Hirdetés

2019. december 10., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#11151) Oliverda válasza .noxwill (#11147) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Pedig a 2014-es szerződésért cserébe valahogy meg kell tennie...

Első TransferWise átutalásod £500-ig ingyen: kérd a kódod privátban!

(#11152) ronaldo válasza mefistofeles (#11149) üzenetére

ronaldo
(őstag)

Ha esik, akkor teljesen megváltozhat az erősorrend, nem csak azok lesznek a buliban, akik most az első 10-be jutottak. Egy káoszfutam csak az esélyét adná meg egy Alonso győzelemnek, de simán lehet hogy ő is belehibázna és kicsúszna, mivel a vízátfolyás az olyan mint az orosz rulett, ott nem sokat számít a tálentum. Sőt, a változó körülmények között általában azért a stabil, jól vezethető autók nagyobb biztonságot adnak, s a Ferrari ebben (sem) jár az élen.

Alonso mégis azért szeretne (gondolom) káoszfutamot, mert ott legalább >0% esélye lenne a győzelemre, nem úgy mint most.

Egyébként a mostani időjárás előrejelzéseknek már lehet hinni, 6-7 órára előre már nagyon pontosan meg tudják jósolni a várható körülményeket. Eszerint nedves pályán indulnak (ahogy kb. tegnap kezdődött az időmérő), 5 kör után meg a valós erőviszonyok fognak már kirajzolódni. S talán még ez is hátrányos Alonso számára, mivel ilyenkor - ha interrel indulnak - nagyon nagy lutri kitalálni, hogy mikor érdemes felrakni a slicket, 1 kör mellélövés is 10 másodpercet jelenthet simán mínuszban (vagy pluszban). A Ferrari taktikai érzékét figyelve ezért ez inkább sújtja őket, mint segíti. :)

(#11153) Stafni válasza Oliverda (#11151) üzenetére

Stafni
(aktív tag)

Az nagyon szép lenne! Lehet, hogy nem sok autót adnának el a Germánoknak a korrekt húzás után. Az se biztos, hogy nem zárnák ki egy ilyen után a Ferrarit.

(#11154) mefistofeles válasza AMD Power (#11150) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

... megpróbálok pártatlan maradni de én is egy izgalmas, esős versenyért szurkolok, nagy fordulatokkal! Ha száraz lesz a pálya akkor (kivéve műszaki hiba vagy karambol) gyakorlatilag csak a verseny győzteséért lehet izgulni a VB győztes már meglesz!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#11155) mefistofeles válasza ronaldo (#11152) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Persze az esős futam is csak némi reményt ad Alonsónak, ha viszont az lesz amit írsz (nedves indulás és fokozatosan száradó pálya) akkor megint ott van ahol a part szakad! Már csak azért is mert a Ferka gumimelegítésben sem éppen sztár!.....

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#11156) venember83 válasza Stafni (#11153) üzenetére

venember83
(nagyúr)

Ha megcsinálják, nem lesz nyoma kommunikációnak, de kétlem, hogy ezt megtennék, nem Briatore a főnökük.

(#11157) Toekie

Toekie
(csendes tag)

Dehogy fogja Massa kilökni Vettelt, hagyjuk már ezt. Már a +5 rajthely miatt is sírt a szája a sajtónak. Egy 2. számú pilótának azt kell csinálnia amit mondanak neki, ennyi. Ha nem tetszik a rendszer, akkor tessék hozni a dobogós helyezéseket. Itt nem csak a Ferrariról beszélek. Csapatutasítások mindig is lesznek, mint ahogy ma is Webber véletlen rosszul rajtol, vagy esetleg lassabb lesz Vettelnél, vagy épp hosszabbra sikerül egy kiállása. Az, hogy már szabályos a csapatutasítás, sok embernek nem tetszik, de ez van, el kell fogadni. Bármelyik csapat él vele, ha lehetősége van rá, nem kell ezen csodálkozni, csak mostanában divat lett fikázni a Ferrarit. A morál eltűnt az F1-ből, aki sportszerű és korrekt versenyzést akar az felejtse ez az F1-et.

Amúgy szerintem ma Vettel sajnos simán bezsebeli a címet, én inkább Alonsonak adnám... RB-vel még Sato is vb lenne hátramenetben (igen, ezt a fentebb linkelt cikkből loptam). Most épp szakad az eső a pályán, hátha izgalmasra sikerül a verseny... Esőben Hamilton és Alonso állva hagyják Vettelt, ez kétségtelen. Remélem Hamilton elkeni Vettelt, ahogy illik, és győzelemmel távozik a McLarentől. Ha nem lesz eső, akkor kizárnak tartom, hogy Alonso ölébe hulljon a cím. Na de ez van, délután kiderül.

(#11158) Sandormaster

Sandormaster
(aktív tag)

Esetleg valaki talál streamet a betétfutamokhoz ne habozzon megosztani :R
Szívesen látnék valami izgalmat a futamig, na meg az időjárást is megsasolnám :)
Milyen szar üresség érzés lesz majd mindenkiben ha lemegy a futam, mindenki ott fut be ahonnan elrajtolt, köröznek 1,5 órát száraz pályán és viszlát...találkozunk márciusban ausztráliában :D

(#11159) D@ni88 válasza Motion_Blur (#11145) üzenetére

D@ni88
(addikt)

Ha nem Alonso lesz a világbajnok:

:DDD

[ Szerkesztve ]

(#11160) Toekie válasza Sandormaster (#11158) üzenetére

Toekie
(csendes tag)

HDTV Player. Itt nézz szét, de nem valószínű, hogy valamelyik csatorna közvetítené a betétfutamokat. Versenyt tuti adja a Sky, kicsit jobb nem a Mezei baromságait hallgatni.

(#11161) TESCO-Zsömle válasza D@ni88 (#11159) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Én ezen besírtam... :DDD :C

(#11162) spanyoll

spanyoll
(addikt)

Nincs valami infotok arról, hogy a ferrari bejátsza-e megint a váltócserés mókát, vagy most hagyják az egészet a francba?

"Super perfundo on the early eve of your day."

(#11163) TESCO-Zsömle válasza spanyoll (#11162) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Most fontosabb, hogy Massa ott legyen elől és meg tudja torpedózni Vettel-t hátulról egy elmért féktávval. Sima rajtbaleset. ;]

(#11164) spanyoll válasza TESCO-Zsömle (#11163) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Picit feltűnő lenne, de ha jól számolja ki, akkor akár még annak is eladható. Azon kívül meg sajna ha nem történik hasonló "malőr", akkor sajna Alonso nem igen lesz világbajnok...

(#11165) TESCO-Zsömle válasza spanyoll (#11164) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Sokat segítene, ha Massán is löknének hátulról. Mondjuk Maldonado... De a legtisztább az lenne, ha Massa elmenne Vettelnek, Maldonado pedig Vettelt lökné rá Massára... :DDD

(#11166) Oliverda válasza TESCO-Zsömle (#11165) üzenetére

Oliverda
(félisten)

A 16. helyről az nem lesz könnyű.

(#11167) spanyoll válasza TESCO-Zsömle (#11165) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Én Hamiltontól várom mindig, hogy elpattan az agya és csinál valamit, holnapra is azt remélem, hogy valamilyen oknál fogva előtte fog klimpírozni a Vettel, elpattan az agya és belemegy :DDD
Bár persze hasonló tömeges ütközésekről lehet álmodni, a valóságban nem valószínű.
Mondjuk sokkal nagyobb buli lenne, ha Vettel előre kerülne, kiharcolna magának egy tizeniksz másodperces előnyt valahogy, és a futam közepén kiderülne, hogy haldoklik a motor, vagy valami, és elkezdene pont annyira lassulni, hogy a mögötte autózó Alonso (ki más) pont utolérheti a futam vége előtt 5-10 körrel. Jaj bárcsak, akkor legalább izgi lenne még jobban.

@Oliverda: Senki se mondta, hogy könnyű lesz, de attól még ... :DD

[ Szerkesztve ]

(#11168) Oliverda válasza spanyoll (#11167) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Vettel előtte? Holnapra?

(#11169) spanyoll válasza Oliverda (#11168) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Ejj, csak álmodozom na :U
De valami tényleg nem ártana, hogy egész futam alatt izgalomban tartsa a népet (engem meg reményben), ne pedig az legyen, hogy első pár kanyarban vigyáznak egymásra, Vettel szépen nyugodtan leautózza az x kört és megkapja a díjat.

(#11170) ronaldo válasza spanyoll (#11164) üzenetére

ronaldo
(őstag)

Ördögi módon egy kiszúrt hátsó abroncs is elég lenne, mivel jelenleg a Red Bull a szokásos "időmérő" beállításokra van hangolva, Vettel hátulról érkezve egy Saubert se nagyon tudna megelőzni.

Persze ebben az esetben a boxkiállásnál módosítanának a szárnyállásain, meg minden gombot benyomna a kormányon de ezzel is csak a lerobbanás kockázatát növelné.

Bár ha ezek után, ilyen módon megnyerné a bajnokságot, akkor le a kalappal, teljesen megérdemelté tenné a címet.

De amúgy, ha a "szokásos" történik, nem igazán lesz valami komoly tett. Ugyanis amikor a RB nem első erő volt, Vettel csúnyán beleszürkült a mezőnybe, sőt elég sokszor Webber is megrakta. Aztán ahogy Newey elkezdett dolgozni és megint 200-as szögekkel erősítette az aszfaltra a gépet, megjött Vettel sebessége is, s már megverte Webbert (akit azért elég sok pech is elért az idény második felében) rendre az időmérőkön.

A Mclaren dominanciájáról meg annyit, illetve hogy az RB valójában egy erős második erő nagyon közel a Mclarenhez, hogy ezt a wokingiak addigra tudták eredményekké is tenni, mire már rég elúszott minden esélyük a VB címre, ezt sem szabad elfelejteni.

(#11171) ViiiiktorOC válasza D@ni88 (#11159) üzenetére

ViiiiktorOC
(senior tag)

Hatalmas!!! :DDD

LamboLVR - CSR2 Lambo T. Hungary

(#11172) spanyoll válasza ronaldo (#11170) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Na ja, de ehhez meg az tartozik hozzá, amit tegnap a véberék is pofáztak, hogy Alonso azért hozott csak ennyit, mert ennyi tellett tőle, vagy pedig a kocsi van mára esőre beokoskodva? Mert ha esős beállításokkal indul Alonso, és tegnap erre alapoztak, akkor elég csúnyán megütik a bokájukat, mivel ma nem lesz eső ha jól tudom, legalábbis tegnap ezt olvastam még (ma még nem néztem).
Bár jogos, ha Vettel beragad, az azért hozzásegítheti Alonsot az előre verekedéshez, de átrágni magát rajta...
Nem tudom. Túl sok lehetőség van egyelőre, az a baj (vagy a jó?).

(#11173) .noxwill

.noxwill
(veterán)

Szujó Zoltán (from FB)

VASÁRNAP REGGEL, INTERLAGOS
Utoljára pittyent jellegzetes hangján a beléptetőrendszer. A paddockban minden arc elgyötört, mindenki utolsó erőtartalékait használja fel. Operatőrök, fotósok tömege várja a bejáratnál, hogy megörökítse Sebastian Vettel és Fernado Alonso megérkezését a mindent eldöntő csata helyszínére. Tévéstábok jelentkeznek be élőben (irigykedve pillantok rájuk, nem tagadom), mögöttem egy brazil rádiós kollega tudósít fennhangon portugálul. Massa neve legalább annyiszor hangzik el, mint Alonsoé és Vettelé. Megjönnek a HRT-sek, szomorúak. Pénteken este Luis perez Sala csapatfőnök állítólag sírva köszönt el mindenkitől. Borzasztó látni egy Forma-1-es istálló agóniáját, mint ahogyan egy igazi vadász sem szereti nézni a megsebzett állat haláltusáját. Kovalainen nem köszön vissza. A Ferrari környékén megszokott vidám harsányságnak nyoma sincs, mindenki összehúzott szemöldökkel koncentrál. Adrian Newey lép elém a Red Bull garázsából, majdnem kilököm a kezéből a papírpoharat. Gondolataiba mélyedve kortyol bele teájába. Borult az ég. A pálya száraz. Bármelyik pillanatban eleredhet az eső. A Red Bullnál az intermediate gumikat bugyolálják be a kerékmelegítőbe, sebes, rutinos mozdulatokkal. Szinte egész éjjel esett. Hallottam, ahogy kopog a párkányon. Alig aludtam, gondolatok cikáztak a fejemben. Megpróbáltam leírni, de nem ment. Hajnalban egy madár csicsergett az ablak előtt. Jólesett hallani.

Látszik már hogy mindenki a végét várja már hogy lezáruljon az idény és kezdődjön a holtszezon.

All→M8

(#11174) helkis

helkis
(addikt)

Alonso: ezt a számot küldeném a redbullnak és mindenkinek, aki szereti.. ;]

>>>>> ''Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'' <<<<< >>>>>>> 3Dmarkillers - hwbot.org <<<<<<

(#11175) ronaldo válasza spanyoll (#11172) üzenetére

ronaldo
(őstag)

Ha esőre lett volna állítva az autója, nem ennyivel kap ki... Plusz nyilatkozta, hogy szó sincs esős beálltásról.

(#11176) spanyoll válasza .noxwill (#11173) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Eső eső eső!
Lehetnek még itt érdekes dolgok akkor na!

@ronaldo: Pedig lehet jobban tették volna, ha a Szujó irományára alapozunk :)

[ Szerkesztve ]

(#11177) Motion_Blur válasza spanyoll (#11172) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Maga Alonso is lenyilatkozta hogy szárazra volt állítva...

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11178) spanyoll válasza Motion_Blur (#11177) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Bocsi, nem tudtam. Akkor viszont már csak az a kérdés, hogy leesik az eső vagy sem ...

(#11179) .noxwill válasza Motion_Blur (#11177) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Akkor a Ferka miben hisz? Hogy tényleg megadja magát az RB Vettel alatt?

All→M8

(#11180) Motion_Blur válasza .noxwill (#11179) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Hinni a templomban kell.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#11181) TESCO-Zsömle válasza .noxwill (#11179) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Nem hisznek semmit, tudják mi lesz a végeredmény.

(#11182) .noxwill válasza Motion_Blur (#11180) üzenetére

.noxwill
(veterán)

Akkor mostanában sokat járhatnak oda, mert pár futam óta minden jó eredményt kiimádkoznak.
És egy Ferrari szintű csapatnak nem az ellenfél megbízhatatlanságában kellene hinnie dehát na.... :U

All→M8

(#11183) spanyoll válasza TESCO-Zsömle (#11181) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Ettől félek én is. Akkor viszont elég tré, hogy Alonso csak eddig tudta felverekedni magát időmérőn.
Bár nem biztos amit mondasz, lehet, hogy van valami tervük, csak még nem tudjuk, hogy mi. Kétlem, hogy feladták volna :U

(#11184) TESCO-Zsömle válasza spanyoll (#11183) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Ne félj tőle, ez meg van rendezve. Már év elején tudta mindenki a végeredményt, csak a pontos forgatókönyvet nem.

(#11185) stvnppp válasza Motion_Blur (#11180) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Már csak ez az egyetlen lehetőségük. Ha Vettel kiesik, akkor is minimum harmadikként kell bejönnie, ha nem így lesz és Vettel pontot szerez, akkor a Mclareneket kell megelőzniük. Az egész azon megy el, hogy ponthátrányból indulnak, de nem tudnak támadni, mert kevés a technika. Így nem tehetnek mást, mint imádkozni és esőtáncot járni. És ezt szerintem már futamok óta meg is teszik, mert tudják, hogy erőből ez már nem hozható.

(#11186) hoffman_ válasza TESCO-Zsömle (#11184) üzenetére

hoffman_
(veterán)

Azért ebben én még mindig nem hiszek.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#11187) 7600 GS válasza spanyoll (#11183) üzenetére

7600 GS
(addikt)

Nem veszed észre, hogy nem komolyan beszél? Erről az egész "meg van rendezve" dumáról le lehetne szállni, kezd már nagyon unalmas lenni.

'90 Honda Civic ED6 | '81 Passat 32B

(#11188) TESCO-Zsömle válasza hoffman_ (#11186) üzenetére

TESCO-Zsömle
(félisten)

Akkor már ketten vagyunk. :P

(#11189) 7600 GS

7600 GS
(addikt)

(#11190) válasza TESCO-Zsömle (#11163) üzenetére

(addikt)

Én nem gondolom, hogy direkt megütné Vettelt.

Az viszont biztos meg van mondva neki, hogy támadja, ahogy tudja és lehetőleg előzze meg, szóval innentől meg simán benne van egy koccanás. (persze utána senki se mosná le róluk, hogy direkt volt)

Ha Vettel picit okos, akkor simán elengedi Massát menjen csak, a pontversenybe nem zavar bele és így nem tudná elengedni Alonsot sem. :))

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11191) 7600 GS

7600 GS
(addikt)

Valaki le tudná írni az összes esetet, amikor Vettel VB lehet?

(#11192) proof88 válasza 7600 GS (#11191) üzenetére

proof88
(addikt)

ha alonso kiesik, vettel a vb. ha vettel esik ki, alonso a vb. ha mindketten kiesnek, button a vb.

szívesen ;]

Oliverda: :U

[ Szerkesztve ]

(#11193) 7600 GS válasza proof88 (#11192) üzenetére

7600 GS
(addikt)

Köszönöm! :DDD

(#11194) Oliverda válasza proof88 (#11192) üzenetére

Oliverda
(félisten)

Inkább menj át a vicc topikba...

(#11195) válasza proof88 (#11192) üzenetére

(addikt)

Ha Vettel kiesik még jó 60% eséllyel mindig Ő a vb.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#11196) X3B6O0X válasza 7600 GS (#11191) üzenetére

X3B6O0X
(aktív tag)

1: Alonso nyer, de Vettel minimum 4. (Pontegyenlőség lesz, de Vettel a több futamgyőzelmével nyer).
2: Alonso második, és Vettel minimum 7.
3: Alonso harmadik, és Vettel minimum 9. (Pontegyenlőség itt is)
4: Alonso maximum negyedik. Ekkor Vettel akár hátrafelé is mehet, mindenképp bajnok.

[ Szerkesztve ]

"...a vörös árnyalatú gombok azonban nem kaptak háttérvilágítást, viszont fényvisszaverő festést igen, ami persze jópofa, de pont sötétben annyit ér, mint egy tetszőleges politikus vagyonnyilatkozata" © Bog

(#11197) 7600 GS válasza X3B6O0X (#11196) üzenetére

7600 GS
(addikt)

:R

(#11198) Sundesz válasza ronaldo (#11175) üzenetére

Sundesz
(őstag)

Pontosan azt nyilatkozta Alonso, hogy nincs sok eltérés az esős és száraz beállítás között, most is max szárnyálással mentek és esőben is az lenne a jó. Tehát direkt esős beállításokat nem alkalmaztak.

Hörcsög Powa'

(#11199) spanyoll válasza TESCO-Zsömle (#11184) üzenetére

spanyoll
(addikt)

Egyetlen egy dolog miatt nem vágom rá, hogy kamu: 2008 miatt, amikor volt az az ominózus Hamilton "előzés".
Azóta én kételkedek mindenben, bár biztos ez az én hibám csak :)

(#11200) Sundesz

Sundesz
(őstag)

Hörcsög Powa'

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.