Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11851) Malachi válasza Qorthral (#11850) üzenetére

Malachi
(addikt)

Mezeivel az a bajom, hogy lassú, figyelmetlen, ráadásul folyton annyira belefeledkezik a meséibe, mondókáiba, hogy régen vége egy-egy akciónak, előzésnek, megcsúszásnak, mire nagy nehezen reagál rá. plusz nem ismeri fel a kocsikat, pilótákat. meg szintén nem sokat tud a részletekről, csak anekdotázgat, mesélget, röhögcsél. már nem idegesít annyira, de év elején kapartam a falat tőle.

(#11852) Qorthral válasza Malachi (#11851) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Velem fordítva volt. Év elején a hibáit betudtam kezdeti nehézségnek... De egész szezon során nem mutatott számomra fejlődést, legfeljebb visszafelé. Többször megvédtem itt a topikban is, de most már én is úgy érzem, hogy nem lesz sosem tűrhetően jó, sajnos... Jellemzően oda sem figyelek arra amit mond, automatikusan kizárom a hangját, amennyire lehet. Wéberre felkapom a fejem, de Mezei majdnem mindig belepofáz valami közhellyel, amivel jól felidegesít. Mit nem adnék egy Wéber + Szujó párosért. Szerintem a hazai közvetítések valaha volt legjobb párosa lennének.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#11853) TESCO-Zsömle válasza Qorthral (#11852) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Én Wéber mellé kipróbálnék egy Gundelt is. Ő legalább tud rendesen magyarul beszélni, és nem idegesítő a hangja.

Bár tény, hogy Szujónál a hazai pálya előnye.

(#11854) Flashcash

Flashcash
(Közösségépítő)

DopeBob: Én is ezt a képet néztem, hogy ebből hogy nem lett defekt :)

[ Szerkesztve ]

(#11855) Motion_Blur válasza TESCO-Zsömle (#11853) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Gundel?? Na neeeee :O

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11856) TESCO-Zsömle válasza Motion_Blur (#11855) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Jobb, mint akik eddig voltak... Mezei, Czollner, Palik... Eeeeee... :O

[ Szerkesztve ]

(#11857) jozsi252 válasza TESCO-Zsömle (#11856) üzenetére

jozsi252
(veterán)

A jelen kínálatból egy Wéber - Szujó páros lenne a legjobb szerintem.

[ Szerkesztve ]

iPhone Xs 64GB Space Gray

(#11858) mghltm

mghltm
(addikt)

szujot nehez lenne/lesz potolni, nem tegnap kezdte az ipart: "2002 óta a Forma-1-es futamok helyszíni riportere"

remelem nem veszitjuk ot el! :((

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11859) concret_hp válasza Qorthral (#11852) üzenetére

concret_hp
(addikt)

+ csomószor mást mond mint ami a képen van, mármitn csapattársak / helyzések / bármi összekeverése.
amikor általában a monitor sarkában megy és másra figyelek alapvetően mégis feltűnik, hoyg hülyeségeket beszél rendszeresen, na az már 1 komoly szint :U

legjobb amikor ismétlésnél kezd ordibálni hülyeséget, úgy, hoyg előtte már képen volt az eset, csak más kamera mutatta :C

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#11860) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

"Hamilton sisakján 'az élet szenvedély' felirat áll"

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11861) -Mike- válasza Motion_Blur (#11860) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Az jó volt :D

(#11862) Stafni válasza TESCO-Zsömle (#11853) üzenetére

Stafni
(aktív tag)

Gundel hangjától a falra mászok. Amióta Buzával és Jakupcsekkel reggeli műsort vezettet utálom. Annyi okoskodás, és baromságot életemben nem halottam. A régi munkahelyemen mindig az ő műsoruk ment.
Szóval nem mindenki szereti őt. Ha Foci közvetítés van bárkit elhallgatok, csak őt ne kelljen. De Jakupcseket ennél jobban utálom! :)

(#11863) Toekie válasza Xirtam (#11822) üzenetére

Toekie
(csendes tag)

Azért azt ne felejtsd el, hogy Schumi elég sokat tett azért, hogy a Ferrari a csúcson legyen. Vettelnek semmi dolga nem volt, megkapta a domináló technikát a segge alá.

(#11864) -Mike- válasza Toekie (#11863) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Ezt így kívülállóként teljesen jól látod. Értesz a sporthoz nem vitás. :R

[ Szerkesztve ]

(#11865) .noxwill

.noxwill
(veterán)

Kezdődik......

All→M8

(#11866) Stafni válasza Toekie (#11863) üzenetére

Stafni
(aktív tag)

Azt Webber is megkapta és hol van vele?

(#11867) spanyoll válasza Integra (#11846) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Én beszélni mind két nyelv, lenni anno annyi ész, hogy tanulni meg hellyel-közzel. DE a kommentár miatt jobban szeretem vébert meg hellyel közzel mezeit is elviselem. A szünetekben lévő részektől kapok sokkot, de megoldom egy mute-val természetesen. De attól még lehetne ott valami értelmesebb, szakmailag odatartozóbb bagázs is.

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11868) Toekie válasza -Mike- (#11864) üzenetére

Toekie
(csendes tag)

Ez tény, nem hozzáértés kérdése. Oltogassál mást. De gondolom Te marha nagy szakértő lehetsz. :C

[ Szerkesztve ]

(#11869) stvnppp válasza spanyoll (#11867) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Sokmindenben egyet értek Veled!
Wéber megfelelő, tényleg ért a témához, látszik is rajta, hogy nem csak munkája, hanem hobbija is az autóversenyzés.
Mezeit én se szeretem, gyakran mond hülyeségeket, és gyakran kavarodik bele a mondandójába. De mondjuk úgy, hogy ha Gyula volt egy hármas, akkor Dániel egy négyes.
De a legalja a stúdióbeszélgetés, olyan mintha betanult párbeszédeket adnának elő, csak színészi véna nélkül. Emiatt néha tényleg röhejes. A tegnap futam utáni stúdióbeszélgetést volt alkalmam végignézni (amúgy nem szoktam, csak most társasággal néztük a futamot), de Szabó Róbert olyan meredten nézett egy pontba a kamera környékén, mintha súgógépből olvasná fel mondandóját. Szinte biztos, mert ha valaki mutogat neki valamit, hogy valami nem kóser, akkor nem néz egy pontba, és változna a beszédritmusa is.

Szujó tényleg jó választás lenne, múltkor volt linkelve valamelyik futam alávágva a Kossuthos kommentálásával, és az szerintem elfogadható volt, ha kicsit hozzáigazítaná a tv-s kommentáláshoz, szinte tökéletes lenne.

Palik szerintem nem igazán volt jó, a vége felé rajta is lehetett érezni, hogy egyre kevesebbet foglalkozott bajnoksággal, mondjuk nem jutott el olyan mélységekbe, mint Gyula, de ezt csak sokéves tapasztalatnak köszönheti. Maximum egy háromfelállásos közvetítésben, ahol ő vezeti a témát, löki a baromságot (mert abban kib@szott jó), és mellette a Wéber-Szujó páros hozná a szakmaiságot. Csak ez már túl sok pénzbe kerülne...

(#11870) spanyoll válasza stvnppp (#11869) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Van egy olyan rossz érzésem, hogy jövőre még ennél is lejjebb kerül a színvonal, Szujó nélkül ugyi nem lesz az igazi az egész, maradnak a szakmai fronton a szünetekben azok a drága tehetséges emberek, plusz mondjuk megbolygatják akkor már a Wéber - Mezei párost, és beraknak oda valami kiöregedett rallyst, vagy akárkit. Komolyan, értem én, hogy a médiában mindenki ismer mindenkit, de azért egy picit lehetne figyelni a közönségre is. A szünetekben minőségi véleményezést hallani szakmabéliektől (kövezzetek meg, de Mihelisz nem kellett volna most oda, nagyon nem), a futamot meg tényleg úgy közvetítsék, hogy nézik is, nem csak anekdotáznak. Most is sok olyan dolog volt, amit mutattak, én is barátommal üvöltöztünk, hogy hoppá hoppá így meg, úgy, de Mezei csak akkor vette észre az egészet, amikor visszajátszották lassítva.
Félre ne értsetek, nem vagyok szakkommentátor, így kvázi jogtalanul török pálcát felettük, de mint néző és f1 kedvelő néha zavar.
No de meglátjuk majd, hogy mi lesz jövőre!

(#11871) Dr. Romano válasza spanyoll (#11870) üzenetére

Dr. Romano
(veterán)

Jövőre most tényleg nem lesz Szujó és ha nem miért? Erről nem is hallottam. :F

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11872) Qorthral

Qorthral
(őstag)

Autosport driver ratings 2012

Minden futam után pontoztak 1-10 között minden pilótát, itt a végeredmény.
Szerintem egész korrekt, max pár apróságban nem értek egyet.
(Hamilton és Vettel helycsere, Di Resta, Glock pár hellyel lejjebb, MSC, Perez párral feljebb.)

Senna került a legaljára, nem érdemtelenül... Citromdíj. Ez szégyen, különösen egy ilyen névvel...

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#11873) spanyoll válasza Dr. Romano (#11871) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Itt vagy a Facebook oldalát olvasva megérted.

(#11874) Aydan válasza Qorthral (#11806) üzenetére

Aydan
(aktív tag)

Szerintem csak a kiutazgatást hagyja abba, szeretne itthon lenni.

A futamot Wéberék a helyszínről közvetítették végig? Mert ha nem, esélyes, hogy Mezei/Wéber helyére beugorhat.

:D

(#11875) Dr. Romano válasza spanyoll (#11873) üzenetére

Dr. Romano
(veterán)

kösz :(

Ez....e...ee...ez egy.... ez egy FOTEL???

(#11876) IreN!CuS

IreN!CuS
(őstag)

Kimi Räikkönen GPS Páko

Remélem nem volt még:)

Smoke weed Everyday :D / Aki beperelte magát és nyert / ".....A fiú barát akkor is barát marad ha berakja ...""Go for the eyes Boo, GO FOR THE EYES!! RrraaaAAGHGHH!!!"

(#11877) McCartman válasza IreN!CuS (#11876) üzenetére

McCartman
(senior tag)

:(

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#11878) -Mike- válasza Aydan (#11874) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Ha Szujó abba hagyja reméljük vissza tér Bende Adrienn. ;]

(#11879) .noxwill válasza spanyoll (#11873) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Abba ne merje hagyni mert hülyét kapok.
A Wéber Gabin kívül az egyetlen szerethető karakter az egész MTVAs bagázsban. Sőt kimerem jelenteni hogy az egész Magyar F1es közvetítés legszimpatikusabb karaktere. Nagyon nagyon kár lenne érte. Év elején amikor kiderült hogy ő az egyedüli aki az RTLes csapatból aki átmegy az MTVAhoz nagyon örültem és ebben az évben is hozta a szokásos, jó formáját.
Reggel a Morning Showba a Balázsék felhívták és meg is hívták adásba amint hazaér. Remélhetőleg ha van ilyen terve (ne legyen) azt megosztja majd.
Az ő maradásáért indítsanak Facebookos csoportot ne a Palik Laciért.

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#11880) stvnppp válasza .noxwill (#11879) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Már a Mobilarena TV-ben is téma a Forma 1 közvetítés színvonala... :C ( na jó, csak megemlítette Bog)

(#11881) mokus1

mokus1
(addikt)

Lehet csak egy szimpla Mezei-Szujó csere lesz ;] Bár kérdés akkor mekkora nézettsége lenne a box utcának :D

(#11882) JColee válasza stvnppp (#11880) üzenetére

JColee
(őstag)

A forma1-et is eléri a foci átka, mindenki ért már hozzá.

(#11883) Integra

Integra
(titán)

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#11884) McCartman válasza Integra (#11883) üzenetére

McCartman
(senior tag)

:F

Pentium I @233 Mhz MMX ; 96 Mbyte EDO RAM ; Voodoo 1 4 Mbyte ; 3,2 Gbyte Maxtor UDMA 66

(#11885) .noxwill válasza Integra (#11883) üzenetére

.noxwill
(veterán)

[link]

All→M8

(#11886) McCartman válasza .noxwill (#11885) üzenetére

McCartman
(senior tag)

Sokkal több értelme így sincs. :D

(#11887) baluka26 válasza JColee (#11882) üzenetére

baluka26
(veterán)

Köszi, hogy tegnap megindokoltad a kijelentésedet! :R....

Integra: Engem pár éve már nyáron a családban mindenki Vettelnek hív mert, sikerült pont ugyanolyan színű, és teljesen ugyanolyan stílusú frizurával megáldania az Istennek, mint őt. 2001 óta Alo drukker vagyok.... ;] ;]

[ Szerkesztve ]

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11888) JColee válasza baluka26 (#11887) üzenetére

JColee
(őstag)

:F

Megvan. Te állítottál valamit, nem szeretnéd megindokolni te? Általánosítasz, szerintem ezt kéne megindokolni.

[ Szerkesztve ]

(#11889) Motion_Blur válasza Integra (#11883) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Ezek szerint mégse Newey vezette azt az autót?

(#11890) baluka26 válasza JColee (#11888) üzenetére

baluka26
(veterán)

Nem általánosítok. A hibás, nem megbízható alkatrész is a csapat hibája, és a megbízhatatlan, minőségügyileg nem elfogadható beszállítóval való szerződés is a csapat hibája.

They said I once was lost, but now I'm truly found. || Eladó Eastpak hátizsák: http://tinyurl.com/balutaska

(#11891) McCartman

McCartman
(senior tag)

Viszlát jövőre.

[ Szerkesztve ]

(#11892) Turbolada II válasza Integra (#11883) üzenetére

Turbolada II
(őstag)

Bocs az igényes képért.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#11893) JColee válasza baluka26 (#11890) üzenetére

JColee
(őstag)

Nem ezt írtad, hanem ezt:
A műszaki meghibásodásra való esély elég komolyan befolyásolja az autó potenciálját.
Lefordítva magyarra szerintem ez annyit jelent, hogy a megbízhatatlan autó gyorsabb. Ezt indokold meg.

[ Szerkesztve ]

(#11894) Turbolada II válasza baluka26 (#11890) üzenetére

Turbolada II
(őstag)

Új tervezésű alkatrésznél idő kell, hogy kijöjjenek a konstrukciós hibák.

"A szabadság az, ha szabadságunkban áll kimondani, hogy kettő meg kettő négy (kivéve Prohardver :D). Ha ezt megtehetjük, minden egyéb magától következik." 1984 "Magyar" Telekom, ja nem csak sima.

(#11895) mghltm válasza Motion_Blur (#11889) üzenetére

mghltm
(addikt)

:N

still 4 sale https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/mghltm/index.html || http://www.youtube.com/watch?v=85VErvTqgWc

(#11896) TESCO-Zsömle válasza JColee (#11893) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

A potenciált mióta nem lehet negatív irányban befolyásolni?

Mindazonáltal az esély helyett a hajlam jobban illene a mondatba.

(#11897) JColee válasza TESCO-Zsömle (#11896) üzenetére

JColee
(őstag)

Dobáljátok itt a nagy szavakat. :O
Mit jelent a potenciál? És a negatív irányban befolyásolás?

(#11898) baluka26 válasza JColee (#11893) üzenetére

baluka26
(veterán)

A megbízhatatlan autó lassabb. És innentől kezdve ki is van pipálva a mondat.

Turbolada: Nagyon sokat tesztelnek, és gondolom extrém körülmények között is, esetleg olyan helyzetekben is, ami egyébként nem fordulhat elő. Gondolom én.

[ Szerkesztve ]

(#11899) mokus1 válasza JColee (#11893) üzenetére

mokus1
(addikt)

Már írták a fórumban többen.
Bár F1-be szerintem ez csapatok között meglehetősen bonyolult, egy csapatra nyilván könnyebb ezt a következtetést levonni, de 2 vagy több csapat között nehéz.
Az gondolom mindenki számára világos ha pl. a Mclaren a motorerő 90%-át használja akkor hosszabb lesz a futásteljesítménye mint ha minden potenciál ki van hozva a motorból.Ebből kifolyólag a hajtás elemeinél is nő a meghibásodás kockázata.
Viszont 2 autó között ezt leszűrni nehéz mert gondolom hogy minden csapat a aero mellett a megbízhatóság is fő szempont, persze az arányok változhatnak.Gondolok itt arra hogy pl. egy generátornak tervezés közben észreveszik hogy nagyon közel kerül a felső hőmérsékleti tartományhoz az alkatrész.Dönthetnek arról hogy akkor valamit máshogy alakítanak hogy több hűtés jusson viszont aeroba ez kicsi lassulást hoz.Így viszont messzebb kerül a felső hőmérsékleti tartománytól így kisebb lesz a kockázat a meghibásodásra.
Gondolom valami ilyesmire gondolnak.
Bár én nekem erre semmi rálátásom hogy is zajlik egy F1-es tervezés de eltudom képzelni hogy van ilyen hogy dönteni kell.

(#11900) mokus1 válasza baluka26 (#11898) üzenetére

mokus1
(addikt)

Szerintem ez nem igaz. Egy nagyon egyszerű bár még/már f1-es példát felhozva, a turbónyomás. Minnél nagyobb a töltőnyomás annál hamarabb pukkadhat ki, és ezzel már meg is cáfoltalak szerintem.

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.