Hirdetés

2019. november 13., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-01 12:57:37

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#116701) BMW001 válasza Ciccuka (#116665) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Eleg csak visszaemlekezni arra a bizonyos 4 evre, amikor Vettel az urhajoban ult, es Alonso probalta legyurni. Futyultek a nemetet minden evben, kigyot-bekat kiabaltak ra, es meg csak el sem ismertek az eredmenyeit, leven minden erdem Adrian -e volt. Aztan hirtelen O lett a kedvenc, amikor belebujt a piros overalba. Akik addig gyuloltek, vuduztak, utana mar durvan mondva szhopkodhtak, akkora lett az imadat.
Na most ha Hamilton jovore Ferrari szinekben indulna, hirtelen O lenne a legnagyobb kedvenc. Szoval semmi meglepo nincs ebben, hiszen jelenleg O az akadaja annak, hogy a Ferrari egyeni VB cimet unnepelhessen.

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#116702) veze válasza BMW001 (#116701) üzenetére

veze
(őstag)

ez hülyeség :D

!!! ....édesnemes és csípős őrölt szegedi paprika termelőtől ..

(#116703) gabe_

gabe_
(őstag)

Amúgy ez volt a legizgalmasabb verseny idén. Végre versenyeztek és nem spórolás-futam volt.

Vagy legalábbis annak látszott...

[ Szerkesztve ]

Sovány szakácsban sose bízz!

(#116704) DopeBob válasza 7etape (#116699) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Ha Hamiltonnak nem lesz egy nullázása, ez az év kuka a Ferrarinak megint. Ez csak azért fájó, mert simán vezetnie kéne Vettelnek a bajnokságot, ha nem hibázna ennyit. Idén egyszerűen katasztrófa, amit nyújt...

MZ/X

(#116705) 7etape válasza Ciccuka (#116700) üzenetére

7etape
(addikt)

Valóban, nem lenne rossz egy harmadik autó. :K De lehetőleg ez csak és kizárólag a Mercedesnek legyen engedélyezve. Akkor már 2 autóval tarthatnák fel az ellenfél autóit... :U

Egyébként nem értek egyet. Normál esetben is baromi sok az a 30 pont. Hamilton minimum 2-3. helyeket hoz folyamatosan.

DopeBob: Tavaly év vége fele szétcsúszott és azóta nem találja a helyét....

[ Szerkesztve ]

(#116706) Csapoati válasza veze (#116702) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Hát, pedig ez szóról szóra így volt. Amikor Schumit leigazolták 1996-ra, nagyon kiborultak az olaszok, mert sunyinak és sportszerűtlennek tartották a németet (1994 Adelaide...). Aztán látjuk mi lett belőle, kb a külföldi drukkerek felét a Schumi-érában szedték össze.

Motion_Blur: Miért spórolt volna Hamilton Raikkönen mögött vagy 10 körig, amikor neki is szétmehetett volna a gumija vagy a motor is megfőhetett volna a szélárnyékban. Nyilván előkészítette a támadást, de hogy sétakocsikázott volna? Akkor nem kellett volna Bottast sem beállítani a feltartásra.

30 pont meg bár soknak tűnik, a hátralévő 7 futamból én 5-öt a Ferrarinak adok (Szingapúr, Szocsi, Mexikóváros, Sao Paulo és Abu-Dhabi), 2-t meg Hamiltonnak (Szuzuka és COTA). Elég egy gikszer a Mercinél és máris lőtávolban lesznek a végére. Persze ebbe viszont nem fér bele több botlás a vörösöknél/Vettelnél.

[ Szerkesztve ]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#116707) Tapsyfüles válasza LanyUs (#116694) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Sokan mondták hogy ha nincs ez az incidens, akkor is Hamilton nyert volna a Ferrari rossz gumikezelése miatt.
Szóval előbb utóbb utolérte volna őket Hamilton.

Forza Ferrari

(#116708) Barthezz2 válasza veze (#116702) üzenetére

Miért lenne az?
Ferrari drukkerek, nem X vagy Y. Aki a Ferrari ellensége, az ellenség. Ha jövőre ő ül be a Ferrariba, ha szorkolnak a csaptnak, kénytelenek elfogadni.

Ha Hamilton helyett Stroll ülne a Mercédesben és lenne bajnoki rivális, akkor őt fütyülnék ki..

Everybody lies.

(#116709) Ciccuka válasza 7etape (#116705) üzenetére

Ciccuka
(addikt)
LOGOUT blog

Minden csapatnak legyen 3. autója és azt kizárólag újonc, független pilóták vezethessék és más csapatként. A gyári csapatnak ne legyen ráhatása.

🏎️ 🏁

(#116710) Malibutomi válasza DopeBob (#116704) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Mar volt neki

(#116711) 7etape válasza DopeBob (#116704) üzenetére

7etape
(addikt)

Egyébként katasztrófának nem nevezném a teljesítményét, mert alapvetően jó tempót autózik és csak behúzott 5 futamot. DE... sajnos ez baromi kevés. Ha az útjába akad valaki a rajtnál, jobb ha kikerüli, mert életveszélyes. A Q3 -as szereplése szintén tompa, sokszor rontja el a legfontosabb körét.

(#116712) Barthezz2 válasza Tapsyfüles (#116707) üzenetére

A boxnál ment el az egész.

Szerintem a Ferrari látta, hogy kipakolt a Merci(akik vagy szívattak, vagy elévágást akartak), és azonnal szóltak Kiminek, hogy jöjjön. Máshogy nem tudták volna kivédeni Hamiltont. Mivel ő volt előrébb, ezért Hamilton tudott erre reagálni és akár egy előre megbeszélt forgatókönyv alapján, akár imprózva ők maradtak(20. kör amúgy is korán volt, elévágáshoz viszont kellett, hogy előbb kijöjjenek).
Aztán Kimi boxból kijövet, odarittyentett egy gyors kivezetőt és mivel látták, hogy gyorsabb, nem lett volna értelme hozni Hamiltont mert biztosan mögé jönnek vissza, ezért kint tartották(második Merci boxos visszapakolás), abban bízva, hogy a későbbiekben a frissebb gumin meg lehet próbálni újra, plusz a gyors Kimi utoléri Bottast, és ő meg fel is tarthatja.

Na így nyertek annyi kört, hogy Kimi gumija szétment Bottas mögött beragadva, Hamiltoné meg nem. Ha egy körben jönnek(szerintem a Ferrari sem akart magától a 20. körben cserélni, semmi nem indokolta), akkor nincs egy Bottas akadály, meg nincs hamarabb szétkopó gumi sem és Kimi nyer.

Everybody lies.

(#116713) snecy20 válasza Csapoati (#116706) üzenetére

snecy20
(veterán)

Valahogy mindig derűsebbnek vázolod fel a kilátásait a Ferrarinak, mint ami végül megvalósul belőle. :K
Nem vallana az arroganciának szerintem egyáltalán, ha kimondanánk, hogy ez a hajó elment idén 3 oknál fogva; Csapatként, operatív szinten a Ferrari gyengébb mint a Mercedes, Vettel baromi hullámzóan teljesít, Hamilton pedig erős idényt fut, és úgy harap, ahogy azt anno megszoktuk tőle, a helyzetkihasználása pedig ott van valahol a 100% körül.

Be Quiet Dark Rock Pro 4 CPU hűtő eladó - https://tinyurl.com/y4t3q2z3

(#116714) Lauda

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Ügyes volt hamilton, megérdemelte a győzelmet.

(#116715) Tapsyfüles válasza Barthezz2 (#116712) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Ezzel teljes mértékben egyetértek veled, de a Merci most sokkal jobban kezelte a gumikat.
Bottas is kegyetlen sokat ment a Szuperlágy gumival, Vettel is hamar jött lecserélni a lágyakat, szóval a Ferrari ette a gumikat.
Viszont megnéztem volna ha a Merci nem pakolt volna ki, és majdnem egyszerre jött volna Hami meg Kimi, akkor mi lett volna a vége. :U
Egyébként ez a kipakolás nem lett betiltva valamikor? Ráadásul a Merci nem egyszer eljátszotta. :DDD

Forza Ferrari

(#116716) cyberkind válasza BMW001 (#116701) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Egy szart, én Vettel-t azóta se tudtam elfogadni a Ferrari színeiben, sőt egyre jobban tartom a sínautót amivel behúzta a 4VB-t, és addig amíg nem hoz le legalább egy brutál évet hibák nélkül, ezt állítani is fogom, pedig emlékszem az Alonso-s csúcsra járós időkre amikor Alonso kb kiállhatatlan és hatalmas pöcsfej volt aki először megverte az akkori királyt, na őt utáltam is akkor (lehet kövezni), de itt a Ferrari-ban abszolút meggyőzött már az első évében, pedig ha az eredményeket nézzük, szart se hozott (pont mint Vettel ;] ).

Hamilton-nál dettó ez lenne, bár ha normális irányba változna, akkor lehet megkedvelném ismét, mert amikor jött, nagyon szimpi volt, de mint tudjuk, ő nem akarja a kötöttségeket, márpedig a Ferrari-nál az nagyon van.

Másrészt nem Hamilton miatt nem lesz Ferrari VB, hanem Vettel miatt, Vettel legnagyobb ellensége önmaga. ;)

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#116717) Barthezz2 válasza Tapsyfüles (#116715) üzenetére

Szuperlágyon nem volt gond. Legalább is közel sem ekkora.

Vettel az első kör végén cserélt lágyra, elég sokáig el evickélt vele azért a mezőnyben. Mondjuk 1 sec-el lassabban is, mint az élen Kimi. Neki második etapban nagyon megette a lágyakat.

De tartom, ha nem jön körökkel Hamilton előtt, és nincs egy Bottas feltartás emiatt akkor behúzhatta volna. De legalább is neccesebb lett volna.

Ettől persze igaz, hogy a Merci jobban kezelte a gumikat, főként a lágyat. Szvsz a Ferrari nagyon elmelegítette a gumikat, ami a lágynak már nem tetszett.

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#116718) Csapoati válasza snecy20 (#116713) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Nem számolok a hibákkal, azokkal nem is nagyon lehet előre. De most őszintén, ezt a futamot a tegnapi időmérő (és Spa) alapján simán 1-2-nek adtam volna a Ferrarinak. Hockenheimet szintén, Bakut is. Aztán jöttek a hibák. A nyers tempója sokszor megvan a Ferrarinak, erre alapozva írtam az 5-2-t a további futamokra. Raikkönen is nagyon kell majd Vettelnek, mert ha Hamilton mindig bejön mögötte majd másodiknak, akkor pápá vb-cím. A brit viszont Bottasra max feltartás ügyben számíthat, a tempója idén megint eltűnt a szezon második felére.
Taktikázni sokszor a Merci sem tud jól, viszont Hamilton tényleg nagyon összeszedett idén, kb az egyik legerősebb szezonját futja, ráadásul nyomás alatt.

(#116719) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

Először is én szégyenlem magam azért ahogy itt egyes "egyének" szeretett sportáguk pilótáiról beszélnek.......

Én magam sosem titkoltam, hogy nem szimpatizálok Vettellel de nyugodtan keressetek vissza, nem fikáztam, becsméreltem és mindig elismertem mint 4x-es bajnokot. Akik most hánynak rá hetet-havat azok valszeg nem tudják mi van a háttérben. senki sem tudja, hogy a Ferrari és az egész olasz közvélemény milyen nyomást helyez rá. Amit kifelé komunikálnak az lehet, hogy csak színjáték. Lehet, hogy egyszerűen "agyon nyomják" ez is lehet az oka annak, hogy kényes sziuációban a józan ész helyett a görcsös akarás dominál, és okoz hibákat. Ez persze nem menti fel mint 4x-es bajnokot de mint embert feltétlen....

Hamiltonról is sok szégyenteljes dolgot olvasta pedig ő csak teszi a dolgát.... Egy reménytelen helyzetben hozott maximumot és aki a Vettellel történt incidens után őt vádolta az nem csak elvakultságáról de a versenysportal kapcsolatos tökéletes tudatlanságáról is bizonyitványt állított ki. Vettelt sem tartom hibásnak de Hamilton tökéletesen vétlen volt a szituban.

Talán Bottas kapta a legtöbbet. Ezzel kapcsolatban csak pár mondat, Valyon mikor megkeres egy élcsapat egy szürke kis pilótát, hogy a VB gépbe ültesse a 3x-os világbajnok mellé akkor arra kéri fel, hogy versenyezzen a bajnokkal? Nyilván nem, és aki ép ésszel rendelkezik az pontosan ennek tudatában is írja alá a szerződését. Bottast sem az elvárások sem a képességei nem predesztinálják arra, hogy versenyre keljen napjaink egyik legjobbjával. Amire szerződtették azt többé-kevésbé meg is csinálja, fedezi a csdapattársát és gyűjti a konstruktőri pontokat. Had keserítsek el sok elvakultat, amig Hamilton bajnok tud lenni és amíg a konstruktőri cím is mag van addig Bottas tökéletesen ellátja a feladatát és nincs miért lecserélni.

Raikkönen talán az a pilóta akit a leg többen istenítenek a leg kevesebb okkal. Oké most jól ment időmérőn de mit is csinált az elmúlt években úgy cuzamme? SEMMIT! A nagy bajnok szépen ellavírozott Vettel mögött és gyakorlatilag semmivel nem mutatot többet mint a sokat szapult Bottas. Világbajnokként ez nálam sokkal szégyenteljesebb dolog mint Bottastól akiről már most tudhatjuk, hogy sosem lesz bajnok!

A futam maga szerintem az év eddigi leg jobbja volt de sok elvakult ferrarissal szemben (akik már most temetik Vettelt) én azt mondom, hogy még semmi sem dőlt el de lélektanilag rosszabb helyzetben nem veszíthetett volna a ferrari. Minden adat, minden vélemény az ő diadalukat vetítette előre, ehhez képest Hami Itt talján országban döfte szívükbe a kést,. nem remnytelen a helyzet mert jó a ferrari mint autó de, hogy nagyon oda kell tenniük magukat a hátra lévő futamokon az tény, mert Hamilton így fog cselekedni az biztos......

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116720) Tapsyfüles válasza Barthezz2 (#116717) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

De ez a fura hogy a Szuperlágy jobban bírta mint a lágy?
Nem kellet volna ennyire akkor sem elfogynia a lágynak. Vettel is korán jött lecserélni a lágyakat, azt is beleszámolva hogy folyamatosan előzgetni kellet neki.
Mind egy ez már a múlt, Szingapúrban oda kell szúrnia magát, és egy első helyet villantani. :K

Forza Ferrari

(#116721) Barthezz2 válasza Tapsyfüles (#116720) üzenetére

Nekem már az fura volt, hogy Kimi a lágyas kivezető körén mit futott. Oké, hogy friss gumi, de elvben keményebb. Mercedest is meglepte, kint is hagyták Hamiltont. Aztán meg is bosszulta magát a gyorsaság.

De egy szóval el lehet a kérdést intézni: Pirelli.

Everybody lies.

(#116722) Barthezz2

Kizárták Grosjeant!

Everybody lies.

(#116723) guftabi96 válasza guftabi96 (#116672) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Nos, úgy néz ki, hogy a Renault-nak igaza volt: Grosjean-t kizárták
De egyszerre sikerült kiraknunk.
Sirotkin pontot szerez? :D

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#116724) cyberkind válasza guftabi96 (#116723) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Úgyis megelőzik hamarosan a Renault, hiába küzdenek kézzel-lábbal a Haas ellen.

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#116725) Csapoati válasza Barthezz2 (#116722) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Csórinak pocsék éve van... Szirotkinéknál viszont biztos pukkant pár Szovjetszkoje Igrisztoje! :DDD

(#116726) Cartevo válasza Csapoati (#116718) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

a tempója idén megint eltűnt a szezon második felére.

Így lesz ez jövőre is, majd vissza lehet ezt keresni.

(#116727) gbors válasza snecy20 (#116713) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Elmenni azért nem ment el - elég egy Hamilton nullázás, és máris csaknem egál. De nehéz lesz innen, az biztos.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#116728) Lauda válasza mefistofeles (#116719) üzenetére

Lauda
(félisten)
LOGOUT blog (1)

Erdekes amit irsz. Multkor elso helyrol kicsuszott 30-nal esoben. Nemreg egy sima haknin nekiment 15-el a korlatnak. Most monzaban az edzesen elszallt mint a gyozelmi zaszlo. Ez mind a nyomas miatt. At kell ulni a mclarenbe ha ennyire nem birja. Alonso meg akkor jojjon a helyere es had nyomja neki.

(#116729) mefistofeles válasza Lauda (#116728) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Nézd, nem felmenteni akartam Vettelt a hibái alól, csak nem szeretem ha hirtelen mindenki balfaszoszni kezd egy bajnokot. Vettel nagyon jó pilóta de lehet, hogy ilyen nyomásnak és elvárásnak nem tud megfelelni. Abban egyet értünk, hogy Alonso az ő ülésében sokkal veszélyesebb és jobb lenne...

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#116730) cyberkind válasza mefistofeles (#116729) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Vettel nagyon jó pilóta lehet, de a hibái miatt itt a Ferrari-ban nem az, ez az év rajta megy el, tavaly ő indította el a nullázót Szingapúrban, és előtte is voltak hibák, szóval ha tetszik ha nem (bárkinek), ezek nem férnek bele ha valaki bajnok szeretne lenni, Hamilton érdekes módon hozza azt amit kell.

[ Szerkesztve ]

(#116731) Malachi válasza mefistofeles (#116729) üzenetére

Malachi
(addikt)

Vettelt az év első harmadában itt dicsértem agyba-főbe, de amit azóta művel az nem elég. Viszonyítás kérdése persze az egész, de az ő esetében csak Hamiltonhoz érdemes viszonyítani és ha összevetjük kettőjük teljesítményét, akkor az a helyzet, hogy Hamilton tök megérdemelten vezet.

Eső ide, vagy oda, FIA hülye döntések stb, ez a helyzet. Pont azért, mert Vettel négyszeres VB, milyen nyomásról beszélünk egy ekkora ász esetében, ugye. Ha nem hibázott volna, akkor tökmindegy lenne ki milyen mázlifaktorral csinálja végig az évet. Nyilván nem temetném még idén sem, és továbbra is világos, hogy az egyik legjobb pilóta - de megint ott a kisördög a sínautóval, ami csak egy távoli álom már. Ha nagyon kell küzdeni, akkor valahogy porszem kerül a Vettel gépezetbe. Ezt a hibák támasztják alá, hogy ne csak a levegőbe beszéljek. Fura pont nála ezt mondani, de ha higgadtabb lenne, jobban járna.

A futam amúgy tényleg jó volt végre. Jó pálya, jó verseny az elején, aztán mostantól az új épített pályákon jöhet megint a vonatozás. Ne legyen igazam. :)

(#116732) mefistofeles válasza cyberkind (#116730) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Egyet értek.. Vettel jó pilóta de nem elég jó... Ha ckiki a helyzet akkor sokszor rosszul dönt, Hami meg pont ezekben a helyzetekben hozza a maximumot.....

(#116733) PumPi válasza cyberkind (#116730) üzenetére

PumPi
(őstag)

Tavaly Baku ota tart ez... azora nem talalja az egyensulyt es azota vonzza a hulyeseget... hibas nem hibas mindig a rovidebbet huzza. Ott valami eltort benne.

Alonsot nem tudhatjuk hogyan teljesitene azert emlekszem en arra az Alonsora is aki behisztizett mert Fisichella nem engedte elore es falhoz csapta a Renault... A hamiltonos balherol ne ia beszeljunk... egeszen mas ugy versenyezni lelektanilag hogy ki vagy kialtva eselytelennek es barmit elersz orul mindenki es sztarol teged. 3 eve vettel.se csinalt hibakat...

Az utolso.futamokon 10tol14 ig amikor volt tetje Alonso ugyanugy balfaszkodott....

(#116734) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Na, erre a futamra kár volt pazarolni az időmet, hogy visszanézzem munka után.
Vettel végleg elásta magát vb cím szempontjából, Raikkonen is mehet, ma bizonyította, hogy semmi keresnivalója már itt, jöhet Leclerc a helyére.
Részemről befejeztem az idei évet, további "hatalmas izgalmakat" kívánok ehhez a szeméthez... :W

(#116735) DopeBob válasza Misi 007 (#116734) üzenetére

DopeBob
(addikt)

A Kimis reszt tegyuk mar rendbe, hiba nelkul ment vegig hataron, ha bottassal nem tartatjak fel, talan meg nyert is volna... majdnem 6mp elonye volt mielott utolerte bottast... Reg volt ilyen jo formaban mint iden

MZ/X

(#116736) Barthezz2 válasza Misi 007 (#116734) üzenetére

Én sem értem. Pont ezután a hétvége után fakadsz ki Kimire? :F

Everybody lies.

(#116737) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Pont, hogy a frissebb gumikon úgy kellett volna átmennie Bottason mint ahogy Hamilton-t előzte vissza.
Ehelyett hibát hibára halmozott a parabolicában, holott az utolsó sector a Ferrarié volt egész hétvégén.
Máskor mindenki azzal jön, hogy, ha nem lenne Vettel, hát most nem volt ott, mégse tudott győzni, belealudt jó szokáshoz híven megint a futamba.
Mindegy, én nem vitatkozom senkivel, elvégre mindenki azt gondol amit akar, részemről ennyi volt.

(#116738) Barthezz2 válasza Misi 007 (#116737) üzenetére

Mire utol érte Bottast 1x körös gumi volt rajta, ami már akkor fel volt hólyagosodva..

Everybody lies.

(#116739) snecy20

snecy20
(veterán)

Az kemény hogy a Renault kilobbizta Grosjean kizárását.

(#116740) guftabi96 válasza Misi 007 (#116734) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Erre csak ennyit tudok mondani.

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#116741) gabe_ válasza Misi 007 (#116734) üzenetére

gabe_
(őstag)

Ez aztán közösségépítő hozzászólás volt a javából :DD

Sovány szakácsban sose bízz!

(#116742) erahurka válasza Misi 007 (#116734) üzenetére

erahurka
(veterán)

Az év egyik legjobb futama volt. Az más kérdés ha akkora Ferrari fanatikus vagy, hogy neked csak akkor jó egy verseny ha Ferrari nyer.

"Hamburger! Elengedhetetlen az egészséges reggelihez!" >>>http://fastfoodcentral.blog.hu<<< | Kajapornó: http://instagram.com/erahurka

(#116743) snecy20 válasza erahurka (#116742) üzenetére

snecy20
(veterán)

Maga a verseny az idei év legjobbja volt szerintem, inkább csak amiatt lehet szomorkodni (persze ízlés kérdése) hogy egy izgalmasabb finálé lehetőségétől esünk így el. Hamilton 30 pontot ritkán szokott elszórakozni, önhibából meg pláne.

(#116744) erahurka válasza snecy20 (#116743) üzenetére

erahurka
(veterán)

30 pont azért nem a világ vége, ráadásul elvileg most erőseb a Ferrari. Izgalmas lesz ez pár futam múlva amikor alig 10 ponttal vezet majd Hamilton :K

"Hamburger! Elengedhetetlen az egészséges reggelihez!" >>>http://fastfoodcentral.blog.hu<<< | Kajapornó: http://instagram.com/erahurka

(#116745) DopeBob válasza erahurka (#116744) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Az a baj, hogy futamok óta a Ferrari tűnik erősebbnek, és mégis nő Vettel hátránya. Egyik rossz döntést hozza a másik után, nem értem, hogy miért képtelen gondolkodni. Hamilton teljesen jól csinálta amit csinált, egyszerűen hihetetlen, hogy gyakorlatilag hiba nélkül vezet egész évben.

Vettel szurkolóként rossz ezt látni... "így is lehetne". Nem értem mi van vele, és nem most kezdődött, már előző évben is egyik rossz döntést hozta a másik után. Valahogy versenyen nem az igazi... :(

MZ/X

(#116746) gbors válasza DopeBob (#116745) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Hamilton teljesen jól csinálta amit csinált, egyszerűen hihetetlen, hogy gyakorlatilag hiba nélkül vezet egész évben.

Olyannyira hihetetlen, hogy nincs is így. 4 futam is volt az évben, ahol (önerőből) nem sok köze volt az élmezőnyhöz. Csak aztán Kanada után kattant nála valami, és azóta a bulldog énje dominál.

Vettelnek meg elkelne egy kis segítség fejben, valóban.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#116747) Zoleee83 válasza DopeBob (#116745) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

Szerintem az a legnagyobb baja, hogy úgy érzi, ha nem ő fordul el elsőként akkor már bukta a versenyt.
Sokadik alkalommal akarja az első körökben eldönteni a versenyt, és ez sok esetben balesethez vezet.
Most is maradni kellett volna RAI mögött, aztán boxtaktikával behozták volna őket 1-2-ben.
Szétcsúszott teljesen, tegnapi teljesítmény és az eddigi hibák alapján nem érdemli meg, hogy a legjobb autóval VB legyen.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#116748) DS39 válasza erahurka (#116744) üzenetére

DS39
(veterán)

az a baj, hogy nyers motorerőben lehet erősebb, de amikor kell a versenyen, már nem úgy tűnik.

(#116749) DopeBob válasza gbors (#116746) üzenetére

DopeBob
(addikt)

Lehet, hogy nem is a "hibázik" a jó szó rá. Igazából egy nagy hibája volt Vettelnek, Németországban az élről kiesni. Anélkül vezetné az összetettet még most is. Ezek a véleményes szituációk vannak, ahol valami mindig félrecsúszik, és ő húzza a rövidebbet...

MZ/X

(#116750) b-type válasza gF (#116660) üzenetére

b-type
(nagyúr)

visszakerestem ezt a hozszólást a cikk hatására, mert valami azért hozzátartozik, amit Hamilton mondott, tényleg minden tiszteletem azoké akik kint vannak LH44 zászlóval/pólóval, és állják a sarat.
Saját tapasztalatból tudom, mert voltam Biaggi-s pólóban Olaszban versenyen, akkor amikor a legnagyobb volt az ellentét Rossi és Biaggi között. Nem egyszerű helyzet.

A közönség ugyan most vele szimpatizált, a Mercedesszel szembeni ellenszenv Kimi Räikkönennek sem tetszett. „Mindenkinek joga van kifejezni az érzéseit, de nem hinném, hogy nagyon jó lenne. Nem gondolnám, hogy ilyesminek meg kell történnie, de nem rajtam múlik. Megesik, ilyen az élet, de nem valami szép” – feddte meg a hangoskodó ferrarisokat.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.