Hirdetés

2019. december 9., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11751) giigz válasza Vasinger! (#11743) üzenetére

giigz
(veterán)

Így a végeredményt tudva, lehet nem lesz annyira izgalmas, de szvsz. mindenféleképpen nézd vissza, szerintem nagyon, de nagyon jó verseny volt!

Ha vevő vagy Mezein röhögni, akkor is kötelező darab, hihetetlen, mennyi hülyeséget beszélt össze, meg olyanokat mondott... Mi haverommal szinte minden percben szakadva röhögtünk rajta...

Rengeteg hülyesége volt, talán ami a legjobban megmaradt... Ugye Newey-ék csináltak képet Vettel autójáról, hogy majd azt nézegessék, mi sérült, mi nem... Gondolom gyorsan kinyomtatták, és a kamera mutatta, hogy Newey nézegeti a képet... Mezei azonnal ordít: Adrian Newey újságot olvas a futam közben!!!! Wéber is röhög rajta, majd mondja Dániel, hogy csak vicceltem... Na persze, hogy csak vicceltél, Dani :D

Szóval szerintem megéri visszanézni, én is megfogom még1x, az biztos. :)

[ Szerkesztve ]

(#11752) Stafni

Stafni
(aktív tag)

(#11753) Malachi válasza kukinyo (#11739) üzenetére

Malachi
(addikt)

Nem kéne, az ilyenekből általában te jössz ki rosszul.

(#11754) cyberkind válasza Stafni (#11752) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Ez mi ?

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#11755) hoffman_ válasza Malachi (#11753) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Nem véletlenül nem reagálnak rá :)

cyberkind:

Szerintem utalás arra, hogy Vettel bemákolta. De lehet, hogy tévedek.

[ Szerkesztve ]

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11756) Sundesz válasza giigz (#11751) üzenetére

Sundesz
(őstag)

Legjobb: Alonso gumijait mutatják közelről, de kb az egész képernyő piros. Erre Dani: Azért Kobayashi gumijai rosszabb állapotban vannak, mint Massáé. :DDD Ráadásul vagy 5 körrel később mutatták, mint Massa gumijait, valószínűleg 5 kör alatt is degradálódnak...

Hörcsög Powa'

(#11757) dudikpal válasza giigz (#11751) üzenetére

dudikpal
(aktív tag)

Ááááááá!!! :C :DD
Dihekte angolul néztem, de úgy látom csak meg kell néznem magyarul is :DDD

(#11758) ronaldo válasza Flashcash (#11626) üzenetére

ronaldo
(őstag)

Alonso is bukott egyébként, amikor újra előkerültek az inter gumik, pont egy körrel később hozták ki, mint indokolt lett volna, pedig már mindenhol a pályán rendesen esett az eső. Pont akkor kapcsolták be a belső kamerás felvételt élőben, mikor a célegyenes végén megcsinálta a két kanyart és csúszkált. Ott szerintem 10 másodpercet biztos vesztett, mert ha jól rémlik 1.30-on kívüli kört ment bőven, mikor az interen már születtek az 1.20 eleje körök.

Ezért is utaltam rá futam előtt, hogy a Ferrarinál csak ront a helyzeten ha "káoszfutam" van és gondolkodni, dönteni kell. Be is jött. :) Mondjuk úgy se nyerte volna meg a versenyt, de ha nem 20 másodperc a hátránya lehet ténylegesen kockáztat is, mert szerintem miután a 2. helyre került, Massa tisztes távolban mögötte, a biztonságit autózta, mivel 10 kör alatt nem lehet 20 másodpercet Button ellen behozni, egy kipörgés viszont nem fért bele, mert 7-8 mp-re volt Webber, Hülkenberg.

(#11759) kukinyo válasza Malachi (#11753) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Látszólag.Az emberek levonják ezekből a "beszélgetésekből" a következtetéseket, még ha itt nem is reagálnak rá és nem mindenki szerint én vagyok a hülye.
De látom az egyik az pont itt is van és most is éppen mit csinál? Ellenem dumál.
Ha most gané lennék oda biggyeszteném hogy Hami hozzá méltó módon fejezte be a Mekis pályafutását.
De nem így érzem.

[ Szerkesztve ]

(#11760) badd válasza DopeBob (#11749) üzenetére

badd
(tag)

Igazi megváltás lehet neki műszaki gond nélkül versenyezni.

(#11761) Stafni válasza hoffman_ (#11755) üzenetére

Stafni
(aktív tag)

Annyit hangzott el a mai nap, hogy nem bírtam ki. :)

(#11762) Sirpi válasza cyberkind (#11754) üzenetére

Sirpi
(senior tag)

Mák

Hazudnék, ha cáfolnám annak tagadását, hogy ez az ital nem nélkülözi a koffeinmentesség megnemlétének hiányát. Na most akkor van benne koffein, vagy nincs?!

(#11763) Motion_Blur válasza ronaldo (#11758) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

"a Ferrarinál csak ront a helyzeten ha "káoszfutam" van és gondolkodni, dönteni kell."

Jaja, ennél rosszabb döntéseket csak a RB hozott :) Button meg ismét vágta hogy mit kell tenni, azaz hogy nem kell kijönni interért, tud valamit a srác ilyen helyzetekben :R

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11764) Vasinger!

Vasinger!
(nagyúr)

Köszönöm mindenkinek a válaszát! Megnézem, amint lesz időm. Kíváncsi vagyok Vettel reakciójára is, mert épphogy a végéig láttam, csak addig követtem amíg Vettelnek bemondták, hogy világbajnok lett, de semmi válasz nem volt. Furcsálltam is, gondolom, ha megnézem majd kiderül miért is volt akkora csend.

Egy biztos, Vettel-nek nem lesznek megélhetési gondjai az elkövetkező jó pár évben :D

I'm Mr. Meeseeks, look at me! #Wubalubadubdub#

(#11765) hoffman_ válasza Motion_Blur (#11763) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Az egy dolog, hogy beválaszt a gumikkal és nagyon érzi, de hogy ebben a nyálas, esik is, de mégsem, az inter még szar, a slick már szar időben milyen hatalmasat megy rendre, az hihetetlen :)

(#11766) DopeBob válasza Vasinger! (#11764) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Ez az egy nem fog kiderülni a versenyből: nem volt jó a rádiója kb a 22. körtől.

MZ/X

(#11768) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Räikkönen: Teszek róla, hogy jövőre nyitva legyen az a kapu!

:DDD

mod: 6mp

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11769) werszomjas

werszomjas
(őstag)

Räikkönen: Teszek róla, hogy jövőre nyitva legyen az a kapu! :C :DD

Elképzeltem, ahogy fapofával ezt nyilatkozza, hatalmas figura :DDD

szerk: na úgy látom nem csak nekem tetszett :DDD

[ Szerkesztve ]

üdv

(#11770) Vasinger! válasza DopeBob (#11766) üzenetére

Vasinger!
(nagyúr)

Kár, pedig kíváncsi voltam, hogy mi volt a reakciója mikor leintették előtte a versenyt, na mind1. :R

I'm Mr. Meeseeks, look at me! #Wubalubadubdub#

(#11771) bobooo válasza proof88 (#11767) üzenetére

bobooo
(addikt)

:C

(#11772) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

(#11773) cyberkind válasza Motion_Blur (#11772) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Mitől nem tudott úgy kiszakadni mint anno Raikkönennek, csak azzal a kivétellel h most hátul és bal oldalon lett vna ! ;]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#11774) hoffman_ válasza Motion_Blur (#11772) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Az nem kicsit volt komoly, hogy egy körrel a crash után már ott nézte Horner a nagyfelbontású kinyomtatott fényképet. Azon azért lestem :)

(#11775) JColee válasza Motion_Blur (#11772) üzenetére

JColee
(őstag)

Ez vagy hidraulika, vagy váltó.

proof88 "Ahol kihajtottam a pályáról, ott vissza lehet menni a betétversenyek bokszutcáján keresztül, de ott van egy kapu is. Tudom ezt, mivel 2001-ben ugyanígy jártam, és akkor a kapu nyitva volt."
Meg kéne keresni azt a 2001es futamot. :D

[ Szerkesztve ]

(#11776) giigz válasza Motion_Blur (#11772) üzenetére

giigz
(veterán)

Motion_Blur újságot olvas a futam közben!!!! :Y :))

(#11777) venember83 válasza hoffman_ (#11774) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Az nem az első boxkiállás után volt? A képet pedig Newey nézte, ha nem tévedek.

[ Szerkesztve ]

(#11778) hoffman_ válasza venember83 (#11777) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Emlékeim szerint Horner volt :K (még el is gondolkodtam, hogy Newey szeme kéne hozzá :D ) Az idejében viszont nem vagyok biztos teljesen, bevallom, de az tutifix, hogy hipergyors volt.

[ Szerkesztve ]

(#11779) ronaldo válasza Motion_Blur (#11763) üzenetére

ronaldo
(őstag)

Ott technikai probléma volt, nem?

De azt, hogy egy nyilvánvalóan csurom vizes pályán miért küldik el még egy körre a szerencsétlent, az mivel magyarázható? Főleg, hogy mindössze 7-800 méterrel haramabb kellett volna csak dönteni. Érdemben persze ez nem befolyásolt sokat (így is lett volna kb. 10 mp előnye Buttonnak, de ennek azért érdemes jobban utánanézni), de egy kis izgalmat hozhatott volna.

A mai versenyen a két bajnokesélyes versenyét nem lehet abszolút teljesítményhez mérni, Vettel is éppen a minimumot tudta hozni, ahogy Alonso is. Nem volt ez tükörsima, hisz többször állt úgy a verseny - még ha rövid ideig is - hogy Alonso volt a befutó. Vettelt is nyomta a teher s ahogy megjósoltam, ha valami miatt hátrakerül, a száradó pályán még egy Saubert se fog tudni megelőzni - így is lett, nyomta a kers-et, nyitotta a hátsó szárnyat, első szárnyat, kinyitotta a hűtőszekrényt is de semmit nem tudott kezdeni Kobayashival. ez látszott a teljesítményén. Amennyire tudta kerülte a kényes szitukat, nem is volt egyszer sem a leggyorsabb autó a pályán, ahogy Alonso sem. Vettel a végén igen, ami számomra főleg azt bizonyítja, hogy milyen brutál módon összerakott autó ez a RedBull, hihetetlen stabil. Ha kicsivel is, de lehet nem a leggyorsabb jelenleg, de amilyen megbízható a Ferrari, olyan brutálisan stabil a RedBull.

Az meg világos, hogy miután Vettel elkezdett hátulról feljönni a rajt után, a többség előzékenyen félreállt. Nem is történhet ez ilyenkor máshogy, ha Alonso jön, ugyanígy tett volna a mezőny. Ilyen körülmények között (ahol kb. 20-30 N-on múlhatott, hogy szegény Hülkenberg pont belerepült Hamiltonba) a nyirkos pályán a jóval lassabb (és még száraz körülmények között is komoly gépészkedésre szoruló) autóval nem fognak belemenni Vettellel a csatába. A kvázi száraz körülmények között (mikor tiszta volt az ideális ív) viszont már nem tudott túlságosan előzgetni,sőt, inkább őt előzték. S nem azért mert kicsit is hallgatott volna a rádióra amikor csitítgatták, megnyugodhat mindenki hogy 100%-ot autózott, a maga módján. :) Ahogy Alonso is. Amit egyikük sem vett elő ma, az a +20%, amit amúgy elő tudnak húzni (és ami hibával járhat).

A második kanyart követő incidensből felocsúdva azért nekem az volt az érzésem, ha 300 körös ez a verseny, akkor is Vettel lesz a vb.

(#11780) JColee válasza hoffman_ (#11778) üzenetére

JColee
(őstag)

Horner megmit nézett volna rajta? :)

(#11781) hoffman_ válasza JColee (#11780) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Ja, ez mondom bennem is felvetődött, de tényleg így emlékszem :) Most már lehet, hogy csak ezért lekapom majd a futamot és ellenőrzöm :D

(#11782) zuchy válasza JColee (#11775) üzenetére

zuchy
(őstag)

Ez inkább kipufogó szerintem, az a része horpadt be, ami jön ki a blokkból.

PC-STYLE.hu

(#11783) Stafni válasza JColee (#11775) üzenetére

Stafni
(aktív tag)

Nem a kipuffantó?

Nem olyan kis sérülés ez.

[ Szerkesztve ]

(#11784) leslieke válasza proof88 (#11767) üzenetére

leslieke
(Jómunkásember)

A legjobb arc az F1-ben. :C

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#11785) Stafni

Stafni
(aktív tag)

(#11786) Motion_Blur válasza zuchy (#11782) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Csak Palikot idézte :)

(#11787) zuchy válasza Motion_Blur (#11786) üzenetére

zuchy
(őstag)

Tényleg... :))

PC-STYLE.hu

(#11788) Andrew_31

Andrew_31
(Modder)

8 hengerből egy nem öblített rendesen, de legalább a generátor kapott levegőt és nem melegedett túl. :DDD
Amúgy az kipufogó szép kék színe van a hőtől.

[ Szerkesztve ]

http://banditools.hu/

(#11789) Obi-1

Obi-1
(őstag)

Csak Hornert tudom idézni:
"Abszolút megérdemli a világbajnok címet, mert soha nem adta fel. De elismerés jár Fernando Alonsónak is, hiszen végig ragyogóan teljesített. Éppen azért ennyire értékes ez a győzelem, mert a legjobbak ellen értük el."

RB stratégia ma csúnyán elszúrta, lehetett volna ma jobb eredményük is. Webber ma esett-kelt. Érdekes még, hogy 2007-ben az egész futam arról szólt, hogy Hamilton próbál visszajönni a pontszerző helyekre, azt gondoltam, itt is hasonló lesz. De a végén inkább 2008-ra hasonlított, ahol a McLaren végig a kockázatos 5. helyen autókázott.

Only a Sith deals in absolutes.

(#11790) TESCO-Zsömle válasza Stafni (#11785) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ilyen szemeteket miért linkelgettek még mindig? :F

(#11791) JColee válasza Motion_Blur (#11786) üzenetére

JColee
(őstag)

Ott a pont. :)

(#11792) Obi-1

Obi-1
(őstag)

Durva, hogy a csapattársak mekkora verést kapnak:
Alonso - Massa 156 pont
Räikkönen - Grosjean 111 pont
Vettel - Webber 102 pont

És ezek a pilóták mind szerződést kaptak jövőre...

Ehhez képest:
Hamilton - Button 2 pont :Y
Perez - Kobajasi 6 pont (utóbbi valószínűleg szerződés nélkül marad, előbbi az egyik legjobb ülésbe kerül...)

Only a Sith deals in absolutes.

(#11793) mefistofeles válasza Obi-1 (#11792) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Ez így látva tényleg elég érdekes.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#11794) Motion_Blur válasza Obi-1 (#11792) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

HAM-BUT 2 pont elég csalóka, Button idén 3-4 futamon alkotott maradandót, a többibe beleszürkült. Amennyiben levesszük a technikai hibákat és hogy hányszor rakták ki ki Hamiltont, simán 100 pont lenne a különbség.

Szvsz az év lúzerei: Grosejan/Maldonado/Perez, és nagyjából ebben a sorrendben... Massa-t az utolsó 6-7 futamon mutatott formajavulása miatt nem tudom már ebbe a ligába pakolni.

(#11795) FireKeeper válasza Motion_Blur (#11794) üzenetére

FireKeeper
(veterán)

emlékeim szerint Button is esett ki technikai probléma miatt, nem egyszer.

steam, GOG, uPlay: @petermadach || HotS: PeterMadach#2675 || Discord: https://discord.gg/sKnPVmH || #WeAreBosch

(#11796) Ba cy lus válasza FireKeeper (#11795) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

[link]
Eszerint egyszer, a másik baleset volt.

(#11797) Motion_Blur válasza Ba cy lus (#11796) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

+ Bahrain (Exhaust/differential)

Hamilton kétszer az élről és 3x lökték ki dobogós helyről. Ehhez jön még 24. rajthely Barcelonaban, defekt Hockenheimben és egyéb boxutcában elkövetett nyalánkságok.

(#11798) Qorthral válasza Obi-1 (#11792) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Ezt is hozzátenném:

Hülkenberg - Di Resta 17 pont
A Force India szintjén ez jelentős különbség. Hülkenberg ebben az évben nagyon elverte a túlhypeolt DI Restát... Elsősorban az év második fele volt lenyűgöző. Sajnálom, hogy végül egyszer sem jött össze a dobogó. A tehetsége nyilvánvaló, már 4 hónapja jeleztem, hogy Di Restánál erősebbnek érzem, annak ellenére, hogy mindenhonnan csak a brit dicsőítését lehetett hallani.

Kobát én is sajnálom, igazság szerint nem ment sokkal rosszabb szezont Pereznél. Neki is voltak kiemelkedő versenyei... A különbség max annyi, hogy amikor Ő jó volt, Perez sem volt messze, de hogy Koba mit csinált Malajziában és Monzában, amikor a csapattársa egész zseniálisan 2. helyezett lett, nem értem...
Mindenesetre nem bánnám, ha jutna neki értelmes ülés, de nem így fest a helyzet jelenleg.

A Caterham végül csak lenyomta a Marussiát, ez sok pénzt jelent nekik. Pic jól döntött azzal az átigazolással. :)

A szezonról "röviden":

Szerintem parádés volt, ha nem lett volna 2010, mondhatnánk, hogy régen láttunk ilyet. :) De valahogy ez még annál is pazarabb volt. Ha anno Perez, ma pedig Hulk higgadtabb, akkor elmondhatnánk, hogy 8 különböző autó nyert idén futamot... A lehetőség mindenesetre ott volt, ami egész káprázatos.
A pilóták és csapatok kapcsán: szerintem igazságosabb lett volna, ha 2 VB címet osztanak ma ki, de nem ilyenek sajnos a játékszabályok. Továbbra is aláírom, minden tényezőt összetéve a Red Bull és Vettel megérdemlik a címet. Alonsot sajnálom, azért bármennyire is nem szimpi egyeseknek, 2 ilyen szezon után (2010, 2012) nem ezt érdemli. Remélem összejön neki legalább 1 Ferrari VB cím, mert ha valaki, ez a srác bizonyosan megérdemli, hogy 3xos VB legyen. Aki Vettelen és Alonsón kívül még kiemelkedőt nyújtott számomra, az Hamilton. A McLaren teljesítményére pedig no comment. Ilyen autóval csak VB3 konstruktőrnek és 4.-5. egyéninek bejönni szégyen.

Kicsivel az előző hármas mögött jön Kimi, Ő is nagyon szépen ment, csupán pár futam árnyalja nálam a képet, amikor nem volt elég gyors (pl Monaco), amikor Grosjean tempója mutatta, több van az autóban. Azt gondolom, hogy ezzel a Lotussal több futamot is be kellett volna húzni. Grosjeanra nem vesztegetnék szavakat, kifejezett csalódás a teljesítménye, főleg az év második felében.
Örültem Massa feltámadásának, de időzíthette volna kicsit korábbra és akkor most mindenki Őt (is) dicsőítené, hogy hozzásegítette Alonsót a 3. VB címhez.
Button idénye nem győzött meg, hiába ért el kb annyi pontot, mint Lewis. Utóbbinak sokkal több pechje volt (Német, Belga, Szingapúr, Abu Dhabi, Brazil - a felsorolás nem teljes - ), ugyanakkor nem volt igazán gyenge egyik futamon sem, míg Button az év egy 6-7 versenyes szakaszában egészen nevetséges volt.
Webber... Eleinte nagyon bíztató formát mutatott, de aztán a szerződéshosszabbítását követően (bár ez valószínűleg véletlen egybeesés) teljesen kipukkadt. Vettel idén simán elverte végül, és nem úgy tűnik, hogy jövőre lesz sansza megfogni a legfiatalabb 3xos bajnokot.
Merci - nagyon remélem, hogy valamivel jobb gépet adnak Hamilton alá,mint amit az elmúlt futamokon láthattunk! Mondjuk 3-4 dobogónál többre nem igazán lehet számítani.

A kicsiket illetően kíváncsian várom a Hülkenberg + Sauber kombó teljesítményét (és remélem utána megy a srác a Ferrarihoz), ahogy azt is, hogy jövőre is ilyen szoros lesz-e a bajnokság. Nem tudom miért, de úgy érzem, jövőre a legnagyobb nyomást Vettelre egy bizonyos Jenson Button gyakorolja majd...
(feltéve, hogy képes lesz az egész szezonon keresztül konstans 100%-ot nyújtani)
Félő, hogy Alonso ill. Raikkönen technikája nem lesz elég az elejére.

[ Szerkesztve ]

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#11799) rocket válasza Motion_Blur (#11794) üzenetére

rocket
(nagyúr)

Ezzel egyutt akkor vilagbajnok lenne :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#11800) werszomjas válasza Obi-1 (#11792) üzenetére

werszomjas
(őstag)

A McLaren nagy hibát követett el sztem Perez-el, bár lehet rámcáfol jövőre, de én nem látom benne a VB esélyest, akkor már inkább Hülkenberg, amit az utóbbi futamokon mutatott.

Pereznek is volt néhány villanása, de azok inkább csak villanások voltak.

Azt nem tudom, Kimi nem volt számításban Hamilton helyére :F

Ez milyen szép volt: Michael Schumacher vs Kimi Raikkonen oktató videó sokaknak a mezőnyből.

Remélem jövőre Kimi behúzza a VB-t :K

[ Szerkesztve ]

üdv

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.