Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#119001) mefistofeles válasza BenHans (#118999) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Mesélj, kinek volt két lövése? Haminak aki bekocogott másodszorra esőben?...

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#119002) b-type

b-type
(nagyúr)

alapvetően az inter volt a rossz döntés a Ferrari részéről, nem jött be.
Jól rémlik hogy holnap ha nem lesz eső akkor szuperlágyon rajtolnak a Ferrari-k?

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#119003) customer114

customer114
(senior tag)

"van még harc az elsőbbségért?.... b4zdmeg."

Más is hallotta? :D

(#119004) velizare válasza Csapoati (#118991) üzenetére

velizare
(veterán)

jaja, a két str rendesen odatette a f@szát az asztalra a többiek elé. :DDD fp3ban még 2-3 másodperccel voltak ennél lassabbak.

[ Szerkesztve ]

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#119005) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Grazie ragazzi. :C
Én már az elején csodálkoztam, hogy mi a f.sz ez az inter, valamit nagyon tudnak, mert a pálya meg száraznak néz ki, szivárvány is volt, minden. Aztán csak beigazolódott, hogy fi..juk sincs, amikor a többiek simán száraz pályás gumin jöttek.
Vettel szépen elfikkantotta. Előtte interen szerintem nem érezte, hogy ott nem szabad majd rámenni, pedig papíron simán jó lett volna az 5. helyre.
A Ferrari az "intert száraz pályára" tradicionális hülyeségével eljátszotta a 4. helyet egy 5.-re, míg Vettel ezt egy 9.-re. Szerintem be volt k.kantva, hogy ilyen körülmények között sz*r a Ferrari, és már úgy ment ki, hogy mind1, mert, hogy ilyen körülmények között semmi esélye nem maradt még Verstappen ellen sem.

(#119006) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Azért ez közös meló...
A ferrari jócskán lemaradt a merci mögött, Vettelnek pedig alig van hétvégéje ahol nem hibáz el valamit....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#119007) BenHans válasza mefistofeles (#119001) üzenetére

BenHans
(addikt)

Nekik talán lehetett volna. Ha jól láttam a Ferrari előbb jött ki, és majd' egy kört lekocogtak az intereken mire kijöttek a Mercedesek.

[ Szerkesztve ]

"...gialla come er sole, rossa come er core mio..." "La forza del branco è il lupo la forza del lupo è il branco" "Still I Rise"

(#119008) mefistofeles válasza BenHans (#119007) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Oké de mért kört mindenki csak egyet ment és akkor a körülmények még egyformák voltak. Valamikor hami második felvezető körében kezdett el komolyan esni...

(#119009) Motion_Blur válasza b-type (#119002) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Igen, Q2-ben a Merci simán verte a Ferrarit keményebb gumin..

És tegyük hozzá hogy Q3 első szektorban kaptak a Ferrarik 4-5 tizedet, ez mérhető volt.

Szóval a Ferrari minden csak nem gyors :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#119010) DS39

DS39
(veterán)

Kimi is hibázott, csak ő kisebbet.
Vettel meg még 30 mp-cel később ment rosszabb pályán. Érthetetlen a Ferrari megint, direkt szopatja a versenyzőit.
Bár nem mintha bármin változtatna. 2 futammal ezelőtt eldőlt a vb.

(#119011) gbors

gbors
(nagyúr)

Az utóbbi időben azt a sormintát láttuk, hogy szinte minden versenyen vagy a Ferrari ront, vagy Vettel. Most "végre" összeállt minden, mindkét fél rontott, és közösen összehoztak egy 9. helyet. Bravó.
Megérne egy komolyabb analízist, hogy miért van az, hogy a Ferrarinal rendre a szezon utolsó harmadára elfogy az erő - szerintem nem szimplán arról van szó, hogy lemaradnak a fejlesztési versenyben, az operatív hibákat nem lehet erre fogni.

Viszont a Haas betolta a Q2-t a lágy keveréken. Az nem semmi :)

[ Szerkesztve ]

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#119012) mefistofeles válasza Motion_Blur (#119009) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Igen az azért elég demoralizáló lehetett, hogy a merci lazán lenyomta őket keményebb keveréken. Ráadásul ez holnap is az ő malmukra hajtja a vizet.

(#119013) snecy20

snecy20
(veterán)

4., vagy akár 3. helyre megérkezhet holnap Vettel, bár annyira mindegy már innentől kezdve. :)
Kicsit szétesett Vettel is és a Ferrari is az utóbbi versenyeken, Hamilton és a Mercedes meg az esetek túlnyomó részében azért tudják hogy ilyen változó körülmények között mit , mikor és hogyan kell csinálni, és főleg mindezt jól is időzítve.

(#119014) Csapoati válasza velizare (#119004) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Volt ebben bőven mázli is, a futamon szerintem örülnek, ha meglesz az 1 pont. :)

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#119015) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Legyen egy kis izgalom is: USA-ban, vagy Mexikóban lesz bajnok Hamilton? :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#119016) Csapoati válasza Motion_Blur (#119015) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Mexikó lesz abból idén is, két futam alatt nem fog 25 pontot ráhúzni még Vettelre szerintem.

(#119017) PumPi

PumPi
(őstag)

Amugy tenyleg kb mind1. Ha 3. Helyrol indul akkor is a vegen 3.-4. Lesz... meg errol a rajthelyrol is...Mercik osszemennek holnap es mindketten kiesnek. Hm?:D Ferrari kihuzza 20 pontos kulonbseggel az utcso futamig aholis kialakul egy 07 vagy 10 es evzaro es vbajnok lesz voros csapat. :D

Ez az alom. Valosag az hogy Hamilton nagyon siman es megerdemelten behuzza. :D

[ Szerkesztve ]

(#119018) Motion_Blur válasza Csapoati (#119016) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Igen, papírforma alapján "csak" 20-at.

(#119019) [CS]Blade2 válasza gbors (#119011) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Én ezt már megmondtam az időmérő előtt. Már a múlt verseny nézése közben arról beszéltünk otthon, hogy hülyék a kis csapatok, amikor tudják, hogy melyik a jó gumi, és felteszik a lágyabbat a Q2-ben. A Renault is megmondta, hogy ők direkt a 11. helyre játszanak.
A Haas pedig néha elég jó ahhoz, hogy feltegye a keményebbet, és becsorogjon 10.-nek. Akkor keménnyel kezd a versenyen, akár az 7. helyről (most ez 5.). Ennél jobb nem nagyon van, kivéve, amikor a lágyabb a jobb kezdőgumi.
Merthogy nem mindig a keményebbiken éri meg kezdeni, még SC mentes futamon sem.
Néha az a jó, ha teli tankkal lenyírnak egy fos lágyat, és utána végigmennek a tartós gumin, mert a fordítottnál a teli tankkal nyírja a jó gumit, amit később idő előtt cserél. A lágyabb nem feltétlen gyorsabb hosszútávon. Ezt kell megérteni.
A másik, hogy mezőnyben a lágyabb gumis befejezésnél pályán kell előzéseket végrehajtani a sérülékenyebb gumin, a lágyas kezdésnél meg a korai csere miatt azt kell várni, hogy kiálljanak előled, és mögéd térjenek vissza. Várni azért sokkal könnyebb és gumikímélőbb, mint előzni. Az csak a top3-ban működik, mert nekik az előzés csak kikerülés. Középmezőny-középmezőny csatában a verseny végégig be lehet ragadni.

(#119020) Csapoati válasza Motion_Blur (#119018) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Én is annyival számoltam. :D

(#119021) b-type válasza Motion_Blur (#119009) üzenetére

b-type
(nagyúr)

akkor viszont csaltak :D

szal akkor valóban, az elején még azt hittem ghoy rászóltak Kimi-re hogy ne menjen gyorsan a szuperekkel, hogy lággyal fussák meg a továbbjutást, aztán láttam hogy Vettel másfél tizedre van akkor elbizonytalanodtam hogy Vettel min futott.
...ha nem lesz eső, akkor holnap ez nem valami jó előjel.

(#119022) gbors válasza Csapoati (#119020) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Egyre inkább úgy fest, hogy a 20 pont az a minimum. Ha valami közbejön (pl. Verstappennek nem lesz kedve lecsúszni a dobogóról), akkor hirtelen nagyon közel leszünk ahhoz a 25-höz...

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#119023) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Hát ez műszaki hiba nélkül bántóan sima futam lehet. Bottas bevédi Hamiltont és még spórolhatnak is elöl a technikával.

(#119024) DS39 válasza mefistofeles (#119023) üzenetére

DS39
(veterán)

igen, bár nincs minek. ha kétszer kiesik Hamilton és Bottas, ezt az évek akkor is behúzzák. túl nagy az tempókülönbség a Merci javára.

(#119025) Csapoati válasza mefistofeles (#119023) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Jó eséllyel az év legunalmasabb futama lesz holnap, de ne legyen igazam.

(#119026) csako

csako
(addikt)

F1 Suzuka 2018 Ricciardo Very Angry With Redbull Screams F**k

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#119027) mefistofeles válasza Csapoati (#119025) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Ráadásul a keményebb gumin tudnak indulni, amivel lazán tudják tartani a tempót de legalább tovább is maradhatnak kint, hogy a végén felrakják a lágyabb keveréket.. Hát ez nagyon durva.

(#119028) Top cat válasza Csapoati (#119025) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Hátha okoz Verstappen egy kis izgalmat. ;] A rajtnál van esélye de ha ellépnek a mercik akkor valszeg dögunalom lesz a futam.

(#119029) JJános válasza gbors (#119022) üzenetére

JJános
(addikt)

Meg lesz az holnap. Ferrari gyermekbetegségei. Jó lenne már egyszer azt látni, hogy a piros autók érettek, ügyesek, és gyorsak. Most ebből egy sem opció.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#119030) Motion_Blur válasza mefistofeles (#119027) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Ebben semmi meglepő nincs, a tendencia alapján ez várható volt. Az 5-6 tizedes előny ugyanúgy megvan, mint Szocsiban. Sőt, szerintem több is.

Futamon nyilván nem fog kijönni ennyire mert letekerve mennek majd, ahogy nagyrészt Szocsiban is. Kulcspillanatokban mutatják csak meg a valódi tempót.

(#119031) Lauda

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Mercik arattak rendesen. Vettel sorozatos balfaszkodása pedig már nevetséges. Egy négyszeres világbajnok ezt nem engedhetné meg magának.

(#119032) b-type

b-type
(nagyúr)

Hamilton egy gép most, nézem az ismétlést az M4-n, Q3 második Hamilton-s nekifutás, semmi rezdülés, csak lassú, Gabi mondja hogy nem látta miért veszített időt, nem látott hibát, Szujó meg mondta a frankót: mindenhol mert vizes.
..utána mutatják másodpercekkel később Bottas hiba-Kimi hiba-Vettel hiba..

(#119033) snecy20

snecy20
(veterán)

"Az időmérő utáni interjúkat készítő David Coulthard megkérdezte Verstappent, hogy mennyire fog beleszólni a vb-címért folyó csatába, ha a 9. helyről rajtoló Vettel utoléri őt a versenyen, mire a holland visszakérdezett: „Ez még csata? Nem vagyok benne biztos."

:D

(#119034) Cartevo válasza Lauda (#119031) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Leclerc vb címe nem is reménytelen bő 1-2 év múlva.

mun.hu

(#119035) Malachi válasza Cartevo (#119034) üzenetére

Malachi
(addikt)

Mi, hogy a Ferrarinál? Vettel mellett? De hogy egyáltalán: A FERRARINÁL? Ezt szerintem gondold át még egyszer. :D

(#119036) DopeBob válasza Lauda (#119031) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Persze kenjünk mindent Vettelre. Hamiltont egy Rosberg is úgy kikészítette, hogy most is egyfojtában odaszurkál neki, annyira nem tudja megmeneszteni 2016-ot. De Vettel, hát ő nem foglalkozzon a balfasz csapatával akik ott tesznek neki keresztbe, ahol csak tudnak, csak menjen mint egy gép.

Nem nagyon tudom megérteni ezt a Vettel gyűlöletet, Hamilton imádatot, amit itt páran produkálnak a fórumban.

MZ/X

(#119037) EmberXY válasza b-type (#119032) üzenetére

EmberXY
(addikt)

Most nagyon formában van, a pályát is érzi, tegnap dícsérte is nagyon.

Up the Irons!

(#119038) DS39 válasza Lauda (#119031) üzenetére

DS39
(veterán)

szét van esve, ennyi. lejtőn van, nehéz megállni. és úgy tűnik nincs segítsége. (valami pszicho mókus kellene neki, rá kell küldeni Csernus-t)

[ Szerkesztve ]

(#119039) Lauda válasza DopeBob (#119036) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Mert ki vezette az autót, amivel többször is kiment a pályáról? Én nem gyűlölöm, csak szánom amit művel. Hamilton pedig hozza amit elvárnak tőle, amiért fizetik. Ennyi. Egyiknek sem szurkolok.

[ Szerkesztve ]

(#119040) gbors válasza DopeBob (#119036) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Nem nagyon tudom megérteni ezt a Vettel gyűlöletet, Hamilton imádatot, amit itt páran produkálnak a fórumban.

Ez a klasszikus szurkolás pedig (hazai csapat király, ellenség g**i), max. néha páran kicsit túltolják.

Amúgy az elmúlt 35 évből egyetlen élpilótát sem tudnék mondani, aki egy hasonló erejű csapattárssal találkozva ne billent volna meg mentálisan. Vettellel az a gond, hogy jó körülmények között, pillanatnyi nyomás hatására is hajlamos billegni, és ez egy kiélezett versenyben egyáltalán nem fér bele. Az, hogy ehhez még a csapat is hozzáteszi a magáét, együttesen eredményezi azt, hogy jelenleg a legnagyobb kérdés az, hogy Hamilton 2 vagy 3 versennyel a szezon vége előtt lesz-e bajnok.

(#119041) Cartevo

Cartevo
(senior tag)

Ma ért véget a vb.
5. sor...

mun.hu

(#119042) Motion_Blur válasza Cartevo (#119041) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

A VB Spa után ért véget, amikor is teljesen megoldották a Merci trakciós problémáit. Ehhez jöttek még fejlesztések de ott dőlt el minden.

(#119043) Cartevo válasza Motion_Blur (#119042) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Még csúcsforma sem kell a sikerhez...és még csak nem is minősítettem senkit.

mun.hu

(#119044) Lauda válasza b-type (#119032) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog

Igen ez elképesztő, hogy ugyan olyan gumikkal egyetlen ellenkormányzás, elfékezés, röccenés nélkül ment, a másik három "élpilóta" pedig ki is csúszott, nem csak belehibázott.

(#119045) guftabi96

guftabi96
(addikt)

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#119046) JJános

JJános
(addikt)

McLarenről meg ne is beszéljünk ma. :DDD

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#119047) Zoleee83 válasza JJános (#119046) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

De beszélhetünk, a következő jelzők jutottak eszembe McLaren drukkerként: szánalmas, nevetséges, kiábrándító, tehetségtelen, vesztes, tragikus és még sorolhatnám... :(((
Jövőre az utolsó helyekért fognak "harcolni" ha így halad, és még egy 2x-es bajnokot is elbuktak a nagyképűség miatt.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#119048) ricsi8800gt válasza Motion_Blur (#119042) üzenetére

ricsi8800gt
(addikt)

Igen onnantól lépet meg a merci és ami számukra nagy fontos győzelem volt a Szingapúr volt,Ott értek be a fejlesztések a Mercin és szinte onnantól nagyon jók

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#119049) Viktor77 válasza DopeBob (#119036) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Én csak szimplán örülök, hogy mit kap Vettel. Átérzi végre, hogyan is lett +2 VB címe Alonso ellenében. Így.

[ Szerkesztve ]

Some people move on, but not us ... not us

(#119050) cyberkind válasza Viktor77 (#119049) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Azt nem érzi még, messze jobb kocsikat kap(ott) eddig mint Alonso, de kezdésnek jó.

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.