Hirdetés

2019. december 14., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#117051) Zoleee83

Zoleee83
(senior tag)

Egyre szánalmasabb ami a Toro Rosso-nál folyik pilóta ügyben.
Friss twitter kép, már Buemi is üléspróbán járt náluk a mai napon.
Ha így halad minimum 4 pilótával indulnak el jövőre... 😁
Vergne visszautasította az ülést, nem akart FE bajnokként a végében autózni lepattanó pontokért. Jó döntés!
A jelöltek, Buemi, Kvyat, Vandoorne, Ocon, Perez, Abon, Russel eddig.

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#117052) snecy20 válasza Zoleee83 (#117051) üzenetére

snecy20
(veterán)

Perez?? Ő bombabiztos a Force Indiánál...

(#117053) Abu85 válasza snecy20 (#117052) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Egy túrót. Chloe Stroll pályázik a helyére. Lance Stroll testvére. :DD

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#117054) [CS]Blade2 válasza Motion_Blur (#117011) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Én Kimi szurkoló vagyok, de a csapata sosem érdekelt. Én nem szurkoltam sosem a Mclarennek sem, a Ferrarinak sem, és a Lotus-nak sem, így ez engem nem érint.
Én egyik csapatot sem szeretem. Kimi kapcsán megtapasztalhattuk, ahogy egy ipari hulladék Merci motort kap, aztán a Ferrarinál, hogy kajak esős gumit kap száraz pályára, utána a Lotusnál a fizetéses témát, majd a Ferrarinál a 2.0-s verzióval, hogy nem töltenek neki innivalót a futamra. A csapatai konkrétan csak ártanak neki, úgy járna a legjobban, ha csak a gépet kapná meg, aztán ő nézne olajszintet, meg betöltené az innivalót, aztán menne. Hányszor kapott sz*r stratégiát a karrierje során? Már 2007 óta kapja ezeket a tovább maradunk kint keményebb gumin, megtankolva, beragadva, meg az elévágásos érában kint maradunk +8 körre rongyos gumin...
Én simán tudok neki úgy szurkolni, hogy a Ferrari-t lesz*rom.

Ellenben remélem, hogy visszavonul. Kíváncsi vagyok. Az én álláspontom, hogy senki nem fogja tudni pótolni abban az értelemben, amiben pl. ez a topic is elvárná vagy reméli. Én úgy gondolom, hogy ő a legjobb választás, de most már megnézném, hogy mi az isten fog kisülni egy Leclerc másodhegedűs felállásból. Ric-el is megnéztem volna.
Főleg ez a legutolsó elmélet tetszik, hogy Leclerc-et befenyítik másodhegedűsnek, amíg Vettel marad, és majd Vettel helyét veheti át a nyugdíjba vonuláskor. Addig a szuper tehetségével ott lesz mindig pont Vettel mögött, Vettel és Hamilton között.
Mondjuk az én tippem, hogy úgy be lesz fenyítve, és úgy el fog menni a kedve az egésztől, hogy simán 4. lesz mindig. Amikor pedig Vettel nyugdíjba megy, akkor a helyére hoznak egy Verstappent vagy valami, és Leclerc marad másodhegedűs, már, ha arra még elégséges marad.
B verzió, hogy megcsinálja azt, amit Rosberg, és még ki is rúgják.
Ilyet, hogy a nagy jövő bajnokát beteszik tanulásképpen vízhordónak 2x évesen... hát ilyet még nem láttam.

A megoldás ott van a Ferrarinál. Ki kellene nyalni Kimi s**gét is, mint Vettel-ét, és normálisan felkészíteni mindkét gépet, két jó stratégiát, stb. Akkor lehetne az, hogy két autóval ott vannak elől, meg tudja védeni élesben, és hozzák a konstruktőrit is. Nem az 50 körös kopott gumin feltartani Hamiltont. A csapaton múlik, nem Kimi-n.
Leclerc azt a taktikát, azt a felkészítést, azt a figyelmet fogja megkapni, amit most Kimi. Ha úgy be tud jönni Hamilton elé, hogy kint felejtik a versenyben taktika nélkül... hát akkor azonnal neki kell adni 10 VB trófeát, mert egy félisten a csávó, Vettelt meg beállítani vízhordónak.

[ Szerkesztve ]

(#117055) b-type válasza [CS]Blade2 (#117054) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Kimi esetében van egy másik oldal is, olyan nincs hogy valakit szpat a csapata...ez akora hülyeség amekkorát rajzolni nem lehet, van hogy nem jön ki a lépés, de egy csapat nem azért szerződtet egy versenyzőt, hogy aztán az ne teljesítsen. Ez teljesen logikátlan.
Kimi ott volt a Lotus-nál ahol körbetáncolták, sztárolták, ..egy ekora rajongótáborral rendelkező versenyző, egy világbajnok, komoly szponzorokat bevonzhatott volna ehhez a csapathoz, ha egy kicsit akarta volna.
Építhetett volna csapatot,...de nem.
kiverte a balhét a pénze miatt (a szerelők se kaptak, Grosjean se kapott de tették a dolgukat. Az év végi futamokra pedig be sem ült az autóba...pedig az F1 fizetési rendszere okán ha jó helyen fejezik be az évet akkor annak az évnek a végén komoly összeg járt volna nekik.
Nem.
Elment inkább ahhoz a Ferrari-hoz akik annak idején kirúgták Alonso miatt. ..és Kimi visszament, és Ferrari-ban ült és jó pénzt keresett.
..és azóta eltelt jópár év.
Szóval Kimi egy nagyon jó versenyzői adottságokkal rendelkező arc, és/de korántsem áldozat.
így irányítja az életét.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#117056) lenox válasza b-type (#117055) üzenetére

lenox
(addikt)

Szerintem ez egy hulyeseg, egyreszt pilotanak lenni es szponzort felhajtani az teljesen mas dolog, kit tudsz aki dollartizmilliokat hoz a csapatanak, kb. a fizetos versenyzoket. Szoval fizetos versenyzonek lenni a Lotusnal (vilagbajnokkent? nonszensz), vagy normalis pilotanak lenni a Ferrarinal, komolyan ezt hanyod a szemere?
Masreszt kb. meg akartak lopni, az adossag nagy resze a tulajdonos cege fele volt, szoval Kimi helyett maganak akart a csavo penzt adni, te hagytad volna?

(#117057) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Monza után Barber :)

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#117058) Cartevo válasza b-type (#117055) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

A hátráltatás és a hátrányos helyzet nem tévesztendő össze.

(#117059) BMW001

BMW001
(nagyúr)

Vooot mar?

Kiszámolták: 50 ponttal vezethetne Vettel

Most mar a haterek utan a fanoknak is feltunik a sok hiba, es annak kovetkezmenyei. Szvsz haver ma mar azt mondta, hogy hulyek voltak, amikor eluldoztek Alonsot, pedig az O fejet teljesen belepi a voros kod. Egy rendes pilotaval nagyon sima VB lenne ez.

Egyebkent tudva Verstappen zaradekat a szerzodesben, amivel 2019 -es szezon utan lelephet, ha a Honda nem valik be, szerintem 2020 -ra a Ferrarinal kot ki. Vettel akkor lesz kipenderitve, ahogy a tobbi ex sztar Ferrari pilota is. Az lesz egy utos csomag.

[ Szerkesztve ]

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#117060) Barthezz2 válasza BMW001 (#117059) üzenetére

Barthezz2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

És ebből elég a német hiba, ami vitathatatlanul az ő sara, aztán ő vezetne most, nem Hamilton..

Everybody lies.

(#117061) BMW001 válasza Barthezz2 (#117060) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

De tudod, ott csak Hamiltonnak mazlija volt, hogy leesett az eso, nem Vettel hibazott. ;) Le is irtak akkor paran, hogy mazlista Hamilton, csalo FIA, mert idehozta azokat a felhoket. ;]

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#117062) cyberkind válasza BMW001 (#117059) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Hát igen, ahogy feljebb is írtam akkor se és most értem mi értelme volt Vettel-t idehozni, persze ez még jövőre változhat. :)

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#117063) velizare válasza guftabi96 (#117057) üzenetére

velizare
(veterán)

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#117064) PumPi válasza BMW001 (#117059) üzenetére

PumPi
(őstag)

Egeszen mas dolog lelektanilag ugy versenyezni hogy van egy hatvedem... meg ugy hogy egyedul vagyok. Az altalam linkelt cikkben ezt szepen leirjak. Hamilton vegig biztos lehet abban hogy a 3.-4.legerosebb pilota vigyazz ra es lesi minden szavat... ugyanez a Ferrarinal nem igaz es ezzel nem lehet versenyezni. Egeszen mas lenne a helyzet mindket istaloban ha egy Rosberg lenne Hamilton tarsa... vagy egy Bottas fele csinovnyik Vettele... ironikusan egy nyugdijas Massa is jobb lenne az egyeni szempontjabol mert nem zavarna sokat. Megneznem hasonlo csapattarssal Hamilton hol tartana amikor azota sem.kepes Rosberggel normalis kapcsolatot apolni... nyilvan ez az elvakult hatereket nem gyozi meg de aki realisan probalja latni a helyzetet eszreveheti hogy nem annyira egyszeru a dolog hogy vettel hibazik mert szar... nyilvan nem varom toled hogy ezt megertsd.

(#117065) Motion_Blur válasza PumPi (#117064) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Évről-évre maga Vettel kérte hogy tartsák meg Kimit... nem véletlenül, mivel semmiben nem gátolta Vettelt, arról meg nehogy már lemondjon hogy poleból elforduljon elsőnek, egyszer évente..

lassan ott tartunk hogy a Golden Boy azért hibázik ennyit mert nem egy rabszolga a csapattársa és ez lélektanilag így hat rá..

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#117066) 7etape válasza Motion_Blur (#117065) üzenetére

7etape
(addikt)

Ha ennyire adnak Vettel szavára, akkor hogyhogy most mégse tartják meg? :F (Legalábbis nagyon úgy néz ki, hogy nem fogják...) Szerintem nem Vettel választotta Räikkönent eddig se. Persze, jó viszonyban vannak, így inkább őt, mint egy veszélyesebb Ricciardot, de nem hiszem, hogy a Ferrari csupán Vettel kedvéért megtartotta Räikkönent.

[ Szerkesztve ]

(#117067) DS39 válasza BMW001 (#117061) üzenetére

DS39
(veterán)

Fogalmazzunk úgy hogy Vettelnek volt peche az esővel. (nem csak azon a futamon)

Az FIA egyébként csaló is, Hamiltonnak elnézték a boxbejáratos pályalevágást. Ez a mai napig érthetetlen számomra.

[ Szerkesztve ]

(#117068) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Tényleg nem akarom bántani Kimit de fel nem fogom miért tartaná meg a ferrari... ja tudom, idén akár vezethetne is. Vicces......
Kimi az elmúlt három Vettellel közös évében minden szezonban 100 pont feletti páholást kapott a csapattársától. A hathatós segítség ilyen távolból kizárt ugye, minthogy az is, miszerint fogát csikorgatva küzdött a csapattársával.....
A merci idén kényszerült rá először, hogy igazán hátvédnek használja Hamilton társát, de a ferrarinak már az elmúlt években is ezt kellett volna tennie, erre pedig Kimi nem alkalmas. Lefutja a versenyeken, elbóbiskol a sajtótájékoztatókon két jégkrém között, elvan. Aztán néha megrázza magát és annyi. Népszerű, hú de kafa ugye?
Vettel és Kimi kb. mint két külön egyszemélyes csapat versenyez, látszólag egymástól teljesen függetlenül. Így megverni a Hamilton-Bottas párost több mint nehéz lesz bármikor is.
kimit kéne választani? Miért is? Azért mert az elmúlt években 128, 111 és 112 pontokkal verte a csapattársa? Azért mert idén is mögötte van? Vagy azért mert idősebb? Egyik sem éppen komoly indok... Vettel mellé egy fiatal agilis srác kell aki talán nem olyan zsigeri tehetség mint Kimi de fogcsikorgatva küzdene és hajlandó lenne segíteni Vettelt.
Ha ezt nem lépik meg akkor csak valami nagyon komoly műszaki fölénnyel és Vettel hibák nélkül győzhetik le a mercédeszt! Kérdés lesz e ilyen, illetve mennyit hajlandóak várni rá...?

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#117069) quailstorm válasza mefistofeles (#117068) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Annyi Ferrari taktikai és technikai hiba után (give me my steering wheel) én nem gondolom hogy Kimi teljesítménye kimagaslóan fos lenne, sőt, nem tudnák se a tehetségét se a sebességét pótolni, a karaktert annak a marketingértékét meg végképp.
De majd meglátjuk mit alkot Leclerc.

Ugyanennyire Rosberg és Webber is el lett verve, de őket tudtommal sokkal kevésbé sújtotta a Kimi faktor.

[ Szerkesztve ]

(#117070) mefistofeles válasza quailstorm (#117069) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

A tehetség és a sebesség vajon mit ér egy -leszarom az egészet- attitűddel kiegészítve?
Jaaa a ferrarinak a marketing a fontos nem a VB cím? Akkor oké tartsák meg még minimum 10 évig!

Ne beszélj butaságokat. Rosbergel a leg nagyobb különbségük is csak 67 pont volt.....
Webber... na jó erre ne reagálok annyira vicces.....

[ Szerkesztve ]

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#117071) quailstorm válasza mefistofeles (#117070) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Mivel ez egy showbiznisz, ezért nem csak a Ferrarinak fontos a marketing...

Pedig Webbernek is ugyanúgy 1-szer volt esélye mint Rosbergnek, csak ő elbukta, utána meg leszarta. Ennyi a különbség. Rosberg inkább addig űzte míg nem sikerült.

Kimit is ha hagyják érvényesülni akkor zseniális, lásd Lotus.
Ha meg szétszopatják, mint a Ferrarinál, akkor szerinted milyenné kéne válnia? Majd meglátjuk de én nem hiszek a fiatal tüzes pilóta nagy sikerében.

Én nem látom a logikát abban, hogy lecseréljenek egy még mindig elég gyors pilótát, aki idén ráadásul kapar is, amúgy meg az F1 egyik legnépszerűbb pilótája, és rengeteg eredményt meg rekordot ért el.
Inkább a Ferrari tájékán kéne rendet csinálni és a sok taktika meg boxhibát megszüntetni.

[ Szerkesztve ]

(#117072) mefistofeles válasza quailstorm (#117071) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Renben van elfogadom. Akkor tartsák meg még jó ideig mert jó a marketingje.... :C (eredmény minek?)

Nagyon magad ellen beszélsz.. ha "szétszopatják" akkor miért is kéne maradnia? Világbajnokként elég égő egy csapatban szerepelni ahol szétszopatnak.....

Webbernek semmi esélye nem volt, ha kellett a kocsiját lebontották Vettel kedvéért.

Értem tehát Kimit tartsák meg és a vezetőséget váltsák le. Nyilvánvaló, hogy te a realitások talaján állsz.

[ Szerkesztve ]

(#117073) quailstorm válasza mefistofeles (#117072) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Úgy látszik nem tudsz szempontot változtatni. Nem Kimi szemszögéből beszéltem eddig se...

lol hát igen, valóban elég nagy gond, hogy ott szeretném megoldani a problémát ahol van, nem pedig valami látszatmegoldást keresni

[ Szerkesztve ]

(#117074) mefistofeles válasza quailstorm (#117073) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Nem tudom milyen szemszögből kéne nézni ha arról folyik a diskurzus, hogy egy versenyzőt a teljesítménye alapján érdemes e megtartani........
Én a realitásokat nézem, amik számokban kifejezhetőek, tehát vitathatatlanok. Te ideákról beszélsz, népszerűség, meg szétszopatják, meg vezetőség rendberakása.......
Szerintem fejezzük be, nincs értelme.......

(#117075) quailstorm válasza mefistofeles (#117074) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Nyilván vitához értelmes vitapartner is kéne minimális szövegértési képességekkel... próbáld már meg értelmezni mit írok, és ne csak a mantrát toljad.

A népszerűség számszerűen mérhető, nem tudom ebben mi az idea.
A népszerűségből adódó többletbevétel (merchandise, advertising) megint mérhető.
A Ferrari rövidtávú veszteség nélkül nem tudja Kimit lecserélni.
A versenyző, meg a teljesítménye, teljes nálad a képzavar. Most szerinted a Mercedest zavarja, hogy Bottas mit gondol magában? Ugye nem gondolod hogy a Ferrarit zavarja Räi mit puffog egy rosszul sikerült verseny után?

Nézd, itt vannak neked tények: van a Ferrarinak két világbajnok pilótája! A csapat viszont az egyiket rendszeresen elgáncsolja, feláldozza, a másik meg idén rengeteget hibázik.
Ha szerinted itt az a megoldás, hogy igazolnak egy Leclercet és minden meg van oldva, akkor tényleg nincs miről beszélnünk, de az eredményét úgyis meg fogjuk látni jövőre.

Ugye itt jön be a szokásos arn vs. the world kérdés, hogy évek múltán mennyit ér csak a számokat nézni és az alapján megítélni egy pilóta teljesítményét teljes egészében.

Még más:
Abban talán megegyezhetünk bárkivel a fórumban, hogy Kimi sokkal komolyabb szintet képvisel, mint Bottas.

Nos, Kimi egyszerre gyors és birkatürelmű.
Helyette lehetne igazolni lassabbat és birkatürelműt, vagy gyorsat, aki nem fogja hagyni magát.
Arról nem nagyon kéne álmodni, hogy Vettel kap egy tökéletes hátvédet, aki mindig pontosan be tudja magát lőni P2-be.

[ Szerkesztve ]

(#117076) quailstorm válasza quailstorm (#117075) üzenetére

quailstorm
(nagyúr)

Ja és félreértés ne essék, abszolút elméleti és nem reális eszmefuttatás amit írtam, ráadásul nincs teljes rálátásom se nézőként, Kimi felfogásával olyanokról nem is kéne gondolkoznom amire nincs ráhatásom.

Nekem szimplán az a véleményem, hogy jobb lenne a meglévő pilótapárosból kihozni a maximumot, mint szerződtetni egy majdnemújoncot, de majd meglátjuk mi sül ki belőle, Kimi nem fog élete végéig Ferrarit vezetni.

(#117077) b-type válasza lenox (#117056) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem kell szponzorokat hozni, egy versenyző magának hajt szponzorokat mint mondjuk Hamilton.
A szponzorok szervezése a csapat megfelelő emberének a feladata, viszont Kimi az egyik legnépszerűbb versenyző, és ez számszerűsíthető anyagiakban ahogy itt lejjebb a beszélgetésben is felmerült.
Kimi-nek csak pozítivan kellett volna hozzáállni, de Kimi nem, nem szereti az ilyen rendezvényeket (ezért is volt visszás amikor 1év múlva a Ferrari-nál viszont elnyomta a weichai power-t)
Kapott egy nagyszerű támogató légkört, és köré épült csapatot akik jól dolgoztak, és jól működtek együtt hiszen mindjárt győzelemmel nyitottak majd dobogók, és a 4. futamon kettős dobogó Kimi-Grosjean.
2 évig volt náluk, a második évben a konstruktőri harmadik helyen álltak és talán elérhető volt a második is, amikor Kimi bejelentette hogy nem ül az autóba a pénz miatt, és Kovalainen beugróként nullát hozott, Grosjean még az egyik versenyen második tudott lenni, az utolsón viszont kiesett, ezzel elbukták a harmadik helyet is.
Szóval én nem vagyok Kimi drukker, nagyra becsülöm Kimi F1-s versenyzői adottságait, szal ez úgy jött le hogy cserbenhagyta ezeket a srácokat, és(!) visszament a Ferrari-hoz, ahonnan annak idején kitették a szűrét a szerződése lejárta előtt annyira le akarták cserélni Alonso-ra.
Ez nem egy vitaindítónak írom, ez az én véleményem, viszont tartom hogy Kimi nem áldozat.
Kimi absz. nem áldozat, ő így irányította az életét, ..és nyilván azért mert ez így jó neki.

[ Szerkesztve ]

(#117078) Csapoati válasza PumPi (#117064) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Azért Bottas is végzett már Hamilton előtt az idei szezonban, nem is egyszer... Bahreinben meg közvetlenül előtte futott be. Nehogy már az legyen a hibák oka, hogy Raikkönen nem segít eléggé. Egyedül a mostani "hibában" (mert versenybaleset volt ez, max kicsit adnám inkább Vettelnek) volt benne, de csak annyival, hogy nem engedte előre azonnal a németet.

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#117079) lenox válasza b-type (#117077) üzenetére

lenox
(addikt)

Megegyszer, a tulaj meg akarta lopni, vegul ha jol tudom csak egy reszet kapta meg, mint ami jart volna, tehat meg is lopta, biztos lehetsz benne, hogy nem Kimi hagyta cserben a sracokat, hanem a tulaj. Lehet probalni Kimire fogni, csak marhasag.
Ez a weichai powert nem tudom hova tenni, egyreszt nem rendezveny, masreszt a pozitiv hozzaallast, amit kontrasztba szerettel volna tenni valami ismeretlen Lotusos rendezvenyen nem tanusitottal, na azt nem talalom.

(#117080) snecy20 válasza mefistofeles (#117072) üzenetére

snecy20
(veterán)

Ne viccelj, maga a Ferrari sem törekszik arra immár 5. éve hogy Kimi jó eredményeket tudjon elérni.
Látványosan sokkal rosszabb taktikák mellett látványosan sokkal több gond hátráltatta őt az évek alatt, és olyan operatív hibák, boxbakik, hogy az ember haja égnek áll. A nyers sebesség meg csak egy dolog - és abban azért még mindig nem lenne rossz. Kimi hol kap időmérőn 4-6 tizedeket Vetteltől, mint ahogy Bottas Hamiltontól, sokszor? Na mindegy, nem akarnám Kimit védeni mindenáron, de a Ferrari kb. kisujját sem mozdította annak érdekében, hogy a 2. sz. pilótájának a sikerességét előrelendítse. Mondhatni teljesen marginális kérdés nekik hogy mit csinál a 2. autójuk, ami tényleg azért vicc, mert ha már az egyéniről lecsúsznak mondjuk adott esetben, akkor nyugodtan versenyben lehetne lenni a konstruktőriért. De tipikusan az van, hogyha Vettel az élen tud menni, akkor az is jó a Ferrarinak, ha Kimi valahol a 4. helyen bóklászik fél perccel lemaradva.

(#117081) Csapoati válasza snecy20 (#117080) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Mondjuk ez így volt régebben is Massával, Barrichelloval, Irvine-nal...

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#117082) snecy20 válasza Csapoati (#117081) üzenetére

snecy20
(veterán)

Sajnos igen, ilyen téren a Ferrari elég hagyománytisztelő. :D
Ezért félek amúgy hogy baromi nehéz lesz majd Leclerc valós sebességét megítélnünk.

[ Szerkesztve ]

(#117083) mefistofeles válasza snecy20 (#117080) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Hol írtam én olyant, hogy a ferrari mindent jól csinál :F
Egész egyszerűen az a tény (hogy ebben ki a nagyobb hibás, Kimi, a farrari vagy a balszerencse abba most ne menjünk bele), hogy a ferrari céljához a világbajnoki címhez, ilyen-olyan okok miatt nem megfelelő ember. A számok ezt bizonyítják.

(#117084) snecy20 válasza mefistofeles (#117083) üzenetére

snecy20
(veterán)

De ha ezt játsszák majd Leclerc-kel is - remélem azért ezt nem merik egy 21 évessel megcsinálni -, akkor 2-3 éven belül kiderül hogy ő sem a Ferrari embere.
És ugyanakkor ott van az is, hogy 2014-ből kiindulva Vettelt rohadtul ki tudja zökkenteni, ha kap egy gyors csapattársat.

[ Szerkesztve ]

(#117085) mefistofeles válasza snecy20 (#117084) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Ha ezt játszák majd Leclerc-el is (tételezzük fel, hogy Kimi realatíve redménytelensége 50%-ban a csapat hibája) akkor meg annyit tudok csak mondani, hogy megérdemelnék azt, hogy még húsz évig ne legyen világbajnokuk........

(#117086) b-type válasza lenox (#117079) üzenetére

b-type
(nagyúr)

én nem tudom ki lop, erről hozhatnál egy hiteles forrást, és a:
"vegul ha jol tudom csak egy reszet kapta meg, mint ami jart volna, tehat meg is lopta.."
ez is kevés, pláne ha még te sem vagy biztos benne.
Ez egyébként még mindig az én kialakult véleményemet érinti, ..az pedig nem véletlenül alakul ki, nehéz lesz ebben megingatni..még akkor is ha(!) meglopta a tulaj, mert azok a srácok akik szintén nem kapták meg a fizetésüket, kepesztettek azért hogy neki jó autója legyen a pályán, és azzal hogy Kimi nem ült be az autóba, és beugró versenyzővel voltak kénytelenek versenyezni..és ezért elbukták a konstruktőri harmadik helyet azzal milliókat vesztettek, és ezzel a csapatnak, és ezeknek a srácoknak lett nehezebb.
nekem ez fekete-fehér helyzet.

de a mondanivalóm lényege még mindig az hogy Kimi messze nem áldozat, qva jó autókban ült, nagyon nagy pénzekért, és ő irányította a karrierjét így.

[ Szerkesztve ]

(#117087) Vyndree

Vyndree
(őstag)

Ferrari valitsi kuljettajansa – Kimi Räikköselle tuli lähtö

Karcsi két évet írt alá a Ferrarival és lett Seb csapattársa.
Räikkönen menettää paikkansa Sauberilta siirtyvälle Charles Leclercille, josta tulee Sebastian Vettelin uusi tallikaveri. Tänään pitäisi tulla ilmoitus, jolla Maranello vahvistaa 20-vuotiaan monacolaisen sopimuksen kausille 2019 ja 2020

[ Szerkesztve ]

(#117088) DopeBob válasza Vyndree (#117087) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Egy hete mennek ezek a cikkek, várjuk meg a bejelentést. Mondjuk valószínűleg megy, ha maradna, azt bejelentették volna Monzában.

MZ/X

(#117089) Vyndree válasza DopeBob (#117088) üzenetére

Vyndree
(őstag)

Kimi nem marad a Ferrarinál ez tény, az a kérdés mikor jelentik be hogy hova megy, talán a McLarennél szorítanak neki egy helyet. Jó lenne ha még maradna néhány évet, Bottas helyére betenném mit tudna a Merciből kihozni. :)

(#117090) Alexios válasza Vyndree (#117089) üzenetére

Alexios
(addikt)

Annál a mclarennél ahol már bejelentették a jövő évi pilótáikat? :D

(#117091) snecy20 válasza Vyndree (#117089) üzenetére

snecy20
(veterán)

Lehet hogy úgy lesz Sauber a dologból, hogy a fizetése hellyel-közzel marad, és azt állja a Ferrari egy évig?

(#117092) erahurka válasza snecy20 (#117091) üzenetére

erahurka
(nagyúr)

Ennek semmi értelme nem lenne. Miért fizetné be a Sauberhez a Ferrari azt a kiöregedett pilótát akit nem akar már a saját csapatában tartani? Ha meg Leclerc nem válik be és vissza kell hívni valakit, sokkal jobban járnának Alonsóval.

"Hamburger! Elengedhetetlen az egészséges reggelihez!" >>>http://fastfoodcentral.blog.hu<<< | Kajapornó: http://instagram.com/erahurka

(#117093) snecy20 válasza erahurka (#117092) üzenetére

snecy20
(veterán)

Igazából ha Sauber nem lesz a dologból, akkor jó eséllyel marad az F1-es visszavonulás.

(#117094) DopeBob válasza snecy20 (#117093) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Nekem egyébként nem úgy tűnik, hogy vissza akarna vonulni. De akkor már inkább a Haas... ha lehet választani :)

MZ/X

(#117095) snecy20 válasza DopeBob (#117094) üzenetére

snecy20
(veterán)

Ja, Grosjean helyett. :)
Szegény Grosjean is lemondhat azt hiszem végleg a nagy Ferraris álmairól, ha jön Leclerc.

(#117096) DS39 válasza Alexios (#117090) üzenetére

DS39
(veterán)

lehet 3 autóval indulnak.

(#117097) lenox válasza b-type (#117086) üzenetére

lenox
(addikt)

Akit meglopnak az nem aldozat? Erdekes elkepzeles, de hamis.

Ezek szerint te semennyire nem neztel utana, akkor jofejsegbol: Gerard Lopez, Genii Capital, ami a Lotus tulaja, es a ceg adossaganak donto tobbsege a Genii fele volt. Nem egy nagy talany az egesz.

ez is kevés, pláne ha még te sem vagy biztos benne.

Szerintem egyreszt te a semmire alapoztad a velemenyed, masreszt felreertes van, ha azt gondolod, hogy te barmit bemondhatsz, en meg csak megdonthetetlen bizonyitekokkal szolhatok hozza. Nezz utana te, ha akarsz. Megjegyzem ez csak egy adalek, nem jatszik szerepet abban a kerdesben, hogy Kimi miert nem ult autoba, akkor nyilvan nem tudta, hogy kesobb reszben vagy egeszben kifizetik-e, azt tudta csak, hogy neki nem akarjak odaadni a penzet mar egy ideje, es huzott egy vonalat. Az amugy egy csusztatas, hogy a tobbiek Kimiert kepesztettek, nyilvan mindenki a kozos celert kepesztett, es nincs olyan szabaly az eletben, hogy ha a tobbiek hagyjak magukat meglopni, akkor jofejsegbol neked is a vegtelensegig kell. Az megvan remelem, hogy egesz evben nem fizettek, de csak ev vegen allt fel?

(#117098) Zoleee83 válasza snecy20 (#117095) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

Grosjean? Ferrariba? :Y
Én is szoktam nagyokat álmodozni de azért realistán élem az életem. :D
Grosjeannak már rég nem az F1-ben lenne a helye, az éves teljesítménye alapján meg örölhet, hogy van még helye jelenleg. :K

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#117099) Alexios válasza Zoleee83 (#117098) üzenetére

Alexios
(addikt)

Mikor a Haas-hoz került akkor ott a Ferrari kapcsolatok kapcsán mondta, hogy bízik benne hogy olyan teljesítménye lesz, hogy ez ugródeszka lehet a Ferrarihoz

(#117100) snecy20 válasza Zoleee83 (#117098) üzenetére

snecy20
(veterán)

Igen, valamikor még nyíltan ez volt a célja, de valószínűleg mostanra ráébredt arra hogy esetleg Magnussennel szemben kellett volna lényegesen meggyőzőbb teljesítményt mutatni, meg mondjuk nem megtörni 2 év alatt egy tucat autót. :))

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.