Hirdetés

2019. december 7., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12751) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Mindeközben Alonso:

Lewis és Szájciner:

Még 69 nap Melbourne-ig..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12752) proof88 válasza Motion_Blur (#12751) üzenetére

proof88
(addikt)

:C
Melbourne! :K

(#12753) ViiiiktorOC válasza Motion_Blur (#12751) üzenetére

ViiiiktorOC
(senior tag)

Remélem mindketten kipihenni magukat! :) :D

+1

[ Szerkesztve ]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#12754) AMD Power válasza ViiiiktorOC (#12753) üzenetére

AMD Power
(titán)

Újult erővel az új csapatnál az új évben! :R

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#12755) Nowhereman válasza b-type (#12749) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

"Melandri pl. nagyon jó motoros, Rossi ugye szintén...nem azért volt náluk gyorsabb Stoner mert 'nincs benne félelem' ez még most is hülyeség másodszorra magyarázva. Amiért Stoner különleges volt, az az hogy tudta mit kell csinálni hogy működjön...hogy mi az? ..ha én ezt egyszerűen elmondhatnám, akkor a nálam sokkal hozzáértőbb Melandri-Rossi-Hayden..már régen rájött volna, és nem kapnának 1 mp-t egy körön."
- ha ez tudatos lenne, akkor el lehetne tanulni. Mivel van mi nem tudatosan tanulható, ezért az a sok nagyon jó motoros még a screamertől is visszaretten...
- szerintem nézz utána, hogy hogyan trenírozzák a vadászpilótákat...

Utánam a kondenzcsik!

(#12757) AMD Power válasza werszomjas (#12756) üzenetére

AMD Power
(titán)

Hála az Égnek! :C :R

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#12758) .noxwill válasza werszomjas (#12756) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Háhááááá hát van isten ezen a földön kéremszépen. :R :R

All→M8

(#12759) IreN!CuS válasza werszomjas (#12756) üzenetére

IreN!CuS
(őstag)

Elsőre kimondottan üdvözítő hír , aztán majd elválik 1-2 futam után.

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#12760) Motion_Blur válasza werszomjas (#12756) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

:Y :C

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12761) shteer válasza werszomjas (#12756) üzenetére

shteer
(félisten)

Fckyeah :)

G25 / G27 pedál adapter Fanatec kormányhoz eladó

(#12762) Frenky89 válasza werszomjas (#12756) üzenetére

Frenky89
(őstag)

Akárki akármennyit is szapulja őket, azért ebben már határozottan jobb a királyi tévé, hogy mernek, akarnak és úgy látszik tudnak is változtatni. Aztán, hogy előnyükre válik-e azt majd nemsoká megtudjuk, de egyelőre én mindenképpen örömtelinek érzem a dolgot.

(#12763) JColee válasza werszomjas (#12756) üzenetére

JColee
(őstag)

Szujó gyakran emlegette, hogy miylen kapcsolatokat épített ki a paddockban, akkor azt most kukázza? Ki tud valamit erről a Bobák Róbertről?

(#12764) Male válasza Frenky89 (#12762) üzenetére

Male
(veterán)

...hát igen. Remélem meg is lesz az eredménye (bár szerintem már 2012-ben is jobbak voltak F1-ben, mint az RTL bármelyik évben).

Érdekes, hogy a kereskedelmi tévét, ami elvileg a piacon versenyzik, pont őket nem érdekelte a nézők véleménye, igénye, míg a közszolgálatit, ami megkapja a pénzét, akár nézik, akár nem, érdekli.

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu - Befektetés: https://alpari.com/en/invest/pamm/423018/ és https://alpari.com/en/invest/pamm/455620/

(#12765) grabber válasza IreN!CuS (#12759) üzenetére

grabber
(addikt)

Rosszabb nem lehet ;)

(#12766) Qorthral válasza werszomjas (#12756) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Ezaz!!! :C :R

Szerintem a valaha volt legjobb páros áll így össze (magyar adón), remélem igazam lesz. :)
Nagyon örülök neki, mert bár Mezei sem érdemelt annyi kritikát/bántást, amennyit kapott sokaktól, nem volt az igazi. Valószínűleg nem ez az Ő sportja, ennyi az egész. Becsülöm benne, hogy végigdolgozta az évet, mindig felkészült volt és akart! Ugyan nem sikerült igazán megszerettetnie magát, de ez is valami.

Aki kérdezte a paddockos kapcsolatokat: Zoli nagyon belefáradt az állandó utazgatásba. Gondoljatok bele, hogy mekkora macera, mennyit vagy távol... Egy év, 20 különböző helyszín, sokszor haza sem jöhetsz 2 verseny között. Jópár éve csinálta, nem csodálom, hogy belefáradt, pláne, hogy sokadszorra már kevésbé kaland és inkább munka. Nyilván nem volt elég ideje a családjára sem. Nagyon örülök neki, hogy a sportban marad, sőt, számunkra még láthatóbb lesz. Tehetséges és nagyon szimpatikus figura, sok sikert kívánok neki, meg persze Gabinak is!

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#12767) ktg3

ktg3
(őstag)

Előre látom már, hogy ezt a felállást is mennyien fogják fikázni... ;]

(#12768) Plutor válasza werszomjas (#12756) üzenetére

Plutor
(aktív tag)

Hurrá!!! Végre!!! :C :DD

(#12769) giigz válasza ktg3 (#12767) üzenetére

giigz
(veterán)

Majd kiderül mennyire áll ez jól Szujónak. Amikor a múltkor csinált egy próbaközvetítést, az borzasztó gyengére sikeredett.

[ Szerkesztve ]

(#12770) HaZsolt

HaZsolt
(őstag)

Nem találom azt a videót amikor Massa felgyújtja a boxutcát, 2008 vagy 2009-ben volt kb. Magyarul kellene, Palik ilyet szól be, viszik haza a kígyót:D. Légyszi linkeljétek már.

(#12771) Motion_Blur válasza giigz (#12769) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Az nem próbaközvetítés volt szerintem, hanem rádiós közvetítés amit teljesen mást igényel.

Ha nem kiabálja túl a szitukat akkor szerintem jó lesz, bizakodó vagyok! Mezeiről már az elején lehetett tudni hogy ennyi és nem több amit nyújtani tud. Év közben inkább visszafejlődött.

(#12772) -Mike- válasza Motion_Blur (#12771) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Szujó legalább képben van mi hány méter az F1ben, mondjuk a közvetítés más tészta kis tv-ről. Fogást fog tudni találni rajta a kedves tv néző (vérpistike) de előnnyel indul, mert a tavalyi Mezeihez lesz hasonlítva, amitől már most jobb.

(#12773) TESCO-Zsömle válasza Motion_Blur (#12771) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ha nem kiabálja túl a szitukat akkor szerintem jó lesz, bizakodó vagyok!

Már csak azért is van rá okod, mert Szujó ad a rajongói visszajelzésekre.

JColee: Bobák.

[ Szerkesztve ]

(#12774) JJános

JJános
(addikt)

Ha volt bocs. Wéber Gábor, és Szujó Zoltán fog közvetíteni minden F1-es futamon 2013-tól. Reméljük sokáig! [link]

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#12775) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

:))

(#12776) AMD Power válasza Motion_Blur (#12771) üzenetére

AMD Power
(titán)

A Mezei még szegény Paliknál is hülyébb volt.

(#12777) JColee válasza Motion_Blur (#12775) üzenetére

JColee
(őstag)

Megy a süllyesztőbe? :D

(#12778) SzalaiG válasza Motion_Blur (#12775) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

:C

Hála az égnek. Mezei távozik.
Szújónak ez jó? Ez most előre vagy vissza lépés neki?

/

Lesz kacsacsőr az idén? :U

(#12779) JJános válasza Motion_Blur (#12775) üzenetére

JJános
(addikt)

:C :C :C

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#12780) C0d3r válasza HaZsolt (#12770) üzenetére

C0d3r
(addikt)

Itt is van. :))

[ Szerkesztve ]

(#12781) C0d3r válasza C0d3r (#12780) üzenetére

C0d3r
(addikt)

Vagyis ez teljesebb, benne van Palik beszólása is. :)

(#12782) leslieke válasza werszomjas (#12756) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

A nap híre! :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12783) b-type válasza Nowhereman (#12755) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Sztem egyszerűen nem látszik hogy mit csinált Stoner..ezért volt az összevisszaság Burgess-k érkezésekor.
4 fajta blokkal játszottak Stoner gp10 big-bang és screamer változatával, és a gp11 screamer és big-bang verzájával....egy vicc volt.
Szal egy telemetrián sok minden látható,..de nem minden, sokan a 'screamer vs. big-bang' -re hegyezik ki a Ducati problémáját, de Stoner jól ment mindkét változattal.

"The problem is in braking and entry," Rossi said at Mugello. "I don't have enough feeling from the front for corner entry like I want." The Ducati simply is not returning enough feedback from the front tire to the rider, nor providing enough grip from the front Bridgestone tire. "We have a lot of problems to put enough temperature into the tires,"

Az hogy Stoner hogy fordította be a motort, annak vannak látható és nem látható összetevői...pl. ha csak bátor akkor látható, itt zárja- itt fékez-itt nyitja, ennyi fékhő-ennyi elektronika-..stb.

Az viszont hogy hogy érez rá a motor elejének tapadására, az már nehezebben megfejthető..mert lehet súlypont, de a motorozási stílusából is adódhat hogy képes jó hőfokot produkálni az első gumi.
Ami pedig a legvalószínűbb számomra....hogy inkább mindezek összessége, ami gyakorlatilag megfejthetetlen/kibogozhatatlan...ezért szorgalmazták Rossi-nak is hogy a stílusán változtasson....de hát mond már ezt egy ekkora bajnoknak vzz :D

Ráadásul a big-bang motorfék elektronika terén jóval nagyobb kihívás mint a screamer,

Sztem Stoner híresen kevés elektronika használata, motorozási stílusa (ívválszatás-súlyponthelyezés-fékmélység..stb) együttes csomagként működött.
...és még néha ez sem, mert esett el Stoner is, és panaszkodott is az első tapadásra..
Szal sztem ösztönösen működött együtt a motorral Stoner...ez tuti hogy nem hangzik elég misztikusan, meg semmi dráma. De más magyarázatot nem igen találok arra, hogy a jelenleg legnagyobb szakinak ismert Jerry Burgess, és a jelenleg legnagyobb motorosnak tartott Rossi, egy valag pénzzel és rengeteg módosítási ötlettel (motorblokk-váz encsembencsem), semmire nem jutottak.
Azt azért nem lehet mondani, hogy tessék itt egy Yamaha, mostantól ezt gyártsátok.. :)

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#12784) HaZsolt válasza C0d3r (#12781) üzenetére

HaZsolt
(őstag)

Nagyon szépen köszi. Ez az igazi:D és végighúzták a Bercit a boxutcában:D
Youtube-ról eltávolították:(.

[ Szerkesztve ]

(#12785) proof88 válasza HaZsolt (#12784) üzenetére

proof88
(addikt)

anno csináltam jútúbon playlist-eket, Kiminek pl külön egyet, vmelyik nap néztem át a playlisteket, szerencsére már jútúb felajánlja hogy kiszedi belőlük a törölt videókat ... csak a Kimi playlistből kb 51-et töröltek azóta :U
múltkor kaptam levelet a tyúbtól az egyik feltöltött videóm miatt, hogy a Formula One Management miatt blokkolták. Fellebbeztem, indokláshoz odaírtam, hogy ez az rFactor nevű játék és egy F1-es mod. leszedték a blokkolást, szerintem valami automata képelemző segítségével is folyhat a dolog ami észreveszi az F1 logóját, mert pont olyan pálya volt a videón amiben hivatalos logók voltak, vagy valami túlbuzgó munkatárs jelenthette ...

(#12786) Misi 007 válasza proof88 (#12785) üzenetére

Misi 007
(Közösségépítő)

Ez nem meglepő mert napi szinten törölnek F1-es videókat.
A volt munkatársamnak a Hungaroring/Silver 8-ról készült videóját is eltakarították... :(

[ Szerkesztve ]

(#12787) Nowhereman válasza b-type (#12783) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Hogyne látszana mit csinált. Baromira nagy mennyiségű perec árán megtanulta, hogyan gyorsítson ki gázelvétel nélkül mikor fél méteres amplitúdóval riszál a moci hátulja.

Utánam a kondenzcsik!

(#12788) b-type válasza Nowhereman (#12787) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem kigyorson bukják Stoner-r szemben az időt, hanem kanyarbemenetnél, nyilván mindenki tud erőteljesen kigyorsítani...Hayden dirt track bajnok volt, Rossi egyértelműen mindent tud magas szinten, Melandri szintén tehetséges motoros.
A power slide szép dolog, de a kigyors hangolása lényegesen egyszerűbb mint a mélyfékes kanyarbemenet, és az első gumi ideális hőfokon tartása.
Na mindegy, a témában többet inkább a MotoGp topikban, itt már túlléptük sztem az elnézhető -off- szintet.
..legalábbis én itt ezt a témát tovább nem boncolgatom :)

(#12789) -Mike-

-Mike-
(addikt)

(#12790) AMD Power válasza -Mike- (#12789) üzenetére

AMD Power
(titán)

Sok sikert....

(#12791) Thrawn válasza -Mike- (#12789) üzenetére

Thrawn
(félisten)

A fiatalembernek fel van adva a lecke :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł DIV: Blessed Mother! Save us! łłł

(#12792) quby válasza -Mike- (#12789) üzenetére

quby
(senior tag)

A 3 sisak a háttérben 9 egyéni cím...:D

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#12793) AMD Power válasza quby (#12792) üzenetére

AMD Power
(titán)

Nem akarkike voltak.;)

(#12794) Nowhereman válasza b-type (#12788) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Nem offoltuk szét a topikot, szerintem a legideillőbb társalgást folytattuk(ideillőbbet, mint a "szakkomentatorok" népszerű lelábtörlőzése) arról, mi is tesz valakit a legjobbak között legjobbá, messze nagyobb színvonalon, mint a hívek szokásos üres sztárolása. A motorozásban, akár csak négy keréken is szabály az, hogy ha túl későn fékezel, akkor túlcsúszol, erőlködni kell a befordítással, idegbajossá válik a jószág, és a kigyorsításnál úgy kell összeszedni a gépet és kamatostól(jó magyar frankhitelere gondolok) bukod a megnyert időt. Stoner pont úgy erőszakolta be a mocit, hogy azzal mindenki vastagon meglakolt volna, de ő az idegbajos jószágot is képes volt időveszteség nélkül kihozni a kanyarból(mintha minden versenyen tucatszor csinálna egy olyan bravúrt, ahogy Koba eldriftelte a bajnokok falát). Röviden abban a mezőnyben ahol hihetetlen figurák jönnek össze(szerintem jobban képviseli az összetétel a pályamotorozás krémjét, mint a F1 az együlésesekét), két titán mégis kiemelkedik(vagy már múlt idő): Stoner mint fenegyerek, Rossi, mint a professzor(Dr. fokozattal).

Egyetlen végső kérdés: te most ezek fényében tényleg olyannak tartod Grosjeant, akiről egy időszakot fognak elnevezni? Mondjuk én ha főnökként látnék Kimiben valamennyi hajlamot a mester-tanítvány párosban a mestert alakítani, akkor fontolgatás nélkül cseréltem volna Grosjeant Kobayashira. Mert jelenleg úgy tűnik, hogy az önerőből a korszakalkotóvá válható ifjú titánt Hulknak hívják.

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#12795) b-type válasza Nowhereman (#12794) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Grosjean gyorsaságát és a rámenősségét most sem kérdőjelezem meg, de ő nem én vagyok, és az ember néha még a saját dolgát sem tudja irányítani. Amennyiben nem áll össze fejben akkor el tudja veszteni a lehetőséget.
Vannak sportolók akiknek néha egyszerűen nem állnak össze a dolgok.
Koba' rokonszenves és néha kifejezetten állat...de összességében nálam inkább szimpatikus mint bajnok alkat. Sokszor 'eltűnik' a pályán. Úgy gondolom hogy az igazi Japán bajnok még mindig nem jött el.
Hülkenberg már ígéretesebb, mert van benne egy kis bulldog és ez jó Nem tojja össze magát, és be tudja akasztani a kampót.
Szal Koba'-t nagyon sajnálom, és helye van a mezőnyben, de Grosjean sztem jobb képességekkel bír. Nem tudom meg tudja-e mutatni...

[ Szerkesztve ]

(#12796) Nowhereman válasza b-type (#12795) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Gyorsaság, meg rámenősség... no ilyen van vödörszámra az utánpótlásban. Eltalálni a célt nem egy nagy dolog. Mikor a tábla is mozog, az már nehezebb, de tanulható. De amikor a tábla is lövöldözik rád...
Grosjean nem tud lekövetni kettőnél több autót a közelében, és korrigálásból is messze van a tökéletestől.
Koba csak egy valamit nem tud, de azt nagyon: beállítani az autót. Valszeg tanítóbácsinak szerződtették le mellé Rózsát, csak azzal nem számoltak, hogy Koba kockán kigurított beállításokkal is gyorsabb nála. És miért tanulna a lassabbtól? Ne vessünk ezért követ rá, Prostnak is fel kellet sülnie, míg odasomfordált lesekedni, hogy mi a fenét is állítgat annyit az öreg Lauda.(te se ott tanulnál karatézni, ahol az első edzésen egy maflással kórházba küldöd a senseit) Mondhatni karrierjének már az betett, hogy nem Heidfeld lett a csapattársa - Petrov profitált belőle vastagon.
Hulk minden érzék, valamint Barika már elmagyarázta neki, hogy mikor miért és hogyan kell oldalba verni a verdát a pajszerral...

Utánam a kondenzcsik!

(#12797) b-type válasza Nowhereman (#12796) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Az tény hogy elbizonytalanodtam Grosjean-ban,...de csak azért mert nem érzem benne az erőt.
2 évtizedig szurkoltam egy olyan versenyzőnek aki fejben nem volt erős, csak technikában...nem panaszképpen, mert most is neki szurkolnék ha versenyezne, csak úgy.

jaja, van gyorsaság meg rámenősség, csak Grosjean jobb a többinél...2008-ban szinte csak miatta néztem a GP2-t, és nagyon jó volt.
A Gp2 asia-ban ugye az első futam sorrendjét fordítják a második futamra (2008), és Grosjean megnyerte a 10futamos 5 helyszínes sorozatot Buemi, Petrov, Fauzy, Senna, és Kobayashi előtt.

De az tény hogy most egy elég komoly hullámzásba kezdett, ami akár el is buktathatja végleg. Vannak pechvogel arcok, akik amikor lehetőségük volt nem tudták megmutatni mi is van bennük, nem Grosjean lenne az első.
drukkolok neki hogy legyen erős, ha összeteszi magát, akkor úgy hiszem a top háromban van gyorsaságát nézve..

(#12798) giigz

giigz
(veterán)

Merci 1,6 V6. KERS+ERS = 80+160 LE :)

[ Szerkesztve ]

(#12799) TESCO-Zsömle válasza giigz (#12798) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Kíváncsi leszek az új motorok erősorrendjére. Vajon itt is a Merci marad a csúcson? V6-os turbóval a Renault-nak is van tapasztalata. Egyedül a Ferrarinak okozhat ez fejtörést... Bár ki tudja... Lehet, hogy az új motorformula okán felelevenítik a Dino-t...

(#12800) giigz válasza TESCO-Zsömle (#12799) üzenetére

giigz
(veterán)

Szerintem senki sem tudja megmondani az erősorrendet, de én is nagyon kíváncsi vagyok. Valamiért úgy érzem, hogy nem lesznek számottevő különbségek a motorok között, aztán ki tudja, lehet pont mindent a motor fog eldönteni...

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.