magát a szituációt, akkor persze minden nagyon gyértelmű. Pont erről írt ide Malachi nemrég, hogy az egészből Hamilton vs. Vettel, Mercedes vs. Ferrari kérdést csinálnak sokan, pl. te is. Szimpla szimpátiaszavazás lett az egész..

(#134045) KraX válasza b-type (#134042) üzenetére

KraX
(senior tag)

Nem volt kerdes :) meg neztem eleg f1-et 32 ev alatt, de en azt hiszem (lehet hogy hibasan), hogy a legdurvabb Mercedes-Hamilton fanatikusok is erzik, hogy kezd mar durvan sok lenni ez a helyzet. Legalabbis en magambol indulok ki es egykori Schumi fankent is sok volt az 5 ev Ferrari dominancia ami nem volt ennyire nyomaszto mint a jelenlegi helyzet.

[ Szerkesztve ]

I know kung fu!

(#134046) velizare válasza b-type (#134039) üzenetére

velizare
(veterán)

andretti: I think the function of the stewards is to penalize flagrantly unsafe moves not honest mistakes as result of hard racing. What happened at #CanadaGp is not acceptable at this level of our great sport.

hill: Thanks for all your votes. My personal view is that he could have left more room, but we lost a great final few laps because of the penalty. There was enough doubt to let them carry on. Remember Dijon!

hill: My wife says it was f**king racing. I've had a word with her about swearing in the house.

mansell: Very very embarrassing.No joy in watching this race ,two champions driving brilliantly,will end in a false result.

wurz: my observation on Vettel rejoining: his helmet moved to look into mirror only after steering correction! that he slid that far is laws of physics. No space for Lewis is name of game with street tracks. What happened to #LetThemRace ? Was it sketchy? yes! a penalty? not in my view

webber: Any of the stewards ever raced at the front in F1? Didn’t watch the race.. have now seen the “incident”.
Mental penalty.

mcnish: Not really sure what VET could have done differently when rejoining....with the momentum he had he was always going to end up where he did....tough decision for VET.

van der garde: Wouldn’t go to the podium if I was Vettel. Honestly.

chilton: Tough result for F1.
I can see it both ways.
FIA are following the rule book that you can’t rejoin by going straight to the racing line but poor choice for the sport.
All drivers know Vettel could have not gone back to power and joined safely on the inside.

rosenquist: The podium cermony showed how no one was happy to be up there, as a result of this stupid penalty. It ruined a great race for all us fans... Kudos to Vettel for not having it, and to Hamilton for being a great sportsman. #anticlimax #F1

abt: This penalty is bullshit...

jimmy johnsson (7x nascar győztes): I’m glad we don’t have stewards in @nascar.

ez nekem elég egyértelműnek tűnik. igazából wurz és chilton mondja meg a tutit, a fizika miatt nem volt lehetséges visszatérni csak a belső ívre, a füvön fékezve meg nem lassul az autó, hanem csúszik, és a kerékvető úgyis megröpteti.

[ Szerkesztve ]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#134047) DS39 válasza b-type (#134036) üzenetére

DS39
(veterán)

van, hogy a személyes befolyás többet ér.
itt most nem hivatalos ügyintézésre gondoltam, ami a Ferrarinak van, vétójog címen.

de persze lehet hülyeséget írtam, viszont azért látni kell, hogy az elmúlt években, az ilyen szituációkban a Mercedest és főleg Hamiltont nem igazán büntették. ez nem lehet véletlen. érdekelt volt vki abban, hogy így történjen.

(#134048) vlevi válasza velizare (#134046) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Andretti véleménye tetszik. A veszélyes manővereket kell büntetni, nem a kemény csaták közbeni vezetői hibákat.
Ezt tovább gondolva, ha osszecsattannak, akkor lehet, hogy sima versenybalesetnek könyvelik el.

(#134049) b-type válasza velizare (#134046) üzenetére

b-type
(nagyúr)

olvastam, mindenki szomorú mert nem láttunk csatát, és mert elbaxott lett a dobogó. Ebben mindenki egyetért sztem.

(#134050) Hory84

Hory84
(tag)

az ugye megvan itt pár embernek hogy ez az egész nem történik meg ha vettel megint nem bassza el az élről? vezető helyről nem kell átrepülni a sikánon és nincs semmi probléma. könnyú mást hibáztatni, de magába rohadtul nem nézett a német.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.