Hirdetés

2019. december 13., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#117601) Armagedown válasza 7etape (#117594) üzenetére

Armagedown
(senior tag)

Szerintem sem fogja kibírni az első kör végéig :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#117602) b-type válasza JJános (#117591) üzenetére

b-type
(nagyúr)

ne ollózz a FB-ról semmit, ott csak butulni lehet.
Az hogy a Ferrari miben jobb azt az ember maga is kielemezheti, legalábbis nálam így történt, amikor azokon a pályákon ahol a Mercedes ütött-vágott, ott a Ferrari erős lett, akkor azt akinek erre van érkezése mint nekem az elkezdte piszkálni a témát.
Aztán jött a Red Bull elemzése,..szóval nem a Mercedes-től jött.A Red Bull komoly eszközökkel mérte a rivális gyártók erőteljesítményét, hogy saccolják a Renault. Mekkora sansz van a Renault-nak, maradjanak vagy inkább a Honda.
Most már több elemző kihozta maga verzióját, a Ferrari egy nagyon erős és jó autó. ..és valószínűleg valóban az ERS miatt erősek, ezért csökkent a különbség Monza-ban mivel ott nem hatékony az ERS energia kinyerése.
Aztán hogy most itt mi történt?... akinek esze volt és ért hozzá az Ferrari-ra, vagy Red Bull-ra tett volna, mivel itt általában szenved a Mercedes, nem hiába hívják a 'mumuspályájuknak'. Tavaly nyert Hamilton mert a rajtnál kiesett a Red Bull-Ferrari 75%
De tavaly itt Hamilton az 5. helyről rajtolt.
Szóval hogy itt mi történt azt kevesen tudják, nyilván Hamilton köre az különlegesen jó volt, ..de kellett ide még valami, mivel nagy frissítés nem jött, ezért a nagy leszorítóerős pálya alapsetup-jában tudtak előrelépni.
..egyelőre ennyit lehet mondani, meg fejet törni.

A facebook F1 szakértő hozszólásait meg hagyd a fenébe, mert katasztrófa brutál alacsony szint.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#117603) JJános válasza b-type (#117602) üzenetére

JJános
(addikt)

Némelykor itt is van katasztrófa brutál alacsony szint. :B De sztem egyszerű a tegnapi nap. Hamilton köre W.Gabi szerint is hibátlan volt. De Verstappen is közel volt ahhoz, hogy nyerjen. Jött a "hemörtájm". Brutál kör, hiba nélkül, és az oda....tt. Vettel meg nem tud a nyomás alatt. A pálma bírja a terhet, de Vettel nem. Az RBR gps alapján mérte tudtommal a kocsik teljesítményét. Én is elhittem, hogy a Ferrari erősebb, aztán valahogy az eredmények nem mutatták. Meglátjuk, hogy jól mért-é az RBR. :)

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#117604) b-type válasza JJános (#117603) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Jók az eredmények, elhiheted hogy a Red Bull-nak megvannak hozzá az eszközei, olyan autót építenek hogy még az én motorommal is 107%-n belül lennének..
Egyszerűen azt kell nézni hogy nem annyival erősebbek mint mondjuk volt a Mercedes a hibrid első két évében, csak erősebbek. a többit árnyalja a pályahőmérséklet..mert a gumikon is nagyon sok múlik, vagy a hibák. Monza-ban erősebbnek kellett volna lennie a Ferrari-nak mert az egy 'erőpálya' na igen, itt jön a képbe hogy van a régi felfogás meg van az új.
benzinmotorban erőpálya Monza, de az ERS az más, ha nincs annyi féktáv, motorfék hogy tudjon töltődni az ERS, akkor nem is tud mit leadni nincs +250le vagy több. két körönként lehet zúzni, és Kimi megsütötte a gumiját...amúgy is volt ott valami gubanc a gumikezeléssel, de amikor Kimi kiszaggatott a Pit-ből és megfutotta a brutál kivezetőkörét, és utána még pár gyorsat hogy a pozíciócserét ne lehessen összehozni Hamilton-l, akkor valszeg kapott egy rossz hőkezelést a gumi, és elfogyott...
..ha nem tudsz jól kijönni a parabolica-ból akkor nem lesz előzés...Kimi meg nem bírt jól kijönni, az az ő szektora volt egész hétvégén, de ha nincs tapadás akkor nincs tapadás.
Ennyi.
Itt meg a faxom tudja mi történt, itt a Ferrari-nak kellett volna agyonvernie mindenkit, és még Wéber is azt mondja hogy baromi nagy tartalék maradhatott a Ferrari-ban...nem tudom, az ember nem lát mindent sokszor csak utólag.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#117605) Cartevo válasza JJános (#117603) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

Nálam is csak a kérdőjel lóg a levegőben, de 1 kapaszkodó hozzá, hogy az egyik szektorban Botlás volt a legjobb, de mindháromban csak nem jön ki a lépés, még nyomás nélkül sem, de ebbe nem látok bele. Viszont az egyre nyilvánvalóbb, hogy ezektől bármi kitelik (pl álkerékcsere), ezért az egyszavas válaszom a Poker.

(#117606) grabber válasza b-type (#117604) üzenetére

grabber
(addikt)

Én szerintem egyszerű lehetett a probléma. A gumi tapadását nem tudták belőni a Ferrarinál. Ezért csúszkáltak. Míg Hamilton köre ki volt maxolva. Valamiért nagyon jól tapadt,emiatt íveken tudott maradni,jók a kigyorsítások és a falat is meg meri közelíteni biztos tapadással. Vettel is panaszkodott,hogy miért nem szóltak,hogy a Merci lassabb kivezetőt ment.

(#117607) Motion_Blur válasza grabber (#117606) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Nincs igazán jelentősége, 6 tized az krva sok.. szerintem annyi nem maradt benne, ha igen akkor is csak egál egy olyan pályán ahol tavaly Hamilton kapta meg a 6 tizedet Vetteltől. Még az is benne van a pakliban hogy a hátralevő pályákon egytől egyig Merci fölény lesz (szabad ilyet írni egyáltalán?), és akkora páholást kap a Ferrari hogy nem Vettel 50-60 pontján fog elmenni a cím. Ezzel nem felmenteni akarom, de sajon az idei év utolsó harmadára is elfogynak az izgalmak úgy néz ki.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#117608) Motion_Blur válasza Motion_Blur (#117607) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

+ pici adalék Toto-tól:

„Szingapúr Monaco mellett a legrosszabb pályánk volt. Itt a múltban sosem voltunk igazán versenyképesek. De megtaláltuk a szükséges válaszokat. Spa segített a helyes irány megtalálásában. Az időmérős kör alapján a csapatunk jelentős előrelépést tett. És a hétvége egészét tekintve is. Köszönhetően a múltbéli rossz tapasztalatainknak.”

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#117609) grabber válasza Motion_Blur (#117607) üzenetére

grabber
(addikt)

RB,hogy kerülhetett a Ferrari elé? Biztos nem jobbak. 6 tized meg ha nincs jó tartományban a hőmérséklete,akkor simán benne van ennyi. A Ferrari pedig csúszkált. Ilyen fura pályán meg ne vonjunk le következtetéseket az erődölényről. Még Alonso is nyerhet F.B segítségévele :D

(#117610) DS39 válasza grabber (#117609) üzenetére

DS39
(veterán)

ez mindig is Red Bullnak fekvő pálya volt. aero-ban jobbak. itt csak motorerővel sokra nem mész.

(#117611) JJános válasza b-type (#117604) üzenetére

JJános
(addikt)

Műszaki ember lévén hiszek a mérésekben. A módszerben nem mindig. Egy biztos, hogy már hetek óta a gumiháborún véreznek el a vörösök. Ez nem biztos, hogy jó az F1-nek. A Merci sztem már megértett valamit a gumiból. Én is írtam sztem itt nemrég, hogy vagy nem melegedtek, vagy túl. Innentől lehet már több pacikája. A Merci a cilinderből valahogy mindig előránt valamit. Ma: Hami, Verstappen, Kimi. :)

(#117612) 7etape

7etape
(addikt)

Érdekes... Mondjuk, számomra sosem volt kérdés, hogy a Mercedes sokkal profibb, mint a Ferrari. Akadnak hibák, de amit a Ferrari művel, az már vicc... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#117613) DS39 válasza JJános (#117611) üzenetére

DS39
(veterán)

a hetek óta talán túlzás, de Monza azon ment el ez egyeértelmű, Kimi ezért nem tudott nyerni, mert ha ott is olyan jó lett volna a Ferrari gumikezelése, mint a szezon elején, akkor hiába Bottasos feltartás, meg stb. simán tudta volna tartani a végéig Hamit.

(#117614) cyberkind válasza 7etape (#117612) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Zsák meg a foltja. :D

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#117615) St3ven

St3ven
(addikt)

Vajon lesz eső a futamon? :DDD

"Ultimate Windows Phone megoldás: factory reset" 😈

(#117616) Tapsyfüles válasza St3ven (#117615) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

1%-ot írnak, szóval nem lesz. ;]

(#117617) Top cat válasza St3ven (#117615) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Roncsderbit akarsz látni ? ;]

(#117618) St3ven válasza Tapsyfüles (#117616) üzenetére

St3ven
(addikt)

Méltánytalanul kevés szó esett az időjárásról a hétvégén. Nem úgy, mint két hete. ;] Még egy égképet sem láttunk.

"Ultimate Windows Phone megoldás: factory reset" 😈

(#117619) Csapoati válasza 7etape (#117612) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Számomra az az érdekes, hogy a Merci gyorsan bemelegíti a lágy gumikat, és a Ferrari nem, míg év elején ez pontosan fordítva volt. Sorre jöttek a Ferrari pole-ok (főleg a lágyabb gumikon - US és HS), aztán futamon nem volt akkora előnyük.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#117620) Tapsyfüles válasza St3ven (#117618) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

A páratartalom az magas, de az előrejelzések alapján esőt mondtak még a hét elején, de ez igen gyorsan megváltozott.
Szóval be kell érnünk a száraz körülményekkel, és van egy olyan érzésem hogy fogyni fognak rendesen a gumik, és lesz oldalra csúszkálás egyenesen a falba :C

(#117621) Top cat válasza Tapsyfüles (#117620) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Van egy olyan érzésem, hogy Bernd Maylander megfog dolgozni ezen a futamon a pénzéért :D

(#117622) Tapsyfüles válasza Top cat (#117621) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Megfog dolgozni érte, pontosan :K

(#117623) Tsa-bika válasza Top cat (#117621) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

Nekem meg egy olyan, hogy ez is unalomba fog fulladni.

Van amit személyesen kell átélni, minden másra ott a darkweb.

(#117624) DS39 válasza Tapsyfüles (#117622) üzenetére

DS39
(veterán)

Szerintem csak egyszer lesz bent (rajt után) és unalmas futam lesz. Hamilton rajt-cél.

(#117625) Csapoati válasza DS39 (#117624) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Én drámára számítok.

(#117626) Top cat válasza Tsa-bika (#117623) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Remélem nem. Volt már elég unalmas futam az idén. Sőt mondhatni hogy sajnos a legtöbb az volt :(((

(#117627) Tapsyfüles válasza DS39 (#117624) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Figyelj Maxnek nincs veszíteni valója, ő befog vetődni Hamilton mellé, aztán vagy összejön, vagy nem.
Így kieshetnek már az elején.

(#117628) JJános válasza Tapsyfüles (#117627) üzenetére

JJános
(addikt)

:DDD Max egyre ügyesebb, és már nem vetődik. Tudja, hogy nem az első kanyarban kell győznie. Az RBR taktikája a legjobb, ma is. A szemüveg nem alkalmas üdvözlésre, viszont látásra! Meccs után jövök! :DDD

(#117629) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Küldöm az energiát Verstappen-nek ;]

🏎️ 🏁

(#117630) Csapoati válasza Top cat (#117626) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Nem értek egyet, az átlaghoz képest szerintem idén több izgalmas futam volt. Amiket én annak tartok: Ausztrália, Kína, Azerbajdzsán, Ausztria, Nagy-Britannia, Németország, Magyarország, Olaszország. A többiek közül is volt némelyikben izgalom, csak nem annyi, de ez így se rossz arány szerintem.

(#117631) [vilike] válasza Tapsyfüles (#117627) üzenetére

[vilike]
(őstag)

Crashtappen returns :K :DD

Never go full retard

(#117632) Top cat válasza Tapsyfüles (#117627) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Én is erre számítok :K

Meg arra, hogy ez a számláló nullázódni fog most. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#117633) Tapsyfüles válasza JJános (#117628) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Hát ha az elején nem is vetődik be, az elején meg kellesz próbálnia kielőzni, mert ha Hamilton elé tudna kerülni, akkor kicsit fel is tudná tartani ami Vettelnek kedvezne.
Ha nem próbálja meg, akkor Hamilton elmegy motorerőből.

(#117632) Top cat: Mi ez a számláló te ;] :C :C

[ Szerkesztve ]

(#117634) Tsa-bika

Tsa-bika
(senior tag)

Szidjátok Verstappent, ahogy a csövön kifér, mert a babona szerint akit szidnak, annak mindig szerencséje lesz. :P

Sajnos totalsporteken olyan szar minden streamcsatorna, hogy magyarul kell néznem a mai futamot:/

(#117635) Tapsyfüles válasza Tsa-bika (#117634) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Itt nézed a közvetítést: https://morningstreams.com/index
1080P 50Fps.
Letöltöd a programot, feltelepíted aztán az általad kiválasztott URL-t bemásolod, és mehet is!

[ Szerkesztve ]

(#117636) BMW001 válasza Tapsyfüles (#117633) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Szerintem volt vele, es Vettel -el is beszelgetes a csapatuk reszerol... Itt motoreroben sem lesz gond, ha az elejen csak moge sorol be, akkor szelarnyekbol meglehet. Eros a renault v3 -as eroforrasa.

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#117637) Tsa-bika válasza Tapsyfüles (#117635) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

Köszönöm! Ráfogok próbálni.

(#117638) Tapsyfüles válasza Tsa-bika (#117637) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Szívesen, itt a tutorialja. Egyszerű használni. :K

(#117639) Top cat válasza Tsa-bika (#117634) üzenetére

Top cat
(senior tag)

Mi a baj azzal, hogy magyarul kell nézzed? Szujó-t kár lenne kihagyni :DDD

(#117640) Segal

Segal
(addikt)

Én csak abban reménykedem hogy nem történik semmi olyan az első 3 kanyarban aki kinyírja az egész versenyt.

(#117641) Tsa-bika válasza Top cat (#117639) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

Nem akarok sznob gyökérnek tűnni, és tisztelet Wébernek, de én már nagyon hóton vagyok tőlük és SKY esetén adás közben is elég fontos infok jönnek a pályáról, garázsból a kommentátorok füléhez, megszoktam hogy nem vagyok lemaradva.

(#117642) ricsi8800gt

ricsi8800gt
(addikt)

Go Lewis Gyerünk :C :C

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#117643) Csapoati

Csapoati
(Topikgazda)

Ő, ez az előzés nem a jelzés után volt már? Amúgy nahát-nahát, ott az SC.

(#117644) junior11

junior11
(veterán)

Szujó már lassan elreked, annyira ordít...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#117645) veron3

veron3
(csendes tag)

Megint megvartak, hogy Vettel elozzon, ez az elso pillanattol safety car volt...

(#117646) Patrick

Patrick
(addikt)

Komolyan nem szóltak még Szujó fejére, hogy ne kiabáljon ilyen k**a magas hangon? :U

Fino alla fine!

(#117647) Tsa-bika

Tsa-bika
(senior tag)

Na akkor "cigiszünet". Gratulálok a két Force Indiának, én ezt zOcon venném.

(#117648) BMW001 válasza veron3 (#117645) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Dehogy... ;]

Tsa-bika: Ocon? Perez nekipoccolte a korlatnak.

[ Szerkesztve ]

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#117649) DopeBob

DopeBob
(addikt)

Nagyon kellett ez az elozes! Go Vettelt mentsd meg a becsuleted! :)

MZ/X

(#117650) Zoleee83

Zoleee83
(senior tag)

Perez...
Vettelnek meg ezt kellett volna csinálni eddig is, nem az első kanyarban kell futamot nyerni.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.