Hirdetés

2019. november 15., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-14 21:29:59

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#115651) Milka 78

Milka 78
(nagyúr)

Basszus srácok bocsánat! Telórol vagyok és nem láttam a nap versenyzője feliratot!Azt hittem ez az a kép amikor az első helyezettet mutatják :B
Sry benéztem! :R

---------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!--------- Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni,ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#115652) Leon77 válasza mg1992mg (#115648) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Mert előzött egy szépet, ami az első helyet jelentette neki és utána "szuperül kontrollálta a versenyt".

Most nem azért, de szerintem nem történt a hátsó traktusban semmi olyan, ami kiemelkedőbb lett vona, mint a győzelem és amit az előbb írtam...

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#115653) DS39 válasza gF (#115650) üzenetére

DS39
(veterán)

És olyanok szavaznak akik tök átlag nézők. Sok jelentősége nincs ennek, hogy ki nyeri.

[ Szerkesztve ]

(#115654) Viktor77 válasza Milka 78 (#115651) üzenetére

Viktor77
(félisten)

Nem, azt megérdemelte, ez vitán felül áll. :)

Some people move on, but not us ... not us

(#115655) gbors

gbors
(nagyúr)

Továbbra is fennáll az idei szezon rákfenéje, az unalmas futamok. Most még a középmezőnyben sem történt semmi az első pár kör után. RPFI good, Haas good, Gasly good, Ericsson még nem volt rossz, aztán nihil.
Ha a szünet után a Mercedes jött volna vissza erősebben, akkor lehetne temetni az évet, így legalább még az összetettben lesznek izgalmak, ha a pályán lévőkre egyre kevesebb remény is van.

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#115656) mg1992mg válasza Leon77 (#115652) üzenetére

mg1992mg
(senior tag)

Hatalmas bravúr..

Samsung Galaxy S9+, Nintendo Switch

(#115657) Zoleee83

Zoleee83
(senior tag)

Óriási bajban a McLaren, Vandoorne a legutolsó helyen. What a shame! :(

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#115658) velizare válasza Zoleee83 (#115657) üzenetére

velizare
(veterán)

gasly meg betolta a hondát a gyári renault elé. ha ezt monzában is meg tudja csinálni, akár még előre is léphet velük az rb az első évükben.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#115659) Tsa-bika válasza Zoleee83 (#115657) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

Vandoorne idegállapotban van, néztem a grid walk-ot és rossz volt ránézni a srácra..sápadt, ideges, interjú közben is csak a cipőjét nézte lehajtott fejjel.

Miután továbbmentek, Brundle és Di Resta kendőzetlenül kimondták kamerák előtt, hogy ez egy nagyon rossz hangulatú beszélgetés volt, Di Resta azt is hozzátette, hogy nem is csoda az új döntések fényében, amiket már meg is hoztak a háttérben. Igen, így fogalmazott.

Ezzel nem azt akarom, mondani, hogy az autó egyébként szipi-szupis csillámpóni, csak azt, hogy a versenyző is remegő lábbal ül benne, közel nulla motivációval.

[ Szerkesztve ]

Van amit személyesen kell átélni, minden másra ott a darkweb.

(#115660) DS39 válasza Tsa-bika (#115659) üzenetére

DS39
(veterán)

Az ő F1 karrierjének szerintem vége. Egy villanása nem volt amióta itt van.

(#115661) Viktor77

Viktor77
(félisten)

Motorsportról:

"Vettel hihetetlen akaraterővel és elszántsággal kockáztatva utasította maga mögé a pökhendit" Hiába, ott azért elszabadul az ész! :D

Some people move on, but not us ... not us

(#115662) cyberkind válasza DS39 (#115660) üzenetére

cyberkind
(nagyúr)

Szerintem Lando Calrissian is így fog járni, egyszerűen ezzel a kocsival kb senki se tud mit csinálni.

(#115662) cyberkind
Hol, merre, ki, esetleg mi?

[ Szerkesztve ]

"Fly the Friendly Skies" "Take Me Home, Country Roads" "I shouted out Who killed the Kennedys?"

(#115663) Tsa-bika válasza cyberkind (#115662) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

Atyaúristen...

[ Szerkesztve ]

(#115664) Zoleee83 válasza Tsa-bika (#115659) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

Igen valószínűleg nulla kedvvel versenyzett végig, lehet hogy már tudja hogy jövő péntektől Ocon, vagy Norris ül a helyén az autóban.
Az hogy nem volt egy villanása sem eddig, azt túlzásnak érzem mikor 2016?-ban Alonso csúnyán összetörte magát, első beugrásra pontot szerzett a szintén hulladék autóval.
Rettenetesen rossz ez az autó, ezt már a téli teszteken tudták, nem tudom mikor, vagy hogy egyáltalán lesz-e felfelé innen, teljesen szétesett a csapat, ráadásul Ojjeh is elhagyta őket aki az egyik legnagyobb részvényes volt.
Rossz nézni! :(

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#115665) vhw válasza Zoleee83 (#115664) üzenetére

vhw
(addikt)

Remélhetöleg idén már kapkodás nélkül tudják megtervezni a '19es autót. Tavaly azért nem sok idö volt a váltás után.
Erröl az idényröl láthatóan lemondtak, az orrkupon kivül jött bármi azóta? Nyilván nem azért, mert anyagilag csöd szélén állnak.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#115666) guftabi96

guftabi96
(addikt)

Hülkenberg: 10 rajthelyes büntetést kapott a következő hétvégére.
-----------------------

Micsoda kép :C

[ Szerkesztve ]

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#115667) [CS]Blade2 válasza velizare (#115658) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Ezen én is gondolkoztam közben, meg valszeg Wéber is, de nagyon sok az ismeretlen. Nem tudjuk, hogy a motoron kívül mit mutat a két autó technikailag, aero hatékonyságban és maximális leszorítóerővel. Kinek mik kedveznek: fékezések, lassú, közepes vagy gyors kanyarok, kigyorsítások, majd erre az egészre rájön, hogy erre a két pályára külön készít mindenki aero csomagot, de legalább hátsó szárnyat.

A két teljes csomag között pedig nincs olyan nagy különbség az egész évet nézve, hogy ezek ne befolyásolják számottevően a dolgokat.
Volt már idén olyan futam, amikor a Hondák mellett mindenki elment, amit Wéber is mondott, hogy arra számított, hogy bedarálják őket. Ált. Alonso alatt egy fél futamot kibírt régebben a cucc, de az is valszeg úgy volt, hogy elhasználták azt a benzin mennyiséget, amivel már csak nagyon spórolva lehetett lemenni a 2. felét a versenynek.
Ez viszont csak a maximális átfolyással lehívható teljesítményt adja meg.

A másik, hogy azt hiszem, hogy az első félidőben SS volt a Hondán, és S a Sauberen. Fordítva pedig elmentek mellettük. Azonos gumival még valszeg elmentek volna, ami viszont a Ferrarihoz képest lemaradást mutat, mert az a gép valszeg gyengébb az egyéb tulajdonságaiban.

Itt inkább a gyári Renault nem hozta magát. FI vagy FI-Haas közti tempót kellett volna hozni.

(#115668) Don.Corleone

Don.Corleone
(aktív tag)

(#115669) Abu85 válasza Don.Corleone (#115668) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#115670) Leon77 válasza mg1992mg (#115656) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Miért, amúgy volt bravúros előzés? Úgy értem, volt e Vettel Vs Hamolton előzésnél jobb. Gondolom a kikerüléseket te sem számolod....

Mert van élet a halál előtt:P AMD Ryzen 7 3700x, Asus x370 pro, MSI GTX 1080 TI GAMING 11G, 16Gb(2*8) trident z f4-3200c16d-16gtzb, Samsung M2 960 evo 250GB épített vízhűtés és saját készítésű kuckó

(#115671) Csapoati válasza Leon77 (#115670) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Bottas vs Gasly, Verstappen vs Ocon

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#115672) Leon77 válasza Csapoati (#115671) üzenetére

Leon77
(senior tag)

Oké, lehet, hogy talán jobb volt, de ennyiért érte volna??? Amúgy Verstappen vsz nagyon jól ment. Egyébként én nem szavaztam, ha ez számít ;]

(#115673) [CS]Blade2

[CS]Blade2
(őstag)

Én tennék is rá egy kisebb összeget, hogy nem a szavazás alapján teszik ki már a tököm tudja mióta. (Liberty-s átvétel után az első pár még szavazás alapján ment, aztán kb. 2 ilyen anomália után a kezükbe vették a dologot.) A Tetra-Pack-os gyerek, meg Verstappen lenne minden futamon. Esetleg Kimi, Alonso, stb. akinek sok rajongója van.
Ezek nem bízzák a nézőkre, szerintem ők döntik el, és úgy csalják le a szavazást, hogy az legyen, akire ők gondoltak éppen. Ált. az, aki top autóval hátulról indul, és bemutat egy csomó kikerülést, vagy épp egyszerűen csak a győztes. Esetleg a rajongókat kiszolgálják, és beteszik azt, akinek a legtöbb van az adott országból.

[ Szerkesztve ]

(#115674) snecy20 válasza [CS]Blade2 (#115673) üzenetére

snecy20
(veterán)

Mint az Önök Kérték...
Érdekes módon mindig mindenki abból az előre leválogatott 50-ből kér. ;]
Na ilyen lehet ez az F1-es szavazás is.

Be Quiet Dark Rock Pro 4 CPU hűtő eladó - https://tinyurl.com/y4t3q2z3

(#115675) guftabi96 válasza [CS]Blade2 (#115673) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Ki az a "Tetra-Packos gyerek" ? :F

#KeepFightingMichael | #JB17 Automobilista 2 Topik: prohardver.hu/tema/automobilista_2/

(#115676) Csapoati válasza guftabi96 (#115675) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ericsson :)

Leon77: Szerintem talán Bottas érdemelte volna meg, de olyan extra senki nem volt ma.

(#115677) Tsa-bika válasza guftabi96 (#115675) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

Tudtommal nekik köszönheti ez a sportág Ericssont.

(#115678) LanyUs

LanyUs
(aktív tag)

De jó, hogy a motorszabályok miatt a 2. helyezett inkább leáll az üldözéssel, csak azért, hogy egy eseménytelen futamon végén se történjen semmi :( DÜGUNALOM ezen a pályán? Szabályoknak :R
Azért Hami arcát megnéztem volna, ha Vettel 3-4 másodperccel hibázik egy kanyart és Ő elengedte. Egyed a kefét mondanám... pedig nemrég azt kommunikálta, hogy egy futamnak csak akkor van vége, ha leintik és addig 100%-osan teljes bedobással küzd. Oké!

(#115679) Abu85 válasza LanyUs (#115678) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Ez egy olyan pálya, ahol 70%-ban padlógázzal mennek, és baromira nem könnyű úgy támadni, hogy az elől haladó autóban jobb motor van. Nem igazán tudsz ilyenkor mibe kapaszkodni.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#115680) Ciccuka válasza guftabi96 (#115666) üzenetére

Ciccuka
(addikt)
LOGOUT blog

Zavaró, effektelt a kép.

🏎️ 🏁

(#115681) velizare

velizare
(veterán)

bottas kapott még verseny után 5 másodperc büntit +2 pontot a jogsijára.

Life is death, death is life. No life, no death. Life is life, death is death.

(#115682) Ciccuka

Ciccuka
(addikt)
LOGOUT blog

Lassítás az ütközésről

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#115683) DS39 válasza velizare (#115681) üzenetére

DS39
(veterán)

Miért?

(#115684) [CS]Blade2 válasza guftabi96 (#115675) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Igen, Ericsson.
Ha jól emlékszem, akkor a bevezetésnél rögtön ő volt 1x a nap versenyzője a szavazás alapján.

A balesethez: Szerintem HALO nélkül is megúszta volna. Így, hogy ott volt a HALO, arra és a felső légbeömlőre feküdt fel Alonso autójának az alja. Nélküle is a felső légbeömlőre érkezik. Ilyen szögben már az alap kialakítás is megvédi a pilótát egy lefejezéstől. Egy nagyon speciális szögben érkezésből lehetne gond HALO nélkül, de bizonyos esetben HALO-val is. Ha oldalról magasról lefele az oldalsó magasítás után közvetlen a sisak magasságában érkezik a felső légbeömlő előtti részre. (akkor a bal első kerékkel fejen találhatná) Ide viszont még mindig befér egy jó darab az autóból a HALO alatt oldalról. Pl.: már eleve totálkáros ronccsal repül Alonso, amiből össze vissza állnak ki a felfüggesztés elemei, akkor még mindig könnyedén nyakon szúrhatja a másik autóban ülő pilótát.
Itt az volt a nagy szerencse, hogy a padlóval érkezéssel egy nagy egybefüggő résszel ugratott rá, így semmi nem ment be a HALO alá sisak magasságban, vagy max. olyan darabok, amitől a sisak simán véd.

(#115685) Tsa-bika válasza DS39 (#115683) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

Első kanyarnál belement Sirotkinba.

(#115686) guftabi96 válasza [CS]Blade2 (#115684) üzenetére

guftabi96
(addikt)

Na, én erről lemaradtam :B Mindig tanul az ember.
Én Haryanto-ra emlékszem az első Driver of the Day-nél.

(#115687) Csapoati válasza [CS]Blade2 (#115684) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Konkrétan bármi, ami szemből vagy oldalról jön, az veszélyes halo nélkül.

(#115688) Geri Bátyó válasza DS39 (#115660) üzenetére

Geri Bátyó
(őstag)
LOGOUT blog (1)

Pedig kár lenne érte, mert nem rossz pilóta. Egy ótvar szar autóban kellene bizonyítania egy olyan pilóta ellen (Alonso), akinek totálisan más elvárásai vannak egy autóval szemben, mint mindenki másnak. Alonso nagyon jó pilóta, csak katasztrófálisan szar fejlesztő.

"Ki a büdös istennyila vagy te bohócképű!?" SzŐr Geri, birodalmi poéta és főszakács (:L topic)

(#115689) snecy20 válasza Geri Bátyó (#115688) üzenetére

snecy20
(veterán)

"Alonso nagyon jó pilóta, csak katasztrófálisan szar fejlesztő."

Kiváncsi lennék, hogy az ilyen nagyon pontos kinyilatkoztatások honnan jönnek. :) :)

(#115690) BMW001

BMW001
(nagyúr)

B@sszus, hihetetlenul egy unalmas, sz@r verseny volt, megint. :( Es meg csak Moto GP sem volt a dilettans angolok miatt, igy elmaradt a napi pulzusemelkedes.
Szvsz komoly gondok vannak az F1 -el, ez mar nyilvanvalo. Az egyik legnagyobb a DRS, ami kioli az izgalmakat, a jo kis csatakat kikerulesse redukalja. Ez lehet a sok fiatal divatdrukkernek tetszik, de azt, aki 1994 ota nez F1 -et, elkeseriti.
A masik, hogy szetszakadt a mezony. Van a Ferrari es a Mercedes, akik erinthetetlenek. Aztan oket koveti az RB, pont olyan tavol, hogy nem tud erdemileg beleszolni a dobogos kuzdelmekbe. Majd nagy szakadek, es jonnek a tobbiek, ahol futamtol fuggoen valtozik az erosorrend. De itt meg a kozepmezony is vegigaludta a futamot.

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#115691) Ciccuka válasza BMW001 (#115690) üzenetére

Ciccuka
(addikt)
LOGOUT blog

Nézz ma este 22:25-től DTM versenyt az M4Sport-on! :)

[ Szerkesztve ]

🏎️ 🏁

(#115692) BMW001 válasza Ciccuka (#115691) üzenetére

BMW001
(nagyúr)

Kosz a tippet. :)

Elado lesz a 9900K -m. Ez a mondat vajon hirdetesnek minosul?

(#115693) [CS]Blade2 válasza guftabi96 (#115686) üzenetére

[CS]Blade2
(őstag)

Valami olyasmi volt, hogy rögtön kitalálták, hogy feltörték a szavazós oldalt, vagy egy ember többször szavazhatott, vagy a franc tudja már. Az tényleg Haryanto volt.
De volt olyan is, hogy a szavazatok 25%-a Hollandiából érkezett állandóan. Akkor zsinórban kb 4x Verstappen volt, akkor is, ha szarul ment.
Az elején még középcsapat pilóták is voltak nap versenyzője, de már jó ideje Vettel, Hamilton, Verstappen az. Néha 10 futamonként 1x megkapja Kimi, Ric. Volt talán még Leclerc, meg Perez. Más szerintem nem is nagyon volt. Alonso volt még.

Aszem 1x tényleg feltörték, és akkor lett volna Ericsson. Még abban az időben volt, amikor bőven a futam után derült csak ki.

(#115694) snecy20 válasza BMW001 (#115690) üzenetére

snecy20
(veterán)

Úgy szét van szakadva most a mezőny, hogy szinte senki nem tud harcolni senkivel, csak legfeljebb az a 8-10 azonos kategóriájú autó a középmezőnytől lefelé. Ennek fényében sajnos nem csoda, hogy mindenki visszavesz a tempóból meg a támadószándékból már a futam első harmadától. Azt megszoktuk hogy a hosszú távú VB-célokat szem előtt tartva az élen nincs nagy csata, de most speciel hátrébb sem volt semmi, Bottas mutatta csak be a kötelező előrejövetelét. Az utolsó etapban Hamilton is inkább hagyta az egészet aztán átment kímélősbe, gondolom érezte hogy legfeljebb 3mp-es különbségre fel lehetne jönni Vettel mögé, csak értelme nincs, mert már az első etapban is meddő volt a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#115695) DS39 válasza Tsa-bika (#115685) üzenetére

DS39
(veterán)

Durva, és a verseny utánig vártak a döntéssel?!

(#115696) Csapoati válasza snecy20 (#115689) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Nyilván nem komoly forrásból.

(#115697) Tsa-bika válasza DS39 (#115695) üzenetére

Tsa-bika
(senior tag)

Én már ne keresek semmiben rációt, amugy lehet csak a verseny után emeltek panaszt a Williams-esek.

(#115698) snecy20 válasza Csapoati (#115696) üzenetére

snecy20
(veterán)

Azért kiváncsi lennék, hogy 2015 eleje óta kinek a véleményére adtak (Alonso vs. mindenkori csapattárs) az autó fejlesztési irányvonalát tekintve a McLarennél. :)
3.5mp-es lemaradást aligha lehet azzal magyarázni, hogy Alonso rossz fejlesztőpilóta.
Nem tudjuk hogy ilyen tekintetben ő jó-e, de azt sem, hogy rossz lenne.

(#115699) orc88 válasza Geri Bátyó (#115688) üzenetére

orc88
(őstag)

A pilóta maximum visszajelzést ad.
Vettel sem Newey helyett firkálta le a 2010-es gépet.

"Life's simple: You make choices and you don't look back." - Han (The Fast and the Furious: Tokyo Drift) | Epic Games: R i c h Y _

(#115700) snecy20 válasza orc88 (#115699) üzenetére

snecy20
(veterán)

A számítógépes szimulációk korában ez a fejlesztőpilótai szerep már csak egy papíron létező valami.
Most gondold el, hogy még Carmen Jorda is lehetett fejlesztőpilóta úgy, hogy vagy 6mp-ccel lassabb volt körönként az éles versenyzőknél, ami annyit tesz, hogy nagyjából totál hasztalan és irreleváns lehetett minden visszajelzése az autó valós teljesítményéről, és ennek ellenére olyan nagy kárt nem csinált a Lotusnál. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.