Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#12501) Nowhereman válasza Qorthral (#12500) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Szíved joga hogy ítéld, de szerintem ha egy lista nem úgy kezdődik, hogy Lonzi, Lajos, akkor már alapból röhejes. Minden esetre szépen lehúzzák azokat, akik gyengébb verdával nyomták. Pick-et például Karti és Jerome kategóriába tették, miközben Glock fejére nőtt.

Utánam a kondenzcsik!

(#12502) Petya25

Petya25
(őstag)

Nem értem ezen listák elejéből miért akarjátok kiátkozni Buttont.
Nyers erőben jobb nála Vettel vagy Hami, de miért ne férne be a top5-be bárhol. A gyengébben sikerült futamain is csak 2-3 alakmalommal nem szrzett pontot, a többin technikai okból kiesett. Senkit nem lök ki, saját hibás kiesésére se emlékszem pár éven belül, nem teszi tönkre mások versenyét.
Ha a Meki megbízhatóbb, Hamival együtt jóval szorosabbá tették volna a VB-t.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#12504) Toekie válasza Qorthral (#12496) üzenetére

Toekie
(csendes tag)

Vettel Hamilton előtt. Hahaha, jó vicc. :C Alonso nem meglepetés, ugyebár. ;)

(#12505) AMD Power válasza Toekie (#12504) üzenetére

AMD Power
(titán)

Alonso , Hamilton az első. Vettel hol vezetett jobban mint LH? :U

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#12506) Toekie válasza AMD Power (#12505) üzenetére

Toekie
(csendes tag)

Én is ezt kérdezem. Szerintem is ALO vagy HAM az első. :)

(#12507) AMD Power válasza Toekie (#12506) üzenetére

AMD Power
(titán)

Számomra Alonso és Lewis volt a legjobb. Ezt mondom úgy,hogy Alonso nem a szívem csücske. De mint versenyzőt tisztelem.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#12508) Motion_Blur válasza Petya25 (#12502) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Ha a Meki megbízható, Buttonnak akkor se lett volna köze a VB-hez.

Túl sok gyenge futama volt: Sepang, Barcelona, Montreal, Valencia

Az időmérőkről meg ugye ne is beszéljünk. USA-ban 2mp-et kapott Hamiltontól!!

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12509) M3oH válasza Motion_Blur (#12508) üzenetére

M3oH
(őstag)

Egyetertek. H a Meki nem ilyen megbizhatatlan, akkor Hamilton lett volna eselyes a VBre, nem Button. Nem mondom, hogy rossz pilota, de neha fent, neha lent. Nem hiszem, hogy meg egyszer VB lenne. Hacsak a Meki nem rak ala 2013ben egy olyan autot, mint Brawn anno.

(#12510) Petya25 válasza Motion_Blur (#12508) üzenetére

Petya25
(őstag)

Nem is azt írtam, hogy VB lett volna, csak hogy a top5 de inkább 4-ben van, nem a középmezőnyben.

(#12511) !Overdose! válasza Motion_Blur (#12508) üzenetére

!Overdose!
(őstag)

Mostanában mintha egy kicsit veszítettél volna a szakmaiságból vagy csak könnyen átsiklasz olyan dolgok felett, mint:

- Q2-es és Q3-as kört nem hasonlítunk össze
- Button-nak műszaki problémája volt

;)

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#12512) Motion_Blur válasza !Overdose! (#12511) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

A műszaki problémán valóban átsiklottam, de Q2/Q3-al tisztában voltam, és miért is ne lehetne összehasonlítani?

Spanyol Nagydíj időmérőjén is volt technikai problémája Buttonnak? Komolyan kérdezem, nem szurkálásból ;)

mod: vagy írhattam volna Kanadát is

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#12513) !Overdose! válasza Motion_Blur (#12512) üzenetére

!Overdose!
(őstag)

Azért nincs értelme összehasonlítani, mert a Q2-ben még csak a továbbjutás a cél, amíg a Q3-ban pedig a lehető legjobb kör elérése. Így bár kiváló szalagcím lehetett volna belőle, hogy Hamilton 2mp-cel verte Button-t, de vajmi kevés realitás áll mögötte. Nem kérdés, hogy Hamilton gyorsabb, de nyilván nem ennyivel.

Kanada: kemény keverékkel futott a Q3-ban, taktikai hiba is

Spanyolország: ha hihetünk a nyilatkozatának, akkor az autó balansza egyszerűen rossz volt az időmérőn

Nem mellesleg Button-t véleményem szerint egy valami választja el attól, hogy igazán klasszis versenyző legyen, az pedig nem más, mint, hogy rosszul beállított vagy konstrukciójából adódóan nehezen vezethető autóval egyszerűen lassú. Ezt számtalanszor láthattunk már. Biztos vagyok benne, hogy pl. a 2007-es vagy 2008-as Hondával Hamilton vagy Alonso rommá verte volna. Ellenben egy hozzáigazított autóval gyorsabb is lehet náluk, persze nem egy körön. Ráadásul szerintem az egyik legszimpatikusabb versenyző a mezőnyben.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#12514) Motion_Blur válasza !Overdose! (#12513) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Pl: Q1-ben Caterham-ek, Torro-k ugyanígy feszülnek és hoznak ki mindent az autóból mint Vettel vagy Hamilton a Q3 végén. Szal ha valaki a bejutás határán van annak ugyan úgy a lehető legjobb kör elérése a cél, mert ha ezt nem teszi meg akkor nincs tovább. Egyedüli előny a Q3-ban hogy valamelyest jobban fel van gumizva a pálya és kevesebb a forgalom.

AMG Christmas 2012 :D

[ Szerkesztve ]

(#12515) b-type válasza !Overdose! (#12513) üzenetére

b-type
(nagyúr)

A szimpatikus oké... Button kapcsán valami ilyesmi ugrik be:
1:szimpatikus
2:finoman vezet
3:ráérez az esőre..és egyébként is a versenytempója nagyon összeszedett.
4:gyors

Azért is számoztam be, mert ez sorrend nálam és így kritika is és elismerés. DE a legelején, ami kapásból beugrik Button nevére, az hogy szimpatikus....annak nem sok köze van a pályához.

Button szvsz példakép alkat. De egyébként áll az amit mondasz, jó autóval nagyon gyors

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#12516) Petya25

Petya25
(őstag)

De jó hogy nem csak én látom Button jó tulajdonságait. :)
Emellett jövőre nagy elvárásokkal fog szembenézni, bizonyíthat.

(#12517) AMD Power válasza Petya25 (#12516) üzenetére

AMD Power
(titán)

Én is csipem, de gyorsnak nem mondanám.

(#12518) cyberkind válasza D@ni88 (#12503) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

És a Ferrari a lényeg nem a Red Bull nem a Meki meg nem a Merci ! :K ;]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#12519) -Mike-

-Mike-
(addikt)

:D

(#12520) Qorthral válasza Nowhereman (#12501) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Hol állítottam az ellenkezőjét? Sehol.
Sőt, ha rákeresel, pontosan tudod, hogy nálam is Alonso, Hamilton idén a lista eleje.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#12521) TESCO-Zsömle válasza M3oH (#12509) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

És még akkor is ott van Perec...

(#12522) Qorthral válasza Petya25 (#12510) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Persze, a legjobb ötben van (kb), de ezek a listák nem arról szólnak, hogy ki mennyire jó versenyző...
Pusztán az idei évben. Ott pedig Button egy ilyen gyors autóval (a leggyorsabbal) eléggé leszerepelt Hamiltonhoz képest. Egyébként szuper versenyző, csak nem ez volt a kérdés.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#12523) Peat;) válasza TESCO-Zsömle (#12521) üzenetére

Peat;)
(veterán)

Perez túl van értékelve. Második éve volt már és ugyanúgy esik kel. Az hogy néha elér egy jó eredményt az nem sok, jó versenytempóra a legtöbb f1-es pilóta képes pár futam erejéig. Persze baromi fiatal és fejlődhet még bárhova, de az ordít róla hogy nem egy Hamilton, Vettel, Alonso kategória.

Én Maldonado mellé rakom Perezt és ha az egész évet nézzük akkor szerintem csak elsőre meglepő párosítás. Maldonado is képes jó versenytempóra, időmérőn meg Perezzel ellentétben képest kihozni azt ami az autóban van, megvan benne az a természetes gyorsaság ami csak pár embernek adott. Maldonadot a győzelem hülyítette meg, Perezt meg később a szerződés. A jó eredményt után meg mindketten szétestek.

Én mindig úgy vagyok vele, hogy ha valaki képes kiemelkedően gyors körre és eredményre akkor annak a pilótának kell adni pár év esélyt, hogy a többi területen is magára találjon. Most olvastam hogy Grosjeant lehet kitorpedózzák, szerintem hatalmas hiba lenne.

[ Szerkesztve ]

(#12524) TESCO-Zsömle válasza Peat;) (#12523) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Jó, persze. Nem egy Hamilton, Vettel, Alonso kategória. De Button se...

Egy szóval se mondom, hogy VB lesz, de Button orra alá törhet borsot.

(#12525) Motion_Blur válasza TESCO-Zsömle (#12524) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Jövőre ritkán fogjuk látni hogy mire is lenne képes a Meki. Főleg egy körön..

(#12526) giigz

giigz
(veterán)

Én a Hamilton - Rosberg csatára vagyok nagyon kíváncsi. :K

(#12527) TESCO-Zsömle válasza giigz (#12526) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Nem csata lesz ott, hanem autóépítés... Hamiltonnak jövőre magára kell építenie az autót.

(#12528) giigz válasza TESCO-Zsömle (#12527) üzenetére

giigz
(veterán)

Rosbergnek is magára kell építeni az autót. Ha így jobban tetszik, arra leszek kíváncsi kinek lesz több pontja az év végén, ha úgy tetszik, ki tudja jobban magára építeni az autót.

(#12529) Qorthral válasza giigz (#12528) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Érdekes lesz. Hamiltonnak nagy blama lenne, ha alulmaradna. Ha az első év egál, de a másodiktól simán jobb, az még belefér. :)

(#12530) SzalaiG válasza Qorthral (#12529) üzenetére

SzalaiG
(addikt)

Remélem alulmarad! Ráadásul győzelem nélkül. :K
Genyó lenne az élettől, ha Schumi kiszáll a kocsiból erre az megint VB-t nyer, mint 2007-ben... :W

(#12531) TESCO-Zsömle válasza SzalaiG (#12530) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Az a VB se Räikkönenen vagy a Ferrari-n múlott... Megkapták ajándékba a McLarentől...

(#12532) Motion_Blur válasza TESCO-Zsömle (#12531) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Jó fej ez a McLaren, ajándékba osztogatja a VB címeket más csapatoknak :DDD :W

(#12533) TESCO-Zsömle válasza Motion_Blur (#12532) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ugye? Nagyon jó ötlet volt Hamilton versenyét eltolni egy futammal a vége előtt. :R

(#12534) AMD Power válasza giigz (#12526) üzenetére

AMD Power
(titán)

Szerintem LH lesz jobb már csak azért is mert rá fogják építeni az autót.

(#12535) X3B6O0X válasza AMD Power (#12534) üzenetére

X3B6O0X
(aktív tag)

Ööö, ha már nyáron elkezdték a jövő évi autót fejleszteni, akkor azt már nehéz lesz Hamiltonra szabni szvsz... Valamint ha még alakítják az autót, nem hiszem, hogy Hamiltonra fejlesztenének, inkább az a valószínű, hogy mindkét pilótának kedvezőek, és aki jobbnak tűnik, azt előnyben részesítik később.

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#12536) #51736960 válasza giigz (#12526) üzenetére

(törölt tag)

én fogadnék rá, hogy nem lesz itt komoly csata.
hamilton a nyers tempójával földbe fogja döngölni rosberget, ennyi történik szerintem...

(#12537) AMD Power válasza #51736960 (#12536) üzenetére

AMD Power
(titán)

Amúgy szerintem sem.

(#12538) ViiiiktorOC válasza AMD Power (#12537) üzenetére

ViiiiktorOC
(senior tag)

Mi ezt szeretjük igaz? :D

Button: Hami gyors! :D

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#12539) Nowhereman válasza Qorthral (#12520) üzenetére

Nowhereman
(őstag)

Csak éppen két olyan szereplőt említettél túlértékeltnek, akik kb. ott vannak ahol. Azt meg nem, hogy Lajost alul, vagy Vettelt túlértékelték volna. Vettel produktuma, Messsze alatta volt Lonzinak és Lajosnak, de szerintem még Kimi is jobb volt nála.

Utánam a kondenzcsik!

(#12540) kukinyo válasza ViiiiktorOC (#12538) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Én viszont ezt szeretem: "Egy felmérés szerint a német lakosság 70%-a úgy véli, egy napon Vettel felülmúlja Schumacher megdönthetetlennek vélt hét világbajnoki címét."
Úgy legyen. :D

[ Szerkesztve ]

(#12541) ViiiiktorOC válasza kukinyo (#12540) üzenetére

ViiiiktorOC
(senior tag)

Na én nem szeretem, úgyhogy azt a részt el se olvastam! :DDD ;]

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#12542) hoffman_

hoffman_
(veterán)

Van itt valaki, aki nézi a Race of Champions-t? Esetleg tud hozzá netes stream-et, neaggyisten HD-t? :)

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#12543) b-type válasza hoffman_ (#12542) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Ogier csúnyán elverte Lorenzo-t :)

(#12544) hoffman_ válasza b-type (#12543) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Közben rájöttem, hogy van Sport2 itthon :D Igen, durca kezdés volt. Én DC-nek szurkolok :) Fogadtam cimbivel, hogy ha összekerül Vettellel, akkor lemossa :DDD

(#12545) b-type válasza hoffman_ (#12544) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Azért Kristensen adott neki 1 mp-t...mondjuk nem meglepő.

(#12546) hoffman_ válasza b-type (#12545) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Ja, ez veszett ügy :D Mondjuk Kristensen jó, nagyon.

(#12547) b-type válasza hoffman_ (#12546) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Kristensen-től nem szégyen

(#12548) hoffman_ válasza b-type (#12547) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Sumi milyen vagány volt :DDD "Csalt" a gumimelegítéssel, meg lazán integetett a cél előtt már, vadállat :D

(#12549) b-type válasza hoffman_ (#12548) üzenetére

b-type
(nagyúr)

zseniális a pasi, komolyat nedvesednék ha én ülhetnék mellette ilyenkor, valami vérprofi.

(#12550) hoffman_ válasza b-type (#12549) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Pont ezt írtam én is havernak(aki nem mellesleg a legnagyobb Sumi fan, akit ismerek), hogy kb. minden pénzt megért volna ez az X-Bow kör Sumi mellett.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.