Hirdetés

2020. január 26., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12651) PumPi válasza JColee (#12649) üzenetére

PumPi
(őstag)

Farkas Péter, Wéber Gábor tetszett a legjobban... ó rajtuk látszott hogy értenek is hozzá. Többiek szintje olyan hogy én is írhattam volna...

(#12652) Qorthral

Qorthral
(őstag)

Bernie papa karácsonyi üdvözlőlapja :D

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#12653) PumPi

PumPi
(őstag)

AMúgy nézem a ROC összefogalalóját, bírnám ha lenne egy ilyesmi körpályás verseny is a Forma 1 ben, akár a világbajnoki széria részeként vagy később egy gálaesten... :D Mindenki vinné az autóját, de fel kéne cserélni hogy mindenkinek ismeretlen és kvázi egyenlő legyen. :D

(#12654) Qorthral válasza JColee (#12649) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Ez nagy igazság:

"Figyelembe véve a Forma-1-ben eltöltött időt, a rendelkezésre álló pénzt és koponyákat, sem a Ferrari, sem a McLaren nem végzett az első háromban nálam az idei teljesítményével. A Red Bull viszont újra behúzta, sorozatban harmadszor, ráadásul egy olyan szezonban, amikor bárki javára billenhetett volna a mérleg nyelve. Ők tudnak elég gyors, de még éppen elég megbízható autót csinálni, a másik kettőnek csak az egyik megy. Lehet, hogy nincs elég patinája az energiaital-gyártónak, de így csak még nagyobb a fricska a többieknek. Tessék utánuk csinálni!" (WG)

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#12655) cyberkind válasza Qorthral (#12654) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ok ez szép és jó !
Viszont megnézném h Red Bull vagy "csak" a Ferrari kiszállása miatt csődölne be az F1, mert ám Ferrari nélkül nincs F1 ! :N

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#12656) Motion_Blur válasza cyberkind (#12655) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

És ez hogyan is kapcsolódik most ide?

TESCO-Zsömle ;]

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12657) TESCO-Zsömle válasza Motion_Blur (#12656) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Vonószemmel.

(#12658) válasza cyberkind (#12655) üzenetére

(addikt)

A Ferrarinak pont ugyanakkora szüksége van az F1-re, mint fordítva.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#12659) kukinyo válasza TESCO-Zsömle (#12657) üzenetére

kukinyo
(addikt)

:DDD

(#12660) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

:R ;]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12661) b-type válasza Motion_Blur (#12660) üzenetére

b-type
(nagyúr)

hát ez elég gáz.
A kivitelezés és az elgondolás is...egyedül az alkalom értékelhető :)
..bár az meg megy anyanyelvünkön is:
Boldog karácsonyt PH! és PH! látogatók :)

Boldog új évet!

(#12662) Motion_Blur válasza b-type (#12661) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Szerintem is az :)

Neked és a többieknek is Kellemes Ünnepeket!

[ Szerkesztve ]

(#12663) Male válasza JColee (#12649) üzenetére

Male
(veterán)

Egész jó írás.

"A legszebb pillanat

Kobajasi szuzukai dobogója utáni pódiuminterjú és az éljenző tömeg."

Amit lekevertek nálunk :(((

\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\\ ALLEZ AMÉLIE!!! //////////////////////////////////////////// Forex programozás: https://forex.kismunka.hu - Webfejlesztés: https://ozweb.hu

(#12664) SzalaiG válasza Motion_Blur (#12660) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

BOLDOG KARÁCSONYT MINDEN SOFŐRNEK!!! :)
…………………….▲
…………………....☼
……………… …*•♥♥•*
………………..*♥♀♥♂♥*
...…………...*♥• ►♥◄­•♥*
..................*­ ♥▬♥▬♥* ♥ *
………….*♥•♥▬#♠♥▬♥­ *♥*
…………*♥♫♥▬♫♥ ♥♫▬♥♫*
……..*♥♥☺ ♥♫* ♣♥ ♫♥­ ☺♥♥*
…..*♥♥♣♫♥♣♥☺♥♫♥­ ☺♥♫♣♥♥*
….*♥♥☺♣♥♫♥♫♥☺♥♫­ ♥♣☺♥♥*
…………………….▓█
…………………….▓█
...............­.... ๑۩۞۩۩۞۩๑

:))

(#12665) giigz

giigz
(veterán)

Boldog karácsonyt kívánok mindenkinek! :K

(#12667) McCartman

McCartman
(senior tag)

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#12668) leslieke válasza McCartman (#12667) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

Ez hatalmas! :C :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#12669) Qorthral válasza McCartman (#12667) üzenetére

Qorthral
(őstag)

:D :D :D

Boldog Karácsonyt mindenkinek! :)

(#12670) proof88

proof88
(addikt)

:DDD :DDD :DDD (katt)

[ Szerkesztve ]

(#12671) TESCO-Zsömle válasza proof88 (#12670) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

:C

(#12672) proof88

proof88
(addikt)

(nem én írtam)

Formula One
‎*Formula 1 2012: Facts, figures and statistics*

*Tyres*

Total number of tyres provided in 2012: 31,800 for the races plus 6,600 for the tests
Total numbers of tyres used: Dry tyres: 21,400; wet tyres: 2,100
Average life span of a dry compound this season: 180 km
Average life span of a wet compound this season: 140 km

*Tracks, races and tests*

Number of races: 20
Number of different race winners: 8
Number of different podium finishers: 13
Number of penalties in 2012: 98
Most penalties for one driver: 14 (Maldonado)
Least penalties for one driver: 0 (Alonso, Glock, d'Ambrosio)
Longest race of the year: Malaysia in 2hrs 44min 51.812s
Shortest race of the year: Italy in 1hr 19min 41.221s
Most laps run on Pirelli tyres: Hard - Kobayashi (798); Medium - Senna (869);
Soft - Ricciardo (1,012); Supersoft - Raikkonen (237); Intermediate - Alonso (145);
Wet - Kobayashi (104)
Highest top speed reached: 346.0 kph (Raikkonen / Italy Race)
Highest average speed of a fastest lap: 248.241 kph (Hamilton / Italy Qualifying)
Slowest average speed of a fastest lap: 161.828 kph (Schumacher / Monaco Qualifying)
Distance covered by Pirelli's Renault R30 test car in 2012: 7,012 kms

*Pit stops*

Total number of pit stops for the year: 957 (of which 14 were a Drive Through and 2 a Stop & Go penalty)
Total average number of stops per race: 47.9, i.e. 1.9 per driver
Most pit stops in a race: 76 (Malaysia)
Least pit stops in a race: 24 (United States)
Fastest pit stop time: 2.31s (McLaren / Jenson Button at the German Grand Prix)

*Overtaking*

Number of overtaking manoeuvres in 2012: 1139
Most overtaking manoeuvres in a dry race: 90 at the Chinese Grand Prix
Most overtaking manoeuvres in a wet race: 147 at the Brazilian Grand Prix
Least overtaking manouevres in a dry race: 12 at the Monaco Grand Prix

(#12674) D@ni88 válasza proof88 (#12673) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Mint ahogy korábban elhangzott, a mai autóknál már nem beszélhetünk esős beállításokról.... :DDD

(#12676) prmcsk válasza kukinyo (#12675) üzenetére

prmcsk
(addikt)

Ki az első, már megszoktam, de hogy Loeb a tizedik ? Vicc...

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#12677) kukinyo válasza prmcsk (#12676) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Ezen én is csodálkoztam.

(#12678) IreN!CuS

IreN!CuS
(őstag)

Amikor még nem nyávogtak a versenyautók

Sok sok érdekes információ :)

Lehet csak előttem volt ismeretlen de ezen igencsak meglepődtem :

"...Ezeket a Ferdinand Porsche által tervezett bestiákat csak kevesen voltak képesek uralni: a Typ C, amellyel Rosemeyer bajnok lett, hatliteres, V16-os, két roots-kompresszoros motorja révén 520-600 lóerős volt 853 Nm-es nyomatékkal, emellett mindössze 824 kg..."

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#12679) rocket válasza kukinyo (#12675) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Ezzel csak egy gond van, hogy a Forma 1 nem sport :)
Mivel nincsenek egyenlo feltelek mint sok mas a sportagban, igy nem lehet sportnak nevezni, mint mondjuk teniszezot, sifutot, stb.
De ha sport is lenne akkor is max. csapatsportag lehetne, emiatt nem lehetne egy ember az ev sportoloja, latszik mennyire ertenek a sporthoz a "kontinens hirugynoksegei", biztos a politikai rovat szerkesztoi szavaztak :D

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#12680) JColee válasza rocket (#12679) üzenetére

JColee
(őstag)

Egyik sportban sincsenek egyenlő feltetelek.
Egyébként tényleg elég fura, ahogy összehozzák a teniszt a Forma1-el.

(#12681) TESCO-Zsömle válasza JColee (#12680) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Most miért? Vettel egyértelműen gyorsabb volt egyenesekben, mint Djokovic szervái. :P

(#12682) proof88 válasza rocket (#12679) üzenetére

proof88
(addikt)

autósport. ráadásul a pilóták sportemberek.

(#12683) rocket válasza JColee (#12680) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Dehogynem, vehetsz sifelszereleset olyat ami Bjorn Dahlennek volt, vagy teniszben utot ami Nadalnak van, es kesz is az egyenlo feltetel, Forma 1-ben ilyen nincs.

Jokat mosolygok mindig amikor Ecclestone lenyilatkozza, hogy Olimpiai sportot akar a F1-bol csinalni, es meg komolyan is gondolja :DDD

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#12684) JColee válasza rocket (#12683) üzenetére

JColee
(őstag)

Úszóknak sem volt egyenlő feltételük, valaki kapott spéci úszó ruhát, valaki nem. Nem hiszem, hogy versenyszintű cuccokat csak úgy piacra dobnak.

[ Szerkesztve ]

(#12685) Peat;) válasza JColee (#12684) üzenetére

Peat;)
(veterán)

A forma1 csapatsport. Olyan mint a focicsapat, fontosak az egyének, de ha nincs jó minőségű csapat nem viszi sokra még egy Messi sem, max megvillanások.

Megkülönböztetjük az egyéni sportokat. Itt az egyén az aki középpontban van, lehet hogy állnak mögötte szakemberek, hogyne, de nem 200-300-an évi 300 milliós költségvetéssel. A kettő tök más kategória.

De ha keverik a szezont a fazonnal arról nem Vettel/aktuális nyertes tehet természetesen.

[ Szerkesztve ]

(#12686) proof88

proof88
(addikt)

(#12687) Misi 007 válasza proof88 (#12686) üzenetére

Misi 007
(Közösségépítő)

A következő Pásztorról fog szólni? :D

(#12688) TESCO-Zsömle válasza Misi 007 (#12687) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Vagy a három királyokról... :P

(#12690) RicsTrocs

RicsTrocs
(csendes tag)

Schumi
:(

(#12691) Nowhereman válasza IreN!CuS (#12678) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

A legjobb, hogy akkoriban is ment a bunda meg a liebling. Talán a legnagyobb különbség, hogy a grozsi-féle tehetségeket még a diktátorok se tudták a cirkuszban tartani. Az evolúciós szelektálás kíméletlen válfaja még nagyon működött.

Utánam a kondenzcsik!

(#12692) TESCO-Zsömle válasza Nowhereman (#12691) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Azóta van bunda a sportban, mióta pénz is. Liebling meg még annál előbb is volt...

(#12693) Peat;) válasza Nowhereman (#12691) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Grosjean nem a pénze miatt került az f1-be de ehhez utána kéne nézni milyen pályát járt be a formula 1 előtt és milyen körülmények között teljesít jól. Az írásaid eme hiányosságra már számtalanszor rávilágítottak, e mellett a cikkhez semmi köze a mai pilótáknak. Az hogy régen csak a legtehetségesebbek versenyeztek "evolúciós" úton újfent a tájékozatlanságodat bizonyítja.

(#12694) Nowhereman válasza Peat;) (#12693) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Köszönöm a kitüntető lehülyézést! Roppant nagy megtiszteltetés, főleg tőled - akinek két mondat megértése meghaladja a szellemi képességeit, de azért a kompenzálásra gyorsan még megragadod az alkalmat.
Grozsi szerinted a kvázi nulla passzív biztonsággal felszerelt 30-as évekbeli autóban hány Grosjean-style rajtot élt volna túl? Ezzel még maga a führer se tudott volna mit kezdeni.

[ Szerkesztve ]

Utánam a kondenzcsik!

(#12695) Peat;) válasza Nowhereman (#12694) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Grosjean most versenyzik és nem akkor olyan körülmények között. A biztonságosabb körülmények más kockázati hajlandóságot engednek meg, így egy mai pilóta pályán történő viselkedését hasonlítani, olyan környezetben leírni ahogy te tetted olyan színvonal, mint ha leírnám hogy régen bezzeg meghaltak volna ha úgy ugrálnak a hidakról egy szál gatyában mint most a gumikötelesek. Ki hitte volna.
Ha a biztonság = nulla tényre szerettél volna rávilágítani, akkor meg szinte bármely mai f1-es pilótát ki lehetett volna emelni, illetve az elmúlt 10 évből. Mégis egy személynevet ragadtál ki, ez vagy tájékozatlanság, vagy az adott személy lenézése, én ennek megfelelően reagáltam.

(#12696) Nowhereman válasza Peat;) (#12695) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Rajtad aztán elhatalmaskodott a frusztráció. Tök mindegy mi van, csak nyomhasd a kompenzációt.

Aki bajnok akart lenni akkor se hibázhatott, de ma sem engedheti meg magának. Ha véletlen még a cikket is elolvastad, akkor rájössz, hogy akkor is hibáztak, csak akkor nem a stewardok büntettek.

Akkor meg egy nevet amibe nem kötnél bele, te qrvára tájékozott! Tökmindegy, mit vakerolnál, mert nem verted ki a balhét miközben linkelték a Grosjean-style képmontázsoknál - tehát le se szarod ezt valójában. Az a lényeg hogy én tájékozatlan vagyok, te meg tudod a tutit - aztán jól leplezhesd magad előtt, hogy milyen kellemetlen kis pöcsnek lenni. Kezdj valamit magaddal, vagy keress valaki együgyűbbet a kompenzálgatásaidhoz.

Utánam a kondenzcsik!

(#12697) Peat;) válasza Nowhereman (#12696) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Aki linkelte a Grosjean videot odarakott egy smiley-t, így bármennyire sem szimpatikus a dolog még nem kötök bele, főleg mert belenéztem a videoba és láttam miről van szó.
Ha valaki korábban már odaszúrt egy versenyzőnek és még egy olyan cikk kapcsán is őt említi meg aminek 0% köze és kihatása van az adott pilótára azt továbbra is hülyeségnek tartom, meg magát a hasonlítgatást is. Miért írnék egy nevet? Sportágról van szó. Minek nevet kiemelni, ha a mai pilóták több mint a fele ziher elpatkolt volna már akkoriban. A mostani körülmények nagyobb kockázatvállalást engednek meg, ha ezt nem teszik meg akkor sehol nem lennének a pályán, ezért nincs értelme szerintem hasonlítani.

Grosjeant meg nem felmentem a hibáktól (kivéve Monaco ahol Alonso intézte el), csak balfék mércének én még nem sorolnám be. Nekem sem a kedvenc pilótám Alonso fanként. De a gyorsasága ettől még egyedülálló, élete első f1-es futamán gyorsabb köröket ment mint Alonso. Az hogy tömegben gondjai vannak a versenyzéssel meg tipikusan tanulható dolog, ha van egy kis szürkeállománya, majd kiderül.

[ Szerkesztve ]

(#12698) AMD Power

AMD Power
(titán)

Jó gyerek ez a Kova.... :K

F1-es pilóta, Heikki Kovalainen szerint: "Kifejezetten jó a Nokia Lumia 920 kamerája"

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#12699) Nowhereman válasza Peat;) (#12697) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Tudom, hogy nem fogod abba hagyni, mert qrvára beteg egy kis pöcs vagy, akinek annyira kell a kompenzáció mint a szomjan halónak egy pohár víz. De azt az egyet racionalizáld még el nekem, hogy a "grozsi-féle" mióta jelöl a magyar nyelvben egy típus helyett egyetlen bizonyos személyt. (a szóhasználatodból megítélve vagy nem szimplán tudsz magyarul, vagy a mostanság divatos nagyzolós, igazat csak elvétve mondó sóderolást műveled: -pl. "egyedülálló" akkor lenne Grozsi tempója, ha ezt ő tudná egyedül. De speciel még Kimi is tudja, sőt...) Persze annak azért jobban örülnék, ha kezdenél valami értelmesebbet magaddal, mint kompenzálgatnál mindenfelé.

Utánam a kondenzcsik!

(#12700) Nowhereman válasza AMD Power (#12698) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

amikor meg a hardver maradékát és az oprendszert szidta mint a bokrot, azt meg kicenzúrázták... ;]

Utánam a kondenzcsik!

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2020 PROHARDVER Informatikai Kft.