Hirdetés

2019. december 14., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#116651) Cartevo válasza Cartevo (#113001) üzenetére

Cartevo
(senior tag)

+a 3. a futam utáni nyilatkozatra sincs méltatva

(#116652) gabe_ válasza Motion_Blur (#116648) üzenetére

gabe_
(őstag)

Rá is cseszett... :C
Az első körben így támadni a "vízhordó" csapattársát úgy, hogy közben a fő ellenfél ott lihegett a nyakában, több, mint meggondolatlanság volt...
(Pedig szurkoltam egy Ferrari kettős győzelemért, de így sajnos a vb is bukó lesz. Hiába nyernek még a hátralévő futamokból párat, ha Hamilton ott lesz a dobogókon.)

Sovány szakácsban sose bízz!

(#116653) gF

gF
(senior tag)

Sky Sports F1 promója a szingapúri nagydíjra ;]

(#116654) Armagedown válasza gF (#116653) üzenetére

Armagedown
(senior tag)

Szerintem hasonlót fogunk két hét múlva is látni. :N
Lehet, hogy jobban járok, ha nem nézek többet Forma1et, a Ferrari teljesítménye eléggé felbosszant :(

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#116655) BMW001 válasza Motion_Blur (#116643) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Vazz, nem sok maradt a futofeluletbol.

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#116656) Mortein

Mortein
(tag)

Szerintem az év legjobb futamát láttuk. Előzések az első helyen sőt oda-vissza előzések. Kimi jó munkát végzett drukkoltam neki, de Hamilton ma ellenállhatatlan volt. Harmadik helyről úgy nyerni, hogy a pályán 2x is előzött, ilyet nem tudom mikor láttam utoljára.

Nagyon furcsa volt látni, hogy az előző versenyeken tapasztalt Ferrari gumielőny, hogy vált köddé egy verseny alatt. Meglátjuk mi lesz a következő versenyeken de ha ilyen öldöklés lesz, akkor nagyon izgalmas versenyek elé nézünk :C

(#116657) b-type válasza KraX (#116632) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Nem igazán értek egyet, a vélemény súlyával sem, meg ezzel a félrevonulással sem. Persze nem oszt nem szoroz.
Megcinkelted a témát, aztán ahelyett hogy jót vitáznánk, elvonulsz. jóoké.Wéber Gabi ért az F1-hez...de(!) ettől függetlenül nem vagyok birka, megvan a magam elgondolása, tisztelem és becsülöm Gábor tájékozottságát, és figyelembe is veszem amit mond...és egyébként ő sem mond mást mint hogy erősebb a Ferrari, csak különbség ingadozik,..de mindegy nem ez érdekel.
ha ő írna, valszeg jót vitáznánk maximum.
De megcinkelni, aztán elvonulni az sztem semmi. Cáfold meg, mond hogy nem az ERS, hanem a V6 erejében jobb, vagy kételkedj abban hogy Monza-ban feltöltődik az ERS egy körön, ezzel tudok valamit kezdeni.

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#116658) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Valtteri Bottas (3.)

„Megpróbáltam mindent, hogy felállhassak a dobogóra. Először az volt a küldetésem, hogy feltartsam Kimit egy darabig. Küzdöttem (Max Verstappennel), hogy a dobogóra érjek, kemény csata volt, néha nem volt túl fair a küzdelem. De megkapta a büntetését, így a dobogón végeztem.”

🏎️ 🏁

(#116659) Motion_Blur válasza Ciccuka (#116658) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Érdemes megnézni Boti insta és FB oldalát ;]

Vajon miért nincs Ferrari bejelentés?

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#116660) gF

gF
(senior tag)

Nem örültek az olasz szurkolók Hamilton győzelmének: [link]

(#116662) ViiiiktorOC: Abszolút egyetértek veled.. :(

[ Szerkesztve ]

(#116661) Tapsyfüles válasza gF (#116660) üzenetére

Tapsyfüles
(aktív tag)

Milyen aranyosak egyem meg őket. :C :DD

(#116662) ViiiiktorOC válasza gF (#116660) üzenetére

ViiiiktorOC
(senior tag)

Mondjuk ez nagyon undorító dolog! :(((

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#116663) vond válasza Motion_Blur (#116643) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Aztakegyetlenmindenitneki... :Y
Kész csoda, hogy ilyen gumikkal be tudta tolni az autót a célba.

Amúgy én ezt rohadtul nem értem. Ha jól emlékszem, már 10-15 kör után elég erősen jelentkezett a kopás a lágy gumin. Jóformán a szuperlágy jobban bírta. Milyen fostalicska abroncsok ezek? Meg milyen ez a kategorizálás? Közepessel talán normálisan végig lehetett volna menni, de az meg valószínűleg lassú lett volna, főleg abban a necces helyzetben.

Így is nagyon szép hétvégét zárt Raikkönen, minden gratulációt megérdemel. Vettel egyre nagyobb ellenfele saját magának. Valaki írta itt nemrég, hogy Kimi nem segít neki eleget, meg hogy állandóan versenyez vele a rajtoknál. Kérdem én, egy versenyeket néztünk? Amikor csak lehet, segít neki, és pont hogy Vettel zár be állandóan Raikkönen elé, néha még azzal sem foglalkozva, hogy a másik oldalon jön pl. Hamilton. Szóval ez a rossz csapattárs duma szerintem baromság.

És ha már csapattárs, és csapat. Hát, amit ez Bottas gyerek, meg mögötte a Merci vezetés leművel, az nálam már mindennek az alja. Lehet velem nem egyetérteni, meg nyomni a cél szentesíti az eszköz dumát, meg hogy ez verseny, és ezek a dolgok megengedettek. Nálam viszont ezek már nem férnek bele a sportszerű versenyzésbe. Bottas egy hulladék ember. Lekoccolt a pódiumos interjúról is, mert fájt volna neki az igazság, bár sokan biztos a csapata miatt is fütyülték volna, nem csak azért ahogy "versenyzett" ma. Ja, versenyzett. Lószart, olyan volt ma is, mint egy bólogató papírnehezék. Pilótának is egy nagy lófütty, csak ezt nem ismeri be sem ő, sem a csapata. Wolffék meg csinálják még jó sokáig ezt a boxos ijesztgetést, meg a feltartósdit. Lelkük rajta. Én mindenesetre rühellem őket.

Verstappen-nek meg valaki igazán lekeverhetne már egy nyaklevest. De egy olyat, hogy megszólalni se legyen kedve pár hétig. Nagyképű, arrogáns, tiszteletlen pöcs, aki nem sok értékelhetőt tett le az asztalra, csak beült a tutiba, és onnan osztja az észt, rombolja a futamokat, senkire és semmire nincs tekintettel. Veszítene a Forma1 pármillió holland nézőt, de a versenynek csak jobb lenne, ha nem látnánk többet a pályán. Persze ez csak álom, hisz ő az aktuális sztárpilóta, akinek mindent lehet. Nézhetjük még vagy 15 évig a vergődését.

[ Szerkesztve ]

ELADÓ Rokinon/Samyang 12mm f/2 MFT objektív: https://bit.ly/37rjSUC

(#116664) Tapsyfüles válasza Motion_Blur (#116659) üzenetére

Tapsyfüles
(aktív tag)

Nem semmi Bottas oldalán azok a kommentek, de ezen a képen megakadt a szemem.

(#116665) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Rosberg: 100%-ig Vettel volt a hibás

Ennyire meredek a monzai pálya régi, már nem használt szakasza

Hamilton számára Monza egy kígyófészek, tele gyűlölettel

Az Olasz Nagydíjon a Ferrari elsőszámú kihívójának lenni egyenlő azzal, mint a közönség elsőszámú ellenségének lenni. Monzában Lewis Hamilton lépten-nyomon megtapasztalja, hogy finoman szólva sem ő a helyi szurkolók kedvence, például az időmérő végén is füttykoncert fogadta, amikor a célegyenesben interjút adott. Nem beszélve az alábbi rajzról, amit boldogan hordoz a tifosi a rajongói zónában.

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#116666) vond válasza Tapsyfüles (#116664) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Nincs ebben semmi különös, ezt láthatjuk hétről-hétre. :((( Csak közben az ő oldalukról mindenki tolja az egyenlő versenyzők dumát. Aha, persze.

(#116667) Tapsyfüles válasza vond (#116666) üzenetére

Tapsyfüles
(aktív tag)

Igen ez a szomorú valóság, ő elvan 2.ik számú pilótának mindvégig, míg Hamilton ott van.
Felveszi a kis fizetését, elautózik a mezőnyben, lenyeli a csapatutasításokat, aztán ennyi véget is ért a karriere.

(#116668) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Vettel egyébként tegnap láthatóan nem volt boldog mikor Kimi előtte végzett az időmérőn. Nem is gratulált neki a közvetítés alatt, lehet előre tudta már a másnapi lehetőségeket (Kimi nem engedi el úgy simán).

Exkluzív: Versenyezhetnek-e egymással a Ferrarik?

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#116669) Samott válasza gF (#116660) üzenetére

Samott
(senior tag)

Akkor ezert nem volt atmoszfera bekeverbe a dobogon. :D

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#116670) Csapoati válasza vond (#116666) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Mondjuk 4-5 tizedes hátrányból mást nem nagyon tudott csinálni. Érdekes, hogy ugye megint az van, hogy a Mercedes jobb autó. Míg a Ferrarik az utóbbi futamokon közel azonos tempót mentek, addig a Mercinél csak Hamilton tud olyan gyors lenni, mint a vörösök. Régen ilyenkor már Schumi/Alonso/Vettel-faktorról volt szó, most meg csak mákkirály titulus jár a britnek. :)

A másik meg, hogy Bottas vízhordó és segít a csapatnak. Raikkönennel is megcsinálták ezt nem egyszer, nem kétszer az elmúlt 1,5 szezonban. Nem is volt ezzel semmi gond, csak akkor nem hőzöngtek a Ferrari/Vettel-rajongók, hanem örültek, hogy segít a csapatnak. Kettős mérce?

[ Szerkesztve ]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#116671) Don.Corleone válasza Motion_Blur (#116659) üzenetére

Don.Corleone
(aktív tag)

Van pár ikonikus komment, de egy kulturáltabbat had mentsek át:

"I have never heard a pilot say "my goal was to slow down the kimi's ferrari". You are and you will always be one that does not count for anything"

(#116672) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Szomorúan látom, hogy pár ember itt Facebookos mélységekbe rántja le a topik színvonalát :(
----------------
Érdekes futam volt az biztos. Kimit sajnálom, de vigasztal, hogy nem rajta múlott.
Vettel - Hamilton: szvsz versenybaleset, de Vettel saját magának köszönheti azt, hogy megforgott. Nem az első hiba idén, simán szoros lehetne a pontverseny, de Hamilton szépen lépdel az 5. vb cím felé Bottas és Vettel segítségével. :K Jelenleg abszolút megérdemelten lenne vb.
----------------
A Renault szerint nem legális a Haas autója.
----------------
A Merci és Bottas ismét segget csinált a szájából.

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#116673) Motion_Blur válasza Csapoati (#116670) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Rosszul tudod, a Hammertime azt jelenti hogy az autó tudása + 5 tized! ;]

Topikkazdaként szépeket flame-elsz amúgy...

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#116674) Csapoati válasza Motion_Blur (#116673) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

De nem így van? Arra próbálom felhívni a figyelmet, hogy nem fekete-fehérben kell látni a világot vagy a sportágat, főleg nem a fotelból.

(#116675) vond válasza Csapoati (#116670) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Világosan látszik a Ferrarin is, hogy kit tolnak, kinek a kárára, de azért ilyeneket nem láttam Kimi-től, hogy a saját versenyét teljesen feladva, szándékosan kint marad a rongyos gumin még plusz 15 kört, azzal az egyetlen céllel, hogy feltartsa a nem mellesleg honfitársát, majd még le is nyilatkozza, hogy "My goal was to slow down Kimi." Hát, gratulálok neki, nagyszerű sportember, és lelkiismeretes versenyző. :(((

(#116673) Motion_Blur: Azok a hammertime digitális bannerek meg egyáltalán hogyan kerülnek oda a versenybe? :((( A többi pilótának mikor tolnak be ilyeneket? Majd rakjanak ki maxtime reklámokat is, amikor Verstappen legközelebb belerongyol valakibe.

[ Szerkesztve ]

(#116676) b-type válasza gF (#116660) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Biztos azoknak a srácaik akik kinevették Hakkinen-t :)

Ennek a helynek ez a hangulata, kell ilyen is.
sok vizet nem zavar.

(#116677) Csapoati válasza vond (#116675) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

1997 Suzuka, Eddie Irvine (Ferrari). Semmi más dolga nem volt, mint lelassítani Villeneuve-öt, amit meg is tett (5. lett a kanadai, más kérdés, hogy kizárták utána). Ezért mindenki géniusznak tartotta, még én is megtaposltam a tévé előtt, pedig a Williamsnek szurkoltam. Hogy miért? Mert ez igazi csapatmunka, és az F1 nem (csak) egyéni sport.

Egyébként most nem emlékszem melyik futamon, de cisnálták ezt Kimivel, hogy tovább kint tartották a rongyos gumikon, hogy feltartsa Hamiltont. Azt hiszem ugyanúgy nem bukott ő sem pozíciót a végén, ahogy Bottas sem ma.

[ Szerkesztve ]

(#116678) Tapsyfüles válasza vond (#116675) üzenetére

Tapsyfüles
(aktív tag)

Véletlenül nem Bottast akartál írni? Mert így Kimi tartotta fel Kimit, ahogyan írtad.

(#116679) Malibutomi válasza Csapoati (#116670) üzenetére

Malibutomi
(nagyúr)

Nekem a par evvel ezelotti versenyek ugrottak be akkor is ez volt..."a ket Redbull es Hamilton"

(#116680) veron3 válasza vond (#116675) üzenetére

veron3
(csendes tag)

Megegyszer: a masodik helyre eselye sem volt, a harmadikra is jobb volt ujabb gumikkal. A versenye nem volt veszelyben, a harmadik hely volt a legjobb elerheto, akkor hol is aldoztak be a versenyet? Ez egy win-win-win volt a csapatnak, Lewisnak es Valterinek.

[ Szerkesztve ]

(#116681) vond válasza Csapoati (#116677) üzenetére

vond
(MODERÁTOR)

Bottast is kizárhatnák, de úgysem fog megtörténni. Egyébként tényleg nem (csak) egyéni sport, de mégis az emberek 99%-a csak azt nézi/hallja/mondja, hogy ki lett a világbajnok, és nem azt, hogy melyik csapat. De ha még fordítva is lenne, nálam ezek a dolgok akkor sem férnének bele a sportszerű versenyzésbe. Ez van, nem muszáj velem egyetérteni.

(#116678) Tapsyfüles: Szerintem jól írtam. Úgy szólt, hogy ilyet nem láttam Kimi-től.

Persze aztán az is lehet, hogy volt ilyen, csak azt a versenyt épp nem néztem, vagy csak simán vénülök, és nem emlékszem rá.

(#116680) veron3: Most még a végén megmagyarázzátok, hogy az volt a legoptimálisabb gumileosztás Bottas-nak, hogy 40 kör szuperlágy, 13 kör lágy (lehet, hogy nem pont ennyi volt).

Ja, és ez egy win-win szitu volt Bottas karrierjének, és a finn szurkolóinak is. Ok.

Na jól van, lépek is inkább. Kár volt idejönnöm. Ha nagyon zavaróak a hozzászólásaim, szóljatok, és töröljük őket.

[ Szerkesztve ]

(#116682) snecy20 válasza vond (#116681) üzenetére

snecy20
(veterán)

Volt rá példa valamelyik idei, év eleji versenyen, más kérdés hogy akkor Kimi még fél körig sem tudta maga mögött (fel)tartani Hamiltont.

(#116683) Csapoati válasza vond (#116681) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

De, ez még pont belefér a sportszerű versenyzésbe, mert egyszer sem vágott keresztbe neki. Egyszerűen annyival ment előtte, hogy megelőzni ne tudják, de a piszkos levegője lassítsa Raikkönent. Ez pedig egyáltalán nem könnyű.

Ez van, nem muszáj velem egyetérteni vs Na jól van, lépek is inkább. Kár volt idejönnöm. Ha nagyon zavaróak a hozzászólásaim, szóljatok, és töröljük őket.

Nem értelek. Ha egyszer nem muszáj egyetértenünk, akkor hol a probléma? :) Nem értünk egyet, ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#116684) gbors válasza Csapoati (#116674) üzenetére

gbors
(nagyúr)

A Mercedes azért ba***a sokak csőrét, mert év elején ment a nagy süketelés az egyenlőségről. Nekem teljesen OK az ilyen jellegű csapatmunka (ha jelen esetben Bottas nem csinál semmi durvát, márpedig nem csinált), de a képmutatást rühellem.

A tempó kérdése nagyon érdekes. Nekem az a gyanúm, hogy ha Vettel van elöl az első kör végén, akkor egy Spahoz hasonló versenyt látunk, max. az utolsó harmadában van némi izgalom a hólyagosodás kapcsán. Kimit bármennyire is bírom, nem sok versenyen láttam az utóbbi években konzekvens gyors versenytempót futni. Szóval szerintem a Ferrari gyorsabb volt ezen a futamon is valamivel, ezt Hamilton kompenzálta a jobb versenytempójával, Bottas segítségével pedig előzni is tudott.

(#116681) vond: az F1 nem sport, hanem háború. Már úgy 20 éve. Nem vicc.

[ Szerkesztve ]

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#116685) PumPi

PumPi
(őstag)

Amugy egyebkent a durva az hogy az osszes hiba belefert volna kivetel a nemetorszagit... 25pont plusz hamilton 7 pont minusz... akarhogy nezem 2 ponttal vezetne a bajnoksagot meg igy is...

Amugy nekem nincs bajom a csapatjatekkal legyen igy de akkor ez legyen transzparens. Kommunikacio baromira nem errol azol es ez nekem gyomorforgato... az meg hogy kint marad kopott gumikon csak azert hogy segitsen a csapattarsanak... hat nem tudom nekem nem lenne ez palya de nem vagyunk egyformak.

Gbors: igy van ennyi a baj nem a csapatsorrend.

[ Szerkesztve ]

(#116686) Motion_Blur válasza gbors (#116684) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Hiába tudott volna Vettel esetleg jobban elszakadni, Hamiltonban volt tartalék és az ő gumijai se bírták volna ki a végéig.

Kimi azt nyilatkozta hogy nem önmagában azért ment csak tönkre a gumi mert Bottas mögött kellett menni, hanem azért mert a verseny minden körében a határon kellett mennie, nem tudta óvni a gumit. Lehet hogy ez így volt a Mercinél is (szerintem Hamilton csak utazott Kimi mögött), de ott gond nélkül kibírták a gumik ezt a tempót.

A Merci Hringen megmutatta hogy az égvilágon semmi gondjuk a gumikezeléssel, a Ferrarinál pedig egyre többször jön elő...

[ Szerkesztve ]

(#116687) Csapoati válasza gbors (#116684) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Az év elején még nem is kellett Bottas, ezt az utóbbi pár futamon szedték elő - szerintem jogosan, innen ő már nem nyer vb-t, ahogy Raikkönen sem. Abban igazatok van, hogy ezt sokkal egyértelműbben kéne kommunikálnia Wolfféknak, mert így Bottasból csinálnak hülyét, amit pont hogy nem érdemel meg, mert segít a csapatnak.

(#116688) b-type válasza PumPi (#116685) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Pedig nagy volt az egyetértés hogy mennyire jó és érthető egy ilyen versenyzői felállás, bolond lenne egy csapatvezető Alonso-t szerződtetni Hamilton (vagy Vettel) mellé.
..így most én sem igazán értem hogy mire fel ez a nagy hőbörgés..azt tette amire mindenki jó választásnak gondolta.

(#116689) gbors válasza Csapoati (#116687) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Az év elején sem azt mondták, hogy most még nem kell, hanem elég elítélően nyilatkoztak az egész jelenségről. So there. Nem akarom túlragozni, szerintem mindenki érti.

(#116686) Motion_Blur: a két kulcsgondolat:
- nem önmagában azért
- neki (Kiminek) a határon kellett mennie

Ami innentől jön, az persze spekuláció, de szerintem Vettelnek nem kellett volna annyira a határon mennie. Az igaz, hogy a Ferrari egy kicsit elmérte most a beállításokat, ezért is írtam, hogy esetleg a végén lett volna némi izgalom. De ebből a szemszögből nem olyan sok az a 8 kör, amivel a verseny vége előtt elment Hamilton.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#116690) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Sajtóhírek szerint a bizalom akkor ingott meg leginkább Räikkönenben, amikor a Kanadai Nagydíj előtt egy pultosnő szexuális zaklatással vádolta meg a finn pilótát. Marchionne állítólag ekkor döntötte el, megválik tőle, s helyére Leclercet ülteti.

wtf?

🏎️ 🏁

(#116691) Tapsyfüles válasza Ciccuka (#116690) üzenetére

Tapsyfüles
(aktív tag)

Áhh ilyenekben nem szabad hinni.

(#116692) Csapoati válasza Ciccuka (#116690) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Blikk?

(#116693) Barthezz2 válasza Motion_Blur (#116686) üzenetére

Barthezz2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Na azt meg azért ne mondjuk már megint, hogy Ham csak sétakocsikázott. Biztos Spa-ban is, csak épp elfelejtett a végén felkapcsolni? :W

Nagyon jól ment, de megőrülök ilyenektől, hogy Hamilton mindenkinél másodpercekkel gyorsabb, mindig, csak kocsikázik mert épp az a jó neki.. Na ne..

[ Szerkesztve ]

Everybody lies.

(#116694) LanyUs válasza Tapsyfüles (#116691) üzenetére

LanyUs
(aktív tag)

Igen, mert pont C. Ronaldo és Rai van "rászorulva" az efféle fogdosásokra :) . A nők nem hajtanak sem rájuk, sem a pénzükre. :D

Vettel! Türelem! Eldőlt azonnal a verseny amikor megelőz Hamilton? Ha versenyképes a ferrari, akkor miért? Pályán visszaelőzöd! Oké, az igazi versenyző nem enged veszni egyetlen pozíciót sem. De így hányat vesztettél? Hamilton köszöni szépen. Igaz elfáradt, de elismerően verte Bottas vállát :C Ferrari hazai pályán azért szép mondat volt a mercitől a végén: mutassuk meg az ezüst nyilakat :D

Barthezz2: csodálkoztam, hogy nem fogyott el alóla a merci, hiszen egész versenyen 1 sec-en követte. Elvileg az egész kocsi túlhevül ilyenkor mindenestül :F

[ Szerkesztve ]

(#116695) Cartevo

Cartevo
(senior tag)

A végén feltűnés nélkül kiinthették volna Kimit gumicserére. Vettelnek nem mindegy 30 vagy 27 pont hátrány, és Kiminek is jutott volna 8-10 pont.

Bár a csapat vb miatt megértem a döntést, valamit már nyerniük kell.

(#116696) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)

Vettel: „Sosem segít, amikor pontokat veszítünk, de ez még nem a világ vége, mindannyian fel fogunk ébredni holnap reggel is. Most persze csalódottak vagyunk, különösen a rajongók miatt, hiszen nem hoztuk számukra a várt eredményt. De hát mit tehet az ember, amikor kiforgatják?” – tette fel a kérdést Vettel, akit a Hamilton mögött harminc pontosra dagadt hátránya sem rémít meg. „Nem aggódok túlságosan. Ha megvan a szükséges tempónk, akkor ez a pontkülönbség ugyan soknak hangzik, de valójában nem telik sok időbe, hogy lefaragjuk.”

Különös: óvást nyújtott be Grosjean eredménye ellen a Renault

Váratlan panasztétel érkezett az FIA-hoz egy órával az Olasz Nagydíj leintését követően. A Renault kifogást emelt a Haas hétvégi eredménye ellen, az ügyben így kötelezők meghallgatást tartani a versenybírók még a nap folyamán. Az enstone-i alakulat nem adott tájékoztatást azt illetően, hogy mi indokolta számukra az óvás benyújtását, csupán annyit mondtak, hogy a Haas autóinak legalitását kérdőjelezik meg.

Míg Kevin Magnussen nem szerzett pontot, Romain Grosjean a nyolc egységet érő 6. helyen vitte célba a Haas autóját Monzában, és mivel a Renault csak egy 9. pozíciót tudott felmutatni Carlos Sainz révén, a két istálló most pontegyenlőséggel áll a konstruktőri tabella 4. helyén. A Haas ráadásul erősebb szezonbeli eredményének köszönhetően ezzel át is ugrotta riválisát, így nem csoda, hogy a franciák minden lehetséges eszközt megragadnak a visszavetésükre

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#116697) Motion_Blur válasza Barthezz2 (#116693) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Fogadd el hogy van más vélemény is, nem kell megőrülni :)

Én úgy gondolom hogy aki gond nélkül ott tud végig autózni a másik mögött 0,5-1,2s-re, annak van tartaléka. És mondjuk a szélárnyék + DRS miatt akár spórolhat is ha nem tervez előzni.

(#116698) Barthezz2 válasza Motion_Blur (#116697) üzenetére

Barthezz2
(MODERÁTOR)
LOGOUT blog

Elfogadom, csak valahogy ha bárki más így áll, akkor ennyi, béna, nem tud előzni, ha elöl megy, akkor meg tuti 1000%-on hajtja magát. Ham ha elöl van, ha hátul, ő mindig tartalékol, meg mindig sétakocsikázik.

Elismerem a tehetségét, annak ellenére, hogy nem csípem, de azért ő sem isten, hogy mindig, minden körülmények között "spórol", mert amúgy másodpercekkel gyorsabb. Pedig minden futamnál benyögi ezt legalább valaki, akár hol áll/állt..

Ne vedd magadra, nem ellened szól, csak most épp te jöttél elő ezzel :)

Everybody lies.

(#116699) 7etape válasza Ciccuka (#116696) üzenetére

7etape
(addikt)

Vettel kissé eltévedt az erdőben. 30 pont nem telik sok időbe? :D :DDD

(#116700) Ciccuka válasza 7etape (#116699) üzenetére

Ciccuka
(addikt)

Normál esetben nem. :)

F1: Harmadik autót szeretne a Mercedes

🏎️ 🏁

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.