Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12801) TESCO-Zsömle válasza giigz (#12800) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Alapjában véve eddig se a motorok közti különbségek szerint alakultak az eredmények... Mármint az utóbbi 4-5 évben például. A Red Bull sírt a legjobban, hogy a Renault motor milyen szar a Ferrarihoz vagy a Mercihez képes, aztán nézd meg... Zsinórban a harmadik...

Két olyan "pillanat" van, amikor elméletben a motorerő nagyon számíthat. Az egyik a rajt, amikor az aero még nem dolgozik, a másik az egyenesbeli végsebesség.

Az első azért nem jön ki, mert sokkal több múlik a pilótán, a második meg azért nem, mert végáttétel + DRS...

És mintegy zárszóként ide lehet fűzni a fogyasztást is, ha a motorok teljesítményét boncolgatjuk. Nem biztos, hogy több jobb...

(#12802) b-type válasza TESCO-Zsömle (#12801) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Azért a Mercis motorokat nehéz volt lenyomni még DRS-l is.
...ha valaki beért a Mercedes, a Force India, vagy a McLaren mögé akkor jóval nehezebben nyomta le nyitott DRS-l....sőt volt hogy nem is sikerült, még egy másik Merci motornak sem.
...és ugye áttétel is kell hozzá, mert ha a Merci motor 216km/h-t pörög csukott DRS-l, akkor neked ki kell forogja a 220-223km/h-t hogy zónán belül megelőzhesd.
míg más autóval számolva elég a 216-218km-h, mert csukott DRS-l azok 211 km/h-t pörögnek csak.
Szal vagy bevállalod hogy beragadhatsz egy Mercedes motoros autó mögé, vagy úgy kell megválaszd az áttételt, hogy a pályára általánosságban bukod az ideális áttételt.
A Renault motor meg nem sz@r, csak volt mire kinyittatni a motorszabályt, és a Red Bull mindenre lecsap, minden részletre.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#12803) SzalaiG válasza giigz (#12798) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

:C

Idén aratás. :))

(#12804) AMD Power válasza TESCO-Zsömle (#12799) üzenetére

AMD Power
(titán)

A Renault biztos nagyon erős lesz. 2010 óta fejleszti az 1.6 motorját.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#12805) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Alonso lazul:

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12806) AMD Power válasza Motion_Blur (#12805) üzenetére

AMD Power
(titán)

Van miből.... :DD

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#12807) Xirtam válasza AMD Power (#12806) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Megdolgozott ő azért . . .

(#12808) -Mike- válasza Motion_Blur (#12805) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Az a szájbavert twitter, aaaaz megy. :D

[ Szerkesztve ]

(#12809) Nowhereman válasza b-type (#12797) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Ez a fejben erős tág fogalom, amivel szeretnek egyesek szeretik megracionalizálni a siker hiányát. Az egyik tényezője, az öntudatosság, mint az önhittség ellentettje. Ezek fényében fájdalmasan ostoba mód az, ahogy Helmut legutóbb nekilátott megmagyarázni, hogy miért Vettel nyerte a 3VB.-t Webber ellenében.

Azért az F1-ben még akkor sem igazolódtak az előélet matekjai, amikor még nem a bankszámla volt az úr.

Mondjuk a jelenlegi érdekes egyenlet: Kova mint csodagyerek érkezett meg, aztán felsült nagycsapatoknál, majd látszattündöklés egy sereghatóban - Petrov mint befizetett jómunkásember érkezett, aztán "foglalta" egy nagy csapatban a helyet a "tehetségesek" elől, aztán meg valahogy mégis legalább egy döntetlent összehozott Kovával szemben...

Utánam a kondenzcsik!

(#12810) Peat;) válasza TESCO-Zsömle (#12799) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Ezekhez a szabályokhoz a Renault motor elég jól illik, azért ezt a Williams idei győzelme is mutatja. Most a különbségek nem kifejezetten negatívumokban keresendőek, inkább tulajdonságokban. Valószínű ez valamit azért változni fog, de ha nem akkor is kicsit kavarja a lapokat míg a motor és autót összhangba hozzák, így ha másra nem jó erre azért igen.

(#12811) -Mike-

-Mike-
(addikt)

(#12812) Motion_Blur válasza -Mike- (#12811) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Mai verseny mikor kezdődik? Alonso talán most túléli a rajtot :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12813) -Mike- válasza Motion_Blur (#12812) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Végére értem már én is csak oda, Alo kétszer nullázott. Balfék. ;]

(#12814) boogie84

boogie84
(addikt)

Akit esetleg érdekelne:

Ha szeretnéd magad kipróbálni egy Online szimulátoros bajnokságban,akkor keresd az F1 Totalcup oldalát! A részvétel ingyenes.

facebook link. Hivatalosnak tűnik.

Eladó 1.4 benzines fehér Astra G

(#12815) Obi-1 válasza TESCO-Zsömle (#12801) üzenetére

Obi-1
(őstag)

Szerintem 2010 óta nem ekézik már a Red Bull-nál a Renault motort, sőt 2011 végén kifejezetten megköszönték nekik a nagyszerű munkát, idén pedig lojálisak voltak, és nem hisztiztek a generátor problémák miatt. Persze gyári csapat lettek közben.

Only a Sith deals in absolutes.

(#12816) ViiiiktorOC

ViiiiktorOC
(senior tag)

Egy kis LEWIS csillapító! :R

http://youtu.be/wvZuuOf9-Nc

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#12817) tjokai

tjokai
(senior tag)

Hi
Most találtam rá a topicra, gondoltam becsatlakozok egy témával :U

Perez McLarenhez való igazolásával nem leszek McLaren drukker az már biztos. Ez a Perez csávó nagyon nem szimpatikus, tuti Button sem repdes az örömtől. Szerintem 2013-ban Sergio lesz az új Grosjean, nem sok futamot fog befejezni ép autóval a túlzott bizonyitási vágy miatt.......nem lesz időtálló pilótája a McLaren csapatnak, legalábbis nagyon remélem :U :))

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#12818) IreN!CuS válasza tjokai (#12817) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Üdv Nostradamus ;] ;)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#12819) tjokai válasza IreN!CuS (#12818) üzenetére

tjokai
(senior tag)

Látom levagyok maradva :DDD :B
Sorry :R

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#12820) lacos001

lacos001
(aktív tag)

Nem kellene már árírni 2013-ra az évszámot? :DDD

(#12821) Peat;) válasza Obi-1 (#12815) üzenetére

Peat;)
(veterán)

"és nem hisztiztek a generátor problémák miatt" Hehe, kimaradtál belőle de hisztiztek és nem is enyhén. Miközben kiderült amennyire én követtem hogy közös malőr volt a dolog, ezért is jött elő náluk a legtöbbször. Még tavaly is panaszkodtak arra hogy ez a motor gyengébb mint a mercedes, vagy rosszul emlékszem. Igazi nagy csapat lett a Red Bull, annak minden hozadékával...ha érted mire gondolok :)

[ Szerkesztve ]

(#12822) shteer válasza lacos001 (#12820) üzenetére

shteer
(félisten)

elkezdődött már a szezon? vagy már mennek a tesztek? ;] lassan ideje lesz persze

amúgy pont 2 hónap múlva lesz az ausztráli futam :)

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#12823) AMD Power válasza shteer (#12822) üzenetére

AMD Power
(titán)

Úgy várjuk mint a Messiást! :R

(#12824) shteer válasza AMD Power (#12823) üzenetére

shteer
(félisten)

:K
Telom startkepernyojen ott figyel a day countdown

(#12825) JColee

JColee
(őstag)

Räikkönen mérnöke átpártolt Webberhez
Ez az a versenymérnök, aki Abu Dhabiban rádiózott Kimivel. Lehet, hogy elege volt a memekből. :D
AMD Power Igen, érthető dolog emiatt váltani.

[ Szerkesztve ]

(#12826) AMD Power válasza JColee (#12825) üzenetére

AMD Power
(titán)

Azt is megérteném. ;)

(#12827) tjokai

tjokai
(senior tag)

F1 2013 autó bemutató időpontok:

- Január 31.: McLaren(?)
- Február 1.: Ferrari(Maranello), Force India(Silverstone)
- Február 2.: Sauber(Hinwil)
- Február 3.: Red Bull(Milton Keynes)
- Február 4.: Mercedes(Jerez), Toro Rosso(Jerez)

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#12828) SzalaiG válasza shteer (#12822) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

Már csak 59 nap. :))

(#12829) M3oH válasza SzalaiG (#12828) üzenetére

M3oH
(őstag)

Pontosan: 58 nap 11:39:31 - Ausztrália :P

(#12830) AMD Power válasza tjokai (#12827) üzenetére

AMD Power
(titán)

Én már ezeket is nagyon várom. :B

(#12831) TESCO-Zsömle válasza AMD Power (#12830) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ahogy én is. :))

(#12832) cyberkind

cyberkind
(nagyúr)

Csodálatos :o :((( :(( :W

Elnézést ha volt már !

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#12833) TESCO-Zsömle válasza cyberkind (#12832) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Alapjában véve nem rossz, csak még mindig visszás, hogy az autókat orrba-szájba zöldítik, miközben 2x megkerülik a földet egy év alatt...

sz: Az 5-6 megawattos éjszakai pályáról nem is beszélve... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#12834) Male válasza TESCO-Zsömle (#12833) üzenetére

Male
(veterán)

A végén ez szépen látszik is... ahogy maguknak az autóknak a kibocsájtása eltörpül a többi mellett... pl alkatrész sor: csak a 200x-osa az autókénak. (de a szállítás is 50x-ese) Ha az autók ezentúl 0 kibocsájtásúak lennének, a kerekítésen eltűnne a különbség...

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu - Befektetés: https://alpari.com/en/invest/pamm/423018/ és https://alpari.com/en/invest/pamm/455620/

(#12835) quby válasza Male (#12834) üzenetére

quby
(senior tag)

Én valahol azt olvastam - lehet hogy hülyeség - hogy egy Tour de France mindenennel együtt (szervezési feladatok, kisérőkocsik, helyszin biztositása, tv közvetités, stb ) kevésbé zöld mint egy egész F1-es szezon.
Ez lehet az energia felhasználás volt, és akkor olvastam mikor bejöttek a villanyfényes versenyek, már nem emléxem - még mielőtt kivégeznétek :B

[ Szerkesztve ]

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#12836) TESCO-Zsömle válasza quby (#12835) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

F1-nél beleszámolták a pályák fogyasztását és fenntartását? Mert a TDF -amennyire tudom- körúton zajlik, szóval az akkor is ott van, ha nem versenyeznek rajta...

(#12837) ViiiiktorOC

ViiiiktorOC
(senior tag)

Pedig Perez szerette volna az McLarenhez Rosát.
A Ferrari leszerződtette De la Rosát.

Kubica a Mercedes DTM-es autóját teszteli

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#12838) proof88 válasza ViiiiktorOC (#12837) üzenetére

proof88
(addikt)

ez azért elég jó hír, a DTM elég jó cucc, fasza kocsik vannak benne, elég merevek

(#12839) AMD Power

AMD Power
(titán)

Alonso Hamiltontól tart leginkább

Mekkora cikk... tudja, hogy Lewis az egyik legjobb a mezőnyben vele együtt. :R

(#12840) kukinyo válasza AMD Power (#12839) üzenetére

kukinyo
(addikt)

„Nyilvánvalóan az elmúlt három évben voltak olyan pillanatok, amikor mindenki másnál jobb volt, és megérdemli a három világbajnoki címet”
Én inkább ezt a mondatot emelném ki, itt mondja ki az őszintén hogy ki az igazi ellenfele. :R

(#12841) AMD Power válasza kukinyo (#12840) üzenetére

AMD Power
(titán)

Szerintem nem Vettel hanem az RB max az ellenfele , inkább.

(#12842) shteer válasza AMD Power (#12841) üzenetére

shteer
(félisten)

idén pilóta nélkül megy a RBR? ;]

(#12843) tjokai válasza shteer (#12842) üzenetére

tjokai
(senior tag)

??? :F nemáááááá :O

Bedől a Force India, eltűnik még egy istálló?

"Megszűnhet a Force India istálló, állítja az Italiaracing című lap, így a HRT után újabb csapat tűnhet el a Forma-1-ből még az új szezon rajtja előtt.

Tavaly az idény vége felé került nyilvánosságra, hogy a Force India-tulajdonos Vijay Mallyának anyagi gondjai vannak. Légitársaságát, a Kingfishert le kellett állítania, sőt, elfogatóparancsot is adtak ki ellene, mert nem fizetett időre, és milliókkal tartozott. Azt hamar visszavonták, úgy tűnt, rendezi a nehézségeit, és csapata nincs veszélyben, ám valószínűleg nem ez a helyzet.

A problémák hatása lehet az is, hogy a Force India még mindig nem nevezte meg a pilótáit erre a szezonra, és a fixnek gondolt Paul di Resta el is mondta, meglepi ez a dolog, bár nem aggódik.

Lehet viszont, hogy kell, mert állítólag Mallyának nem marad pénze az istállóra. Úgy tudni, Bernie Ecclestone-nal már ki is dolgoztak egy pániktervet, vagyis az F1-főnök kisegítené őt, inkább, minthogy megszűnjenek, kettővel kevesebb, ráadásul jó autóval kevesebb legyen a mezőnyben, illetve két tehetséges pilóta kiessen.

A Force Indiától nem erősítették meg, és nem is cáfolták az Italiaracing értesülését."

[ Szerkesztve ]

Üdv!

(#12844) AMD Power válasza tjokai (#12843) üzenetére

AMD Power
(titán)

Csak nem. :O

(#12845) tjokai válasza AMD Power (#12844) üzenetére

tjokai
(senior tag)

Bizzunk benne :F

Üdv!

(#12846) kukinyo válasza shteer (#12842) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Persze
Hiszen az ők tökélyre fejlesztett autóikban a pilóta csak dísznek van és hogy besöpörje a dicsőséget.

(#12847) shteer válasza kukinyo (#12846) üzenetére

shteer
(félisten)

Tudtam!!

Csak nem sejtettem :)

(#12848) .noxwill

.noxwill
(veterán)

Csak összejön az a 2014es visszatérés :K :U

All→M8

(#12849) giigz válasza .noxwill (#12848) üzenetére

giigz
(veterán)

Ha a régi formáját tudná hozni, akkor nagyon örülnék neki :K

(#12850) TESCO-Zsömle válasza .noxwill (#12848) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

De hova? Vissza a Williams-hez?

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.