Hirdetés

2019. december 14., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#108701) KraX válasza Motion_Blur (#108696) üzenetére

KraX
(senior tag)

Nocsak nocsak, csak nem a Mercedesek indulnak a puhabb! gumikon az elso sorbol? Azokkal a puhabb gumikkal amikkel notoriusan lassabbak, hisz eddig inkabb a kemenyebb komponensu gumikkal tudtak gyorsabbak lenni??

Szujo el ne ajuljal... :U

I know kung fu!

(#108702) DS39

DS39
(veterán)

A szupert itt a Mercit kivéve mindenki elmelegíti valószínűleg a végére. Azért erre mondja valaki hogy nem kedveztek a mercinek.

(#108703) Popes válasza DS39 (#108702) üzenetére

Popes
(őstag)

Megoldást találtak a "problémára", nincs itt semmi látnivaló! ;]

Deus ex machina

(#108704) gbors

gbors
(nagyúr)

Miert ment a Ferrari laggyal? Hang nelkul neztem a qualyt...

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#108705) Csapoati válasza kukinyo (#108698) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Azért egyáltalán nem nagy a lemaradás és a futam más tészta. Várjuk ki, mi lesz holnap. Persze a Merci csalt, most már egyértelmű! ;] Vettel is biztos hazudott, amikor azt mondta, hogy a 0,4 mm keskenyedés nem igazán változtatott. :)

[ Szerkesztve ]

Haladni kell a korall (vagy Core-ral)!

(#108706) KraX válasza gbors (#108704) üzenetére

KraX
(senior tag)

Mert mindenkinek az volt a hasznalhatobb a kor vegere, kiveve a Mercedest az elmenok kozul... :U

I know kung fu!

(#108707) Milka 78

Milka 78
(nagyúr)

Gratulálok a Mercinek az új pacskerekhez, megérte a sok vinnyogás :DDD
Sebaj Nürburingban legalább vereny van nem ez az izé...

-----------------------------------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!-----------------------------------Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni, ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#108708) 7etape

7etape
(addikt)

Nyugodjon meg mindenki. Hamarosan jön b-type és közli, hogy a Mercedesnek semmiféle előnye se származik ebből. A módosított gumik elvégre mindenki számára azonosak..... :))

(#108709) Csepy válasza Zoleee83 (#108700) üzenetére

Csepy
(senior tag)

Ugye?
Alonso megoldja, tényleg érződik egy nem túl hatalmas, de határozott előrelépés, de Vandoorne, amekkora csodagyerekként jöt az F1-be, annyira semmilyen. Őszintén remélem, hogy jövőre lecserélik Lando Norrisra.

[ Szerkesztve ]

Regards: Csepy

(#108710) Motion_Blur válasza gbors (#108704) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Mert gyorsabban tudtak vele körbemenni mint a szuperlággyal :)
Ez Vettel Q2es és első Q3as köre után egyértelmű volt.

Nem rossz a McLaren, de azért 1.6mp-et kapott Alonso itt is. Red Bulltól is közel 1mp-et.

[ Szerkesztve ]

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#108711) KraX válasza Csapoati (#108705) üzenetére

KraX
(senior tag)

A szarkazmust felreteve azert ez fura, akarki akarmit is mond.

I know kung fu!

(#108712) gbors válasza Motion_Blur (#108710) üzenetére

gbors
(nagyúr)

Engem ennel egy kicsit melyebb ok erdekelne :)

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#108713) Motion_Blur válasza gbors (#108712) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Szuperlágy elfogyott a 3. szektorra.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#108714) Csapoati válasza KraX (#108711) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Pont ezt mondtam tegnap. Tökmindegy a fanoknak/hatereknek, hogy kb az egész mezőny B autóval érkezett ide, ha a Merci lesz elöl, csak és kizárólag a 0,4 mm-rel keskenyebb futófelületnek köszönhetik majd (még akkor is, ha Vettel azt mondta, hogy ez nem igazán változtatott a dolgokon). Így is lett.

(#108715) DS39 válasza gbors (#108712) üzenetére

DS39
(veterán)

Vékonyabb a futó felület mint eddig.
Ezért könnyebb felmelegíteni egy körre. Ez volt a baja a Mercedesnek eddig. Problem solved.

Bár ettől még a versenyt nem nyerték meg.

[ Szerkesztve ]

(#108716) KraX válasza gbors (#108712) üzenetére

KraX
(senior tag)

Az eddigiek alapjan a puhabb gumikat nagyon jol hasznalo Ferrari 1:17.2-ot tudott a Q3-ban mielott Softra valtottak az a Mercedes ami pedig eddig hagyomanyosan a kemenyebb komponensen erezte jobban magat 1:16.1-et ment.

Azon lehet vitatkozni, hogy mekkora mertekben segitett ez a Mercedesnek, de az nyilvanvalo, hogy segitett. A kovetkezo palyakon majd kiderul ahol visszarakjak a "normalis" futofeluletu gumikat, hogy hova is fog kerulni a Mercedes a tobbiekhez viszonyitva.

[ Szerkesztve ]

I know kung fu!

(#108717) kukinyo válasza Csapoati (#108705) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"Persze a Merci csalt, most már egyértelmű! ;] Vettel is biztos hazudott, amikor azt mondta, hogy a 0,4 mm keskenyedés nem igazán változtatott."
Megint olyanról beszélsz amit én egyszóval nem mondtam. Ehhez értesz. ;]
Egyébként Vettel hol nyilatkozta ezt?

(#108718) Csapoati válasza kukinyo (#108717) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Wéber mondta az előbb a stúdióban. Forrást így nem tudok adni.

(#108719) Popes

Popes
(őstag)

Lehet csak én gondolom így, de véleményem szerint könnyebb gumit csinálni egy autóhoz mint autót a gumihoz.(és mindenki azt lát bele amit akar)

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#108720) Milka 78 válasza kukinyo (#108717) üzenetére

Milka 78
(nagyúr)

Én pont azt olvastam,hogy Vettel szerint a Merci/Redbull (az utóbbi nem jött be) kettősének kedvez az új összetétel.
Parancsoljatok.

[ Szerkesztve ]

-----------------------------------Jótündér! A kívánság az kívánság! Na hajolj csak szépen előre!-----------------------------------Technikai okok miatt privát üzikre sajnos nem tudok válaszolni, ha kérdésed van azt a fórumba tedd fel!!!

(#108721) Zoleee83 válasza Motion_Blur (#108710) üzenetére

Zoleee83
(senior tag)

Szokásos jó Alonso rajttal lehet keresnivalójuk a nagyok mögött, pont ez hiányzott eddig. Persze bőven van hová fejlődni még.

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#108722) snecy20

snecy20
(veterán)

RedBull végképp beragadt 3. erőnek.
Ha még egy ilyen aero pályán is, mint Barcelona, ennyire kell a motorerő, megette a fene az egészet. Emiatt lesz a McLaren is még évekig esélytelen.

(#108723) Csapoati válasza KraX (#108716) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Pontosan erről van szó. Sajnos a legközelebbi releváns pálya ilyen szempontból talán a Red Bull-Ring, vagy még inkább Hockenheim lesz, szóval várni kell még (Monaco és Kanada totál nem ilyen jellegű pálya, közben meg jön a Paul Ricard és Silverstone ezekkel a gumikkal).

(#108724) Malachi válasza Csapoati (#108723) üzenetére

Malachi
(addikt)

de mondj már erre valami logikus magyarázatot, hogy az eddig itt-ott kínlódó Merci mért került 1-2-be az után a gumicsere után, amitől mindenki azt várta, hogy a nekik kedvez majd? egyszerűen mert nekik kedvez, nem? szerintem itt most az a helikopter, aki mást állít.

(#108725) kukinyo válasza Milka 78 (#108720) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Köszi
Én is ezt olvastam, ezért is kérdeztem Csapoatit hogy hol nyilatkozta ezt Vettel?

Csapoati: Erre valami okosság? Magyarázat?

(#108726) emre válasza Zoleee83 (#108700) üzenetére

emre
(veterán)

Továbbra is 1,5 sec hátrányban van az elsőhöz, ez fejlődés?
Majd ha egy körön belül 1 sec-nél kisebbre hozza a lemaradását akkor esetleg.
Az hogy Alonso a top10-ben van a többi középcsapat bénázó versenyzőinek köszönheti.

Dolgoznak a verőfényben a verőemberek A szivárvány minden színében játszik a testünk Mi gyönyörűek is lehettünk volna drágám De így is szép hogy áldozatul estünk

(#108727) Csapoati válasza Malachi (#108724) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Nem tudjuk. Valamennyit biztos jelent, ez egyértelmű. Azt viszont mi biztos nem fogjuk megtudni a fotelből, hopgy a többi újításnak mennyi köszönhető. Nyilván a Mercinél se hülyék. Ha tudják, hogy milyen gumikezelési problémáik vannak, valószínűleg megpróbálnak tenni ellene. 2005-ben a McLaren ugyanígy kezdte az évet, ha emlékeztek. Baromira küzködtek a gumimelegítéssel, a futam végére meg ők voltak a leggyorsabbak az első 3 futamon. Aztán Imolára hoztak újításokat, amivel hamarabb fel tudták melegíteni a gumit és bumm, onnantól kb megállíthatatlanok voltak.

kukinyo: Szerintem tudsz te olvasni, írtam a válaszomat korábban, hogy Wéber mondta, nem tudom honnan szedte. A kóstolgatásod meg továbbra sem izgat, remélem még időben szólok. :)
Ezt találtam csak Vetteltől: I don't think they're better than they were. But it's the same for everyone. Szóval nem tudom akkor honnan szedte Wéber.

[ Szerkesztve ]

(#108728) b-type válasza 7etape (#108708) üzenetére

b-type
(nagyúr)

:)
2013 óta Mercedes van a pole-ban, csak.
Tehát azért egy átlagnéző ezt nem könyveli el akkora hűhának hogy 2018-ban is ők vannak,...és nyilván nem fogok csalást kiáltani, minden keverékből leszedtek, a szuperlágyon valszeg fognak még módosítani, mert nem működik.
Elvileg a két keverék között egy körön 8tized vagy nagyobb a különbség, szal az hogy a Ferrari ott van a keményebb keveréken másfél tizedre az azt sejteti hogy valami nem okés a szuperlággyal.
...mármint ha nem kapná fel az ember a fejét arra hogy mit kerestek a sárga gumik a Q3-ban.

[ Szerkesztve ]

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#108729) b-type válasza snecy20 (#108722) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Azért ne vedd egyértelműnek, félni kell a Red Bull-tól, mert az utolsó szektorban olyan qva gyorsak hogy ihaj,..és ugye ez nyit a nagy egyenesre. Én azt mondanám hogy a Red Bull támadni fog.
ha, ..ha nem változnak a körülmények a Red Bull-nak kedvezőtlen módon akkor gondold végig... a Red Bull sokkal gyorsabban jön ki az utolsó kanyarból a célegyenesre és a DRS-re,..és ha(!), ha sikerül előzniük akkor már 1 kör múlva még a Mercedes sem veri meg őket DRS-l az egyenesben, mert az utolsó szektorban pont annyira tudnak elnyúlni, hogy ne érjék utol, és az első kanyar is jó a Red Bull-nak..
Szvsz a Red Bull absz. sanszos itt, kivéve ha jön valami ami sz@r helyzetbe hozza őket.

[ Szerkesztve ]

(#108730) kukinyo válasza Csapoati (#108727) üzenetére

kukinyo
(addikt)

A kóstolgatás itt kezdődik.
Ami viszont rólam pereg le. :)
Én csak arra vagyok kíváncsi, ha állítasz valamit, miért nem támasztod alá? Ebben az esetben mindenki hülye, csak Te tudod a tutit? A többiek hozzászólásai is vajon ezt mutatják?

(#108731) Abu85 válasza gbors (#108712) üzenetére

Abu85
(HÁZIGAZDA)

Valószínűleg a szuperlágy az Q3-as terhelésnél annyira túlmelegedett a hármas szektorra, hogy veszített a tapadásából. Nyilván a vékonyabb futófelület könnyebben melegszik fel, és persze ebből adódóan könnyebb is túlhevíteni. Egyébként ez biztosan függ az autótól is, tehát attól, hogy univerzálisan ez a változás mindenkit érint, még nem biztos, hogy egy körös viszonylatban mindenki beleesik a problémába.

[ Szerkesztve ]

A semmi az nem nincs, hanem van. Ha a semmi van, akkor nincs semmi, de ha nincs semmi, akkor valami van, de az nem semmi.

(#108732) snecy20 válasza b-type (#108729) üzenetére

snecy20
(veterán)

Á, sansza nem lesz a RedBull-nak, egy ilyen jellegű pályán nagyon hamar leszakadnak, nem lehet itt követni az elöl lévőt.

(#108733) Armagedown válasza snecy20 (#108732) üzenetére

Armagedown
(senior tag)

Náluk sosem lehet tudni, hogy éppen kit ütnek ki :))

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#108734) Csapoati válasza kukinyo (#108730) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Érdekes, a linkeden nem látom a te nevedet említve.

(#108735) kukinyo

kukinyo
(addikt)

Ez így kezd szánalmas lenni.

(#108736) b-type válasza snecy20 (#108732) üzenetére

b-type
(nagyúr)

na majd meglátjuk :D
Az eddigi pályák közül itt a legalacsonyabb az üzemanyagfogyás, azaz lehet trükközni az üzemanyag mennyiséggel. De persze a gumi a legnagyobb kérdés...és abban a Red Bull a legjobb.
Sztem támadnak, de majd megfigyeljük mi lesz :)

(#108737) Motion_Blur válasza snecy20 (#108732) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

+1

kukinyo: az nekem (is) szólt ;)

[ Szerkesztve ]

(#108738) joamilestoné válasza snecy20 (#108722) üzenetére

joamilestoné
(addikt)

A megláren szimplán gagyi, esélyességről akkor lenne szó, ha nem 1 másodpercet kapna a tehenektől.

(#108739) Csapoati válasza joamilestoné (#108738) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Hát igen, idén max a 4. hely lehet a céljuk és azt sem lesz könnyű megszerezni-megtartani.

Motion_Blur: Senkinek sem szólt személy szerint, csak az FP1 után temették a Ferrarit, pedig az elmúlt pár futamon is ugyanez volt a helyzet. Holnap a lágyon szerintem még mindig ők a legesélyesebbek.

[ Szerkesztve ]

(#108740) KraX válasza Csapoati (#108739) üzenetére

KraX
(senior tag)

Vitaba szallnek. Az eddigi harom futamon, ahol a Ferrari indult a pole-bol, azokon a futamok mindegyiken legalabb az FP3-ban mar valamelyik Ferrari volt a leggyorsabb, jelezve, hogy nagy valoszinuseggel jok lesznek a kvalifikacion is ellentetben az idei spanyol nagydijjal, ahol mindegyik FP-t a Mercedes tarolt. Ebbol is mertem mar az FP1-ben azt huhogni (vissza lehet keresni itt a forumon), hogy itt jo esellyel zako lesz a Ferrarinak. Nos sajnos beletalaltam, de ez nem az en erdemem, egyszeruen lehetett sejteni abbol az 1.1mp lemaradasbol, hogy itt hatranyban lesznek a vorosok.

I know kung fu!

(#108741) AMD Power

AMD Power
(titán)

Huh LH mit ment a Q3-ban.... nem is értettem. :Y

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#108742) Malachi válasza AMD Power (#108741) üzenetére

Malachi
(addikt)

hát ezzel itt egyedül vagy, mert kb. mindenki érti. :D

mod.: nem azért, itt most a gumi mizériára gondolok. vékonyabb -> könnyebben melegszik -> Merci arat. ez a képlet sokak szerint áll, néhányak szerint nem. khöm.

[ Szerkesztve ]

(#108743) AMD Power válasza Malachi (#108742) üzenetére

AMD Power
(titán)

Én sajnos nem tudom állandóan nézni. Se a szabadedzéseket , sőt sokszor még a futamot sem. Igy nekem meglepő volt.

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#108744) Csapoati válasza KraX (#108740) üzenetére

Csapoati
(Topikgazda)

Ez oké, de az FP1 után ezt még nem lehetett tudni, máskor is volt már nagy hátrány akkor (sőt, Bakuban ennél jóval nagyobb is). A versenytempót a prime gumikon meg nem nagyon tudjuk, vagy igen? Nem néztem teljes figyelemmel az FP2-t.

[ Szerkesztve ]

(#108745) ricsi8800gt

ricsi8800gt
(addikt)

Valaki linkelné nekem Hamilton pol lap körét ?

Opel Astra H Caravan 2007 Z16XER,Yamaha Yz450f 2007

(#108746) kukinyo válasza Csapoati (#108739) üzenetére

kukinyo
(addikt)

"csak az FP1 után temették a Ferrarit"
Az eddig látottak szerint jogosan.
"Holnap a lágyon szerintem még mindig ők a legesélyesebbek."
A jó isten beszéljen belőled. :K
De én akkor is tartom magam az itt leírtakhoz. És egy problémamentes (eső, SC, defekt, stb) versenyen kizártnak tartom hogy ne Mercedes győzelem legyen.

(#108747) Malachi válasza kukinyo (#108746) üzenetére

Malachi
(addikt)

ne temesd, amíg Max a pályán van senki nincs biztonságban. ;]

(#108748) kukinyo válasza Malachi (#108747) üzenetére

kukinyo
(addikt)

Ez az "apró" tényező kiment a fejemből. :D

(#108749) KraX válasza Csapoati (#108744) üzenetére

KraX
(senior tag)

FP1
Bahrain:
Ferrari +0.3 (Redbull az elen) a gyorsabb mercitol kevesebb mint 1 tizedre van lemarada a gyorsabb Ferrari

China:
Ferrari +0.3-re gyorsabb Mercedestol

Azerbaijan:
Ferrari +2.2-re van lemaradva de ez azert teljesen irrealis, ezt lehetett latni, szoval ez kakukk tojas volt, mivel a Redbull 0.03-ra volt lemaradva a Mercedestol.

Spain:
Ferrari +1.1mp-re van lemaradva es mindenki mas is ennel nagyobb lemaradsban volt a Mercedeshez kepest. Ebbol azert erosen gyanithato volt, hogy mas lesz itt a helyzet mint altalaban.

I know kung fu!

(#108750) vlevi válasza ricsi8800gt (#108745) üzenetére

vlevi
(nagyúr)

Hivatalos YT csatornán fenn van.

Lewis Hamilton's Pole Lap | 2018 Spanish Grand Prix

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.